HOOIGRAS, ZAAILANDEN,. Wilt tfj TE HUREN. De Schelde Venditie van Hooigras, Van den Steen-Wellekens. Bij uitscheiding van bedrijf. Verandering van Woonst. Beroepsschool Maaimeersch en Wijmeniers OPENBARE VERKOOPING van alL-rbeste te Audegem, Schoon aarde, Berlaere en Wichelen. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke der Eigenaars, opeubairlijk verkoo- pen, op VRIJDAG 18 JUNI 1897, het aller beste HOOIGRAS, wassende op de biernage- melde meersscben te weten A. Om 1 uur nanoen, ter herberg genaamd De Ster bij sieur Auouste Boemans, te Schoouaarde, Dorp Gemeente Audegem. Gemeente Schoon aarde. Gemeente Wichelen. Gemeente Berlaere. B. Eu om 2 uren namiddag, ter herberg De drie gouden Appelen bij d'heer Leo pold Galle, broodbakker te Wichelen Gemeente Wichelen. De verkooping zal gebeuren op gewone voor waarden en tijd van betaling, mits goede borg stelling en komptante betalingvan het ongeld. Personen die voorgaande venditiën nog ver schuldigd zijn zullen noch als koopers noch als borgen aanveerd worden. TE WANZELE. Circa 40 koopen Nagras, OPENBARE VERKOOPING van beste biunen de Gemeenten St. Lievens Hautem, Letterhautem en Oombergen. De Notaris A. L. VERBRUGGHEN, te Sint- Liovens-Hautem, zal namens de hoer Eigenaar op de hierna bepaalde zitdagen, openba irlijk verkoopen Gemeente Sint Lievens-Hautem. 1® koop. 60 aren 56 centiaren Zaailand en Meersch, gelegen op den Meerscb tiggel, gekeud ter ka dastersectie A, nummer 196b palende oost de hofstede van Ferdinand Lelevre en Louis Van Herzele, west de rede, noord en zuid de heercn erven Limpeus. In gebruik bij Leopold Van Goetbem en Ferdinand Lefevre tot 24 December 1897, mits fr. 95,50 's jaars, boven de lasten. 2° koop. 34 aren 33 centiaren Zaailand, gelegen op de Lindbage, aan bet gesclieid met Letterhau tem, sectie A. noorddeel van nummer 292, a, palende oost de Beek, zuid koop 3, west do straat, noord August Haussens en d'erven van d'heer Romanus Buysse. 3® koop. 34 aren 33 centiaren Zaailaud, gelegen als- voren op de Lindbage, sectie A zuidwederdeel van nummer 292a, palende oost de Beek, zuid koop 3, west de straat, noord August Haussens en d'erven van d'heer Romanus Buysse, zuid Benedikt Eloot en de erven Buysse, west de straat, noord koop 2. Deze 2 laatste koopen in gebruik tot 24 De cember 1897, bij Benedikt Eloot Theopbiel De Beer eu andere, mits 111 fr. 's jaars boven de lasten. 4e koop. 34 aren 66 centiaren Zaailand, gelegen op d'IIofkouter, sectie A, zuiddeel van nummers 412a en 4)3a, palende oott den los en voetweg, daarover de kinderen Ferdinand De Smet, zuid de llofkouterrede alhier medegaande, west de erven Du Coninck-Braockman, noord koop 5. 5" koop. 34 aren 66 centiaren Zaailand, gelegen als voorgaande op d'Hofkouter, middendeel van nummers 412a en 413a der sectie A, palende oost deu los alhier medegaande daarover de kiuderen De Smet, zuid koop 4, west de erven De Coniuck-Braekman, noord den los voor li'bellt alhier medegaande, daarover koopen 6 en 7. 6" koop. 44 aren 16 centiaren Zaailand, gelegen alsvo- ren op d'H dkouter, sectie A, noorddeel van nummer 412a, paleude oost koop 7, zuid de voetweg eu los alhier voor d'helft medegaande, daarover koop 5, west de erven De Coninck- Braeckman, noord den meersch van den Nota ris Verbrugghen. 7® koop. 44 aren 16 centiaren Zaailand nog gelegen op d'Hofkouter, noorildeel van nummer 413a, palende oost de voetweg, daaro"er de heor No taris Verbrugghen en kinderen De Smet, zuid de.i los alhier voor d'helft medegaande daar over koop 5, west koop 6 noord de beer Nota ris Verbrugghen. De goederen onder de koopen 5, 6 en 7, zul len recht van los en rede hebben, langs den uitweg reeds uitgepaald en afgelegd ter breed te van 3 meters tusscben koopeu 5, 6 eu 7 en ten oosten van koopen 4 eu 5, leidende naar de Hofkouteirede. De koopen 4 en 5 in gebruik tot 24 Decem ber 1897, August Van den Bossche, de kinde ren Van den Bossche en Achiel Coppeus, mits fr. 109 's jaars boven de lasten. De koopen 6 eu 7 voor eene grootte van 63 aren 46 centiaren tot 24 Décentber 1898, bij August Vau den Bossche en Van Boven mits fr. 105,50. En 25 aren 86 centiaren tot 24 December 1897, bij Pieter Van luipe, mits fr. 40.50 fr. 'b jaars boven de lasten. 8" koop. 18 aren 85 centiaren Meersch en deelkens Lochtiog, gelegen op Krapennijk, sectie B, oostdeel van nummer 319, palende dit deel noordoost de steenweg, zuid verscheidene hof- steedjes eu de heer Sylvain Verbrugghen, west volgenden koop. Boomprijs 100 ir. 9' koop. 31 aren 44 centiaren Meerscb, gelegen als- voren westdeel van nummer 319 der sectie B, palende oost koop 8, zuid de heer Sylvain Ver brugghen, west volgenden koop, noord de steenweg. Boomprijs 60 fr. 10® koop. 26 aren 16 centiaren Meersch, gelegen alsvo- ren, op Krapenijk, sectie B, nummer 335, pa lende oost koop 9 en de heer Sylvain Verbrug ghen, zuid Livin Van Wayenberge en d'erven Maes te Wetteren, west Leopold De Vroe, noord de straat. De drij koopen in gebruik tot 24 December 1897, bij Leopold De Vroe, Remi Rasschaert en andere, mits 148 franken's jaars boven de lasten. 11® koop. 31areni95 centiaren Zaailand, gelegen op St. Lievens kouter, sectie B, noord helft van nummer 551a, palende oost de Notaris Ver brugghen, zuid het wederdeel, west de straat, noord Isidor Hamelinck, 12® koop. 31 aren 95 centiaren Zaailand, gelegeu als voren op St. Lievens Kouter, sectie B, zuid helft van nummer 551a, palende zuid d'heer Van Laucner, west de straat, noord het weder deel, oost de heer Notaris Verbrugghen. Deze 2 laatste koopen in gebruik tot 24 De cember 1897, bij Camiel De Smaele eu Pieter- Joseph De Clercq, mits fr. 108's jaars boven de lasten. 13® koop. 59 aren 78 centiaren Zaailand en deelken Wijmeüier, zijnde de korte Vorre, gelegeu op deu Smalkauter, sectie C, zuiddeel van num mer 317a, palende zuid mijnheer Cannaert, west bet Armbestuur van Gent, noord de heer Theoduul Stpppe, oost volgenden koop. 14" koop. 28 aren 05 centiaren Zaailand, middondeel van nummer 317a der sectie C, palende zuid mijnheer Cannaert, west koop 13, noord de heer Steppe, oost volgende koop. Deze twee laatste koopen in pacht tot 24 De cember aanstaande bij Desire Schoup en Joan nes De Wandel, mits fr, 117 's jaars boven de lasten. 15® koop. 45 aren 65 centiaren Zaailand, sectie C, ook deel van nummer 317 a palende zuid mijn heer Cannaert, west koop 14, noord mijnbeer Steppe, oost volgenden koop. 16" koop. 45 aren 65 centiaren Zaailand, gelegen als- voren, sectie C, zij ede hatRestat ten noorden van nummer 317a, paleude zuid mijnbeer Can naert, west koop 15, noord de heer Steppe, oost de beeren De Saegher. Deze 2 koopen in pacht tot 24 December aan" staande, bij sieur Alfons De Doncker, mits fr. 15ü 's jaars boven de lasten. 17° koop. 14 aren 20 centiaren Zaailand, gelegen op het Herenthuut, langst de Hoogveldstraat, sec tie C, zuidLeltt van nummer 9, palende oost de kinderen Vermeulen en de heer Sylvain Ver brugghen, zuid Jau-Baptiste De Neve, noord volgenden koop west de Hoogeveldstraat. 18° koop. 14 aren 20 Zaailand, gelegen alsvoren, op het Herenthout, sectie C noordhellt vrn num mer 9, palende oost de kinderen Vermeulen, zu.d voorgaanden koop, west de straat. In gebruik bij Charles D> Spiegeleer tot 24 December 1897, mits fr. 46,50 's jaars boven de lasten. 19® koop. 23 aren 39 centiaren Zaailand, aan de Hoog- veldstraat, gekend ter kadaster sectie C, zu d- helit van nummer 41, palende oost de straat, zuid de los, daarover het hofsteedje van Livin Van A .lbroeek, west koop 21, noord koop 20. 20® koop. 25 aren 39 centiaren Zaailand, gelegen als voorgaande aan de Hoogveldstraa', sectie C, noorddeel van nummer 41, palende oost de stiaat, zuid voorgaanden koop, west koop 21 noord Edmond De Smet. Voorschreven 2 koopen in buur tot 24 De cember 1897, bij Ilonoré De Winter, Juliaen Vervondel en Livin Fock, mits fr. 75 's jaars, boven de lasten. 21® koop. Eenen Wijmenier groot 45 aren 62 centiaren gelegen alsvoren op de drooge Weide, sectie C, deel van nummer 38a, palende oost koopen 19 en 20, zuid koop 22, west de beeren Notaris De Savoye en E imond Thienpont. In huur bij de heeren August Van den Bos sche en Cyriel De Cooman tot I Maart 1902, mitsfr. 45'sjaars boven de lasten. 22" koop. 30aren 52 centiaren Zaailand, gelegen als voren op de drooge Weide, sectie C, deel van nummer 38a, palende oost verscheidene hof- steedjes, zuid de beer Notaris Verbrugghen, west de heeren De Schrijver en Courtier Hame linck, noord koop 21. In huur tot 24 December 1897, bij Eduard Vervoudel en Polydor Meuleman, ten prijze van 50 fr. 's jaars boven de lasten. De goederen onder de koopen 21 en 22, be houden recht van los ter breedte van 3 meters, voetweg begrepen, langst de zuidzijde van koop 19. 23® koop. 16 aren 12 centiaren Zaailand, gelegen aan het borrestraatje, sectie D nummer 367, paleu de oost den Armen van St. Lievens-Hautem, zuid de beer Serapbien Buysse, west de heer Verschaffelt-Thienpont, noord het borre straatje. 24® koop. 16 aren 12 centiaren Zaailand, gelegen als voorgaande aan het borrestraatje, sectie D, nummer 369, palende oost Ansionia Van der Bruggheu, zuid Seraphien Buysse, west, den Armen van St. Lievens-Hautem, noord het borrestraatje. Deze 2 koopen in gebruik bij Charles Sche- Iiens en Livin Van Audeuhove, tot 24 Decem- >er aanstaande mitsfr. 60 'sjaars boven de lasten. Gemeente Letterhautem. 25® koop. 39 aren 65 centiaren Zaailand, gelegen te Letterhautem, op het Langeveld, gekend ter cadaster sectie A, nummer 231, paleude oost de straat, zuid de erven Matthys, west d'er ven Buysse, noord August Hanssens. In gebruik tot 24 December aanstaande, bij August Haussens, mits 65 fr. 's jaars, boven de las ten. 26® koop. 21 aren 31 centiaren Zaailand, gelegen als voren op de Weehage, sectie Anummer 258, palende oost de straat, zuid de los, noord mijn beer Perlau. In gebruik tot 24 December 1897, bij Pieter Donat De Smet, mits fr. 27,50 boven de lasten. Gemeente Oombergen. 27® koop. 43 aren 33 centiaren Zaailand, gelegen te Oombergen op het Hoogveld, zuid de straat, west volgenden koop. 28® en laatste koop. !r 43 aren 33 centiaren Zaailand, gelegen te Oombergen op het Hoogveld, eenige sectie, westdeel van nummer 567, palende oost voor gaanden koop, zuid de straat, noord de voet weg. In huur bij mijnheer Sylvain Verbrugghen te St. Lievens-Hautem tot 1 October 1900, mits fr. 140 's jaars boven de lasten. °/0 "instelpcning te winnen. - ZITDAGEN Instel Maandag 21 T -sp7 Verblijf Maandag 28 Jum iyy7' Telkens om 3 ure stipt namiddag, ter her berg Den Gouden Leeuw bewoond bij d'heer Alphons DE DONCKER, aau'tDorp, te Sint-Lieveus-Hautem. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ter studie van voornoemden Notaris VER BRUGGHEN. Zaad van de beste Groensels, Zaad van de s:hoonste Bloemen, Zaad van de meest opbrengende Vruchtge- wassen dat alles aan de laagste prijzen Wendt u bij Joseph Van der Vors t Groote Kerk, aan de oude Graan-of Vlasmarkt Nu 2, Aalst. A VFNHRF cliez ''ay0C!lt Eugéne n VLiiUIlL Verbrugghen, rue du Progrès N° 11 a A lost, un grand Bureau Ministro en Acajou presque neuf. Conditions avantageuses. Een gerieficlijk Renteniershuis met Hof, ge8taanen gelegen te Aalst inde Albert-Lié- naertstraat Nr 23. Zichtbaar alle Dijns-en Woensdagen van 2 tot 5 uren namiddag. Zich te begeven bij den heer Van den Broech- MeersmansOnderuemer, Brusselscbestraat 77 te Aalst. Bestuurd door Mm® J. Dir*icltx 68, Koninklijke straat, BRUSSEL Huis van ls!e rang Gebreveteerd voor de snede ea confectie van damen en kinderkleederen. Eerediploma en gouden eeremetalen op de Tentoonstellingen De jonge meisjes die verlangen tot deze les sen toegelaten te worden, zijn verzocht eene vraag tot inschrqving te zenden. Kuiper, Brabantstraat 49, AALST, (nabij den Entrepot). Alle soorten van Vaten, Kuipen, Tonnen, boute Banden, Kuipersbiezen en Stoelbiezen, Vaten voor Brouwers, Stokers en Likoristen enz. enz., aan zeer geringe prijzen. Hij koopt alle soorten van oude Vaten. Bij hem is er ook te bekomen alle soorten van Tabak en Cigaren van het huis Evariste De Bruyn. Verzekerings Maatschappij tegen brand gevaar opgericht te Antwerpen in 1821 ten kapitale van fr. 4.232.804,23 Betaalde branden fr. 25.000.000. Vertegenwoordigd door d'heer l?aul Micliiels, Schoolstraat, te Aalst. Uit der hand te koop met groot gemak van betaling Een schoon en groot HUIS met Achterge bouwen, Werkhuizen, Stoommacbien van 10 Paardenkracht, geboorde putten (puits arté- siens) gevende overvloedig water, met de noo- dige toestellen voor Marmerbewerking. Kunnende ook dienen voor andere Nijver heden grootte 6 aren, gestaan te Aalst, Korte Zoutstraat,N® 36. Te rekenen van 16 Februari zullen Win kel en Werkhuizen van het van ouds bekend huis Louis Dè Schryver, Lange Zoutstraat 23 overgebracht worden naar de Kerkstraat N° 16, waar hij als voorheen zich gelast met al wat zijn artikel betreft nog altijd nahr het goede oud gebruik goed genaaid werk aan de laagst mogelijke prijzen. Bijzon der werkhuis voor reparatiën zeer goed en on- middelijk uitgevoerd. N. B. Al wie van mijn werk iets heeft wat losgaat zal hun kosteloos hernaaid worden. Men vraagt ook bekwame gasten onnoodig zich aan te bieden zonder wel zijn stuk te kunnen maken. Aalst, R. Yan Br^nteghem, Vrijheidstraat 32. 2 koopeu op eeneu meerscb, omtrent de herberg van Xavier Abbeloos ieder groot 18 aren. 4 koopen op eenen meereeb, nevenst de hofstede van Adriaan Van Geudt, ieder groot 15 aren. 3 koopen op eenen meersoh, in de Schoonaardsche- meersBchen ieder groot 10 aren. 1 koop op zelfden meersch uitmakende den Bek, groot 9 aren. 1 koop op eenen meersch in de Schoonaardsche- meersschen gebruikt geweest bij Alexander Van Gyse- gem, groot 3 aren 50 centiaren. 1 koop op eenen meersch, in de Schoonaardsche- meerssehen, groot 14 aren, laatst gebruikt geweest door do kinderen lliano. 1 koop op eenen meersch. in het Meulebroeck, in gebruik geweest bij Alois üe Smet, te Schoonaarde, groot 12 aren 50 centiaren. 2 koopen op eenen meersch in het Meulebroeck ieder groot 9 aien 30 centiaren, gebruikt geweest door d'heer Ivo Yeldeman te Calcken en anderen. 4 koopen op eenen meersch in het Meulebroek, ei gendom van den heer Adolt De Geest, ieder groot 17 aren. 8 koopen op eenen meersch nabij hot Saros, in het Meulebroeck, ieder groot 11 aren. 10 koopen op eenen meersch, Achterste Maal in het Meulebroeck, ieder groot 13 aren 25 centiaren, eigen dom der erven Levionnois. 2 koopen op eenen meersch, den Beeckaert, in het Weimeerscli, ieder groot 10 aren 15 centiaren, eigen dom van denzelven. 1 kcop groot 10 aren 50 centiaren op eenen meersch in YVeimeersch, gebruikt geweest door de kinderen Felix De Greef. 1 koop groot 10 aren op eenen meersch in Wei- meersch gebruikt door Constant De Lanuoy voorts- komende vau Constantia Schuddinck. 1 koop groot 18 aren 20 centiaren in Weimeersch eigendom van M. Désiré De Geest, eigenaar te Wiche len. 2 koopen ieder groot 10 aren 40 centiaren in de Herreweghemeersschen, eigendom vau den heer De Smet-Bauwens. 2 koopen ieder groot 14 aren 50 centiaren in de Herreweghemeerschen, rechtover de Margote gebruikt geweest door d'heer D'hoogbe-Lauwaert. 2 koopen groot 9 aren 80 centiaren in da Herre weghemeerschen, eigeudom van M. De Smet-Bau- wens. 1 koop groot 13 aren 70 centiaren in de Herrewege- meerschen, eigeudom van d'heer Van Keleeom. 1 koop groot 15 aren 70 centiaren in de Herre- weghemeerssehen, [gebruikt geweest door Regina De Winne wezende WiBselmeersch en wisselende met de meersch toebehoorende aan Jufvrouw weduwe J. B. Temmerman, het deel komende aan de Sloot 2 koopen ieder 10 aren 35 centiaren in de Herre- weghemeers8chen Kleine Dekeusbocht, eigendom van de erven Levionnois. 1 koop groot 12 aren 10 centiaren in de Herre- weghemeersschen, rechtover de Margote, gebruikt ge weest door Joseph Van den Abeele Van Hauwer- meiren. 9 koopen ieder groot 14 aren 90 centiaren, in den Grooten Dekensbocht, eigendom van d'erven Levi onnois. 3 koopen ieder groot 11 aren 53 centiaren, in d'ElB- bochten, eigendom van d'heer De Smet-Bauwens. 2 koopen ieder groot 12 aren 20 centiaren in d'Els- bochten, eigendom van d'heer Désiré De Geest voor noemd. 2 koopen ieder groot 11 aren 50 centiaren in d'Els- bochteu, eigendom van d'heer De Smet-Bauwens. 1 koop groot 15 aren 50 centiaren in d'Elsbochteu. eigendom van denzelven. 3 koopen ieder groot 10 aren 90 centiaren in de Malroos. 3 koopen den 1° groot 17 aren 50 c. en den 2' en den 3" ieder groot 14 aren 60 centiaren in de Malroos, go- bruikt gsweest door de weduwe Siau, eigendom der erven van Dame weduwe Van Puyvelde-Leviounois. 3 koopen ieder groot 13 aren 33 centiaren, in de Bergemeersschengenaamd Bruyckersweide, eigeudom van den heer advokaat Alfred Buysse te Gent. 2 koopeu ieder groot 13 aren 85 centiaren, Steen hoven. N. B. Het Hooigras wassende op den Beekmeersch gelegen onder Cherscamp eu Schellebelle zal opge roepen en verkocht worden aan den voet van zeilden meersch in openbare veiling door het ambt der Nuta- THIBBAU'l té Calcken en DE i'AU W te Aalst. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van den her Ciiarlks Cumoht, grondeiirenaar te Brussel, op D1JNSDAG 22 JUNÏ 1897, om 2 ure na middag, openbaarlijk wassende op eenen meersch genaamd Klooster- meersch, gelegen te Wanzele, aan den Watermolen van den heer Hippolyte Matthys. De aanwijs zal gedaan worden door sieur Wvnant Jacht wachter, te Smetlede. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits goede borgstelling en komp tante betaling van bet ongeld. De personen die hunne voorgaande aankoopen now niet gekweten hebben zullen noch als koopers noch als .borgen aanveerd worden.

De Dendergalm | 1897 | | pagina 5