Huis mei Land Huizen en Landen Huis met Tuin Bueke Boomen, Huismoeders. Te Huren. Handelaars. t£$ K >i 1>888- Openbare Verkooping. Kip-Kap. Zondagrust. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Wilt gij geld winnen Maatschappij La Belgique Huis Gustaaf Van der Veurst Een onzer briefwisselaars zegde ons 8 dagen geleden, dat de gascompagnie zonder moeilijk heid de nieuwe verlichting» wij ze kon aanne men We deelcn volkomen die zinswijze. Het moet die heeren wel onverschillig zijn ons dit of dat licht te bezorgen en we denken dat de inrich ting der electriciteit hunne belangen niet zou krenken integendeel want over 't algemeen doen de electnciteits vennootschappen goede zaken, terwijl te Aalst indien de toestand voortduurt de kompanie van tot jaar klanten zal verliezen. De inwoners zijn niet verplicht de gas te ge bruiken en zoo de verlicht:ng niet betert zul'.eu zij ze ontberen, en eer vijf jaar verloopen zijn zal de gaskomp inie zonder nog een centiem te winnen bij de verlichtiug der woningen even als nu om haar kontrakt met de stad na te le ven de straten gratis, pro Deo, moeten verlach ten en dat kost beur jaarlijks ongeveer 25000 franken. Wat meer is in fabrieken en nijverheidsge- stichten plaats men elektische toestellen en hoe langer de Maatschappij wacht de nieuwe verlichttng in te voeren hoe meer kans er is dat ze nij veraars en fabriekant niet tot hare klanten krijgt en dat zijn gewoonlijk de beste. De stad en de Compagnie zouden dus best doen op deze basis ten spoedigste eene overeen komst te sluiten. die historie komen we in ons volgend nummer terug. A propos. We hooren niets meer van de |zaak der sol- datenlegering. Men laat de burgers, die men een kwijtbrielje had aangeboden, eerst van 3 franken en dan van 2,50 Ir. en die geweigerd hadden te betalen, volkomen gerust. Als 't daarmee gedaan is, raden vrij de bur gers, welke betaald hebben aan hun geld terug te eiscben. En 't reglement. In de Brabantstraat is eene afspanning. Dat is wel. Op bel voetpad voor die alspauuiug staan 's nachts karren en wagens, zonder het minste licht. Dat is slecht. Gistren avond liep jeen ouderling, met het hoofd zoo gewelditegeu de kar, dat hij dui zelig neerviel en zich erg bezeerde. In die af spanning is nochtans plaats genoeg er logeer den laatst een half regimont chasseurs. M. Meert die in de buurt woont moest daar eens een speldeken aansteken. Liberale Trompettersclub Zondag (16 dezer) om 10 uren voormiddag algemeeue repetitie bij den heer Petrus Philips Koolstraat. Liberale Werkmanskring Lokaal Concordia. Groot Zang Tooneel en Turnfeest op Zondag 30 Januari ten voordeele van het werk der kleeding van arme eerste communiekanten. Kaarten zijn te bekomen bij de bestuurleden en leden van den Turnclub. De forten te Aalst. Men herinnert zich nog, dat te midden der opschudding verwekt door de zaak Dreyfus, de municipale. Raad van Ninove, door het ambt van deu beroemden M. Janssens, aan 't publiek liet weten, dat Dreyfus te Ninove eene bijeenkomst had gehad met generaal Bri- almont om de plans der versterkingen van den Dender te bestudeeren. Het schijnt, dat ons kleppersbes tuur onder den indruk van het Ninoefsche dokument, be sloot de stede van Aalst met een fortenkring te begiftigen. De werken zijn reeds begonnen, op de Boudewijnkaai van aan de kemelbrug tot aan den Zwarten Hoek strekken de fortificaties zich uit. Dit slag van versterkingen dunkt ons merk waardig; want wanneer heelde stad omringd zal zijn van zulke strategische forten, zal geen en kele vijand er aan denken de stad te naderen. Stank is krachtiger dan poeier. Blijft te weten hoelang de belegerden het zouden kunnen uithouden zonder gevaar te loopen door de walgelijke geuren te verstik ken. Onze Oudjes. We vernemen dat M. Mertens met onze oude mauuekens toch zoo lief en zoo teer is, en hen door allerlei zoete woorden weet te troosten on aan te moedigen. Indien het nog gebeurt zullen wfj zijn edelmoedig gedrag aan de open bare bewondering prijs geven We raden het weezenblad aan, dat zoo dap per de ongelukkigen verdedigt eens aan M. Mertens een artikeltje te vragen over de va derlijke behandeling der weesjes en ouderlin gen te Aalst. M. Mertens zal niet weigeren want hij pronkt zoo gaarue, en zal met genoegen breedvoerig vertellen hoe hij tot de oude mannetjes spreekt. Ohé M. Meert. Iedereen vraagt een bijgang in de Gazome- terstraat langsheen den muur vau bet gasge sticht. Waarom komt daar geen bijgang. M. Meert de hooggeleerde en diepgestadeerde schepen van openbare werken moet eens langs daar wandelen. Hij beeft daar nog goeie vrien den wonen en zou terloops zieu bos de duizen den werklieden en burgers, die langs daar gaan tot over de knoesels in de vuiligheid moe ten pladderen. Tooverij. Vele Aalstenaars begrijpen niet wat men aan 't oud stadhuis uitzet. Men graaft eu woelt en wroet er sedert weken met spade en bak in de kelders. Duizenden hebben zich reeds afge vraagd, wat drommels moeten ze daar nu hebben W« zullen de nieuwsgierigen op de hoogte 8telleD Men zoekt er Daar de 40,000 franken welke in het krotverslag van 1895 verloren zijn gegaan. De lastenbetalers volgen met veel be langstelling de bezonderheden dier opgravin gen. Pompierderij. Heden zondag wordt bet Pompierskorps heringericht. Hebt u van uw leven zoo'n kome die al geweten. Pompiers die niet in't beha gen staan van den Bevelhebber worden onre gelmatig uitgesloten. Dan wordt bet korps ontbonden en dadelijk weer ingericht. Wat er van zij, men moet goei goesting heb ben om vrijwillig onder 't bevel van een Bolle Paep in 't gareel te loopen der kliek. Óp hee Dev erzendingen hop gedaan in de maand December laatst, iD de landstreek Aalst, be dragen een gezamentlijk gewicht van 287895 kilogrammen. Van 's middags tot 's middernacht s Heden Zondag 16 Januari 1898 dienst doende apotheker, M. MEGANCK, Leopoldstraat. Van den 7 tot den 14 Januari 1898. GEBOORTEN Mannelijk 15 Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. 20 C. De Mol, metser met M. Linthaut tw. L. De Smet houtbew. met M. Callebaut, tw. E Van Assche steenk. met L. Callebaut tw. A. Van de Vondel tw. met M. Vinck tw. OVERLIJDENS. C. Van Praet w* Vercauteren zb. 81 j. Oude Graanmarkt. H.Leys broeder der kristel, leering 85 j. Keizer!. Plaats M. Eemans w® De Saedeleer zb. 73 j. St. Janstraat C. Van de Meersscbe w® Verhulst herb. 43 j. St. Job. B. Van Pame! w° Weyn zb. 91 j. Leopoldstr. J. Cornelis m. Dierickx, olieslagergast 62 j. Asscherendries. 5 kinderen onder de 7 jaren. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een te Hofstade. Eenigen zitdag Zaturdag 15 Januari 1898. AALST 15 Jan. Per 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 20-25 21-25 Masteluin 00-00 00-00 Rogge13-75 14-00 Spelt 00-00 00-00 Geerst00-00 00-05 Haver. per 100 kil. 15-50 17-25 Aardap. (roode de 100 kil. 6-00 6-50 Anrdap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter de 3 kilogram. a 6-00 7-00 Eijersde25a 1-90 2-10 Vlas per 3 kilos a 2-36 2-72 Viggenen per stuk. Is soort 30-00 25-50 OPENBARE VERKOOPING van te Aelst en Erembodegem. De Notaris DE GHEEST, te Aelst, zal met gewin van palmslagen en gelagen openbaarlijk verkoopen Aelst. 1. Huis Zoutstraatpoort, N° 96. 2. Hoveniershuis daarneven N° 98. 3. Huizen en Bouwgronden groot 28 aren 53 centiaren neven voorgaande Hoveniershuis. 4. Bouwgronden groot 22 aren 68 centiaren iu de Diepestraat, leidende van St. Jobs naar de Zoutstraatpoort. 5. 17 areu 57 centiaren Land op den Qoe- senkouter. 6. 33 aren 23 centiaren Land als voorgaande 7. 41 aren Land, Hoesenkouter aan den Groenenweg. 8. 36 aren 5 centiaren Land neven voor gaande. 9. 24 aren Land op den Hoesenkouter. Erembodegem. 10. 41 aren 47 centiaren Land aan den steenweg, nevenB het Zaagsken, aan de Zoutstraatpoort. Alles gebruikt door het sterfhuis van den heer Francois Verbeeck. Ten 2 ure namiddag bij den heer Jean Ver beeck-Van Keer, aap de Zoutstraatpoort, N° 42, te Aelgji, OPENBARE VERKOOPING van een te Schoonaarde, Dorp. Ingesteld fr. 1640. ZITDAGEN Instel Douderdag 13 Januari 1Rqa Verblijf Donderdag 20 Januari De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1* Een perceel LAND dienstig voor Bouw grond te Aalst-Mijlbeke op Quayermeeren, Groenstraat, groot 18 aren 96 centa. s ctie E n° 413 verdeeld in 5 loten. Ingesteld fr. 800. 2* En 28 aren 49 centa. LAND te Aalst-Mijl beke, Voorstebeek, Biest, sctie F N® 896a. Ingesteld fr. 1460. Instel 14 en Verblijf 28 January 1898. Om 3 ure namiddag, In de Nieuwe Warande bij sieur Romaiu Barrez Aalst, Binnestraat. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Gemeente Hofstade. 1° Eene HOFSTEDE wijk Eeckhout op de Opperbaese, groot 7 aren 40 centiaren. Boomprijs fr. 100. Bewoond door Frans Los tot 1 Mei 1898. 2° En circa 91 aren 93 centiaren LAND en MEERSCH in bet achterste Denderland, en in de Bosschelingsmeers8cben. Verdeeld in 3 koopen. Gebruikt door Charles Callebaut, Frans Schuddinck en Cau- dron-Daelman. Instel Woensdag 5 T ,D„Q Verblijf Woensdag 19 Januari 1898- Om uren In de Kboon bij J. B. Van Paepeghem, te Hofstade wijk Babbelaar. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen: Gemeente Hofstade. 1* Eene Hofstede wijk Babbelaar groot 5 aren 54 centiaren. Boomprijs fr. 50. Bowoond door de Wed® L. Van Sinay- D'Raese. 2° Circa 25 aren 93 cent" Bouwgrond en Land wijk Babbelaar en op d'Huiversputten. Verdeeld in 2 koopen. Boomprijs fr. 125. Gemeente Gijsegem. 3° En 12 aren 30 cent" Land en Meersch in den Spechtemeersch. Boomprijs fr. 90. Om 3 ure In den Appel bij de Wed® Joseph Claessens-D'Haesete Hofstade, wijk Babbelaar. "Vendltie van groote Sparren-Kepers, Hop- oia Iioon.sf aken, te Cherscamp op de Ezelweide. Maandag 31 Januari 1898, A. 34 schoone Bueken. B. 50 koopen groote Sparren Kepersen Hop staken. C. En 50 koopen Boonstaken. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Gemeente Lede. 1° Drij Woonhuizen in de Nieuwstraat tegen het Dorp, samen groot circa 2 aren 70 cent", bewoond door M. Vict. Van den Steen, do Wed® Corbisier en de Wed* Danntboom. Verdeeld in 3 koopen. 2° En eenen Tuin omtrent de Nieuwstraat, groot 3 aren, Gebruikt door M. Victor Van den Steen Instel Dijnsdag 18 Januari ,qqo Verblijf Dijnsdag 1 Februari Om 3 uren bij Mad* Wed* Alb. Présiaux, Nieuwstraat, Lede. Leest dan het hier onderstaande. Emile Meert-PIaisance, te Aalst, 9 Kerkstraat 9 straat tusschen de Groote Markt en de Kerk van St. Martinus. te Aalst, 9 Kerkstraat 9. Hoofd-Agent Emile Meert-PIaisance, AALST, 9 Kerkstraat 9. Gebreveteerde en gediplomeerde Meester-Kle ermaker AALST 6, Esplanadestraat, 6, AALST, o Confectie en reparatie van allerlei kostumen gelijk waar de stof gekocht is. Overeenkomst met de fabriekanten voor den verkoop van Ellegoederen 25 per cent beter koop dan elders. Keus van allerlei ryke en schoone Stoffen, laatste nieuwigheid. De kooper is vrij zijn kostuum elders te laten maken. Op verzoek gaat men met de stukken ten huize. Prijs en kwaliteit buiten concurrentie, Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst, Gerieflijk HXJIS zijnde de gewezene herberg De Sterre met Gelijkvloers eu 2 verdiepingen, groote Kelders en schoone Fruit* hof te Aalst, Graanmarkt. Stempels in Caoutohou te beginnen van 1,50 fr. (Fleschje inkt inbegrepen) Cachetten in koper met 2 letters te beginnen van 1 fr, bij de Echtgenoote Cornelis-Olinckaert, 46, Lange Zoutstraat, Aalst. Almanak Hachetie Lebègue 1 fr, 50, De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, met de pleegvormen der wet van den twaalfden Juni 1816 openbaarlijk veikoopon Een HUIS met LAND, dienstig voor Bouwgrond, gestaan en gelegen te Hofstade, wijk Molenkauter nevenstde van ouds gekende herberg «Den Keizer bekend ten kadaster sectie C nummers 456b en 455b met eene grootte van 15 aren 20 centiaren, palende oost de baan, zuid Cesariue Van der Haeghen en Broeders, west het Godshuis vau Gent en het Gods huis van Aalst en noord de baan en daarover Gustave Daelman-Van der Haeghen en d'heer Yenantius De Boeok. Laatst bewoond geweest door Jufvrouw weduwe Jacobus-Martinus Van Heck-Vanopdenboscb. Boomprijs fr. 150.00. Onmiddelijk genot en gebruiktreding. Om 2 nren namiddag ter Zittingzaal van den beer Vrederechter te Aalst, in het Stadhuis. De NotariB DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en ge lagen, open baarlijk verkoopen Een HUIS met afhangelijkheden en TUIN geBtaan en gelegen te Schoonaarde, aan het Dorp, bekend ten kadaster eenige sectie nummers 156* en 137a met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende oost Judocus Roef, zuid over de beek Madame De Pauw en den ijzeren weg, west Madame De Pauw en noord den weg. Bewoond door Joannes Bosman. Om 2 ure namiddag, ter herberg In de Warande bij sieur Joannes ROMBAUT, te Gijsegem, Hoek. De Notaris VAN DER AUWERMEULEN te Wet- teren, zal met tusschenkomst van ziinen ambtgenoot Meester BRECKPOT Notaris te Aalst, ten verzoeke van Mevrouw de la Ville Le Roulx-Herelle, grond eigenaarster te Parijs openbaarlijk verkoop en op om 9 uren 's morgens, te Cherscamp op de bosscben g maamd de Ezelweide. nabij den Windmolen. De Bosohwaohter Charles Richet-Vermeir te Chers camp is gelast met den aanwijs der koopen. De verkooping geschiedt op gewoonlijken tyd Tan betaling mits stellende goede en gekende borg. Indien gij met waarborg uwe aankoopen wilt doen. zooals van Ellegoederen, gemaakt 6oed voor Mannen Vrouwen en Kinderen begeeft U bij Daar vindt gij naar alle goestingen en aan de laagste prijzen: allo soorten van Elastieken Kleeding- Btoffen, zwart Laken, Velour voor Manskostnms, Satijnen, Kleermakers Lijnwaad, Voering, Lijnwaden Katoenen, Hemde Coutil, Cotonetien, Stors, Gordij nen, Matrasgoed, Franjen, Hemden, boven en onder Broeken, Borgerons of Sohabben, blauwe Vestona, katoenen- en wollen Vesten (Gilets) Vareuzen Slaap- lijven, Zokken, Cotonetten en Fantazie, vrouw- en Kindervoorsohoten, Brouwersvoorsohoteu, vrouw- en Kindermuteen, Kapelinnen, Zak- en Handdoeken, zijden en katoen Foulards, Handschoenen, Kousen, wollen-en katoenen Doeken en Dekens (Sargiën) ge stikte en andere fantazie Spreien. Kindskorven voor alle standen. De prijzen staan er onveranderlijk voor iedereen en Beterkoop dan in alle andere winkels. Daarom mag men zeggen Huismoeders; wilt gij geld winnen,, begeeft u naar het Magazijn La Belgique is de voordeeligste Maatschappij tegen brand. Zij verzekert ook de verliezen van huur, de ontne ming van genot van Woningen en audere onroerende Goederen het stil liggen van Fabrieken en Werk huizen ten gevolge van brand. Verzekerde waarde Branden betaald sedert 1855 Meer dan 2000 millioen Meer dan 39 millicen m

De Dendergalm | 1898 | | pagina 3