Voor het SenaatMM. Verbrugghen en Bernage. Voor de Kamers MM. Galle eo Bens. JAN KREKEL. Half-Vasten. Onze Kandidaten. 15de Jaar. Nummer 12 Zondag 25 Maart 1900. De Redding. Een Wonder. Een Wonder. LIBERAAL WEEKBLAD VOOR Abonnementsprijs 4 fr. voor de stad 4 fr. 50 voor den buiten voorop betaalbaar PRIJS PER NUMMER 10 CENTIEMEN. Men abonneert zich op alle postkantoren voor dan buiten voor de stad, ten kantore van bet blad, 32, Vrijheidstraat, 32 AALST. Nee spe nee metu. HET ARRONDISSEMENT AALST Prijs dor Annonoen Reklamen 75 centiemen r Vonnissen op de derde bladzijde, frank. Mina maakt melding van elk werk waarvan een exemplaar aan het blad gezonden wordt Handschriften worden niet terug gezonden. AALST 24 MAART. Zondag 25 Maart ten 9 uren 's avonds in Concordia Gemaskerd en ver kleed BAL van de Symphouie. Verleden zondag had de tweede ver gadering plaat* der afgevaardigden van deLibarale Vereenigingen van het ar rondissement Aalst, onder het voorzit terschap van M. Verbrugghen notaris en burgemeester van St. Lievens-Hau- tem, titelvoerende kandidaat-Senator der liberalen van Aalst-Oudenaarde voor de kiezingen van Mei eerstkomende. De Voorzitter verklaart ten drie uren de zitting geopend, 85 leden op 88 wonen de vergadering bij. Nadat de regelmatigheid der samenstelling der afvaardigingen herkend is, wordt de bespreking geopend over het eerste punt der dagorde de kwestie der over eenkomst tusechen de drie oppositie partijen. Doch vooreerst verklaart de heer Voorzitter, dat hij zooeven v»d de Libe rale vrienden van Oudenaarde het be richt heeft ontvangen, dat Mijnheer Bernage van Nederbrakel alB plaatsver vangend kandidaat optreedt voor het Senaat, (toej.) De heer Galle brengt hulde aan de heeren Verbrugghen en Bernage die op de liberale lijst voor 't Senaat de twee arrondissementen Aalst en Oudenaarde vertegenwoordigen en gezien de eens gezindheid der liberalen dier twee ar- I>e vroolijke door POL LINDE MA Mag zonder toelating niet overgedrukt worden. rondissementen reeds als gekozenen mogen aanzien worden (ovatie). Daarna houdt M. Galle lezing van het verslag over de onderhandelingen weike met het oog op eene overeenkomst te Ninove plaats hadden tasschen libera len en socialisten, onderhandelingen welke tot geen uitslag leidden. Zelfs zon der van een eigenlijk verbond te spre ken, zou het wenschelijk zijn een ak koord te zien sluiten tusschen de drie partijen, ten einde de E. Y. vollediger toe te passen en in ons arrondissement, de dompers twee zetels te ontrukken in plaats van één. Om daartoe te geraken is er een con gres belegd te Brussel, op 26 Maart aanstaande waarop de drie oppositie partijen der beide Vlaanderen zullen vertegenwoordigd zijn. De afgevaardig den voor het arrondissement worden onmiddelijk benoemd. M. Galle zet zijn verslag voort over de laatste vergadering der afgevaardig den, en doet opmerken dat het benoe men der liberale kandidaten geen hin derpaal is voor het akkoord dat met de andere partijen zou kunnen gesloten worden, en stelt dus voor tot den poll over te gaan. (toetreding). Brie kandidaten werden regelmatig voorgesteld MM. Galle, Rens en Ver brugghen. M. Verbrugghen verklaart zijne kandidatuur in te trekken, hij be dankt de vrienden die hem hebben voor gedragen en verzoekt hen dringend te stemmen voor M. Rens, die volgens hem als advokaat en nijveraar het meeste verdiensten heeft. M. Vereecken van Oordegem beveelt ook de kandida tuur aan van M. Rens. 5* Vervolg. Thea, de waschvrouw. Thea was weduwe. Zij bewoonde de 'Elzen- hut sedert haar huwelijk. Ze was nog jong iD de fleur van het leven, nauw dertig jaren... Z# noest beeldschoon geweest zijn vroeger maar een schrikkelijke ramp had haar voor den tijd geknakt in haar schoonheid 't verdriet had haar veorhoofd doorgroefd, de tranen hadden hare oogen verdonkerd het zie Ie wee had zil veren draden geweven in hare machtige zwar te haarlokken. Vele jaren geleden had Victor Daalman haar naar de Elzenhut geleid, 't Was een he- melsehe lentedag vol groen, vol leven, vol vo- gelenmelodij... Zij hadden zich gezet op de bank onder 't kleine venster, daar waar de ooge populieren van 't dichte bosch voor hen, hunne lange schaduwen nederlegden. Zij had den eene lange poos als iu verrukking de schoonheid der natuur bewonderd dan hadden tans nen. ze in warme, onuitsprekelijke aandoening de handen iueen geslagen eu elkander gekust, gekust niet eiadelooze teederheid... Dit, Thea, is ons liefdenest 1... Ah hoe schoon, hoe schoon, roept de maagd in begeestering. Niet waar Trien van den veldwachter zei noch- 'k wou voorniet de Elzeuhut niet bewo- Dat huis is betooverd I... Gaat ge nu geloot hechten aan den zst- teu praat van dat onnoozel wijf. Ze zei dat Toon Mandens er zoo ongeluk kig geweest was 1!.... Als de malheursn n hebben moeten, Thea, vinden ze u, al bawoondet gij het koste lijkste paleis... En dan in de avondschool zui ons de meester dat al die dingen niet be staan en 'k geloof het... Zoo, gij gelooft deu meester in plaats van den catechismus. Och God, de catechismus is zoo oud en dan, Thea, 't moet geene heele kwade toover- heks geweest zijn is er gelukkiger huisgeziu op aarde dau dat van Frans Mandens bij voorbeeld Moest dat oolijk champettors- wijf u dezen schoonen dag komen bederven, 'ker de dj een 1... Oh 1 ik denk er niet meer aan. Wie zou er hoos geuoeg zijn oa ons ons geluk te out- MM. Em, Meert, Van Impe en Gust. Leveau nemen beurtelings het woord om uit te leggen waarom eij en hunne vrienden de kandidatunr van M. Galle hebben voorgedragen en waarom ze den voorkeur van allen verdient. Na de bespreking der kandidaturen, wordt er overeengekomen, dat de kan didaat welke het meeste stemmen be komt als titelvoerende, de tweede als bijgevoegde of plaatsvervangende kandidaat zal uitgeroepeu worden. De heeren Galle en Rens verklaren zich ter beschikking te stellen der liberale partij, weike ook den uitslag vau den poll weze. In den poll bekomt M. Galle, advo kaat te Aalst 50 stemmen, M. Rens van Geertsbergen 35, de Voorzitter koudigt den uitslag af en onder geestdriftige toejuichingen worden de heeren Gaile en Rens tot kandidaten uitgeroepen. De heer Galle bedankt de vergadering voor het blijk van vertrouwen hem thans gegeven, hij zal zich beijveren om door ou verpoosd strijden zich dat vertrouwen waardig te toonen, en zal niets verwaarloozen om de liberale grondbeginselen te verspreiden en te doen triomfeeren. De heer Rens neemt het woord om al de liberalen aan te sporen het mogelijke te doen om de liberale lijst te doen triomfeereu, het hangt van ons af de klerikale kliek, hier een gevoeligen slag toe te brengen, op mij, zegt spre ker, mag de liberale partij rekenen. Die woorden worden op daverend handge klap onthaald. Ook de heeren Eug.Ver- brugghenen L. Janssens spreken in dien nemen liefde eu 'tls stillen hier eene plaats van zalige vrede in deze eenzaamheid zal memaud ous heil ontdekken eu geen# nij dige hand zal 't ons ontnemen Arme Thea!... Gij hadt gerakend zonder 't gruwelijk noodlot 1 Zsvcn maandeu nadien, dag op dag, voerda men op eene slede den armen Victor Daalman nuar de Elzenhut. Eene molenwiek had hem met verbrij zeldeu schedel iu de gracht op den kant der baan nedergaworpea. Thea bleef dan alleen met al de gruwelijk heid van haar naamloos wee bedrogen iu da innigste gevoelens van haar hart, ia de heilig ste verwachtingen van hare hoop teleurgesteld. Hoevele reine illusiëu waren niet verzwonden met haren Tor, voor altijd.. Ach I waarom was zij niet gestorven, seffens, op zijn lijk, waarop ze zich had nedergewor- pen met ijselijke kreten Waarom had ze zich den schedel niet verbrijzeld op de plan ken der doodkist Waarom was ze niet in 't graf gesprongen en had ze zich niet laten I egrav^n met hem Waarom had de «mart, die er zoovelen voordejaren doodt, haar bart niet gegrepen om er het leven uit te nijpen Maar daar, onder h ur boezem, lei 'iets dat haar aan 't leven bond en dat beur belette heen te gaan. Een opperste troost in haar een zaam leed 1... zin en te midden der algemeene geest drift verklaart de beer Voorzitter de vergadering geëindigd. Hij liep reeds zoo lang met eei benauwd pak op het nart, do oolijke blecke man, de groote Ploeter voor het aansshijn des Hseron. Zijn slaap was zoo onrustig en een voor ecu kwa men de valsche aatnms en valsche eigendom men hem als tergende nachtmerrien overtrap- pelen. Jochij jochij II zijn geloop en zijns knie vallen hebben hem reeds een deel van het drukkende pak afgeBomen, ds middensectie heeft met vijf stemmen tegen twee (MM. Beer- naert en Lorand) de toelating tot het vervol gen van den grooteu Ploeter verworpen. Jechij joehij I Dus ondanks al zijne voetstappen, al zijn smeeken eu al zijns kniovallen was er in do middensectie toch nog een katholiek M. Beer- uaert onafhankelijk genoeg om de meening uit te drukken, dat het tijd wordt de lijstenploe- ters eens duchtig ds zweep om de oorsu te leg gen en een einde te stellen aan de schandelijke knoeierijen welke er bij het opmaken der kie zerslijsten ia al de klerikale stedeu en gemeen ten worden gepleegd, Maar de Ploeter, de groote lijstenploeter is er nog niet van af en in opeubare zitting dei- Kamers zulle» zijns ooron nog wel sens tuiten, als het op zijnen knikker donderen zal. Arme Ploeter Waarom willen hoesten als ik openlijk waar borg dat de mei kleurloos teer en tolubalsem opgemaakte Siroop Depratere de hardnekkigste verkoudheid en hoest in twee «lagen geneest. Het is het snelste, de zekerste eu aangenaam ste borstgeaeesmiddel. De Siroop De Pratere verbaast al degenen die ze aanwenden. Prijs 2 tr. de flesch. De behandeling kost 10 centie men daags. Te verkrijgen in alle apothoken en in het Algemecu dépót, A. De Pratere, Oostende. Zn had het recht uiet zich dood te wenschen als Tor haar iets had uageiateu dat heur zijner zou deen gedenken. Zij zou uiet alleen blijven op hare wegen, en daarom wou zs niet ster- tob. Een kindje kwam ter wereld... 't Groeide met de jaren op tot een stevigen knaap een echten Vlaamschen rakker.. Jefken DaalnifTM was oTeral en ia alles haan tjekap 1... Hij kon hoogst roeies, verBt springen, hardst loopen, best zwemmen. Niet een eksterenpaar kon het nest buiten zijn bereik boswsn. £a al wiegde hij ontzettend in het hooge Jsop toch risp hij vandaar tariere tarare 1 naar zijne makkers beneden liet ds jongen in de borst van zijn hemdekea glijden, wierp het nsst met acneu tmftige» armsnok naar onder en zingend oa joisnand daalde hij af. - Als de eerste warme zomerzon in de Wilgen beek ssheen, trok Jefken aan den osrer zijne kleedereu uit, sprong ia 't water, joelde en srueat er met de armen en de beanen dat het schuim om hem heen spatte en klotste, e* alle visschen in een wijden kring wegvlushttea, ter wijl zijne makkertjes bibberend uit het water kropen eu hunne tandjes op elkaar klapperden als zij hunne buisjes aantrokken, lachte Jet- keu luid om het kippavel hunner wangen en aiugend en jubelend zwom en platste hij maar vooit. Wordt VoortgmU Dl DEND Onze Kandidaten.

De Dendergalm | 1900 | | pagina 1