~s ZI1NING DER KIEZERSLIJSTEN t™en 2innens ziin ïoor arrondtaBment rm taül wmë Bezoek der Antwarpsche Liberale Werklieden. I9de Jaar. Nummer 28 Zondag i 0 Juli 1904. LIBERAAL WEEKBLAD VOOR Abonnementsprijs J J 2fbuiten voorop betaalbaar Onze liberale vrienden moeten de liggen den 5 SEPTEMBER. Associate's dadelijk verwittigen indien er gemeenten zijn waar de kiezerslijsten niet: KERMIS 1904. Pensioenkas. Veldfeest. Antwerpen-Aalst. Kies-Schurkerij. Vuilbakken.. -T Men abonneert zich op alle postkantoren voor den buiten voor de stad, ten kantore van het blad, Vrijheidstraat, 58 AALST. Nee spe nee metu HET ARRONDISSEMENT AALST Gewone, 15 centiemen per drukregel Prijs der Annoncen Reklamen 75 centiemen Vonnissen op de derde bladzijdefrank Men maakt melding van elk werk waarvan een exemplaar aan het blad gezonden wordt Handschriften worden niet terug gezonden. ll.ia.um verzocks., ,1e Liberale Associatie en do Liberale Werkmanskriog ons onder.ta.ode tabel mede to deeleo, die de voorwoorden aanduidt om kiezer tezijb Om kiezer te zijn Een stem Een bijgevoegde stem Voor de Kamer Voorde Senaat en de Provincie Voorde Gemeente Een bijgevoegde stem Twee bijgevoegde stemmen l'T Algemeene AANMERKINGEN inzage ZONDAG, 10 JULI, komen meer dan 400 leden der Liberale Werklieden-Maat schappij HELP U ZELVE,, van Ant werpen naar Aalst, vergezeld door hunne Muziekafdeeling. Onze Antwerpsche vrienden zullen te Aalst aankomen ten 11 uren 42 minuten voormiddag. Al de leden van den Liberalen Werk manskring en alle vrienden worden ver zocht ten 11 uren op het Statieplein te vergaderen om de Antwerpenaren af te halen en in stoet te geleiden naar het lokaal Concordia en naar de Groote Markt 's Namiddags uitstap in de stad, We zijn zeker, dat iedereen de AntwerpsGhe Vrienden goed zal onthalen, gelijk zij ons verleden jaar gulhartig hebben onthaald. Alle vrienden op post Namens het Hoofdbestuur van Vooruitgang door H Werk De Voorzitter, Gustaaf LEVEAU. ingricht door de Maatschappij Do ge wezen Onder-Officieren van het Leger en zal opgeluisterd worden door het Muziek der Pupillen. De Oude Garde en de Turnclub. MAANDAG, 11 Juli, ten 5 uren 'a avonds in den hof van het lokaal Concordia. Concert Turnleest en Wafelslag. 's Avonds ten 9 uren GROOT BAL. Zondag, 17 Juli, van 3 1/2 tot 4 1/2 Uren namiddag, storting der pensioen gelden in De Vier Winden, Kei zerlijke Plaats, bij M. Ernest Ladeuze. Nieuwe leden worden altijd aanvaard er zijn noch achterstellen, noch boet' noch onkosten te betalen, en elk mag storten gelijk het hem past en wanneer net hem bevalt. Den 31 juli eerstkomende zal een prachtig Veldfeest plaats hebben in de V rijacht, op Sint Job. Dit feest wordt Zondag, 10 Juli, bezoek der Liberale Werklieden van Antwerpen aan de Liberalen van Aalst. Aankomst ten 11 uren 42 minuten. Vergadering der Liberale Vrienden en van het Muziek ten 11 uren op het Statieplein. Al de bladen hebben de klerikale schurkerij onzer godvruchtige knoei- bazen verteld) die den nacht voor de kiezing valsche plakbrieven verspreid den, zoogezegd onderteekend door een gioep liberalen, andere door een groep socialisten, nog andere door een groep demokraten. Die schurkerij is een van de honder den door de klerikalen in naam van God en deugd bedreven, schurkerijen goedgekeurd door de priesters van he dendaags, die meer om meer deugd met deugenieterijen verwarren. Deze plakbrieven-schurkerij is zelfs een van de geringste bij zooverre, dat we 't der moeite niet waard hebben geacht ervan te gewagen, we zijn van wege 't klerikale gedoen aan andere fratsen gewend, want de lakeien van Woeste zijn de gewetenloosste politie kers van Belgie. Wat de klerikalen, die in den malle molen van den renegaat Woeste rond zwieren al verrichten om een stemme- ken te winnen heeft met de eerlijkheid niets gemeens. Al de gazetten hebben sedert eenigen Gj_d gewezen op de vermeerdering der misdadigheid op den buiten meer nog dan in de stad en hebben als oorzaken daarvan opgegeven de onwetendheid en de straffeloosheid. Len drietal maanden geleden wezen wij erop, hoe boosdoeners door tus- schenkomst van de groote buuuhazen der klerikale politiek op vrije voeten bleven loopen, aan de gerechte straf ontkwamen, en nieuwe misdaden kon den bedrijven, omdat de familie over een half dozijn stemmen beschikt. Waarom zouden kiekendieven, mes- senvechters en bandieten zich nog ge- neeren, tusscben hen en de justicie plaatst zich de beschermer, die de straf afweert en de stemmen opvangt. Zoo rot is de klerikale partij, dat voor een paar stemmen, hare bezonderste kop stukken zich verlagen tot engelbewaar ders van booswichten der gemeenste soort. Zoo kennen we twee gevaarlijke ke rels, oud-veroordeelden, die eene nieu we veroordeeling hadden oudergaau een der twee had nauwelijks veertien dagen het gevang verlaten. Vader, oom en kozijns beschikken over een tiental stemmen. De week voor 29 Mei hielden de kle rikalen eene meeting in het dorp der twee oud-veroordeelde belhamels, een hooggeplaatst zeer godvruchtig man, was op de meeting aanwezig. De twee kerels spraken hem aan en de koop werd gesloten. Do eerste ontving des vrijdags uit het ministerie eeu omzend brief hem de kwijtschelding meldende der verdiende straf, de tweede kreeg 's zaterdags een téiégram hem zijne ge nade meldende. Ziedaar de verdedigers der klerikale politiek, de zoogezegde verdedigers vau kerk, geloof en priesters Weldra zullen dezen geene andere soldaten meer tellen dan oud-veroordeelden, rasphuis-gasten, al wat behoort tot het uitschot der samenleving. Ziedaar op welke gronden de kleri kale partij hare macht vestigt die zoo. gezegde partij der orde is de' bescherm ster der misdadigers, de toevlucht der- gemeenste boeven. We zullen die feiten bekend maken,, met aanduiding der namen, aan de libe rale Volksvertegenwoordigers en wel licht zullen dergelijke schandalige fei-. ten wel eens op tapijt komen in de. Kamers. t Wordt een openbaar schandaal'. Lo kisten waarin de lijken worden, gelegd, gelijken te Aalst aan geene or dentelijke lijkkisten, ze zijn nog te leelijk en te gemeen om voor vuilbak ken te dienen. Die kisten worden aaneengegooidl zonder maat of zorg, van gemeen hout zon .iereenigen vorm en laatst nog heb ben we het geval aangehaald eener be hoeftige, voor welke de geleverde dood kist niet dienen kou omdat ze vol gaten, was de familie moest eene andere kist doen maken op hare koste u en de zeeft- kisf werd bij den schrijnwerker ten toongesteld voor al wie er wou gaan naar kijken. Maar de Aalstersche klerikale bazen gaan voort de arme menschen in den grond te laten stoppen gelijk honden, Wie geen geld heeft krijgt geen krui sen of vanen, geen missen of wagkeer- sen, geen gezelschap of gezangen, niemendalle dan een zweep van den wijwaterborstel van verre toegediend, een expres-gebedeken en daarmee, voor waarts naar den pierenkelder gebe den, missen, en aflaten en zangen in de> kerk, daarvoor moet memgeld hebèe». STi "TliTT 'm&iffisÊf I Geboren Belg zijn of de grootte naturalisatie ontvangen heoben i I Sedert een jaar ten minste zijn, wettig woonverblijf in dezelfde gemeente hebben. 25 volle jaar oud zijn op le Mei toekomend jaar. 35 jaar oud, gehuwd of weduwnaar zijn met wettelijke nakomelingen aangeslagen zijn met eene person- neele belasting van minstens 5 fr. in. hoofdsom en opcentiemen ten voor- deeie van den Staat en deze belasting voor bet voorgaande jaar betaald" hebben. Sedert ten minste één jaar eige naar zijn van onroerende goederen met een geznmentlijk kadastraal in komen van minstens 48 frank, of sedert ten minste twee jaar van eene inschrijving op het grootboek der openbare schuld gevende ten mins te 100 fr. rente. Zelfde voorwaarden als hierbo ven, echter moet 30 in plaats van 25 jaar zijn. De kleiue naturalisatie voldoet. Ouderdom 00 jaar op 1» Mei van het jaar volgend op de her ziening. Woonst 3 jaar, op 1 Juli van bet jaar der herziening. Houder van zekere diplomas, ti tels of getuigschriften, in art. 17 der wet bevat een der openbare amb ten vervullen of vervuld hebben of eene der bedieningen vervuld heb ben, eene dei beroepen doen of ge daan hebben, vervat m artikel 19, tijdeus de voorgeschrevene tijd ruimte. (Wet van 12 April 1894).' idem idem maar 5fr. belasting in de gemeen ten van mm dan 2000 zielen, 10 fr. in die van 2000 a 10.000 en 15 frank In die met 10.000 en meer inwoners. idem idem idem idem m va? ooroerende goederen met een kadastraal inko- riiV X. m' Minste, beeft recht op twee bijgevoegde stemmen, dit all.6611 echter voor de gemeente. De lijsten worden alle jaren her zien van 1 Juli tot 31 Oogst zij ko men in voege den 1 Mei van bet volgend jaar. De voorwaarden voor den ouder dom moeten vervuld zijn als de lijsten in voege komen de andere voor-- waardea op 1 Juli van het jaar der herziening. De lijsten voorloopig vastgesteld- den 31 Oogst, zijn ter inzage van het publiek van af 3 September. De klachten moeten voor 31 Octo ber aau het collegie overgemaakt', worden. qaH? bePaaltl vastgestelde lijsten van 30 .November zijn ter inzage van het pubhek te beginnen van 5 December.. De aanvrageu voor het beroepshof moeten bij den arrondissementscom missaris neergelegd worden voor den, 31 December. N. B. Niemand mag meer dan 3i stemmen uitbrengen voor de Kamers; en Provincie en 4 voor de Gemeenhr t

De Dendergalm | 1904 | | pagina 1