Badio-Lumen Banque Centrale de ia l)ei id re Bericht. Dood van Dr Stressmaa STAD FN OMLIGGKNDE SISOVE. Een ophefmakende Geschiedenis Voof al uwe bankbeoierkingen en geldplaatsingen Postchecks Ons Vleesverbruik voor en na den oorlog Mcerbeke Te koop Jos. É)e Ha-vff, over wat volgt Volgens de uitslag onzer proeven stellen "wij vast dat heel beslist de honig door een of ander bestanddeel ot eene nog niet gansch bevestigde bijzon derheid, op de algemeene versterking van bet lichaam eenen zeer gewichtiger) in vloed u toefmt. Het is bewezen dat Ce versterking van het lichaam gedurende eene honigkuur opgedaan, na deze langer aanhoudt 'dan die welke door een even langen rusttijd zonder homgkuur be werkstelligd werd. De honigkuur werd tot dusverre op 2ÖÜ kinderen toegepast en dit niet zonder goed gevolg. De honig, wordt in stijgende hoeveel heid (eenen halven tot eenen soeplepe tweemaal daags) in warme melk toege dlend, zonder verdere genees- of ver sterkingsmiddelen, tenzij zulks door den huisdokter of ouden verlangd wordt. Ons onderzoek omvatte inlichtingen no pens de grootteen het gewicht van het kind de samenstelling van het bloed (H. alsook den omvang van de borst bij diep inademen en sterk uitademen. Dan werd de gcheele gesteltenis der innerlijke or ganen ragegaan (met een hijzonder in acht nemen der klieren, longen, hart en zenuwstelsel) en niet het minst werd aan het zielkundig ondeizoek groote zorg besteed. Eene kuur waarbij een kind dat dij het eerste onderzoek 60 o/o HB. liet vaststellen, alsmede 29 kg. in gewicat, na zes weken behandeling 83 o/o ver toonde en 31 kg. woog, moch als eene goede kuur aanzien worden. Wanneer men echter dan nog, zooals een dokter tastend een verbetering der longen, een grooteren eetlust, een allengs wegvallen van zenuwverschijnselen vaststellen kan, dan moet rnen zich wel afvragen, hoe zulke uitslag in een zoo korten tijd mo gelijk is. Niet de honig alleen is de groote tooveraar, het nieuwe middel waarin zich de kinderen bevinden, speelt hier insgelijks een voorname rol de berglucht, het klimaat op 900 m. hoogte, de hgkuui en de drukke beweging in open lucht. Maar wij bevinden nochtans dat b. v. b. twee kinderen welke nagenoeg in dezelfde proefomstar.digheden verkee- ren waarvan het eene eene homgkuur medemaakt, het andere enkel de gevergde hoeveelheid melk beucmt, zich snel ont wikkelen en inderdaad dit, ten gunste der honigkuur. Eenige bevindingen van Mej. ur. Emmerich luiden als volgt 1Twee broertjes Bij het aannemen werd bij het kleine 53 o/o HB. vastge steld (deed eene honigkuur). Bij het aan nemen had het grootere 70 o/o HB. (deed eene melkkuur). Na den verstreken kuurtijd werd bij het kleine 62 o/o Hb, en eene gewichtvermeerdering van 4 kgr. bevonden wijl het grootere slechts 78 oo HB. en 1 kgr. vastgesteld werd. 2) Elfjarige knaap acht weken lange honigkuur. Harde klieren in den hals. Verkoudheid der rechterlong. Bij het heengaan geen weerstand. H.B. wa3 van 53 o/o tot 75 o o gestegen. In geschriften over bieënteeli wordt niet zelden de meening voorop gezet, dat eene zure maac geen honig ver dragen kan en dat deze Hatste zen pijn veroorzaakt ln hoeverre de proefnemin gen doorgevoerd werden, weet ik nie want in deze geschriften w ordt nu er.kc eenzijdig op de nadeelen gewezen. Ik nu, heb sedert vele jaren met eene zure maag af te rekenen en ^e' in ernstigen zin. De geneesheeren hebben dat vastgesteld. Soms had ik zooveel pijn, dat het werken mij onmogelijk werd. Het ergst leed ik wanneer ik mijne maag ontlast had en voora na overwerking of zenuwstoornissen. e neeskundige middelen korden de p.jnen niet loar altijd wegnemen. Het aiu- miniumgeneesmiddel van Dr a.i e Bern het a'cool liet mij meer en meer in den steek... Dezen winter wederom leed ik schrikkelijk en het was mij met mogelijk mij met de gewone geneesmid delen te verhelpen. Om deze reden wilde ik spijt» fl1® tegenspraak den honig als hulpnu e aanwenden. Ik handelde als volgt drond geen koffie meer; 2° gebruikte 's morgens een foeplepei honig evenals een lepel honig in melk opgelost. Op een vei der tijdstip nam ik nog enkel honig en melk. Eerst en vooral was het mij onmo gelijk iets nadeeligs vastte stellen, wei het tegenovergestelde, want sindsdien heb ik geen pijnen meer gevoeld, wilde ze geweldadig verwekken, iets wat m'j vroeger gemakkelijk gelukte, maar, waarin ik nu niet meer kan slagen, be- dertdien ben ik gezond. Nochtans wil ik den lezer opmerkzaam maken, dat ae, in het algemeen aanhitsende koffie, mij geen goed deed. Nu ik ook weet a, er veel verschillende maagpijnen bestaan, mag ik toch deze aanhitsing menig vooroordeel uit den weg ruimen. Daarom moeten wij den Heer zeer dankbaar zijn, dat Hij Dr Streseman, minister van Buitland- sche zaken in Duitschland. is Woensdag avond, rond 10 uur 's avonds, door een geraaktheid gelroffm. Seffens wierden de geneesheeren ontboden en deze waren van oordeel dat het een voorbijgaande geval zou zijn 's Nachts echter kieeg hij eene iweede geraakt! eid en I >onderdag morgen rord o uur bl es hij den laatste adem uit. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer DEP.UYVER. Beverstraat Vrijwillig Pompierskorps. In verband met di beslissing genomen door den Gemeenteraid waardoor o^s Pompier6koips van moderne pompen voorzien wordt, zullen er op aanvraag onzer stedelijke Pompiers, morgen. Zon - dag 6 October, om I i uur, op de Derder. kaai, oefeningen met eene nieuwe moto pomp, door pompiers van Brussel, gedaan worden. Rijksveearts. M. Arthur De Troyer laat weten dat hij zich van heden af komt te vestigen als VEEARTS te Ninove, Graanmarkt 53, Telefoon 25G Bijzondere verzorging voor duiven- en kiekenziekten voorgesteld en nogmaals hulde gebracht aan zijn onvergetelijken voorganger, den heer-Alfons Hanssens-zahger. Na de welgelukte voordracht van den heer, Ingenieur, kregen we rog enkele geslaagde proeven van amplificatie te genieten, waarmee dan ook het eerse feest van het Davidsfond»-Afdeeling Ni nove zijn beslag kreeg. Daarmee zitten we nu weer volop in de Winterperiode die ditmaal stenig interessant beloofd te worden. Reeds ver scheidene belangrijke Voordrachten zim in 't vooruitzicht gesteld. Wij zullen on zen lezers en de leden van t Davidsfonds, bij middel van De Dender klok tijd'g cp de hoogte houden. Van nu af aan kunnen we reeds zeggen dat er een opvoering verwacht wordt van de operette De Füozoof tan Haagen naar het boek van Jef Scheirs, voor het tooneel bewerkt door Marcel Dk Paepe, met muziek van een gekend componist uit onze muziekwereld. Deze opvoering die zal doorgaan onder de kundige leiding van den heer Paul De Mont wiens lof als tooneelman niet meer te zeggen valt kan niet anders dan een gebeurte nisvan belang worder, zoowel in onze tooneelwereld als in de werkkring van het Davidsfonds. Den Davidsfondsers wenschen we hier met een ook nog mede te deelen dat de brochuur van De Füozoof van Haagent eerlang van de pers komt en dat, wie den roman van Jef Scheirs bezit ook de tooneelbewerking van dit leuke hoek zal willen bezitten, temeer daar het aan een scha ppelijken prijs in den handel zal worden gebracht Beste'lingen kunnen reeds gedaan aan Marcel De Paepe, Weggevoerdenstraat, Ninove. D&vidsfotidstt MEN VRAAGT MEISJE voor alle werk, kost en inwoon, zich te bevragen ten bureele van het blad. het sto- in deri schoot heeft laten vallen. zullen het overal tot heil der menschheid bekend maken. Rh. B., U. V. S. Gaat zien. Ziet de uitstalling van het buis P. D6 vieminck - De Mont, waar er bijzon Heer zecr derbmnen eenen groote keus van Eau- rfat "cchenk I fortes- en pointe sèche te koop zijn ons datgechenk io„iictairaam ni Eens te meer komt de nieuwe FORD bewijs te geven van zijn onovertrefbaar meesterschap. In de Automobielkoers Copen- hage-Parijs-Copenhagen zijnde 23(M) Km. heeft de nieuwe FORD de twee eerste plaatsen ingeno men. Tusschen alle vreemde mer ken waren slechts 2 Fordwagens vertrokken, en eigenden goh de 1 twee eerste plaatsen toe. De oi tuur die zich klasseerde hoorde toe aan den Heer Paul Thoistreep van Roskilde, Denemarken, en had reeds 55 000 Km. op haar aktief. De weg dezer koers was zoo lastig dat de geleiders verplicht waren op sommige plaatsen door het veld te rijden, wat niet belette dat de TWEE FORDS den af stand aflegden tegen een gemidel- de snelheid van 70 km. per uur. Hier de officieele uitsiag Merk Geleider gemiddeld per uur Ford Thoistreep "70,2 k. p. u. Ford Verheio 70 Talbot Prins de bourbon 69 Durand M. Fisk 61,5 o Chevrolet Sorensen 59,5 Verdere commentaar is overbodig. Gaat heden nog een proefrit doen, gij zult verstomd staan en 'tis de NIEUWE FORD die he den of morgen uwe voituur zal zijn. 3) Tienjarige knaap: 4 weken kuur. Snel opgeschoten, bloedarm. H.B. «teeg van 53 tot 73 o/'o Verzwaard met 11 1/2 pond. 4) Tienjarig meisje 4 weken kuu.. HB. van 53 tot 72 o/o gestegen, mets tegenstaande het kind in het kuurhui- nog aan influenza en keelontsteking ge leden had. Doch niet alleen bij kinderen zijn zulke schoone uitslagen vast te stellen. De honigkuur is ook voor volwassen zeer heilzaam° Het volgende geval dat een echten bieman betreft zal het u zeer duidelijk maken. o Gij zult wellicht verwonderd zqn dat ik het met de heelende eigenschappen van den honig zoozeer opneem. V1. anneer ik U nochtans vertel dat ik gedurende veertien jaren onzeggelijk aan waterkri- stallen geleden heb, zult gij mij wei eenigzins begrijpen. Verschillende dozijnen geneesheeren heb ik geraadpleegd, heb de baden van Zwitserland; Frankrijk en Duitschland bezocht, doch vond er geen baat bij. Verleden jaar leed ik verder nog aan bloedende nieren en de doktoors welke mij verzorgden gaven alle hoop op ge- nezirg voor mij op. In dezen nood kwamen mij de uitslagen van A. Frauen- felder verder voor den geest en ik be sloot eene degelijke kuur door te maken. Na drie, vier weken leed ik geen pijn meer en sedert een jaar hebben zij zich niettegenstaande mijn 06 jarigen ouderdom niet meer voorgedaan Nog een andere bijval met eene ho nigkuur behaald, kan ik hier aanhalen. Wat ge voor het uitstalraam niet ziet, kunt ge binnen vinden. Heil, M. Firmin De Geeter Zaterdag, 28 September 1929 vierde de Koninklijke Harmonie Eendracht bestuurder, Mijnheer Firmin DE GEE- TER, ter gelegenheid zijner benoeming als bestuurder der stedelijke muziek school. Het was dan ook roet begeleide van een groot aantal eere-leden dat de mu- zi anten, op enkele uitzonderingen na, onder het spelen van een Brabartgonne de. gevierde aan rijre woning gmgen afhalen, om van daar uit een kleine optocht door de bijzonderste straten on zer stad t.e doen. De muziek speelde hare schoonste marchen en bracht de oeel£e* mers aan dezen optocht m volle be- g De geestdrift bereikte vast en zeker haar toppunt, wanneer na den optocht, den feesteling twee prachtige ruikers werden aangeboden tijder s de mooie gelegenheidsaanspraken, gehouden in het lokaal der maatschappij, door den heer Dr. Prové, voorzitter der Katholieke Harmonie, en door den heer Senator De Clercq, voorzitter der katholieke Kiesver- eeniging. Deze feestvergadenng eindigde met een woord van dank door den heer De Geeter, diep ontroerd van al deze welgemeende lof betuigingen. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sareoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. 2ij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Beverstraat, Ninove. 1 2 3 4 5 Diefstal Waarom nog de risco loopen van dief stal of brand De BANQUE DALOST stelt te uwer bescnikking brandkasten, opge- steïd in overwelfde, gebetonneerde, en ge- pantserde kelder, gebouwd volgens de laatste technische vereischten, en die de volstrekste veiligheid aanbiedt tegen ge vaar van brand en inbraai. Huurt er een voor eenige centiemen per week, en gij kunt gerust slapen, en u op reis begeven. BANQUE D ALOST 6, Beverstraat, Ninove. Rood Kr .us van Belgie- De Afdeeling Ninove, richt CtlFSUSSSn in gedurende het Winterseizoen 1929 30. Voor twee jaar kenden de Cursussen ingericht door het Rocd-Kruis een buiten- gewonen bijval. Do lessen werden regel* matig bijgewoond al de kandidaten die zich aanboden voor officieel examen van ambulancierster, bekwamen het diploma. Verleden zomer behaalden vier onzer leerlingen een bijzonder getuigschrift. Aangemoedigd door deze schitterende uitslagen richt onze lokale afdeeling dit jaar nieuwe en volledige cursussen in met de welwillende medewerking van de hee- ren Dokters Acht*rgael en Hertecant Deze leergang, toegankelijk voor ieder een, leidt naar een diploma. Het programma omvat Ontleedkunde, (Anatomie), Levensleer Physiologic),.Ge zondheidsleer (Hygiëne) en Verbandleer (Cours de Bandages. Om de jleergangen te mogen volgen, moet men ten minste achttien jaar oud zijn. De lessen zullen gegeven worden in oe zaal van het Vredegerecht, StadhuiB, te beginnen den Dinsdag 15 October a Dokter Achtergael. Ontleedkunde, Levensleer en Bacteriologische gezond heidsleer eiken Dinsdag te 19,30 u. Dokter Fertecaht Algemeene Ge zondheidsleer en Verbandleer eiken Vrijtulg, te 19,30 uur. Woont talrijk en regelmatig deze lessen bij. Wordt lid van het Rood-Kruis. Minimum-bijdrage 5 fr. De Secretaris, De Voorzitter, P. De Vriese. L. Cogen. Ontvangst oi raam of op anttune ('t Vervolg) Het is orzin te verklaren, dat gebruik van een ontv» .graant alle ringen uitschakelt J zelfs vermindert. Op eersten oogopslag schijnt het wel, dat het raam de storingen niet inzamelt maar het is tevens een slechte inzamelaar van golven, reden waarom dezen laatsten zoo moeten versterkt worden om tot een goed gehoor te geraken, maar men versterkt dan tevens de storingen tot normale waarde. Het raam, trous enst uit reden van zijn beperkte demping in hoog frequentie, is bijzonder goed en vangi meer storingen op dan een antenne. Tot mijn leedwezen heb ik het ver schijnsel tenmijnent zelf ondervonden. Mijn antenne is opgesteld boven eer. werkplaats waar twee dinamo a draaien op gelijkstroom van luttele energie. Het onken-gekraak van de inzamelaars is amper waarneembaar op een nutrodyne- post met een antenne aan gesloten Daaren tegen, wanneer ik op raam luister (op 20 meter van de dynamo's) is het mij onmogelijk het minste gehoor te krijgen, hoe zwak ook, zoolang de dynamo'B aan den gang zijn. Het komt dus niet van pas een raam te gebruiken in de hoop de storingen te verdrijven. Wat het ontvangen van de Ameri- kaansche posten betreft (he'geen slecht gebeuren kan tusschen 2 of 6 uur s morgens) is dit niet van groot belang daar de hartnekkigste luisteraar immers op dit uur als een roos slaapt De leek bestatigt dus, nadat hij zich kosten heeft getroost om een duren post te koopen, dat hij minder goed luistert en moei lijker, naar het tiental stations, welke hem een ontvangtoestel op antenne even goed zouden gegeven hebben, misschien nog beter en in alle geval met minder kosten. Naar mijn oordeel heeft de konstruS- t^ur ongelijk te pogen de posten met raam op te dringen, vooral wanneer hij erbij voegt, dat deze alleen in staat zijn een behoorlijke ontvangst te verzekeren. Het zou dichter bij de waarheid zijn te zeggen, dat het raam de ontvangst van de zwakte en de meest verweid er de stations verzekert, die met veel fading en storingen ontvangen worden en waar men gauw moê van wordt. Wenscht men ten slotte een super te bezitten, stukken van allereerste ge halte bevattend en met daartoe bestemde bijbehoorten uitgerust, dari loopt dit gauw tot fabelachtig hooge prijzen kunnen alleen weinige bevoorrechten zich een dergelijke weelde veroorloven. Het 6chijnt dus wel dat hij die in de radio-vreugde wil doelen en naar alle koncerten luisteren die ons gemakkelijk toekomen, beter doet zich een anter.ne- post met weinig lampen aan te schaffen waarvan het rendement uit muzikaal oogpunt op verre na het beste is cn dat, zelfs gebouwd met prma materieel en uitstekende bijbehoorten, toch niet tc duur zal zijn. Hebben wij er ooit aan gedacht onzen leeraars te verwijten ons geen Rusaifch en Turksch geleerd te hebben om de bladen van deze verre landen te kunnen lezen Laten wij dan ook ons toestel niet verwijten, dat het ons niet in staat stelt een klein Tschekoslovakisch postje te hooren of naar de voor ons onbegrij pelijke stem van een Littauwscn spea- ker te lursteren. M. de Brauwkre. WENDT U TOT DE Eir.de September 1929, waren de aangeslotenen ten getale van 243.040. Gedurende de maand beliepen de boe kingen op de rekeningen tot meer dan zeven en twintig miljard zes honderd mil joen frank die zich verdeelen als volgt Stortingen, 4,059.783,697 fr. 96 Over schrijvingen^, 511,943,1"0 fr. 40; Checks aan houder, 1,535,806,018 fr. 85 Checks i op naam en verscheidene. 2,500,954,264 fr. 77 Totaal27,608,487,151 fr. 98. To taal sedert 1 Januari 243,387,221,404 fr. S0. Volgens een vlugschrift van het Mi nisterie van Landbouw eten wij, ver geleken met den t ooroorlogstijd, meer runders en meer paarden (7 t. h. en 18 t. h. meer), terwijl het verbruik van zwijnen, schapen en geiten verminderd is met 10, 39 en 11 t. h. Ook het verbruik van vleesch. per inwoner, is ietwat gedaald (31 tegen 40). In bet Davidsfonds Maandag 30 September jt heeft het Davidsfonds zijn winterseizoen geopend met een voordracht met lichtbeelden over De Rudio De heer Ingenieur Juncker van de Philips te Eindhoven in Holland die een aangenaam causeur bleek te zijn hield een flink publiek ruim anderhalf uur genoeglijk en nuttig bezig. Het hoeft hier gezegd dat de heer Juncker vertellen kan en dit op een wijze die hem direct de sympathie van zijn toehoorders bezorgt. Het is immer» lang geen gemakkelijk karweitje om een wetenschappelijk onderwerp als dit over Radio en zijn toepassingen, op een volk- sche dit is het woord - wijze aan den man te brengen, zoodanig dat ieder een, de simpele man zoowel als de in tellectueel er wat aan heeft un kan ver staan. De heer Jur.cker had er ons van verwittigd dat hij zijn technische termen in den zak zou gehouden hebben althans voor zooveel het mogelijk bleek en het mag gerust gezegd dat hij daarin ten volle is geslaagd.^ Zijn cau- serie af en toe met een tikje humor doorspekt iB dan ook in de smaak van het publiek gevallen, zoodat hij bij 't einde een welverdiend applaus mocht ontvangen. Voorat had onzer nieuwen Voorzitter, den heer Frans De cooman, met een paar woorden, den geachten spreker Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nutlinck Lavendelstraat 15. (Telefoon 302, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daaibij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. MEN VRAAGT Dienstmeid of werkvrouw voor *t Hos pitaal te Ninove. Voituren Ford per occasie te koop Torpedo en Conduite intérieurc in zeer goeden staat aan zeer lage prijzen. Zich te wenden tot Frans Van Volxens, Expert-Werktuigkundige 26, Steenweg naar Aalst, NINOVE. Boter Eieren Aardappelen Viggens Konijnen hv i.nan Kiekens MARKTPRIJZEN van 1 October per kilo fa* 35,00 1.10 0,50 70-650 32,00 25,00 10,00 Mijnheer Louis Cosyns, kandidaat in de rechten te Meerbeke, komt met welgeluk- ken zijn examen af te leggen van licenciaat in geschiedkundige wetenschappen. Hartelijk proficiat 1 Eene partij oude ramen dienstig voor serren zich te bevragen bij Cyriel De Smet, meubelmaker Geeraard sbergschestraat 00 N inov De Volksverzekeringmaatschap- pij Constantia, gesticht in 1898, zoekt een jong, eerlijk en ieverig man voor het agentschap van Ni nove en omstreken over te nemen. Er bestaat eene groote mogelijk heid het agentschap uit te breiden Schrijven :Cb. Loersch, Gewes telijken bestuurder, 3. Square de 1'Aviation, Bruxelles,

Denderklok | 1929 | | pagina 2