MEUBELS HEERENHUIS, Te Huren. Behuisde Hofstede WIJNEN Men vraagt. EEN HEER Te huren of te koop. Heeren Smoorders Kip-Kap. Société d'épargne Sajet, Breigoed, Korsetten, HURGEL1JKEN STAND MARKTPRIJZEN. Zondagrust. te bekomen bij VAN ASSCHE, Huis Gustaaf Van der Veurst Da drager eener kaart is streng verplicht deze aan niemand over te geven, alsook geene leden, dan de- geue van zijn huisgezin deelmaken- de mede te brengen. Deze schikkin- gen zullen ten Btrengste nagekomen worden, n Hadden deze gansch bezondere voor zorgen wellicht ten doel de inrichters van het vriendenfeest te behoeden voor de straffen door de wet bepaald te gen de plegers van beledigingen, smaad of nog slechter. Dat eonige domme, slecht opgekweek te pummels politieke tegenstrevers ten tooneele brengen en er de omgeving dier personen, hunne zuster, hunne vrouw, hunne kinderen en geheel hun ne familie door do modder sleuren, dat kan men zoo genomen van wege Aal- stersche. klerikale schotellikkers nog begrijpen, ze zijn immers grootgebracht volgens de princiepen van de kliek. Zul ke rekels gaat men misprijzend voorbij zonder er meer acht op te slaan. Maar wat schandelijk, ja, walgelijk mag genoemd worden, is de toelating aau zulke individusgegeven, om derge lijke schurftigheden op te voeren op u Stadsschouwburg welke in geenen gevalle dienen mag voor politieke be- toogingen, en nog min zou mogen die nen om tegen eene deftige familie wilde- manshaat bot te vieren. Nu laat het gemeentebestuur zulke ellendigheden toe, vroeger werd de op voering geweigerd van stukken (ieder stuk moet aan 't stadsbestuur onder worpen worden) omdat het den schijn had de goede faam van Sinte Die of Die te benadeelen. We teekenen krachtdadig protest aan tegen de handelwijze van het stadsbe stuur, op wien de schande van dergelij ke schurftigheden terugvalt. Het bestuur hadde de zaal van onzen schouwburg moeten weigeren voor zulke gemeenheden. Het heeft het niet gedaan en heeft zich medeplichtige gemaakt van de klerikale tromprotters, mede plichtig aan de laagheden door dezen gepleegd. Maar de felle kleppers hebben den moed niet gehad te weigeren, zij hebben tevens eene onbetamelijkheid en eeno lafheid bedreven. Sjikke kra watten. Eon half dozijn jonge klieksnotneuzen van Aalst hebben gisteren priester Daens, nabij de Noordstatie te Brussel aangerand en bespot. De lekkere heerkcns hebben den priester ge- toonden geschreeuwd, welk onuitsprekelijk genoegen zijn gedwongen aftreden hen doet. Zonder dat pastor Daens een woordje toe stuurde hebben zij hem met spotternij en be schimpingen overladen. Die rekeltjes vinden de verwurging door bisschop Antonius toege past uog niet voldoende, ze oordeelen het nog noodig den priester te beledigen eu te mishan delen. Waren 't misschien akteurs van de Trona- prottersrevue. Wat is dat toch allemaal chris telijk op zijn Aalstersch. Velos, Vooruit Ziehier hoe Zola in zijn laatste roman Pa ris, over het trapwiel spreekt. We willen niet vertalen La course a travers champs et boÏB, c'est la l'beureuse conquête les bains d'air et de clarté qu'on va preudre en pleine nature ce retour a notre mère commune, la terre, et cette force et cette gaitó neuves qu'on se remet a puiser en elle. Regardez regardez n'est-ce pas délicieux, cette forêt oü nous roulons en semble et quel bon vent cela met dans nos poitrines Comme cela voue purifie, vous cal- me et vous chango Sapristidat doet mij de beenen jeuken. Ho la waar is 't wiel Velo, for ever Smoddeke Vuil. 't Was vastenavond eu ze zaten met hun vij ven rond de warme stoof. Buiten was het ake lig slecht. Ze dronken een boksken en een van de vijf vertelde van Smoddeke Vuil. En alle vijf vonden er genoegen in. Met gesloten deuren. Wanneer op de Rechtbank feiten moeten on derzocht worden, die de zeegbaarheid van het publiek al te zeer zouden besmetten, wordt de gerechtszaal ontruimd en de deuren gesloten. Is 't misschien daarom, dat ook de klerikale revues op Stadssohouwburg onzer stad met ge sloten deuren werden opgevoerd Katte straatpoort. Zondag en maandag ter gelegenheid der opening van het Wolvenstraatje, Groote Ker mis. M. Plankmans, zal zoo zuur zien als azijn, als hij de feestvierders van de Poortjens kermis zal in 't zicht krijgen. Pietje Snot. Pieter Danze, bijgenaamd, Pietje Snot is dood. Het blad der procédés dat ongetwijfeld bij de marollen op school is geweest drukt het volgende Pieter Daens, bijgenaamd Pietje Snot is in 't hospitaal overleden. Hij schrijft Pieter Daens, in plaats van Danze, verstaat ge de kneep. De kribbelaars van't vuil Woesteblad, zijn toch ferme bollen Buiten geworpen Op de meeting in de zaal Ruelens, hebben de mannen welke volgens JJenderbodeniet spreken mochten het woord niet gevraagd. In de herberg maakten zewatambraa ziedaar alles. M. Corten kan het getuigen. Slechts een ver.t deed zich door zijne dom me onderbrekingen opmerken namelijk de ver- kooper van Denderbode. (Juk werd den bult Lansier (anders kennen wij hem niet) door de politie buiten gezet. Chaque sa boite Elk zijne bus Waarom vindt men in onze stad zoo weinig brievenbussen aan de deuren. Onze brievendragers verliezen met te bellen en kloppen en wachten veel tijd. Het plaatsen eener bus is een kleine kost en brengt veel ge mak mede voor de bewouers en ook voor de boden. Allo medeburgers die nog geene bus hebt laat er spoedig eene plaatsen. Chaque sa boite moet de leus zijn. Pastoor Charbonnel. Priester Charbonnel was door klerikale bla den aangerand geworden. Ze verweten hem de Kerk te hebben verlaten om te kunnen trou wen. Men had hem verward met zekeren pa- rij zenaar, die denzolfden naam draagt en in derdaad in 't gild der gelapte broeken treedt. Priester Charbonuel antwoordt aan een blad, dat hem had aangerand het volgende La femme mes Tartufes Vous croyez tout bonnement que c'est pour 5a qu'on s'évade de votre clergé et de votre Eglise Faudrait- il être ingénu.... Est-ce done on ne la trouve pas, la femme, saus sortir de vos confession- naux, de vos sacristies et de vos chapelles Wat mag dat beteekeuen eerwaarde heeren. Een billard. Donderdag-avond waren de heeren van het koiniteit van den Cercle Littéraire et Artis- tiqae aan 't beraadslagen voor het aaukoo- peu van een billard. Plotseling gaat de deur open der zaal en er wordt een billard met toebehoorten binnen ge bracht. De geestdrift was algemeen. Het was ook een prachtig stuk, rechtstreeks verzonden uit de befaamde werkhuizeu van M. Locus. We wenscaen den cercle van harte pro ficiat 1 Verdaagd. Een belangrijk artikel over den Bollenweg moeten we uit plaatsgebrek tot Zondag ver dagen. Uitgesteld is niet kwijtgescholden L'èconomie flnancière Alostoise. Lokaal Café Thierry Martens Esplanade. De heeren leden worden vriendelijk verzocht de drijmaaudelijk8che verplichtende vergade ring, welke zal gehouden worden, ten lokale, op Maandag 14 Maart aanstaande, om 9 uren stipt 'savond8, te willen bijwonen. Het reglement zal de afwezigen streng toe gepast worden. HET KOMITEIT. Onze gebreken. Bloedarmoede, huiduit slag, puisten, zweeren, etterbuilen, jeuksel ko men voort van slijmen en vochten. Het is daar om dat de Walthéry Pil welke buikzuiverend en slijmverdrijvend is ze, zoo spoedig geneest. biedt kosteloos aan, aan allen die aange daan zijn van eene huidziekte haarwormen, cezémans, puistjes, huiduitslag, chronische broncbieten, borst- en maagziekten rhuma- tism en breuken, eeu onfaalbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen, zoo als hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod waarvan men het menschlievend doel zal inzien is het gevolg van eene belofte. Per brief of postkaart schrijven aan M. Vincent, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post zal ant woorden en de gevraagde inlichtingen zal zen den. 41, Violettestraat, Huis Paul fMog-in Brussel, Van den 4 tot den 11 Maart 1898. GEBOORTEN Mannelijk 7 9„ Vrouwelijk 16 HUWELIJKEN. H. Collaerts, meubelm. met C. Van Belle zb. J. Saeys, landbr met D. Boterberg, br. F. Bastiaens, schalled, inet L. Loycx, zb. OVERLIJDENS. M. De Moor, religieuse 71 j., Achterstraat. C. Aldewereldt, religieuse 33 jKapellestr. C. De Vuyst, zb. 66j., Baudewijnkaai. IVan Rossem, m. De Meerleer, schrijnw. 57 j., Ledebaau. 5 kinderen onder de 7 jaren. AALST 12 Maart Per 1 heet. 23 lit 5O cent Tarwefr. 20-25 21-25 Masteluin17-00 18-00 Rogge12-75 13-00 Spelt00-00 00-00 Geerst00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 16-00 17-00 Aardap. (roode de 100 kil. 7-00 7-50 Anrdap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter de 3 kilogram. 6-00 7-00 Eijersde 251-90 2-15 Vlas per 3 kilos2-36 2-72 Vig ;enen per stuk. soort 30 00 25-50 Wilt gij goede echte Hollandsche Cigaren aan 5, 7 en 10 centiemen 't stuk. Koopt dia bij de W* Hellinckx-Cornelis Esplauadestraat, AALST. Depot vau ceu Hoilandschhuis Stalen. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene Bij sterfgeval. V enditie vau schoone TE AALST, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van een groot en schoon te Aalst, Keizerlijke plaats. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem en de Notaris FRAEYS, te Gent, zullen met gewin van palmslag en gelagen, opeubaarlijk verkoopen Stad Aalst. Een groot en schoon HEERENHUIS met Koetspoort en andere Gebouwen, Verandah, twee öerren, Paardenstal voor 4 paarden, Remisie, Koer en grooten en welbeplanten Hof, gestaan en gelegen, Keizerlijke Plaats, nummer 61. Bewoond door de eigenares Mevrouw Dhaenens-Herman Zichtbaar alle dagen der week ran 2 tot 4 uren. Breeder beschreven en aangeduid op de plakbrieven. ZITDAGEN Instel Woensdag 23 Maart Verblijf Woensdag 6 Apiil Telkens om 3 ure namiddag, ter herborg In het Land van Riem, bij den heer Victob Keppens-Lenssens, Nieuwstraat, 3. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Gerieflijk HTJIS zijnde de gewezene herberg De Starre met Gelijkvloers en 2 verdiepingen, groote Kelders, Stal, schoouen Fruithof en groote Poort te Aalst, aan de Graanmarkt. 1898 Van 's middags tot 's middernachts Heden Zondag 13 Maart 1898 dienst doende apotheker, M. VAN TILBORG Lange Zputstraat. Postkantoor van Aalst. De eigenaars van spaarboekjes uitgegeven voor 1" Jauuari 1898 worden dringend ver zocht dezelve in te brengen voor het inschrij ven der intresten. De bloemen beminnen de zon en wenden zich gestadig tot Haar. Zqo ook wenden zich de wijze huismoeders altjd altijd tot de Pillen Depratere waarin zij een heelmiddel vinden tegen allerhande onge steldheden voor lever en maag. OPGEPAST. Dat u de pillen Depratere en geene andere gegeven worden. Overal 1,50 de doos Alg. dépot Alf. Depratere, Oostende. Zaailanden en Meersch, te >1001*Hel en Herdersem. Gemeente Moorsel. Eerste koop. Tweede koop. Derde koop. Gemeente Herdersem. Vierde eu laatste koop. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 15 Maart 1Cüa Verblijf, Dijusdag 22 Maart Allerfijnste oude "Wijnen op flesschen aan zeer voordeeligo prijzen te bekomen bij Louis BUEKENS, Korte Zoutstraat, Aalst. Eene bovenmeid kunnende goed strij ken. Zich te bevragen, bij Mijnheer Joseph DeBlieck, Vaart 15. Een schoon en geriefelijk Renteni.9rsh.uis onlangs nieuw gebouwd, met prachtige Veran da en schooneu Hof. Zich te bevragen bij den heer Cyrille Mat- thys, Dendermondsohe steenweg, Aalst. Spiritus, Wijnen, Genever en Likeuren, Vaart, 17. Gebreveteerde en gediplomeerde Meestor-Kleermaker, AALST 6, Esplanadestraat, 6, AALST, o Confectie en reparatie van allerlei kostumen gelijk waar de stof gekocht is. Overeenkomst met de fabriekanten voor den verkoop van Ellegoederen 25 per cent beter koop dan elders. Keus van allerlei ryke eu schoone Stoffen, laatste nieuwigheid. De l ooper is vrij zijn kostuum elders te laten maken. Op verzoek gaat men met de stukken ten huize. Prijs en kwaliteit buiten oonearrentie. De Notarissen DE WINDT en LIMPENS beide te Aalst, zullen ten verzoeke der erfgenamen van den heerj. B. DE VKYLDER, ten zijnen sterfhuize te Aalst, Nieuwstraat, op DIJNSDAG 22 MAART 1898, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, alle de Mobilaire voorwerpen zioh bevindende ten gemel- den huize zooale Tafels, stoelen, jachtconfoor en toe behoorten, spiegels, printen, posturen, schouwgarm- tuur (pendule en oolonetten in marmer) grooten salon spiegel, sohouwgarnituur voor salon (pendule met kaudelabers) tafel en tapijt, bibliotheek in eiken hout bloemvazen, Balongarmtunr (geboureerde sofa, vier stoelen en twee zetelB) koperen moor, koffiepot, kof fiemolen, ijzeren potten, tellooren, souptrien, scho tels, groote kleerkaB, postuur, hangende lampen wijnen champagne roomers, kotfieservies, bierglazen, suspentie, zilvere lepel en fonrchet, twee nieuwe hof- banken, ronde tafel, waschmanden en wasebkuipan, drapeanstok, strijkplank. Verders bedkoets met res sort, lavabo eu nachttafel, net al in acajou, wollen matrassen, bedhemel, gordijnen en verder bedgerief, crucifix, vazen en heiligen beelden, lijnwaadkas, han gende horlogie, kachelkon, tobbens, bierstellingen, een haudnaaimachien, verders eenige flesschen Bor deauxwijn en een zeer goeden KOFFERFORT. De koopen tot en niet 10 franks alsook het ongeld der andere koopen zullen gereed moeten betaald wor den- Voor de koopsommen boven de 10 franks is er tijd van betaling, mits te stellen goede borg op eerste verzoek. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal, ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslagen en ge lagen openbaarlijk verkoopen Eene behuisde en bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen te Moorsel, wijk Dries, groot volgens meting 41 aren 84 centiaren, gekend bij kadaster sectie 1», nummer 192 b, 193 a en 195 a, met eene grootte van 42 aren 30 centiaren, palende oost d'heer Joseph Ver- moesen, zuid Judocus Van Nuffel, west Felix Goos- sens, noord d'erven Bosman en Joseph Rubbrecht. Op te leggen Boom- en Haagprijs fr. 20. Eene partij Lind gelegen te Moorsel, wijk Beugem, groot bij meting 25 aren 38 centiaren, gekend bij ka daster sectie D nummer 774, met eene grootte van 23 aren 70 centiaren, palende oost de weduwe en kinde ren Joannes Leemans, zuid Franciscus Vermoesen en de weduwe Franciscus Moens, west d'erven Van Lim- bergeu-Van der Meersche, noord d'heer Louis Meert 1 den heer Baron van der Noot. Eene partij Meersoh gelegen te Moorsel, in de Groa nemeerschen groot bij meting 33 aren 09 centiaren, gekend bij kadaster seotie 0 Nr 4öl, met eene grootte van 32 aren 30 centiaren, palende oost Frans Van Keer, zuid de Molenbeek, west Jufvronw weduwe Petrus Josephus Caudron en noord d'erven Vermoe sen. Op te leggen Boomprijs fr. 20,00. En eene partij Land gelegen te Herdersem, aan de Gudstraat, groot bij metiug 40 aren 79 centiaren, ge kend bij kadaster sectie B, nummer 450, met eene grootte van 39 aren 10 centiaren, palende oost mijn heer Boêyé, zuid Franciscus Janseghers, west Victor Dierickx en noord den Armen van Herdersem. Op te leggen Boomprijs en Orondbout fr. 60,00. Al de voorschrevene Goederen in gebruik bij bet sterfhuis van Frauciscns De Smet. Onmiddellijke mgebruiktreding. Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg DEN BIEKORF, bij de kinderen Frans De Backor te Moor sel, Dorp.

De Dendergalm | 1898 | | pagina 3