Bericht. Belangrijk Bericht VENDITIE. Zaailanden en Meersschen* Huis Van Ghyseghem-Lambo Vraagt plaats TER HAND TE KOOP ou a vendre. Avis aux bonnes ménagères Een vraagsken. Vorschillig Nieuws. Wal kleppers Kiezing van Aalst. BURGELIJKEN STAND Bij uitscheiding van bedrijf MARKTPBIJZEN. Uil rede van vergrooting met groot gemak van betaling, Een scboon Renteniersbuis er bij voegt dat men die kwestie op de lange baan niet mag schuiven want dat hij dagelijks algemeene klachten van verschilligen aard hoort dan moet het kwaad reeds erg zijn. Over de kwestie van de openbare vei ligheid kent men ons gedacht eene poZtókorps geen 'politiek korps betere aanwerving meer mannen en beter be taald De politiezegtBenderbodezou de stipte uitvoering van 't reglement op 't rein- houden der straten en wegen, in de volkswijken vooral, moeten doen in acht nemen. Denderbode bekent dan dat onze stra ten vuil en modderig liggen, dus gevaar lijk voor de openbare gezondheid bij zonderlijk op dezen tijd. Wij hebben daar al zoo dikwijls, zoo dikwijls over geklaagd, maar 't was verloren gejam merd. De politie zal daar weinig kunnen aan veranderen, want 't is zij niet die in fout is, maar wel den Heer Schepene, met den reinigheidsdienst belast. Het kuischen der straten laat schrik kelijk te wenschen er zijn volkswijken waar de vuil karren zelden te zien zijn. Het personeel van den reinigheids dienst moet vermeerderd, beter inge richt, de werklieden beter betaald wor den. Alleen op die voorwaarden zal men tot iets goeds geraken. Zou 2Jenderbode ons niet kunnen inlichten of het in twee in drij of in viermaalis dat de nieuwe directeur van Mijlbeke zijn di ploma van onderwijzer bekomen heeft RhW/h7Pn 0U(^ste en moeihjkste DcWclCll. hoest wordt genezen met eene enkele doos van de lekkere Walthery-pil- len van één frank. Zondagrust. Van 's middags tot 's middernaehts, Heden Zondag 2 Februari 1896 dienst doende apotheker M. Aug. Renneboog, Nieuwstraat N° 7, nabij het Postkan toor. Balegem. Smartelijk ongeluk. - - Maan de sche- Be Volksstem of het Blad der onnoozelaars schrijft heel fier 'lat hij het blad der geestelijk heid van Aalst is lijk Le Bien Public het blad van den bisschop van Gent. En om een staaltje van de geleerdheid der geestelij kheid te geven haalt dit orgaan der onnoozelaars aan datu de geuzen in 1517 bijna ganseh Erpe in brand staken En de geuzen zijn maar 50 jaren later ont staan zoo schrijft men d'historie De ondervraging over de Kiezing van Aalst beeft Donderdag laatst in de Kamer plaats gehad. M Heuze, progressist vertegenwoor diger van Luik beeft de voornaamste aange klaagde feiten doen kennen. Daar ze zoo talrijk zijn heeft hij dezelve in 4 groepen verdeeld lu de zuippartijen j'2° de dwang of oude, zieke eu gebrekkelijke Kiezers 3° de gemaakte zie ken 4° de omkooperijen van arme, kleine Kiezers. Hij zert dat het onderzoekje van Gent niet ernstig was en M. Schollaert gemist heeft met geen volledig onderzoek te bevelen. M. Daens heeft daarop het woord genomen en met kracht de walgelijke Kiesmerkt van 17 November lijk het behoorde geschandvlekt. M. Daens kent de zaak op zijn duimken en doet er geen doekskens om. Hij heeft de kies- dravers der Kliek van nabij gedurende weken aan 't werk gezien, hij weet hoe ze gedwongen en uitgekocht hebben, hoe ze met oude en zie kelijke Kiezers te werk zijn gegaan, hoe ze val- sche zieken gemaakt en op kleine en arme men- schen gedrukt hebben, eu M. Daeus doet al die wetsovertredingen, al die politieke schurkerijen onbewimpeld kennen, en oogenblikkelijk wordt men gewaar dat de waarheid uit zijnen mond spreekt. M. Woeste, groen van gramschap, wendt en ktertzicb, en tracht door ongepaste en talrijke onderbrekingen M. Daens van zijn stuk te brengen. Maar dat lukt niet de pries- ter-demokraat staat te vast in zijne schoenen, is te zeker van zijn stuk en op ongenadige wijze zweept bij al degenen welke rechtstreeks of onrechtstreeks die schandalige Kiezing hebben helpen bewerken of goedkeuren. De uitslag van de Aalstersche gemeentekie- zing is het gevolg van het bedrog, van het geweld en van de zatlapperij, roept hij uitgeeft ons de Evenredige Vertegenwoordi ging en gij zult die schandalen niet meer zien. M. Woeste beeft 's anderendaags pogen te antwoorden. Hij had nota's van de Kliek hier gehad, dus kunt gij gemakkelijk oordeelen dat alles in de Kiezing van Aalst eerlijk en treffelijk gebeurd is. Maarde Aalstenaars wetenook hoe M. Woeste over Aalst altijd ingelicht is. Eens zegde hij ilat er maar 700 arme menschen waren als bijna de helft van de bevolking op den armenboek is ingeschreven en later vertelde hij nog eens dat alle volslagen werklieden bier an 2 tot 5 fr. wonnen. Gaat ze eens in klaren dag met een lantaren zoeken Lijk M. Woeste vroeger over onze stad gesproken heeft, zonder kennis van zaken en nevens de waarheid, zoo heeft hij nu nogmaals over de Kieking moeten doen. Wij zullen nog wel later eens de gelegenheid hebben daar beter op terug te komen. Wij wis ten op voorhand dat we van die ondervraging in de Kamer niets mochten verwachten. Ben- derbode had immers het vonnis uitgesproken Onze kandidaten zijn gekozen en blijven geko een. Maar nu weet tocu geheel het land hoe de Bestendige Deputatie heeft gehandeld en op welke wijze de klerikalen met 37 stemmen hier gezegepraald hebben Geheel het land zal nu weten hoe de kliek der oü-bewaarders allen eerbied voor de wet verloren heeft en voor niets terugdeinst, voor de grofste oneerlijke middelen niet, om door geweld, bedrog en omkooperij kunnen meester |.e blijven, dag, ter gelegenheid der kiezing van penen, werden kanonscheuten[gelost. Het 7jarig zoontje van Van Gaver liep voor de kanonnen op 't oogenblik der losbrandidg en werd door een der kanonschoten getroffen. Zijne handjes en aangezicht werden verminkt. Het knaapje ia tengevolge zijner wonden overleden. Waasten. Biefslal en moord. Te Saint-Yves, onder Waasten, is verleden nacht een dief gedrongen in de hofstede van de wed. Célestin Desparne. Hij doodde den knecht Romain Debailleul, bij middel van messteken. Dan bedreigde hij de eigenares met den dood indien zij bem niet aanstonds al het geld gaf welk zij bezat. De ongelukkige wees hem eene kas waarin 200 fr. lag. De dief maakte er zich meester van en vluchtte. Al de opzoekingen der gendarmerie zijn tot hiertoe vruchteloos gebleven. Elsene. Geheimzinnig drama. Een lijk opgevischt. Voorbijgangers hoordon zondag avond, rond 10 ure, een plons in 't wa ter der vijvers, een hulpgeroep en dan niets meer. Zij verwittigden de politie en de adjunkt ''aignaert door eenige agenten geholpen deed onmiddellijk opzoekingen. Rond 10 1/2 ure trok men het lijk op van een meisje 18 a 19 jaar oud, zeer goed gekleed. Het lijk werd naar het doodenhuis gevoerd en in de zakken van de kleederen vond men een brief, waaruit men opmaken kon dat het meisje B.., heette, in een huis derStassart- straat diende en geboortig was van Obaix-Buzet dat ze gaarne was in haar nieuwen dienst enz Eerst dacht men aan zelfmoord, doch M. faignaert verdreef deze gedachte na de lezing van den brief daar niets het meisje tot deze daad dreef, Een getuige, M. Tréfois van Elsene verklaart een jongeling en een meisje te hebben be merkt rond het uui van het voorval. De eerste trok de tweede met geweld naar het water Getuige was zeer verre, doch vernam het ge luid van een plons. Men denkt nu, niet zonder reden, dat de jongelingdoor M. opgemerkt, het meisje in het water wierp. Na een grondig onderzoek bekwam men maandag morgend de overtuiging dat men zich voor eene misdaad bevindt. De drijfveer der misdaad is nog niet gekend De ouders van het slachtoffer werden verwit tigd. Ukkel. Lijk ontdekt. Misdaad. Iu het bosch van Verrewinckel, werd het lijk ontdeki van een onbekende, schijnende 60 a 70 jaren oud. Eeue wonde aan het hoofd, blijkbaar met een vuurwapen veroorzaakt, doet onderstellen dat de man vermoord werd. Een onderzoek is geopend. Antwerpen. Zelfmoord van een verliefde. Maandag avond heeft een ver liefde jongeling zich gezelfmoord. Arthur B., wonende te Borgerhout, Turnhoutschebaan, had maandag avond zijn lief met eenen andereu jongeling in den schouwhurg ontmoet Rond 11 ure, bevond hij zich in de herberg 197 der Lange Beeldekenstraat, en schreef er vijf brieven op verschillende adressen daarna vroeg hij hoe laat het was, en toen men hem het uur gezegd had, antwoordde hij nu zal de vertooning in den schouwburg gedaan zijn. Hij begaf zich dan naar de koer en lostte zich een revolverschot in het hoofd. B. was op den slag dood, zijn lijk is naar Stuyvenberg- gasthuis overgebracht. De kogel had het hoofd letterlijk doorboord. Blankenberge. Zelfmoord. Men spreekt hier nog al veel over een zonderling voorval, dat alhier zondag avond op den Pier heeft plaats gehad een jonge man zou gepoogd hebben met een revolver een einde aan zijn leven te stellen daar niet in gelukt zijnde is hij van de hoogte der wandeling in de zee ge sprongen, daar hij voelde dat het water wat te koud was, is hij er spoedig uitgevluchtmen zou genegen zijn te denken, dat die persoon niet goed bij zijn verstand was. Hasselt. Be dramas der liefde. Twee lijken opgevischt. Dijnsdag morgend rond zeven ure bemerkte dat men aan 't vis- schen was naar drenkelingen. Rond 7 1/2 ure haalde men twee lijken op dit van een mans persoon en dit van een meisje. Op den dijk had men een scholling (voor schoot) gevonden, waarin een brief en eene pijp, waren geborgen. Daaruit kon men de identiteit der slachtof fers kennen, De jongen is de genaamde H, Schreurs van Cortessen en het meisje Florence Neven van Trekschuere. De oorzaak dezer wanhopige daad schijnt efdeverdriet te zijn. Ath. Spoorwegongeval. De bar- reelwachter Petit werd Donderdag morgend te Pipaix, door den trein 900, van Doornik, verrast, omvergeworpen en vreeselijk gekwetst. Zijn leven is in gevaar. Thuilies. Verschrikkelijk ongeluk. M. Leo Wiot, beenhouwer, vermaakte zich Donderdag in zijnen hof met naar musschen te sohieten. Eensklaps trof hem gansch de la ding van zijn geweer onder zijne kin. Men kan dit ongeval moeilijk uitleggen, want er is hier geen spraak van poging to t zelfmoord. Jiuitenland. Frankrijk. Zonderlinge wilskracht In eene houtza gerij te Parijs werd de linkerhand van den werkman Tavernier door eene zaagmachieu letterlijk afgesneden. Zijne pijn bedwingend, riep de gekwetste toen hij zijne hand zag vallen Ik heb mij gekwetst, n En hij nam het afgesneden lichaamsdeel op en toonde het aan een mak ker. Deze was zoo ontsteld dat hij in bezwijming viel. De gekwetste poogde met de rechterhand de polsaders toe te drukken om het bloedver lies te stillen en begaf zich, de schouders opha lend, naar de uitgaugsdeur. Vrouwenhartmurmelde hij met verach ting. In een rijtuig werd Tavernier naar het gast huis gevoerd waar men gansch den voorarm moest afzetten. Met de grootste koelbloedigheid woonde Tavernier de voorbereidselen tot de operatie bij en liet zich slechts doen inslapen op het aandringen van den heelmeester. De gekwetste is thans buiten gevaar. Van den 24 tot den 31 Januari 1896. GEBOORTEN OPENBARE VERKOOPING van te Denderleeuw en Erpe. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open-s oaarlijk verkoopen 1° 52 aren 56, cent. Land te Denderleeuw, loogvorst. In gebruik bij d'heer FraneiscuS: rjauwels te VVeile. 2° En 5 hectaren 81 aren Landen en Meers-i schen te Erpe, Ledekauter, Beekveld en Breek-- meer. In gebruik bij verscheide. Instel 13 Februari, Verblijf 27 Februari 1896^ om 3 uren namiddag, ter Estaminet De Vlasmakkt, bij d'heer Joseph VanderVorsl te Aalst, aan St. Martenskerk. VELDSTRAAT N° 13 Laatste dagen van verkooping aan al aanneemelijken prijs. Mannelijk 22 Vrouwelijk 18 HUWELIJKEN L. Van Cauwenbergh bed. met M. Soscie winkelierster. Ph. Van den Bulcke, steen kapper met E. Pyck zb. G Kieckens bed. met H. Remory zb. A. Roelandt polisseur met J. Colbert br. A. Smet schoenm. met L. Troch br. J. De Coniuck kartonslaser met E. Ringoirtw. F. Bastiaenstw. met L. Van den Broeck tw. M. De Vos geueestieer met O. Van derSckueren bezondere. OVERL1JDENS. J. Van de Meerssche twijnster 33 j. Zout- straatpoort.C. Pyck zb. 25 j. Dam. T. Biddeloo vr. Marcel landbouwster 77 j. Erem- bodegemschestr. J. Peeters vr. Van der Cammeu 54 j. Lokerenveld. P. Ceulemans ni. Nys schipper 72 j. woon. te llingene G. Buekens vr. Van der Veurst zb. 37 j. Esplaua- destraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. B8weging van den Burgerlijken Stand gedurende de maand Januari. Getal der Huwelijken. 30. Geboorten, mannelijk 51, vrouwe lijk 49 is dus 100. Overlijdens, 63. AALST 1 Februari Per 1 heet. 23 lit 50 cent. Tarwefr. 14-00 15-50 Masteluin12-00 00-00 Haver. per 100 kil. 14-50 15-50 RoggeO 10-50 11-00 Spelt00-00 00-00 Geerst00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 5-50 Aardap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter de 3 kilogram. 5-00 7-90 Eijersde25 2-00 2-27 Vlas per 3 kilos 2-90 3-10 Viggenen per stuk. 1" soort 25-00 2" 30-00 Jongeling van goede familie de beide talen machtig als bureelbediende of dergelijk. Zich te wenden ten bureele dezer. Men vraagt eene goede Keukenmeid, voor Gent. Zich aan te bieden bij den heer Notaris Ver-, brugghen te St-Lievens-Hautem, voorzien vau goede getuigschriften. Valery DE VALKENEER Apotheker te Aalst, Hoek der Vrijheid en Leopoldstraat heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat met den 15 December aanstaande, zijne Apotheek en Fabriek van Siphons en Limonades Gazeuses, van den Llnek der Vrij-, huid en Leopoldstraat naar het Esplanadeplein N° 15, (nevens het Café PouBGEOisj) zal overgebracht zijn. 1° Een prachtig Renteniershuis met Koetspoort en Lusthof, gelegen te Aalst, Lié- nart8traat, N° 12, laatst bewoond geweest door- Madame Van Puyvelde-Levionnois. 2° Een schoon Renteniershuis met alle gerief, hewoond door den Heer Statie-Overste en gestaan Liénartstraat, Nr 8. 3° Drij schoone en gerieflijke BurgershuL zen, gestaan Esplanadestraat, Nr 28, enz. veri'uurd aan 375 franks 's jaars. 4° Een schoon Winkelhuis met alle gerief, goed voor alle commercie, staande in 't midden der Lange Zoutstraat, bewoond door Mijnheer Felix Van Landuyt. 5° Een goed Winkelhuis met alle gerief, ook wel gestaan in 't midden der Lange Zout-= straat, met dubbelen uitgang in 't Sluierstraat je, nu bewoond door Mijnheer Bené Be Win-: ter. 6° In een of twee deelen d'oude gekalan-r deerde Herberg genaamd Het Muziek staande in 't Sluierstraatje, bewoond doorsieur Van den Borre. Voor alle inlichtingen zich te bevragen, Liénartstraat, Nr 12, 's Zondags, 's Maandagg en 's Dijnsdags van ieder week. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal op Maandag 10 February 1896, om 9 ure voormiddag openbaarlijk verkoopen te Hof- stade, Jachtpark, een groot aantal knopen schoon RASPHOUT, dienstig voor Hopstaken, Erwtrijs en voor Bakkersgerief. Door het ambt van den Notaris DE PAUW, te Aalst, op Maandag 17 Februari 1896, om 9 ure voormiddag, aan het buitengoed van Dame We Be Ganseman-Gietsgelegen te Aalst, Binnestraat, van 5 Kanadas van 3 me ters dikte, van Erwtrijs, Brandhout en Hooi. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen TE AALST, Albert-Liénartstraat N° 21, groot 1 aar 80 centiaren. Laitst bewoond geweest bij M. Trentels, aan fr. 700-00 's jaars. Gébracht op fr. 11.50b.00. Derden en laatsten Zitdag MAANDAG 10 FEBRUARI 1896, om 3 uren namiddag ter Estaminet Au bon Coin te Aalst, Statieplaats. Une MAISON occupée par Monsieur Cocqueau. S'adresser chez M""6 Noël, Esplanade, da 20 °/o meilleur marché quantité et qualité que tout autre fournisseur. Abonnement de poissons de mer frais. 2 espèces 3.75 fr. par envoi, 1 n 2.25 fr. par envoi. Transport, emballage et glace y compris. Chaque envoi variation de poissons trés fraU de le choix. les jours sur demande Saumon trais, Homards, Poisson frais, Moules. Van Styvendael-Des Hommes, Poissonnerie a Alost, établie aux pêcheries d'Ostende Abonnement pour la ville. 2 espèces selon désir 2.50 a 3.00 2 n i) 1.50 a 2,00 et Tous Huitres Tous les Jeudiset Vendredis grand choix assortiment complet de poissons frais a la Pois-: sonerie, Rue Lougue du Sel N° 53, a Alost, Voire dévoué serviteur. Van Styvendael-Des Hommtës «h 40

De Dendergalm | 1896 | | pagina 3