Kaatsspel 1896 Grand Concert BOOMEN, Boomverkoopingen. EEN HUIS, Kanada Boomen Canada B Woonhuizen en Lochting Magazijn van Meubels, Onze Maatschappijen. Zondagrust. Groote beslissing Verschillig Nieuws. BURGELIJKEN STAND DE BIENFAISANCE MARKTPRIJZEN. en Schaarhout, Olmen en Kanada ROOMEN, Het bloedgebrek bet is te zeggen de armoe de aan bloed die altijd met zwakheid, hart kloppingen, draaiingen, hoofdpijn enz. ge paard is, wordtin weinige dagen genezen door de Pil ran Dr Raphaël. fr. 1,75 in de goede apotheken. Heden beginnen wij eene reeks arti kels over onze liberale Maatschappijen, hun ontstaan, hunne inrichting, hunne geschiedenis en hunne gebruiken. De boer zei, de ouderdom gaat vóór en hij smeet zijn vader buiten doch daar we meer eerbied hebben voor den ouderdom dan die lummel, geven wij den voorrang aan de oudste Maatschap pij niet om haar te schaden, maar om tot haren luister iets bij te brengen. Door haar eeuwenlang bestaan heeft de Maatschappij over welke we thans een eerste artikel schrijven, recht op den voorrang die we haar geven. Het is om die reden alleen dat we beginnen met. Het koninklijk Gilde van St. Sebastiaan. 't Was den 20 Januari, 't feest van den edelen ridder en martelaar Sint Sebastiaan. Men weet, dat die heilige het geluk had voor het geioof met pij len doorschoten te worden en hij sinds die heugelijke gebeurtenis de patroon is van eene menigte schuttorsmaatschap- pijen. Wie meer vernemen wil over den •delen heiligen ridder kan de acta sanc torum der Bollandisten raadplegen wellicht zullen we later ook gelegen heid hebben om wijdloopiger over het leven en de daden van den handboogpa troon te schrijven. Het gilde van Sint Sebastiaan van Aalst vierde dus het feest van den pa troon. Een merkwaardig feit er zou een nieuw lid gedoopt worden, noemen wij hem Jaak Vlindeis. Het banket was in vrede en vroolijk- heid geëindigd en nu zou de plechtig heid van 't doopsel plaats hebben. Jaak Vlinders wordt in eene kamer geleid, daar wordt hij geblinddoekt, krijgt een servet op het hoofd, een handdoek on der de kin en een wit hemd over dat al les. Twee stijlemans nemen aan zijne zijde plaats, deze ook vreemd toegeta keld, een doek bedekt hun aangezicht tot hovende neus, wat meer is ze zijn zwart gemaakt. Andere leden volgen het drietal met eene ladder, een spinnekop- borstel, een bezem met schijven, dek sels, scherven enz. De stijlemans geven den doopeling den arm nemen eene kaars in de hand en de stoet zet zich in beweging onder 't luid scharminkelen der lustige boogbroeders. Zoo wordt de doopeling geleid trap op en trap af over stoelen en banken, door de sneeuw, in den tuin, rond de wip en terug naar de zaal, waar den eed (dat is bet bestuur) plaats beeft geno men op een houten plankier. Daar zit ten de hoofdman (voorzitter) de de kens (ondervoorzitters) de koning, de kapitein en de guidon, (die te paard in de processien reden), de alpheris (vaan drig) de schatbewaarders, de hofmeester en de greffier. Jaak Vlinders heeft al aan al de ver- eischten der wet voldaan, hij is door een lid voorgesteld, is meer dan 17 ja ren oud, heeft 14 dagen in 't kasken ge hangen en is daarna in de ballotteering metalgemeene stemmen aanvaard, hij heeft voor de griffier den volgenden eed afgelegd Ik belove getrouwigheid en gehoorzaamheid aan de wettige overheid der Koninklijke Maastchappij van den Edelen Ridder van St. Sebastiaan van Aalst. Hij werd ook terdege bezongen, door gevaren en moeilijkheden gesleurd en gestooten, zonder ééne klacht te la ten hooren, tot hij nu vol eerbied geko men is voor den Eed die het plechtig doopsel voorzit, wat zonder het doopsel is het lidmaatschap onmogelijk. De doopeling heeft wel tegengestrib beld en gedurende de scharminkeling nu en daan oei, oei, gez6gd, als hij met de schenen op een of andere hinderpaal terecht kwam, maar de stoet gebaarde van krommen haas en hemelt de stand vastigheid en de wilskracht van den nieuwen confrater op en de ceremonie neemt aanvang. Vervolg zondag aanstaande). Aan de vallinglijders. De oudste hoest wordt iü twee dagen genezen door de Pastil Walthèry. Dit uitmuntend middel niet verwarren met de Pil Walthèry die nu het aangenomen purgeermiddel is in al de familiëu Van 's middags tot 's middernachts. Heden Zondag 15 November 1896, dienstdoende apotheker M. GHYSSE- LINCKX, Molenstraat. STAD AALST, Houtmarkt. Zondag 15 November. Om 2 ure namiddag. voor den 3den en 4dsn Prijs, tusschen de partij van Alf. Vau der Heyden eu die van Reué Parent beide van Hofstads. Rookt de cigaren van José Tinchant y Gonzalès en Comple, opvolgers van Tinchant broeders, 15 17Breydelstraat Ant werpen. De belangrijkste fabriek van Belgie 1500 werklieden. Aanbevolen marken Veni, vedi, vici La flor de don José. Honi soit qui mal y pense. Wacht u voor de namaaksels en eischl den naam heel volledig. José Tinchant y Gon zalès et C*. De verzendingen hop gedaan in de maand October laatst, in de landstreek Aalst, bedra gen een gezamentlijk gewicht van 744,279 ki logrammen. FFN HFFR kosteloos aan, CEIl nCCn aan a|ieij dje aange daan zijn van eene huidziekte haarwormen- eczémans, puistjes, huiduitslag, chronische broochieteu, borst- en maagziekten rhuma- tism en breuken, een onfaalbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen, zoo als hij zelf volkomen genezen is geweestna alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod waarvan men het menschlievend doel zal inzien is het gevolg van eene belofte. Per brief of postkaart schrijven aan M. Vincent, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post zal ant woorden en de gevraagde inlichtingen zal zen den. Van den 30 Oct. tot den 6 Nov. 1896. GEBOORTEN Mannelijk 15 9Q Vrouwelijk 14 HUWELIJKEN. A. Corael wink, met E. Ghysselinckx zb. A. De Neve tw. met R. De Saedeleer br. A Willo polisseur met M. Martens br. D. Moerman schipper met M. Verhaegen schipp. OVERLIJDENS. F. De Koecker tw. 47 j. Mijlb. M. De Clercq we Schelfhout zb. 7üj.Ledeb. C. Van de Meersche landb. 72 j. Zoutstraatpoort. L. Marckx w* De Mol zb. 84 j. Vischm. A. Van der Poorten vr. De Meersman zb. 44 Zout- straat. A. De Loose wr Notens broodbak. 60 j. Brabandstr. 6 kinderen onder de 7 kinderen. THÉATRE DE LA VILLE D'ALOST donné au profit de l'École Proobel, Ie Dimanche 6 Décembre 1896 a 5 heures précis es, avec le bienveillant concours de M19Hélaüdt soprano, 1" prix du conservatoire royal de Gand, Mr Van Poucke, flütiste, 1" prix du conservatoire royal de Gand, Mr Mullkr, ba- ryton, la Symphonie d'Alost, les Élèves de Pécole Froebel et plusieurs amateurs de talent. JPrix des Places Carte de Protecteur fr. 5 00 Premières fr. 2. Balcon fr. 1-00 Galerie fr. 0,50 AALST 14 Nov. Per 1 heet. 23 litbO cent. Tarwefr. Masteluin Haver. per 100 kil. Bogge. r Spelt (leerst. A ar dap. (roode de 100 kil. Anrdap (geele) nieuwe. Boter de 3 kilogram. Eijers de 25 Vlas per 3 kilos Viggenen per stuk. 1' soort 17-50 12-00 17-00 12-00 00-00 00-00 5-50 0-00 6-54 2-00 2-90 17-50 18-50 12-50 18-50 12-50 00-00 00-00 6-00 0-00 8-00 2-10 3-10 25-00 Bestuur der Registratie en Domeinen. Kantoor Aalst. OPENBARE VERKOOPING van onder Aalst, Erpe, Erondegem en Oordegem. Maandag 16 November 1896, Katoor Ninove. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Ninove, zal openbaar verkoopen aan den voet der Boomen 1° Zaterdag 28 November 1896, A) Om 8 ure voormiddag 3 Canadas der baan van Aalst op Ninove, tusschen de palen 8 en 9. Vergadering aau paal 8, B) Om 2 ure namiddag 3 Olmen der baan van Ninove op Hal, onder Meerb ke, tusschen de palen 16 en 18. Vergadering aan dezen paal. 2° Woensdag 2d<m December 1896, om 8 ure voormiddag 128 Olmen en St Canadas der baan van Brussel op Audenaarde, onder Meerbeke, tusschen de provinciale grens en paal nr23. Vergadering aan dezen paal. 3° Donderdag 3d811 December 1896, om 6 ure voormiddag 159 Olmen en "7" Canadas der baan van Ninove op Ediughen, tusschen de palen 1 tot 6, onder Ninove, Meerbeke en Denderwindeke. Vergadering aan paal 1 te Ninove. Onkosten 10 ®/0 en 1,50 fr. per boom voor putgeld te betalen binnen de 8 dagen der goedkeuring. Koopsommen betaalbaar binnen de zes maanden, mits borg. OPENBARE VERKOOPING van binnen de Gemeente BURST, Dorp. Gemeente Burst, 1' koop. 2e koop. 3e koop. Eenigfe zitdag MAANDAG 16 NOVEMBER 1896, ter te verkoopen herberg. De Ruchtbaarheid. "Verkooping van te Erembobegem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baai lijk verkoopen Een HUIS zijnde eeue Herberg en Winkel, te Erembodegem, aan den Brusselschen steen weg, groot 12 aren 93 centiaren. Bewoond bij den verkooper J.-B. Callebaut-Casstman. Instel 6, Verblijf 20 November 1896. Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet Ad Fauboubg te Aalst-Mijlbeke, Brus selschen steenweg. OPENBARE VERKOOPING vau te Wiebelen, Schoonaarde, Lede en Gijsegem. Gemeente Wichelon. Gemeente Lede. Gemeente Schoonaarde. Gemeente Gijsegem. YERKOOPIN GV van te Aalst-Schaarbeke, Hofstade en Aalst-Mijlbeke. Aalst-Schaarbeke. Gemeente Hofstade. Aalst Mijlbeke, Beekstraat, om 10 1/2 ure voormiddag. OPENBARE VERKOOPING van te Erondegem, Erpe en IVieiixverlterlcen. Gemeente Erondegem. om 8 1/2 ure stipt voormiddag Gemeente Erpe. om 10 ure voormiddag Gemeente Nieuwerkerken. bij de Botermarkt te Aalst. Te bekomen aan geringe prijzen alle soorten van Stoelen, Spiegels, Kassen, Tafels (Keuken en Rondetai'els) Lavabo's, Ressorts en Bedden. Ik gelast mij ook met het hernieuwen en Polijsten van alle slach van Meubels. Heotor COLLAERT8, De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Aalst, zal op om 9 ure 's morgens, ter herberg van de weduwe DE DEYN te Erondegem, Gentschen Steenweg, openbaar lijk verkoopeu 1 Olmeboom, 2 Platanen en 24 Eiken, wassende langs den steenweg van Brussel op Oostende, tusschen palen 29 en 30 28 en 29 25 en 26 21 en 15 en 19. De koopers zullen gereed betalen, ofwel, in alle ge val, binnen de acht dagen na het goedkeuren der verkooping 10 der koopsom, alsmede fr. 1-50 per boom voor putgeld. Er wordt zes maanden tijd verleend voor de beta ling der principale koopprijzen, maar iedere kooper, Zonder Uitzondering, die dezen uitstel wil genieten, zal verplicht zijn goede en solvabele borgen te stel len, op den dag der verkooping. De Boomen zullen binnen de drij maanden na de verkooping of na de goedkeuring derzelve van den Steenweg moeten geweerd zijn. Er wordt gausch bijzonderlijk opgemerkt 1° Dat in geval van vertraag, de boeten door het kohier van lasten vastgesteld, Stiptelijk en Zonder Uitzondering zullen toegepast worden. (De kooper die aan zijne verplichtingen desaangaande te kort blijft is gehouden het vervullen dezer te bewijzen en te doen vaststellen sinds welken dag de boeten opgehouden hebben te loopen). 2° Dat de niet binnen den lijd bepaalde koop prijzen, te rekenen van den vervaldag intrest baren tegen 4-50 °/0 's jaars en dat, het geval zieh voordoen de, den intrest strengelijk zal geëischt worden. De Notaris A. L. VERBRUGGHEN te St. Lievens- Hautem zal, namenB Henri van der Straeten, Her bergier en Winkelier te Burst, op den hierna bepaal den zitdag openbaarlijk verkoopen Een Huis en Erve, zijnde Herberg en Winkel, ge staan en gelegen te Burst, aait bet Dorp, bekend ten, kadaster sectie A. nummer 372e en deel van 272c groot bij meting 4 aren 21 centiaren, palende oost de gezusters Van der Straten, noord de provinciale baan, west koop 3, zuid den steenweg en d'heer Philips. Dezen Eigendom zal in 2 deelen opgeroepen worden I. 0,99 centiaren ten oosten. II. 3 aren 22 centiaren ten westen. Met recht van samenvoeging. Eenen Lochting dienende voor Bouwgrond, gele gen alBVoren, bekend ten kadaster sectie A, nummer 395c, groot bij meting 8 aren palende oost koop 3, noord de provinciale baan, west Sidonie Moreels, zuid Camiel De VuyBt. Dezen Eigendom zal in 3 deelen opgeroepen wor- den. I. Oostdeel 4 aren. II. Westdeel 4 aren. Met reoht van samenvoeging. Den blooten Eigendom (het vruchtgebruik behoo- rbnde aan August Moreels, oud 73 jaren) van een Huis en verdere gebouwen, groot met medegaanden Lochting en Boomgaard 8 aren 19 centiaren, gestaan en gelegen alvoren, bekend ten kadaster sectie A, n 37 Yb, 271c en 374 d, palende oost Henri Van der Strae ten, noord de provincial baan, west Henri Van der Straetei-, znid Camiel De Vnyst en d'heer Philips. Dit Goed zal in 2 deelen opgeroepen worden. I.8 aren 10 centiaren Tuin Boomgaard langs den westkant. II. 5 aren 09 centiaren Huis en Boomgaard langs den oostkant. Met reoht van samenvoeging. Aanstond in 't gebruik van de koopen 1 en 2 De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoek» der eigenaars, op DIJNSDAG 1 DECEMBER 1890. om 9 uren stipt voormiddag, openbaarlijk verkoopen de volgende Boomen, te weten 20 Kanada Boomen staande aan de kalseide, Wifl- ningstraat of Riemeer, aan land gebruikt door sieur Charles Louis De Winne. 5 Kanadas te Lede, Vogelenzang, aan land gebruikt door sieur Vincent De Smet 24 Kanada Boomen daarnevenst staande in eenen bosch op Schoonaarde, Bauwlaar. 6 koopen Sohaarhout aan zelfde Bosschen, 1 Kanada Boom te Schoonaarde aan Yan fiiessens Bosch. 29 Kanada Boomen te Gijsegem, aan den Plantsoen bosch in gebruik bij d' heer Van Limborgen. Gewone voorwaarden eu tijd van betaling miti goede borgstelling en komptante betaling van het ongeld. Personen die hunne voorgaande verkoopingen nog niet voldaan hebben zullen noch als koopers nooh als borgen aanvaard worden. De Notaris DE PAUW te Aalst zal ten verzoeke der eigenaars op Donderdag 3 December 1896, om 9 ure stipt voormiddag openbaarlijk verkoopen do volgende Boomen te weten 15 zware Canadas te Aalst nevens de wip van St. Se bastiaan Dendermondschen steenweg aan de Hofstede van Sieur S. Borms, eigendom van M. Dommer. 3 Canada Boomen te Hofstade, Denderland aan land gebruikt door d' heer Possemiers. 6 Canada Boomen daarnevenst aan land gebrnikt door Alexander Goeman. 88 Canada Boomen te Aalst-Mijlbeke aan de Beek straat, aan eenen meersch gelegen nevenst de beek nabij de herberg de Roozen. Alle deze reeds geschalmde Boomen zijn van zuivc ren opwas en sehoone lengte en dikte. En allen staande nabij steenwegen is het vervoer zeer gemakkelijk. Men zal vergaderen aan de hofstede van S. Borm» op den Dendermondschen steenweg ea verder het or der op de afiichen aangeduid volgen. Gewone conditiën en tijd van betaling mits stellen de goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. Personen die voorgaande verkoopingen nog ver schuldigd zijn zullen noch als koopers noch als bor gen aanveerd worden, De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke der eigenaars, op MAANDAG 7 DECEMBER 1896, openbaarlijk verkoopen, de volgende Boomen, te we ten 35 zware Kanada Boomen te Erondegem aan den meersch gebruikt door sieur J. B. Schockaerten Jo seph Govaert. 23 Olmen daarnevenst. 9 zware Kanada Boomen aan den meersch gebrnikt door sienr De Geyter. 14 zware Kanada Boomen te Nieuwerkerken, wijle Rotzak, aan den meersch gebruikt door sieur Charlee- Louis De Vuyst. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits goe de borgstelling en komptante betaling van het on geld. Personen die voorgaande verkoopingen nog ver schuldigd zijn zullen nooh als koopers nooh alsborgen aanveerd worden.

De Dendergalm | 1896 | | pagina 3