Lachende Zonnestraaltjes Rnnil rip Wppplri Onderwijzersbelangen De Liefde eener Dochter Gansch de natuur herleefde deze week, niet als met dat beetje schoon we der. 's Morgens durfden ze nog wat vriezen en 's avonds wordt het wel bibberachtig, maar op den dag was het de perfectie voor de wandelaars. In den 3 namiddag kwamen we langs de kaai aan 't sas, alhier en aldaar een onzer oudjes te gen die uit hun kooitje waren uitgebroken, en hunne verstramde lid maten in 't zonneken kwamen laten verslap pen. 't Weer afwachten is 't best. In zijne kazemat blijven als 't slecht is en er uitbreken als 't goed is, dat is de pounk. Men ziet het hoever dat men tegenwoordig op al die weervoorzeggers mag zeil gaan. Als ge dat nu bepeinsd, den ouden majoor, waar iedereen nu een blind vertrouwen scheen aan te verleenen, laat nu weten aan den Gaulois een Parijzer blad, dat hij eenvoudig gedurende 10 jaar lang met de menschen heeft 't gilleken ge houden, en dat al zijne voorzeggingen zuivere zwans waren. Ze moesten dien choeter-paloeteraande sterre metdensteert hangen. Daar zijn z'er mee! De menschen die 200 frank gestort hadden om in 1910 nen rempla^ant te hebben, kunnen te beginnen van den 15 dezer maand, bij den ontvan ger der enregistratie die som terug trekken. De belanghebbende worden verzocht hun kwijtschrift mede te brengen. Waarbij zou het toch mogen komen dat wij ons Gustjen van Lede niet gezien hebben, en geene enkele letter nieuws uit onze geliefde gemeente Zou er dat mis schien iets aan doen Wij lezen in de koe riers dat de Leie in deBoschstraat een harer dijken gedeeltelijk is kwijtgeraakt, en dat de wateren over den steenweg spoelden, tot meer dan een halven meter hoog. Op Barrevoetskeshoek waar onzen geliefden vriend en abonné Sooi Rasschaert woont, worden de inwoners per vlgilanteuWhunne huizen gehaald. Uit Ninove laat men ons tijding dat het ginder van denzelfden derden is. t'Halven der stad, zwelde den Dender zoodanig dat de waters ovei de kalsei liepen, even als aan de kaai. In Gee- raardsbergen ligt de grond zoo week dat men de inopbouwzijnde huizen moet on dersteunen. Ons stedeken Aalst komt er van af met alhier en aldaar nen natten kel der en eenige halve tonnen die liggen te drijven. Nochtans Maandag stond den Dender geweldig hoog. Te Lebbeke hebben er onze mannen zich doorgeslagen, 't Was er kiezing voor twee gemeenteraadsleden. De lijst Dubois- Van Nieuwenhove behaalt 1586 stemmen, en triomfeert bijna van duizend stemmen op de tegenslreyere,.j()_ ual 11U nun. ne sterre van met revolvers te schieten. Heefter daar niet ne ravachol twee schoten gelost op nen zekeren De Roeck, die nijg aan het hoofd gekwetst is. Men* heeft dien franc-tireur in Oudenarde de kaberdoes in gedraaid. Hij zal daar tijd hebben om zich te oefenen. Wel tiens done Wat komt er daar alzoo afgepikkeld, met de kolleblomme in de muts, den kasjemieren sjal op de schouders en den sluitkorf aan den arm Ons oud Berlineken van Hofsta Ze profi teert van 't eerste zonnelachje die haar heeft uitgelokt, en ziet er zoo flink uit als een zeekrabbeken. En hoe zit het in onzen faubourg Ach M. De Dageraad,,twee droeve tijdingen en eene blijde. De maan dag avond reed Remi De Smet, van onze gemeente, waar hij in zijn eigen woont, met den convooi opuit Aalst. Als hij t'Hof- sta was wou hij afstappen, voelde zich on passelijk, zette zich opnieuw neer, en reed 10. Mengelwerk van De Dageraad Nauwelijks had hij den ruiker weer in de vaas gezet of hij hoorde op de veranda gaan, cn eene teedcre,liefelijke stem riep; Vader, lieve vaderKom naar buiten in de milde lucht De maan gaat op bo ven de golfDe avond is zeer schoon Se dert gisteren morgen houdt gij uwe kamer. Uwe ziekte maakt mij bang. Als gij niet op de veranda komen wilt, moet ik aannemen dat gij ernstiger ziek zijt dan gij wilt doen geloovcn. Het hart van den jonge graaf leefde vol hoop. Dit meisje was dus de dochter van mijnheer Stassos. Hare stem weerklonk in zijne ziel zooals haar blik hem doorboorde in 't hol der roovers. Toen vernam hij den klank van een zwaren, afgemeten tred. Mijnheer Strange, die de bede zijner dochter niet weerstaan kon, verliet zijne kamer en liet zich op een zetel in de veranda neervallen. Inde avond stilte en omdat een vleugel der glazendeur van lord Queensborn's kamer openstond, kon deze elke lettergreep der zachte liefe lijke stem hooren. Hoe gij ontsteld uitziet, zeide 't meis je in de Engelsche taal. In uwe kamer kon ik de verandering aan u niet zoo merken, daar was 't donker. Gij moet om den ge neesheer zenden. Wat kan eene kranke ziel genezen vroeg mijnheer Strange met bitterheid. Ik heb geen arts noodig, geen andere genees heer dan uwe liefde. Maar om uwentwege wensch ik dat ik over vele jaren ware ge storven om uwentwege wenschte ik dood te zijn. Ik versta u niet. Hoe zonderling zijt mee naar Gysegem waar men hem dood vond in het compartement. En alzoo is op t enje van d ander week eene vrouw van op den Eeckhout, aan 't Rood huis op den Tragel aangerand, en 't geld van haten pacht die zij ging betalen afgepakt, 't Eenigste dat zij er van weet is dat het mannen waren per velo. - Blijft nu nog de plezierige tijding Ehwel, op 1° Zondag van Juni halen de vakvereeni-Vl^ gingen van ons gemeente hunnen rapeau in 't zal er spannen, zeg gen ze. Leg mij eens nen Dageraad of zes gereed ik zal er straks gaan omkomen. Tot straks Berlineken. Ze willen hebben dat het voor 't ar rondissementscommissariaat Struggle for live is, lijk in de Leefdige Brugge, dat groot sensatiestuk. Men heeft toch altoos voor- uitloopers van de week vertelden z'hier t'Aalst aan d'ijzere brugge dat ne zekeren M. Dierickx in Turnhout al genoemd was in de plaats van M. Gleuisson. Men klaagt hier geweldig over de duurte van de gaz, en over de hoeveelheid dat men meer verbrandt. Zou er daar eens geene interpellatie in den gemeenteraad voor komen Uit Haeltert Eede telegrafeert men ons. Zondag namiddag vocht men daar in volle baan, er waren er die on kennelijk waren van het bloed, men sloeg zelfs met eene spade en ook zijn er< verscheidene messteken uit gedeeld, na een kwaart uun geleek het aan een waar slagveld, en dit alles voor een madolje van een vrouw. Op 't zelfde Eede heeft men tusschen dijnsdag en woensdag nacht in gebroken in het bureel van den statieover ste. Lessenaar en laden zijn opengebroken maarzij legden de handen op een ledigen nest, daar de chef 's avonds alles mede neemt naar huis. Ninove. Ongeluk en accident. Het kind van den briefdrager van de trappen gestuikt, met zijn hoofdje op de steenen en 'ne mensch vanOul tre die met zijn karre naar de stad kwam, 't peerd verschrikken van nen doodrijder en vlak in de vitrien van M. Van Lathem springen, een jongeling kwet sen, en met gespan en heel den battaklan in eene weide terecht komen. Wat ze op een tribunaal toch allemaal kwalijk nemen 'Ne jongen van Aalst die t'Hofstade bij Van Cauter woonde, wou zich eens 'ne kolossalen eierkoek bakken, en pikte daarvoor 90 eieren in den kelder van zijn meester. Krijgt hij nu geen 3 maand prison, omdat hij eens wou studeeren voor kok. n->armpp potior, „tij .op Strooipn HnoH o~po., Dton fa meuzen kap kost dien sabelaar 25 fr. of 3 dagen kot voorwaardelijk, meer 1 fr. scha devergoeding aan den eischer en de kosten van 't proces. Hij gaat in appel. 't Weer is zoo helder als kristaal. Spij tig dat men zulk weer niet kan opleggen tegen dat er slechte dagen komen. Lezers en Lezeressen, laat mij u toch aanraden van naar de Passiespelen te ko men. Dees week hadden wij het geluk eens binnen te slibberen op een repetitie, en ze waren juist bezig aan het afscheid van Christus en zijne Moeder te Bethanië. 't Is Goddelijk, het dringt door merg en been deren. Ónze Lieve Vrouw doet het toch zoo natuurlijk. Wij verwachten u dus allen en voornamelijk onze medewerkers en propagandisten. De deur van Dageraad staat wijd open om ze te ontvangen, en bovendien mogen ze rekenen op de gul hartige herbergzaamheid van huruftn ge trouwen Sie^r/S/ gij, sprak 't meisje bekommerd. bK*bt gij zorgen Geen nieuwe, kind. Horhekommerd gij u. Gij moet mijn last nietóp uwe schou ders dragen, mijn kommer niet zoo ter harte nemen, Alexa. Morgen zal ik weer de oude zijn. 't Is alleen omdat de jonge man, onzen gast, mij een zonderling heimwee heeft ingestort, een verlangen naar mijn vaderland, zooals ik er nooit een had mee- nen te ondervinden. Wij willen daar niet verder over spreken, kind. En toch moest men blijde zijn in dit schoone Griekenland te kunnen leven en sterven, en toch zucht te hij zwaar. Hij kon zijne dochter niet zeggen, welke uren van angst, vrees en verlangen hij door leefd had, sedert de tegenwoordigheid van lord Queensborn in zijn huis. Hij kon zijne dochter niet zeggen van den met wakenden doorgebrachtcn nachten van zijn urenlang rondwandelen in zijne kamer van de angstvolle herinneringen die hem in de laatste vier en twintig uren nog eens zijn jaren lang lijden hadden doen doorleven, was 't zijn wensch geweest haar jong leven van zorgenvrij te laten, en zijn leven moest van het hare gansch gescheiden blijven zijn verleden moest een eeuwig gesloten boek blijven. Daarom dwong hij zich zelf gezond te blijven en lachte in hare bezorg de oogen en bracht het gesprek op eene andere zaak. Heden ben ik niet in staat geweest onzen gast te bezoeken, Alexa, zeide hij, hebt gij van hem gehoord - De huishoudster zeide, dat hij zeer ziek is en voor eene maand niet vervoerd kan worden, sprak Alexa. Maar toch hoopt zij hem heel te genezen. Hevig rheumatismus is eene gevaar lijke ziekte, zeide mijnheer Strange, maar Aminka is eene goede ziekenverpleegster, en zij zal meer uitrichten dan de genees heer uit Athene, dien hij met zijn vriend morgen verwacht. Laat ons tot aan de golf gaan, Alexa. De lucht doet mij goed. IIUllll Uu 1 I UI CIU j Hpf vnnrcfp1 v,n Hpn Hppr \lnpr Te Halewyn, Noord-Frankrijk, waar sedert 7 weken «werkstaking on der de textielbewerkers heerscht, daar heeft het deze week nog al gestoven. Van dijnsdag af waren de werkstakers er zeer opgewonden; in verschelde fa brieken werden gewelddaden gepleegd, zoodat de hulp van gendarmen en sol daten moest ingeroepen worden. Er werd van den Kant der werkstakers met steenen geworpen, en de gendar men op hunne beurt chargeerden de menigte... Spijtige toestanden 't Is om die droeve wanorders te voorko men, dat de christenevakvereenigingen maar hunnen toevlucht nemen tot de werkstaking in den alleruitersten nood. Hoe gaat het gewoonlijk in zulke ge vallen De werklieden worden opge hitst; door ellende gedreven, slikken ze gemakkelijk de oproerigste taal; ze komen op zeker oogenblik bijeen, een troep luiaards en nietdeugen, die vies zijn van 't werk, stellen zich aan 't hoofd, en men kent de gevolgen de arme dutsen die zich hebben laten mee slepen, zijn er doorgaans de slechtste meê aan. In de engelsche Lordskamergaat het erg pik-a-pik. Van deneenen kant heeft men de aanhangers van 't minis terie, die aan den ouden toestand hou den, en van den anderen kant de Ieren en hunnen aanhang, die eene nieuwe wijze van regeeren zouden willen... In alle landen komt er strooming tot de nieuwe gedachten... Reeds van m zijn leven zegde .Je H. Paulus Wees man van uwen tijd En de H. Kerk heeft immers altijd aan de spits gestaan van vooruitgang en ontslaving. Eindelijk schijnt de vrede getee- kend te zijn tusscheD Marokko en de fransche troepen... 't Wordt hoog tijd, er hebben daar al sukkelaars genoeg hun leven «zelaten. In Italië spreken ze van de ka merleden te betalen per zitting... Ze moesten dat overal invoeren. Leggers, zei Clerck in den tijd, of met meerij den Maar in dy Kamers zou men moeten zeggen Naar de zittingen ko men, of niet betaald worden In Philadelphia herbeginnen de onlusten en nemen zelfs eene erge wen ding. Dagelijks komen de volkeren sa men en houden dreigende betoogingen aan de ofiiciëele gebouwen. Reeds is de gewapende macht er moeten tus schen komen. Lang verwacht zal misschien toch komen. l)e transche ministers hebben bij den Senaat aangedrongen, om zoo gauw mogelijk dt wet op de werkers pensioenen le stemmen. Hoe lang wor den de werklieden van Frankrijk nu al gepolst met dat pensioen .Maar ze zijn gang! Men denkt dat op 't einde van April de kiezingen zullen plaats heb ben voor kamer en senaat... Is 't mis schien daarvoor dat ze beginnen te rammelen aan 't pensioen Zekere Hervé heeft de socialistische partij verlaten, omdat ze nog met revoluti- onnair genoeg gezind is naar zijn zin. Er is ernstig spraak een drievou dig verbond le sluiten tusschen Turkije, Bulgarië en Servië. Dat ze maar vrede maken, overal... De vrede is immers het behoud voor huisgezinnen en lan den. Uit Madrid wordt gemeld dat het Spaansch kabinet besloten heeft aan den koning de ontbinding te vragen der wetgevende kamers... 't Is in het Spaansche rijk ook al 'nen aardigcn warboel De nieuwe Sultan van Turkije steekt in zijn bedde, gedekt tot over zijn ooren... De vent heeft ievers 'nen hevigen kou g'attrappeerd. De graaf hoorde hunne schreden, en weer strekte hij onwillekeurig de hand naar de rozen uit en bracht ze nog eens aan zijne lippen. Er lag nog een gloed op zijne wangen, en zoo een eigenaardigen glans in zijne oogen, dat Bragg toen hij terug kwam, zijn toestand voor zeer koortsachtig verklaarde en hem een laafdronk en een slaappoe der ingaf. In den namiddag van den volgenden dag kwam mijnheer Soutwark met een Atheen- schen geneesheer, geleid door den wijn gaardenier, die lord Queensborn in het huis van mijnheer Strange had gebracht. De Engelschman en zijn leidsman waren door eene afdeeling soldaten geëscorteerd die in het huis van den wijngaardenter ach terbleven. Dezen man was zoolang in den dienst van mijnheer Strange, en kende diens afkeer van vreemde zoogoed, dat hij weigerde mijnheer Soutwark en zijn gelei der bij den zieke te brengen als de solda ten niet achterbleven. Mijnheer Strange ontving de aankomen den in de veranda, groette hen beleefd cn verzocht hen binnen te gaan. Niet weinig stond Soutwark verrast in dit eenzame oord der aarde een man van zulk een def- tigvoorkomen aan te treffen waarhij slechts een griekschen boer verwacht had. De gastheer bracht hem in de woonka mer en gaf hun een kert verslag over lord Queensborn's toestand; hij sprak Grieksch zooals tegen iedereen, behalve zijne doch ter. Nu slaapt de graaf, geloof ik, zeide hij. Hij heeft een zeer slechten dag gehad, waarom ik het beter vind, hem niet te wekken. Gij moet toch dezen nacht hier doorbrengen. Ik wil uwe kamers daarom doen wijzen en na den thee kunt gij lord Queensborn bezoeken. De gasten stonden toe en werden in schoone luchtige kamers gebracht, waar zij een bediende gereed vonden, die hun water bracht en hunne kleederen van het Het voorstel van den Heer Alaenhaut en de Onderwijzers der jaren 1879-84 Uit alle moftden der christene onder wijzers klinkt op lieden een welverdien de dankgroet lot den zoo ievervollen on derwijzersvriend. den heer volksvertegen woordiger Maenhout, evenals tot de an dere Kamerheeren en «Senator--, die zijn nieuw voorstel van lotsverbetering der onderwijzers zullen stemmen. Men leze m.iar eens de maar al te beknopte ver slagen over de vergaderingen der chris tene onderwijzersbonden, Zaterdag laatst gehouden te Rousselaere en te Aalst terstond zal men er in beschreven vin den de hoop baanbrekers der beschaving de ware opleiders tot het goede, het nut lige. zooals men de onderwijzers met recht mag noemen. Ho, die zoete hoop van heden toch loon naar werken te bekomen Men laat hun voorzien, dat alle jaren goeden dienst in het onderwijs donrge- bracht zullen in aanmerking genomen en naar waarde vergeld worden Is er wel iets redelijker, iets recht - veerdiger En moest zulks niet reeds lang ge - schied zijn Indien het onderwijzend personeel zoo iets verwacht en volle recht heeft dit te eischen, is het niet omdat die mannen van moed en zelfopoffering, zooveel als de minste werkman, na verrichte taak, het recht hebben hunnen verdienden loon ie eischen V* En wat vragen zij meer dan loon naar werken Evenals bij alle staatsbedienden geve men hun eene jaarwedde in even redigheid hunner diensten en het getal hunner dienstjaren. Hebben zij bv. 10 jaar goeden dienst, men neme di in aanmerking. Slaven zij zich af sedert 25 jaar. aan des temeer verdiensten hebben zij recht. 1 Ie wel, 't is jui-t om die reden, dat het zoo rechtveer.lig vo «rstel van den heer Maenhout de goedkeuring moet en zal verwerven van alle Kamerleden en Senators, die als kenspreuk aanvaarden: „Loon naar Werken". Men late echter toe aan eenen ouden strijder der jaren 1879-1884 eene enkele vraag te stellen, niet alleen aan den heer Maenhout de heeren volksvertegenwoor digers en Senators, maar aan alle ka tholieken die den schoolstrijd dier jaren gekend hebben. Hebben wij, onderwijzers, alsdan niet veel slavel ijker werk moeten verrichten dan op heden En moeten die jaren dus aanzien worden als minder verdieistig dan de tegenwoordige, dewelke in reke ning zullen gebracht worden Reeds 3b jaren lang hooren wij ten allen kante onze verdiensten hemelhoog verheffen, maar pers»x.nlijk mag ik zeg gen tot heden heb ik, voor die 5 jaren van slavernij, gedurende dewelke wij aan 800 frank 's jaars betaald wierden nog geene belooning ontvangen. Er zijn er velen, die verkozen hebben, honger te lijden voor de goede zaak, liever dan vet-betaalde posten te aanvaarden, daar Alsdan beloofde men ons, dat het eer ste werk eener katholieke regeering zou bestaan in ons naar verdiensten te bc- loonen. Nu 30 jaren geleden, meer dan 25-ja- ren van katholieke regeering en nog niets voor de onderwijzers die van 1880 tot 4885 hebben geslaaft en gezwoegd. En tot overmaat van ongeluk van die- helden. In 't tegenwoordig voorstel zijn zij nog maals de slachtoffers van hun vasten moed. Zonder wijziging of beter zonder toe voeging eener bijzondere bepaling bij het voorstel zullen die zoo verdienstvolle ja ren van 1SS0 tot 18S5 nogmaals in re kening niet komen. Zooals ik zal bewijzen is zulks het doel van het voorstel Voorzeker neen, en geen enkele heer Volksvertegenwoordiger, noch Senator die niet uitroeptDe verdiensten dier dap peren zijn te groot, opdat hunne toen - malige zelfopoffering niet zouden gelden zoowel als hunne tegenwoordige dien- stof ontdeden. Later begaven zij zich weder in de woon kamer, waar hun de gastheer wachtte. Hij voerde ze in de eetzaal en toonde zich niet alleen zeervriendelijk maar ook aangenaam en onderhoudend. Mijnheer Strange had nooit gasten gehad, zoolang hij dit huis bewoonde, en daarom had zijn gezelschap van thans iets opwekkends om het nieuwe. Onderden opwekkenden invloed der be schaafde vreemdelingen ontwikkelden hij een stroom van diepzinnige denkbeelden en toonde eene scherpzinnigheid van ver stand die mijnheer Soutwark zeer verbaas de. Na den maaltijd zond mijnheer Strange een knecht naar de krankenkamer, die weldra met de boodschap kwam, dat lord Queensborn wakker en bereid was zijne bezoekers te ontvangen. De gastheer bracht hen naar de ziekenkamer en ging dan weer naar de kamer zijner dochter, waai deze volgens haars vaders wensch om zich niet aan de vreemden tetoonen, gebleven was. Lord Queensborn zat rechtop in het bed en keek strak naar de deur, toen zijn vriend binnentrad. Mijnheer Soutwark ijlde naar hem toe en riep In 't bed Ziedaar eene treurige ge schiedenis, Queensborn. Hier is de genees heer, een geleerde Griek, zooals gij weet, en hij zal u dadelijk weer helpen. Dit is geen slecht kwartier, sprak hij, en blikte met kennersoogen rond. Ik meende u in de hut van den wijngaardenier te vin den en maakte mij zeer bekommerd om u. Hier echter laat het zich uithouden. Hij stelde hem den geneesheer voor. Toen volgde de gewone korte ondervra ging en de geneesheer schudde bedenke lijk het hoofd. De voorschriften der verpleegster zijn uitstekend, sprak hij na eenige vragen over de verzorging. Ik zal nog eenige middelen voorschrijven, maar binnen eene maand kunt gij niet vervoerd worden, mylord. Soutwark maakte een treurig gezicht. Is het zoo Hewel, eenieder wete dat, indien gee ne bijzondere melding gemaakt wordt, nopen- de onderwijzers die van af 1880 tot 1S8"> hun diploma hebben bekomen, alhoewel later wettelijk bekrachtigd, dan deze onderwijzers den diensttijd verlie - zen welken de bekrachtiging van einde 1884 voorafgaat. Bemerk wel. dat. niettegenstaande de wet van 21 Mei 1906, ja zelfs de mi- nistericele brief van 1 juni 1906, letter lijk verklaren, dat alle diensten, bewezen ten gevolge van eene definitieve benoe ming met diploma in eene gemeente of aangenomene school moeten in rekening gebracht worden, nochtans beginnen de jaren dienst maar mei den dag der be krachtiging van het diploma. Men ziet dus, dat, alhoewel in bezit van een diploma, dat door de vfcet be - krachtigd is geweest, de dienstjaren niet beginnen te tellen van den dag der af levering. maar enkel met den dag der bekrachtiging die voor de eersten is ge schied in October 1884, dus 5 jaren ver loren. Heb ik geen recht dan te verklaren dat wij de slachtoffers blijven van onze zelfopoffering Zouden alle rechtveer - dige mannen nu niet eens voor goed uitroepen, dat „die slachtoffers der on gelukswet de eersten moeten zijn om loon naar werken te ontvangen." Zij wachten nu reeds 30 jaren, wel dra zouden zij aan hun nageslacht mo gen zeggen kinders ik sterf zonder loon op aard, dien moogt gij nooit ver wachten, wij hebben het maar al te wel ondervonden en de ondervinding is de beste school. Maar neen, ditmaal toch zullen die ver dienstvolle mannen, die toonbeelden van heldenmoed godsdienst en opofferingen, zullen bij de verdienstelijken gerekend worden en met recht mogen zij hopen op het volgende bijvoegsel aan het ont werp. Alle bekrachtigd diploma is geldig van den dag zijner aflevering. De dienst ermede uitgevoerd als onderwijzer (on derwijzeres), hulponderwijzer (huipon - derwijzeres) in eene gemeente-, aange- nomene of vrije openbare lagere school moet in rekening gebracht worden bij 't vaststellen der jaren dienstvermeid in dit voorstel. Zulks is de wensch van hen die reeds 30 jaren maar te vergeefs naar eenige voldoening wachten. E.F. €ei> bcroenjde Aal&tcijaar Over een drietal maanden gaf het puike letterkundig maandblad Nieuw Leven eene belangrijke studie over onzen terecht gewaardcerden kunstschil der Valerius De Saedeleer. Ditmaal verschijnt de levensschets van Dr. Is. Bauwens, wien wij zonder aar zelen, een beroemd man durven noemen. Leest maar eens de sterk gedocumen teerde schets van.den heer Val. D'Hondt en ge zult zien met welke hoogachting de meest gekende geleerden over onzen stadgenoot spreken. On allfi gebjed, munt onzo geleectL.' dokter uit. En nu is hij bezig aan een reuzenwerk, een Groot geneeskundig Woordenboek dat de kroon zal zijn van zijn leven. Met dit werk neemt Dr. Bauwens plaats in de eerste reien onzer weten schappelijke mannen. Al onze lezers moeten deze schoone schets koopen. Ze kost maar 50 centie men. Verkrijgbaar in de Volksdrukkerij DIRK MARTENS, Keizerlijke Plaats, en bij den schrijver M. Val. D'Hondt. Lan ge Zoutstraat, Aalst. Ge moet Dr. Bauwens kennen. Ge moet zulke mannen waardeeren en vereeren. Nieuw Leven verricht uitstekend" werk met zulke levens gelijk stralende vuurbakens te doen schitteren. Nieuw Leven ook kost maar 2 fr. Dit puike tijdschrift ook moeten alle ontwikkelde Vlamingen van ons arron dissement lezen. Men kan zich abonnee- ren bij Baron L. de Bethune, Kasteel Overhammebij E. H. De Praetere. bestuurder der Hospitiën en bij M. V. DTIondt, leeraar, allen te Aalst. Niet voor eene maand riep hij wre velig. Gij ziet, zijne ledematen zijn gezwol len, sprak de dokter, en zijne voeten heb ben de dubbele dikte van hun normalen toestand. De verpleegster heeft alles ge daan wat gedaan moest worden, en ik kan slechts eenige krachtige middelen voor schrijven om het opzwellen tegen te gaan. Het meeste echter moet door verpleging en rust komen. Soutwark liet zich gelaten op een stoel neervallen. De graaf bemerkte echter eene kommernisvolle uitdrukking op zijn gelaat. Wat scheelt er aan, oude vriend vroeg hij. Gij hebt iets op het hart. Dat heb ik, sprak Soutwark openhar tig. Gisteren hoorde ik in Athene, dat in Engeland groote maatregelen tot onze ver lossing zijn gemaakt. Dt ^pgelsche regee ring heeft zich tot de Grieksche gewend met ernstige eischen, dat dadelijk de streng ste maatregelen tot onze verlossingen het bestraffen der bandieten moeten genomen worden. Het gansche land is in de grootste spanning geweest, en mijne arme moeder is van schrik en angst zoo ziek geworden, dat zij aan den rand van het graf gestaan heeft. Alleen mijne tegenwoordigheid kan haar weder gezond maken. Dan moet ge dadelijk wegreizen, Soutwark. En u alleen laten Zeker, verklaarde de jonge graaf be slist. Ik ben hier goed en wil dat gij gaat. Ik hoop, dat wij u ten minste naar Athene konden brengen, sprak Soutwark. Daar kon ik u een goed hotel uitzoeken, en als Rembaltin terug komt kon hij u op passen. Ik verlang naar Rembaltin niet, sprak de graaf bits. In geen geval komt hij hier. Mijn trouwe Bragg zal mij verzorgen. Wees om mij niet bekommerd, Soutwerk zooals ge ziet, ik ben in goede handen. Naar En geland dus naar uwe moeder. Zooals ik in staat ben te reizen kom ik u na.

De Dageraad | 1910 | | pagina 2