KIEZERSLIJSTEN DE STERKSTE WIL liberaal weekblad voor Medeburgers Wat felle klepper toch. Vervolg der knoeierijen. De Duivel in de Stadskas. 4 fr. voor do st&d wAApAn hpt<i£ilb3.3r Abonnementsprijs 4 fr 50 voor den buiten vonrop Detaa a PRIJS PER NUMMER 10 CENTIEMEN. Men abonneert zich op alle postkantoren voor den buiten voor de stad, ten kantore van het blad, 32, Vrijheidstraat, 32 AALST. Nee spe nee metu. HET ARRONDISSEMENT AALST Gewone, 15 centiemen drukregel. Prijs der Annoncen Reklamen 75 centiemen Vonnissen op de derde bladzijde1 frank. Men maakt melding van elk werk waarvan een exemplaar aan het blad gezonden wordt Handschriften worden niet terug gezonden. AALST, 23 OCTOBER. De Kiezerslijsten zijn schandelijk par tijdig opgemaakt. Burgers en werklieden komt uwe rechten doen gelden in den Graaf van Egmont Groote Markt te Aalst. Zonder uitstel moet ge gaan nazien of ge op de kiezerslijsten staat met het getal stemmen waarop ge recht hebt. Liberale Burgers- en Werkmanskring zullen het noodige doen om uwe rekla- matien in tijds in te dienen. REDACTIE. De kiezerslijsten zijn schandelijk par tijdig opgemaakt. Eischt uwe rechten Gij hebt nog slechts eenige dagen tijd. Den 31 October moeten alle reclamatien op het Landhuis ingediend worden. Denderbode welke zoo gemakkelijk het woord klepper naar iemands hoofd slingert heeft tot heden nog geen woord je gerept over de eerlijke opmaking der kiezerslijst-en voor 1898-1899 der stad Aalst. Is hij dan geheel en al stom ge worden of heeft de verschijning der phenomenon ofte wondergeboorten hem heel en al uit zijn lood geslagen. De klerikalen van Aalst zijn nogthans van geen klein gerucht baug. Wat heb ben wij niet al gezien sedert 1894, wat al dwang, wat vervolging en broodroo- ving is er niet gepleegd tegenover dege nen die hunne knepen, hunne alleen- heersching moede waren. Aan wat hebben ze hunne zegepraal te danken en op welke wijze zijn ze meester van 't stadhuis gebleven. We dachten dat na de kiezing van 1895, kiezing welke door de Rechtbank van Gent geschandvlekt is geworden, de klerikale stadhuisjannen een greintje eergevoel zouden hebben bezeten en de zetels zouden weigeren welke hen niet door het kiezerskorps waren toever trouwd. Neen daarvoor hadden ze geen karakter want de mannen van hart ble ven op hunnen post ondanks dat all6 rechtzinnige politiekers zulke daden afkeuren. De katholieken van Aalst zijn zeer godsdienstige menschen, zij kennen hunnen catechismus heel goed en vol gen de leer van hunnen Zaligmaker wel na. Even als Christus roepen ze tot de menschen. Bemint uwe broedersDoet niet aan een ander wat ge niet gaarne hebt wat aan u gedaan ivordt en daarom hebben ze de kiezerslijsten voor 1898- 1899 zoo eerlijk opgemaakt. Er zijn wel cenige liberalen, socialis ten, kristene demokraten op vergeten maar dat komt omdat ze in 1870, 1871 en 1872 gbboren zijn. Waren ze bij voorbeeld in 1874 of 1875 ter wereld gekomen zeker en vast hadden onze stadhuisbazen ze bij de andere pheno menon geplaatst want volgens men mij verzekert zullen er door den Bestuurraad van de toekomende Wereldtentoonstel ling van Parijs stappen aangewend wor den bij ons Gemeentebestuur, om de Aabtersche phenomenen in de Worlds Fair van Parijs te laten bewonderen. Ook hebben ze aan elk de stemmen gegeven welke hen toekwamen. Wel is waar heeft men de tegenstrevers verge ten het getal stemmen toe te kennen waarop ze recht hadden maar integen deel, hebben ze aan vele hunner aan hangers ofte sleepdragers twee en meer stemmen toegekend ofschoon ze gedu rende de vereiechte jaren geene belas ting betaalden of er niet voor aangesla gen zijn of geenen eigendom bezaten. Dat zal waarschijnlijk een missing zijn en deze zal te wijten zijn aan de slechte brillen ofte pince-nez welke men ge bruikt om de kiezerslijsten op te maken of wel zullen het drukfouten zijn welke er op voorkomen. We zien wel dat het kraam der oude kliek aan 't wankelen is en even als iemand die een laatste poging doet om zich te redden zoo ook handelen onze stadhuisbazen, die wel weten hadden ze met eerlijke wapens in de kiezing van 1895 gestreden ze nooit den zegepraal zouden behaald hebben. Doch het volk zal de oogen openen en vroeger dan ge denkt zal het degenen verpletten die het slaafsch onder den biel wil houden en in de boeien blijven kluisteren. Knoeit maar zooveel gij wilt, geeft meer stem men aan personen welke er geen recht toe hebben, ontneemt ons de onze wij zullen op onze hoede zijn ze terugei- schen uwe handelwijze aan heel het land bekend maken en wees verzekerd dat ge in 1898 den kaakslag zult gevoe len welke gij thans onrechtvaardig aan zoovele burgers en werklieden toe brengt. Het recht dat ze nu eischen zal het wapen zijn waarmede zij ganseh uw waggelend kraam zullen in duigen doen vallen. Zijn met twee stemmen voor de Kamer, Senaat en Provide ingeschreven en hebben maar recht op 1 stem om reden zij gedurende de vereischte jaren met geene personeele be lasting zijn aangeslagen. 27. Barrez Niklaas Lodewijk smid, Sint Jaustraat 12. 28. De Man Domien werkman horte Sint Janstraat 18. 29. Fos3elle Severien, werkman Nieuw- beekstraat 3. 30. Jausseos Karei Lodewijk, werkman aan spoorweg Oude Dendermondsbaan 131 31. Meert Willem, landbonwwerkman Ber- gekouter 2. c. 32. Milo Jan, werkman aan spoorweg Sint Janstraat 27. 33. Libaut Frans, bakker Geeraardsberg- schestraat 97. 34. Pilaete Gustaaf, brouwersgast, Oude Dendermondsbaan 130. 35. Seueyu Saral'ien, herbergier Nieuw- straat 68. 36. Van den Hauwe Alexander, fabriekwer ker, Hoogstraat 13. 37. Van der Poorten Karei, schoenmiker, Sint Jobsteeg 94. 38 Van de Velde Jan smid, Korte St. Jan straat 39 heeft men de contributie toegekend van de W6 Van de Velde Jozef Zonnestraat 92. 39. Van Geetruyen Lodewijk, zonder be roep Schoolstraat 17. 40. Van Hover Gustaaf olieslagersgast, Le destraat 15. t 41. Ysewyn Frans, boschwachter Linde straat 22. 42 Podevyn Camiel, landbouwwerkmau Groenstraat 132 staat ingeschreven met de be lasting van Podevyn Pieter Emiel, fabriek werker, Groenstraat 45, Deze is zeker van de denkwijze der dompers niet. 43. Fraiicx Josef, schoenmaker, Kerkstraat 10, siaat ingeschreven met 2 stemmen voor de Kamer, Senaat Provincie en Gemeeete als eigenaar met een kadastraal inkomen van fr 49 71 volgens een uittreksel van t kadas ter is'het maar 41,71 zuu dat misschien een drukfout zjju. 44. Vau Dranteghem Pieter, boekdrukker, Brusselschestraat 28 ingeschreven met 2 stem men voor alles, als eigenaar van art. 440- van 't kadaster. 45. Bomon Frans, kleermaker, Kerkstraat 11 ingeschreven met 2 stemmen voor alles, als'eigenaar van art. 4402 van't kadaster Deze eigendom is verkocht den 12 April J897 aan M. Amedee Corael. 46. Van Goethem Egidius, zonder beroep, Oude Graanmarkt 8 ingeschreven met 2 stem men voor alles. Deze ligt sedert meer dan jaren in het hospitaal en heeft nooit eigendom bezeten. Nog wondergeboorten of te phenomenen. Zijn ingeschreven als kiezer voor de Kamer. 58. Van Driessche Xaveer, kuiper Erembo- degemstraat 3, geboren te Erembodegem den Meert 1873, met 1 stem. Hij is niet geboren te Erembodegem maar te Aalst den 5 September 1873. Hij heeft in 1893 nummer 108 getrokken. Dus geen recht. 59. Volckaert Eduard Alfons organist Brus selstraat 4, geboren te Meirelbeke den 10 ra- bruari 1873 met 3 stemmen, Volgens een uittreksel uit de registers van geboortens der gemeeute Meirelbeke is hij ge boren den 10 Februari 18/5. Organisteken jongenge zult nog twee jaar moeten wachten alvorens de tonen van uw orgel ten voordeelt) van M. Woeste te laten hooren. Dus reeds 59 wondergeboorten en 46 audero is samen 105. (Wordt voortgezet.) P. ANNE. De kiezerslijsten zijn schandelijk par tijdig opgemaakt. Medeburgers, eischt uwe rechten, Gil hebt nog slechts eenige dagen tijd. Wij hebben eene reeks artikels afgekondigd over 't fameus stadsverslag van 1895, het faat" ste door ons stadsbestuur aan de lastenbeta- lers uitgedeeld. Wij bebbeu monumentale dwalingen en misgrepeu zonder naam aange wezen. In dat verslag komen misslageu voor, waar van geen enkel gemeentebestuur de verant woordelijkheid op zich zou durven nemen. Hebben wij gelijk ja of ueen Zijn de cij fers door ons aangehaald, de duizenden fran ken misgrepen door ons aan t licht gebracht juist of niet Reeds zijn verscheidene weken verloopen sinds wij onze onthullingen openbaar maakten en tot heden is er nog niet op geantwoord ge worden. We hebben de reeks onzer artikels moeten onderbreken om in ons blad eeue plaats in te ruimen voor de kritieken van onzen vriend P Anne over de kolossale stommiteiten eu konkelfo'ezerijen van de Aalsterscbe kiezers lijsten. We zullen de reeks hernemen zoodra we er de gelegenheid toe hebben en verzekeren, dat er nog menig mooi dingetje in het krotverslag tb lutusschen heeft Denderbode, die zoo graag met Dendergalm een pennetwist voert tijd ge- (369 Vervolg). ZEVENTIENDE KAPITTEL De doktor was zeer verontweerdigd als hij Rudolf opvond doch hij kon zich niet weerhou den van lachen als de heer Cadwal hem vertel de water dien morgend was voorgevallen. Met de kleine Ethel bij zich poogde Alice den zieke door dien vervelenden heeten dag te helpen en toen het met de avond wat koeler was gewerden, was hij bepaald beter ofschoon hij nog niet geheel hersteld was van de gekke streek welke hij dien morgend begaan had. k Ik vrees dat ik mij dezen morgend als éen ongelikte beer gedragen heb zegde hij tot Alice meteenen blik uit zijne vermoeide oo gen die veel meer leedwezen uitdrukte dan zij ne woorden. Vroeger ben ik nooit ziek ge weest noch heb ik eenig leed gehad dat is mijne verschooning niettemin heeft mijne onbe leefde doenwijze mij aan «aij zei ven hatelijk gemaakt, En aan al de menschen zoo volein digde Alice, met het licht van deelneming in hare oogen. En ik geloof dat het niet an ders zijn kan. Ik heb nog geen uur pijn gehad in mijn leven eu ik denk dat ik de menschen die lijden er des te meer om beklaag. Gij zijt eueindig goed jegens mij ant woordde Rudolf en gij weet zoowel als ik, dat ik het niet verdien. Zij bezag hem glimlachend, niet zeker zijn de goed te verstaan wat hij zeggen wilde- Ik heb mij zeer onvriendelijk gedragen je gens u, van den eersten dag af op Marchwood gekomen ben zegde hij dat moet gij zoo wel weten als ik. Ik weet niets dergelijks zegde zij, met haren rechtzinnigen blik onbeschroomd zijne oogen ontmoetende, terwijl een schalsch glim lachje om haren mond speelt. Ik weet slecnts dat gij niet zeer veel van mij hieldt... Rudolfs bleek gelaat werd eenklaps rood en daarop nog bleeker dan het te voren was. Alice bezag hem met haar bekoorlijkst lachje. Gij moet er u niet aan stooren dat ik dit weet zegde zij ofschoon ik misschien be ter zou gedaan hebben u niet te zeggen dat ik zulks outdekt had. Ik eisch natuurlijk met dat iedereen ia mij behageu vinden zou, of vee vau mij zou houden. Ik geniet hier reeds veel meer genegenheid dan ik verdiene. Het ware belachelijk moest ik mij inbeelden dat iedereen onkel Ohvier's vertrouwen in mij moet deelen. Eeue uitzondering is zeer heilzaam, en beves- stigt den regel, gij weet. Nu, Ruilolt to°n. schrikkelijk veel spijt niet. Stellig, gij kunt niet meenei) dat ik boos op u ben omdat gij een zoo stijf en onafhankelijk karakter hebt. En ik vind er niets tegen, u te bekennen, dat gij in uwe oordeelwijze jegens ur.ij dichter de waarheid gekomen zijt dan iemand anders. Gij neemt mij voor eene behendige konkelaar ster en dat is het juist wat ik beu. Ik heb al tijd gekonkeld en ik gelooi dat ik er behen dig in ben ook. De schalkheid lachte uit ,hare oogen, ol- schoon hare wezenstrekken ernstig waren. Die schielijke vraag van vertiouwelijke openbaring zou zij zelve niet wel kunnen uit leggen hebben. Misschien was zij veroorzaakt door het onfeilbaar iustinkt, hetwelk haar zeg de dat zij niet langer werd mistrouwd misveistaau. Rudolf was als verplet. Hij wist niet wat antwoorden. Alice liet hem ook den tijd Ik heb eenige verwikkelde intrigen in mijn hoofd zoo sprak zij voort —maar die moeten nog geheim blijven... En, Rudolf, blijf nu schoone stille liggen Gij hoort veel te geer- ne den klank van uwe eigene stem. /looais ae doktor met waarheid zegt, gij zijt een zeer onhandelbare jongen. Ethel, die door opene deur binnenkwam, "°e\Yat is dat onhandelbaar, nicht Alice - Dat is zijn gelijk uw broeder RudoU daar, als hij zijnen eigen zin wil doon zooals hij dezen morgend gedaan heelt. Ethel zag er zeer erstig uit. lk hope dat gij niet meer onhandelbaar zult zijn broeder Rudolf zegde zij tt gij zi er leelijk uit als gij datzijt. Een luimig vuur straalde uit Alice s oo Ethel meent dat onhandelbaar zijn ge lijk is met in bezwijming vallen Neem de noch swnming zedeles ter berte, Rudolf bem zachtjes in het oor. zoo lispelde zij Wordt voortgezet.

De Dendergalm | 1897 | | pagina 1