HELDEN HliLDE Banque Centrale de la Dendre MARGARINE EBA- BLUE-BA NI) en BOY A EE Badio-Lumcn n t f 20 AFSLAG Huis Aug. MLNNEB-MOEREMANS Van Voixem Al de records op gebied van Automobielverkoop zijn geklopt Ons gebed voor de Missiën STAD KN OMLIGGENDE N ISO VE. Voor al ume bankbecuerkingen en geldplaatsingen Leebeke Meerbekc Avondfeest. O uil re Footbailnieuws Beelden van de H. Theresia MARIA HEMERYCKX, van '20 lol 28 December 1929, GROOTE MARKT. NINOVE expert- werktuigkundige SfeeentueQ naaf Aaisfc, 26 ISJINOVE. Tel. 116 HET HUIS DRUWÈ Lavendelstraat,23 Brusselstraat, 45 NINOVE. er in de stallen een warmtegraad heer- eche van 14 tot 1 graden. 5. In hoven en boomgaarden ga men voort indien het weder zulks toelaat met het snoeien en reinigen der fruit- boomea. Men zet de herlstplantingen voort en men geeft per are nagenoeg 5 kgr. su perfosfaat 2 tot 11 kgr. Chloorpotasch en 1 tot 1,50 zwavelzuur ammoniak, deze meststoffen worden zooveel mogelijk ingewerkt. In den tuin zal men stalmest met scheiknndige meststoffen als superfosfaat, potasch en zwavelzure ammoniak onder werken. Deze voorzorg zal toelaten vroe ge groenten te zaaien van af Februari. 7. Beschut verder zooveel mogelijk Woemkoolen, roode kooien, salade, spi nazie enz. tegen strenge koude. Dt.xt. Gedurende de maand Augusti J929 aileeji heelt de Automobiel koning HENRY FORT 205.645 Voituren en Camions Model A vervaardigd. De totaal opbrengst sedert het opkomen van het fameuze Model A bereikte den 1* September 1929 de kleinigheid van 2.295.413 een heden, in de acht eerste maanden van het jaar 1929, werden 472 586 rijtuigen vervaardigd. In de maand Augusti 1929 alleen 'vierden 205.654 automobielen ge maakt. Wat beduiden voor U deze cijlers, eene kleine rekening om U dit uit te leggen. 205654 voertuigen in eene maand van 26 werkdagen aan 8 aren werk per dag gerekend, maakt eene opbrengst van 7.909 autps per dag, hetzij 980 wagens per uur hetzij 16.40 per minuut, hetzij 0.2735 per seconde. De FORD wereld productie is dus tegenwoordig eenen nieuwen Auto maken in min dan 4 seconden Wij gaan verder, nemen wij de productie van een werkdag, indien al de rijtuigen achter el kander gesteld wierden zonder eenige tusschenruimte zouden de ze eenen afstand innemen van 32 km. of in andere woorden van Brussel naar Leuven. Ieder machien wordt afgeleverd met 40 liters essence dit maakt op een dag 516.360 liters. In Augusti 1929 was de voort- brengst FORD 40 o/o der Ame- rikaansche. productie, op 1000 Autos die in Amerika worden ge maakt zijn er dus 400 FORD. In de werkhuizen van DE TROIT alleen werkten op 1' October 1929 108.158 werklieden. Voor toekomende jaar zal de overgroote vraag naar deze on geëvenaarde wagens de voort- brengst doen klimmen tot 12000 per dag. Het is dus niet te verwonderen dat iedere liefhebber van een Auto de voorkeur geeft aan de FORD. Vraag om een gratis proefrit aan de rechtstreeksche verdeeler der FORD MOTOR Co. We mogen onze plicht tegenover de missiën niet slecht begrijpen. Wanneer we naai eerlijk vermogen een brood- noodige gift geven om een broodnoo- dige kapel, of om broodnoodige din gen waarvan ieder missie sieeds behoef te netft denke men niet dat men dan zijn vollen plicht koninklijk heeft vol bracht... We heben nog 't bijzonderste verge ten 't bijzonderste en 't gemakkelijkste: nn$ gebed voor de missiën. Inderdaad, het bekeeringswerk is een genadevraagstuk, en de genade is niet te koop. Genade moet gevraagd en ver diend worden. Genade is iets Goddelijks en moeten wij dus aan God vragen door het gebed. God heeft cm de zielen los te koopen van de erfzonde, zijn ei gen Zoon gezonden en op het kruis la ten sterven. Al deze genaden de ze geningen van het lijden wachten om over al de zielen die ook wachten uitgestort te worden. Maar het is een voudig rechtvaardig dat uie genauen verdiend worden, Ln niemand anders dan wij die reeds katholieken zijn, kunnen in algemeenen regel de genade vragen. Maar en dit is het oneindig zieltroos tende in al de omstandigheden van ons katholiek leven. - Indien Ons - Heer ui ters rechtvaardig is dan is Hij ook on eindig .barmhartig We moeten de gena de over de zielen neerbidden maar we mogen er zeker van zijn dat God honderd- duizendvoudig ons clagelijksc'n gebed over de missiën vergoed En of er veel, oneindig veel genade noodig is cch, laten wij niet verge ten dat we over neidenen of gewezen heidenen handelen. Zooveel verkeerds moet er bij zooveel menshen recht ge- zet worden, en in plaats moet er zoo veel goeds mogelijks gesteld. En we mogen er van verzekerd worden dat het zeer moeielijk gaat. God rnoet er van 't begin tot 't einde er zijne pols onder steken. Leest de missionarisbrieven, leest bun tijdschriften en ge zult niets anders hoo- ren dan «bidt bidt we hebben veel genaden een menigte genaden noodig j En laten we ook bedenken, enkele oogeriblikken, dat onze koene missiona rissen, onze Paters, Bloeders en Zusters ginds ver voor God werkzaam, ook onzen dagelijkschen steun r.oodig hebben voor bun dagelijksch heldenwerk Och ver geten wij ze niet Zij cok hebben steun voor ziel en hart noodig. Hoe zullen wij voor de missiën bidden Het gebed is niet alleen het bijzonder ste in de missiehnlp die wij aan de zielen van zooveelen verschuldig zijn 't is ook 't gemakelijkste.j Waarom zouden wij 's morgens bij de opdracht van onzen dag (die door een goede gedachte tegen over den Heer kan gedaan worden) waarom zouden wij ook niet een deel van onzen dag ook voor de missiën opdragen Dan is al ons werk ons eenvoudig dagwerk van iederen dag een stil gebed 't zij we werken, 't zij we spreken, 't zij we eten om het even wat we doen In dien zin za! het missiegebed wel voor iedereen toegankelijk zijn Het zal een oneir.digen schat van verdiensten over de missiën doen neerdalen en, omdat wij er zeii heiliger zulien worden, ook op ons zelf onze intenties en op de werken alhier. Die gesteitenis kan ingezet worden door ee missiegebed onder't morgengebed Toekomende week geven wij een korte geschiedenis, waar de uitwerksels van dit stil gebed van a! ons denken en doen prachtig uitkomen. IJzermonument Derde lijst Vorig bedrag 370 Naamloos 50 E. Cassiman 20 P. V. 25 Naamloos 25 Omdat ik Vlaming ben 20 Totaal 510 Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer M. LIEVENS, Burchts'raat Maatschappij van Onderiingen Bij. Stand «D< Vercenigde Werklieden tot hulp tan Malkaar Al onze leden worden dringend uitge- noodigd, tot de Buitengewont Algu- meene Vergadering, welke zal plaats hebben op Zondag 22 December, in ons lokaai a De Keizer Burchtstraat, ten 10,15 ure voormiddag, zeer stipt. DAGORDE Verslag rekening 1929. Aansluiting bij het Verbond der Kris- tere Mutualiteiten van het arrondissement Aalst. Verhooging tarief, welke zal toegepast worden van af 1 Januari aanstaande. Wij doen een bijzonderen oproep, opdat er ten minste een lid van ieder huisgezin zou tegenwoordig zijn, gezien de belang rijkheid der besprekirgen. Allen op post. De Sekt claris, De Voorzitter, A Verhumst. Adv. J. Kieckens. WENDT U TOT DE (iaat zien. Ziet de uitstalling van het huis P. De Vleminck De Mout, waar er bijzon, der binnen eenen groote keus van Kau- fortes- en pointe sèche te koop zijn. Wat ge voor het uitstalraam niet ziet. kunt ge binnen vinden. Concert. Donderdag 20 December 2' Kerstdag geeft de Zangmaatschappij Eendracht en Liefdadigheid een schoon Concert, i de zaal van De Keizer Git (etst wordt kosteloos aangeboden aan de here- en Werkende leden der Zangmaa'achappij en der Koninklijke Harmonie Eendracht,met hnn huisgezin Begin rn ,7 1/2 uur stipt Moeders. Wilt gij blozendeen levendige kinderen geeft hu Ener Siroop of Sarcoglnbine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost, Eenig depot APOTHEEK Jos. *£)e fiuyver, Beverstraat, Ninove. Kostelooze Raadpleging Onder bet voorzitterschap van M. Jos. De Clereq senator, en het Bestuur van M. Ad. Kutten, doctor in de .sociale en politieke Wetenschappen, zal te Ninove, van af den tweeden Dinsdag van Decern ber, een Kantonaal Bureel voor Sociale en Politieke raadpleging, worden ingericht Lokaal: De Kei'er, Burchtstraat. Zittingsdagen Tweede en laatste Dins dag van iedeie maand, van 9 tot 12 uur voormiddag. Iedereen, burger, landbouwer, werk man, oud en jong, man of vrouw zal er een gulhartig onthaal vinden. Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nuttinck Lavendelstraat 15. (Telefoon 562, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Ziehier orze prijzen Extra LUXE koffie 15 fr. het 1/2 kilo n 2 L4 fr. n- 3 13 fr. Goede huishoudkofhe 11 fr. e Reklaam 9 fr. i Al deze koffie zijn gegarandeerd zacht van smaak. Koninklijke Handboog-maatschappij St. Sebastiaan, - In bestuursverg«derirg van 15 Dcc, j. 1. is er besloten, dat het jaarlijkach banket zal plaats hebben op Zondag l(j Januari aanstaande. Bij u itzor derirp, zal er dit jaar een inschrijvirgslijst aangeboden worden. We doen een bijzonderen oproep op dat de leden zoo talrijk en zoo rap mogelijk zouden inschrijvan. De prijs is vastgesteld ep 35 Fran ken betaalbaar bij de inschrijving. Namens het bestuur de Deken A. V. MARKTPRIJZEN van 17 December Boter per kilo fa. 30,00 Eieren 1.45 Aardappelen 0,35 Viggens 550-530 Konijnen 3*2,00 hennen 24,00 Kiekens 14,00 Groote luisterrijke Tooueelavonden te geven door de Tooi eelmaatschappij Zelfwording op 25 December 1- Kerst dag en Zondag 29 December 1929, in de zaal Ten bate Bond der Oudstrijders en Opgeëischten, Leebeke. Men zal opvoeren 1' De Straf van God, groot oorspronkelijk drama in 5 bedrijven. 2 Spoken of Dieven, blijspel in een bedrijf. Tusschenin zullen er nog merige liederen en alleenspraken uitge voerd worden. Prijzen der plaatsen, eer ste piaats 5 fr., Tweede plaats 4 fr. Op Zondag 22 December en op Kerst dag 25 December, telkens om 5,30 uur groot Muziek- Zang- en Toonetlkundig Avond/eest, in de zaal van Désiié Van Laethem, Brabant gegeven door den tooneelkring Kunst rn Vermaak.» Men zal opvoe;en De Schouwvager en zijn Lievekcn, blijspel in een bedrijf Kort gerokt, Licht geblokt, kluchtige tweespraak T Mirin*urug)t, zangspel in een bedrijf. Tusschen de poozen keurige Zangstuk ken. om LEKKER te zijn moet VERSCH zijn ontvangt drriemaal ter week met Voermaij Wachtelaer, rechtstreeks uit de Fabrieken van den BergLjS van Brussel de gekende merken Prijzen der plaatsen 7,50; 5 en 3 fr. Zaterdag 21 December om 5,30 uur, Vertooning voor de kinderen onder de 15 jaar. Ingang 2 fr. Al de tabakplai ters worden vriendelijk verzocht de belangtijke Voordracht te komen bijwonen die zal gegeven worden door den heer Petrus Haelterman, op Zondag 22 December 1929 om 3 ure namiddag, ter herberg van Rer.é Vot.ck, Molenhoek. Radio in Schotsche Scholen Onderden titel Mijn dagboek» zal er voor de Schotsche scholen een reeks uitzendingen worden gegeven, waarin verschillende ooraanstaande personen een en ander omtrent hun leven zullen vertellen. Naar de drie milliotn Luisteraars. De Engelsche Directeur der posterijen heeft de vorige week in het parlement ver klaard, dat het aantal luisteraars in Engeland op het oogenblik 2.800.000 bedraagt en dat hij er van overtuigd is, dat de drie millioenste luisteraar spoedig zal worden ingeshrevtn. Omroep en Volksontwikkeling Hoewel de radio - omroep in Rusland nog niet zoo ver ontwikkeld is als in West - Europa, zijn de uitzendingen toch van het grootste belang voor het Russische volk. De program 's dragen er een sterk- opvoedkundig karakter want daar er in Rusland een groot te kort bestaat aan or.- t Is wel niet heel lang geleden, dat het footballsport nog al op de tong ge gaan is bier in Ninove. Daarom hebben wij besloten, de Ni- noofsehe Spoitmanren eems wat in te lichten over die zaak. I nal F. C. gaf dus forfait om gelde lijke reden. liet is onnoodig gezegd, dat die ver dwijning, eene algemeene verrassing ver wekte, aangezien, U. F. C. goed bekend was. voornamelijk bij het werkvolk, doch min bij de booger geplaatste Ninoofsche Sportliefhebber» (dit kunnen wij hun niet ten kwade stellen). Daar is nu eene nieuwe club gevormd, of neen, Unal F. C. heeft enkelijk eene naamverandering ondergaan. Door een» linantieele medewerking te- rug opgebeurd, hebben oude Unahsten, hun eigen idee uitgevochten, en voorna melijk dank aan een onbekende gever en aan den heer Albert Muylaert, zien wij nu de mogelijkheid in, met eene nieuwe club op te komen. Geachte Lezer» en I.ezere»sen, Sport liefhebber» van Ninove en omstreken, wij willen geen pracht noch praal, geen poli tiek noch partijschap, wij willen SPORT en schoon SPURT. Wij ^twijfelen niet, of ge zult allen als een man ons ter hand staan om de laatste moeilijkheden weg te ruimen, zoodat wij tegen toekomende seizoen, terug op de plaats mogen komen waar wij nu van verwijderd zijn. Zondag, hebben wij hier dus onze eer ste match, die v«n tel is Aangezien F.C. DENDERLEEUW, die hier komt een beker betwisten, eene totaal nieuwe ploeg is, zal de strijd heel spannend zijn, en zoo hopen wij dat vel» gportmakkers, op ons ttrrein zullen rijn om onze jonge ele menten aan te wakkeren en aan te moedi gen, Oo'.; wij, in naam van allen beloof ik het, wij zullen het op ons niet laten steken en winnen dat moeten en zullen wij, wij moeten immers doen zieD, dat F. O NINOVE ten minsie zoo goed is als vroeger UNAL NINOVE. Daarom verwachten wij U allen Zon dag namiddag, om 2 uur op ons terrein, en wij zullen winnen, dat zegt Cent et qualre 4.1'. TE BEKOMEN in alle grooten en prijzen. Verders Borstpelden. Rin gen MeJaliën in fix tn zilver, Paternosters, Postkaarten, Reeldekens, Almanakken, enz. Groote keus in Rozen en Fx-Votos derwijzers, moet de radio - omroep hier een dringende behoefte voorzien. Voor bet Russische volk is het buiten gewoon moeilijk programa's uit te zenden die voor allen interessant zijn. De radio - lesen, worden gewoonlijk ondergebracht in den vorm van «Schoolcursussen». Een leerling kan Gch bij een dergelijke cursus laten inschrijven, cvaardior hij in het be zit kan komen van een diploma. Een van de belangrijkste cursussen is wel die, waarin de boeren op de hoogte worden gssteld van de moderne landbouw methoden. Andere onderwerpen, die re gelmatig voor de microfoon behandeld worden, zijn lezen, schrijven en rekenen, terwijl er voor meer gevorderden bespre kingen plaats vinfien over bedrijfsefficien cy, algemeene ontwikkeling en lichamelij ke opvoeding. Zelfs kan men door mid del van den radio - omroep eene opleiding ontvangen voor onderwijzer. Men beschikt in Rusland ever zestig stations, welke alle onder controle van de P. T. T. staan. De grootste Russische zender is te MosVou, welke opgesteld is in het hoofdgebouw van de P. T. T. Radio op de Philippijnen Op de Philipijpnen staat de radio-om - roep niet op een hoog peil. Er zijn slechs twee zenders in de «Radio Corporation of the Pilippinr.es> dit station zendt eiken dag omroeps programma 's uit tusschen 4 en 11 uur n. nv De andere zender be vind zich in een warenhuis in Manilla de zei dingen worden door het waren huis zelf betaald. De programa's bestaan grootendeels uit gramofoorplatenmuziek. Om toch een keus te kunnen maken uit rneedere programa 's zijn de radio - lui- steraars op deze eilandengroep gewoon lijk voorzien van een ontvanger, die ook geschikt is voor kortegolf, zoodat zij daar mee uitzendingen uit vervveiderde landen kunnen beluisteren. Het olfieei aantal lui steraars is 3000 men veronderstelt echter dat het aantal «Schwarzhörer evengroot is. Een Koor dat zonder woorden zingt De orkestleider van een Amerikaansch opeta gezelschap heeft de leiding ge kregen van een speciaal reeks uitzendin gen over een groot aantal Amerikaan- sche stations De uitzendigen zullen wor- den gegeven door een groot orkest, ver meerderd met een koor van veertig leden. Het eigenaardige is, dat het koor een andere plaats zal innemen, als gewoon lijk het geval is. De zangers zullen geen melodiën zingen, welke door de orkest begeleid worden, doch zullen evenals ailo andere instrumenten ee. plaats in nemen in het orkest Het koor is verdeeld in acht deelen men onderscheidt eerste en tweede sopraans, eerste en tweede alten, eerste en tweede tenors en eerste en tweede bassen. De zangers zullen geen woorden, doch uitsluitend de tonen zingen. Voor deze bezetting zullen de muziekstukken bij- NAMENS HET BESTUUR gap—— imiUJUL l - EINDE SEIZOEN

Denderklok | 1929 | | pagina 2