DE J BFELDEN VAN DEN TIJD STAD EN OMLIGGENDE NI NO VE. Dokter F. Achtergael Groots Nieuwe Circus HUISSTEDE Wlnteruur. Vreeselijke braad te Brussel. Banque Centrale de la Dendre Zie bijvoegsel. <ïos. De JSayver, Burgerlijken Star\d van 22 Sept. tot en met 28 Sept. Appel ter re Onze Sporlrubriek. VOETBALSPORT. Oostende - Kales Dover - Folkestone. Studie van Notaris Cosyns Trouwen- Dat onze Minister van Buitenlandsche Aangelegenheden wil gaan trouwen, of beter hertrouwen, is op zich zelf een heel onbenullig fait divers dat we met even veel flegme in ons blad lezen als een aankon- dtging van Mirax of Desirooper. Te trouwen wil toch iedereen eens wagen en de een doet hei wat vroeger dan de andere de een heefi er wat meer trek in dan de andere of den eentn zal het gemakkelijker klaar spinnen dan zijn buurman of zijn kameraad. Maar daar blijft het ook bij. Wat in het geval van Minister V ander- velde evenwel bedenkelijk is, zal wel zijn hooge ouderdom zijn, de kerel telt er 02 reeds en van den anderen kant het groot verschil in jaren met zijn nieuwe echtgenoote in-spe... Mevrouw de Ministères telt er im mers juist 38. Bij zooverre dat, als de Minister in de toekomst met zijn wederhelft zal uitwande len gaan. iedereen zal denken u Kijk daar hebt je pa en dochter maar achteraf, als de juiste verhouding van het minisierieele koppel zal gekend zijn. natuurlijk zal moe. ten mompelen Oud zot Kwaad zot Maar... zou dat huwelijk niet een beetje de oorzaak zijn. dat Belgie niet meer ver. kozen werd in den Volkenbond Ik weet het niet. maar ik meen en onze Zuiderbuicn geven me wel een beetje gelijk in hun mooie spreuk a En toute chose, cherchez la fem me dat de Minister heel zeker meer aan zijn teedere eega zal hebben gedacht dan aan onze buitenlandsche aangelegenheden te Genève. 't Vrouwvolk heeft al meer kwaad berok kend dan het hoofd van een Minister van Buitenlandsche zaken op hol te brengen. Vooral daar de bladen verzekeren dal de Minister ginds in 't buitenland nogal dik. wij Is gezien is in gezelschap van een paar dames. Het is begrijpelijk dat in de ver. gaderittgen de goeie man meer op zijn rtndez. vous dacht, dan aan onze herkiezing. We weten aan ons eigen zelfhoe we ook zijn en de nabijheid van... de juffrouw t werkt soms al eens nadeelig op ons in. Altijd in de veronderstelling natuurlijk dat een der dames waarmee de Minister ginder gezien werd, zijn toekomstigen hal ven trouwboek is.,, anders werdt het geval nog bedenkelijker BLANCO. Den nacht tusschen 1 en 2 October treedt de winteruur in voege. Dus. heden Zaterdag avond het uur werk een uur achteruitgezet en Zondag morgen zijn wij in regel. worpen tegen kreten en hulpgeroep en de paniek was een oogenblik verschikkelijk. Verschillende reizigers liepen het veld in van schrik en ontroering. De eerste hulp werd aanstonds georga niseerd: Men verloste alras een tiental rei zigers min of meer ernstig gekwetst. Ze werden op draagberrien naar het station van Mechelen gedragen,in de bureelen van den statieoverste en den onderstatieo'-er- ste, D ar waren aanstonds ter plaats de geneesneere.n van Mechelen, ae heeren Brusselmans, Teugels, Neefs, Lamborelle en anderen. Eveneens het personeel van het Roode Kruis was aanstonds ter plaats, en brachten de eerste zorgen aan de slacht offers. Verschillende reizigers van den blok- trein waren eveneens lichtjes gekwetst tengevolge van den schok. De meest ern- stih gekwetsje slachtoffers werden natuur lijk gehaald van onder de wagens die wa ren em gekanteld. Verschillende personen die bii de bot sing licht gekwetst waren en die naar huis waren gegaan om hun huisgenooten ge rust te stellen, zijn zich bij het stations beheer te Mechelen komen aanbieden. Uit het officieel verslag over de ramp blijkt echter dat er in het geheel 76 ge kwetsten zouden zijn. Een geweldige brand heeft Zaterdag avond en nacht te Brussel gewoed en het Egmontpaleis gedeeltelijk verwoest. Het is in het gebouw dat op het park uitgeeft, dat de vlam meest vernieling heeft aangericht. Daar is niet enkul het dak aangegaan, maar vier verdiepingen ontbranden als stekskens.t Ondanks de hevigheid van het brandend eüement hadden de vereenigde brand wachten, na vier uur werken de vlammen belet hunne inplamingen voort te zetten. De schade is zeer aanzienlijk en is door geene verzekering gedekt, daar de stad Brussel haar eigen vezekeraar is. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer M. LIEVENS, Burchtstraat Burgtdam, 38, Ninove, is van af MAAN- DAG 3 October, ter beschikking van he publiek. Lessen ten huizen. Eene juffer, gediplomeerde onderwij zers biedt zich aan voor afzonderlijke les sen ten huize der Kinderen te geven. Adres ten bureele van het blad. Dinsdag 1.1. greep er in de kapel der H. Theresia, op den Burchtdam, een in drukwekkende plechtigheid plaats. Eerw. Heer Karei Hemeryckx, nieuwgewijde priester droeg er zijn plechtige eeremis op in de aanwezigheid van zijn Ouders en familieleden en eene talrijke opgekomen schare geloovigen. De Eerw. Heer pastoor Poelaert hield na het H. Evangelie een aandoenlijke rede. Hij schetste in korte woorden, de college jaren waar hij den jongen priester leerde kennen als speel zieke jonge knaap. Zijn opvoeding door christene ouders tot de jongelingsjaren om dan te komen tot de verhevene roeping welke het priesterschap is. Hij spiegelde hem voor den geest de heerlijke priesterloopbaan met al zijn lijden, ontberingen en miskenning, maar ook met de zoete vreugde welke het is te leven en te werken voor en met den god- delijken meester. Voorwaar een grootsche plechtig heid en in menig oog blonk een tiaan. Ook de jonge priester was diep aangedaan en bij het einde, na het dankbaar aanheffen van het Te Dtum rolden tranen over zijn aangezicht. Maar 't waren tranen van in nige vreugde, tranen van hoogste geluk en van zalige verwachting. Eerwaarde Vriend, wij wenschen U allen een lang en ijvervol leven met een rrijker. zielenoogst. Slechts voor drie dag-en in onze stad DE opgesteld op de Groote Markt Zaterdag 8, Zondag 9 en Maandag t 10 October. alle avonden om 8 uren. Kindi ren betalen half prijs. Monster programma met de beroem- ste artisten der tijd. WERELDLIJKE AANTREKKELIJKHEDEN. Trapezium. Stok acrobaten. Springplank acrobaten. Kunstspringers 25 Ivijderessen en hunne paarden. Prachtig orkest onder de leiding van M.jos DE VILLE. 2000 plaatsen en 20 aantrekkelijkheden. De beroemde clown Üacosi en zijne augusten Pipoen Tonny. Inkomprijzen Voorbehoudenne plaatsen 9 fr, Eerste plaats 7.60 fr. Tweede plaats 6 fr. Derde plaats R'fr. Kaarten op voorhand te bekomen van ten 9 uur 's morgens. Rijiuig N- 10. Het Bestuur HENDRICKX. Oogen open. De voornaamste faktor welke bij het plaatsen van geld niet uit het oog mag verloren worden is wel zonder twijfel de zekerheid. Onder dit oogpunt levert de de b"stt waarborg. Zij is de Filiaal der Société Générale de Belgique te Brussel, dewelke de machtigste bankinstelling is des lards en die meer dan honderd jaar bestaat. Rekeningen op zicht 2,50 o/o Halfmaandeiijksche rekeningen tegen woordig 4.25 o o. Rekeningen op 1 jaar 5,50 0]0. Storting op 5 jaar met gemak van terug trekking 5,50 o/o. In bewaarneming van titels. De Barque Centrale de la Dendre heeft 35 bijhuizen in onze streek, waar u koste loos en bereidwillig alle inhchtirgen zul len verschaft worden. Vakschool St. Joseph - Lessen in snij kunde voor kleermakers. Tentoonstelling der exaamwerken, op de bovenzaal van den Kristen Werk- liedenbond. op Zondag 2 October van 10 tot 12 uur. REIZIGER Een goede reiziger wordt gevraagd voor Ninove en omtrek, voor den verkoop van Houilleko'er. in 'tgioot. Zich schriftelijk tewenden onder de let ters K C.D. ten bureele van het blad. Elixir Doyen en Depmatif Vegecun verwekken nieuw en zuiver bloed. Hoogts aanbevolen aan personen aangeduid door zweezen, puisten, brand en jeukingen in 't gezicht of op het lichaam. In een woord het beste geneesmiddels tegen baard- en huidziekten te verkrijgen ter APOTHEEK Beverstraat, Ninove. Uitslag van de ballonwedstrijd van kermis Koeipcortstraat. 1. Maria Haelterman, ballon gevallen te Polck bij Cablenz (Duischl&nd). 2. Edm. Evenepoel, te Wolfsiefen bij Keulen (Duischland). 3. Willy Peerlinckx, te Hengstenberg bii Keulen (Duitschlandj. 4. Mariette Adriaens, te Moresnet (B). 5. Bertha Luystermari, te Hees - bij- Maestricht (Belgie). 6. Frans V.d. Berghe, te Zout-Leeuw. 7. Ad. Taillieu, te Hoeleden. 8. Suzanne Walckiers, te Glabbeek. 9. Richard Leclair, te Kerkom. 10. Celeste Vander Biest, te Lubbeek. 11. Simone Beele, te Corbeek-Loo. 12. Georges De Vidts, te Corbeek-loo. 13. Nestor De Vidts, te Brain-i'Alleud. 14. Irma De Messemaker, te Woluwe- St.-Lambert. 15. Frans Van Oudenhove, te Woluwe St. Pierre. 16. Modest Vanden Berghe, te Ukkel. 17. Lucienne Luysterman.te Rattendael 18. Petrus Vand irschueren, te Neygsm. De tien eerste hebben prijs en mogen hem komen afhalen ten bureele van ons blad. Koninklijk® Handboogmaatschappy ST. SEBASTIAAN Zondag 2 October a.s., viert onze maatschappij hare Koninklijke benoe ming. met de medehulp der Koninklijke Harmonie Eendracht De ieestelijkheden zijn als volgt vastge steld 1) Vergadering ten J* j[4 u. 's morgens, zeer stipt in de Keizer Vertrek te 9 uur met muziek aan 't hoold. 2) Afhaling van den Koning den Heer Jozef De Schepper. 3) Afhaling van den Heer Voorzitter en overhandiging van het eereteeken der Koninklijke Maatschappij. 4) Hoogmis ten 9 uur 1/2. 5) Uitstap bij de leden-herbergiers, 6. Aanstelling van den Eere Voorzit ter der Maatschappij Mijnheer Felix De Clercq, bij M. Aug. De Mont, 7) Ten 1 uur 1/2. SCHIETING van de leden riaar hanen en wilde konijnen. 8) Na de schieting. overhandiging van een prachtig geschenk aan den heer Voor- zittter Constant De Ruyver, uit erkente lijkheid aangeboden door al de leden. 9) 's Avonds verlichting der wip. N.B, Al de leden worden verzocht hunne huizen te bevlaggen. Het bestuur en feestcommissie. Zondag 16 October, jaarlijksche bui tengewone SCHIETING, naar 10 dikke kalkoenen, verdeeld op 2 reeksen hoog vogels. Inleg 15 fr. taxs inbegrepen). Te rug 10 fr. Begin ten 1 lj2 uur zeer stipt. GEBOORTEN Mannelijk 1 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN Gustaaf De Dobbeleer, 24 j. mijnwerker met Delphina Van Der Keelen 22 j. fabr. Petrus Kiekens, 22 j. mijnwerker wo nende te Denderhauten inet Maria De Sutter 22 j. fabriekwerkster te Ninove. Omer Arthur Neukcrmans, 23-j boet seerder wonende te Okegem mei Rosa Leruth, 19 j. fabriekw. te Ninove.- OVERLIJDENS Een kind levenloos geboren. Dinsdag morgen had te Bois du Luc, in de statie van de koolmijn, een ver schrikkelijk ongeluk plaats waarbij een nwoner van Appelterre, Pieter Goossens, het leven verloor. Pieter Gooseens, die werkzaam was in de koolmijn, kwam de statie binnen op het oogenblik dat de trein voortreed. Hij wilde op den ingang zijnden trein springen, maar hij miste zijn stap en viel onder de wielen. Hij wtrd opgenomen met beide beenen en een arm verpletterd. Zijn buik was opengereten. Naar de kliniek van de twjyJ linijn over^- gebracht overleed de ongelukkige er bij zijne aankemst. WIELRIJDEN. r. Nederwijk-Spprtief. Uitslag der Koers voor begjeneiingen, Door overlast van^kopij kon4jeze uitslag verleden week nietfverschijnéh 1* Lambrechts f7 pfemiën) 2' Van Gij- seghem. 3' Van Snick. 4 Dauw René. 5" J3ijl Donié. 0 Vander Kelen. misschien wel de jongste renner,.hij is pas veertien jaar en halt Te Lievens-Essche\ Koers voor beginnelingen over 1C5 km, (19 vertrekkers) 1 ELOOT 2* Hofman 8- Van Gyseghem 4' Dauw 5 De Gieter tl De Vos 7" Promereur 8' Cosyns 9- fcam. brecht 10 Denau. Premier. De Gieter (2), Cosyns (2), Colman (1) en Hofman (2). Te lddergem. Koers voor beginnelingen over 45 km (10 vertrekkers) 1" BERLENGER 2" Belenger 3' Van den Berghe 4' Faciei 5" Van der Kelen. Te Ninove Koers voor Juniors over 130 km. i9 vertrekkers) 1" Broeckaert, op Thomp son, in 4 u. 49 m. 2 Eyck, op 1 1. 3* De Schepper 4- Vernaillen 5' Ghyssels •p 20 m.; Rolus; 7' Strnyven; 8' Van- derschueren 9 Van Ghyseghem10' De Boeck li Temmerman 12" Pelsmaecker. Schaal gewonnen door Groote Leeuw. Ter gelegenheid der Kermis der Kerkhofstraten, op Zondag 2 October 1927 VELOKOERS Kampioenschap voor alle Beginnelingen zonder vergunning, met ds welwillende medewerking van SPORTVRIEND 685 fr. PRIJZEN fr 685 Afstand 55 kilometers Op 2 October zijn er geene officicele matchen voor het Kampioenschap. Zendag aanstaande gaan onze twee ploe gen op bezoek naar Haeltert. Om 1 ure speelt ploeg B tegen Sport kring Haeltert een oefeningsmatch. Om 3 ure speelt ploeg A tegen cHooger op» een liafdadigheidsmatch ten voordeele der Opgeëischten van Haeltert. Allen daar heen TROTSKY. 11 Sept. 15 u. Unal 3 W.K. Eine 0. 18 Sept. 15 u. A. S. Rieme 3 Unal 0. 25 Sept. 15 u. L-nai 2 Melda F. C. 4 9 October om 15 u. S. K. Deynze, tegen Unal Ninove. 16 October om 14,30 u. Unal Ninove, tegen Berchem. 23 October om 14,30 u Unal Ninove, tegen Red Star. 30 October om 13,30 u. Creen boys, tegen Unal Ninove. Deze matchen onder de reglementen van den K. B. V, B. Denderleeuw Voor'tkampioenschap \<m 1927-1928 2 October 1927. om 3 uur, Denderleeuw F.C. tegen Meire F.C., Deze match te Dendétfeeuw Cross-Co^/Wry Het seizoen van defr. vcéksveldloup is geopend, de Zomertrtieteb -hebben hun spikes weggeborgen, maar in hun plaats? zijn de crossers, de mannen.van de koude, van de regen en wind te vporschijn getre den Hier zooals overal elders zijn de oefen kampen om den N'ationalen Volks cross van het dagblad Le Soir begonnen en hebben die vvinteratleten in een prachtig wed«\en met veel succes in strijd gezeten op een afstand van 3500 met. Ziehier ten andere den juisten uitslag met de verwezenlijkte tijd. 1 ^OÜ-SSEN'S RENE de 3500 km. af- ieggeft'de in de schoone tijd van 14,25 mi- miten 2. Van Londerzeel Victor in 15.02 min. 3. Anckaert A. op 2 mete». 4. De Schepper A. in 15,2.min. 5 Leunaert in 15,55 nvin. - ti. Vanden Meersch Fr. op5 meters. 7. rüuym Henri in 16,10 min. 8."Geerts August in 16,13 min. 9. Tailieu Pierre, 10.Van den Haute F. 11. Van Muylem A, 12. Coppens, 1". Got- temans P. Schoone koers van de twefc nieuwelin gen Anckaeit en Deschepper, met dewelke in 't vervolg zal af te rekenen vallen. -Vv Siortmans. REISINDRUKKEN. (Vervolg) Voorts liep de reis "eer kalm af. Soms werden we nog eens tel geschud door de woelige golven. In oc verte niets dan immer bewegende bergen wier blanke schuimende kruinen, net als een star, nu uit en dan weerom, in 't licht van een vallenden zomeravond te voorschijn kwa men. M'n vriend en ik proefden eens aan een Brusselaar'? tabakzak, en spijts z'u slechten smaak lieten wij hem met veel geluid verstaan dat we azeu nog neut geenen gesmeurd oan»Maar opzee smaakt alies, vooral wanneer ge u met 't slechste moet tevreden stellen. Na o uren deed zich bij 't naderen van Oostende een heerlijk en terzelfdertijd wonderbaar schouwspel voor. Voor wie zulks nog niet gezien heeft is het oprecht bewonderenswaardig. De verlichte hotels die het strand boor den schenen «ene fantasmagorische stad, een droombeeld een noordervenetië, die onder de buigin,3n der baren op dan dui steren horizont nu eens verschenen om daarna weer te verdwijnen. Merkwaar dig contrast tusschen het modern be schaafd werelddeel en het ontembaar woe lig natuurselement. Nu naderen we merkelijk het land ;'t en is geen fantasmagorism.geen droom meer Neen 't is eene werkelijkheid die we voor oogen krijgen. Casino, Palace,Continental, MEERBKKE. OPENBARE VKRKOOPING van eene gerieflijke te Meerbeke (Valleistraat). De Notaris COSYNS, te Meerbeke, zal openbaarlijk verkoopen GEMEENTE MEERBEKE. Een woonhuis met afhangendheden en verregaande erven, gestaan en gelegen aan de Valleistraat, gekend ten kadaster sectie D, nummers 374h en 372i, met eene oppervlakte van 30 aren 50 centiaren, pa lende noord de straat, oost Edmond Tim mermans. z'üd de weduwe Van Adorp en west Petios Sterckx, Boom, hout en afsluilingsprijs 2000 fr. Bewoond door Jan Baptist Van Der Taeien. Onmiddelijke ingebruiktreding. ENKELE ZITDAG Maandag 24 October 1927. om 2 uren stipt namiddag, ter herberg van sieur Charles Beeckman, te Meerbeke v'alleistraat. Zelfde Notaris COSYNS, zal, ten ver zoeke en aan de woonst van Jan-Baptist Van Der Taeien en kinderen te Meerbeke, Valleistraat op Donderdag 27 October 1927, om 1 uur stipt nam ddag, openbaarlijk verkoopen HUISMEUBELEN schoone kleerkasin pitch-pin, tafels, stoe len, banken, enz. AKKERALEM. schup, braak, gaffels, rieken, zeis, pik, enz. Verders een schoone GEIT en eene hoeveelheid brandhoui. Met gereed geld en onder de gewone voorwaarden. Men wende zich ter studie van boven- genoemden notaris COSYNS, voor den aankoop van Gemeente Deuderwindeke, I. Eene nieuwgebouwde welgelegen VILLA, met garage, tuin en boomgaard, gestaan en gelegen aan de Driesstraa! na bij het Dorp, groot 71 aren 21 centiaren, Ingebruiktreding met Kerstdag 1927. II. Eene Hofstede met schuur sial- Ocean, al wat Oostende bezit in prachtge- bouwen, alles zeg ik is verlicht waarlijke en zeer treffende vergelijking met v«netië des avonds gezien. En welk een groot en welzeggend beeld voor den christene. Hier nog de schuimende wateren de ongelukken, en tegenspoed des levens ginder het blinkende vasteland.de eeuwig heid, den Hemel, die we allen zien, waar we niet verder afzijn, en die zooveel ver- waarloozen Men zou zeggen dat God duizenden beelden dier waarheid hier op aarde gezaait hseft om den mensch, de schoonheid van 't eeuwig geluk doen in te zien.j Als men zulks aanschouwd denkt men aan de dwaasheden der wereld die onzekere vermaken dezer woelige zee ver kiezen Aan de immerdurende vreugden die m«n op eenige stappen van daar ont waart, waarzinnige aardsgezinden die u door dien schijnbaar schoonen zeespiegel laat verleiden om een stoffelijke en be- driegiijke kroon Nu begint opeens de regen te vallen, zoo fel, dat op een tijd van een kwartier genoeg om de manmuvers te eindigen, wij gansch doorweekt van den boot spron gen recht naar ons hotel liepen, ons ont- kleeden en welhaast in een diepen slaup vielen Het was 10 1/2 ure, 's Anderendaags wanneer we onze oogen opendeden, kwam't zonr.eken weer al door onze venster piepen jw'aanschouw- den onze nog druipende kleedingstukken, en m'n vriend beziende schoten we beiden in een grooten lach. Het was half twaalf 1 Bijna middag PETROGAKDO. ZWANSBARON

Denderklok | 1927 | | pagina 2