Banque Centrale de la Dendre Radio-Lmnen 1 Een ophefmakende Geschiedenis Voor al uwe bankbewerkingen en geidpiaaisingen STAD KN OMLIGGKNDE NINO VE. Ney§em iOENTlNOLi DENTINOL! DENTINOL Burgerlijker) Star\d dos. f>e Rayv-ci», de twee aangehoudenc-n had overge bracht, verscheidene personen onder vraagd. De twee verdachten weigerden te spieken. De lijkschouwing van het slachtoffer heelt 's namiddags plaats ge had in liet doodei hu.s van het kerkhot. Het parket is tot in den avond te Genck gebleven. De twee aangehoudenen wer den naar Tongeren gevoerd en er op- gesloten. De vermoordt Pool stond bekend als een bezadigd man en dege nen die met hem omgang hadden, weten van hem slechts goed te zeggen. Gaat zien. Ziet de uitstalling van het hüis P. De Vleminck - De Mout, waar er bijzon der binnen eenen groote keus van Eau- fortes- en pointe sèche te koop zijn. Wat ge voor het uitstalraam niet ziet, kunt ge binnen vinden. Moeder en zoon onder een trein vermorzeld Dindsdagavond stak Mevr. wed. Sau- tremont, 51 jaar oud, in gezelsc hap van haar 13-jarig zoontje Hendrik, den on- bewaakten weg over van den spoorweg, ter hoogte van het gehucht Chemin Per- du, te Liévin, Fransch Noorden. Ze werden gevat door een lokomotief. De moeder was letterlijk aan stukken gereden en bleef op slag dood. Het zoontje was beide beencn afgereden en overleed enkele oogenblikken nadien. Een onderzoek is ingesteld. Tragische twist tusschen Zwagers Twist was ontstaan te Vilkrupt lez- Longwy, tusschen de twee zw.rgers Hubert Triffoux, 22 jaar oud, jonggezel en Gido Mataruco, 36 jaar oud, vader van twee kinderen. Plots trok Triffoux een revolver en vuurde. Mattaruco werd erg getroffen. Het slachtoffer werd naar het gasthuis overgebracht. De moordenaar werd op gesloten. Tusschen twee Buffers verpletterd Ir, het station te Roetgen, liupen werd de arbeider Paul-Jozef Kis, 25 jaar oud, wonende te Kalterherberg, tusschen twee wagonbuffers gevat met het hoofd. De ongelukkige bleef op slag dood. Geweldige Brand In de pannebakkerij van Havinnes, bij Doornik, is Woensdag namiddag brand uitgebroken. De instelling, die zich op een 100 meters lengte en een groote breedte uitstrekt, is vier verdiepen hoog. Den brand rfioet ontstaan zijn in den droogoven. De houten balken en houten vloeren van het gebouw waren een lich te prooi en leverden bet vuur gemak kelijk spel. In een oogwenk stond heel het gedoen in laaie vlam. De pompiers van Doornik en Leuze werden in allerijl ontboden. Ter plaatse gekomen, konden de brandweermannen bij gebrek aar water niets redden. Intusschen vorderde de vernieling bliksemsnel en weldra stortte het gebouw in met een vreeselijk gekraak. Duizenden baksteenen, pannen, de ma- chienen en al 't overige materiaal gingen in de vlammen op. De schade wordt op verscheidene miljoenen geraamd. Tegen den avond was de brand gebluscht, maar de puinen bleven nog smeulen De oorzaak va:- de ramp, waardoor bijna alle arbei ders der streek zonder werk vallen, is niet gekend. Doodelijk ongeluk In de werkhuizen van de Cie Métallur- gjque, te Hoboken, waren eenige werk lieden bezig met eene brug af te breken, Daarvoor was een mast opgericht om dj zware stukken bij middel van katrollen neer te laten. Op zeker oogenblik haper de er ietsaen den mast. Een der werklie den, B. Ven Steen, klom er op. De mast die met vijf koorden was vast gemaakt, sloeg plots om den werkman meesleurend. De ongelukkige viel op de riggels van een spoorlijn en kreeg den mast op hem. Hij werd met erge inwendige kneuzingen op genomen en naar het gasthnis overge bracht, waar de werkman eeriige uren later bezweek. Acht kinderen gedood. In het Poolsche dorp Komory bij Pinsk heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, waarvan acht kinderen het slachoffer zijn geworden. Een jongen vond een uit den oorlog overgebleven granaat, die hij te zamen met eenige vriendjes wilde onder zoeken. Ploseling ontplofte de granaat, waardoor vijf kinderen letterlijk in stuk ken werden gescheurd. Drie (andere kin deren zijn later aan de bekomen wonden overleden. Eens te meer komt de nieuwe FORD bewijs te geven van zijn onovertrefbaar meesterschap. In de Automobielkoers Copen- hage-Parijs-Copenhagen zijnde 2500 Km. heeit de nieuwe FORD de twee eerste plaatsen ingeno men. Tusschen alle vreemde mer ken waren slechts 2 Fordwagens vertrokken, en eigenden zich de twee eerste plaatsen toe. De Voi- tuur die zich 1' klasseerde hoorde toe aan den Fleer Paul Tholstreep van Roskiide, Denemarken, en had reeds 35 000 Km. op haar aktief. De weg dezer koers was zoo lastig dat de geleiders verplicht waren op sommige plaatsen door het veld te rijden, wat niet belette dat de TWEE FORDS den af stand aflegden tegen een gemidel- de snelheid van 70 km. per uur. Hier de officieele uitslag Merk Geleider gemiddeld per uur 1 Ford Tholstreep 70,2 k. p. u. 2 Ford Verhein 70 3 Talbot Prins de Bourbon 69 4 Du rand M. Fisk 61,5 5 Chevrolet Sorensen 59,5 Verdere commentaar is overbodig. Gaat heden nog een proefrit doen, gij zult verstomd staan en 't is de NIEUWE FORD die he den of morgen uwe voituur zal zijn. Invoer van Hollandseh vee. F ministerieel besluit van 21 Maart 1929 wordt in getrokken. Ieder runddier zal voorzien wezen, op het oogenblik zij ner aanbieding aan het Belgisch invoer- kantoor, van een metalen merk door de Hollandsche bevoegde overheden toe te passen na een onderzoek door hen gedaan waaruit volgt dat het in Belgie te voeren dier vrij is van welkdanige besmet telijke ziekte. Het metalen merk zal aan duidingen dragen voldoende om te allen tijde het Nederlandsch grenskantoor te kunnen vaststellen lang* waar het diei Holland verliet. De aanduidingen op de merken voorkomende moeten overge schreven worden op de gezondheidsge tuigschriften betrekkelijk de tot invoer aangeboden dieren. Het tegenwoordig besluit zal den 16 October 1929 in voege treden. Rood Kruis van Belgie. De Afdeeling Ninove, richt Cursussen in gedurende het Winterseizoen 1929-30. Voor twee jaar kenden de Cursussen ingericht door het Rocd-Kruis een builen- gewonen bijval. De lessen werden regel matig bijgewoond al de kandidaten die zich aanboden voor officieel examen van ambulanciersier, bekwamen het diploma. Verleden zomer behaalden vier onzer leerlingen een bijzonder getuigschrift. Aangemoedigd door deze schitterende uitslagen richt onze lokale afdeeling dit jaar nieuwe en volledige cursussen in met de welwillende medewerking van de hee< ren Dokters Achtikgael en Hertecant Deze Kergang, toegankelijk voor ieder een, leidt naar een diploma. Het programma omvat Ontleedkunde, (Anatom e), Levensleer Physiologie), Ge zondheidsleer (Hygiène) en Verbandleer (Cours de Bandages. Om de ^leergangen te mogen volgen, moet men ten minste achttien jaar oud zijn. De lessen zullen gegeven worden in de zaa) van het Vredegerecht, Stadhuis, te beginnen den Dinsdag 15 October a s. Dokter Achtergael, Ontleedkunde, Levensleer en Bacteriologische gezond heidsleer eiken Dinsdag te 19,30 u. Dokter Hk*teca*t Algemeene Ge zondheidsleer en Verbandleer eiken Vrfjdag, ta 19,30 uur. Woont talrijk en regelmatig deze lessen bij. Wordt lid van het Rcod-Kruis. Minimum-bijdrage 5 fr, De Secretaris, De Voortiller, P. De Vriese. L. Cogen Rijksveearts. M. Arthur De Troyer laat weten dat hij zich van heden af komt te vestigen als VEEARTS te Ninove, Graanmarkt 53, T elefoon 256 Bijzondere verzorging voor duiven- en kiekenziekten Op zeker oogenblik men weet niet hoe, botsten beiden op elkander, de slag was geweldig, ormiddelijk kwamen de geburen toegesneld, 't was een ijse- lijk schouwspel. Het lichaam en hoofd van Fugène De Mulder was gansch verbrijzelden schier onkennelijk, de Heeren Dokters Van Be ver en Lievens in allerhaast bijgeroepen stelden een schedelbreuk vast en menige doodeüjke wonden over gansch het li. chaam, zoodat de ongelukkige jongen die voornemens was binnen enkele dagen het huwelijk in te treden, en na bediend te zijn geweest van de laatste H. H. Sacramenten denzelfden avond nog over leden is. De Heer Gabriel Vanderperre onmid delijk naar de kliniek van Aalst gevoerd verkeerd steeds in bedenkelijken toestand moge de brave jongen zijne wonden overleven en genezen dit is ons aller wensch. De Heer Van Hassel, alhoewel 2 rib ben gebroken en klaagt van inwendige pijnen verkeert in geen levensgevaar. Het parket van Audenaerde is verleden Maandag te Neiigem afgestapt om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Naar wij vernemen heeit het Gemeentebestuur onmiddellijk maatregelen genomen en het verkeer van auto's en mote's in de kom der Gemeente beperkt op 25 Km per uur. Waarom zijn de koffiés van het huis De Roeck-Nuttinck Lavendelstraat f5. (Telefoon 302, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. WENDT U TOT DE Doodelijk ongeluk. Twee loodgieters, vader en zoon Ver- vlied, waren op het dak van het nieuw gasthuis van Eeckeren aan het werken. Op eens verloor de zoon Frans het even - wicht, ten gevolge van een verkeerde be weging, [en storte van eene hoogte van 7 1/2 metersten gronde, waar hij leven loos bleef liggen. Een bijgeroepen genees heer kon nog slechts de dood vaststellen. Schrikkelijk» ontploffing:. Op een ponton in de haven van Bremen heeft een ontploffing plaats gehad. De weggeslingerde stukken kwamen terecht op een motorboot, die rondvaarten in de haven maakte en een sleepboot. De ma chinist en de kapitein van de sleepboot werden gedood en drie'andere personen ernstig zewond ook werden verscheidene personen licht gewond. De overledenen laten groote huisgezinnen achter. Een aseenseur ingestort. In een bureaugebouw aan de Broadway te New York, is door het breken van den kabel een lift van de derde verdieping naar beneden gestort. Vijftien personen werden gewond, van wie drie ernstig. Door het ongeluk ontstond een zoo groote paniek dat de politie moest worden ont boden. Kindermoord. Te Winxele, op de baan van Brussel- Leuven, vond men een kinderlijkje, dat in een bokaal gestopt was. Het parket van Leuven is ter piaais afgestapt, vergezeld van een wetsdokter. Een streng onderzoek naar de schuldige moeder is ingesteld. Diefstal Waarom nog de risco loopen van dief stal of brand De BANQUE D'A LOST stelt te uwer besc.niKking brandkasten, opge steld in overwelfde, gebetonneerde, en ge pantserde kelder, gebouwd volgens de laatste technische vereischten, en die de volstrekste veiligheid aanbiedt tegen ge vaar van brand en inbraak. Huurt er een voor eenige centiemen per week, en gij kunt gerust slapen, en u op reis begeven BANQUE D'ALOST 6,' Beverstraat, Nineve. vaa 27 Sept. tot 10 October 1929 GEBOORTEN: Mannelijk: 3 Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN Leopold Walraevens, paswerker en Elvire Vernis, fabriekw. beiden te Ninove August Renders schoenmaker en Julia Debbaut, «tikster beiden te Ninove. OVERLIJDKNS Bauwens Theophile-Joseph, overleden te Ans 40 jaar. Sophia Roest, echt. Vander Smissen, 64 jaar, Brusselstraat. Michel De Cooman, 80 jaar, wonende te Quiévain. Eugeen De Mulder, 21 jaar, moto ongeluk. Joanna De Troyer, 17 jaar, Preulegem. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sarcoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Beverstraat, Ninove. MARKTPRIJZEN van 8 October Boter per kilo fa- 36,00 Eieren 1-35 Aardappelen 0,50 Viggens 480-560 Konijnen 30,00 hennen 20,00 Kiekens 11,00 Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer G1ERTS, Burchtstraat. Moto ongeluk. Verleden Zaterdag rond 7 uur 's avonds is onze Gemeente in rep en roer gesteld door een verschrikkelijk ongeluk dat alhier plaats had. De genaamde Frans Van Hassel, on derwijzer te Oetinghen, kwam met zijn auto uit de richting van Ninove,op grond gebied vanNeygem gekomen zijnde,kwam er hem een moto tegtn bereden door Eugene De Mulder van Ninove en Ga briel Vanderperre van Meerbeke. Radio-T entoonsiellingen. De jaarlijksche Belgische Radio ten toonstelling wordt van 12 tot 21 Octo ber a.s. gehouden in het Jubelpark-Pa leis te Brussel. Te Bordeaux zal van 25 October tot 3 November een radio-tetoonstelling, worden gehouden,terwyl in dezelfde week ook in Dublin radio-tentoonstelling, spe ciaal voor da lersche Vrijstaat, wordt geopend. Voor vissehen geen doorgang. De waterbewoners worden langs alle kanten bestookt. Bezoedeld water en fabrieksafval besmetten onze vaarten en stroomen, molens verstoren de rust van de stille waters niet vaak dispe gron den. en dan zijn er nog de looze vis- schers die er hunne netten of hengels in uit werpen en hun vangst doen die nen ter spijzing van den mensch* De vrees alle vissehen uit vele onzer rivieren te zien verdwijnen is heelemaal niet on- grond. Korten tijd geleden kwam men op de gedachte al de rivieren electrisch te versperren wanneer zij voor de vis sehen te schadelijk zijn. Tal van toe stellen werden er voor bedacht maar al len waren doodelijk voor de diertjes die men nu precies het leven wilde verlen gen. Nu is een Fransch ingenieur blijkbaar tot de goede oplossing gekomen meteen toestel waarvan de contructie berust op radio-technische ervaringen en waar voornamelijk versterlampen en stoom- omvormers bij gebezigd worden. Het re sultaat is dat bij het benaderen van de versperring de vissehen 'n kieine verlam- ming ondervinden en bij de genomen proeven bleek dat op 15.000 vissehen slechts 29 doodelijk waren getroffen zoo dat het doel als bereikt is te beschouwen Aantal luisteraars. Op 1 Juli j. 1. bedroeg het aantal in geschreven luisteraars in Denemarken 265.905 in Italië ongeveer 70.000 Noor wegen 64. 102 en Zwitserland 75 720. Nieuw station. Te Sint Louis in Senegal wordt een nieuw station gebouwd, dat niet alleen voor den gewonen radio-omroep zal die nen maar ook voor het luchtvaart ver keer. De Radio m Polen. De Radio maatschappij Polskic-Radjo voert grootsche plannen uit ter verbe tering van de uitzendposten. Zij hoopt door een geleidelijken aangroei van de zendsterkte, de draagkracht ervan zoover te verbreiden dat alle streken van Polen er door bereikt worden. Zij gaat uit van het standpunt dat de Radio niet voor de bezittende klas alleen is be stemt maar onmisbaar is in het heden daags bestaan, Om de Radio tor be schikking te stellen vari eenieder moeten de zendstations aan alle eischen kun nen beantwoorden en de posten ter be schikking staan van alle beurzon. Eerst komt de post vanWarschau in aanmerking Zijn energische kracht wordt gebracht op 120 kW wat met een stronk van uit zending van 265 tot 450 Km. gelijk staat. Gdynia, als zeehaven, en Lemberg als landbouwmidden zullen een uitzend- post bekomen, Het zendstation van War schau wordt naar Wilna overgebracht en dit van deze stad naar Gdynia, la Lem berg wordt een nieuw st; tion op gericht van 10 Kw. terwijl dit van Lods voor het overbrengen blijft voorbehouden. De landelijke bevolking is er zeer be« geerig op voordrachten over landbouw, huishouding, markthandel, enz., reden waarom bijzondere post hiervoor wordt ingesteld ter ontlasting van degene die er eertijds was en tot andere uitzending is bestemd. Deze ontwerpen zijn reeds zoo ver gevorderd dat de uitvoering al leen nog afhangt van de goedkeuring der betrokken overheden van Post-Telegraaf en Telefoon. Nederland-Australië op de korte golf. Sedert September van het voorige jaar hebben regelmatig telegrafie-uitzendingen plaats met den amateur-kortegolfzender PBF5 van Philips Laboratoria te Eindho ven, Deze zender, waavan de toegevoerde energie 30 Watt bedraagt en de anode- stroomenergie van de zendlamp 10 W att is uitgerust met de bekende Philips 10 Watt zendlamp TC 04(10. Als ge- lijkrichtlampen voor de benoodigde aao- despanning van 400 volt worden twee lampen van het type 505 gebruik, De golflengte, waarop wordt uitgezon den, bedraagt 41,3 meter, groote geluid sterkte werden gehoord. Groot succes boekte de zender dezer dagen met het bereiken van Australië, waar de zender na 11 uur 's avonds op uitstekende wijze werd gehoord. Meteen nieuwen amateurzender, even eens werkende op een golflengte van 41,3 metert. met een energie van LO W. en onder dezelfde roepletters, worden thans telefonieproeven genomen. De a- mateurs worden verzocht hiernaar uit te luisteren. Bij eene schitterende verjaring. De vijftigste verjaring van de gloei lamp krijgt een bijzondere beteekenis wanneer men even gedenkt wat de ver lichting was voor de uitvinding van Thom Edison. Volgende aankondiging in ecnLor, densch blad van 14 Decemder 1881 bij de opening van den Savoy Schouwburg komt er ons aan herinneren; «Flectrische verlichting. De zaal is versierd met gloeilampen- Geen gas is er meer in gebruik, de lucht in alle hoeken van de schouwburg, ook op de gaanderijen, blijft steeds frisch en zuiver gedurende heel de vertooning het aan en uitdraaien geschiedt automatisch.» T a n d p ij q MEN VRAAQT MEISJE voor alle werk, kost en inwoon, zich te bevragen ten bureele van het blad. MEN VRAAQT Dienstmeid of werkvrouw voor *t Hos pitaal te Ninove. Voituren Ford per occasie te koop Torpedo en Conduite intérieure in zeer goeden staat aan zeer lage prijzen. Zich te wenden tot Frans Van Volxem, Expert-Werktuigkundige 26, Steenweg naar Aalst, NINOVE, MS Zlltl ULi n ut. De Volksverzekeringmaatschap pij Constantia, gesticht in 1898, zoekt een jong, eerlijk en ieverig man voor het agentschap van Ni nove en omstreken over te nemen. Er bestaat eene groote mogelijk heid het agentschap uit te breiden Schrijven :Cb. Loersch, Gewes- telijken bestuurder, 3, Square de l'Aviation, Bruxeiies, TIJ'L i' doodt altijd in 5 minuten de hevigste bestaat reeds 20 jaar NOOIT eene mislukking Eicht de ware en uwe tandpijn zal voor altijd genezen zijn 4 fr.fiO in alle. apothe ken

Denderklok | 1929 | | pagina 2