H E R BERG, Ch. Maes-Mertens, i' t MARKTPRIJZEN. Maatschappij van Vogeiteelt te Aalst. English-CIub. Van alles wat. Aalst, deu 28 September 1904. Mijnheer de Uitgever In twee artikels verschenen in uw dagblad van 25 dezer maand September waarin gij in eens zeer grove en gemeene taal de on'angs door het Armbureel genomene beslissingen nopens het personeel van den ziekendienst be knibbelt, haalt gij de nimen aan der leden van dit bureel. Dit komt niet onpas want het geeft ons de gelegenheid van iu uw dagblad de reden te doen kennen van voormelde be slissingen, redeneu welke gij misschien op dees oogenbiik zeer wel kent maar welke gij u wel zoudt gewacht hebben aan uwe lezers te vertoonen. Wij laten onverlet uwe beledigingen jegens de Leden van het bureel imtners wij denkeu dat er in de liberale partij deltige lieden zijn die ze naar waarde zullen schatten, en voor behouden ons desnoods aan de Rechtbauk aan te klagen. Insgelijks zullen wij slecbts aan stippen eene onwaarheid door u uitgedrukt, gij schrijft Alle deftige lieden van Aalst b moeteu de namen kennen der miskweekte b dompers. Diemet eenparigheid die wan- daad hebben voltrokken volgen de namen der 5 leden van het bureel. Welnu gelief te vernemen dat noch M. Scheerlinckx uoch M. Eemans tegenwoordig waren aan de zitting waarin de beslissingen werden genomen. Dit zij eukelijk gezegd opdat uwe lezers zouden vaststellen dat waarheid eu rechtzinnigheid niet altijd in uwe artikels te vinden ziju. (1) Voor wat nu den grond der zaak aangaat gij neemt nauw ter harte de belangen van M. Karei De Moor en wij betwisten u geenszins dat recht, maar er is in deze zaak een tweede persoon van wien voor u, zoo het schijnt, gee nede miuste rekening moet gehouden worden en wier belangen nochtans op alle andere de voorkeur moeten hebben, 't zijn de Armen aan welken bet Weldadigheidsbureel genees- hulp moet verschaffen. Hier passen dus geene ijdele praalwoorden 1 Alleenlijk dees vraag punt dient opgelost te worden, ja of neen, mag een Armbestuur in alle geweten eene gausche categorie Arme lieden verplichten zich in hunne ziekelijke gevallen te wenden tot eenen geneesheer dio, hoe groot ook zijne ver- ledene diensten mogen wezen, meer dan 90 jaren oud is geworden en die in dsn omloop van het verleden jaar nog slechts twee honderd recepten heeft afgeleverd op vijf en dertig dui- aend die er in de Apotheek werden bereid Wij stellen de vraag aan alle weldenkende lie den aan welke politieke denkwijze zij behooren en voor zooveel zij voor een oogenbiik alle partijgeest willen terzijde stellen En indien de antwoord moet ontkennend zijn waarom dan het Armbureel van Aalst beledigen omdat het eenen zeer ouaangenamen plicht heeft we ten te vervullen Uit eerbied voor de grijze haren *an M. De Moor zulleu wij ous onthou den op de zaak nog meer aad te dringen 1 (2) Voor wat betreft de benoeming van M. Mc-rtens ziehier wat wij te zeggen hebbeu Terwijl het Armbureel van Gent eu overigens üet gene van ander steden met eene liberaal bestuur voor zien stelselmatig alle catholieke doctors uit den arm.iiëust sluit heelt over eeuige jaren ous bureel eenen liberalen geneesheer be noemd zonder zich te bekreunen met zijne po litieke deuswijze. Met dezelfde gedachten heeft hut over drie of vier jaren aan M. Van de Velde kuuuen beloven dat bij bij de eerste gelegenheid zou benoemd worden als doctor vau den Arme. Maar wie kan de buitengewone gevallen voorzien die deze gelegenheid belet ten zich te voordoen Het viel voor dat M. Merteus zich op Mijlbeke is gaan vestigen, op dit gehucht verblijft eene talrijke bevolking, waaronder vele liede.D voorzien met eene zie kenkaart van het Armbureel H i3 nu de eer ste maal dat iu 't mi idea van die bevolking een geneesheer woon beeft verkozen. Welnu het bureel beeft geoordeeld dat het niet mo gelijk was; in die omstandigheden, de arme lieden van Mijlbeke te verplichten huDnen ge neesheer te gaan roepen in de kuip der stad bij nacht zooals bij dag, door alle weêren zoo in dringende als i<i gewone gevallen, en dan nog bloot gesteld zijn Je in het gaan zooals in het terugkomen aan tijdverlies voor den ge- Sloten barreel des ijzerenwegs terwijl zij op hunnen weg het huis zouden moeten voorbij gaan van eenen geneesheer die door eene en kele beslissing ter hunne beschikking kon ge steld worden. De ontslaging van M. De Moor gaf aan het Bureel de gelegenheid dergelijke beslissing te nemen. Overigens artikel twee Van bet reglement voor den gezondheidsdienst beveelt dat de doctors moeten zooveel mogelijk bun verblijf hebben in de sectie die hun toever trouwd is. Ziedaar de eenvoudige reden waar om het armbureel M. Mertens ais geneesheer aangenomen heeft in plaats van M. Van de "Velde. Wie kau zulk eenen maatregel afkeu ren of betreuren Misschien wel de achtba re praktiziju die in zijne verwachting werd teleur gesteld, maar;toch niet de talrijke ar me bevolking van Mijlbeke die er veel gemak, baat en veiligheid zal bij vinden (3) Men zal misschien op werpen dat M. Mer tens zich van voor zijne benoeming aangebo den bad om den dienst vau Mijlbeke kosteloos te doen (4) Er is niet te twijfelen of M. Mer tens zou dien dienst met iever waargenomen hebben 1 Maar het Bureel heeft gevonden ten eerste dat alle werk zijn loon waardig is ten tweede dat het niet betaamt een gansohe cate gorie arme lieden te verplichten zich te wen den tot eenen geneesheer die zijne diensten kosteloos verleent, terwijl al de andere tehoef- tigen eenen geneesheer hebbon die door het genieten eener jaarwedde met nauwere banden is ondeworpen aan de reglementen nopens den ziekendienst. Wij verzoeken, Mijnheer en desnoods eischen dat gij deze regels fa uw aanstaande nummer inlassche (5) en bieden u inttissöhentljd onzö beleefde groeten aan. C. Van de Vutte. W. De Winter. E. Scheerhnclc. Er. De Koninck. J. Eeman. (1) Waarheid en rechtzinnigheid vindt men, ja, in het blad van den Voorzitter van bet Weldadigheidsbureel, Denderbode, zijne ver oordeeling te Dendermoude is er het bewijs van. Zie op onze eerste bladzijde, ij het vonnis over 'zijne waarheids- en rechtzinnigheids liefde gestreken. MM. Scheerlinckx en Eeman waren er niet bij. Waren ze afwezig met iu zicht dan wen- schen wij hun geluk, was het bij toeval, te slechter voor hen. Ze doen mede vermits ze ook dezen brief mede onderteekenon. Onder den naam vau M. Jos. Eeman ver wachtten wij ook dien van Semey. (2) In zijn blad Dendebbode heeft Van de Putte reeds vroeger in onbeschofte eu beledi- genden vorm geschreven, dat dokter Karei De Moor eenonbekwaam geneesheer is. Hij is zoover gegaan namen te noemen van perso- neu dis door dokter De Moor mis-behandeld zouden geweest zijn,'tgeen natuurlijk eene onwaardige, schandige leugen is. Nu worden die zinspelingen hier op bedekte wijze her haald. M. dokter Do Moor is wel goed de las teraars niet voor het Gerecht te dagen. (3) Dat zijn allemaal uitvluchten, dokter Bauwens heeft het luide verklaard. De jonge heer Mertens moet benoemd worden, dat stond geschreven, ware M. Van de Velde, katholiek men zou van niets hebben gewezen, (4) Dat strekf M. Mertens tot eer. Maar zijne houding op en na't banket der genees- heeren bederft geheel en al wat er verdienste lijks in stak voor hem. Weet ge dat niet. heeren, vraagt het dan aan dokter Bauwena lid der katholieke meerderheid van den ge meente teraad. (5) Heel die lange jeremiade bevestigt slechts wat we gezegd hebben. le) De commissie van 't Weldadigheidsbu reel heeft zich jegens dokter De Moor lomp en onbeschoft gedragen. De minste bediende, laat men de gelegenheid zijn ontslag te ne men, dokter Karei De Moor na 56 j'aren toe wijding aan den armen heeft het zijne gekre gen en dat nog wel ineen hatelijken, gemee- nen vorm. Men heeft den man getroffen, die aan het hoofd der liberale partij den genade slag heeft gegeven aan de klerikale alleen- heer8ching, 2°) De benoeming van den jongen heer Mer tens is eene partij benoeming, dia dat ventje niet tot eer strekt, want hij aanvaardt de be noeming, na iu tegenwoordigheid vau talrijke geneesheeren zijn woord te hebbon gegeven dat hij niet aannam, omdat hij de onrecht vaardigheid der commissie ook afkeurde. In elke andere stad, zou de handelwijze van die commissie de beteekenis hebben van een blaam voor den miskenden dokter hier niet, dokter Van de Velde zal de achting zijner stadgenooten genieten gelijk voorheen On danks de hatelijkheid van dezen brief. De commissie heeft slechts voor de duizendste maal bewezen dat de stad van Woeste ook de stad is vau knoei-knoei Wat de Justicie betreft beroept u op haar heeren, ons is 't goed. Óch, zei de getrouwde filosoof, dat kunt ge eerst weten na een twintigtal jaren getrouwd te zijn geweest. Ik aanzie het als een plichf, het publiek de slijmverdrij vende Waltherypil aan te beve len, want het is dank aan dit kostbaar genees middel dat ik genezen werd van opgestuptheid en lendenpijnen waaraan ik sinds jaren leed. Leonce Mignelet, gepensionDeerd onderwij zer, Brussel. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valckeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. Groote Magazijnen A L'lnnovation 109-111, Nieuwstraat, Brussel, Zondag 2 October en volgende dagen, Tentoon stelling der Winternieuwigheden. Men verzendt vrachtvrij den Catolo- guB op aanvraag. Lezers, indien gij lijdt aan bloedloosheid, zwakheid, uitgeputheid of verzwakking der spieren, neemt de versterkende ijzerhoudende pil van l)r Raphael. Fr. 1-75 de doos, in al de goede apotheken. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valckeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. AALST 1 October 1904. Tarwe00-00 00 00 Masteluin00-00 00-00 Rogge00-00 00-00 Geerst00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 00-00 00-00 Aardappelen per 100 kil 6-50 00-00 Boter de 3 kilos 0-OQ 00-00 Ejjersde 25 3-00 3-20 Vlas per 3 kilos0-00 0-00 Viggenen per stuk Is soort 25-00 30-00 Boter 384 kloDten 3070 kilos van 90 tot 102 HOPMARKTEN 37 balen primé, prijs 140-165 fr. 20 balen ord. prijs 131-135 fr. OPENBARE VERKOOPINd van eehö TE AALST, ïloiitmarkL Ingesteld fr. 486Ö.- ZITDAGEN Instel Dijnsdag 27 September Verblijf Dijnsdag 4 October Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. Op aanvraag van de leden der Handelskamer van Aalst, heeft het Comité van den Euglish- Club besloten de Engelsche en Duitsche lessen opnieuw in te richten. De inschrijvingen zullen gedaan worden den 2 Octoberin 't lokaal (Stedelijke Zaal onder den Schouwburg) van 9 tot 11 uren 's morgens. Inschrijving 10 fr. voor al de lesseu. De cursussen vangen aan op Zondag, 9 October, van 9 uren 's morgens. Voor alle inlichtingen zich te wenden lot den heer Louis COLLIN; Zoutstraat, Aalst. Voor het Comité De Secretaris, L. COLLIN. Op Maandag 3 October ten 11 ure voor middag, Zitting van den Gemeenteraad. In de school. Meester. Pietje let op Begrijpt gij het woord onrecht. Neen meester. Als moeder aan uw broertje eene taart geeft, en gij neemt ze hem af, wat doet gij dan Opeten, meester. Op het belastingkantoor. Eene boe rin welke ten tijde der verkensbelastiug in de boet geslagen wierd, begaf zich bij den be diende om wat afslag der opgelegde boete te bekomen. Men zond haar van Herodus naar Pilatus tot dat zij zich eindelijk bij den con troleur bevond. Daar gekomen sprak zij hem in dezer voege aan Mijnheer, zijt gij de overste van de verkens Ge meet weten, ik ben de vrouw van dat ver ken dat aangeslagen is. Wat kosten de huwelijkspapieron vroeg Spriet aan zyn vriend die een filosoof was. Het Bestuur bericht de Landbouwers en Liefhebbers dat er voor 1904 eenen prijskamp is ingericht voor samenstel en onderhoud der Neerhoven in den omtrek van Aalst Worden tot dien prijskamp toegelaten alle landlieden of liefhebbers bezittende ten mins ten twaalf Kiekens. Geen inkomgeld wordt gevraagd. De Juryleden komen het Neerhof beziehti- j ff gen voorafgaande verwitiging er zal onder- zocht worden tot welk doel de mededinger zijne Hoenders houdt, leggen, vetten of kwee ken welke dieren hij daartoe houdt, hoe hij hun beloop begrijpt, bun voeden, hunnen on derhoud,boekhouden komt ook in aanmerking. Alle verdere uitleg is te bekomen gratis in het Sekratariaat Scatieplein 6, Aalst. Mondelings of schriftelijk. Degene die begeeren deel te nemen moeten zich ingeven per brief bij den Heer CALLE- BAUT-GOVAERT, te Aalst, Botermarkt, Algemeene S'kretaris voor 5 October 1904. De prijzen zullen 1 prijzen le prijs 75 franken. 50 50 b 25 15 10 10 10 10 10 10 10 10 De Notaris DE PAUW, te A alst, zal openbaarlijk verkoopen 1® koop Eenen Meersch te Denderleeuw f Bordellen, sectie A, nummer 1 A, groot 61 aren 30 centiaren. Boomprijs 15,00 franks.- Ingesteld fr. 1Ö2Ó.- 2® koop Eenen Bosch te Denderleeuw,- Bordellen, sectie A, nummer 109 B, groot ff aren 40 centiaren, en een onverdeeld paart in het deel Bosch, sectie A, nummer 282, groot 3 aren 10 centiaren. Boomprijs 120.00 franks. Ingesteld fr. 125.- 3° koop i Eenen Meersch te Denderleeuw,, Veldbroeken of Diepebroeken bekend bi| ka daster sectie B, nummer 1616, groot 33 arei* 30 centiaren. Boomprijs 300.00 franks. Ingesteld fr. 1240. 4® koop Een perceel Land, te Dender-- leeuw, Aelzak, kleine Waterleide, sectie B,, nummer 40, groot 28 aren. Ingesteld fr. 20E>ff, 5° koop 1 hectare 68 aren 40 centiaren' Bouwland, te Denderleeuw, Drij Putten,! sectie B, nummer 137 en 138. Verdeeld in Iff deelon, Ingésteld fr. 843& 6® koop 32 aren Bouwgrond, aan del? steenweg van Aalst naar Ninove, sectie' nummers 150,151 en 152.Verdeeld i.i 3 deelenv Ingesteld fr. 1400'. 7® koop 55 aren Bouwgrond en Land te Denderleeuw, aan zelfden steenweg, sectie B, nummer 155 en 156. Verdeeld in 4deelen. Ingesteld fr. 3290. koop 23 aren 80 centiaren Bouwland», te Denderleeuw, Lookhaag, sectie B, nummer 726 a en 726 b. Verdeeld in 2 deelen. Ingesteld fr. 1000. 9® koop 30 aren 90 centiaren Bouwlandi als voorgaande, sectie B nummer 780 a. Ver deeld in 2 deelen. Ingesteld fr. 1650. 10® koop 10 aren 40 centiaren Bouwland! als voorgaande, sectie B, nummer 782 b. Ingesteld fr. 420- 11® koop 11 aren 50 centiaren Bouwlancfi als voorgaande sectie B, nummer 783 A. Ingesteld fr. 460'. 12® koop 59 aren 80 centiaren Land' te1 Welle, Waterleide of Nodersteeuveld, sectie BI nummer 576. Verdeeld in 3 deelen. Ingesteld fr. 3180- Instel, Donderdag 29 September ,qm. Verblijf, Donderdag 13 October Om 3 ure namiddag, ter Estaminet HoteE des Arcades bij deu heer Camille Van den Broeck, Statieplein te Aalst. lenl I 16 prijzen Samen 350 franken. Voor de mededingers die geene leden zijn van de Maatschappij wordt er 20 per afge houden, het lidmaadgeld is slechts van 2 frank 's jaars. Namens het Bestuur De Sekretaris, H. De Bruyn. De Voorzitter, Ridder L. Schellekens. Groenhofstraat, 7, BOOM. Speciaal fabrikaat van Fagadesieen (pave ment) in alle vormen, en pannen. Boomsehe Steengoederen. Stalen en prijzen worden gezonden op aan- raag. Door alle Doktors aanbevolen GULDEN MEDALIE op de Internationale Tentoonstelling van Voedingstoffen Brussel 1904. Doktob LICOPS' Farine Malto-Lactée het beste voor kleine Kinderen Prijs 1 fr. 25 Doktoe LICOPS' Pliosplio-Lactine onovertroffen voor Kinderen Ouderlingen en Ziekten 1 Prij s 2 franken Doictob LICOPS' Condenseerde 3Xelfe voor zuigelingen en alle huiselijke gebruiken Te koop iö de apotheken De Valckeneerr Ghysselinckx en Meirschaut te Aalst en in- alle goede Ap 'theki-n Fabriek te Montzen (Belgien) - ftü m MÊÈÊtË Be Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoek® van wien het behoort, mot gewin van palmslag e8 gelag, openbaarlijk verkoopen Een HUIS niet Grond, gestaan én gelegen te Aalst} aan de Houtmarkt, zijnde de herberg In den Yelo bij cadaster bekend sectie A nummer 1734, met eeflê grootte van 2 aren, palende langs den eenen kant aan d'heer Gallebaut. kleermaker, langs den andereü kant aan de erven Van der Schueren en van acbtef aan den beer De Brauw. Dit huis beeft eene groote Herbergzaal en grooteh koer en iB door zijne gelegeuheid goed geschikt tot het inrichten eener Danszaal. Bewoond door d'heer Domien Barrez. Telkens om 3 uren nanoen ter te verkoopen her berg. Voor alle inlichtingen wende men zich bij voó'r- uoemdeu Notaris DE WINDT, hij wien altijd geld te' bekomen is aan gematigden intrest mits goed bezet* zijn 25 39 15 B 15 -ÜIL.'LÏ

De Dendergalm | 1904 | | pagina 5