SCHAARHOUT, M E 3 ELS, Huismoeders. MOBILISATIE Huis met Land Huis met Tuin Te Huren. Handelaars. Zondagrust. Stedelijke Werkbeurs. BURGELI.IKEN STAND Kanada en Eike Boomen schoon Merriepaard, schoonen Ponnet, 4 Melkkoeien, 2 Ossen, MARKTPRIJZEN. Société d' épargne van liet leger. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Wilt g°j geld winnen Maatschappij La Belgique Huis Gustaaf Van der Vcurst Voor de van B fr. 25 Het wordt tijd die straat op te ruimen en wat ordentelijk te leggen. Bericht aan wien het betreft. Waterratten. We vernamen, dat de waterratten van de Molenstraatpoort waren verjaagd en er drie van die beestjes terecht waren gekomen bij Louis De Kaas in 't Matroosken. We gingen zien, en 't is waar ook Zulke leelijke beesten heb ik van miju leven nog niet gezien het is niet te verwonderen, dat de kie zingen zooveel geld kosten aan de rattenvan- gers. Wij hopen, dat de eigenaar met zijne water ratten dapper zal optrekken anders zal Pee ken Anne nog verplicht zijn hen te naaste jaar yan de kiezerslijsten te doen schrabben. Wat zij ons gaven Boerkens, zei Ducatillon, tot de landbou wers van Dendermonde, wat heelt het goever- nement gedaan om u te redden, wat heeft het u gegeven Eene medalie voor uwen hond, Eea oorring voor uwe koe Een ransel voor uwen zoon 11 Welke zweepslagen door een katholiek aan de katholieken toegediend. Maar in Aalst zou den we 't zelfde mogen zeggen van ons klep- persbestuur. Burgers wat heeft het misbaksel van 1895 voor u gedaan Wat heeft het u gegeven. Lantaarnen zonder licht, Gras in uwe straten, Verlatenheid in uwen winkel en Armoede voor uwen werkman. Een Proces. M. Aug. Marcel en M. Louis De Naeyer konden het niet gedeeld krijgen over de merk ten. Er ontstond twist en van weerszijden wer den doorslaande argumenten gebruikt. Van daar proces. Te Dendermonde werden beiden veroordeeld de eerste tot 25, de tweede tot 26 franken boet. Menheer Lonis kon dit niet verkroppen en ging in beroep. Het beroepshof van Gent heeft de boet van den eerste behouden en Menheer Louis veroor deeld tot 25 franken boet en de kosten van het geding, Hum liutn 1 Een telegram. Denderbode schrijft Het volgende telegram werd aan onze Dendermoudsche vrienden ge zonden Aalst brengt hulde aan Dendermonde over verpletterde zegepraal behaald op de groene ver raderskliek. Burgemeester Gheeraerdis. Bravo als les hommes de cceur aan de Den dermoudsche dompers hulde breugt voor hun- De overwinning, m&g men veronderstellen^ dat dien triomf zooveel beteekent, als de zijne van 'tjaar 1895. Cet homme de cceur is een politieke plat- broek. Hij heeft zijne eeden van vroeger jaren vergeten. Hoe heet gij zulke mannen Denderbode? Maar jawel ge zijt met 't zelfde sop overgoten. Verdaagd. Verslag over het feest der Oude Garde en verschillende andere artikels tot Zondag e. k. verdaagd. Kiss Kiss De Aalstersche jongelingen welke allen het portret van onzen Woeste op den boed droe gen, hebben P. Daens-Mayart en smid Lam- brecht, ter Groote Merkt van Dendermonde, de verwijten van Judassen erraders euz. naar 't hoofd hebben geslingerd. Onze jeugdige vrienden spraken eenvoudig waarheid, want grootere judassen, grootere verraders bestaan er niet, dan die politieke booswichten gelijk Le Bien Public ze heet. In eene herberg nabij de statie werden de bollekens van Ducatillon en de groene chefs, andermaal door de Aalstenaars duchtig ge- wasschen. Bovenstaande staat te lezen in Denderbode ▼an woensdag. Hij hitst dus do laffe knuppel slagers van Aalst tot geweldenarij aan. Geweld ja, als ze tien tegen een zijn, maar als ze te genover vastberaden mannen staan kiezen" zij het hazepad? Van 's middags tot 's middernachts Heden Zondag 9 Januari 1898 dienst doende apotheker, M. DE WAELE, Kerkstraat. Aanboden door de Heeren Patroons 1 Kleermaker (leerjongen.) 1 Loodgieter id. 1 Schoenmaker id. Aanboden door de Heeren Werklieden 1 Bakkersgast. 1 Letterzetter. 2 Schrijvers of bureelbedienden. Verscheidene goede daglooners. Van den 31 Dec. 1897. tot den 7 Januari 1898. GEBOORTEN Mannelijk 19 Vrouwelijk 16 HUWELIJKEN. J. Van Mol, landb. met M. Meert landb. OVERLIJDENS. H. Poriau m. Valckeubergh kaaiw. 66 j Zoutstraatp. G. Paunekoek landb. 25 j. Binnenst r. A. Van Waeyenbergh zb. 73 j. Zoutstraatp. 10 kindereu onder de 7 jaren. VENDITIE VAN te Moorsel en Meldert, op Dijnsdag 11 Januari 1898, om 9 uren voormiddag, door den Notaris BRECKPOI, te Aalst, te vergaderen bij Frans Vermoesen, te Moorsel, Poverstraat ter herberg Den Groe nen Boomgaard. VENDITIE VAN De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° Een perceel LAND dienstig voor Bouw grond te Aalst-Mijlbeke op Quayermeeren, Groenstraat, groot 18 aren 96 centa. sectie E n° 413 verdeeld in 5 loten. 2° En 28 aren 49 centa. LAND te Aalst-Mijl beke, Voorstebeek, Biest, sctie F N® 896a. Instel lé en Verblijf 28 January 1898. Om 3 ure namiddag, In de Nieuwe Warande bij sieur Romaiu Barrez Aalst, Binnestraat. 2 Varkens, Trekhond, Karren, Hoveniers- en Landbouwersalam, Lootte velde en Hoveniers Vruchten, te Aalst-Mijlbeke, Groenstraat, ter Hofstede van Jufvr.Wed® Louis Muylaert- Van den Steenop Woensdag 12 Januari 1898, om 8 uren voormiddag en des noods den volgenden dag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. AALST 8 Jan. Ber 1 heet. 23 lit 50 Tarwefr. 20-25 Masteluin 00-00 Rogge13-75 Spelt00-00 Geerst. 00-00 Haver. psr 100 kil. n 15-50 Aardap. (roode de 100 kil. 6-00 Aardap (geele) nieuwe. 0-00 Boter de 3 kilogram. 6-00 E'jers de 25 1-90 Vlas per 3 kilos 2-36 Viggenen per stuk. 1® soort 30-00 cent 21-25 00-00 14-00 00-00 00-05 17-25 6-50 0-00 7-00 2-10 2-72 25-50 Stad Aalst. o- L'économie flnancière Alostoise. De heeren leden worden verzocht de maan- delijksche vergadering, welke zal plaats heb ben, ten lokale, op Maandag 10 Januari aan staande om 9 uren stipt, te willen bijwonen. Het Komiteit. Optelling der paarden en rijtuigen bestaande in deze stad. De Burgemeester der Stad Aelsl In uitvoering van het artikel 130 van het Koninklijk Besluut van 31 December 1889 en ingevolge den brief van den heer Bevelhebber van bet Distrikt militair van Dendermonde in dato 22 dezer maand, brengt ter kennis zijner onderhoorigen, dat de Commissie gelast met de opteiling der paarden en rijtuigen bestaande in deze Stad hare werkingen zal beginnen den Donderdag 13, Vrijdag 14 en Zaterdag 15 voor de Stad Aelsl deu Maandag 17 den Dij nsdag 18 voor hetgehucht Mijlbeek enden Woens- dag 19 en Douderdag 20 Januari 1898 voor de gehuchten Schaerbeek en St. Job en des noods de volgende dagen, telkeus ten 8 ure 'smor- gends. Men wordt vorzocht zijne paarden en rijtui gen, ten huize te houden, de dagen bepaald voor de optelling. De burgers worden terzeifdertijd verwittigd dat het onderzoek en de rangschikking der paarden en rijtuigen alleenlijk in algemeen be lang geschieden en dat deze formaliteiten gee- ne beperking stellen aan de rechten der eige naars of aan de transactiën die de paarden en rijtuigen kunnen ondergaan. Aldus afgekondigd en aangeplakt te Aelst, den 28 December 1897. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoop m Gemeente Hofstade. 1° Eene HOFSTEDE wijk Eeckhout op de Opperhaese, groot 7 aren 40 centiaren. Boomprijs fr. 100 Bewoond door Frans Los tot 1 Mei 1898. 2° En circa 91 aren 93 centiaren LAND en MEERSCH in het achterste Denderland, en in de Bosschelingsmeersschen. Verdeeld in 3 koopen. Gebruikt door Charles Callebant, Frans Schuddinck en Cau- dron-Daelman. Weerslag 5 Januari ]898> Verblijf Woensdag 15 Om uren In dk Kboon bij J. B. Van Faepeghem, te Hofstade wijk Babbelaar. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen: Gemeente Hofstade. 1® Eene Hofstede wijk Babbelaar groot 5 aren 54 centiaren. Boomprijs fr. 50. Bowoond door de Wed" L. Van Sinay- D^Uaese. 2° Circa 25 aren 93 cent® Bouwgrond en Land wijk Babbelaar en op d'Huiversputien. Verdeeld in 2 koopen. Boomprijs fr. 125. Gemeente Gijsegem. 3° En 12 aren 30 cent® Land en Meersch. in den Spechtemeersch. Boomprijs fr. 90. I'fi Vrijdag 14 Januaril898. Verblijf Vrijdag 21 Om 3 ure In den Appel bij de Wed® Joseph Claessens-D'Haesete Hofstade, wijk Babbelaar. De Vermaarde Pillen Depratere genezen altijd de krankheden die afhangen van de gal, de hardlijvigheid, de hoofdpijn, de walgingen het zuur, de jicht, het rhuoiatismus enz. euz. zij bezitten drie groote hoedanighe den zij genezen zeker, zij genezen vlug, en zij genezen zonder smart. OPGEPAST. Dat u de pillen Depratere en geene andere gegeven worden. Overal 1,50 de doos Alg. dépot Alf. Depratere, Oostende. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Gemeente Haaltert. Eene HOFSTEDE wijk Bril, groot volgens meting 68 aren 40 c. Verdeeld in 2 koopen. Samen ingesteld fr. 4420. Bewoond en gebruikt door M. Frans Sclioon- jans tot 1 September 1898. Opleg Boomprijs fr. 950. Laatsten zitdag Zaterdag 8 Januari 1898. Om 2 uren te Aalst in de zaal van het Vrede gerecht. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een te Hofstade. Eenigen zitdag Maandag 15 Januari 1898. Leest dan het hier onderstaande. Emile Meert-Plaisance, te Aalst, 9 Kerkstraat 9 straat tusschen de Groote Markt en de Kerk van St. Martinns. te Aalst, 9 Kerkstraat 9. Hoof4-Agent Emile Meert-Plaisance, AALST9 Kerkstraat 9. Gebreveteerde en gediplomeerde Meestor-Kleermaker, AALST 6, Esplanadestraat, 6, AALST. o Confectie en reparatie vau allerlei kostumen gelijk waar de etof gekocht is. Overeenkomst met de fabriekanten voor deu verkoop van Ellegoederen 25 per cent beter koop dan elders. Keus van allerlei rijke en schoone Stoffen, laatste nieuwigheid. De 1-ooper is vrij zijn kostuum elders te .aten maken. Op verzoek gaat men met de stukken ten huize. Prijs en kwaliteit huiten concurrentie. OPENBARE VERKOOPING van een te Schoonaarde, Dorp. ZITDAGEN Icstel Donderdag 13 Januari j898_ Verblijf Donderdag 20 Januari Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Gerieflijk HUIS zijnde de gewezene herberg De Sterre met Gelijkvloers en 2 verdiepingen, groote Kelders en schoone Fruit- hof te Aalst, Graanmarkt. Stempels in Caoutchou te beginnen van 1,50 fr. (Fleschje inkt inbegrepen) Cachetten iu koper met 2 letters te beginnen van 1 tr. bij de Echtgenoote Cornelis-Clinckaert, 46, Lange Zoutstraat, Aalst. Almanak Hachette Lebïgw. 1 fr. 50. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, met de pleegvormen der wet van den twaalfden Juni 181G opeubaarlijk verkoopen Een HUIS met LAND, dienstig voor Bouwgrond, gestaan en gelegen te Hofstade, wijk Molenkauter nevenst de van ouds gekende herberg Den Keizer bekend ten kadaster sectie C nummers 456b en 455b met eene grootte van 15 aren 20 centiaren, palende oost de baan, zuid Cesarine Van der Haeghen en Broeders, west het Godshuis van Gent en het Gods huis van Aalst en noord de baan en daarover Gustave Daelman-Yan der Haeghen en d'heer Venautius De 3 oeck Laatst bewoond geweest door Jufvrouw weduwe JacobuB-Martiuus Van Heck-Vanopdenbosch. Boomprijs fr. 150.00. Onmiddelijk genot en gebruiktreding. Om 2 uren namiddag ter Zittingzaal van deu heer Vrederechter te Aalst, in het Stadhuis. Indien gij met waarborg uwe aankoopeu wilt doen, zooals vaii Ellegoederen, gemaakt Goed voor Mannen Vrouwen en Kinderen begeeft U bij Daar vindt gij naar alle goestingen en aan de laagste prijzenalle soorten van Elastieken Kleeding- stoffen, zwart Laken, Velour voor Manskostums, Satijnen, Kleermakers Lijnwaad, Voering, Lijnwaden Katoenen, Hemde Coutil, Cotonetten, Store, Gordij nen, Matrasgoed, Franjen, Hemden, boven en onder Broeken, Borgerons of Schabben, blauwe A estons, katoenen-en wollen Vesten (Gilets) Vareuzen Slaap- lijven, Zokken, Cotonetten en Fautazie, vrouw- en Kiudervoorschoten, Brouwersvoorschoten, vrouw- en Kindermutsen, Kapelinuen, Zak- en Handdoeken, zijden en katoen Foulards, Handschoenen, Kousen, wollen- en katoenen Doeken en Dekens (Sargiën) ge stikte en andere fantazie Spreien. Kindskorven voor alle standen. De prijzen staan er onveranderlijk voor iedereen en Beterkoop dan in alle andere winkels. Daarom mag men zeggen HuismoederSj wilt gij geld winnen, begeeft u naar het Magazijn u La Belgique n is de voordeeligste Maatschappij tegen brand. Zij verzekert ook de verliezen van huur, de ontne ming van genot van "Woningen en andere onroerende Goederen het stil liggen van Fabrieken en Werk huizen ten gevolge van brand. Verzekerde waarde Branden betaald sedert 1855 Meer dan 2000 milÜ03n Meer dan 39 millicen De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en ge lagen, openbaarlijk verkoopen Een HUIS met af bangelijkheden en TUIN gestaan en gelegen te Schoonaarde, aan bet Dorp, bekend ten kadaster eenige sectie nummers 116a en 137a met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende oost JudoeuB Roef, zuid over de beek Madame De Pauw en den ijzeren weg, west Madame De Pauw en noord den weg. Bewoond door Joannes Bosman. Om 2 ure namiddag, ter herberg In de Warande bij sieur Joannes ROMBAUT, te Gijaegem, Hoek. met bel 60 centimes meer zend ik tegenremboursement mijne 'accordeons de conoert „Non plus ultra" bekend als de beste en van uitmuntend akkoord, 35 ceutimtr. hoog, 2 choeurs 10 toetsen, 2 regi sters. 2 bassen, 40 beste ge waarborgde tonen, dubbele blaasbalgen in drie deeïen sterk onvernielbaar, stalen hoeken, twee sloten, rijk nickelen garnituur, open niekelen klavier, en ten gevolge buiten gewoon muziek, gelijk van een orgel. Een speeltuig met 3 ofcoeurs kost slechts 8 ft:., een met 4 choeurs 10 ft:., een met 6 choeurs slechts 17fr. Een accordeon met 2 reien van 21 toetsen en 4 bassen slechts 14 fr. Bij te voegen 1 fr. 25 port. Beste methode om gratis i 1 Uama ,iG »m u ii t n u TIJ A OP uenoorigneuen nust bicgui-o viers slechts 10 ft*. De verzending van 2 eitbaren kost ook maar 1 fr. 25 port. Inpacking kosteloos. Waarborg: Alle dagen nieuwe bestellu gen en duizende bedankingsbrieven.Brievenport '-^centie men, adres: ^Hermann Severing, Neuenrade (Duitsclilaud). Op aanvraag lever ik ook de verder aangeboden kleine goedkoope accordêons aan vier en vijf franken. 1

De Dendergalm | 1898 | | pagina 3