Bericht. B ad i o-Lu men Banque Centrale de la Dendre SPORTNIEUWS GELD Een ophefmakende Geschiedenis STAD EN OMLIGGENDE NINO VE. Gemeente Rozenaken BERICHT Sloot- al urne bankbeaierkingen en geldplaatsingen Aspelaere. ALFONS BERLENGEE Vrije Technische Scholen Aaist DENTIHOlJ DENT1N0L DENTINOL J. A. E. VERACHTERT Burgerlijker! Sta:qd vao 22 tot 29 August! 1929 Jos. Oe ^ayvep, Houtbei»erkeo, Metaalbewerker, Modelmakerij, Elektriciteit. Spin- en Weefkunde. in kennis met een flinken man, dien se trouwde. Hij vertelde haar echter niets van zijn verleden. Deze man was.,Cu- sano. Het echtpaar dreef handel en werd rijk. Door eene of andere beweegreden gedre ven. kwam Guiseppe Cusano naar Cala- brie terug. Het stond geschreven dat hij zijne straf zou uitdoen. Zijne brieven werden onderzocht daar hij zijne kaart niet kon toonen... Guiseppe Cunsano werd in de armen der wrekende Nemesis gevoerd. Is het geen echte roman. Eens te meer komt de nieuwe FORD bewijs te geven van zijn onovertrefbaar meesterschap, In de Automobielkoers Copen- hage-Parijs-Copenhagen zijnde 230(1 Km. heeft de nieuwe FORD de twee eerste plaatsen ingeno men. Tusschen alle vreemde mer ken waren slechts 2 Fordwagens vertrokken, en eigenden zich de twee eerste plaatsen toe. De Voi- tuur die zich I* klasseerde hoorde toe aan den Heer Paul Tholstreep van Roskilde, Denemarken, en had reeds 55.000 Km. op haar aktief De weg dezer koers was zoo lastig dat de geleiders verplicht waren op sommige plaatsen door het veld te rijden, wat niet belette dat de TWEE FORDS den af stand aflegden tegen een gemideh de snelheid van 70 km. per uur, hier de officieele uitslag Merk Geleider gemiddeld per uur 1 Ford Tholslreep 70,2 k. p. u. 2 Ford Verhein 70 3 Talbot Prins de Bourbon 69 4 Durand M Fisk 61,5 5 Chevrolet Sorenscn 59,5 Verdere commentaar is overbodig. Gaat heden nog een proefrit doen, gij zult verstomd staan en 't is de NIEUWE FORD die he den of morgen uwe voituur zal zijn. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERTS, Burchtstraat. Moto-ongeluk f Zondag laatst, rond 12 uur 's middags kwam den geranmden V.., motorijdcr, wonende alhier, afgehold met zijn moto op den steenweg van Ninove-Geeraards- bergen met eene snelheid van 85 kmper uur. Gekomen aan den Barreel kon hij het stuur niet meer houden door de groote snelheid, en den motorijder vloog over zijn machien. Gelukkig is'hij er nogal goed van afgekomen, kwetsuren aan han den en aangezicht. Spijtig ongeluk, maar eene goede les voor al die jonge motorijders, die zoo dwaas de stad komen ingereden. A. Belangrijke Diefstal Gaat zien. Ziet de uitstalling van het huis P. De Vleminck - De Mont, waar er bijzon, der binnen eenen groote keus van Eau- fortes- en pointe sèche te koop zijn. Wat ge voor het uitstalraam niet ziet, kunt ge binnen vinden. GEBOORTEN: Mannelijk2 Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN Petrus-Joseph, De Backer, fabriekw. met Irma, Van Muylem, stikster, beiden te Nir.ove. OVERLIJDENS Leo-Hubert. Van der Straeten, smid, 64 j. Herlinckhovestr. Alfonsine, Vroonen, 29 j. echtgenoote Wijffels, Edmond, overl. te St. Truiden. Maria-Juiia, Timmermans, 61 j. echtg. Altons, De Ville. Burchtdam. Diefstal Waarom nog de risco loopen van dief stal of brand De BANQUE D'ALOST stelt te uwer beschikking brandkasten, opge steld in overwelfde, gebetonneerde, en ge- pantseide kelder, gebouwd volgers de laatste technische vereischten, en die de volstrekste veiligheid aanbiedt tegen ge vaar vat. brand en inbraak. Huurt er een voor eenige centiemen per week, en gij kunt gerust slapen, en u op reis begeven. BANQUE D'ALOST 6, Beverstraat, Ninove. ken in. Hij herstelt rap en volgt op 3 mi nuten. In Pamel is het De Smet die draai en doet. Bellemans wil vluchten .naar Praet heeft hel gespannen en beiden ne men 50 meters. De Gieter zet zich san het trekken en de groep hervormt. Dauwe volgt op 2 minuten. Dauwe kreveert nog en komt bij. Praet kreveert. Dauwe wint eene premie, maar ongelukkig zijnde, rijdt hij op een moto welke tusschen de toeschouwers stond en bezeert zich zoo dat hij ai weenende opgeeft, maar Vader Dauwe komt tusschen en kan zijn zoon doen voort rijden en weldra is hij bij. Dc knie doet hem pijn. Praet, die op een ge leende velo rijd', waarvan de freinniet pakt komt terecht op een auto, gelukkiglijk zonder gevolg. De Gieter lost zijn frein, herstelt rap, en volgt te Ninove op^ 1 mi nuut. Brewé op 4 minuten. In Ninove breekt Beliemar6 zijn pedaal en De Gieter geeft op. In Meerbeke kreveert Timmer mans en Dauwe volgt zijn voorbeeld. De jacht wordt ingezet. Te Pame! raken de achtervolgers en vallen loodzwaar ten gronde. Steenhout en De Smet breken hun wiel. Praet rijdt op een grooten steen en zijn kettirg loopt af. Steenhout krijgt een ander rijwiel en zet alleen zijn weg voort. De Smet moet het opgeven. a1 de renners zijn van el kander gescheiden. Praet die de achter volging inzet breekt een wiel maar heeft toevallig een ander. Ondertusschen komt Dauwe afgestormt die vandaag geen moeite kent en rijdt tegen 40 km. in het uur over die ruwe kalsei- steenen, gaat al zijn tegenstrevers over, zoodat hij reeds te Ninove tweede door komt. Steenhout houdt stand en verflauwde geen oogenblik. Niettegenstaande Dauwe trekt en sleurt, gelukt hij niet Steenhout bij te halen, die als groote wirmaa* de e ndrneet over bolt, waarvoor wij hem dan ook van harte proficiat wenschen en lopende dat hij nog menige eerste prijzen naar onze Denderstreek zal halen. Ziehier de uitslag 1. Steenhout Benoit, op rijwiel Van Hauwaert, in 4.30 u. 2. Dauwe René op 5 m. 3. Praet op 11 m. 4. Timmermans op 13 m. 5. Bellemans op 16 m. 6. Brewé op 30 rn. Schaal Sportwereld aan de Dender streek. René VAN ALMA. Eene plaats van Veldwachter is open voor de gemeente Rozenaken Aanbieding te sturen aan den heer Burgemeester, voor 4 Sep tember 1929. Alvorens zich aan te bieden worden de kandidaten verzocht zich te wenden tot den Gemeen tesekretaris voor kennie te nemen van de bepalingen van den heer Gouverneur. Rozenaken, 10 Oogst 1929, De Burgemeester, A. CAPRON. De wachtmeesters der rijkswacht van Herselt, Henri Janssens en Ferdinand Van Rompaye, waren Maandag nacht op ronde en hadden z>ch in hinderlaag gesteld aan de kerk van Ramsel. Rocd 4 ure's mtTgens. zagen ze een wielrijder kornMi aangeholdbij was zonder licht en kwarn uit de richting van Aerschot. De beide gerechtsdieraars sprongen op hem toe. De wachtmeester Janssens kon hem grijpen en een worsteling ving aan. Bei den vielen ten gronde. De onbekende wist los te komen en kou over een haag sprin gende, ontkomen. Hij had noodgedwon gen zijn rijwiel, waarop een groote zak was gehecht, moeten achterlaten. De wachtmeesters, alsdan bemerkend met een dief te doen te hebber, zetten een achtervolging in. Maar de kerel had in tussen en de bosschen weten te bereiken en kon, dank aan de duisternis ontsnap- pen. Bij onderzoek van den zak bleek het dat deze een belangrijke buit bevatte, name lijk een troote hoeveelheid zilverwerk, zooals lepels, vorketten, messen, koffie, lepels, enz., enz. Benevens dit vonden ie gendarmen nog twee kostbare schilderijen en eenige snuisterijen. Ook bleek het alras dat de fiets enkele dagen te voren gestolen werd te Brussel. Het onderzoek bracht nog aan htt 1 cht dat dien zelfden nacht een belangrijke diefstal werd gepleegd te Aerschot, ten r.adeele van den heer Daels. Deze ter plaats geroepen kwam zijn ei- gedom herkennen dat hem terug gegeven werd. Het ges.olene heeft eene waarde van ruim 30.O00 fr. Del schilderwerken alleen vertegenwoordigen eene waarde van 20.000 fr. WENDT U TOT DE Sterfgeval. Verleden Zondag is alhier, na eene lange en pijnlijke ziekte, in den ouderdom van 65 jaren, zeer godvruchtig overleden den Heer Burgemeester der gemeente. De plechtige lijkdienst en teraardebe stelling, heeft Donderdag om 10 1}2 uur plaats gehad. Nog r.ooit heeft men te Aspelaere een begravenis gezien waar een zoo overtal- rijke menigte deel aan nam.J Zoowel zijne politieke tegenstrevers als zijne vrienden hadden er aan gehouden een laatste hulde te brengen aan den ver dienstelijken man, dien altijd en in alle omstandigheden te vinden was om zijn medeburgers te helpen en bij te staan, zelfs buiten zijne gemeente wierd hi hoog geacht voor zijne dienstvaardigheid jegens de hulpbehoeftigen. Wij twijfelen niet of den betreurde af- gestorvene heeft van den Allerhoogsten, voor zijne schitterende deugden hier op aarde, reeds de belooning hier boven ont vangen die God aan zijne dienaars belooft heeft. Moge de blijken van genegenheid van wege al zijne parochianen en de talrijke vrienden van elders, maar bijzonderlijk de overtuiging van zijn opperste geluk bij den Heer een troost wezen voor zijne be droefde gade en kinderen. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sareoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u veie ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot Te Denderhautem Kermis-Maandag, 2 September GfOOte B&ankoers voor Juniors, ingericht door den Veloclub De Moedige Supporters», met de medewerking van 't gemeente bestuur. eenige neringdoeners, de Siga retten 't Haantje, de rijwielen Blauwvoet en Spojlwereld 1750 fr prijzen en talrijke premiën, virdeeld als volgt 1* een koerskader, waarde 300 frank, meer honderd frank en palm 2- 300, 250, 200, 150, 125, 100. 75, 50. 50. 25, 25 en 25 frank. Afstand 90 km. Wegwijzer Dender hautem, Ninove, Iddergem, Denderhau- tem (vier maal). Denderhautem, Nincve, Voorde, Aspelaere, Erembodegem Welle, Iddergem, Deuderhautern (2 maal). Een shaal geschonken door de Gebroe ders De Gendt. houtzagerij, Denderhau tem, aan den eerste der Denderstreek. Schaal Sportwereld voor Club, aan de vier best gerangschikte renners. inschrijvingen mogen van beden af gezonden worden aan de veloclub De moedige Supporters bij Alfons Lippens, Molenstraat, Denderhautem. Beverstraat, Ninove. Groote Pr(js Belga te Ninove van Zondag 25 Augustus Het vertrek werd gegeven om 2.25 u. aan 9 deelnemers. Ze ziin pas weg of Steenhout sleurt het groepje door Ninove dat het een lust is om zien. Wij komen te Meerbeke waar Timmermans zich in de karre spant. Door Meerbeke zet Dauwe de bandbreu- Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nuttinck Lavendelstraat 15. (Telefoon 502, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Voetbal _ae Afdeel ing Serie B. Oost-Vlaanderen I5 September 1929 Heenmatchen Wat Jules Verne niet sag Men pleegt te zeggen, dat de fantasie vleugels heeft en inderdaad verlaat zij veelal orze reëele, aardsche sfeer en stijgt uit boven de werkelijkheid. Dichters en schrijvers vermogen voor het bonte spel hunner verbeeldingen een sprookjes-wereld te scheppen, waarin het maanlicht de kruinen der hoornen verzilverd en fonteinen klateren in mar meren bekkers. Shakespeare weefde om zijn blijspelen een zonnigen, een gouden glans het zijn schier alle sprookjes, waarin lachende vrouwen, geestige cavaliers, minzieke mannen, wijsgeerige narren, potsierlijke deftigheden, geniale domkoppen, elfen en luchtgeesten als in een dartelen dans dooreend warrelen. Ook de eigenlijke geesteskinderen der auteurs, hun menschuitbeeldingen zijn meestal sterker of zwakker, blijder of droever, wijzer of dommer, dan de men- schen die we in het dagelijksch leven ontmoeten. De onsterfelijke figuur van een Don Quichotte, grandioos geteekend, gaat bo ven de realiteit uit. Toch zullen er altijd wel merschen zijn, die in den ridder trekken van eigen karakter zullen herken nen en juist zij, die in dit opzicht blind zijn, zullen wellicht door anderen als geestelijke nazaten van den Don worden uitgemaakt. Er zijn ook schrijvers, die we tot de technische fantasten kunnen rekenen. Het meest bekende voorbeeld is wel Juler Verne. Wie heeft in zijn jongensjaren diens boeken niet verslonden 1 Verne zag voor zijn geestesoog beelden, constructies, waarvan zijn tijdgenooten niet droomden. Maar hier doet zich nu het merkwaar dige feit voor, dat de erfelijkheid de antasie heeft achterhaald. Verne was zijn tijd eenige tientallen jaren vooruit. Maar het bestuurbare luchtschip, de onderzeeër door hem beschreven, zijn thans inder daad gebouwd. Er zijn slechts weinig belangrijke uit vindingen der twintignte eeuw, welke in den grond der zaak niet door Verne zijn voorspeld. Maar een der grootste triomfen van den menschelijken geest is zelfs in het brein van dezen stouten fantast niet opgekomen. We bedoelen de radio, deze wonder baarlijke vinding, welke eenieder den toe gang ontsluit tot de geestelijke cultuur schatten der beschaafde wereld. Wetenschap en techniek hebben hier de fantasie voorbijgestreefd. Het sprookje is werkelijkheid geworden, dc werkelijk heid is als een sprookje. Wat klinkt het niet als een sprooaje, dat muziek, gespeeld in Europa wordt gehoord op een afgelegen plantage, te midden der tropische oerwouden En dat dat het woord, gesproken voor den micro foon van den PCJ zender te Hilversum over de geheele wereld wordt vernomen Het moderne radio-toestel, zooals dit thans door de groote fabrieken, als Phi lips, wordt vervaardigd, is eenvoudig, be- drijfszeker en zeer gemakkelijk te bedie- nen. Het is als een volmaakt instrument, aangeraakt door den tooverataf van het genie De Volksverzekeringmaatschap pij Constantia, gesticht in 1898, zoekt een jong, eerlijk en ieverig man voor het agentschap van Ni nove en omstreken over te nemen. Er bestaat eene greote mogelijk heid het agentschap uit te breiden Schrijven Cb Loersch, Gewes telijken bestuurder. 3. Square de l'Aviation, Bruxelles. Volturen Ford per occasie te koop Torpedo tn Conduite intérieure in zeer goeden staat aan zeer lage prijzen. Zich te wenden tot Frans Van Volxem, Expert-Werktuigkundige 26, Steenweg naar Aalst, NINOVE. 1. Middelbare Afdeeling, 4 studiejaren. 2. Voorbereidende Afdeeling voor Hoo- gere Leergangen, 4 studiejaren. 3. Hoogere Dagafdeeling, tot het vormen van Nijverheidsingeaienrs. INTERNAAT en EXTERNAAT Toezicht van Regeering, Provincie en Diocesaan toezicht. Jongelingen die op Middelbare School, College of Atheneum gestudeerd hebben, kunnen overstappen in 2, 3 of 4 studiejaar der Middelbare Af deeling. Vraagt Prospectus. door iedereen voordeelig te bekomen om te bouwen; huis, land of grond te koopen zijn zaken uit te breiden, enz. ALLE GELDLEEN IN GEN OP HYPOTHEEK Grmak van afbetaling. Gratis inlichtin gen. Landbouwers en werklieden zeer gunstige voorwaarden. Spreekuren i 9-12 en 2-7 's Zondags 9-12. 18, Graanmarkt, 18, AALST Studie van Notaris JEAN-RENE VAN ROSSOM, te Ninove, Graanmarkt, 86a Z A A I L A IM D Maandag 2 September 1929, ZAAILAND Ninove-Meld» Keermatchen 20-12-29 80 October Zcle-Volharden Beveren-Ninove Temsica-Mtulestcde Meld a Lvergem Deynze-Bcichem Keermatchen 5-I-3O »7 October Evergem Beichem Ninove-Teensica Meulestede-Zele Volharden Deynze Beveren-Melda Keermatchen lf-l-80 1 November Evergem-Meulestede Keermatchen - 19-1-SO 3 November Berchem-Volharden Zele-Melda Temsica-Beveren Deynze-Ninove Keermatchen I9-1-8O 10 November Melda-Temsica Ninove-Zele Meulestede-Deynre Beveren Berchem Keermatchen 26-1-3Ö i0 November Volharden-F-vergem Keermatchen3-Ï-30 Alles voor 't sport I I 't Sport voor alles Goal. a nr\T nru - Volharden-Melda Berchem- M en 1 est ed e Zele-Temsica Deynze Beveren Evergem-Ninove Keermatchten 17-1I-29 2.2 September Ninove-Berchem M eulestede-V ol har den MeldaDeynze Temcia-Evergem Beveren-Zele Keermatchen 24-11-29 29 September Meulestede-Melda Deynze-Zele Evergem-Beveren Berchem-Temsica Volharden-Ninove Keermatchen 15-12-29 6 October Zele-Evergem Ninove-Meulestede Melda-Berchem Temsi ca-Deynze Beveren-Volharden Keermatchen 8->2-29 18 October Menlestede-Beveren Evergem-Deynze Vol harden - Temsica Berchem-Zele doodt altijd in 5 minuten de hevigste Tan d pij n bestaat reeds 20 jaar NOOIT eene mislukking Eicht de ware en uwe tandpijn zal voor altijd genezen zijn 4 fr.50 in alle apothe ken OPENBARE VERKOOP1NQ van een perceel te Meerbeke, Groot Bogaard. Notaris VAN ROSSOM verblijvende te Ninove Gr&asmarkt, 35A, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Meerbeke Een perceel allerbeste Zaaland, gelegen ter plaatse genaamd Groot Bogaard, gekend ten ka daster -rijk D, nummer 819, met eene oppervlakte van 26 aren GC centiaren. In gebruik bij den verkooper, M. Joa. Geerom* tot na het scheeree der eropstaande vrucht. Enkele Zitdag om 3 uur namiddag ter herberg van Mr Joseph De Smet, te Meerbkee, Hallebaan, OPENBARE VERKOOPING van een peraeei te Iddergem, op 't Veldeken. Notarissen VAN ROSSOM, verblijvende te Ni nove, Graanmarkt, 8 sb,en BQMBEECK, te Brwa- sel, zullen overgaan tot de openbare verkooplng van Gemeente Iddergem^. Een perceel Zaailand, gelegen op t' Veldeken,

Denderklok | 1929 | | pagina 2