Banque Centrale de la Uendre SPORTNIEUWS Radio-Lumen Bericht. Gemeente Okegem ti E L 1) STAD l-.N OMLIGGENDE NINOVE. Een ophefmakende Geschiedenis en geldplaatsingen DENTINÖL DENTINOL Aspelaere Neyghem Meerbeke. MOTO F. N. 500 TV koop 3677 flesschen WIJN L A. E. VERACHTERT Jos. De Huyvet*, 4 stukken, i halve ee 7 kwaart stukken Ge- een static niet aan een klas Neen. .oren ver" eurtenissen waarop het .eeds die na- Je samenkomst plaats van waar trekken, d. i. niet an de Groen Dreef, nk nu toch niet aan vij nu hebben, zelfs .ie van derde of vierde 't was heel eenvoudig een planken afsluiting gelegen te midden van de ruime weiden langs die geliefkoosde wandeling der toenmalige Brusselaars. Een planken huisje diende tot statie gebouw. Langs alle kanten verdrong zich een ontelbare menigte Al wat Brussel bezat van rijtuigen zag men op de wandeling van de Groen Dreef. Die groote menigte was uiterst opge wekt het instinct van het volk voelde het begin van een nieuw tijdstip voor België. Alle burgerlijke en militaire ovetheden waren uitgenoodigd door den minister van binnenlandsche zaken tot die eerste proef van den ijZerenweg, zooals wij dat nu r.og roemen. Ook was het getal der ofhcietle kleederen groot if.H. de Theux, minister van binnenlandsche zaken de Meulemeester, minister van buitenlandsciie ziken; Ernest, minister van Justicie baron Huart, minister van geldwezen baron d'Evain, minister van landsverdediging de leden van het diplomatisch korps waren allen te genwoordig, de gemeentelijke gez4gvoer- ders van Brussel, en in 't bijzonder de ingenieurs van alle landen. Alle troepen van het garnizoen staan op rijen in het station langshenen de spoorstaven onlangs gsplaatst. In afwachting van het eerste vertrek^ en om het publiek dat binnnen was en de volksmenigte die buiten stond wat te vermaken speelde het muziekkorps van de Groote Harmonie zonder hare hulp was er te dien tijde geen waar burgerlijk feest mogelijk de muziek van het 2de Linie en het muziek der Gidsen die zich reeds bereidde lot den roem dien ze later verworven heeft, lieten de eene na de andere hunne schoonste stukken hooren. Het ware hier de plaats om een tafe reel op te hangen van de kleederdracht van dien tijd om beelJ te hebben van al die menschen daar samengestroomd van alle kanten, maar dat zou ons te ver leiden. Vervolgt. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIEKTS, Burchtstraat. Katholieke Middenstandsbond van Ninove In bestuursvergadering van den 29 Oogst 11 werd er besloten, toekomend jaar, een gezamentlijke uitstap, waarop alle leden met hunne familie uitgenoodigd worden, in te richten r.aar de WERELD TENTOONSTELLING. Elkeen zal hiera^ n hoogstwaarschijnlijk schikken deel te icmen. Om deze rede dan ook, werd er. in zelfde vergadering, beslist, eene Spaarkas in te richten waar elk lid zou kunnen storten naar verlan gen en vermogen, De stortingen zullen den laatsten Dondeidag van elke maand, in het lokaal, door den secretaris van den Bond aanvaard wotden. Eene eerste in schrijving wordt opgenomen den Donder dag, 20 September e. k. Bij K oninklijk Besluit var. den 0 Sep tember 1929, zijn de nieuwe statuten- bepalingen van de Middenstandmutua liteit, aangei omen in algemeene ver gadering van den 12 Juni 1929, bekrach tigd. De Christen? Middenstandsbond van Aelter viert op 29 September a. s. een Vlaggefeest met Gewestelijke Studie dag in eene laatste bestuursvergadering hebben wij besloten aan deze feesten deel te nemen. Wij doen dan ook een warme en laatste oproep tot al onze leden om hume toetreding voor dezen uitstap te ver eenen. Meer dan waar schijnlijk doen wij de reis per autobus. Inschrijvingen worden aanvaard bij den secretaris en in 1 et lokaal van nu af tot Zondag 22 September, 's middags. Ver trekuur en prijs zullen nader bepaald worden op de de algemeene vergadering van Donderdag, 26 September e. k. Donderdag, 26 September e. k,, om S uvr 'savor.ds, in het lokaal bij Victor De Feyter. te Ninove, Statiestraat, Algemeene vergaderng, Aan de dagorde staat eene korte toe spraak door den heer Ingenieur Albert VAN HECKE, leeraar aan de Hooge- school van Leuven, en eene voordrachtles over Overdracht- Faciuurzegtl, door M. De Bock, propagandist aan den Lands bond van den Christen Middenstand, te Mechelen. Vóór en r.a de vergadering ontvangst der eerste stortingen in de spaarkas, pas ingericht met het oog op den ge- zamentlijken uitstap naar de Wereldten toonstelling in 1930. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sareoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Eeverstraat, Ninove. Coöperatief Ons Voordeel te Ninove. De leden aandeelhouders der Coope ratief Ons Voordeel te Ninove, worden verzocht tot de jaarlijksche Algemeene Vergadering, welke zal gehouden wor den op Zondag 29 September, ten lo kale Kristen werkhedenbond, Koeipoort, Ninove. Dagorde Goedkeuring van bilan en rekening van voor- en nadeelen. Ontlasting aan beheerraad en Com- missariss..n. Herkiezing van 3 beheerders. Namens het Bestuur: V. De Wit. Wereldrecord Neergehaald Onze stadsgenoot, Michiels Prosper komt het record neer te halen van 100 meters loopen. Onze beste gelukwenschen. Tfely Eens te meer komt de nieuwe FORD bewijs te geven van zijn onovertrefbaar meesterschap. In de Automobielkoers Copen- hage-Parijs-Copenhagen zijnde 2500 Km. heelt de nieuwe FORD de twee eerste plaatsen ingeno men. Tusschen alle vreemde mer ken waren slechts 2 Fordwagens vertrokken, en eigenden zich de twee eerste plaatsen toe. De Voi- tuur die zich i* klasseerde hoorde toe aan den Heer Paul Tholstreep van Roskilde, Denemarken, en had reeds 55 000 Km. op haar aktief Üe weg dezer koers was zoo lastig dat de geleiders verplicht waren op sommige plaatsen door het veld te rijden, wat niet belette dat de TWEE FORDS den af stand aflegden tegen een gemidel- de snelheid van 70 km. per uur. Ki<?r de officieeie uitslag Merk Geleider Vreeselijk Motoongeluk. Verleden Donderdag namiddag kwam de heer Bauwens, handelaar in schoenen en wonende te Ninove, den steenweg van Ans op Luik afgereden toen hij almeteens op een vrachtauto botste met het onge lukkig gevolg dat hij eene schedelbreuk opliep en eenige minuten later bezweek. Hat ongelukkig slachtoffer laat eene vrouw met 4 minderjare kinderen achter. Rijksveearts. M. Arthur De Troyer laat weten dat hij zich van heden af komt te vestigen als VEEARTS te Ninove, Graanmarkt 53, Telefoon 2-56 Bijzondere verzorging voor duiven- en kiekenziekten. Koninklijke Handboogmaatschappij St. Sebastiaan Uitslag der Coupe Schieting na de 2* Match. Minner Aug. De Vleminck Petrus Avoux Arsène Van Laethem Pevenage Kamiel Coppens Frans Van den Haute Prosper Coppens Alfons V«»n Lierde Aimé Wachtelaer Emiel Goubert Oscar Verhumst Alb. Kiackens Arthur Van Droogenbroeck Achiel Blondiau Louis Van Petegem Marcel De Backer Georges Van Cauwenbergh Eug. Dortant Jules Coppers Kamiel De Jonghe Gustaaf Moeremans Edgar De Schepper Alfons Leopold De Ruyver Jozef gemiddeld per uur 1 Ford Tholstreep 70,2 k. p. u. 2 Ford Verhein 70 3 Talbot Prins de Bourbon 69 4 Du rand M Fisk 61,5 5 Chevrolet Sorensen 59,5 Verdere commentaar is overbodig. Gaat heden nog een proefrit doen, gij zult verstomd staan en 't is de NIEUWE FORD die he den of morgen uwe voituur zal zijn. MUUr ai uiue uauni/Gvucrniiiycu WENDT U TOT DE I :'V :.'V r Isd. 7 8 6 5 4 3 3 3 3 3 3 2 2 2 2 2 2 l 1 1 1 1 1 1 1 punten MARKTPRIJZEN van 17 September Boter per kilo fa- 35,00 Eieren 1-10 Aardappelen 0,50 Viggens 570-650 Konijnen 32,00 hennen 25,00 Kiekens 10,00 Gaat zien. Ziet de uitstalling van het huis P. De Vleminck - De Mont, waar er bijzon, der binnen eenen groote keus van Eau- fortes- en pointe sèche te koop zijn. Wat ge voor het uitstalraam niet ziet, kunt ge binnen vinden. Ter herberg van Ferdinand De Vlee- schouwer is en SOLO-SLIM gespeeld door Merckx Jan, met 10 troeven van Schuppen haas en Koeken haas, heer en zes. De medespelers waren P Van Eesbeek, J, Vanden Haute en Mevrouw Vanden Haute. De plaats van VELDWACHTER is te begeven. Jaarwedde 4900 fr. De aanvragen moeten, per aan bevolen brief, gezonden worden, aan den heer Burgemeester, vóór 25 September aanstaande. Voor nadere inlichtingen zich te wenden ten gemeentesecreta riaat De Sekretaris, De Burgemeester, G. Van Damme. J. Vandenberghe, Op Zondagen 22 en 29 September, prachtige AVONDFEESTEN igegeven door de meisjes der Huishoudschool, in de Zaal van het Klooster, om 5 uur stipt namiddag, ten voordeele der Missiën. Men zal opvoeren Philippina van Vlaanderen, drama in drijven. De Kwalen van Madame, tweespraak. Het Blinde Kind, tweezang, De Telefoon, kluchtspel. Prijzen der plaatsen 6, 5 en 3 fr. Diefstal Waarom nog de risco loopen van dief stal of brand De BAWQUE DA LOST stelt te uwer bescnikkmg brandkasten, opge steld in overwelfde, gebetonneerde, en ge pantserde keider, gebouwd volgens de laatste technische vereischten, en die de volstrekste veiligheid aanbiedt tegen ge vaar var. brand en inbraak. Huurt er een voor eenige centiemen per week, en gij kunt gerust slapen, en u op reis begeven. BANQUE D'ALOST 6, Beverstraat, Ninove. Voetbal Groote voetbalmatch op Zondag 22 September aanstaande, om 3 uur, Ni nove tegen Bercbem. Match voor het kampioenschap 1929-30 op ons terein Union Denderkaai, Ninove. Alle sportmannen naar ons plein om de kampioenen van 2de Divisie aan te wakkeren Goal. van Heilig Hartfeest Op Zondag 22 September 1929, plech tige INHULDIGING van het Beeld van hét H. Hart van Christus-Koning. Om 3 uur Christus-Koningstoet. Daar na op het kerkplein, wijding van het Beeld door dea Z. E. H. Pastoor-Deken Ninove. Aanspraak door den Z. E. pater Van Steenberghe S. O. van Gent, en den heer P. Callebaut van Mechelen. •Plechtig Lof en Gezangen. 's Avonds, Verlichting van het Kerk plein en hulde aan Christus-Koning. Waarom zijn de kofïxes van het huis De Roeck-Nuttinck Lavendelstraat i5. (Telefoon 502, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Ontvangst op raam of op antenne Onderstaand artikel verscheen in Radio- Industrie. M. de Brauwere behandeld er een onderwerp waar alle Radiolief hebbers belang in stellen. Wij meenen daarom onze lezers van dienst te zijn met er een afschritt van te geven. Ontvangst op raam of antenne Deze vraag stelt zich elke nieuwe radio-lief hebber wordt er in de praktijk wel steeds een behoorlijk antwoord op gegeven Neen. De man die, niets van radio afwetend, een radio-installatie wil koopen cn met dit doel den winkel van een koopman in ontvangtoestellen betreed, meent dat hij goed kiest als hij een toestel besteld heeft, waarmede naar de winkelier hem verzekerd heeft hij met luitspreker, Amerika zal pakken en minstens 75 Europeesche stations Welnu, als verbruiker van dit toestel, dient men eerder te streven naar een goede keus muziek en voordrachten, om aargenaam den tijd door te brengen, en niet de goede hoedanigheid voor de quantiteit op te offeren. Men heeft wel eer.s gezegd, dat de Belg een der lastigste luisteraars was terwijl de buitenlandsche amateur zich ertoe bepaald, een of meerdere stations van eigen bodem op te vangen, met, als intermezzo, eenige sterke buitenlandsche stations, oordeelen wij om de waarde van een post, naar gelang het aantal stations die er uit te halen zijn. In Duitsch- land en Er.geland, worden meer dan de helft der toestellen, zelfs met lampen, voor ontvangst van het meest nabijstaand uitzendingSstatior. gebouwd. Te New- York, luisteren het meerendeel der ver bruikers naar een der twintig in stad gelegen stations, en zulks op antenne in huis. Het zijn de gelukkigsten onder de radio liefhebbers. Het ligt voor de hand dat voor den Belgischen luisteraar het opvangen van plaatselijke stations niet veel om het lijf heeft zoodat we ons gedwongen zien naar buitenlandsche programma'» te luisteren Daventry, Parijs, Hilversum, Langenberg, enz. Daar nu deze stadions, wat golflengte betreft, zeer uiteenloopend zijn, brengen ze ons ertoe, als een ont- vangtoestel maar eenigszins gevoelig is, andere stations op te vangen het han- teeren van knoppen en schakelaars, het waarnemen van geheimzinnige uit de verte klindende stemmen en geluiden, brengt den luisteraar er van zelf toe te verlangen naar een duidelijker waarne mer van eiken tusschenpost en stilaan stelt hij minder belang in concert en voordracht, steeds op zoek als hij is, naar nog niet opgevangen zendstations, 't Wordt bij den luisteraar een echt sport. Gedwongen de grenzen steeds over te schrijden, heeft de Belg op den duur dat verre reizen prettig gevonden, en slechts bij hooge uitzondering gunt hij zich een oogenblikje om op eigen bodem terug te keeren. Moet men zulks wel, dan niet he re uren ja. Want, daar overal steeds nieuwe plaatselijke zendstations ontBtaan, welke ons gevoelig toestel altijd opvangen zal zij het dan zeer zwak en met vee! interferenties, zullen wij ertoe komen ons apparaat ultra-selecticf en ultra-ge voelig te maken, en bet spreekt vanzelf dat er ons niets anders voorstaat, dan ons uitsluitend van een ontvangraam te bedienen. Op die manier krijgen wij heel Europa door den luidspreker. Maar... zal zulks ons geluk verhoogen Is het feit dat we een klein ontvang, stationnetje, op de grenzen van Europa gelegen, kunnen hooren, van aard om ons een bijzonder genot te verschaffen Wij geiooven het niet De talrijke koncerten welke wij op zt wijze ont vangen zijn meerendeels riet van zeer hooge waarde ze komen daarbij tot ons, verflauwd, haast onhoorbaar, sto ringen met Z'ch slepende uit alle strexen welke ze overvleugeld hebben. De pro gramma's van al deze kleine stations waarvan het budjet noodzakelijk beperkt is, zijn verre van boeiend het gespro ken woord is natuurlijk onbegrijpelijk of men zou een volmaakt polygloot moeten zijn. Bijna altijd is het noodig de ontvangst te versterken om wat dui delijker te hoorendaarbij komt dan, dat door de fading na oogenblikken van krachtige ontvangst, er andere volgen van middelmatig gehoor en ook perioden van haast volkomen stilte. Het is niet waar, dat, zco wij een proef nemen met een ontvangraamtoestel waarbij een groot aantal lampen te pas komen, we bijna verbaasd rtaan door het op elkaar volgen van volgerde aantal uitzendingen. Doch blijven wij maar eerige minuten bij elk dier uitzendingen staan, dan komt alras de ontgoocheling want uit zuiver gehooroogpunt zijn de resultaten verre van schitterend. Daarom dan ook, zijn wij op bezoek bij iemand die een der meest moderne posten bezit, dan hooren wij ook altijd de 10 ons omringende stations teiwijl de €5 andere in den post sluimeren blijven. Ia het dus wel ncodig om Daventry, Hilversum, Langenberg, Stuttgart, enz, te ontvangen, een toestel met raam en talrijke lampen te bezitten Vestigen wij trouwens de aandacht op het feit, dat deze apparaten, uit beginsel zelf of uit reden van hun konstructie andere gebre ken bezitten welke men pas gewaar wordt als men zooal te doen heeft met heel wat soorten montages. ('t vervolg.) gansch nieuw, niet gebold, elek trische verlichting en klaxon, te koop per okkasie, zich te wender» tot Maurice BELLEMANS, 5, Geeraardsbergschestraat, Ninove. De Volksverzekeringmaatschap- pij Constantia, gesticht in 1898, zoekt een jong, eerlijk en ieverig man voor het agentschap van Ni nove en omstreken over te nemen. Er bestaat eene groote mogelijk heid het agentschap uit te breiden Schrijven Ch Loerscb, Gewes telijken bestuurder. 3. Square de l'Aviation, Bruxelles, Eene partij oude ramen dienst.g voor serren zich te bevragen bij Cyriel De Smet, meubelmaker Geeraardsbergschestraat60 Ninov, Voituren Ford per occasie te koop Torpedo en Conduite intérieure in zeer goeden staat aan zeer lage prijzen. Zich te wenden tot Frans Van Volxem, Expert-Werktuigkundige 26, Steenweg naar Aalst, NINOVE. in Douanen gebleven op Donderdag 26 en Vrijdag 26 September 1929, telkens om 1 1/2 tot 5 1,2 uur namiddag, ter herberg De Keiz r, Burgtstraat. 9, TE NINOVE zal door een afgevaardigde der Vereenigde Stapelhuize van Antwerpen (Goederen on der Toltoezicht) overgaan worden tot den verkoop van bovenvermelde Wijnen op flesschen en vaten (in Douanen gebleven). Voor verdere inlichtingen raadplege men de plakbrieven, door iedereen voordeelig te bekomen om te bouwen; huis, land of grond te koopen zijn zaken uit te breiden, enz. ALLE GELDLEENINGEN OP HYPOTHEEK Gemak van afbetaling. Gratis inlichtin gen. Landbouwers en werklieden zeer gunstige voorwaarden. Spreekuren y-12 en 2-7 's Zondags 9-12. 18, Graanmarkt, 18, AALST I i-f I fjfjin U /tl T .jj vr-i-TV.:üfv.vj r doodt altijd j in 5 minuten de hevigste j T a n d p ij n bestaat reeds 20 jaar NOOIT I eene mislukking Eicht de ware en uwe tandpijn zal voor altijd genezen zijn I 4 fr.bO in alle^ apothe ken OPENBARE VERKOOPING van

Denderklok | 1929 | | pagina 2