Banque Centrale de la Dendre Bericht. E L D Uit ter hand te keep Voor al urne bankbeaiepkingen en geldplaatsingen Een epksfmakeade Geschiedenis STAD F.N OMLIGGKNDE NINOVE. J. A. E. VERACHTERT HUISMEUBELS www erfstuk als slaven van die hartelooze schuldeischers te moeten beploegen. Al- dus was de toestand 60 jaren geleden. De Anglikanen en de Lutheranen waren de katholieke missionarissen in Chota- Nagpor voorgegaan en maakten het aan vangen hard en vruchteloos. 60 jaren arbeid hadden slechts 2400 zielen tot den waren schaapetal gebracht. Somber was de toeko.nst. Doch op eens betreed een jongen vlaamschen Jezuïet het tooneel en in min dan 7 jaren verandert het aanschijn der zaken totaal. Constant Lievens, een man die in de geschiedenis der Katho lieke missiën immer zal worden geplaats naast Xaverius, de Nobili, Ricci, en De Smet begint in Indië zijn wondervolle loopbaan. P. Lievens werd in 1885 in Chota-Nagpore gezonden. Begaafd met groote natuurlijke talenten legde hij zich al dadelijk met eere taaie wilskracht toe aan de studie der wetten en gewoonten der streek. Weldra had hij eene voldoen de kennis opgedaan der wetten betreffen de de landrenten, eveneens kende hij nu de uitgestrektheid evenals de gronzen van het vermogen der zemindars. Met die kennissen voorzien was hij bij machte goeden raad te schenken en hulp te verleenen aan de arme inboorlingen, die bij hem de tallooze gevallen kwamen aanklagen van dwingelandij en willekeur. Hij toonde hun hoe hunnen toevlucht te nemen tot de Engelsche rechters, hoe de rechtvaardigheid te doen zegepralen over het geweld. De mare dat een groote witte Saheb aangekomen was om ze te beschermen verspreidde zich zeer snel einde en verre over de streek. Van alle kanten kwamen de neerslachtige groepjes te Torpa toegestroomd raad en bescher ming zoekend. Met duizender leefden zij onder de tenten rond het leemen hutje van den missionaris. Lievens maakte ze zich allen tot vrienden, verdedigde hunne rechten en gelukte er in hun te doen begrijpen wat ée katholieke godsdienst hun bracht zoo naar ziel als naar lichaam. Het volk luisterde dankbaar en gewillig en de meesten boden zich aan om als ka- teckumenen ingeschreven te worden. Zoo zette die grootsehe beweging in, die heden steeds voortgaat. In een jaar 1500 bekeeringen, 't volgende jaar 15000, daarna 50000, in 1889 75.000. P. Lievens beulde zich letterlijk af aan die reuzen taak. Hij leefde te paard, sliep meestal onder den blooten hemel, at en dronk waar en wat hij vond. Op die wijze knaakte hij zijn jongleven op 7 jaren van schier onmersc'nelijke werkdadighe- den. In 1891 werd hij terug naar België gezonden, naar het leven geraekt en stierf, enkele maanden na zijne aankomst, aan de teering op 37 jarigen leeftijd, eigenhandig heeft dezen modernen Xa verius 27 000 indianen gedoopd en 75.000 bekeerd. Doch nu vooreerst begon de apoteose, die de kroon moest zetten op het mar telaarschap van dezen apostel. Alhoewel de Lutheranen en de Anglikanen in hun nen nijd alles in het werk hadden gesteld ter verdelging van het veroveringswerk, niettegenstaande hongersnood en vervol gingen van wege kleine rajas om deze wilden uit den J schoot der moederkerk te ontrukken zijn er heden 208.399 Ka tholieken en 30.142 katekumenen in Chota-Nagpore. Mannen en vrouwen die vaat en onvermurw baar staan in "t geloof Er zijn heden rijzige kerken en ruime schooien in 27 groote katholieke centra, waaruit de missionarissen, ongelukkiglijk niet talrijk genoeg, uitgaan over parochies waarvan de uitstrekking sommige onzer bisdommen overtreft. Vier of vijf raaien per jaar worden de belangrijkste dorpen, door de missionnaris bezocht, die hunne kudde komen verstreken en aanmoedigen in hun ede'moedig katholiek betrachten. In elk dorp is er een Katechist die het volk onderwijst en vergaderd voor het gebed, die nieuwe dorpen trachtte bekeeien de missionaris op de hoogte houdt over de godsdienstige en toestand van de Kommunoteit. Evenwel zijn die heldhaftige lieden i.iet tevreden met deze zeldzame bezoeken van den priester. Zij zien er niet t°gen op 20 30 40 mijlen te reizen om te gaan biechten en ter H. Kommunie te gaan op den eersten Vrij dag der maand. Fcholen zijn overal ingericht in de streek. Lagere dorpscho len, die aansluiten bij de centrale scholen. Middelbare scholen waarvan de beste wotden gekozen om hunne studiën voort te zetten op het St. Joannes Kollege te Karchi, ja zeif, op de universiteiten van Patna en Caltutta. Geleerd door 't verleden wisten de Christenen zich samen te sluiten in eenen macht-gen boerenbond, essentieel Katho liek. Klic jaar wordt een lgemeene ver gadering beleg1, waarop de afgevaardig den van einde en verre toegestroomd WENDT U TOT DE benevens de materieele belangen ook de •ocieele en godsdienstige aangelegenhe den bespreken en belangrijke maatrege len treffen voor de opheffing hunner stamgenoten. Maar als een heerlijke bekrooning van zijn werk heeft God onder deze ver drukte inboorlingen priesters en klooster lingen uitgekozen, die onder alle opiich- ten hunner roeping waardig blijken. Gelijk weleer de boerenjongen Constant Lievens aan de Moorsleedsche hoeve en aan zijne paarden wordt ontnomen om als God's priester en kloosterling voor de heidenen te verscheinen, zoo heeft God's Almacht, de kleine wilden van Chota-Nagpore ontnomen aar> hunne modderige rijstvelden om ze te bekleeden met het priesterschap en in hunne handen de macht neer te leggen, die hij gaf aan 2ijne apostelen. Zoo heeft ook hij de kleine dochter» der wildernis aan hunne kudden van geiten en ossen ont roofd om God's bruiden te worden en de engels van zijn liefdewerk. - Zal dien wonderen uitbloei van 't be- keeringawerk nu verwelken Van U, beate L-zer moet het antwoord komen. Neen, indien uwe gevouwen handen in gebed an uwen open geldbeu gel het den missionaris toelaten den noodigcn steur» uit het Moederland te bekomen. Eens te meer komt de nieuwe FORD bewijs te geven van zijn onovertrefbaar meesterschap. In de Automobielkoers Copen- hage-Parijs-Copenhagen zijnde 2300 Km. heeft de nieuwe FORD de twee eerste plaatsen ingeno men. Tusschen alle vreemde mer ken waren slechts 2 Fordwagens vertrokken, en eigenden zich de twee eerste plaatsen toe. De Voi- tuur die zich f* klasseerde hoorde toe aan den Heer Paul Tholstreep van Roskilde, Denemarken, en had reeds 35 000 Km. op haar aktief. De weg dezer koers was zoo lastig dat de geleiders verplicht waren op sommige plaatsen door het veld te rijden, wat niet belette dat de TWEE FORDS den af stand aflegden tegen een gemidel- de snelheid van 70 km. per uur. Kier de officieele uitslag Merk Geleider gemiddeld per uur 1 Ford Tholstreep 70,2 k. p. u. 2 Ford Verheiu 70 3 Talbot Prins de Bourbon 69 4 Durend M. Fisk 61,5 5 Chevrolet Sortnsen 59,5 Verdere commentaar is overbodig. Gaat heden nog een proefrit doen, gij zult verstomd staan en 't is de NIEUWE FORD die he den of morgen uwe voituur zal zijn. Zondagdlenst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERTS, Burchtstraat. Reis naar Biankenberghe Op Zondag 18 Augustus doet onze Ko ninklijke Harmonie Etndrachi haar jaar- lijkschen uitstap naar Biankenberghe, Er zal een Groot Kunsicorcert gegeven worden op de kiosk van den zeedijk, recht over 't Hotel Ëelga, van 11 1|2 u tot 11|2 u. Gezien den overgrooten bijval, welke onze Harmonie steed? in deze aangename badstad bekomen heeft, doen wij een bij zonderen oproep tot ai onze katholieke vrienden, opdat zij zoo talrijk mogelijk onze muziekanten zouden gaan aanmoedi gen. Plechtige processie. Op 15 Oogst zal de processie haren ge wonen uitgang doen. Ze zal vertrekken uit de dekanale kerk seffer.a na de Hoog mis van 9 uur. De groepen moeten ten minste kwaart voor 10 uur op het plein aanwezig zijn. De processie zal den volgenden weg volgen Kerkplein, Kerk straat, Biezenstraat, Dedeynstraat, Des- pauteerstraat, Graanmarkt (kant naast het stadhuis), Burchtstraat, Burgtdam, tot aan het kapelleke en dan terug langs de Beverstraat naar de kerk. De Vlag zal op den toren uitgestoken worden bij twijfelachtig of regenachtig weder zal ze te 9,30 uur ingetrokken worden in geval de processie niet uitgaat. Zooals blijkt uit de opgave, zal de pro cessie niet meer langs de Vlaminckstraat gaan. Hoe di processie samen gestild is Sedert een paar jaren heeft fcet bestuur van de processie menige verandering gebracht san de samenstelling der groepen van de processie, en 't is wellicht nuttig oena de opvatting ervan te doen kennen met het doel de geloovigen den zin en geest ervan te doen beter kennen en w sa idee ren. Benevens den groep van het Zusterhuis welke aan de eerste processie deelneemt gaan regelmatig in de processie de vol gende parochiale groepen de groep van Geloof Hoop en Liefde, die de drie god delijke deugden voorstelt om aan de geloovigen te leeren met welke gevoelen» zij de processie moeten volgen eu be- oordeelen de groep v»n den H. Joseph, patroon van de Katholieke Kerk en van on» land daarna volgen in orde van waardigheid de groepen der confrérieën van de parochie, namelijk de groep der H. Barbara, van het H. Krui» en van het H. Hart daarop volgt de groep van de H. Theresia, patroonheilige van de nieuwe parochie dan komt de groep der H.H. Cornelius en Cyprianus, de tweede patronen onzer parochie. eindelijk volgt de groep van O. L Vrouw Hemelvaart, koningin van Hemel aarde, patroonhei lige onzer parochiekerk. De processie wordt besloten door h«t Allerheiligste, dat in triomf door de stad gedragen wordt om overal Gods zegen uit te deelen. Het Allerheiligste wordt voorafgegaan door de Harmonie en zan gers, welke om de beurt Goda lof ver kondigen door muziek en zang juist voor het Allerheiligste gaat een kieine groep, samengesteld uit twee paar Aarts engelen die bloemen dragen welke door kleine kinderen, zinnebeeld der kinder lijke onschuld, voor het Allerheiligste op den weg gestrooid worden. Rondom het Allerheiligste gaan de leden der Eerewacht van het H. Sacra- ment en andere geloovigen met eene brandende flambeeuw om het Allerhei ligste met licht te omringen, zooals de liturgie het voorschrijft. Achter het Allerheiligste volgen de parochianen die al biddende de processie meedoen en dienen als eeregevolg. Kermis Pamelstraat. Zondag 11 en Maandag 12 Oogst is het Kermis in de Pamelstraat, ingericht door de maatschap. Wie Zaait sal Oogsten Br zuilen Allerhande Volksspelen plaats hebben. Rood Kruis van Beigie Op Zondag 11 Augustus 1929, te 11 uur, ten stadhuize, Plechtigs oeerlaindtgtng van het diploma aan vier leden onzer af- dceiing, die den tweeden cursus met're- gelmatigheid en vruebt gevolgd hebben. Inn oners van de stad moedigt onze leerlingen aan, door aan die plechtigheid deel te nemen. Steunt net Rood- Kruis, door U lid te laten maken onzer afdeeling (mininum bijdrage5 fr.) Toekomenden winter zullen wij op nieuw cursussen vap den eersten graad in richten. Wij verwachten ons aan groote belangstelling. Het Bestuur. Gaat zien. Ziet de uitstalling van het huis P. De vieminck - De Mont, waar er bijzon, der binnen eenen groote keus van Eau- fortes- en pointe sèche te koop zijn. Wat ge voor het uitstalraam niet ziet, kunt ge binnen vinden. Motor Uuion Auto-Moto Club Kilometers koers - vliegend vertrek Zoudus, de groote dag is eindelijk aangekomen binnen enkele uren zal onze stad weerklinken, door 't gedruisch en gebrul der snelle motcurs dat nog maals onze oude zagen en kwezelkes zal doen zeggen ie swarte duivels zijn daar En hun doen uitroepen Leve de Motor-Union alles is gereed voor dezen grooten dag. Het inrichten van deze nationale koers heeft veel moeite gekost, maar is er zooveel te schooner om. Met de grootste zorg is alles goed nagezien en goekgekeurd geweest, en de leden, welke eenen post aangenomen hebben, zullen die met plicht weten te vervullen. Ik zoo aan mi)r, plicht te kort komen moest ik nalaten deze regelen te schrij ven om allen te bedanken die recht streeks en onrechtstreeks ons geholpen hebben, tot het wellukken onzer koers. Dank aaa onzen sportieven burge meester. heer Dr Behn, die ons alle toelatingen gegeven heeft, die wij hem aangevraagd hebben, dank. Dank aan de Heeren Hoofdkommissaris, Thuylie, en adjudant der gendarmerie Micholt, voor hunne medewerking tot de inrichting van politiemaatregelen en orde, dank Dank aan de milde gevers. elks de schaleD en andere prijzen geschonken hebben, dank. Dank aan al onze moe dige Heeren Baron de Failly, notaris Breeckpot, Jules Birmant, Van Caene- ghem, Stevers, Bellemans Durant, enz., enz., ik vergeet nog. Dank aan de Dewde"lox, voor zijn medewerking. Niro. Kappelekermis. Op Donderdag 15 Oogst om 2 1|2 uur groote VELOKOERS voor rijders onder de 17 jaar. 300 fr prijzen afstand 35 Km. Om 3 KEGEL/KOERS per velo voor kinderen van beide geslachten onder de 12 jaar. Om 4 uur MONSTERBOLL1NG op wilde banen. 500 fr. prijzen, Om 5 uur MANDEBOLLING voor vrouwvolk. Om 8 lj2 uur zeer stipt Oroot kunst- concert door de Katholieke Koninklijke Harmonie Eendracht bestuurder^M. F. De Geeterj, met de weiwiiiende medewer king van onzen gewezen stadgenoot M. Alfons Dd Quick, eersten opera-barytor- zanger van den Koninklijken Franschen schouwburg van Gent. Stedelijke Muiziek school Uitslag der noten leerklassen Lagere leergang l' Studiejaar Klas: Mej. De Lessines Maximum der punten 60 I- melding - groote onderscheiding Van Impe Lena, 57 punten Klas: M- Bourguignen Klas M* De Geeter Lagere leergang 2' Studiejaar Klas Mej. Grootaert 1' melding - groote onderscheiding De Maeseneer Frans, 56 Pauwels Elisabeth, 54 D'Hondt Willy, 54 Kermisnaklanken. CORSO-N IN OVE. Corso, zonder bloemenwel it verstaan en in ieder geval een puik-gelukte stoet. Dl Ninovieters hebben hier uns te meer bewextn dat 11 kunne* als ze willen, op un schitte rende uitzondering na. Dat de Jury het niet gemakkelijk schijnt gehad te hebben, kunnen wc ons dat best in denken, want otn te zeggen deze of gun* groep is de mooist* dunde er al wat meer kunstzin dan er gewoonlijk steekt in de corfnissen van onze stzdsgenooten. Er zijn nochtans blijken gegeven van fijnen smaak daar heeft een der kleinste wijken bewijs van geleverd en die er op aanstuur den wat hoogtr te staan dan de banale uit drukkingen van de gewone reklamestoeten uit de kleine provinciesteden, en die, nutte- genstaandi dit, van de Jury dm stamp van den ezel kregen. Het is dan ook begrijpelijk dat u/e ons zullen onthouden hier een der groepen te vermelden en tr verder op uit ie wijden want.., als dt Jury reeds heelt gefaald, wat zouden wij dan niet op onzen kerfstok kun nen krijgen en... en cas de tout, obatiens- ioi. Het toe&cloopen volk (vele duizenden) if anders een flink bewijs geweest van het wel verdiende succes van den stoel en kan nitf anders dan een spoorslag wtzen naar meer en beter, maar.... EEN PROTEST. Daags na den kirmisstoet, kregen we dan ook een pretest ie zim en te hoeren I maar dan een... kcrmisprotist. De protest.....anten waren immers geestrijk verheugd en lieten de gewaande of juist* onrichtvaardigheid niet aan ie koud* klieren van hun gevoel raken.Op den wagen van Prins Ras Taf art, reden te door de straten van de oudste, stoutste en wijsste stad, dit weerklonk van hun eerder blijgeestig protest. Naar ons verder werd gemeld schijnt hst protest uitgelokt te zijn door de houdtng van de Jury du it volgelingen van dm Ras ge- klasseerd hebben achter de Kinderen, Oor- taak naar 'i schijnt we zeggen dit er altijd bij) om plezier ie doen aan een zeker heerschap uit den wijk der gemld* Kinderen promotor van dit pkenomenaal stoelgedeelte Wat er van is weten we niet. We nemen dan ook gun stelling, maar wat we weten als het waar ts. dan heeft de jury gefaald en dan hebben de Ras'sers gelijk zoo maar dadelijk protest aan te teeken tegen dett han delwijze. Wat we anders ook kunnen zeggen ts dat voormelde promotor een kemelengedacht heeft gehad mei de uitbeelding van eoo'n onder werp en waar hij beweert dat in andere ste den dergelijke onderwerpen den eersten prijs wegkaaptendaar levert hij 't bewijs dai zijn uitbeelding flink gefaald heeft, of anders wil hij beweren dat alle Nincvieters boeren zijn, (i« den slechten zin van 't woord) die het sckoone van het kinderachtig* niet kun nen onderscheiden. Soit.... wtj weten dat hij geen Wortelkrapfler is en wij hebben reeds ondervonden dat hij ie Wortelkrabbers noch kent, noch verstaat. EEN ANDER KUNSTPRESTATIE. Met een paar woerdenwant om ever hei heugelijke ftit dat onte Koninkltlk* Harmo nie Eendracht voor hei eerst sinds vier en dertig jaar, terug ep de stedelijke kermis tp de planhen komt, te schrijven, teu er meer plaats noodig sijn dan het beperkte plaatste in ten weekblad. 's Avonds van den hermisstoet, dus, werd de kermisvreugde voortgezet, in een waardi- gen tin van den achtermiddag, met een fijn en kunstrijk Concert door de Koninklijke Eendracht. Wat we er over zeggen Hebt ge *t vel* Volk gezien. Helt ge ie herhaalde teejuichin- gen gehoord. Hebt ge wel vergeleken mei andere uitvoeringen. Hebt ge 'i oordeel ge hoord van onze eigene tegenstrevers, Zoo ja., dan kunt ge gerust mei ens besluiten Daar bennen ze een puntje aan tuigen. Zoo neen. dan hebt ge iets gemist. BESLUIT Al lijkt het waar te heeten dat de kermis op de foor van jaar tot jaar schijnt af te nemen, toch moeten wij 't een ver heugend feit hceten dat de kermis onder bevolking zelf een ander en beter succes mag boeken. Waar we 't vroeger nog hebben op genomen voor de kermissen der wijken moeten wij hier absoluut het gedacht van esn javiijkschort stoet flink tosguichen Het brengt de bewoners nader bij elkan der, het doet ze voor een dag althans da kleinzielige politieke vitterijen vergeten en schudt in hun geest het besef wakker van allemaal, zonder uilzondering, inwo ners te zijn van de kermisvierende stad, die niemand barer kinderen wil uitsluiten. Kleingeestigheden zullen er altijd be staan, daar zijn we roerend mee 't akkoord maar daar ook kan ook aan verholpen worden. Als bijvoorbeeld de feestcommis sie par force geen jury meer spelen wil, maar dit aan vreemdelingen overlaten, dan zullen ze zelf reeds gevrijwaard zijn tegen de gerechtigde of ongerechtigdepro- testen van wege deelnemers en dat kan niet anders dan hun taak natuurlijk ver eenvoudigen en vergemakkelijken. En als dan de politiek, op zulke dagen nog een beetje meer onder den hiel kan worden gehouden, dan kunnen we gerust voor de toekomst zeggen «'t Zal wel gaan* Vidi. De Voiksverzekeringmaatschap- pij CoHSTANTiA, gesticht in <898, zoekt een jong, eerlijk en ieverig man voor het agentschap van Ni- nove en omstreken over te nemen. Er bestaat eene groote mogelijk heid het agentschap uit te breiden Schrijven Ch Loersch, Gewes telijken bestuurder, 3. Square de l'Aviation, Bruxelles, Wagen met vier wielen dienstig voor paard of twee koeien- Zich te bevragen ten Bureele van het Blad. door iedereen voordeelig te bekomen om te bouwen; huis, land of grond te koopen zijn zaken uit te breiden, enz. ALLE GELDLEKNINGEN OP HYPOTHEEK Gemak van afbetaling. Gratis inlichtin gen. Landbouwers en werklieden zeer gunstige voorwaarden. Spreekuren 9-12 en 2-7 's Zondags 9-12. 18, Graanmarkt, 18, AALST an Keukangerief op Zondag 11 Oogst 1929 Studie van Notaris JEANRENfe VAN ROSSOM, te Ninove, Graanmarkt, 86a ZAAILAND Maandag 19 Cogst 1929, Programma 1. Marebe Militaire n- i Schubert 2. Obéron, openingstuk Weber 3. Vlaanderen, heer De Quick R. Vereman» 4. Pallet d'Isoline (5 deelen) Messager 5. Rigoletto, Fantaisi Verdi 6. Tu Renaitras, heer De Quick Th. Dronchart 7. Scènes Pittoreaqnea (4 deeleu) Massenet 8. Vlaanderen Onze Bruid J.VandenEeden heer De Quick, Het klavier wordt gehouden door Juf.Grootaert 1. melding - onderscheiding De Deyn Bertha, 58 punten Van Aelbroeck Irene, 48 1- melding. Van Muyletn Irène, 47 punten Van Brantegem Jeanne, 47 Van Guyse Den i se 45 melding onderscheiding Vander Schueren Agn. 4O punten De Vrieze Margr. 82 3I4 Moeremans Elise 87 De Voa Elza, 3? 1' melding - groote onderscheiding De Moi Hendrik, 58 112 punten Carli.r Roger, 56 314 i' melding - onderscheiding De Luyck Roger, 51 Ij2 punten Van Caolaert Hit. 49 3(4 1- melding Arija Victor, 42 2' melding - onderscheiding Wachtelaere Raymond 398[4 punten Van Londerzeele Pet. 38 1(2 De Feyter Oscar, 38 1(4 I- melding - groote onderscheiding De Ville Mauiice, 58 1(2 punten De Backer Léon, 65 Kieckens Charles. 54 I' melding - onderscheiding Brackmans Edmond, 51 1(4 punten De Henau Marcel, 5O Adriaens Lodevójk, 49 8(4 S' melding - onderscheiding Vander Haegeo Albert, 87 Franchet Arthur. 86 melding onderscheiding D'Hondt Kamiel 5O 1(2 punten OPENBARE VERKOOPING van sckoone te Ninove, Preulegem De Deurwaazder LEON PKNNE te Ninove, cal namens M- Frans De Schepper, openbaarlijk ver- koopen in de zeel van M' Edmond De Coster, barbier, te Ninove,Geeraardsbergscbe«teenweg,i5 om 2 ure stipt namiddag ia nieuwe keuken- en h er bergs teelen, ronde tafel, keukentafel, ruststoelen, tapijt van 311m. saiongarnituur in notelaar, bertaande uit tafel, 8 canapés en 2 stoelen, 13 schoone nickelen filters' 3 schouwgarnituren, 3 spiegels, koffieservice (i2 ■takken), théservies, 2 dessertserviezen, piëdestal verscheidene bedspreiden, schrijnwerkersgerief. 4 dikke koperen baren met platen voor deurbe- klcedseSs bier-, likeur- en wijnglazen, lavaboser vies, keukengerief t zooals potten, pannen, kon. men teljooren, tassen, lasser oliën, étagère, wsschketel, marmiet, kuip, ces koffers,2 plateaux voor herberg, enz. enz. OPENBARE VERKOOPING van een perceel te Meerbeke, Groot Bogaard. Notaris VAN ROSSOM verblijvende te Ninove Graanmarkt, 35a, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Meerbeke Een perceel allerbeste Zaaland, gelegen ter plaatse genaamd Groot Bogaard, gekend ten ka daster wijk D, nummer S19, met eene oppervlakte van 26 aren 60 centiaren. In gebruik bij den verkooper, M. Jos. Geer om» tot na het ach wen der eropstaande vrucht. Enkele Zitdag om 3 uur namiddag ter herberg van Mr Jotepb De Smet, tc Meerbkee, Hallebaan, sum

Denderklok | 1929 | | pagina 2