Verknoping van B001EN. een perceel BOSCH, Twee Kozijns. Kluchtspelers. Een Wonder. Een wonder. OP HOL. Koeken van eenen det?g. Liberalen Werkmanskring. Fonds Jan DE WINDT BURGERLIJKE STAND. Société Anonyme du Comte d'Egmont, a Alost. Algemeene VERGADERING van een HOFSTEDEKEN, Koaisgaa en Keilers noemen eliiai.der Ko- Sjn, aij omhel/.en malkaar bij elke ontmoe ting eu wisselen don kus van vrede en vriend schap Of de zwarte koning Jlassala zijn kozijn Leop dd II ooit gekust heeft of ham ko zijn noemde weten we precies niet te zoggen Waar zulks neemt niet weg, dut het gebruis in Europa bestaat. Ouder die koningen en vorsten zijn er ver scheidene, welke ik en gij met schaamte kozijn zouden noemen.... maar kom de majesteit is Terbonden aan dea naam e i den titel en niet aan den persoon, gelijk de waardigheid van den priester meer gehecht is aan het kleed dan aan de werken der ,be^i naars onz;r eere- diensten. Twee hooggeplaatste kozijns hebben in don matsten tijd de aandacht op zich getrokken (nicht Victoria van Engeland latm we voor eene week ongemoeid) namelijk Willem keizer ▼an Duitschl uid en Abdul Hamid sultan van het stervend Tur.ije. Willem de Duitscher zei tot de soldaten die naar Cuina trokken Ge zult geene genade ge- Tan, ge zult alius to vuur en te zwaard zetten, opdat de naam der Duitschers over duizend jaar in China nog den schrik verwekt welken vroeger de naam der Hunnen in Europa ver wekte. Op den kreet van dien barbaar antwoordden andere vorstPn en om prijs zouden ze oorlogs mannen naar 't gele land, wier bewoners een godsdienst weigeren aa i te namen die met hun ne leer, met hunne zeden cu hunnen wetten strijdt. Abdul Hamid, wiens moordenaars in Arm;- pie geene slachtoffers in er vinden stond vol bewondering bij 't vernemen der lieve woor den van Kozijn Willem. Hij maakte zich eeh- ter kwaad omdat zijne Janiss liren, die noch tans blijken genoeg hebben gegeven van bloed dorst en roofzucht, niet gevraagd werden om mee naar China te gaan moorden en stelen, en hi. smeekt nu zijn so/i u Willem om de gunst ook eenige duizenden Hunnen naar het He- melsch rijk der lange haarklisseu te mogen sturen, 't Is zoolang goleden dat ze zich no eens vermaakt hebben. De soldaten der beschaafde landen (eu zelfs de boogere beambten) gedragen zich in China Als echte moordenaars en dieven, de Hunnen waardig Ilierop maken de Engelschen uitzon dering, die hebben werk genoog iu Trans vaal. Het gaat er zoo grof toe, dat de brieven der Duitsche soldaten wreedheden bevatten, zoo schrikkelijk, dat de openbare meening er voor walgt eu kozijn Willem bevolen heeft een streng toezicht te houden om zulke brieven te onderscheppen of de af koondiging ervan te beletten. Willem de keizer der Hunnen, de opitoker dier wreedheden, laat zich voorstaan dat hij keizer is door de gratie Gods, hij waant zich een afgezant des hemels en in al zijne woor den en daden straalt een grenzeloozen hoog moed en grootheidswaanzin door. Zijn kozijn Abdul Hamid, de bloedhond van Turkije volgt zijn spoor van verre, en blaast zich op als de puit die zoo dik wil zijn als een os. Duizenden menschen die lijden en zuchten vervloeken die beiden. Moge die vloek hen treffen, en moge Go 1 de moordenaars der Ar- meniaansche Cristenen en der ongelukkige Cbineezen mildelijk beloonen voor -al het kwaad dat zij hebben gesticht. Nog een kozijn. De csar van Rusland is volgens den ronk gaat een afstammeling te verwachten eu zijne vrouw zou gaarne een zoon hebben. Nu, in Frankrijk is er eene bedevaartplaats waar Sint-Leoaardus vereerd wordt en daar is een grendel te zien, te voelen en te kussen die de wonderbare kracht heeft den wensch te vervullen der vrouwtjes die in gezegenden toestand verkeeren, 't zal naar hunne beliefte een meisje of een knaapje zijn. Wat kracht er toch zitten kan in een gren- d.l, hein 6 Welnu de ambassadeur van Rusland te Pa rijs, heeft op verzoek van de majesteit der Kozakken eene novene doen houden bij den grendel van Sint Leonardus ter intentie der csarin. En zeggen dat de csar een schismatiek is, en zeggen dat over eene maand de twintigste eeuw aanvangt. De wiukelsocialisten van Aalst, die nu en dan hun gezeever in Vooruit van Gent gedrukt krijgen, zonden aan dat blad verslag over de manifestatie den 11 november 11. gehouden te Ninove en waaraan een goed honderdtal socio's on zer stad deel namen. In dat verslag lezen wij het volgen de Verscheidene roode vlaggen en me nigvuldige opschriften werden in den stoet gedragen, als ook de roode vlagf van de liberalen van Geeraards- bergen. 71 Liberalen met hunne roode vlag, dat zijn nieuwsoortige liberalen, gelijk wij er nooit hebben ontmoet. De liberalen van Geertsbergen waren te Ninove met hunne BLAUWE vlag, de eenige vlag die zij als de hunne beschouwen. Maar de kluchtspelers van het Aals- tersch rood poesjenollenspol zijn zoo danig verblind, dat ze de kleuren uit elkander niet meer kennen. Daarbij komt het dat de liberale werkmanskring v wschoidene van die trasten heeft moe- tjn buiten zette i, ze waren verloren go- loop u. Van kleuren en pi'inciepm houden de meeste socio's van Aalst niet veel, be halve eenige kopstukken, die achter den toog van den winkel staan, ontmoet men de meesten vaudaag in de manifes tatie Bethuue, morgen bij de Daensisteu overmorgen in Hand aan Hand en dan weer bij de demokraten, en dan terug in den slaventap. Ze zijn kleurenblind en draaien me den wind of voor 2,40 fr. Waarom willen hoesten als ik openlijk waar borg dat de met kleurloos teer en toluhalsem opge.ua ikie Siroop Depratere de har Inekkigste verkoudheid en hoest in twee dagen geneest. Het is het snelste, zekerste en aangenaams te b irstgeneesuiiddel. i)e Siroop Do Pratere verbaast al degenen die ze aanwenden. Prijs 2 fr. de üesch De behandeling kost 10 centie men daags. Te verkrijgen in alle apotheken en in het JUgemeen dépot, A. De Pratere Oostesde, De opvolger van Pol [en Stant tracht in een lamijnachtig artikel zijnen voor ganger wit te wasschen. 't Is verloren zeep aan den knikker van dien potsier lijken kribbelaar gewreven. Pel en Stant zegde letterlijk indien ik niet benauwd ware van de hel waarom sou ik niet stelen en moorden. De gewijde filosoof niet wetende hoe zich uit den slag te trekken, zegt dat wij den tekst van Pol en Stant deer lijk verminkten en voegt er bij Pol en Stant zal gezegd hebben De vrees voor de hel is voorzeker eene GROOTE reden waarom ik rechtvaardig en eerlijk ben. De klerikale schrijvelaars meenen dat anderen doen gelijk zij teksten ver minken. Hij herleze de uitbraakselen van Polen Stant en hij zal ondervinden, dat die heilige schrijver nog al andere baestigheden heaft geschreven dan die welke wij aanhalen. We bestatigen enkel dat zijn opvolger eeae gemakkelijke manier van rede twisten heeft. Hij verandert den tekst eener aanhaling waarvan hij de juistheid kan nagaan, naar zijn goedduuken en weeft daarop een artikel van twee ko- lonnen. Wie het kwaad niet doet uit vrees voor straf en het goe ie ma ir verricht om de wille der belooning is een mate rialist. We vernemen nogmaals met genoegen dat de remplagant van Pol en Stant be ter weet dan wij wat God is, en wat de ziel is e hopen, dat hij daarvan de beschrijving zal geven welke wij hem zoo dikwijls ^hebben gevraagd. Het minste wat hij voor ons kan doen is immers zou een weinig van zijne ken nis mede deelen. Of zou hij op dit punt zou ouwótend zijn als wij Indien gij eksteroogen aan de voeten hebt die uveel doen lijden,gebruikt de Balsem van D'Noël welke ze in twee dagen zal doen verdwijnen 1 fr. de doos. Hismarck de Geus. Volgens het orgaan der stokslagers en lijstenvervalschers was Bismarck die den Kulterkampf verwekte een g-eus Bismarck was een fanatieke protes- stant en nooit, heeft een man meer te gen de vrijheid gewoed dan den ijzeren kanselier. Er zijn dompers en d weepers in alle goddsdiensten en dezen zijn de grootste vijanden der vrijheid. Soldaterij De dompers zijn zeer misnoegd omdat de minister van oorlog eene commissie aanstelde om de legerkwestie te bestudeeren. V ij ook zijn misnoegd, sinds jaren vragen wij de vermindering van den dienst tot den volstrekt noodigen tijd en den persoonlijken dienst. De rijke zoon soldaat zoowel als de werkjongen. Doorliet benoemen der commissie schuift dn minister Cousebant (Honni soit qui mal y pen- se) de legerhervorming op de lange baan, en de vaderlandsliefde zal te koop blijven voor 1600 franken. Het orgaan van Woeste doet een hevigen uitval tegen bot militarism en schreeuwt, wij e.schen het niemand gedwongen soldaat, Dat is rchter maar bluf, want Woeste en zij ne satellieten zullen bet budjet van oorlog stemmen, en I'cnderbode zal voor hen de lof trompet opsteken. Hij moet I En terwijl de rijken zich vrij koopen zullen de zonen der arbeiders, iu de kazernen be schimmelen eu gemeene ratatoeille te fretten krijgen. Kloostergoederen. Het blad der waleratten dondert tegen den verkoop der kloostergoederen door de Fran- scheu tijdens de groote revolutie. Die goederen weergeven is onmogelijk, zegt hij. 'k Geloof het om den djanter wel, de meeste dier goederen behooren toe aan klerikale eige- genaars, die van krommen haas zouden geba ren, al bevool de paus de reslitutie op btraf van excommunicatie. Zo zouden tot den paus zeggen Zut we zijn wel vrienden, maar zoo naar niet. Weer geven staat niet ra ons woordenboek I In lieftalligheid zijn de klerikale en sociale kribbelaars van Aalst onbetaalbaar. De oneer dor hedendaagsche drukpers, de Dendcrbode noemt de liberale betooging ka mank en mal- jonnig aldus den voorzitter van den liberalen Werkmanskring bedoelende. Indien Denderbode eens eene tentoonstelling wil houden van al de manke, kromme, half bakken, gebochelde en mafjounige dompers vau Aalst zal men nooit eene schoonere kollek- tie hebben gezien en de uitgever van het4blad derprocóiés zal er heel zekereen der eerste plaatsen in bekleeden. Tiens 1... dat ware een goed gedacht om wat geld te garen voor den arme 1! Zondag 18 November, ten 10 1/2 uren voor middag, zitting van het Hoofdbestuur. Belangrijke punten staan aan het orde van den dag. Afdeeling Aalst Zelfonderricht. Zaterdag 24 November om 8 1/2 uren stipt zitting van het Zolfouderricht. Orde van den dag 1. Voordracht over Poësie door den heer P. M. 2. Lezing uit Van Beers door R. N. 3. Lezing door H. V. 4. Besprekingen. De Schrijver, H. DE BRUYN. Doet gelijk ik, zegde gisteren een negen tigjarige. Zijt matig, eerbie ligt de gezond heidsleer, vermijdt, de buitensporigheden en zorgt vooral van tijd tot tijd eens te purgeeren met de anti-slijmachtige Walthery-PilAIzoo zijt ge zeker oud te worden en gezond te blijven. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valkeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. Van den 9 tot den 16 November 1900. GEBOORTEN Mannelijk 11 Vrouwelijk 15 HUWELIJKEN. V. Neirinckx, dagl. met P. Cuppens dienstra. P. Meganck, wink, met A. Callebaut, z. t. G. Boin, bed. M. DeJonghe modem.J. Bosschaert, bed. met M. Van de Meersscbe, z. b. F. Ernst, tw. met J. Redant, br. P. De Sterck, wev. met M. Moens. br. OVERLIJDENS. C. De Koecker, wev. 40 j., oude Denderm steenw. D. De Smet w. De Nys, herb. 65 j. Gentsche8tr. L. De Backer, br. 17 j. Diii- vekbet8tr. F. Hambursin, m. Chauveau, gep. 63j. Fabriekpl, C. Michiels, m. Kie kens herb. 42 j. Stoofstr. E. Meert m. Plai- Baace, hand. 52 j. Kerkstr, overl. te Gent. A. De Greve, w. Crmmu, tw. 54 j. Moorselb 10 kinderen onder de 7 jaren. Mijnheer. Zend mij bid ik u, met koeren de post 10 doozen Waltbery pastillen tegen den hoest en de keelpijn, 't Is hetgeen wij h«t beste en het gemakkelijkste vinden om de ver- koude leerlingen te genezen. De overste der Voorziun igheid, te Lyon. Te bekomen bij de Apothekers Callebaul De Valckeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. Messieurs les Actioncaires et Obligataires soot informés que les Dividende et Coupons d'intérèts pour 1900 sont payables on l'éiude de Mtr* DE PAUW, Notaire a Alost, Place Impériale, 63. Naamlooze Maatschappij der Werkhuizen van Denderleeuw. Buiteng-ewone van 29 November 1900. De Heeren Actionnarissen worden verzochl tot de Buitengewone Algemeene Vergaderini welke zal plaats hebben den Donderdag 29 November ten 2 en halfuren namiddag in den Maatschappelijkeu zetel te Denderleeuw'' Orde van den dag 1) Vermindering op vier van het getal be heerders, en gebeurlijk, in geval van stemming van dit besluit, kiezing van een nieuwen Be- heerraad, die onmiddehjk iu werking zal tre den. 2) Benoeming van een c immissaris in ver vangingvan den ontslagnem°nden commissaris, P. S. Om op de Vergadering toegelaten te worden, moeten de actionnarissen hunne titeli neerleggen, vijf dagen ten minste voordo Ver gadering, in den Maatschappelijkeu zetel te Denderleeuw of in de Caisse Commercial^ de Bruxalles Koniuklijbestraat te Brussel. De Ontvanger dor Domeinen te Ninove, zal. openbaar verkoopen, aan den voet der Boo-[ men f°) Op Dijnsdag 87 November 1900, cm 2 ure namiddag 25 Kanadas en 2 Eiken der baan van Aalst op Ninove onder Denderleeuw en Ninove. 2') Op Woensdag 28 November 1900, om 9 uren voormiddag 33 Kanadas, 2 Olmen en 1 Esch, der baan van St. Nicolaas op Geeraardsbergen, onder Nederbasselt en Aspelare. Onkoslen 10 °/0 en 1,50 fr. per boom voorj putold te betalen binnen de acht dagen der I goedkeuring. Koopsommen betaalbaar binnenf de zes maanden dier goedkeuring mits borg-l stelling. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open-I baarlijk verkoopen een Huis te Aalst, aan den hoek der Groo'o Markten Kerkstraat, grootl 1 a. 20 ca. bewoond bij de eigenaars kinderenl van d n heer Bom- Van Branfeghem. Instel Zaturdag 10 November Verblijl Zaturdag 24 November Om 3 ure namiddag ten Koffiehuize Cafil de 1'Alliance bij d'heer Leopold Boin, tal Aalst, Groote Markt. 1900 De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open-I baarlijk verkoopen Gemeent9 Erpe. 1.) 1 II. 27 a. 50 c. Zaailand, Erpekauter,! sectie C Nr 275b. Ingesteld fr. 10880. 2.) 74 a. 40 ca. Meersch, Molenkauter, sec-I tie D Nr 693. Ingesteld fr. 2000. Bei le gebruikt door d'heer Brouwer-Van! Sande. 3.) 84 a. 50 c. Land, Paepenbosch, sectie A| Nr 33 en 34. Ingesteld fr. 3020. Gebruikt door Batens en Ltjwaert. Verblijl 20 No7ember 1900. I Om 2 uren namiddag a VHotel des Areadisl te Aalst, Statioplein. Om uit de onverdc Idheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING ts Hofstade, Kamdrieseh. Gemeente Hofstade. ZITDAGEN Instel, Don ierdag 22 November ,nr.A Verblijf, D.mderdig 6 December I N. B. Er zal geenen derden zitdag gesteld! worden. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van te Audegem. Gemeente Audegem. De Notaris DE PAUW) te Aalst, zal met gewin! van palmslag, ten verzoeke van wie het behoort, I openbaarlijk verkoopen Een Hofstedeken met Grond, gestaan en gelpgen tal Hofstade, Zijpstraat of Kamdrieseh, gekend bij ca-| daster sectie C, Nr 179b met eene grootte van 4 arenl 50 centiaren, palende ten noorden de straat, ten ooa-1 ten Mme Andre Goppens-Cobbaut, ten zuiden dezelfde en ten westen Auguste Coppens. lioompnjs fr. 200.75.1 Bewoond door den medeverkooper Franoiscus De I Coninck. Telkens om 2 nre namiddag, ter herberg In de' Gonde Ster bij Adolf BONNA KENS, te Hofstade j Kamdrieseh. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoek# van die het behoort met gewin van palmslag, opon- baarlijk verkoopen Eenige koop. Een perceel BOSCH gelegen te Audegem wijli Kloostergoed, bekend tenkadaster 6ectie C nummer 147 met eene grootte van 14 aren 30 centiaren, palende oost Dame weduwe Jan Bap- tiste Van Mossevelde-Boeteels te Dendermonde, zuid de Porrebeek en de gemeente Gijsegem, weBt d'heer Baron de Broqueville en noord d'erven Charles Gbis- lain de Meurat. In regie. Boomprijs fr. 330t t

De Dendergalm | 1900 | | pagina 2