partij LAND 2000 franken MEN VRAAGT HERBERGEN en HUIZEN, Zonderling. Aangekocht. Uit de Oude doos. Boter op zijn brood. Onderstandspenning. Och Arme. In den Osbroek. English Club. Beurs van Brussel. GROOTE LÜTTE Zondagrust. BURGERLIJKE STAND. Verkooping van Hout en Berd Er ïoopon toch zonderlinge kwasten ïn ons onderinaansche tranendal. ^On der degenen die het jubelteest meevier den bemerkten wij M. Clemens Van de Putte uitgever van Denderbode de aarts vijand van alle officieel onderwijs, die geen iota openbaar maakte voor het wellukken van het feest. Jammer dat niemand hem een heildronk heeft ge bracht voor zijn medewerking aan het leest bij middel van zijn blad. Hoe zal Denderbode nu nog zijn stelsel de Staat buiten de school verdedigen als zijn patroon, aldus hulde brengt aan •eene staatsschool. Een tweede heildronk, welke niet ge- gebracht werd badde nog meer opgang kunnen makenen zoudt geenszins mis plaatst zijn geweest. M. Phad b. v. kunnen zeggen Mijne heeren ik ■stel voor te drinken op de gezondheid der beschermers onzer school we ffien ons hier omringd doormannen van ■waarde en gezag die hunne opleiding in onze school hebben genoten zulke uitslagen bewijzen dat ons onderwijsge sticht door iedereen verdient gewaar deerd te worden en beschermd, daarom hoop ik dat gij zulks niet zult verzui men en roep u toe, doe gelijk ik, die leeraar ben aan de middelbare school ^zendt uwe kinderen bij de jesuieten. Heb ik u niet gezegd dat er behalve de kameleons nog aardige kwasten zijn, •op 's Heeren aardkloot 1 Zouden er dan toch lieden zijn wier taak het is de kinderen op te kweeken tot karakter volle mannen en die zoo weinig karak ter hebben zich zeiven een brevet van onbekwaamheid toe te kennen ?Wij vin den geene woorden om onze veront waardiging over zulk zelf-miskennen en zulke karakterloosheid lucht te geven, ■t Gaat de verbeelding te boven. Indien gij eksteroogen aan de voeten «ebt die uyesl doen lijden, gebruikt de Balsem van Dr Noël welke ze in twee dagen zal doen Verdwijnen 1 f». de doos. De wet op het middelbaar ouderwijs werd uitgevaardigd den 1 Juni 1850 onder het mi nisterie Ch, .Rogier. Naar aanleiding van een ministerieelen om zendbrief van 30 Juni 1851 en van een schrij ven van d'heer Goeveineur, 3 Juli 1851, besloot gemeenteraad van Aalst de Ecole primaire ■supérieure gezien de bevolking en de nood wendigheden onzer stad tot den rang van Mid delbare school te verheffen. In 1851 was het Besturend bureel der School samengesteld als volgt Voorzitter De Gheest Willem, burgemeester, bijgestaan door B. De Ryck gemeentesecretaris, die dan ook het ambt waarnam van secretaris der besturen de commissie en eenigen tijd nadien daarin vervangen werd door M. De Coninck-De Smedt. Leden van de besturende Commissie MM. Cb. De Witte, schepone Ch. Cumont-De- clercq Jouret, gemeenteraadslid B. Bru- neau, volksvertegenwoordiger en Corneille Eliaert- Cools. In zitting van 14 December 1851 werd M. "Van Nerum aangesteld als bestuurder der Mid delbare school. Verder was het onderwijzend personeel samengesteld als volgt Lagarde onderwijzer bij de boogere gemeenteschool van Turnhout, Buys, J, onderwijzer bij de boogere gemeenteschool van Aalst, Reynen, id en Alex Van der Speeten, id. als regenten, Van der Speeten Marinus, bestuurder eener vrije school te Aalst, TaDgues Corneille, onderwij zer der hoogere gemeenteschool te Brugge ais onderwijzers. M. Mertene werd benoemd in 1852. In dien tijd was het schoolgeld bepaald als volgt Middelbare afdeoling 1® en 2» afdeeling leergang 4 fr per maand, 3e leergang 3 fr. ter maand. Voorbereidende afdeeling 1° leer gang 2,50, tweede 2 fr, derde 1,75 en vierde J,50frper maand. Gij hebt misschien het laatste nummer niet gezien van 1' Assiette au beurre eeu schot schrift dat in Frankrijk verschijnt. In het laatste nummer kwamen een twintigtal spot printen voor van den kunstteekenaar Veber op den Engelschen koning. Bloediger en beter verdiend werd nooit een lummel afgezweept. De nummers zijn door bet gerecht aangeslagen te Parijs en te Brussel en de uitgever en de teekenaar werden door den Prokureur der Republiek voor bet gerecht gedaagd. WbIdu dat ontbrak er nog aan want wordt Vet er voor de Rechtbank gedaagd Engeirnds koning zal er niet gespaard wordeB en voor den Rechterstoel znlien bij 4 verklaren der printen de schelmstukken en eerloosheden van Jhon Buil aan de kaak worden gesteld. Veber leverde de teebeningen de uitleggin gen zullen dan volgen. De prokureur der Re. publiek bewijst een slechten dienst aan Hen drik VII. Maar 't is er misschien om gedaan. De stad heeft naar men ons verzekert het huis aangekocht van Mijnheer Fio- rim. Govaert-Sadoine. Men zou zeggen dat de stad plotse lings is aangegrepen geworden door de koop-en verkoopingswoede, ze versja- chelt langs hier en pakt in langs daar. We beknibbelen zulks niet indien het gedaau wordt met een doel van gezond making of wezenlijke verfraaiing maar keuren het af wanneer verkoop en be bouwing aanleiding zouden geven tot het stichten van een echt wankwartier gelijk zulks het geval gaat ziju op de Kat. Het huis van M. Govaert kan door de stad niet aangekocht zijn om er de ee- nen of anderen dienst in te richten ze beschikt daarvoor over ruime-gebou- vven het kan derhalve slechts gekocht zijn met het doel het Govaertstraatje te verbreeden rechtlijnig met de Brussel- sche strart of Pontstraat. Dat is een mooi ontwerp en het door trekken der straat zou niet alleen een werk van gezondmaking zijn het zou te vens een verfraaiïngs werk wezen en aan den Osbroek en de Houtmarkt groot voordeel aanbrengen, Hopen wij dat men er toe komen zal langs dien kant een wandelpark te ma ken, scooals alle steden van eenig aan zien er een bezitten. Omdat Vandoren, Jan Pik en Fix op tijd en stond de Waterkleddens zouden afzweepen 0,05. Omdat al de eude medewerkers weer in 't gelid zouden springen 0,05. Omdat elk zegt oude veten moet men vergeten 0,05 Eu verzint eer gij begint 0,05. Wie verstoot zal verstooteu worden 0,05. Prin ciepen staan boven personen 0,10. Omdat 't Ros Beiaard zijn ronde zal maken op den koer van 't landhuis 0 05. Omdat de libera - le mannen zich niet zullen laten overrompe len, zelfs door geen legioen vaantjesmannen 0,05. Omdat ze krachtdadig zullen hande len en de oogen van velen zullen ^opengaan 0,05. 't Orgaantje der winkelsocialisten van Aalst doet in zijn nummer van verleden zondag een oproep tot al de gezellen om het 50 jarig ju belfeest der Middelbare school niet mee te vie ren aangezien... hun muziek niet werd ge vraagd. Och arme ge zult zien dat in Juni eerst komende het slaappapiertje een oproep zal doen tot al de socialisten van Aalst om de Ker mis niet mee te vieren, geen rijstpap te eten geen flikker te slaan, geen pintje te pakken., omdat hun muziek door de feestcommissie niet werd gevraagd. Is de waarde der Middelbare school daarom minder, is het 50 jarig jubelfeest daarom min waard gevierd te worden... overigens naar 't gezeever der winkelbroeders wordt niet voel geluisterd en we zagen met genoegen, dat de eenige verstandige socialisten die we ken nen braaf meededen. De Osbroek zal voorwaar de voornaamste en beroemdste wijk worden van de stad, niet al leen wegens de Ajuinstraat, de Sint Camiet Liénartstraat, de lotelingschool, en andere merkwaardigheden, maar ook door de zon derlinge dingen die er gebeuren, zooals onlangs het mirakel van 't Lieve Vrouwken mirakel of konijnen !t Eerlang komt een bataillon van het heille- ger daar zijn tent opslaan om te preëken en te zingen, het evangelie te verkonden en de vol keren der stad Osbroek te brengen van het pad der zonde tot het pad der deugd. Reeds heeft de voorpost zijne vei kenning gedaan, het lokaal is gehuurd in de postweg- pardon, Sint-Kamielstraat, weldra zal het gros van het armee afkomen en zullen de oe feningen beginnen. Er zijn te Aalst nog geene kwakzalvers ge- genoeg misschien Hoevele bekeeringen zou den ze bewerken Doen ze ook mirakelen vergeven ze alle zonden, verleenen ze aflaten, hebben ze remedien vooralle kwalen Ze zullen hard op de trommel moeten slaan om de kooplie die hier sinds eeuwen gevestigd zijn da eoncurrencie aan te doen en daar hunne zalfpotten en hunne pillen noeh verguld, noch verzilverd zijn nebben ze weinig hoop hier klanten te vinden. Lagere afdeeling van 9 tot 10 uren lee raar M. Wannyu. Voor het Duitsch eiken Dorderdag. Lagere afdeeling van 7 1/2 tot 8 1/2 'sa- vonds. HandelsJilas van 8 1/2 tot 9 1/2 uren lee raar M. Sonntag. Heden wordt het hier in Belgie meer en meer onontbeerlijk, voor iedereen zoowel bij- zonderen als kooplieden, nijveraars en bedien den. Duilsch en Engelsch te kuniien spreken en schrijven. Ook sporen we onze lezers van Aalst en om liggende gemeenten aan, de gelegenheid te baat te neman en die degelijke lessen te volgen De insehrijving voor al de leergangeu kost slechts 10 fr jaarlijks, betaalbaar in 4 maal voor 1 Januari. Twee lessen mogen kosteloos gevo'gd wor den als proeve. Onfeilbaar middel om in goede ge zondheid te leven tot eenen hoogen ouderdom. Het is voldoende alle buitenspo righeden te vermijden en van tijd tot tijd ee nige zuivereude Walterypillen te nemen. Te bekomen bij de Apothekers Cal lebaut, De Valckeneer, De Wade, Ghysselinckx en overal- waarom men da pillen Depratere liever gebruikt dan alle andere purgeer mid dels De reden is eenvoudig. De Pillen Depra tere werken rap, zeker en zonder pijn Daar bij overtreffen zij alle remediën om gal, zuur, slijmen, onzuiver bloed, maagziekten hardlij vigheid, keeren der jaren, speen, enz. te gene zer. Zij geven een schoon en zuiver vel ea doen allen uitslag verdwijnen. Prijs 1,50 fr. de deos. Te bekomen te Aalst apotheek GaHehaut. Lessen van vreemde talen voor volwassenen (Dames en Heeren) De leergangen zullen plaats grijpen ten Stadhuize Voor het Engelseh eiken Zondag. Handelsklas van 8 tot 9 uren 's morgens. G. KROLIKOWSKI. Wisselagent en Bestuurder, van de Raadgever van den Kapitalist. Grasmarkt, 99, Brussel. Lezers Indien gij bleek zijt, zwak en arm aan bloed, versterkt u met de pil van Dr Raphael en aanstonds zult gij eene frisscha kleur, kracht en sterkte terugvinden. 1 fr. 75 de doos in alle apotheken. Te bekomen bij de Apothekers Cal lebaut, De Valkeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. 1901 STAD AELST 1901 met den DIKKEN BAL (Onderarms) welke zal gegeven worden ten voordeele vau den Arme Zondag 6 October, op de Houtmarkt tusschen de 4 vermaardste partijen van 't Land Braine-le-Comte (Dulait), Geeraerds- bergen (Hylbos), Herdersem-Rebaix Coo- reman-Ferdinand) en Aölst (De Moor-Calle- baut). Van 's middags tot 's middernacht. Heden Zondag 6 October 1901, dienstdoende apotheker M. Meirschaut Korte Zoutstraat. Vau den 27 Sept tot den 4 Oct. 1901. GEBOORTEN Mannelijk 14 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. OVEELIJDENS 13 kiuderan onder de 7 jaren. te winnen per jaar met het vermaard Brei- machien-D'haenens, waarvan het aanlee- ren gemakkelijk en kosteloos is. Het is het eenvoudigste en sterkste, breekt noch naalden nog sloten en laat toe de meest afwisselende werken te maken. Fabriek D'HAENENS-GATHIER, Kuiperskaai 21, Gent. te Aalst, In den Meiboom op Maandag 14 October 1901, om 1 uur nanoen door het ambt van Meester I)e Dauw- NotariB te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene te Wichelen, Meerbosch. Gemeente Wichelen. ZITDAGEN Instel, Maandag 7 n Verblijf, Maandag 21 October 1901. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open- baarlijk verLoopen 1° Eenen allei bestan DeDdermoersch, ge- Daamd Bellewée te Denderbelle, Ginderdeur sectie A N* 286, groot 88 aren 52 centiaren gebruikt door d'heer Zagerman. Ingesteld fr. 6600.00. 2* Vier pereeelen of samen 1 hectaar 62 aren 70 centiaren Land te Appels in de Spierin gen, sectie B nummers 533, 534, 535 en 536, gebruikt door sieur Arthur De Smet eu gele gen tegenover de hofstede van Arthur De Smet pachter en nabij de Hofstraat te Audegem en de herberg het Moleken. Deze vier pereeelen zullen vóór den dag der verkooping afgepaald zijn me t boven den grond staande staken. Gebracht op fr. 3070.00. 3° 60 aren Land te Berlaere, üverheet, sec tie C N° 796, ingebruik bij sieur Leo Van der Laenen en Victor Van Malderen. Gebracht opfr. 2920.00. 4* 54 aren 20 centiaren Land te Berlaere, Buurman sectie C N° 130, gebruikt door d'beer Charles D'Hooge. Gebracht op fr. 2700.00 5° 60 aren 30 centiaren Land te Berlaere, Mijnsbocht sectie A N°» 330, 331, 332, 333 gebruikt door de kinderen Tackaert en de kinderen De Doek. Ingesteld fr. 2000.00. 6° 37 aren Land te Berlaere u Gemeente sectie A N° 901 en 902. Gebruikt bij d'heer Denoit Doels. Ingesteld fr. 1200.00. 7° 52 aren 30 centiaren Land te Berlaere Dijklanden sectie C N6 993. Gebruikt door d'heer Emmanuel Doucqué en do kinderen Hertecant. Gebracht op fr. 2050.00. 8° 50 aren Land te Berlaere «Vrouwmeerseh sectie D N° 718. Gebruikt bij d'heeren Van der Snickt en Jan Van de Wieh. Ingesteld fr. 1100.00. DERDEN ZITDAG Donderdag 10 October 1901. Om 3 ure namiddag, ter herberg In de Sterre bij dame W' Aug. Boemanste Schoonaarde, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, Moorselschebaan, (rechtover de nieuwe kerk) eu in de Achterstraat. De Notaris DE WINDT, zal openbaar ver koopen De algemeene stemming der markt blijft voortdu rend zwak. Onze renten trekken ontegenzeglijk voordeel uit den slechten toestand der andere rubrieken. Zoo is betook met de stads] oten gelegen welke blijken van ▼eel weerstandbieding geven, het Congolot is insge lijks beter gestemd aan 78 1/8. De rubriek Obligatiea is tamelijk traag gestemd. De Kredietinstellingen blijven op dezelfde hoogt», alleen in Africaine is de belangstelling iets grooter. De Kongospoorweg doet zijn best om de verloren punten terug te winnen en het stichtersaandeel no teert 5037 1/2. De tramwegen staan nog altijd flauw aangeteekend ook ziju er de omzetten gering. Behalve eenige zeldzame uitzonderingen, is de stemming der metaalrubriek maar zwak. De Koolmijn waarden ziju heden ook zoo weer standbiedend niet. In verscheidene blijft da koloniale groep veron achtzaamd, hoewel er in het begin der zitting een lichte verbetering waar te nemen was, voortspruiten de uit de aankondiging van de uitbetaling van de koepon van Oktober. Deze buitengewone Lutte zal aanvang nemen des morgends om 10 uren juist met de eerst uitgeloten partijen en om één uur de twee audero partijen om 3 nre de groote Beslissing. De loting zal geschieden, om 9 1/2 uren, (in de te genwoordigheid der 4 partijen) ter Estammet (Het Graven Hof) Brussel schestraat. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehoudene Fb. 1-00 voorgansch den dag deze kaarten zijn te beko men van daags te voren ter bovengemeld lokaal. Voor iedere Lntte Eerste plaats 50 centiemen, Tweede, 15 centismen, Derde 10 centiemen. De Onder-Voorzitter De Voorzitte, Loüis MEERT. Emiel VERNIMMEN De Schrijvers. Louis Van Cauwenbergh en Jh. Van Kerchove. L. Bastiaens, gladslijp, met N. Van de Meereshe, tw. L. Huylebroeok, kleerm, met M. De Neef. mo dem.M. Verhuist, kaaiw, met L. Ruelens, z, b. C. Van den Bossche, tw, met G. Meert, br. J. Verhasselt, schallied, met E. Goeier, dienstmeid. C. Ringoir, w, De Schaepdrijver, z. b. 84j.,Gent- schestr. L, Meert, m, Wageman, tw, 56 j., Zout strprt. De Notaris DE PAUW zal ten verzoeke van wie het behoort met gewin van palmslag en gelagen onen- baarhjk verkoopen Eenige Koop. —Eene goede partij Zaailand, gele gen te Wichelen, Meerbosch, gekend ten kadaster sectie A nummers 865 en 865 bis, samen groot 60 aren 60 centiaren, palende noord de erven de Kerckhove de Denterghem, west d' beeren De Block en van We- semael, zuid het Armbestuur ea De Kevser en oost d heeren Van Houbrouck de Ten Hulle en de Keyser. Gebruikt door beeren Leon Pics en Henri Van Cae- lenbergh. Verdeeld in twee deelen noord en west helft ieder groot 29 aran 83 centiareu. Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg In het Dorp8 18 d' be6r JaD Aelbrccht> to Wichelen Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten zantoore van voornoemden Notaris DE PAUW al waar er gestatig groote en kleine kapitalen te beko men zijn aan geringen intrestmits bezet.

De Dendergalm | 1901 | | pagina 2