spreekdraad 178 LAVENDELSTRAAT, NINOVE spreekdraad i78 Duivennieuws. Tooneel. MEKAMIEKE SC11 AVERIJ EN ZAGERIJ Spceialiteit van Pichpin en Amerikaansche rooden dec 1 Magazijn open van 7 qs ure tot 6 i|2 ure 's avonds. - Zondags op aanvraag alle. inlichtngep te bekomen. Verzorgd werk Spoedige Bediening Lage Prijzen. STAD EN OMLIGGENDE NINOVE. A ppelterre-Eychem DEN HERWIN DE KE. INSCHRIJ VIN GS BE WIJS. NE DE RH A SSELT MEERBEKE. M0SSELKERMIS LOTING naar kleedingstukken aan 1 fr. per lot. v i bij öustaaf Wauters, Brusseibaan op Zondag 16 Januari 1827 Alle houtmateriale ten behoeve van aannemers, schrijnwerkers, enz. Maken van mouluren voor kaders in eik en gewonen deel op alle aan wijzingen. Latten voor afrolders, enz. enz, M, Oscar De Freyne, schoolhoofd onzer katholieke aangenomene school, bekomt, na 43 jaren dienst, zijn penioen. Hartelijk dank voor [al de diensten tot opvoeding der katholieke jeugd onzer stad en moge hij nog lange jaren genieten van zijne welverdiende rust. De heer Cyriel De Geest is tot hoofd onderwijzer onzer katholiek aangenomen school bevorderd in vervanging van den heer De Freyne. Van harte proficiat en moge ons katho liek onderwijs onder zijn wijs beleid steeds groeien en bloeien iOl heil van onze katholieke bevolking. M. Baisier van Geeraardsbergen is onderwijzer benoemd in onze katholieke school Hartelijk welkom in onze stad en dat hij zijne jonge krachten wijde aan ons volksonderwijs. Gemeenteraadszitting van Woensdag 29 December 1926, De Zitting wordt om 8 uren geopend. Nadat de sekretaris lezing heeft gegeven van 't verslag der vorige zitting, neemt den Heer Burgemeester het woord om den lof te maken van den heer Notaris Van den Beighe, overleden. De Heeren, Senator J. De Ciercq, na mens de katholieken P. Van den Steen, namens de socialisten en V. Violon, na mens de liberalen,sluiten zich bij de woor den van den Heer Burgemeester aan. Vooraleer de dagorde aan te vatten, vraagt den Heer De Wit of de opvolger van den heer Notaris Van den Berghe tot deze zitting uitgenoodigd is. Den heer Burgemeester en Sekretaris antwoorden ontkennend. Den heer Van Maldergem vraagt de zitting te verdagen,om reden.dat Juffrouw Avoux, plaatsvervangster van den Heer Van den Berghe niet gedagvaard is. Na eene ingewikkelde bespreking tus- schen den Heer C. Van Maldergem eener- zijds, de heeren Burgemeester, P.V'an den Steen en Sekretaris anderzijds, stelt den Heer Van den Steen voor, de zitting te doen doorgaan. Dit voorstel wordt aange nomen met zes stemmen tegen drie en eene onthouding. Nadat den heer Van Maldergem, den sekretaris verzocht heeft akte te nemen van zijne opmerkingen, wordt er tot de dagorde overgegaan. Verseheidene punten van weinig belang worden zonder of' met weinige bespreking aangenomen. PUNT 14. Verdeelingsrol der rui- mingskosten van verscheidene waterloopen in den loop van 1926 gekuischt. Deze kos ten schijnt het schepencollege op den hals van de gelanden te willen schuiven PUNT 15. Vraag tot verknoping Gronden der Dekenij. Schepen Van Den Steen zegt, dat het er niet om gaat den lïeer Deken lastig te vallen?.... maar alleenlijk deze gronden zouden verkocht worden om de stadskas aan te vullen en de sliaat te verechoonen. De heeren, Advokaat De Ciercq en De Wit, nemen hierover opvolgentlijk het woord. Den Heer Advokaat De Ciercq vraagt onder mee of het schepencollege niet goed zou doen, van hierover rechtstreeks met de kerkfabriek te onderhandelen. Den heer Violon vindt het onnoodig, omdat de Dekenij de gausche eigendom der stad is. Den heer Advokaat De Ciercq vraagt aan den Heer Violon of hij daar wel zoo zeker van is j hierover blijft dezön Hee. het antwoord schuldig. Naeenige besprekingen over dit punt stelt gezel Van Sevencoten voor deze zaal: aan den nieuwen gemeenteraad over te laten, daar het mandaat der huidige ge meenteraadsleden Zaterdag aanstaande eindigt. Hierop wordt beslist te handelen in den zin van 't voorstel van den heer DeClercq. PUNT 17. Als leeraar aan de Nij verheidsschool wordt beroemd, den Heer André Cosyns, van Geeraardsbergen. PUNT 18. Ontslag van den heer Notaris Rens, als commissielid van Open baren Onderstand. Opvolger, den lieer Felix Do Ciercq. Katholieke Oud-Strijdersbond. Algemeene Vergadering voor de leden op ZONDAG 2 J ANUARI 1927, te 10 l{2uren, in het lokaal Em. Cassiman, Koeipoortstraat, Het Bestuur. Middenstandsmutualiteiten. BELANGRIJK H De gele kaarten van Genees- en Artse- nijkundigen Dienst, moeten vandaag, Nieuwjaar en morgen, Zondag 2 Januari binuengeleverd worden. Zij kunnen afge geven worden aar, den Sekretaris, die zetelen zal Vandaag- Nieuwjaar, van 11 tot 12 uur, bij M- Emiel Cassiman, Edmond De Deynstraat, 1 Ninove. En Morgen, Zondag 2 Januari, van 11 tot 12 uur, bij M Gust. Van Paepeg-em. Geeraardsbergschestraat. Ninove. De nieuwe kaarten voor 1927 zullen bij deze gelegenheid overhandigd worden Opg-epast De oude kaarten zijn bij Geneesheer en Apotheker niet meer geldig Het Bestuur. Burgerlijken Stand van 16 tot en met 16 December 1926 GEBOORTEN Mannelijk2 Vrouwelijk5 HUWELIJKEN Frans Varrden Brouck. 21 j.. vodden koopman, met Maria Vaneen Bossche, 22 j. fabriekwerkster. Marcel Bouvier, ondernemer, 30 j, te St. Servais met Elvire Vanden Bossche 35 j. z. b. te Ninove. O VERLIJ DENS Constantinus Moens. 78 j- z. b. wed. van Justina Vanden berghe, Graanmarkt. Zoë-Maria Van Laethew, 40 j. z.b. echt Gustaaf Debruyne, Denderkaai. Jczef Vanden Berghe, notaris, gemeen teraadslid. 00 j. echt. van Maria Foubert. Elvire Van Dyck, 30j. twijnst. echt. v. Alfons Coppens Doornweg. Alfcns Coppens 33j. paswerker, wed. van Elvire Van Dyck Doornweg. Pelicitas Milo, 78 j. z. b. echtg. var Lcaader Ulin. St. Jorisstraat. Maria De Bremaeker. 78j. z.b. echtg. van Isidore D'Herde,Gedraardsbergschest. Petrus Simons, 90 j. rentenier, wed. v. Catharina Milo, steenweg naar Aalst. Maria Goudswilders,25 j. z. b. wonende te Meerbeke echtg. van Gaugericus Van Vreckem, overieden, Burchtstr. Hospitaal. Aloisius Vander Schueren( 10 j. onder nemer, Nederwijk, echtg. van Clara Penne over eden Burchtstr. Hospitaal. Joannes Bascour, 74 j z. b. echtg. van Maria Pauwels, Nederwijk. Drie kinderen onder de 0 jaar. Uit plaats gebrek verschoven voor toekomende week. Wij hebben dikwijls van kerstboomen gelezen er nooit geene gezien, ten min ste niet in D. Welnu in de bovenzaal der Zondag school had men er du jaar een geplant. Men had ergens een sparreboom van een meter of vier hoog weten meester te worden. Breed spreidde hij zijn talrijke takken uit. Aan en tusschen die takken, :nnk ver sierd, en verlicht door elcctriskh licht, hingen tal van geschenken een heelen winkel Dit was een kermis voor de school kinderen die er Maandag een liedje kwamen zingen of een dichtje opzeggen maar. er was beters. De beboeltigen ont vingen allerlei geschenken va" grootere waarde, kleedingstukken, beddekens en en wat weet ik al. Of er vreugde heerschte Wij brengen hier onzen openlijken dank aan de milde bewoonster der Villa Rosario die het gedacht opvatte en verwezenlijkte hier den eeisteu kerst boom te planten. Mochte zij nog lange jaren kerstboomen oprichten 1 Ons concert genoot met de kerstdagen Ik, ondergeteekende, verklaar een abonnement te nemen van 12,50 fr. op DE DENDERKLOK voor het jaar 1927. Handteeken, (leesbaar) Gelief dit bewijs terug te zenden in open omslag. naar het Bureel van het blad een buitengewoonen bijval. Op beide vertooningen propvolle zaal en uitmun tend spel Onze acteurs hebben het tal rijk publiek in zijne verwachtingen zeker niet teleurgesteld want allen, zóó Bietje als peetje Monne en1- Jan-Baptist, zóó Palmyre als Thimotheus en Poliet vervul den hunne rol op de flinkste wijze. De kluchtzangers ën zangsters ook vielen zeer in den smaak. Geen wonder dus dat de toeschouwers ten volle waren voldaan van zulk feest en dat met ongeduld wordt ge tracht naar een volgend concert onzer Maatschappij want ieder heefi zich nog eens kunnen overtuigen dat de Katholieke Tooneelgroep van Denderwindeke steeds vooraan staat en in staat is aan het volk 'wel verzorgd en tevens deftig spel te leveren. Het heeft den Koning behaagd het Burgerskruis van 2' Klas te verleenen aan Jutvrouw Emii.iiï Beazar van Ne- derhasselt, als Hoohlbestuurster in het Moederhuis te Brussel, Het is eene taak welke zij geduren de 2*1 iaar met veel naastenliefde en opofferingen vervult heeft. Deze schoone onderscheiding welke Z. M. haar komt te schenken heeft ze dan ook grootelijks verdient. Daarom ook wenschen wij Jufvrouw Emilie har telijk proficiat Zondag 9 Januari MOSSELKER- MIS, bij Th. Van Troyer-Mus. Plaats. Gegeven door de Lustige Drinkers, om 4 uren namiddag. EN om 4 uren namiddag. Federatie Dendervallei Ninove. Zondag laatst. 26 December, hield de Federatie der Dendervallei hare jaarlijksche algemeene vergadering in haar gewoon lokaal, Statieplein, Ninove. Deze vergadering mag als zeer gelukt beschouwt worden, te meer daar de Fede ratie zich nog kort te voren in haar bestaan ernstig bedreigd zag. Het jaar 1925 was voor ons een noot- lottig dienstjaar, daar ons alle winst op den ringverkoop ontzegt was. Het was dus ook niet te verwonderen dat onze rekening dan sloot met meer dan 1100 fr. verlies. In het afgeloopen dienstjaar zouden wij, de schreeuwende onrechtvaardigheid van 'i vorig jaar was hevig tegengewerkt ge worden, er beter voor, en met genoegen werd vastgesteld dat na delging van het te kort van 1925 er een boni, bestaat van 2509,21 fr* hetgeen toelaat eene terugbeta ling te doen aan de aangeslotene maat schappijen van 0,01 fr. per verkochten ring, en nog als boni 79,66 fr. voor het komende dienstjaar over te dragen. Men vergete immers niet dat onze Federatie eene instelling is zonder winstgevend doel en zij zich bepaald bij de hoogst dringend ste, ja onvermijdelijke uitgaven, en hei overschot telken jare onder hare aangeslo tene maatschappijen verdeelt, in evenre digheid van het getal ringen door diemaat schappijen uitverkocht. Onze F'ederatie telt thans reeds 63 aan geslotene maatschappijen en wij verhopen, dat dit aantal nog reeds zal aangroeien. Tmmers waar. in welke soortgelijke ver- eeniging spreekt men nog van terugbeta lingen van dien aard. Zij treedt dus het nieuwe dienstjaar 1927 hoopvol in, niets dan de belangen barer duurbare sportbroeder behartigende. Zij wakkert hare leden ten vurigste aan om steeds nieuwe maatschappijen bij te brengen, zij heeft dit jaar 26 gedoode steekvogels uitbetaald, aan 5 fr. ieder, die hoegenaamd geene duiven meer zul'en verontrusten. De ringen worden verkocht van af l*,e Januari 1927 aan den prijs van 1.30 fr. het stuk. üe lidkaarten zijn kosteloos. Van Schr ijvers en Uitgevers. De strijd om genade. Tooneelspel in 3 bedrijven, door Pieier Magerman. (5 man, 3 vrouwen). Prijs 4,00 fr. plus 30 ojo tijdelijke verhooging.Uitgeverij De Raedt, Roeselaere, Ooststraat, 66. M. Cornelis is een heerschzuchtig amb tenaar van het Ministerie, die voor zijn huisgezin en zijn onmiddelijke omgeving een echte kwelgeest is. Jeanne, z'n vrouw, Betsy, hare dochter en kind van een eersten man, en Peter De Jaeger. Betsy's verloofde, moeten het bizonder ontgelden. Vooral de arme Jeanne wien het samenleven met zoo n heb- en heerschzuchtig mensch een ware maitelic is. Een alleen durft den tyran het hoofd bieden, z'n eigen zoon Marcel. Cóinelis is daarbij nog een oneerlijk- man en een kruiper voor wie even'n sport hooger staat dan hij zelf. Gelijk alle hebzuchtigen trouwens doen, staat hij de verkeering en het huwelijk- van Betsy met Peter in den weg en wil, met het werk van dezen laatste, een hoo- gere plaats, die feitelijk aan Betsy's ver loofde zou toekomen, innemen. Alle mid delen, zelfs de laagste, zijn hem daartoe goed. Maar hebzucht en onrechtvaardig heid zegevieren nooit. Dat ondervind Cor nelis ook tot zijn schande. Pieter Magerman heeft hier van 't beste gegeven wat we tot hiertoe van hem te lezen kregen. Er is strijd van zielen.... botsing van karakters. Er is aktie eea wei-doorgedreven en volgehouden, actie, die het stuk soms tot prangend dramatische toestanden weet op te voeren Maar weer vervallen we hier in de op merking die we in zake taal gemaakt heb ben bij de bespreking van Het Kerst kindje i). Het is jammer. Laat Valerius DUond dan ook z eggen dat Magejinan's taal co Houthandel A. DRUWE en CieN.V. I

Denderklok | 1927 | | pagina 3