Men vraagt 4000 Hopstaken, HUIZEN, behuisde Hofstede Te huren. Te Huren. Te huren. Handelaars. Govaert-Ainé De Doofheid van Kinderen den Een dienstknecht Openbare verkooping. I Heeren Smoorders Te huren of te koop. Sajet, Breigoed, Korsetten, Kip-Kap. Zondagrust. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Komt te verschijnen DIRKA Wijnen, Genever en Likeuren De kwestie van den Werk- en Nijverheids- raad werd besproken en beslist in den zin in een afzonderlijk artikel uiteengezet. Dit arti kel zal in ons eerstkomend nnmmer verschij nen. Er werd verder eene beslissing genomen be treffende de deelneming van den Werkmans kring aan de feesten van Thienen, Mechelen en Antwerpen. Het eerstkomend feest van den Werkmans kring moet ter oorzake van den kiesstrijd tot in juni verschoven worden. Nu komt het Kartel te berde. De heer Van Opdenbosch, legt uit welke voetstappen en on derhandelingen hebben plaats gehad, en stelt voor te beslissen, dat indien de Liberale Asso ciatie van het arrondissement geene kandida ten stelt de liberale werkmanskring, den strijd voor eigen rekening opneemt en do Associatie verzoekt een besluit te nemen in dien zin om gezamentlijk met ons te strijden, (toej.) In eene kernachtige rede toont den Voorzit ter de verachtelijke handelwijze aan der soci alisten-, die hier onbeduidend zijn en door hun ne schaamteiooze bedrijven geheel te niet zul len gaan. Die verwaten schreeuwers behaalden in 1894 in heel het arrondissement 2500 stem men op 60000 waarvan nog moeten afgetrok ken worden de stemmen, der liberalen die ge- deeltlijk liever voor hem stemden, dan voor de demokraten. Zulk troepje zou ons onder den hiel willen houden. Voor den werkman doen ze hier te Aalst niets goeds. Verscheidene heeren die de Vergadering van de Liberale Associatie bijwoonden treden in de z aal, en melden ous dat die vergadering ook dergelijke beslissing heeft genomen. Het voorstel ter stemming gelegd te strij den met 2 kandidaten voor de Kamers en 1 of 2 kandidaten voor den Senaat wordt ter stem ming gelegd en aangenomen met Algemeene stemmen behalve een 15 tal. Te midden der geestdrift wordt de zitting geheven. De vreemde afgevaardigden worden met muziek aan 't hoofd en vergezeld door een heelen stoet van leden naar de statie geleid. Het bestuur van den Liberale Werk- manskring n bedankt de leden van den Libe ralen Trompettersclub, die alttjd bereid zijn ons hunne medewerking te verleenen. Gras in de straten. In de Statiestraat lag gedurende drie, vier weken eene laag looischors. Nu is ze weg ge nomen en o wonder er schiet geen peiltje gras meer uit. We roepen daarop de aandacht van den schepene van openbare werken, hij heeft daar het middel aan de hand om het koppig gras voorgoed uit te roeien. Razende honden. Uit alle streken des lauds verneemt men ongelukken veroorzaakt door razende honden. Te Aalst loopen vele honden dolend in de stra ten. We raden onze medeburgers aan, zooveel mogelijk op hunne blaffers te passen Het is te laat den put gevuld als het kalf verdronken is. 41, Violettestraat, Huis Paul Brussel, Het gevaar, de verpleging en tie genezing daarvan. ValriQ III! van occasie en nieuwe VclUo gedetacheerde stukken, ver koop met krediet reparaties, verhuur. O. Singlé, 13, Boulevard, Baudouin, (tegen den Allée-Verte). Brussel. Thienen. Heden zondag zal de liberale partij irdigd van Aalst te Thienen goed vertegenwoordigd zijn. Een honderdtal leden van Vooruitgang door Werk met hun vaandel, de Liberale Trom pettersclub en een groot getal liberale vrien den, zullen de vijftigste verjaring van het libe- beraal Thienensch stadsbestuur meevieren. De reizigers vertrekken ten 9 u 58 minuten '8 morgends. Vrienden opgepast, dat ge niet te laat komt. Liberalen Trompettersclub. bij M. Van De doofheid genegen van een hind, is eene doof-stomheid gespaard. Volgens beoordeeliog der voornaamste ge neeskundigen bestaat er bij bijna ieder kind dat voor 8 jaar het gehoor verliest gegronde vrees om ook de spraak te verliezen. Gelukkig is het kind van den heer Streulens, koopman te Eyseringen (Belgie,) daarvan ver schoond gebleven. Ziehier hetgene hij ons schrijft Ik acht mij overgelukkig u mede te deelen dat na tien dagen geregeld uwe voorgeschre- vene verpleging te hebben gevolgdmijn dochtertje volkomen van hare doofheid gene gen is waaraan zij sedert twee jaren lijden de was. i) Deze verklaring leest men in bet blad voor aan doofheid, neus- en keelziekten lijdende, (het voornaamste der bestaande otoligische nieuwsbladen, en bewijst niet alleen het nut, mnar ook de noodzaak der lezing daarvan voor ouders waarvan kinderen door een derge lijk verschijnsel zijn aangedaan en voor een ieder waarvan het gehoor, het strottenhoofd, de neus of de keel belemmerd is. Dit blad behelst niet alleen menigte gene zingen, maar geeft raad en middelen om een# spoedige genezing te bekomen. Met het doel de zoo nuttige verspreiding daarvan te bevorderen, zendt de dirokteur van het Instituut Drouet, 147, Troonstraat, te Brussel, daarvan aan ieder die zulks aan. vraagt, gratis een exemplaar. Pierre Fidert. Van 's middags tot 's middernachts Heden Zondag 1 Mei 1898, dienst doende apotheker, M. MEIRSCHAUT, Korte Zoutstraat. Goede Macliienbreidsters voor fijn en grof werk, goede Loon, werk verzekerd. Zich te bovragsn bij Terrier- Verburgh Gheeraerdsstraat 15. De Notarissen DE PAUW en LIMPENS te Aalst, zullen met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° Zeven neveneenstaande Woonhuizen, te Aalst, iu den Postweg, sectie B, nummers 434a, 434b, 434c, 434d, 434b, 434f #u 434g, groot 3 aren 70 centiaren. 2° Vier Woonhuisjes en Tuin daarach ter, te Aalst, uitmakende den hoek der Scher- restraat en Postweg, sectie B nr8 634a/bis G34b/2bis, 634c/2bis, 634Bj4Bis en 435b, groot 7 aren 60 centiaren. 3° Zes neveneenstaande Woonhuizen, t>' Aalst, Scherrestraat, sectie B, nummers 435c, 435d, 435b, 435f, 435o en 435h, ieder groot 70 centiaren. 4° Vier neveneen s'aande Woonhuiaen, te Anlst, Scherrestraat, sectie B, nummers 430b, 430q, 430p en 430o, met eene grootte van 4 aren 30 centiaren. Instel 2, Verblijf 16 Mei 1898. Om 3 uren namiddag, ter herberg u In Sint Antonius bij Madame We Benoit Van Humbeeck, te Aalst, in de Molenstraat. Verkooping van TE AALST, Zondag 8 Mei repetitie Bremt, Zoutstraatpoort. Liberale Reepers. De Liberale Reepers van Aalst woonden ver leden zondag te Mechelen de inhuldiging bij van het blauwe vaandel der 17° wijkafdeeling der liberalen. Ze bekwamen er gelijk overal veel bijval en vermaakten zich ook goed. Reis naar Antwerpen. Op Zondag 8 Mei neemt de Liberale Werk- ïnauskring deel aan de inhuldiging der vlag van de politieke werking der Werklieden- maatschappij Help U Zelve van Antwer pen. De leden welke de reis willen medemaken kunnen zich laten inschrijven bij de Boden en bij M. Pieter Anne Langeridderstraat 20, tot Donderdag avond 5 Mei. Prijs voor heen en weer fr. 1,90 Gered. Donderdag namiddag rond 4 uren viel het kind oud 3 jaren van de echtgenooten Gilbos Van den Borre inden Dender aan de Visch- marktbrug. De genaamde Jan Lammertijn es- pradrillenmaker werkende op het fabriek St. Crépin welke aan den Dender paalt, sprong op het geroep der geburen door het venster der fabriek en zwom naar de plaats waar het kind op het pant was te verdrinken en gelukte er in na vele pogingen het behouden aan wal te brengen. Wij hopen dat deze edelmoedige daad van zelfopoffering zal beloond worden In duigen. Alles valt in duigen in het klerikale kamp, de Wacht staat daar nu lijk een oud peken met nen bult, op nen stok leunende 't is mooie Ook het landhuis begint af te brokkelen. De vinger Gods is er mee gemoeid Pokkenvleesch. Het vleesch der beesten van pokziekte aan gedaan, wordt hier na sterilisatie aan zeer ver minderden prijs aan het volk verkocht. De dompers hebben hier kans te doen, ze kunnen goedkoop frut krijgen om kiestrippen te maken. vlijtig en werk zaam kunnende 2 paarden en 1 koe goed verzorgen, en die verstand heeft van hoveuierderij en landbouw, voorzien van goede getuigschriften en een weinig fransch kennende mag zich bij M. DE THY te Eghezée, provincie Namen aanbieden. Loon 20 tot 25 franken. Van den 22 tot den 29 April. GEBOORTEN Mannelijk 13 qn Vrouwelijk 17 HUWELIJKEN. C. Van Neck, landb. met M. De Bruyn, landb. L. Van Schuylenbergh, sclialied. met M. Mayart br. E. De Lattre, bediende met M. Vernimmen, zb. Een echtscheiding. OVERLIJDENS. M. Callebaut 9 j. Molendriesch. V. Meert vr. Van de Velde zb. 70 j. Breedestr. M. Wasteels vr. Beeckman zb. 60 j. Scherreveld straat. M. Van den Abeele tw. 28 j. Yischm. D. Parez, m. De Neef, winkelier 85 j. Kor te Zoutstr. P. Van Coningsloo m. Sergant landb. 53 j. St. Job. 8 kinderen onder de 7 jaren. AALST 30 April Fer 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 20-25 21-25 Masteluin18-00 18-50 Roggei> 12-75 13-00 Spelt00-00 00-00 Geerst00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 16-00 17-00 Aardap. (roode de 100 kil. 9-00 10-00 Aardap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter de 3 kilogram. 6-00 7-00 Eijersde25 1-90 2-15 Vlas per 3 kilos 2-36 2-72 Viggenen per stuk. 1' soort 27-50 22-50 De Notaris VAN OUDENHOVE te Dender» hautem, zal mff tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BRECKPOT te Aalst openbaarlijk verkoopen Gemeente Denderhautem. 1°) Een Huis in de Vondelen, groot 8 aren Bewoond door de Wed* Roelandt-Guns, Her bergierster. 2*) Circa 3 hektaren 17 aren 91 cent* Meersen, Land, Bosch en Weimenier in de Drijmeersschen, Eigemstraatveld, Boesdaal, Borrekensmeers8chen, Killemeersschen, Lee- beke en op den Selkauter. Verdeeld in 8 koopen Stad Ninove. 3°) 2 Hektaren 46 aren 60 cantQ Meersoh, gansch omringd met Hagen genaamd den Hinnenwinkel. Verdeeld ia 4 gelijke deelen. Gemeente Kerkxken. 4°) En 1 hectaar 30 aren 15 cent" Weide op den Berg. Verdeeld in 4 deelen. Gebruikt door Gust. De Graeve, Koopman in Hoornvee te Denderhautem. (Ziet verders Plakbrieven). Instel, Dijnsrlag 3 M 1898 Verblijf, Dijnsdag 17 Mei IÖVÖ' Om 2 uren in Den Willekom bij M' Joseph De Schryver, te Denderhautem, Lee- beke. of de Spaansche Oproerlingen van 1576 in Aalst door Petbus VAN NUFFEL. Maandag 2 Mei middag. Door den te Aalst Vaartkaai. 1898, om 2 uren na- Notaris BRECKPOT, Instel, Dijnsdag 26 April Verblijf, Woensdag 4 Mei OPENBARE VERKOOPINC van schoone te Aalst. De Notaris BRECKPOT te Aalst zal open baarlijk verkoopen 1° Een HUIS in de Albert Liénartstraat. Bewoond door Mad. Wed. Camille Bac- kaert. Ingesteld fr. 8500.00 2° Een HUIS nevenst voorgaande. Be woond door M. Vernieuwen-De Clercq opzich ter der lagere scholen. Ingesteld fr. 5600.00 3° Een HUIS op den Hoek der Albert-Lié- nart en Vaartstraat. Bewoond door Mad. P. Van Haver, winkelierster. Ingesteld fr. 4600.00 4° Een HUIS in de Vaartstraat nevenst voorgaande. Bewoond door M. Van der Schueren. Ingesteld fr. 3500.00 5° Een HUIS in de Albert-Liénartstraat. - Bewoond door M. Paul D'Outreligne-Me- ganck. Ingesteld fr. 4100.00 6° Een HUIS op den Hoek der Albert-Lié- nart en Esplanadestraat. Ingesteld fr. 4500.00 7® Een HUIS nevenst voorgaande in de Esplanadestraat. Deze twee laatste bewoond door Af. Clinckenborgh coiffeur. Ingesteld tr. 2500.00 LAATSTER! ZITDAG Maandag 3 üVIei 1898. Om 4 uren In St. Lieven bij M. Victor Van den Eynde te Aalst aan de St. Martinus- kerk. OPENBARE VERKOOPING van eene en een parceel Hooiland en Hopland, TE HEKELGEM. Eerste koop. Ingesteld fr. 1200. Tweede koop. Ingesteld fr. 500. ZITDAGEN 1898. Prijs 2-00 fr. bij den Schrijver, Kapellestraat, AALST. De nieuw# Roman van onzen stadsgenoot, een boekdeel van 228 bladzijden, bevat, onder meer wetenswaardigheden onzer stad, eene getrouwe schets der onlusten, die in de 16* eeuw Aalst teisterde. Wij raden alle Aals- tenaars zich het werk aan te schaffen. DIRKA werd het Magistraat ea de bevolking vaa Aalst, opgedragen. Schoon en gerieflijk Hurgershuia met drij Verdiepingen, hebbende verscheidene boven-en benelen Kamers, alsook Regen-ea Pompwater, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° Zich te bevragea bij d'heer Hippolyte Ltelereq. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Gerieflijk HTJIS zijnde de gewezen# herberg De Sterre met Gelijkvloer# en 2 verdiepingen, groote Ke lders, Stal, schoonen Fruilhof en groote Poort te Aalst, aau de Graanmarkt. aan zeer gematige prijzen. Magazijn van Elleg-oecHsren onmogelijke concurrentie bij den heer X. De Schryver-Audenaert, 26 Molendriesch 26 AALST. Een schoon en welgelegen HANDELSHUIS gestaan te Aalst in de Nieuwstraat N® 1, (tegen de Groote Markt). Geschikt voor alle slach van Handel. Veranderingen zullen gedaan worden vol gens het bedrijf van den huurder. Zich te bevragen bij M® W® P. Druek, St. Jobstraat, Aalst. Wilt gij goede echte Hollandsche Cigaren aan 5, 7 en 10 centiemen 't stuk. Koopt dia bij de W* Hellinckx-Cornelis, Esplanadestraat, AALST. Depot van een Hollandschhuis Stalen op aanvraag. Stempels in Cnoutchou te beginnen van 1,50 fr. (Fleschje inkt inbegrepen) Cachetten in koper met 2 letters te beginnen van 1 fr. bij de Echtgenoote Cornelis-Clinckaert, 46, Lange Zoutstraat, Aalst. Almanak Hachette Lebègue 1 fr. 50. Een schoon en geriefelijk Renteniershuis onlangs nieuw gebouard, met prachtige Veran da en schoonen Hof. Zich te bevragen bij den heer Oyrille Mat- thysDendermoudsche steenweg, Aalst. Marché au Bols 7, ALOST. Fabriqüe de Sacs a tous usages en tous genre etj toutes dimensions en Jute, Lin et Chanvres Toiles d'emballage en tous genres et a toutes iargeur. Bftches imperiuéables, Capara§ons, Cordages et Ficelles. Soine Célérité prix avantageux. p De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ir>et gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde HOFSTEDE gestaan en gelegen te Hekelgem ter plaats genaamd Mazite gekend bij kadaster seotie A nummers 664, 663a en 66'Ja, met eene grootte vau 15 aren 70 centiaren, palende oo»t en noord Gudula Yan Keepinghen, zuid de Mazitg- straaten west Jovita Verleysen. Een paroeel HOOILAND en HOPLAND gelegen te Hekelgem, op den Hulsbosch, gekend bij kadaster seotie A nummers 688a en 689d, met eene grootte vaa 14 aren, palende oost den Voetweg, zuid de gebroe ders Tistaert en Egide Gustave De Cort, west Augusta De Cort en Lodewijk Van den Broeck, noord Pieter Eugeen Van de Perre. Voorschreven Goederen bewoond en gebruikt door de verkooper Rumoldus D'Haeseleer. Om bij de koopers van de gronden onmiddelijk in het gebruik van te komen en van de gebouwen eene maand na de toewijzing. Telkens om 3 uren namiddag ter herberg DE WARANDE bij Xaveer Vermeir-Meert, te Meldert, aan het Kloo8terAfft>aem-

De Dendergalm | 1898 | | pagina 3