Bi NIEUWS NIEUWS! Kiezing voor den Werkrechtersraad Tweede Jaar Nr 22 Prijs per nummer 25 centiemen. Ninove 27 Mei 1928. Katholiek Vlaamsch en Volksgezind Weekblad VOOR HET KANTON NINOVE R. LiYSTifóHA>N!-LI!!Aïii Bedevaart naar Lourdes. Schromelijke Lastertaal. Eucharistisch Koagres té Aalst. Foorplein Groote Markt Ninove Komt zien naar onzen gedreseerden BOERENHENGST. OP ZONDAG 3 JUNI 1928 Ir\ het Arrondissement Aalst stemmen de Patroons Bedienden en Werklieden voor Kiezers neemt wel acht! In Mexico. ■B I Postcheckrekenin^R^uysterman ir_1862154) Abonnementsprijs 3 maanden fr. 3,50 0 maanden 6,50 1 iaar 12,50 Drukker-Uitgever NINOVE, Koeipoortstraat, 10, NINOVE Aankondigingen Gewone per regel 1 fr. dikwijls te herhalen vol gens overeenkomst. Dit woord alleen Sinksen brengt de Ninovieters in blijde stemming,want dan is 't kermis in de stee. 't Zonneke iacht, 't vaantje wappert, de huizen staan in 't nieuw, de menschen zijn uit- geborsteld, 'n aangename geur hangt in de lucht alles stemt tot danige welgezindheid. Doch niet alleen voor Ninove, maar voor gansch de H. Kerk, voor al wat Christen heet niet alleen om wat kermisgeur en kleur maar om zijn hooge geestelijke waarde heefc die dag een bijzonde re beteekenis. Op Sinksen immers vieren we de Nederdaling van den H. Geest over de Apostelen, van den Geest die de pas gestichte Kerk kwam bij staan met zijn vele goddelijke ga ven. Blijven we hier enkel bij deze twee stilstaan wijsheid en sterkte, omdat ze aan onze moderne maat schappij zoo broodnoodig zijn Broodnoodig ja, aan onze licht- oplevende, oppervlakkige men schen, die nochtans zooveel willen weten, die nochtans zoo sterk wil len schijnen en die helaas, verdo len en onmachtig blijken waar 't er op aan komt hun echte levensdoel t« zien en te bereiken. De gave van wijsheid verlicht hen, o H. Geest, de velen, die te goeder of te kwader trouw, in 't duistere van de vertwijfeling, 't ongeloof, of 't scepticisme rond dolen. Richt het verstand van hen die beweren dat (het er zoo nauw niet steekt, als het gaal over kerk en godsdienst, en die zeggen dat het later... meer dan tijd genoeg is, om na te denken over Dood, Oordeel, Hel en Hemelï. Doe hen begrijpen den diepen ernst van 't leven, de prachtige orde der schepping en laat hen zien de eenigmooie ketting die alle toestanden van 'tmenschenbestaan aaneenschakelt. Weiger hen toch niet uwe laatste genade, waardoor ze in de uiterstelevensstondesmee- kend naar een priester vragen, om zich te onttrekken aan de veroor deeling door den strengen Rechter en zich vol betrouwen over te geven aan Gods grenzelooze barmhartig heid. Uwe gave van sterkte, H. Geest smeeken we at, voor de zwakkelin gen, die massa zijn in onze dagen verander 'tflauw gellakkcr van hun petieterig geloof tot eene helle vlam die hoog oplaait, en ook an deren verlicht en in gloed zet. Wek apostelen alom in uw Kerk, en stuur maaiers zn pikkers in goud rijpen zielenoogst. Deel mede, eok aan ons geslacht, het Pinkstervuur dat van de vreesachtige Apostelen de kloeke herauten wist te maken van den gekruisigden Christus de zeecn over, de landen door, tot voor koningen en keizers klonk hun fiere taal aan God eerst zijn we gehoorzaam martelaar stier ven ze ten slotte, hunne leer met hun bloed bezegelend. Maar nu helaas, hoe weinigen die pal staan in den vloed van ge notzucht en gewin die de hoofden op hol berengt, en de harten dor maakt. Dat zijn de goden waaraan men offert op onze dagen plezier en geld daarvoor wil men een eeuwigheid wagen Mochten die verdwaalden van daag komen onder den he nieu- wenden invloed van Hem die als oorsprong heeft de oneindige liefde waarmee God de Vader en God de Zoon elkaar van alle eeuwigheid beminnen mochten zij de ware schatten leeren kennen en hoog achten,en terugkeeren tot den God die Liefde is, en in Wie alleen alle heil en geluk te vinden is. De bedevaart van het Bisdom Gent heeft plaats dit jaar op 0 Augustus tot 14 Augustus De Blauwe Trein vertrekt uit Gent den (i Augusti, te 8 uur 's morgens, komt langs Ninove, houdt te Parijs 5 uren stil om de bedevaarders toe te laten per auto car een uitstap te doen in Parijs en te 15 uur het plechtig lof bij te wonen in de basiliek van Mont- martre. Die trein komt toe te Lourdes den 7 Augusti in den na middag. TerugkeeruitLourdesden Maan dag 11 Augusti rond II uur. Aankomst te Lisieux den 14 Augusti, om I uur 's morgens solemneele H Mis. Om 10 I \"2 uur afreis naar Belgie langs Moeskroen, Audenaarde, Gent, Aalst rond 20 uur. Prijzen der plaatsen in Belgisch geld uit Aalst 2C klas 725 fr. 3e klas 490 fr. De uitstap in autocars is in die prijzen begrepen. De Witte Trein met de zieken en andere bedevaarders ver trekt uit Gent, Dinsdag 7 Augusti te 8 uur en komt langs Ninove deze trein gaat rechtstreeks naar Lourdes waar hij aankomt den Woensdag 8 Augusti om 10,57 u. Terugkeer uit Lourdes,Maandag 13 Augusti om 14 uur, aankomst te Ninove, den Dinsdag 14 Augu sti om 15,45 uur. Prijzen der plaatsen in Belgisch geld 2e klas C35 fr. 3e klas 410 fr. Boven die prijzen moeten alle bedevaarders rog de onkosten in het hotel zelf betalen. Het bestuur der bedevaart zal aan die bedevaarders, welke het verlangen, eene plaats in een hotel bezorgen, doch iedereen moet zelf de onkosten aan den hotelhouder betalen. Het is jammerlijk gesteld met het socialistische getrek hier in onze provincie, üm dat vast te stellen moet men noch profeet, noch groote geleerde zijn. De kiezingen in het Gentsche onlangs gehou den zijn een prachtbewijs, de verminden ring van het ledenaantal der roode syndi- katen, tegenover den stijgenden groei van de Christelijke Vereenigingen spreke- boekdeelen en die verkiezingen voor de Werkrechtersraden op 3 Juni e.k. jagen onze roodjes den bibber op het lijf. Ze willen natuurlijk middeltjes zoeken om de slagen af te weren en dat ze, met die middelen niet kieskeurig zijn, hoeft geen betoog meer. Nu weer hebben ze een schandaligen laster praat uitgekraamd in hun roode blad. Ze hebben namelijk ge schreven dat de sekretaris van Het Spaar wezen der Christene Werklieden te Gent (Poel) er sinds een paar weken met zijn kas van door zou gegaan zijn. En die sekretaris die natuurlijk geen minuutje, geen secondeken op het appel ,is ontbroken heeft hun nu een fijn-ge lapt briefken geschreven dat ze verplicht zullen zijn op te nemen, zonder natuurlijk te gewagen \an de rechterlijke vervolging, enz., enz. We zijn nu eens benieuwd hoe de lood jes dit proper z takje we r al eens zullen uitleg en. Intusschen blijft het zeker en altijd bestaan Als ze zich niet kunnen weren met eerlijke middelen, dan gebrui ken ze maar van die streken als deze die we hierboven v.rhaald hebben. Dat is socialistische eerlijkheid, verstaat ge Schelden, tieren, rszen, persoonlijk heden (natuurlijk, omdat hun programma te kort schiet) en alle andere dingentjes waar serieuze menschen de schouders voor ophalen omniet meer te zeggen. XX. Hierorder deelen wij', ir groots 1ijn«n, het piogramma mede van het e.k. Eucha- ritisch Congres, dat zal plaats hebben te Aalst op VRIJDAG, ZATERDAG en ZONDAG, 15, 16 en 17 JUNI 1928. Vrijdag lö Juni. Algemeene Communiemis voor de vrou wen. Te 4 uur namiddag, openingsplechtig heid door ^tgr. Coppieters, Bisschop van Gent, in de Sint Martinuskerk Te 4 1/2 uur. Plechtige opening-verga dering in de Feestzaal van het Sint-Jozefs- college, Brusselschestraat. a. Welkomgroet door den Heer R. Moyersoen, Burgemeester van Aalst, Senator, gewezen Minister van Nij erlieid en Arbeid. b. Openingsrede door den Z. E. H. Kanunnik Coppcns, Pastoor Deken van Aalst, Voorzitter van het Eucharistisch Congres. c. Gelegen- heidsaanspraak door JenE. Pater Berftold van het Orde der Capucienen. Te 5 1/2 uur. Vergadering der Afdee- lingen in het Sint Jozefscollege a. Voor Mannen b. Voor de Jeugo. Te 8 uur. Openingsplechtigheid ter eere van het Heilig Hart in de Sint-Martens- kerk met gelegenheidssermoen door Z. D. HMgr. Coprieters, Bisschop van Gent. Zaterdag 16 Juni. Te 7 uur. Algemeene Communie voor de kinderen van de Stad Aalst in de Sint Martenskerk. Te 9 uur. Plechtige Hoogmis in de Sint Martenskerk door de Eerw. Paters Bene- dictynen. De koorzangen zullen uitge voerd worden door het koor der Eerw. Paters Benedictynen. Te 10 1 2 uur. Bijzondere vergadering voor de Priesters in het Sint Jozefscollege. Te 11 14 uur. Vergadering der Kruis- tochters in de feestzaal van het. Sint Jozefs college. Te 2 1/2 uur Vergadering voor de Vrouwen :n het gesticht der Damen van Maria. Te 4 uur. Vergadering voor de Onder wijzers en Onderwijzeressen in het St.- Jozefscollege. Te 5 1,2 uur. Feestzitting in het Sint lozefscollegeOpvoering van het vermaar. de stuk DE GEHEIMEN DER MIS door de Koninklijke Rederijkerskamer De Catharinistenonder de kunstvolle leiding van den Heer Michel Van Vlaen deren. Te 8 uur. Heilig Uur in de St. Mar tenskerk. Lofspraken door den Z. E. H. Kanunnik Van den Gkeyn. Zondag 17 Juni. Algemeene Communie voor de Mannen in de parochiekerken van Aa,st. Te 9 uur. Pontificale Hoogmis in de aankomst van de Groote met een Wereldberoemd programma, alsook en buitengewoon uitgelezen troep Artisten, en eene schoone verzameling van GEDRBSEERDE PAARDEN. De eerste vertooning heeft plaats Zondag 27 Mei om 3 uur. Alle dagen 's'avonds om 8 uur BUITENGEWONE VERTOONING Zondag en Donderdag om 3 uur groote FAMILIE VERT00N1NQ. Voor een vermakelijken avond allen naar de Cifküs Sefrpay. s—MMB BBHB BBMBBMaftgagMBMBBBM KATHOLIEKE KANDIDATEN. Patroons. Kamer der Werklieden. J. Cappuvns, fabriekbestuurder, Aalst. J. Van dén Haute, nijveraar, Ninove. R. De Haeck, bouwmaterialen, Aalst. J. Van Oudenhovc, nijv. Burgemeester, Sottegem. Plaatsvervangers L. Van Cauwenbergh, breifabrikant, Aalst J. De Backer, handschoenfabr. Ninove. A. Doorns, stoolmaker, Geeraardsbergen, Leo Huylebroeck, marktkramer, Aalst. Kamer der Bedienden. I eo De Meeter, nijveraar, Aalst. H. Van den Daele, nijv. Geeraardsbergen Bedienden. H. Aerts, Geeraardsbergen. V. Van Steenberghe, Aalst. Plaatsvervangers Ph. Van Driessche, Ninove. Pr. Van der Taelen, Aalst. Kandidaten der Kristene Werklieden. F. Coppens, wever, Aalst. K. Van Liefferinge, Houtbewerker, JGee- raardsbergen Fdw. Simon, schoenmaker, Meerbeke. A. Gevaert, staatsv.erkman, Sottegem. Plaatsvervangers P. Steppe. Allumettenbewerker, Ninove. R. Van Holder, sigarenmaker, Ünkerzele. L. D'Haeee, metaalbewerker, Aalst. L. Meuleman, bloemist, Hofstade. D© heeren Jorie Van de Putte, drukker, te Aalst en De Landtsheer, nijveraarf bur gemeester van St. Lievenshautem, die ais plaatsvervangers werden aangewezen voor de lijst der patroons. (Kamer der bedien den) werden als gekozenen uitgeroepen, daar er geen tegenkandidaten voorgesteld werden. Vergeet niet dat er bij deze kie zing twee bollekens moeten zwart gemaakt worden het bolleken in het vierkantje boven de lijst der werkelijke kandidaten en het wit bolleden in het vierkantje boven de lijst der plaatsvervangende kandi daten. De stemming is verplichtend zooals bij de andere wettelijke ver kiezingen. Sint Martenskerk door Mgr. Coppieters Bisschop van Gent. Te 10 1,2 uur. Plaatsing door Mgr. j Coppieters, van den eersten steen der j nieuwe kerk op de parochie van het H. j Hart. Te 2 uur. Vesperdienst in de St. Mar- j tenskeik waarna groote Euchariiische be- I tooging in de straten van Aalst. Na de betooging zegen met het Allerheiligste. Aanspraak met luidsprekers door Mgr. j Coppieters en toewijding van de stad aan het H. Hart, door den Heer Burgemeester Moyersotn. Deze plechtigheden hebben plaats op de Groote Markt. Daarna, insgelijk; op de Groote Markt, opvoering der Cantate CHRIS7 L S KONING onder de leiding van den Toondichter E P. Dom. A. X erhatgen. Gedurende de dagen van het Eucharis tisch Congres heeft in de za'en van het gs- sticht der Damen van Maria eeij Tentoon stelling plaats van Kerkornamenten, van wege het Werk der Arme Kerken. Toen er onlangs spraak was dat de Mexicaansche regeering voortaan zoo af zien van het plegen van gruwelen jegens de katholieken, werd dat bericht met wei nig geloof aanvaard. Dat men geen trouw mocht hebben in de regeering van den bloedhond Calles, blijkt ten overvloede over de berichten welke nu bekend ge maakt worden door het Katholiek Inlich- tingsbureel.Zij doen heelemaal uitschijnen hoe leugenachtig de bewering van de Mexicaansche regeering geweest is, gezien de nieuwe gruwelen waarvan de katholie ken de slachtoffers geworden zijn. Wij ontleenen aan gezegd Katholiek Inlichtingsbureel de volgende berichten welke vernomen werden uit de beste bron en welke met de grootste moeilijkheden over de grens van Mexico, konden ge bracht worden Üp 22 April werd in de stad Mexico een priester doodgeschoten en een ander aan gehouden.Op bevel van de regeering werd bij, benevens negen kloosterzusters gede porteerd. De gedoode priester heet Pater Albino Cardenas. De regeering heeft be kend gemaakt, dat Pater Cardenas met DENBERKLOK SINKSEN CIHKUS SFJ1AY Nr i 2»

Denderklok | 1928 | | pagina 1