GROOTE KAVALKADE DIJNSDAG 27 FEBRUARI JAN KREKEL. 15de Jaar. Nummer 7 18 Februari 1900. P derden dag van Vastenavond 1900 "WIE Oi'de van den dag Gedenkt den Strijdpenning. HET KhOT VERS LAG. 40 duizend franken. De Kiesstrijd. De goede Herder. Gedenkt den Strijdpenning Zondag II H fee «II LIBERAAL WEEKBLAD VOOR Abonnementsprijs j *r ™or de atad voorop betaalbaar 4 fr. 50 voor den buiten r PRIJS PER NUMMER 10 CENTIEMEN. Men abonneert zich op alle postkantoren voor den buiten voor de stad, ten kantore van het blad, 32, Vrijheidstraat, 32 AALST. HET ARRONDISSEMENT AALST Prijs der Annoncen per drukregel. Reklamen 75 centiemen r Vonnissen op de derde bladzijde1 frank. Men maakt melding van elk werk waarvan een exemplaar aan het blad gezonden wordt Handschriften worden niet terug gezonden. Nee spe nee metu. AALST 17 FEBRUARI. ingericht met de toelating der stedelijke overheid ten' voordeele van het werk der bleeding-. De Stoet zal opgeluisterd worden door verscheidene Muziekmaatschappijen, versierde Rijtuigen, Ruiters, Praalwagens, ernstige en kluchtige groepen. De voornaamste Maatschappijen en ingezetenen der stad zullen aan den Stoet deel nemen, alsook vreemde Maatschappijen. zich deftig wil vermaken entevens een goed werk verrichten zal in Karnavalkostuum te voet, te paard, in rijtuig, afzonderlijk of in groep aan de Kavalkade deel te nemen. Dinsdag 20 Februari ten 8 1/2 uren 's avonds in de Graaf van Egmont op de Bovenzaal vergadering van de afgevaardigden der deelnemende Maatschappijen, der inrichters en van al de vrienden en weidoeners, die ons het genoegen willen doen de vergadering bij te wonen. Dit tliene als aitnoodiging- voor allen. Opmaken van het programma, vaststellen van den reisweg, regeling van den stoet, benoeming der omhalers, aanduiding der commissarissen. NAMENS HET INRICHTINGSKOMITEIT De Voorzitter, Gustaaf LEVEAU. Voor het werk der Kleeding van Eerste Communiekanfen. Op het Avoudfeest der Oud-Oaderofficieren van het Leger in de Vier Winden roodgehaald 3,24 Op de vergadering van het Zonneken een lied gezongen door Bombeeck 0,86 Nog een lied gezongen Wij pakken ne snuif door Fr. Perdaens 0,60 Omhaling Vergadering Werkmanskring van 4 Februari 23,97 Om haling Vertooning Voor Taal en Vrijheid van 4 Februari 16,88 Een lied gezongen door August De Raedt bij Karei Amant 0,33 Een lied gezongen doorLuycx Frans bij Edm, De Saedeleer 0,75 Door Frans en Marie een lied van Thomas met zijn slingerbeen bij den- zelfden 0,65 Ontvangen van eene SGheile Peperkoek 0,74 Roudgehaald gedurende de plechtige uitvaart van onzau diepbetreurden viiend Rikus Zwijntjes te Pamel 2,85 Om dat Sooiken nooit anders dan waarheid spreekt 0,50 Omdat Sooiken flutist gaat worden van de Monnaie 0,50 Omdat de vrienden 84 pond te Pamel verzwaard zijn en omdat den dichsten gebuur van Thiery Martens de Primus was 1,00 Dramatisch verhaal door M. F lorimond bij Polle Boin 0,60 Nog een liedeken M. Florimond bij denzelfden 0,65. van 1 )e vroolijke door POL LINDEMA Mag zonder toelating niet overgedrukt worden. le Vervolg. 1. De Haan. Dat de groota jongens leute hadden bij dat werk was genoeg te hooren aan hun gelach en geschater. Eindelijk kwam nog een jongetje in de stoppels geloopen een knaapken van zoo wat tien jaren, armmoedig doch properkens gekleed. Het was het zoontje van Thea, de waschvrouw een lieveling van een knaapken, met vastberaden, verstandig uitzicht met hlauwe verwonderde oogen, met korte blonde haren. Op zijne lippekens zweef le een glim lach onuitsprekelijk van '.eederheid en sluw heid. Het wachtte gelaten zijne beurt af. Jefken, zegt Krekel, o mijn braaf jongs- ken, staat gij daar nog Sapper de sapper, 'k en had u nog niet eens gezien, anders.... Ge wilt toch opzitten, he Als ik mag, Krekel. Of ga naoogt Ach, zou zoo 'n kapoentje, een recht deugnietje, dat me zoo dikwijls een mooie partij deed lachen, niet mogan mee doen Kom gauw hier, mijn troetelbaantje, Indien gij eksteroogen aan de voeten hebt die uveel doen lijden, gebruikt de Balsem van DrNoël welke ze in twee dagen zal doen verdwijnen 1 fr. de doos. en roep ginder boven met uw helder piepertje zoo hard ge maar kunt, dat zal me plezier doen als ik u hoor 1... zal 'tma plezier doen Vlug greep de knaap de reep en wou naar bo ven maar Krekel, die hem als eene veder op hief en hem met teedere warmte en recht ge lukkig aaD zijne kloeke borst sloot, riep.« En nu naar boven en met onverholen voorzichtig heid gaf hij hem aan Karei en vroeg voor aleer beste laten Hebt ge hem goed wel twee-driemalen. En nu Eadavant roept Jan, ju, Bles, Pol, hoola, ju I... Maar een onbeschrijfelijk rumoer volgde op Krekels bevel... De kleine meisjes kerm Jen en schreeuwden allen gelijk. Wat 1 zij die de bloemen geplukt, de kransen en de koorden gevlochten haddeu, zij zouden nu niet mogen opzitten O, die leelijke Krekel Maar Krekel, schei toch uit, smeekt Reiue - Wij moeten naar huis, zegt Jan, wat meent ge wel, ziet gij niet dat er geene plaats meer is. Allo, gie loebas, zegt Wanna hem de klets en den toom uit da h inden rukken l, wilt gij ophouden m tde kinderen zoo te kreten I.. Ge moogt allemaal opzitten, zegt ze tot de meisjes. Komt ik zal u helpen De jongens van op den wagen neuzen en medaljen zettend en biljekens, uitdeelend zin gen de meisjes in koor Men vertelt dat de kopij van het stadskrotverslag voor 1897 verloren is geraakt en de polieie er reeds twee jaar op zoek naar is. Waar het naartoe mag zijn blijft een raadsel. Wie de kopij van het wonderverslag vindt wordt vriendelijk verzocht het seffens bij Clemens Van de Putte te dragen, die zich gelast het ditmaal te gen billijken prijs te drukken zonder dwalingen van Maandag laatst vergaderden in den Graaf van Egmont u de afgevaardig den der liberale vereeniging van het arrondissement Aalst. De vergadering was zeer talrijk en werd voorgezeten, door M. Verbrugghen, Notaris te St. Lievens-Hautem. Na eene bespreking waaraan afgevaar digden van al de kantons deel namen werden het ïeglement en het program ma bepaald vastgesteld. Onverwijld zullen de verschillende vereenigingen hunne algemeene vergadering houden voor het aanduiden hunner afgevaar digden volgens de aangenomen basis, en het bespreken der vraagstukken aan hun onderzoek onderworpen. Dan zullen de afgevaardigden eene of twee vergaderingen houden om de eind beslissingen te nemen. Men mag zeker zijn, dat eer drie weken verstreken zijn, alle toebereidsels voorden strijd zullen gemaakt zijn, en zelfs reeds vroeger de propaganda krachtdadig zal begonnen en doorgezet worden. Men ziet het wel, de liberale partij herleeft, niet alleen in de steden maar ook op den buiten. Immer te strijden zonder hoop, bad zoovelen ontmoedigd en lusteloos gemaakt, maar die onrecht vaardigheid is thans voorbij, we zijn zeker een zetel te veroveren,wat er ook gebeure, niemand kan ons nog beletten een man onzer keuze naar de Kamers te zenden om daar met talent en waar digheid het bestaan der liberale partij van ons arrondissement te bevestigen, om daar de cischen van ons volk te doen Komt, laat ons zingen om ter meest, Ooi, ziet eens wane viezen De krekel is een aardig beest, Dat eet ter wei de biezen. Krekel staat in komieke woede in de stop pels te trappelen en muilen en vuisten te ma ken. Maar terwijl hij daar zoo voiop aan den gang is, heeft Thea's Jefken, die wellicht de geschiedenis van manneken pis gelezen heeft, langs voren op het voeder plaats genomen en... Bij den eersten drop die hem juist op 't kruin tje van zijn bol tereent kwam, sprong Krekel wel vier passen achteruit. Zeg eens, vuile boef, tiert hij, ga toekomende maal met uw koffiewater op een ander, verstaat ge Hebt ge 't ooit van uw leven gezien; zulke dingen!... 'k Zou mij schamen. En daar 't gejuich en 't gejouw nu tot geen einde geraakte droop de knaap sakkers kwaad achter 't voeder. Zeg eens, Wannaken, klimt gij niet op vraagt Krekel als al kleinen boven zaten. Wat? Durft ge mij zulke dingen voor stellen Wel, ik zal wal heifen, Wanneken, 'k zal wat heffen. Ooh, zie, kindlief, dat zou 'k eens gaarne doen. Toe, riskeer hetu maar... Wilt ge zwijgen, gie schoelie Meent ge misschien dat gii uwe handen aan mij zoudi mogen steken Sé, zijt ge van de jongens zoo be nauwd 'k Gave u ne plak op uw toot dat ge kennen gelijkheid en rechtvaardigheid voor iedereen door degelijke volkswet- ten en door het Algemeen Stemrecht In Mei aanstaande zal de blauwe vlag wapperen, tot viering onzer eerste ze gepraal en der wedergeboorte der partij van vrijheid en gelijkheid voor al do Belgen. Hij ging langs de breedeu grintweg, na de schaapjes op de dorre heide», heel den namid dag te hebben laten rondloopen onder 't gelei de van eeD paar grimmige honden, terwijl hij vadsig te rusten lei in 't lommer van een reus- achtigen zomerhoed. Hij ging langs den breeden grintweg en de schaapjes, die nog honger hadden, deden hun best om langs den zoom der gracht eenige halmpjes weg te scheren. Maar hij grolde bitsig, gaf hen leelijke namen en wierp met zijn knoestigen staf dikke aardkluiten naar degenen, die 't meest lijdend of vermoeid wa ren. Hij was de goede herder niet, 't was maar een huurling. De honden grolden als hun meester, beten de arme schapen in de beeneu en trokken gansche pakken wol uit, die de huuriing in zijnen breeden zak stopte. Neen, hij was de goede herder niet. Hij was een huurling. Men zag het aan zijne nijdige blikken geen liefde blaakte in zijn hart geen medelijden met de hongerigen, geen mede dongen voor de afgernatten. Hij bad alleen genegenheid voor de honden, die grolden als hij, en voor hem wolle trokken. Ook toen de huurling wegging, was er vreugde onder gansch de kudde, die hij zoo lang had uitgescholden en gefolterd zelfs de houden, zijne onafscheidbare medegrollers wilden hem niet volgen en wierpen hom al3 tot weerwraak een spottend proficiat toei Hij was de goede herder niet. De goede herder heeft al zij tie schapen lief, hij kent ze allen, hij vermaant ze mot zachtheid. De huurling doet als de wolf, hij haat de schapen die hij niet verslinden mag, hij worgt deze die hem argeloos onder dan nijdigen knie komen. Hij was de goede harder niet. De goede her der, tiert tegen niemand, scheldt of verwijt niet, smaadt of lastert niet, hoont of schimpt niet, liegt of bedriegt niet, vervolgt of ver drukt niet. De huurling, doet dat alles. Daar om is er vreugde als hij weg is II voor het werk der KLEEDING Vastenavondstoet op Dinsdag 27 Februari scheel ziet Ei, ei, ei kunt ge 't gelooven Zoo n'zacht mollebooutje, dat met zijne lieve oögs- kens niets lacht en zingt dan reiue, zuivere, deugdelijke en christelijke liefde waarop de schoonste jongens van zeventig dagwanden ia 't ronde zoo op verliefd geraken dat ze bij haar zicht alleen het hart voelen popelen in'ideu buik, dat durft zich kwaad maken tegen hea snuggeren, knappen, liefelijken, flinken jon gen alsdan Krekel van Lommerbaek Maar 't is niet gemeend, neen 't is met gemeend 1 Wanneken van 't Moeikenshof kan zichgeea kwaad bload makeu, «ij de goedheid in per soon, de zachtheid... Steek uw slip in uw broek, schandaal 1... Wat Weet ge wat een schandaal is 'k Zal 't u gaan vertellen.,. Tettettet laat mij gerust, aarzak Een aarzak, Wanneken, datisne zak... Wanna neemt Reine onder den arm, beiden voigeu den wagen die zuidwaarts naar de breede rijbaan voortrolt. Op het voeder roe pan de kinderen dat het Hergalmt tot aan den zoom der elzenbossoheii, ginder verre aan da Wilgenbeek aan den zoom der elzenbosschen, ginder verre aan de Wilgenbeek Wat heeft de boom vor mend Een plak op zijnen kop dat 't klinkt Allemol gelijk nen jouw. Jouw Wordt voorlgtxei. DENDER r,'- j Gewone, 15 centiemen nnii j„lll/r0fia| li I OOI!» I

De Dendergalm | 1900 | | pagina 1