DAGEN perceel Meersch, ZAAILANDEN Zaailanden en Meersch, Elixir s'-vincentius x Pianos Vendre. Venditie van NAGRAS, MO BELAI R E Goedheil In pacht. Kolossaal. Een Wonder. Een wonder. Fonds Jan DE WINDT English Club. «£#f//^öj^g^BLOEDARB0EDE BURGERLIJKE STAND. Voorwerpen, We kennen sedert lang onzen stadgenoot den heer René Iluyghe als een der bekwaam- Bte beambten van het bestuur der Bruggen en Wegen, gewetensvol vervult hij zijnen plicht en zijne bevoegdheid en verdiensten zijn on betwistbaar, zoowel als zijnen ijver en toewij ding voor zijne moeielijke taaw. Het heeft ons dan ook veel genoegen gedaan te vernemen dat M. René Huyghe wegens zijne onmiskenbare, bewezene diensten benoemd is tot Conducteur principaal van tweede klas se van Bruggen en VVegen. Die benoeming strekt hem tot eer, zij is ruimschoots ver diend en we wenschen onzen stadsgenoot er gulhartig geluk mee. De Opstelbxad Aan de lezers. Indien een lid uwer fami lieleden lijdt aan bloedloosheid, zwakheid of uitputting, doet hem de uitnemende pil van Dr fiaphaël nemen en in weinige dagen tijds zal hij genezen zijn. 1 fr. 75 de doos in alle apo theken. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valokeneer, Da Waeie, Gbysselinckx en overal. Men schrijft uit H. Zondag laatst had in de gemeente Hillegem de inhaling plaats van het nieuwe vaandel der Xaverianen. Zeventien maatschappijen van Suskons, Gre- gorianen, Stanislasers en dergelijke gasten, hebben het feest door hunne tegenwoordigheid opgeluisterd. Het vaandel wierd gewijd, een politiek sermoen is gehouden. Er is gedron ken en geschonken, en de pijpekoppen trok ken er van onder. De gemeente B gekend voor haren zachten, zoeten, beminnelijken en vredelievenden her der was te Hillegem aangekomen met de franciscanen en jonge franciscussen, gezegd de Stanislasers. In onze gemeente zijn de leden begonnen met krakeeleu en kijven en wanneer zij in vol le veld zich bevonden zijn Franciscussen en Stanislasers handgemeen geworden. Vuistsla gen, schoppsn, stampen volgden eikaar met groote snelheid op. Dit alles ging gepaard met schromelijke verwijtingen en afgrijselijke vloe ken. D# pastoor die deze zachte lammeren ver belde, kwam er tusschen om een einde aan Ie vechtpartij te stellen. Doch helaas, is zij nen invloed niet groot bij de kiezingea, hier was hij nog kleiner. Niets baatte noch smee- kingen, noch bedreigingen. De vaandeldrager der Sussen met den stok der vlag gewapend sprong in de bende strij- dejs. 'T is voor het geloof, godv... zei hij. Hij ging te werk gelijk een gendarm met den kolf zijns geweers. Doch, helaas zijne vredelievende pogingen wierden door de vechters miskend Hij viel ten gronde, kreeg een ferme ramme ling en kwam erg toegetakeld uit den strijd. De stafdrager der Kerk, kreog eene inge ving van den H. Geest. Hij sprong in een per ceel beetwortels, trok twee der zwaarste beoten uit, en de zelfde als knodsen of goeden dags hanteerende, sloeg hij met deze nieuwe-mode- wapens op den kop der strijders. Hij geleek een hercuut op de foor. Hij zwierde met de ar men als een bezetene. Oathutst, verbaasd, lie ten de vechters elkaar los en den heugelijken strijd nam een einde. Het bilan der worsteling bestaat 1* de vlag van Franciscus gescheurd 3* de drager derzelfde gekwetst 3* vele kneuzingen en blauwe oogen 4* broeken gescheurd paletots en kielen in flarden getrokken. 5* scheuring in de genootschappen 6* 9999 doodzonden voor vloeken 7* de pastoor bedlegerig van aandoening en gramschap en 8* een proces verbaal in het ver schiet Ik zal u later den uitslag zeuden. Cms. Denderbode weet te vertellen dat wij al het verstand in pacht zouden hebben. Armzalige stumperd 1 wij pachten geen ver stand, we gebruiken slechts het verstand dat wij hebben, maar zyn er meester over en laten het niet aan boeien leggen, en al is ons eigen dom niet zoo uitgebreid als het spiritus uwer Pol en Stanten we maken er een goed en vrij gebruik van. Van wie zonden wij het verstand moeten pachten Van u Wel, wel, uw opperste ver stand, al de wijsheid die gij moogt opvisscben ligt voor de vitrieu van JJenderb ode te koop aan den ei vielen prijs van tien centiemen. Dank u wel 1 we kuunen de wijsheid er van sinds lang van buiten, en onder 't gewicht zijn we niet gekromd. We redeneereu niet over opgedrongen, verplichte leerstelsels, 't is onze gading niet wat we voorbrengen is de vrucht van eigen arbeid, de vrucht van eigen denken, en die schatten we hooger dan 10 cen tiemen het exemplaar. We verklaren ons zeiven niet onfeilbaar, spreken geene banvloeken uit, vermaledijden niemand, maar zullen ons ook wel wachten vau Denderbade's iets in pacht te nemen. Al wat van dompers komt riekt naar den band. Indien grif eksteroogen aan de voeten kebt die uveel doen lijden, gebruikt de Balsem vauD'Noël welke ze in twee dagen zal doen verdwijnen 1 ir. de doos. Den 20 oogst laatst reden aan de Hooge Ves ten van 7 uren 's morgends tot 7 uren 's avonds 106 reizigerstreinen voorbij {'gewone treinen, sneltreinen, en luxe-treinen) daarenboven een aanzienlijk getal koopwarentreinen, terwijl tusschen in afzonderlijke machienen onophou- houdelijk maneuvreordeu. Weina een enkel excentriekwachter moet vun in zijxi kabien twaalf uren lang zonder eenige tusschenpoos, al die treinen en stoom tuigen op de rechte baan brengen. Een oogen- blik onoplettendheid, eene ongesteldheid, none dwaling tengevolge der oveispauuiug en de ijselijkstd rampen kunnen er uit voortspruiten. Men neme nog in aanmerking, dat die ka- bienwachter daarbij dan bareel moet ope nen en sluiten der Hooge Vesten, waar veel beweging is van voetgangers en gerij. Is dat niet ongehoord, zulke arbeid voor een spot- loon. Hetzelfde aan den Zwarten hoek en den Brusselscheo steenweg ja nog erger. Gij die soms aan een bareel wat lang moet wachten, deukt aan die aibeiders. Waarom willen hoesten als ik openlijk waar borg dat de met kleurloos teer en tolubalsera opgemaakte Siroop Depratere de hardnekkigste verkoudheid en hoest in twee dagen geneest. Het is het snelste, zekerste en aangenaams te borstgeneesmiddel. De Siroop De Pratere verbaast al degenen die ze aanwenden. Prijs 2 tr. de flesch, De behandeling kost 10 centie men daags. Te verkrijgen in alle apotheken en in h«t Algemeen dépót, A. De Pratere Oostende, Mirakel. 't Vuilhemdehen spreekt met lof over de officieele scholen onzer stad. Waaraan dat mi rakel toe te schrijven, zou dat van iemand zijn die 't wierookvat op zijn eigen neus in stukken slaat Mysterie en kazakkeerderij Geertsbergen. De Jonge Garde gaf een concert te Geerts bergen, maar zij hadden hunne negen a tien geleende muziekanten vergeten en ze maakten afschuwelijk slecht muziek. Eeu leelijke fiasco. Do grrroote Harmonie bestaat uit een tien tal solisten, van regimeatsmuzieken, welke mits betaling komen spelen, en een hoop iustrument-vasthouders, die daar wat tusschen protten. Dat kost jaarlijks aan de stad duizenden franken. Nieuw boek. De gewezen uitgever van een boterpapierken onzer stad, gaat zegt men een boek schrijven de avonturen van een paarjumelles te Parijs. Liefderijke Champetters. In 't politiebureel eener Vlaamsche stad kwam den zaterdag 25 oogst van dit jaar in den namiddag esne lieve meid binnen, netjes aangekleed in 'v zwart met rood beleg. Hare verklaring moest wel aandoenlijk jzijn, want de aan wezige pakkeman omhelsde en kuste de juffer dat het smakte. Na hem was het de beurt van een pakkeman van hongeren graad.'t Was waarlijk treffend omhelzing, gekus, aandoening... Als de juffer 't bureel verliet zag ze rood als een kollebloem Gelukkige stad waarde politieagenten trou we dienaars zijn van Cupido en Cambrinus. Bij Marjanne. Hij is weeral eens weg met den moes, en zeggen dat hot zoo alle veertien dagen het zelfde spel is, het geld der werklieden wordt uit de stad gedragen, om do geldschieters te betalen. We zijB pertang tegen de kapitalisten, hein Ja, zeker. Maar 't zon toch beter zijn, indien dat geld hier bleef voor ons werkvolk van hetgeen die Gentenaar meedraagt hebben tij toch niets. 'k Geloof ook, dat het beter zou zijn, gelijk in den tijd, toen onzen oven nog in de Nieuwstraat stond. Zwijg me daarvan Hoe gaat het met onze vrouwenafdeeling Niet slacht. Mijne vrouw heeft eene no vene gedaan naar 't kapelleken Termuren voor den vooruitgang van den vrouwenclub en ook voor de genezing van ons kind, dat slappe beenen heeft. Dat 's een goed gedacht. Mijne vrouw wil van den boel niet hooren en 'k g6ef haar gelijk. Z'en heeft geen gelijk. Toekomend jaar, zal de vrouwenafdeeling met hare roode vlag eene bedevaart doen naar Lede en den ommegang der Zeven Weësn. Daarna zullen ze met eenparigheid beslissen zich aan te sluiten bij de congregatie. VOOR ZONDAG. Verscheidene artikels moeten we tot ons volgend nummer verschuiven bij gebrek aan plaats tot inlasschiug. UITSLAGEN bekomen in de cliniek van proffe8sor Smithon van Londea op 78 geval len van ingewikkelde verstoptheid, geen enkel kan wederstaan aan meer dan twee doozen der antislijmachtige bloedzuiverende pillen van D* Walthéry. 1 f 25 de doos van 50pillen. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valkeneer, De Waele, Gbysselinckx en oyeral. Afdeeiing Aalst Zelfonderricht. Zitting van 8 September, om 8 1/2 ure. Orde van den dag 1. Bespreking over China voordracht door M O. R. 2. Hypnotisraus, voordracht door M. P. S. 3. Verslag door het fëestcomiteit 4. Verslag door M. R. D. W. over het maandschrift Germania Vlaamsch letter kundig en wetenschappelijk tijdschrift. De Schrijver, H. DE BRUYN. Eene algemeene vtrplichte vergadering zal plaats grijpen op Zondag 9 September aan staande ten 9 1/2 ure, in het lokaal Stadsjon- geDSSChool, Vrijheidstraat, ten einde een regle ment op to stellen om eeu bestendig comiteit te verkiezen. Alle Damen en Heeren welke eenig belang stellen in ons nuttig streven, wordeu dringend verzocht die belangrijke zitting bij te wonen. Het voorloopig bestuur. VOLLEDIGE van Depot te Aalst, bij M. De Valckeneer. Fpri 14pop verlangt Kameroen pensioen t.GII bij weduwe of klein gezin, in den omtrek der Groote Markt, voor uen 15 dezer maand. Brieven met aanduiding van den prijs te zenden ten bureele van dit blad. Le$ons de Piano et Lemons d'ouvrages. Mademoiselle Bogetto, Profésseur de Musique, rue de la Liberté 25, ALOST. Van den 31 Aug. tot den 7 Sept. 1900. GEBOORTEN Mannelijk 11 Q Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. E. Yanderheyde nijveraar met B. De Schaepdrijver bijz. E. Van den Broeck kleerui. nietM. Rimbaut tw. R. De Neef landb. met M. Daelman landbouws, J, De Haek tabakb. met F- Lowie zb.C. Here man tw. met F. Do Smedt naaister. OVERLIJDENS. R. Tillon tw. 19 j. Oude Dendermondschest. A. De Sasde'eer. zb. 88 j. Leopoldst. 6 kinderen onder de 7 jaren. TE WANZELE. OPENBARE VERKOOPING van een goed te Wichelen E IV LAND, te Denderleeuw-Leeuwbrugge. Gemeente Wichelen. Gemeente Denderleeuw. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 25 September ...y. Verblijf, Dijnsdag 9 October OPENBARE VERKOOPING groot en klein LANBOUWALAM, en Beestialen, Oombergen, wijk Hespenhoek. Maandag 10 September 1900, DE BEESTIALEN bestaande in Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te MELDERT en BAARDEGEM. Eenigen zitdag ZA TER DA G 6 October 1900. OPENBARE VERKOOPING van te Erondegem. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen Ambgenoot DE SAEGHER te Bottelaare, met gewin van palmslag en gelagen openbaarüjk verkoopen Gemeente Erondegem. Eerste hoop Een Meersch aan de Kromme Kalseide, sectie B n° 504 groot 30 a. 50 c. Boomprijs 700 fr. In gebruik bij Victor De Vlicgher. Tweede hoop Een perceel Land op den kleinen Molenkauter, sectie B n* 618 groot 41 aren. Derde hoop 32 a. 60 c. Land ook op den Kleinen Molenkauter sectie B n° 678. In gebruik koopen twee en drij bij de W® Dominicus De Wint. Vierde hoop 50 a. 40 c. Land aan de Speurt- straat, sectie A n° 596. In gebruik bij Constant Pieters te Vleckem. Verdeeld in oost- en westhelft onder voorbe houd van samenvoeging. Vijfde hoop 36 a. 90 c. Land op don Hoog- kauter sectie A n° 682. In gebruik bij Domien Hendrichx, te Ottor- gem. Zesde en laatste hoop 28 a. 80 c. Land, op 't Kruisken, sectie A n° 553. Boomprijs 15 fr. Gebruikers kindereu Standaert. ZITDAGEN Verblijf 25 September 1900. Telkens eenen Dijnsdag om 2 uren nanoen, ter herberg u In den Wijngaard bij Eloo t Vebmasbek, te Erondegem Gentschesteenweg, Eenlq bijzonder veroorloofd middel. Voor inlichtingen, zich te Bevragen bij ie ZUSTERS van LIEFDE, 105, Rue St-Dominique, Pirljfc GUINET. Apoteker, 20, Passaée Saul nier, Parijs. Alfemeeu Depot: CH. DELACRE, Bruxellem IN ALLE apotekeNi Vlugschrift Fr&nco. Da Notaris DE PADW te Aalst, zal, ten verzoeke vau den heer Charlbs Cumont, grondeigenaar te Brussel en van den heer Edmond De Nevb, han delaar en eigenaar te Lede, op MAANDAG 10 SEP TEMBER 1900, om 2 uren namiddag, openbaarljk verkoopen A. Circa 40 koopen NAGRAS, wassende op eenen meersch genaamd Kloostermeersch, gelegen te Wan- zele, aan den Watermolen van den heer Hippolyte Matthys, eigendom van den heer Cumont voornoemd. B. En 15 koopen NAGRAS op de meerschen gele gen daartegen van dej heer Edmond De Neve. De aanwijs zal gedaan worden op den Klooster meersch door sieur Wynant, jachtwachter, te Smet- lede. De verkooping geschied op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits goede borgstelling en komptante betaling van het ongeld. De personen die hunne voorgaande aankoopen nog niet gekweten hebben zullen noch als koopers, noen als borgen aanveerd worden. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van die het behoort met gewin van palmslagen en gelagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een goed perceel VLOEIMEERSCH gelegen te Wichelen in de Herreweghemeersschen, gekadastreerd sectie A nummer 12bis met eene groot te van 18 aren 70 centiaren palende noord M. Moens te Lede, west de Schelde, oost de beek geseheid met Berlaere en zuid Charles-Louis Yan Wosemael. In Regie. Tweede koop. Een perceel LAND gelegen te Denderleeuw-Leeuwbrugge, of Sijpenkauter, geka dastreerd sectie A nummer 491, groot volgens tite! 19 ar«n 95 centiaren en volgens 't kadaster 18 aren, palende noord d'heeren Constant en Domien Yan der Burght te Welle, oostd'heer August Raespoet to Welle, zuid d'heer Jan-Josef Vaerman, handelaar to Denderleeuw en west den weg van Aalst op Ninove. In gebruik bij Frans Verleysen-De Gols, te Well:. Telkens om 2 ure ramiddag ter herberg Indo Vier Winden bij d'heer Ernest LADEUZE, to Aalst, Keizerlijkeplaats. van binnen de gemeente De Notarissen VANDERSTICïIELEN te Sottegem en A. L. YER3RUGGHEN te St Lievens-Hautem, zullen op te beginnen om 1 ure stipt namiddag, ten verzoeke en ten hove van den heer Karei-Lodewijk Gtsblinck, landbouwer te Oombergen, Hespenhoek, aan den steenweg van Wetteren op Sottegem, openbaarlijk verkoopen Eenige Mobelaire Voorwerpen zooals koper- en ijzerwerk, 18 schoone Stoelen, groote schooue Boe- renstove, 2 groote Marmieten en Ketel, Karn, melk- wasoh en Braskuipen, 3 Bedstoelen, Baktrog, enz. Al het groot en klein Landbouwalam zooals 1 smalle Wagen, Treemkar, Schoone Ressortkar, Zeekkar met Bak en Stuk, goede Paardenharnassu- ren, Zadel met toebehoorten, Exterpateur, Bear, Ploeg, Egge, Slede, Snijpaard en al ander Alam. 1 goed vierjarig Merriepaard met buitengewoon schoon Merrieveulea (2 maauden oud). 3 goede Melkkoeien, waaronder 3 onlangs gekalfd en eene gereed. 2 bekalfde Vaarzen 1 Vaarzernnd 1 jonge Oe. 3 Melksohapen en 1 Trekhond. Tijd van betaling mits gegoede en bekende borg ts stellen. De Notaris BRECKPOT te Aalst, daartoe in rechto benoemd, zal ten overstaan van den heerVrederechter des kantons Aalst, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. 12 aren 76 oentiaren Land geleg«» te Meldert, op het Stevensveld, gekend bij kadaster sectie B, deel van nummer 198a, palende aan de Mut- sereelstraat, aan de kinderen Meert en aan de echt- genooteu Van den Broeck-Van den Bossche. In gebruik met den volgenden koop bij Joseph Vaa den Broekk, te Meldert, aan 46,50 fr. 's jaarB. Tweede koop. Een parceel Land gelegen te Mel dert, op het Parijsveld, groot 11 aren 37 centiaren, gekend bij kadaster sectie B, nummers 363 en 364 met eene grootte van 10 aren 50 centiaren, palende oost Joannes De Bisschop en Franciscus Van den Broeck, zuid d'erveu Raes, weBt Franciscus Van de Wyngaert en noord de kalseide naar Baardegem. In gebruik bij genoemden Joseph Van den Broeuk.. Derde en laatste koop. 28 aren 80 centiaren Land gelegen te Baardegem, op den Meysberg, deel ten noorden van meerdere partij in het geheel gekend bij kadaster sectie E nummers 289c en 290c met een# grootte van 76 aren en palende in het geheel oost den Dreef van den heer 't Kint, zuid de Meysbergstraat, west den Armen van Baardegem. en den heer Jean Bosteels, noord genoemden heer 't Kint. In gebruik bij Jean Db Meersman aau 27 franks 's jaars. Om 2 uren ter Zittingzaal van den heer Vrederech ter te Aalst, Groote Markt.

De Dendergalm | 1900 | | pagina 2