HOUT en BERD, Kanada Boomen, BOOMEN Gr oote occasie partij LAND HOFSTEDE, Zonder Weerga. pratere, weten schappelijke samenstelling, welker hoofdbe- standdeelen zoete teer en tolu balsem zijn is ganscb kleurloos. Zij is zeer aangenaam van smaak en bare beelende kracht is wonderbaar. Zij geneest den geweldigsten hoest, de zwaar ste verkoudheid iu min dan 2 dagen. Geen een ander borstmiddel kan er tegen op. Prijs 3 franken de flescb. Eiscbt de echte siroop Deprattreen niets anders. Wordt men gek op 't Stadhuis Onderstandspenning. Liberale Werkmanskring. Beurs van Brussel. Zondagrust. De Groote Cirk. BURGERLIJKE STAND. Bij uitscheiding van bedrijf. Te huren groote Magazijnen VERKOOPING. V EN D I TIE N Zaailanden, Meersschen en Bosschen, I Op de kiezerli jsten der st id Aalst voor 1902- 1903 is de heer Lodewijk Delpierre ingeschre ven als kiezer voor de Ramer, Senaat en Pro vincie met twee stemmen en voor de Gemeente met drie. Op de vorige lijsten was bovenge melde persoon ingeschreven met 3 en 4 stem men en heeft op dit getal heden nog recht aangezien bij al de vereischte voorwaarden er voor bezit. "Welnu het College van Burgemeester en Schepenen heeft aan den heer Lodewijk Del pierre, rentenier Esplanadestraat, laten weten dat zijn getal stemmen verminderd is omdat hij op 1 Juli 1901 weduwenaar was zoader wettige afstammelingen 111 De notificatie is geteekend door Burge meester en Sekretaris. Wie is de gek die dat kan bewijzen of de feniks die dit aan bovengemeldeu kiezer heeft laten behandigen. Al de Aalstenaars kennen den paardensmid Delpierre van de Botermarkt alsook zijne twee zonen en dochter maar de gekken van 't Stad huis kennen die niet. We raden de kinderen Delpierre aan een proces in te spannen tegen die feniksen welke hen aanzien als bastaards en niet als wettige kinderen, het zal voor de heeren van 't Stad huis nog een affront te meer zijn bij de zoo vele welke ze reeds hebben oudergaan. P. A. Ta bekomen te Aalst apotheek Callebaut. Als men beest is, is het voor lang 0,05. Omdat Lippen zoowel ontvangen is geweest bij Barnum 0,05. Omdat Barnum geld ge boden heeft voor hem in zijne menagerie laten te zien 0,05. De Olifanten eten geen paar- dsnvleesch 0,05. Omdat do kameraden hem zouden Barnum noemen 0,05. Omdat Mat- thys alles weet van Barnum zijn affaires 0 05 Hij zou het nu ook kunnen afstrijden en zeggen dat het aiet waar is gelijk van mijne 0,10. Omdat zijn nonkel hem 's avonds kwam athalen om er eene goede piut op te drinken 0,10. Omdat Barnum iu do Nieuw- siraat gaat wonen en paardeavleesch verkoopen 0 05. Omdat hij nu zoo slimmer worden en zijn hemd of zijne billen niet meer zou laten zien 0,05. Paardenvleesch aan 0,75 tr. de kilo met beenen en al 0,05. Omdat hij nu zal moeten vennelen aether de paarden 0,05. Omdat hij't vel van den beer verkocht had voor dat hij hem geschoten had 0,05 Eerst reed hij per voituur maar toen hij wist dat het blink was kreeg hij pijn in zijn hoofd en was naarhuis 0,05. Omdat het Zonneken nu weer goed op zijn pooteu staat 0,10.Om dat het al lang zoo moest geweest zijn 0,10. Al wat vaUch is huiten 0,10. Leve het Zon neken 0,20. Het Zelfonderricht bij den Witten, oude en nieuwe liedjes 1,08. Indien gij ekateroogen aan de voeten kebt die uveel doen lijden, gebruikt de Balsem van D'Noël welke ze in twee dagen zal doen verdwijnen 1 f». de doos. Zondag 3 November geene Bestuur- zitting. AAN DE LEZERS—De Bond der goede geneesmiddels heeft de eer te herinneren dat de borstpastil Walthéry het eenigste genees middel is om valling en keelpijn in min dan 2 dagen te genezen 1 fr de groote doos. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valkeneer, De Waele, Ghysselinckx eu overal. G. KROLIKOWSKI. Wisselagent en Bestuurder, van de Raadgever van den Kapitalist Grasmarkt, 99, Brussel. Van 's middags tot 's middernacht. Heden Zondag 3 November 1901, dienstdoende apotheker M. Renneboog, Nieuwstraat. NOOIT GENOEG zal ik de slijmverdrijvende pillen van Dr Walthéry aan de famillien kunne aanbevelen, want hoe uieer ik haar leer kennen hoe meer ik overtuigd, ben dat er geen beter geneesmiddel is tot bewaren der gezondheid. Michel Bouloin, kruidkundige te Roubaix. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valckeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. Van den 25 Oct. tot den 1 Nov. 1901. GEBOORTEN Mannelijk 9 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. A. Van Assche hov. met M. Coppens, zb. C. De Vleeschauwer, tabakb. met M.Verley- sen, zb. C. Kooyman, schipper met M. Van JGeetruy, zb. R. Roels, treinw. met J. Van den Broeck, kleerm. E. Rombaut verwer metM. De Geest zb. T. Eemans, smid met A. Blondeel. zb. K. De Witte, huisschilder, met R. Adriani, kleerm. E. Yan Lierde, kleerm. met P. De Buck kl OVERLIJDENS G. Hunninck 8 j., Diepestraat. C. Bateus, vr. Tillon, zb. 52 j., Oude Den- dermondscheosteenweg. M. De Smet kloosterlinge, 20 j., Oonegem. B. Van Geert, man Michiels, tw. 61 j., Koolstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Te koop 63, Botaniekstraat, (Schaar- beekscbe Poort) Brussel, 2 prachtige Eetka- merkasten met 6 Stoelen, 1 Tafel, 1 Spiegel met kader, het alles in geskulpteerd eiken Houtvoor 190 franken. Zie vervolg van Notariêele anonce op de 4® bladzijde. VENDITIE VAN vau schoou gezaagd te AALST, Baudewijnkaai. De Notaris BRECKPOT, te Au 1st, zal ten verzoeke van d'heer Benjamien Boelandtte Aalst, op Maandag 18 November 1901. om 9 uren voormiddag, te Aalst, Baudewijn kaai, aan de achterpoort van het nieuw Gast huis, de volgende Houtwaren allen van goede en zuivere hoedanigheid, te weien 1000 meters schoon dennenhout van 0,04 dikte zeer dienstig voorramen. 1000 meters schoon dennenhout van 0,027 dikte 1000 0,014 1000 kanadahout 0,021 1000 0,017 1000 0,01 400 b Buke hout 0,04 Alles zeer dienstig voor Timmerlieden- Sc rijuwerkers, Meubel, Rijtuig- en Wagen makers 6d andere Houtbewerkers verdeeld in koopen 't elks gerief. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits borg stelling en betalende gereed het ongeld. VENDITIE VAN schoone en zware te Lede. VENDITIE Kanada- Eike en Olme Studie van den Notaris te Aalst. BRECKPOT TE NIEUWERKERKEN. Eerst verspreidde men in Aalst het gerucht dat de grootste cirk der we reld niet komen zou, onnoodig te zeg gen dat zulks onwaar is en valsch. We We waren de eersten om de komst der Barnum cirk te Aalst aan te kondigen en kunnen thans nogmaals verzekeren dat ze den 7 November in Aalst zal Btaan en twee vertooningen zal geven, Rond 7 uren 's morgens zal de eerste trein aankomen en dan met tusschen- poozen van eene halve uur de andere drie, Reeds het schouwspel dier aan komst van vier volle treinen met paar den, kemels, leeuwen, panters, olifan ten enz: enz. het materieel eene reus achtige cirk en een buitengewoon geoe fend personeel, moet reeds de moeite waard zijn om zien. Het lossen, aanbrengen, optimmeren in min dan een uur, moet iets buiten gewoons zijn en zal zeker eene onge looflijke menigte naar de pontstraat- poort lokken. Dat zal reeds een denk beeld geven hoe het iu de cirk gaan zal. Er wordt verteld dat men voor 1,25 fr. ot 2.50 niet alles zien kao, dat ook is een valsch gerucht, mea mag al les nazien, slechts voor eene enkele tent betaalt men een opleg van 0,50 fr. Wie de tijd heeft en over een paar fran ken beschikt zal de groote cirk willen zien. Over te nemen schoon Estaminetgerief Huis Hoek der Albert-Liénartstraat en Espla nadestraat N° 2, Aalst. (330 v. k. met.) geheel of gedeeltelijk, diens tig voor alle bedrijf en nijverheid, met los aan Dender- en Koopwarenstatie. Bevragen Keizerlijke Plaats 53. 600 ijzereDweguurwerken systeem Boskopfanker met 24 uren schild gewaar borgd 5 jaar, verkocht aan fabriekprijs 16 frank in plaats van 28. F. VanSteenwegen (Meyboom) Zendt in de provincie tegen terug betaling mits 50 c. voor verzendingskosten 33, rue du Marais Brussel. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbiarlijk verkoopen Een HUIS te Aalst, in de Leopoldstraat, groot 1 aar 30 centiaren. Bewoond door M. Aloyse Haleydt. Instel 8, Verblijf 22 November 1901. Telkens om 4 uren namiddag ter Estaminet Thierry Martens te Aalst, hoek der Leo poldstraat eu Esplanadestraat. 1° van 200 koopen Kanada BOOMEN, ta Herdersem. Denderland en Boschkant eu ta Aalst-Mijlbeke, Botermelkstraat, Moorselsche- baan, Bergenbosch en Zurenbosch, te begin nen ie Herdersem, Dendeilandop Maandag 4 November 1901, om 9 ureu 's morgens. 2» van 101 koopen extra schoone Acasia- Essche- Else- Kastanje- Kanada- Olme en Sparre BOOMEN te Nieuwerkerken St. Job tea Kasteele van Regelsbruggo, op Donder dag 14 November 1901, om 9 uren voor middag. OPENBARE VERKOOPING van eene to Wichelen, Meerbosch. Gemeente Wichelen Gebracht op fr. 3250,00. Derden zitdag- Maandag 4 November 1901. OPENBARE VERKOOPING van eene te Haaltert, Heldergem, Kerkxken, Nieuwerkerken, Ninove, Oultre en Welle. De Notaris De Sadeleer te Erem- bodegem, zal ter tusscheukomst van den No taris De Windt te Aalst, ten verzoeke van wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de vol gende goederen te weten Gemeente Haaltert. De zaken blijven kalm de zittingen blijven on veranderd. De Renten en Stadsloten honden goed 6tanden blijven iu de gunst van het publiek. Niets meldenswaardig Obligatien. Weinig verandering in de Banken enkele de dividend Outremer is een wei nig verzwakt. De Congospoorweg wordt niet veel ver handeld. Eenige omzetten in Tramswaarden, de koersen hebben bijna geene verandering ondergaan over 't algemeen de verandering der Metaalwaardeu niet groot. De Koolmijnwaarden blijven veel gunst genieten. Iu de Zink-Obligatien en Electriek-rubrie ken zien wij niets dat der melding waard zij. De krachteloosheid der kolonialen is groot eu algemeen In de vreemde afdeeling staat Sllesie kloek aangetee- keudaan 1075, Rumelauge aan 1525 en de Dniepro- vienne aan 2055. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, op DONDER DAG 21 NOVEMBER 1901, om 9 ureu voormiddag, openbaarlijk verkoopen EerstTen verzoeke der erven van Mn heer Aimé Van Langenhove-De Clercq, 3 schoone Kanada Boo- men staande te Lede, Brakkeuhaag, aan het gebruik van Charles Louis De Neef. TEN TWEEDEN Teu aanzoeke van Mevrouw Douairière Versmessen-Van der Beien, grondeigena res te Be veren (Waas). A. 21 koopen schoone en zware Kanada Boomen staande te Lede, aan den Meerbosch, tegen het dorp. B. En 20 koopen sohoone en zware Kauada Boomen staande to Lede, aan eene partij land en meersch, genaamd den Rijstbosch, iu gebrnik bij sieur» Sme- kens en D' hondt tegen den Watermolen der erven De Smet. De voorschrevene Boomen zijn van zuiveren wasch- dom, hebben allen eene dikte van 1 meter 70 tot 3 mi tere en zijn dienstig voor alle bedrijven. Men zal bijeen vergaderen ter herberg van d'heer Leopold W1LLOKX, te Lede, aau de Statie. Alles op gewone konditiën en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Na de veuditie zal men Verborgeu ter herberg van Sieur Constant Schockaert, Bosehwaohter te Lede, Eiplas. van 6choone De NotariB BRECKPOT, te Aalst, zal op DIJNS- voortniddag, opeubaarlijk DAG 19 NOVEMBER 1901, om 9 uren binnen de gemeeute Nieuwerkerken, verkoopen de volgende Boomen EerstOver het Armbestuur van Nieuwerkerken A. 29 koopen Bchooiie Kauadas, aan het Kosterij- veldeken nabij de kalseide naar Meal, aan eene partij land gebruikt door verscheidene. B. 2 koopen Kanadas eu 4 koopen in de Brempt, aan het gebruik van Theophiel Muylaert. C. 14 koopen KanadaB, wijk Laai, aan eenen meersch, gebruikt door Franqoie De Backer en Jean Bueckens. D. 6 koopen Kanadas, op den Driesch, aan eenen meersch gebruikt door Constant Roelandt. E. 2 koopen Kanadas ook op den Driesch, aan eenen meersch gebruikt door de weduwe Ottoy. F. 23 koopen Kanadas ook op den Driesch, aan eenen meersoh gebruikt door de kinderen Van den Brulle. G. En 12 koopen Kanadas in de Kerkemeeresohen, aan het gebruik van Oamiel Callebaut, Theodore Muylaert eu andere. Ten tweeden Over Madame Merckelbach-de Crom- breen grondeigenares te Brussel 6 koopen Kanadas aan eene partij land op de Kriek gebruikt door sieur Augustien Sonok Ten derden Over de kinderen Roelandt. te Nieu werkerken Restert A. 8 koopen schoone Kanadas aan eenen meersoh aan de Hoesebeek gesoheed met Aalst. B. 11 koopen schoone Kanadas aan eene partij land op den Driesch. C. 10 koopen Kanadas aan eene partij land op Pijpenbeek. D. 4 koopen Kanadas in eenen bosob genaamd SterrenbOBch. E. 2 Kanadas aau eenen m eersch genaamd Spech- temeersch. F. En 2 sohoone Olmen aau hun hof op den Restert. En ten vierden over die het behoort 25 koopen schoone en gavige Kanadas aan eene partij meersoh genaamd Cottembosch achter het hof i n- Cru.nf n nt llrt Plprpfl on De Notaris DE PAUW zal ten verzoeke van wie het behoort met gewin van palmslag en gelagen open- baarlijk verkoopen Eenige Koop. Eene goede partij Zaailand, gele gen te Wichelen, Meerbosch, gekend ten kadaster Bectie A nummers 865 en 865 bis, samen groot 60 aren 60 centiaren, palende noord de erven de Kerckhovo de Denterghem, west d' heeren De Block en van We* semael, zuid het Armbestuur en De Keyser en oost d'heeren Vau Houbrouck de Ten flulle en de Keyser. Gebruikt door heeren Leon Pius en Henri Van Cae- leubergh. Verdeeld in twee deelen noord en west helft ieder groot 29 aron 83 centiaren. Om 2 ure namiddag, ter herberg In het Kuipert- huis i) bij d'heer Jan Aelbrecht, te Wichelen Dorp. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van voornoemden Notaris DE PAUW, al waar er gestatig groote en kleine kapitalen te beko men zijn aan geringen intrestmits bezet. Koop IEen perceel Land gelegen ter plaats ge naamd Middelsraeve, bij cadaster bekend sectie G nummer 91, groot 59 aren 20 centiaren, palende oost de W° Amand Van Cromphaut, zuid Cb. Sienaert west met half los de erven De Saedeleer en noord voornoemde W* Van Cromphaut. In gebruik bij de W' Amand Van Cromphaut mits de jaarlijksche huursom van 100 fr. Koop 2. Een perceel Land ter plaats genaamd Grootkauter. bij cadaster bekend sectie A nummer 657, groot 23 aren 30 centiaren, palende oost Mejuffer V. De Geudt, zuid Charles Leroy, west Jean Van den Steen en andere en noord Alfons Scheerlinck. Koop 3. Een perceel Land ter plaats genaamd Grootkauter bij cadaster bekend sectie A nummer 711 groot 18 aren 50 centiaren, palende oost C. Ruyssinck 11 J 3 i- lnnnrniv *ro n Jon wnl rroilflpn van d'heer Constant De Clercq. op Pijpenbeek. Al de voormelde Boomen zijn van zeer zuiveren waBdom hebben van 1 meter 50 centimeters tot 2 me ters omtrek en staan allen zeer gemakkelijk voor het vervoer. D'heer Jean Sonok te Nieuwerkerken Driesch, ont vanger vau voormeld Armbureel is met den^aanwijs der Boomen gelast. Men zal vergaderen ter herberg van Camiel Mer- gau-Raes, te Nieuwerkerken, Kwalestraat, aan de Gemeente Jongensschool, om 9 uren juist. Verdere zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits door iederen kooper zonder onderscheid te stellen solvabele en gekende borg of medekooper en bet ougeld komp- tant te betalen, zuid scheidende met den losweg van den volgenden koop west Armgced van Haaltert en noord do erven De Saedeleer. Op te leggen boompnjs 75 fr. Koop 4. Eene sohoone Hofstede met beplanten Boomgaard ter plaats genaamd Brul of Grootkauter, bij kadaster bekend sectie A nummers 1091, 1092o 1093 te zamen groot 37 aren 40 centiaren palende oost de Rijbaan en daarover C. Ruyssinck, zuid de volgende koop, west den heer Breckpot en noord de weg. Koop 5. Een perceel Land ter plaats genaamd Grootkauter Brul beplant met 40 jonge fruitboomen in vollen bloei, bij cadaster bekend sectie A nummer 1090, groot 20 aren 90 centiaren, palende oost Aug. De Brauwer, zuid Cas. Ruyssinck, west de W^Joseph Van Houck en noord voorgaanden koop. Dezen koopgezamentlijk met koopen 2, 3 en 4. In gebrnik bij de kinderen Th. Vonck, mits de jaarlijksche pachtsom van S15 fr. Koop 6. Een perceel Land ter plaats genaamd Middelkauter bij cadaster bekend sectie B. N. 743, groot 51 aren 30 centiaren, palende oost de erven Van den of Brulle, zuid de kinderen Peleman west de Kerkweg en noord Mejuffer De Sehaepmeester. In gebruik bij Aug. Cautaert. Désiré Van den Steen en Bruuo De Neef mits de jaarlijksche pacht som van 83 fr. Verdeeld in oosthelft en westhelft. Koop 7. Een perceel Meersoh ter plaats ge naamd Haalterschemeorscb bij cadaster bekend sectie C nummer 1063 groot in gronde 17 aren 60 centiaren palende oost Victor D' Haeseleer, zuid de straat, west Frederik D' Haeseleer en noord de beek. In gebruik bij Bernard Van dor Haegen, mits de jaarlijksche pachtsom van 10 fr. Op te leggen boomprijs fr. 165. Koop 8. Een perceel Laud ter plaats genaamd Musschezeel, bij cadaster bekend sectie B nummer 887, groot 98 aren 60 centiaren palende oost. de er ven Van Londerseel, zuid de W° Callebaut en andere west de heer Van der Straeten en noord de heer 't Kint. In gebruik bij X. De Ryok, Petrus Ntrinckx, Fidele Guns, Ch. L. Van Haverbee.k, F. De Schutter en F. De Pauw mits de gezamentüjke jaarlijksche pachtsom van fr. 210.75. Verdeeld in drij deelen Oostdeel, Middendeel eu Westdeel 't zij elk 32 aren 86 centiaren. Koop 9. Een perceel Land ter plaat3 genaamd Benedeusraeve, bij cadaster bekend seotie C nummer 112 groot 34 aren palende oost M.JLeon De Coen zuid de Weduwe Vau Cromphaut, west Ch. Callebaut en andere en noord M. Leon De Coen. In gebruik bij Petrua GoossenspiitB do jaarfijkwiw huursom van 57 fr.

De Dendergalm | 1901 | | pagina 3