KIEZERnS J STEN Liberale Werkmanskring. DE STERKSTE WIL LIBERAAL WEEKBLAD VOOR per drukregel» Felle Klepper. Knoeierijen. 4 fr. voor de stad vnnrnn betaalbaar Abonnementsprijs 4 fr. 50 voor den buiten PRIJS PER NUMMER 10 CENTIEMEN. Men abonneert zich op alle postkantoren voor den buiten voor de stad, ten kantore van het blad, 32, Vrijheidstraat, 32 AALST. Nee spe nee metu HET ARRONDISSEMENT AALST Gewone, 15 centiemen Prijs der Annoncen I n,eklamen 75 centiemen Vonnissen op de derde bladzijdefrank Men maakt melding van elk werk waarvan een exemplaar aan het blad gezonden *ordt Handschriften worden niet terug gezonden. AALST, 2 OCTOBER. üe Kiezerslijsten zijn schandelijk par tijdig opgemaakt. Burgers en werklieden komt uwe rechten doen gelden in deu Graaf van Egmont Groote Markt te Aalst. Zonder uitstel moet ge gaan nazien of ge op de kiezerslijsten staat met het getal stemmen waarop ge recht hebt. Liberale Burgers- en Werkmanskring Eullen het noodige doen om uwe rekla- matien iu tijds in te dienen. REDACTIE. Kiezerslijsten der Stad Aeist. Een exemplaar ligt ter inzage ten lokale van den Katholieken Werkmaus- kring. We noodigen dus al onze partijgenoo- ten uit er een kijkje in te werpen 1° Om zich te overtuigen of ze inge schreven zijn met 't getal stemmen waartoe zij recht hebben. 2° Om te onderzoeken of er geen tegenstrevers ten onrechte zijn opge bracht met een getal stemmen waartoe zij geen recht hebben. 3° Om na te speuren of men geene vrienden heeft vergeten in te schrijven. Wie inlichtingen verlangt mag zich ten bureele van Denderbode wenden. ZONDAG 10 OCTOBER Algemeene Verplichte Vergadering eu Feest ten 2 ij2 uren stipt in Concordia. Orde van den dag 1. Bespreking van den toestand. 2. Nazicht der Kiezerslijsten. 3. Vriendenfeestje. ZONDAG 17 OCTOBER ten 5 1/2 uren namiddag Luisterrijk AVONDFEEST ïurnfeest, Tooueelvertooning en Zang. De programma's zullen zondag eerst komende uitgedeeld worden. Om den donder de scribenten der rioolvod uit de Korte Zoutstraat zijn de grappigste pennewormen van het on- dermaansche tranendal. Als razend geworden pilaarbijters brieschten ze tegen ons, als we aan >t publiek bekend maakten dat de kie zerslijsten ellendig en partijdig zijn op gemaakt. We waren Kleppers. Ze gingen zoo verre te durven schrij ven dat P. Anné verklaard haddat de kiezerslijsten eerlijk waren opgesteld, eene leugen zoo groot als den Èiffelto- ren, en voegden erbij P. Anné moet daar toch verstand van hebben. Nu lees ik met verbazing in D ender- bode van Zondag 26 September laatst het volgende Bericht. Is dat niet kolossaal Dozijnen jor.ge dompers zijn onrechtvaardig ingeschre ven door 't vervalschen van hun ge boortedag. Dozijnen en dozijnen anderen zijn ingeschreven met meer stemmen dan waarop ze recht hebban en Dender bode zegt nat men naspeuren moet of er geene vrienden vergeten zijn. Wel zeker Denderbode zijn er velen van uwe vrienden vergeten b. v. Ai de heiligen uit de kerken en kapellen van Aeist. Die spelen immers een groote rol in onze stad, het is door hunne voospraak dat wij hier een zoo recht vaardig verlicht en spaarzaam bokkenbe- stuur hebben. Ze stellen voorzeker veel belang in de zaken onzer stad en mogen dus op kiesrecht aanspraak maken. Wat meer is men zal hun geboorte jaar niet hoeven te vervalschen om beu oud genoeg te maken en wanneer ze door een behendigen voddeman, expert in 't vak zouden opgeleid worden zou den zij in 't kiesgangsken Sbeter figuur maken dan vele opgeleide kiezers tij dens de saucissen stemming van 1895. Er zijn nog andere reeksen van dien aard, doch we zullen niet verder gaan, de dompers zouden in staat zijn ze te beproeven. Vriendjes vergeten 't zijn me de jannen om vriendjes te vergeten, ze schrijven zelfs als kiezer in, lieden wel ke veroordeeld zijn geweest om zonder recht deelgenomen te hebben aan de stemming. De dompers moeten ook gaan kijken of er geene tegenstrevers ten onrechte zijn opgebracht. Hemelsche deugd Meer dan twee honderd liberalen zijn op de lijs'en niet ingeschreven, of zijn er opgebracht met te weiuig stemmen. Geen nood, geen nood Men zou zeggen dat de knoeiers hunnen stiel in de perfectie kennen. Ik stel dus voor, en hoop dat mijn voorstel zal aanvaard worden, een ca deauken te koopeu voor de bedienden die zoo zwaar en zoo lang hebben gear beid aan de prachtige kiezerslijsten en hen op den hoop toe nog eene vermeer dering van jaarwedde toe te kennen van 500 franken. Ik denk echter dat de stadsbediendea opsteliers der kiezerslijsten onder het bestuur eu den kontrool vau een grooten baas hebben gestaan en in dat geval vraag ik voor dien gepatenteerdeu slim merik eene dekoratie eu zijne benoe ming tot officier der Ezelsorde Het bericht sluit met de volgende woorden Wie inlichtingen verlangt mag zich ten Bureele van Denierbode wenden. Welnu Denderbodeik vraag u slechts eene inlichting. Wie uwer bazen van 't Landhuis neemt de verantwoordelijk heid op zich der vervalschingen waar van ik hier de derde reeks laat volgen Zijn op de kiezerslijst vau 1898-1899 iuge schreven als kiezer voor da Kamer. 32. Reeckmau Reoaat, landbouwer St. Job 26, geboren te Aelst deu 6 Februari 1873 met 1 stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 is hij geboreu deu 6 Juli 1873. Dus geeu reebt. 33. Oolpaert Jan (zoon) smid, Gentsche- straat N° 10, geboreu te Aelst den 6 Januari 1873 met 1 stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 is hij geboreu deu 6 Juni 1873. Dus geen reebt. 34. De Bruin Prosper, landbouwer Papenro- dedries2, geboreu te Aelst den 26 April 1873 met 1 stem. Hij is geboren den 26 October 1873. Dus geen recht. 35. De Cock Petrus Amand, schrijnwerker, Gentbaan 22, geboren te Aelst deu 14 lebrua- ri 1873 met 1 stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 is hij geboren den 1 December 1873. Dus geen r@cht* 36. Philips Pieter, huisschilder, Eiland straat Nu 14 geboreu te Aelst don 2 Januari 1873 met 1 stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 is hii geboren den 2 September 1873. Dus geen recht. 37 Rijns Josef, werkman, Ledestraat 26 geboren te Aeist den 17 Meert 1873 met 1 stem. Hij heeftin 1894 gelot en N* 302 getrokken. Hij is geboren den 77 Meert 1814. Dus geel* recht. Schelck Albrecht, fabriekwerker, Brussel* scbesteenweg N° 60 geboren te Erembodegem den 13 Meert 1873 niet 1 Stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 ik bij geboren den 13 October 1873. Dus geen 39. Van de Maele Felix, fabriekwerker. Oude Dendermondsbaan 167geboren te Aelst den 31 Meert 1873, met 1 stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 ia bij geboren den 31 Augusti 1873. Dus geen rectit. 40. Van de Meersscbe Jaak, vuurstokef, Borluuistraat 21, geboreu te Aelst deu 6 Ja nuari 1873 met 1 stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 ia hij geboreu deu 6 September 1873. Dus gQ0n reebt. 41. Van den Eede Jan, landbouwer, Lange- straat 3, geboreu te Aelst den 23 Mei 1873 met 1 stem. Volgens Je lijst der lotelingeo van 1893 ia hij geboreu den 23 Juni 1873. Dus geen recht. 42. Van der Eist Alfons, schoenmaker, Brussel baan 27, geboren te Aelst den 25 Sep tember 1873 met 1 stem. Volgens de lijst der lotelingen van 1893 N° 69 Van der Eist Petrus Alfons schoenma ker is hij geboren den 25 Juli 1873. Hier hebben degenen gelast met de verbete ring der drukfouten met bemerkt dat men 1873 gedrukt had in plaats van 1872 want Zij weten heel wel dat de personen na 31 Mei 1873 geboren geen recht hebben om als kiezer inge schreven te worden eu nogthaus staat hij op de lijst. 43. Van der Schueren Hilarius, meester gast, Koolstraat 49, geboreu te Erpe 14 Januari 1873 met 1 stem. Hij heeft in 1894 gelot en nummer 293 ge- truien. Hij is geboren den 14 Januari 1874 Dus geen recht. 44 Van Langenhove Sylvaan, landbouwer, Koeistraat 18 geboren te Aelst den 21 Meert 1873 met 1 stem. Hij heeft in 1894 nummer 222 eetrokken eü is geboren den 21 Meert 1874. Dus geeu recht. 45. Van Mol Fraus landbouwer, Konlstraat 16, geboren te Aelst deu 19 Maart 1873 met 1 Vifigens de lijst der lotelingen van 1893 H hij geboreu deu 19 November 1873. Dus geau 46. Van Renterghem Willem, drukker, Moorselbaan 19 geboren te Aelst den 1 Juni 1873 met 1 stem. Nog eene drukfout welke men niet bemerkt heeft. Hij is geboreu den 15 Juni 1873. DuS geen recht. (349 Vervolg). ZEVENTIENDE KAPITTEL Waarom niet vroeg Rudolf, Ik zou geerue eenen vroegen trein nemen om mij aan de hitte van den dag te onttrekkeu. Om 8 uur meen ik is er een exprss naar Londen. De heer Cadwal bezag zijnen neef met ge fronste wenkbrauwen. Maar waarvan spreekt gij vroeg bij Van mijne terugreis uaar de stad ant woordde Rudolf hem bezieude. Heden is het immers de gestelde dag. Ik zou geerne wat vroeg vertrekkeu voor do warmte in dien gij er niets tegen hebt. «Gij SGbijut wei haastig te zijn morde onkel Cadwal. Welnu, ja, ik zou willen zoo spoedig mo gelij k vertrekken. En... gij zijt zeker niet geneigd ons nog met uw gezelschap te begunstigen Rudolf meende dat zijn onkel met hem den spot wilde drijven, en hij wuoziek genoeg om i lmhtgeraakt te zijn, Ik heb veel werk zegde hij en ik kan hier onmogelijk langer blijven. En zal uw gebroken arm u het werkeu niet verhinderen Ik denk het niet. En gij vraagt er niet naar al of niet door uwe bloedverwanten en vrienden opgepast te worden Gij hebt liever de dienst van vreem delingen vroeg de heer Cadwal eeuigzins bitsig Ik behoef geenen oppas meer... ik dank u antwoordde Rudolf met des te meer stijf heid oui de drukking welke men op hem uit oefenen wilde. Ik verlange naar de stad terug te keeren zoo gauw als 't mogelijk is. En gij denkt natuurlijk dat gij in staat zijt die reis te doen De spottendo toon waarop dit gezegd werd trof Rudolf. Zeker - zegde hij kort af. Er is niet3 wat mij dat beletten kan. Zeer wel zoo morde de oude heer. Zeer wel Ik zal doen inspannen. Midderwijl kunt gij komen ontbijten. Is uw valies gereed. -Ja! Alice was teleurgesteld en zeer triestig. Volgens haar was Rudolf niet het minst voor eene reis naar Londen iu staat, en zij wist niet wat te doen om zijn vertrek te belet» ten» De heer Cadwal scheen erin te berusten, en 't was alsof de sluimerende vijanscbap tusscben de twee mauueu weer in volle kracht was wak ker geschoten. Eu toch, de heer Cadwal zag er niet ver gramd uit wel integendeel, er scbeeu een zeldzaam luimig licht uit zijne oogen te stralen. f Dat stelde Alice eemgzins gerust. Zij gat bevel om het rijtuig gereed te maken, en trok dan Rudolf naar de ontbijtkamer, hem zeg gende dat hij geenen tijd te verhezen had. Toen zij aan tafel zaten begon Alice de schijnbare berusting van haren onkel en Ru dolfs onbezonnenheid te begrijpeneer tien minuten bleek het klaar en duidelijk, dat de liider onbekwaam was om tot het einde jan don maaltijd aan tafel te by ven zitten. Zijn aangezicht werd bleeker en bleeker de scha- duwe onder zijne oogen werd grooter en groo- ter en wat hij ook aanwendde om de tiauwte die 'hem al meer overmeesterde at' te werpen het baatte niet. Alzijne pogingen om ze te onderdrukken waren vruchteloos hij gevoelde dat hij op het einde moest bezwijmen. Vrouw Freer zat verdiept in het lezen van hare brieven die zij daareven ontvangen had de kinders bemerkten niets buitengewoons maar Alice wierp eenen smeekende blik op hi.» ren pleegvader. Zij wist nochtans dat in eene krisis gelijk deze het best was hem zijnen eigenzin teut ten volgen, zelfs al scheen zijne handelwijze wreed te wezen en misschien was het best voor Rudolf door eeue goede les te leereu wat min koppig te zijn maar bet was pijnlijk om zien hoe de jonge mau worstelde om met ou der de pijn te bezwijmen j eu dat zicht kou Alice niet over haar gemoed laten gaau. De oude man werd eindelijk verteederd. Kom, mijn jongen zegde hij minzaam n deze warmte is te veel voor uHet is koe- Ier in mijne werkkamer. Gij kuetu daar wat op de sofa leggen.... tot het rijtuig komt. Rudolf stond op en ging bliudeling en zwijme lend in de belendende kamer eu liet zich daar zonder den minsten tegenstand door zijnen on kel op de sofa leggen. Op dit oogenbhk ont brak hem de kracht om iets te kunnen kwalijk nemen. Alice had deuren en vensters opengezet, eu het koele windtochje dat zijne wangen streel de beurde den lijder wat op. Onkel Olivier, gij waart zeer wreed jegens den armen jongen n zoo hoorde hij Alice zeg gen ik weet niet hoe gij zoo hardvochtig kunt zijn. iFerdi voorgezet,

De Dendergalm | 1897 | | pagina 1