VGOS.WAABSEN vereischt om kiezer te zijn voor de gemeentekiezingen van 1895 te Aalst. ALGEMEENE VOORWAARDEN Om kiezer te zijn moet men A) Belg geboren zijn ofwel de groote of de gewone naturalisatie (inburgering) bekomen hebben voor 1 juli 1894. B) 30 jaren oud zijn op 1 juni 1895 dus geboren zijn voor of op 1 juni 1865 C) Sedert ten minste 3 jaar, dat is sedert 1 Mei 1892 standvastig de stad Aalst bewoond hebben. Om 1 stem te hebben moet men r D) De voorwaarden A, B en C vervullen of E) Wanneer men de voorwaarden A en C vervult, maar jonger is dan dertig jaar en op de kiezerslijst heeft gestaan opgemaakt voor 1893 en 94, heeft men ook 1 stem als men 1° een diploma heeft van bekwaamheidskiezer of van hooger onderwijs 2° als men een diploma heeft bekomen in de kampstrijden (concours) der lagere scholen (dagschool of avondschool) 3* als men laureaat is geweest der kampstrijden van middelbaar onderwijs (2 graden) 4° als men laureaat is geweest in een der kampstrijden uitgescheven door don Staat, voor de verschillende "klassen der koninklijke Akademie of der geneeskunde 5° als men den prijs van Rome heeft ba.iaald, of een gouden eer- metaal in de driejaarlijksche tentoonstellingen. Om 2 stemmen te hebben moet men f30 jaar oud zijn op 1 Juni 1895 en sedert 1 Juni 1894 eigenaar zijn van onroerende goederen voor dewelke men m hoofdsom ten minste 3,36 fr. grondlasten betaalt (Kadastraal inkomon van ten minste 48 fr.) of Op 1 Juni 1895 dertig jaar oud zijn en G) Sedert 1 Juli 1893 bezitter zijn eaner inschrijving op het grootboek der openbare schul 1 of v in een rent- boekje op de spaar-en iijfreutkas, tenminste 100 fr. rent gevende. Of H) 35 jaar oud zijn op 1 Juni 1895, gehuwd of weduwenaar met wettige afstammelingen en voor 1893 en 94 aangeslagen zijn met eene personeele belasting (op de huurwaarde, deuren en vensters en meubelen) in hoofdsom en opcentiemen ten voordeele van den Staat (Grondlasten en patenten tellen hier niet mode)Mor; m ut deze belastin" voor 1893 betaald hebben vóór 1 Juli 1894. Om 3 .stemmen te liebben moet men I) 30 jaar oud zijn op 1 Juni 1895 en drager zijn sedert 1 Juli 1894 van zekere diplomas, titels of bekrachtigde getuigschriften ol wel hoogere openbare of gepriveerde ambten vervullen of vervuld hebben. J) 30 jaar oud zijn op 1 Juui 1895 en sedert 1 Juli 1894 eigenaar zijn van onroerende goederen voor welke men in hoofdsom ten minste 10,50 fr. grondlasten betaalt. (Een kadastraal inkomen van ten minste 150 fr.) K) De voorwaarden vermeld onder de letter F te zamen met die vermeld onder letter H vervullen, ofwel Do voorwaarden vermeld onder letter G te zamen met die vermeld onder letter H vervullen. Om 4 stemmen te hebben moet men L) De voorwaarden vervullen vermeld onder de letters H en I of M) De voorwaarden vervullen vermeld onder de letters H en J of N) De voorwaarden vervullen vermeld onder de letters I en J. <U Bezonder kiezerskorps voor het kiezen van vier bijgevoegde gemeenteraadsleden te Aalst. Vrijzinnige Medeburgers, Em. MEERT en VERBRUGGHEN Eug. 3- aWBl tu Zijn kiezer al de burgers van 80 jaar, dia sinds 3 jaar de stad bewonen en ingeschreven zijn op de lijst vjg dbh werkreehtersraad. Twee raadsledeu worden benoem 1 door de kiezers patroons, twee door Ju kiezers werklieden. Ziet dit beknopt bulletijn goed na en onderzoekt nauwkeurig op hoeveel stemmen gij recht hebt. Ieder moet zijn reofct bezitten en dus zijne voorzorgen nemen. Wakkert ook al onze politieke vrienden aau, in tij els hunne rechten te doeu geldeu. Alle avonden, Zondag- en Maandag avond uitgezonderd, mag iedereen bij de herzienings commissie der Vrijzinnige Kringen inlichtingen komen vragen en geven van 8 1/2 tot 10 uren, in den Comte d'Egmont (Zaal van Taal en Vrijheid) Ingang vrij langs de Leopoldstraat. De Voorzitters der vereenigdo Vrijzinninnige Kringen

De Dendergalm | 1898 | | pagina 5