Dora van de Spiegelhoeve Nummer 9 Zondag 28 Februari f9ö&. Willemsfonds. St-Lievens-IIautem. De Pensioenkas. Liberale Bond van het Arrondissement Aalst. Liberale Werkmanskring. Turnclub Help u Zelve Zitting van den Gemeenteraad LIBERAAL WEEKBLAD VOOR Abonnementsprijs bulton j voorop betaalbaar Men abonneert zich op alle poslkantoren voor den buiten voor de stad, ten kantore van het blad, Vrijheidstraat, 58 AALST. HET ARRONDISSEMENT AALST Gewone, 15 centiemen V Prijs der Annoncen per drukregeli Reklamen 75 centiemen Vonnissen op de derde bladzijde, 1 frank. Men maakt melding van elk werk waarvan een exemplaar aan het blad gezonden wordtt Handschriften worden niet terug gezonden- Nee spe nee metu. AALST 27 FEBRUARI De boekerij van het Willemsfonds, Graaf van Egmont. Groote Markt, ingang langs de Leopoldstraat, waar iedereen kosteloos schoone boeken kan ter lezing bekomen is alle Zondagen open van 10 tot 11 uren voormiddag. ZONDAG, 28 FEBRUARI aanstaande fculdebetooging aan don heer Jozef Verbrugghen, burgemeester der ge meente St. Lievens-Hautem. De Oude Garde neemt deel aan dit feest en zal uit Aalst vertrekken ten 11,55 u. naar Sottegem, van waar men met den tram naar St. Lievens-Hautem zal rij den. Terugkeer 9 uren 's avonds. Bij uitzondering zal de stortingsdag plaats hebben den vierden zondag der inaand, dus den 28 FEBRUARI van 2 1/2 tot 3 1/2 uren namiddag in de Vier Win Jen, bij M. LADEUZE, Kei zerlijke Plaats. Nieuwe inschrijvingen zullen aanvaard worden. De boekjes voor het inschrij ven der stortingen zijn gereed. De algemeene Vergadering van de 'afgevaardigden der liberale Kringen van het arrondissement, zal plaats heb ben te Aalst den Zondag 6 Maart eerstkomende, ten 3 uren namiddag, «tipt in den Graaf van Egmont, Groote Mnrkt. Orde van den dag Definitieve schik kingen en beslissingen voor de Wetge vende Kiezing van Mei. Het maalderinneken. Dan pak ik er een pruimpjeu op, zegt- fclaas tergend, een wrong tabak uit den broek zak trekkend. IJt-che Vuile boef roept Mina zich met een gebaar van verfoeiïag aikeerend. Maar Klaas schatert baar uit en nadert haar met de tabak worstWilt gij u eentje afbij ten, Miuaken Maar de molenaarster geeft hem in 't volle gezicht een flap, dat het vuur uit zijne oogen springt. Langzaam deinst de boer achteruit een versmachte vloek rolt rauw over zijne beven de lippen, en een traan vau stomme woede parelt in zijn groot, bruin oog en valt in 't witte zand op de roode tichelen. Dien traan heeft het meisje bemerkt en oo - genblikkdijk voelt zij een innig spijt over hare overhaastige daad. Zij gaat tot Klaas, grijpt eene vereelte hand en blikt hem zoo diep en zoo lang in 't droeve bewolkte gelaat, dat een zoete glimlach weer om zijn mond komt zweven. Hij legt zijn zwaren arm om den schouder van Mina, drukt ze zachtekens tegon zich aan en leunt eene poos zijn hoofd op haar hoofdje. Zoo beminde Klaas het schoone maalde rinneken, dat hij haar niet eens die grove be- Zondag 6 Maart, ten 7 u. 's avonds, Vertooning den leden en eane dame des hnisgezins aangeboden, door de Too- neelafdeeliug Voorivaarts in de ge wone voorwaarden. Het feest heeft ten 7 uren plaats, dus een uur later dan gewoonte, ter oor- zake van de vergadering, der liberale afgevaardigden van het arrondissement Aalst. ZONDAG 13 MAART, (Half-Vasten) ten 9 uren 's avonds, in het lokaal Con cordia, Schoolstraat, gemaskerd en ver kleed BAL, den leden met hunne huis- genooten en vrienden aangeboden. van Maandag 22 Februari 1904. De heer Burgemeester opent de zitting ten 5 1/4 ure en geeft lezing van een brief van den heer Dokter KAREL DË MOOR die ziju ont slag neemt als gemeenteraadsheer. De heer ODILON VAN DER SCHUEREN oerste plaatsvervangend gemeenteraadslid zal den heer KAREL DE MOOR vervaugen. Hij zal in de eerstkomende zitting als gemeenteraads lid aangesteld worden. De heorLEVEAU vraagt het woord. Het achtbaar liil brengt hulde aan den heer Dok tor KAREL DE MOOR die gedurende meer dan eene halve eeuw de zieken heeft verpleegd in het hospitaal en aan de geheele Aalstersche bevolking, aan rijk en arm op geueeskuudig gebied onschatbare diensten heeft bewezen. Gausch zijne geneeskundige loopbaan is eene opoffenug geweest voor het lijdend rnensch- dom. Het afstellen van den heer DE MOOR als geneesheer van het hospitaal is laakbaar, aange/.ien bij er meer dan 60 jaren al zijne zorgen aan gewijd heeft en regelmatig zijn dienst verrichte. Dit is de oude dagen van een man die gausch zijn leven voor het volk heeft geofferd verbitteren. De heer schepen Bethune zegt dat de heer Leveau een steek wil toebrengen aan de hee- reu der Commissie der Godshuizen en geeft lezing van het verslag der geneeskundige kom missie betrekkelijk het ontslag van d'heer DE MOOR. Volgens dit verslag liet de dienst der zieken toeveitrouwd aan M. DE MOOR veel te wen- schc-n en verliep ju soms dagen dat zieken ble ven zonder geneeskundige zorgen te ontvan- lediging ten kwade duidde en haar zelfs gee- nen uitleg vroeg over die wreede daad. Ik ben een korzelkop, niet waar Klaas Bab, bah, 't is al vergeten 1 Voor een blik als die daareven wil ik mijnen rechten arm laten afdraaien 1 Wat dacht ge van mij als die traan uit uw oogen viel Er viel een traan mort Klaas aan zijne oogen wrijvend och zie ik wist het niet eens 1 Zeg het. Dat alles tusschen ons gedaan was, Mi na dat gij me nidt meer wildot. Toe, zwijg dat moogt ge nooit meer denken, Klaas I Gij waart boos op mij 1 Gij hadt mij zoo stellig beloofd gisteren te komen gij hebt uw woord niet gehouden. 't Is waar. 't Is de schuld van den on dermeester. Hij moest te Lommerbeek zijn ik heb hem vergezeld. En ik heb zoolang op u gewacht, en gij kwaamt niet, en geheel den dag rijdt gij hier voorbij en gij ziet niet eens in Geloof me, Mina, ik deed het zonder erg. Ik zal u gelooven, op voorwaarde dat gij gelooft dat die kaakslag louter jok was. Tettettet 1spreken wij daar niet. van. Eene muilpeer, wat 1 Moest gij nog iets vertellen Hebt gij tijd Ja maar, wees kort uw vader staat ginder met grootau dorst en moest ik te lang gen. De wetenschappelijke diensten werden niet toegepast, hij geeft verder lezing vau het verslag der zittingkommissie van 11 Januari 1904 over de herinrichting van de geneeskun dige dienst en waar den heer DE MOOR ge zien zijn hoogen ouderdom en ziekelijkeu toe stand werd afgesteld en vervangen door den heer Claus. Hij zal den eeretitel van genees heer van 't ko>pit tal mogen Lebouden en zijne jaarwedde tot l Mei genieten. Men zal hem een brons aanbieden. De heer LEVEAU vraagt opnieuw het woord en zegt dat de heer DË MOOR over eenige weken een ongeval heeft gehad en misschien dan zijnen dienst heeft moeten verwaarloozen doch M. DE MOOR heeft een plaatsvervanger en deze kou den dienst waarnemen, M. DE MOOR zeg ik desd regelmatig zijuen diensten ik geloof' niet dat een zieke ooit van hem geklaagd heeft het is schoon voorde hoe ren der commissie u een ontslag geven en dan een brons aanbieden. De ziekeu bezoeken in bet hospitaal er zijne zorgen aan wijden was de troost van M. DE MOOR en het is uiet loffelijk zeg ik iemand at te stellen en aldus zijne oude dagen to ver bitteren. M. EETHUNE zegt dat men uitzondering ge maakt heeft voor M. DE MOOR gezien de ge- neesheeren der hospitalen op 65 jarigen ou lor- dom moeten ontslag nemeu. De kommissie heeft ter goeder trouw gehandeld. De beer DE CLIPPELS lid der kommissie zegt dat de kommissie der Godshnizen r eds over 12 jareu dien maatregel had genomen en men zinnens was al de geneesheeren af te dan ken, 2 stierven den beer VAN DER HAEGEN en MONF1LS en we behielden M DE MOOR. DE VAANTJESMAN ha moest van over 10 jaar al zen demissie gehad hebben. De heer LEVEAU. Dat had men dan moeten doen maar uu op dit oogenblik niet. Daarna geeft M. Bethune schepene van fi nancien verslag over de driemaandelijksche rekenschap alsookder stedelijke sp larkas en hare begrooting voor 1905 (Het is bijna onmj- geli^k iets te begrijpen, de schepene doet niets dau stamelen juist als een schooljongen die met moeite zijne les kan lezen. De heer l)e Blieck doet opmerken dat hij maar kennis van het orde van den dag heeft kunnen nemen bij het ontvangen vau zijn bij - eenroupingsbrief, bij stelt voor die rekeningen vooraleer ze goed te keuren te zenden naar de sectie van geldwezen aDoik de tekening van 19l)3 der stedelijke brandweer. Aangeno men. De reklaam gedaan door de heeren Six broeders over hun gasmotor wordt aangeno men. Den beer Leveau doet uitschijnen dat de gasmotors soms geschat worden op 6 paar denkrachten en er maar 4 werken en in wegblijven, hij zou vermoeden dat wij een pinkje gevrijd hebben. Heeft de meester u gisteren niks vorteld Niets 1 Hij kan goed zwijnen Is er iets gebeurd Weet gij wie hij tol zijue liefste heeft gemaakt floe zou ik. Raad eens. Maar ik kan dat niet raden, ik zeg het I Annekeu Vliegers. An tie-keu 1 Is 't wel waar Zeker Zij is dol verliefd op hem. Ik was gisteren na het lof ten harent gegaan. Zij lokte mij in haren bloementuin en draaide baar spoelken af. Ik heb haar gerust laten uitklappen deze maal is ze gevangen. Zij beeft reeds zoo dikwijls met mij gelachen dat ze nog eens beproeft. Nu, zegt Klaas, zooveel te beter ze zijn elkander waard. Auneken is braai en deugd zaam, het ichoouste meisje van het dorp en rijk daarbij. De ondermeester doet in tiaar geene slechte keus. 't Verheugt mij voor hem omdat hij mijn vriend is.Ik ben benieuwd te weten wat die kakkebroek van den koster zeggen zal als hij dat opneemt... Ik moet gaan Mina Alia, tot straks, tap eenen goeden pot tegen ik weer keer. Klaas gaat naar buiten neemt zijnen krui- waren op, maar laat hem met een rauwea 't vervolg deze van 6 paarden maar voor 4 tos belasten. Burgemeester zegt dat het reglement zulks) niet toelaat. Verkooping van Boom-m gevraagd door het Bureel vau Weldadigheid wordt aangenomen.. De aau vraag tot bemachtiging voor het plaatsen van een bonten muurbekleeding in- St Josefskerk wordt na uitleg door den heer Itotnaan Moyersoen dat dit weck aan de stadi niets zal kosten aanvaard. Nochtans doet de heer Leveaw opmerkem dat het de plicht ware de aandacht te vestigen* van het Kerkfabriek om dit werk aan een» Aalstenaar toe te vertrouwen in plaats van aan» vreemdelingen te geven. Hij doet uitschijnen dat er te Aalst ook goede beeldhouwers zijn die dit werk zoudem kunnen uitvoeren eu hior reeds menige staal tjes hunner bekwaamheid hebben getoond. M. Moyersoen zegt dat het werk altijd aam Aalstenaara is gegeven geweest wanneer dei stad dit werk geldelijk ondersteunde. De Vuantjesman tot M. Leveau. Is fietf daarvoor dat ge hier gekomen zijt, het be staat al 10 jaar. De heer Leveau doet de kinkel opmerkem dat indien hij in de Gemeenteraad van over,' 10 jaren had gezeten hij dezelfde opmerkingen, zou gedaan hebben. Baron Bethune zegt dat M. Leveau zeker deukt dat hij het poeier heeft uitgevondeu aan gezien hij op alles iéts weet te z ggen waarop» M. Leveau aan baron stadskas doet opmerken, dat hij misscaien /.oi intelligent is als sommi ge grootsprekers die hunne broeken op de- banken der universiteit hebben versleten en.de-, pretentie hebben alles te kennen.. (Nota der redactie. Baron Bethune heeft1: voorzeker het poeier uitgevonden en het bewe zen met zijne zorgvuldige bewaking der stads kas waar zijn nitgovonden poeier zoodanig; gewerkt he.ftdat ze geheel en al. ledig is-ge- sprongen). De heer Burgemeester geeft lezing vam 't programma der Kermis van 1804. M. Verbistel vraagt wat de plakbrievem der kermis kosten. M. Verbcstel stelt voor het drukken van dien, plakbrief in aanbesteding te leggen, zoo. doende zal de prijs opmerkelijk verminderen, in 't voordeel der stad. MLeveau vraagt welke toelage aan de Cd-- tharinisten wordt verleend voor. het. geven ba rer vertoouing op kermis. Men antwoordt 200 tranken. M. Leveau vraagt welke stukken men zin,- nens is uit te voeren waarop MGeeroms ge meenteraadslid en Voorzitter van bovenge melde maatschappij autwoordt het nog niet^ te weten. j in m. vloek weer ten gronde vallen, terwijl hij oudei;- 't maken van vieze gezichten zijne vuile, handen beziet. Nom de... men heeft mijn kruiwageu in,-, gesmeerd Wie mag mij die poets, gespeeld, bobben Mina die op het voorhof is komen staan, lacht zich te barsten, terwijl Klaas zijne han den aan de pomp wascht eu de bandvatsels, der berre m9t wat strooi afkuischt. Eu nu, voorwaarts moet de jongen. Rij; trekt, maar zijn kruiwagen wil niet mee I Trek eens dien stok uit het wiel Mfna i Ik kan niet Grominjnd sleept Klaas zijuen kruiwagen verder. Mina wil weer binnen, dooh wat zij rqkt eq stoot de deur wil niet open, zij is langs binnen gegrendeld I Wie hoeft dat van zijn leven geween meesmuilt het meisje, spookt het hier Zij gaat door het venster blikken, doch ba-i mer-.t niets in huis. Zij gaat den hof ong oal^ de achterdeur is gesloten, dan loopt zij uaap den stal om langs den zolder in de kamir eq zoo iu de keukeu te geraken, maar ook die deur is vast. Mina staat radeloos. Welke qak- kerscbe duivel ap ;elt hier zulke toeren Zij staat nog dubbend in den voorhof al$ Klaas terugkeert en van op de straat vraagt waar de bierpot is Ja, roept Mina, ik ben buitengesloten 1 -Wat? (Wordt Voortgezet)

De Dendergalm | 1904 | | pagina 1