Bericht. een MEUBELS, Te koop. HUIZEN, Te koop. Openbare verkooping. Zondagrust. BURGELIJKEN STAND Kip-Kap. Burgerwacht van Aalst. Schaarhout en eike Doornen Openbare Verkooping. Landen en Meersch, Grondcrediet van Belgie te Brussel. waardoor het stuk overigens wel ge speeld door M. Och De Meersman on aangenaam was ono hooren. Mejuffer Gabriella Peirreboom is gee- ne leprlinge meer onzer muziekschool, een jaar geleden behaalde zij in het ko ninklijk Conservatorium te Gent een tweede prijs met groote onderschei ding. Hare medewerking was er niet min verdienstelijk om. Pensees d'autom- ne van Massenet en de Ave Maria van Gounod zong zij op eene gansch merk waardige wijze, in die tonen sprak de ziel eener kunstenares. De hh. Burgermeester, De Gheest V De Clippele, W d. Bogaerde en anderen, bedankten .Laar en zwaaiden haar lot toe <Ul 'noop uitdrukkend dat Mejuffer Peirreboom zich nog meer zou doen hooren. H t gemengd koor was wel aange leerd. FraiiQois riep dat men het tot in den Comte d'Egmont kon hooren en dat des te beter omdat tijdens de uit voering der stukken de deuren niet ge sloten bleven gelijk het programma vermeldde. Kort ik heb verleden maandag een aaugenamen avondstond gesleten. Brief van M. Em. Galand van Lyon. Zend mij nog drij doozen "Walthéry Pastil len tegen de.i hoest en de keelpijnen. Ik en mijne vronw bevinden er ons zeer wel mede. Iedere maal dat wij ze genomen hebben was een enkele doos voldoende om ons ten volle te genezen.- Van 's middags tot 's middernachts Heden Zondag 25 December 1898, dienstdoende apotheker,M. Callebaut, Botermarkt. Van den 16 tot den 23 Decemb. 1898. GEBOORTEN Mannelijk 13 Vrouwelijk 14 HUWELIJKEN. H. De Raeve, steendruk, met V. Rumraens, zb. 0. Schellinck, rondl. met M. De Smet, br. P. Van den Bossche, tw. met A. Claessens, tw, J. Dumont, houtdraaier met V. Blanokaert, br. F. De Wit, vellenbew. metP. Van der Maelen, tw. OVERLIJDENS. T. Deleort, m. De Schutter, tw. 78 j. Ledebaan. J. Dieriek we Eylenbosch, zb. 82 j. St. Janstr. - R. Smekens, vr. Bomout, zb. 41 i. Ledebaan. M. Ver- bestel, vr.Trogh, zb. 36 j. Nieuwbeekstr. L. Ro giers, vr. Van Langenhoven, zb. 39 j. Moorselb. G- Ceuppeus wr Kiekens, landb. 64- j. Scherrestr. J. Van Bulck, broed, der krist. leer. 81 j. Keiz. plaats. 6 kinderen onder de 7 jaren. Cercle Littéraire. Heden avond belangrijke voordracht met projecties voor al de leden en hunne familie. Daarna gezelligen avondstond. Liberale Werkmanskring. Zondag 25 December ten 3 uren namiddag in 't lokaal Concordia Algemeeue Vergadering. 1" Bespreking van den politieken toestand. 2* De Gemeentekieziug van 1899. 3e Kostelooze tombola voor al de aanwezige leden. 's Voormiddags ten tien uren zitting van het Hoofdbestuur. Regeling der zitting en tom bola. Liberale Oude Garde. Zondag 25 December ten 11 uren voormid dag stipt, ep Donderdag 29 December ten 9 uren 's avonds repetitie voor het concert van 8 Jannari 1899. Liberale Trompettersclub. Zondag 25 December op het gewoon uur bij den lieer Einile De Gols Moorselsche baan re petitie. Al de leden worden verzocht aanwe zig te zijn. Willemsfonds. De kostelooze boekerij van het Willemsfonds is oper alle zondagen van 10 tot 11 ureu voor middag, in den Graaf van Egmont, groute markt. Ingang langs de poort, Leopoldstraat. Havenbeweging. Volgens het krotverslag van 1896 zijn er ge durende 1896 in onze haven gekomen 669 schepen en 946 schepen hebben onze haven verlaten. Er hebben dus 277 schepen meer on ze haven verlaten, dan er ingekomen zijn. Dus waren er op 1 januari 1896 in onze baven 277 schepen, of werden ze misschien te Aalst ge maakt Burgerlijke Stand. Men leest in 't krotverslag De registers der bevolking worden zeer regelmatig gehou den. De drukker heeft daar ongetwijfeld een •zinnetje overgeslagen namelijk de kiezers lijsten niet. Ontsmettiugsstoff en Vroeger en later had men te Aalst voor 500 ir. ontsmettingsstolïen noodig. Volgens de er rata van 't laatste krotverslag kocht men in ie 95 voor 1000 fr. van die stof. Men vreesde wellicht de uitbarsting eener gevaarlijke ziek te: tengevolge van bet overmatig misbruik van saucissen en juju Lantaarns. Men heeft voor ecnige dagen eene heele kar lantaarns naar Mijlbeke gevoerd. Dat zijn on getwijfeld de kie8lantaarns, die sedert 1895 in den hoek waren gebleven. Verschoven. Verscheidene artikels De Meeting, Willem- fonds enz. moeten uit plaatsgebrek tot over 8 dagen verschoven worden. Verscbillige plaatsen van Onderofficieren Leeraars en Trommelaars Klaroenen zijn open. Voor alle inlichtingen zicb te wenden ten Bureele van den Staf, op Donderdag 29 December 1898, en Donderdag 5 Ja nuari 1899, telkens van 5 tot 7 ure 's avonds. Vergoedingen zijn door de wet aan deze plaatsen, toegekend. De Major-Bevelhebber, Bon Felix BETHUNE. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Stad Aalst. I. Een Renteniershuis aan de Vaartkaai, groot 6 aren 37 centiaren. Thans onbewoond. Gebracht op fr. 15000. II. De Magazijnen, Stallingen en Hof, deel makende van voorschreven Huis, groot 3 aren 85 centiaren. Gebracht op fr. 14000. III. Een Huis op den hoek der Baudewijn- kaai, groot 1 aar 65 centiaren Bewoond door M. Joseph Van Vaerenbergh. Gebracht op fr. 5100. IV. Een Huis op den boek der Houtkaai en Borluutstraat groot 1 aar 75 cent. Bewoond door MFrans Huylebroeck. Gebracht op fr. 6100. V. Een Huis op den boek der Baudewyukaai en Nieuwe Brugstraat groot. 1 aar 38 cent. Bewoond door do Weduwe Gust. Hutsebaut. Gebracht op fr. 6650. VI. En een perceel Bouwgrond uitmakende den hoek der Nieuwebrug en llertsstiaat, gioot 1 aar 50 cent. Gebracht op fr. 700. Laatsten Zitdag- Dijnsdag 27 December 1898. Om 3 namiddag Au Café des Arcades bij M. Camille Van den Broeck te Aalst, Statieplaats. SNELLE WASDOM Zekere kinderen groeien zoo spoedig, dat zij hunne krachten verliezen en in eenen staat van verzwakking vervallen, die aanleiding geven kan tot ziekten. Men moet zich immer herinneren dat de wasdom de levensbestanddeelen van he' voedsel bemeestert, en soms is de vereenzelvi ging van het voedsel zoo onvoldoende, dat de noodige deelen voor den wasdom eens genomen, er niets meer van overblijft om levenskracht te bezorgen of de hersens te ondersteunen. Wat in al deze gevallen noodzakelijk wordt, is een voedsel dat zich gemakkelijk vereenzel vigen kan en doelmatig tevens is. Zoo is de Scott's Emulsie die de genees kundige traan, onder zijnen zuiversten vorm is. uitstekend verzorgd, cm ge n aam van smaak en verbonden methypo- phosphieten van kalk en soda. Deze laatste zijn algemeen herkende voedingsbestanddeelen, als dusdanig geprezen scholen en door alle Studie van de Notaris BRECKPOT. OPENBARE VERKOOPING van in alle geneeskundige mannen van wetenschap. De traan maakt vleesoh geeft krachten aan gansch het organism, terwijl de hypophos- phieten van kalk en soda de hersenen onder steunen, geven veerkrach t aan het zenuwstelsel, wekken de spijsvertering' op en begunstigen de gezonde vorming der hoenderen. De Scott's Emulsie, voorbeeldige toebereiding, is onont beerlijk wanneer de kinderen aan onvolmaakten wasdom of uitputting lijden. In den volgenden brief, geschreven na per soonlijke ordervinding, wordt al hetgeen wij komen te zeggen ten volle bevestigd. Port-SM-Marie(Lot-et-Gar.), Frankrijk, 25 Maart 1897. Mijnheeren.mijn kind, 7 jaren oud.leed aan algemeene verzwakking ten gevolge van eenen te snellen wasdom hij had geen eetlust meer en verzwakte van dag tot dag. Dank aan uwe kostbare Scott's Emulsie, verbeten zijn toestand van dag tot dagen nu is hij volkomen gezond. Het kind nam zoo gaarne uwe toebereiding in, dal hij en- naar vroeg wanneer ik het vergat te geven en zijne maag, die den traan niet verdragen kon, vertesrde de Scott's Emulsie zonderde minste moeite. Aanvaardt, Mijnheeren, de verzekering mijner diepe genegenheid. (Geteekend): M-* Berville,onderwijzeres. met Magazijnen en Hof dienstig voor BOUWGRONDEN, te AALST uitmakende den Hoek der Vrijheid en St. Josepbstraat, groot volgens meting 14 aren 27 centiaren. Verdeeld in 6 loten. Laatst bewoond geweest door de verkoopers Mad" Wed6 Germ. Levionnois en kinderen. (Ziet plan op affiche). Instel Donderdag 29 December 1898 Verblijf Donderdag 12 Januari 1899. Om 3 uren namiddag A l'Hötel des Ar cades bij M. Camille Van den Breeckte Aalst, Statieplaats. Venditie van TE MELDERT, Affligem, den DONDERDAG 5 JANUARI 1899, om 9 uren voormiddag, door den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Raad van een heer die in weinigen tijd door de buikzuiverende Pil van Dr Walthéry van een maagontsteking en hardlijvigheid genezen is geweest. Indien gij geeue goede gezondheid geniet neemt uwen toevlucht tot de Pil Walthéry en gij zult verstomd staan van hare uitwerk sels. Bij Bankbreuk. OPENBARE VERKOOPING van Koopwaren en Machienen, TE AALST. Er zal overgegaan worden door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM te Aalst, ten verzoeke van den heer advocaat Moyersoen te Aalst, curator der Bankbreuk van J. B. Temmerman-Van Audenhove te Aalst, Zwar ten Hoek, op Woensdag 28 en Vrijdag 30 December 1898, ten 8 ure 's morgens, tot de openbare verkooping van Huismeubels, verscheidene honderd paar Sletsen en Galochen vele Koopwaren dienstig tot vervaardigen van Sletsen, en al Machienen noodig tot deze fa bricatie, onder andere zes Naaimachienen en een Gazmotor van 8 paarden kracht oülangs nieuw (Furuival et C°) met alle toebehoorten in volle werkzaamheid. Orde der verkooping De MEUBELS op Woensdag 28n December de KOOPWA REN en MACHIENEN op 30 December. De Machienen mogen door de liefhebbers bezichtigd worden binst den dag van 29 Decem ber, waar ze staan te Aalst, Denderstraat (Zwarten Hoek) ten fabrieko van den voor noemden sieur Temmerman. Gewone voorwaarden. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open baarlijk verkoopm 1. Koop. Een Huis zijnde de herberg DE MATROOS te Aalst, in de Nieuwatraat, sectie A n° 264 groot 70 centia. I n gesteld fr. 10000 Bewoond door Me W e Ruyssinck. 2. Koop. Een nieuw opgebouwd HUIS met Hofkeu, te Aalst, Houtkaa' n° 6 groot 1 a. 50 c Ingesteld fr. 3960. Bewoond door den eigenaar den heer Henri Crickx. 3. Koop. Een nieuw op ebouwd HUIS te Aalst, Borluutstraat, u° 2, groot 90 centiaren. Ingesteld fr. 2900 Rewoond bij den beer Livinus Boel. 4. Koop. Een nieuw op gebouwd HUIS, te Aalst, Borluutstraat, n° 4, groot I aar. Ingesteld fr. 3000. Bewoond door deu beer Gustaaf Boeykens. 5. Koop. Een nieuw opgebouwd HUIS te Aalst, Borluutstraat, n° 6 aroot 1 a. 10 c. Ingesteld fr. 3060. Bewoond door deu heer Leon Agneessens- Mollaert. 6. Koop. Eene behuisde HOFSTEDE, te Hofstade, gehucht Korteuhoek, groot 12 a. 61 c. Bewoond door deu beer Ludovicus De Smet. Ingesteld fr. 1500* Instel 16 Verblijf 30 December 1898, om 2 uren namiddag ter herberg De Matroos, bij dams Mv Louis Ruyssinck, te Aalst, Nieuwstiaat. BOUWGRONDEN gelegen aan de Scherre- straat en ouden Dendermoudscbensteenweg, (nabij het Hospitaal). Zich te bi vragen bij den Notaris DE PAUW Keizerlijke Plaats te Aalst. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, Lede, Erondegem en Teralphene. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem zal met gewin vanpalmslag en gelagen open baarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een Huis met twee verdiepen, het Estaminet La Flêche d'oe, gestaan en gelegen op het Statieplein, nummer 2, bij kadaster sectie C, nummer 997 p, met eene grootte van 1 aar 20 centiaren. Ingesteld 9000 fr. Ticeede en Derde koop 3300 fr. 1840 fr. 2 Huizen, gestaan en gelegen in het Sluier straatje, nummer 4, bij kadaster sectie A, nummer 1199 a, met eene grootte van 80 cen tiaren en nummer 2, bij kadaster sectie A, nummer 1199 b, met eene grootte vau 70 cen tiaren. Vierde, Vijfde, Zesde en Zevende koop. 2700. 2400. 2300. 2300 fr. Vier Huizen gestaan en gelegen aan de Gentscbestraat, nummer 83, bij kadaster sec tie A, nummer 2ü87 A, met eene grootte van 70 centiaren nummer 81, bij kadaster sectie A, nummer 2087 d, met een grootte van 60 centiaren nummer 79, bi] kadaster sectie A, iinmiuer 2084 a, met eene grootte vau 70 cen tiaren nummer 77, bij kadaster sectie A, nummer 77, 1 ij kadaster sectie A, nummer 2084 b, met eene grootte van 70 centiaren. Achtste koop. Een Tuin, gelegeu nabij de Gentschestraat, achter de vier huizen hiervoren, bij kadaster sectie A, nummers 2086 a en 2085 b, met eene grootte van 6 aren 60 centiaren. 800 fr. 760 fr. Verdeeld in oost- en westdeel. Negende koop. E >n perceel Land, geschikt voor bouwgrond," gelegen op het Kapelleveld, gekadastreerd sectie C, nummer 1091. met eene grootte van 27 aren 60 centiaren. 900 fr. 820 fr. Verdeeld in oost- en westdeel. Gemeente Lede. Tiende koop. Een Huis en erve met boomgaard en land, cestaan en gelegen te Lede, op Ledezijde aan den Impschenst enweg, gekadastreerd sectie D, nummers 262 a, 263 o, 265 a, 264 c en 265 b. met eene grootte van 16 aren 50 centia ren. Ingesteld 920 ir. Erondegem. Elide koop. Een perceel Meersch, gelegen te Erondegem op Halfbundersdries, gekadasteerd sectie A, nummers 142 b, 144 a en 144 b met eene groot te van 26 aren 20 centiaren. Ingesteld 600 fr. Teralphene. Twaalfde koop. Epn perceel Land, gelegen te Teralphene, op het Maiuieveldeken, groot 5 aren 53 centia. Ingesteld 200 fr. ZITDAGEN Circa 14COO Elzplanten 3 jaar oud. Zicb te weiden bij den Notaris DE PAUW te Aalst. Instel, Donderdag 15 December 18C)q Verblijf, Donderdag 29 December telkens om 2 ure namiddag, ter herberg Ala Place Impériale, n bij de Jufvrouwen Tol len .er, te Aalst, Keizerlijkeplaats. j INaamlooze ivtaatschappy gevestigd in 1835 Kapitaal 15 31illioeii. Het Grondcrediet plaatsgeld op hypotheek, ten spoedigste, en aan de voordeeligste voor waarden en geringen intrest, op Landen, Ge bouwen en Huizen in opbouw, in dit laatste geval worden de Kapitalen naarmate der op- bouwing ter hand gesteld. Deze leeningen zijn terugkeerbaar 't zij in eens, 't zij bij driemaaudelijksche betalingen, en in eenen vast te stellen termijn van jaren. Indien de geldlichter bet verzoekt kan hij eene verzekering op bet leven aangaan, om in geval vau orerlijden, bet thans nog verschul digde kapitaal door de verzekering maatschap pij afgelost te worden. Het Grondcrediet van Belgie geeft ook Obli- gatiën uit aan drager van 100, 200, 500 en 1000 francs, intrest betaalbaar per semester. Deze obligatiën gewaarborgd zijnde 1° door de hypothecaire geldleeningen en 2° door het maatschappelijk kapitaal en reservefonds be- loopende tot 17,000,000, is er dus geen gerus ter middel om geld uit te zetten. Algemeene Agent voor Aalst en omliggende M. DE PAUW, notaris, Keizerlijke Plaats 65, Aalst. 't kind BEKl'ULI.E

De Dendergalm | 1898 | | pagina 3