r TE HUREN G ELI) bouwplaatsen Kerk der H. Theresia SPREEKMACHIEN STAD EN OMLIGGENDE NI NO VE. Banqiw Centrale de la Dendre Meerbeke Ned er kasseit Van Volxem O uil re TE KOOP Te Koop TE HUREN TE KOOP Verhuur van Auto-Taxi Dokter J. Langhendries Edm.Dedeynstraat,43 Ninove J. A. li. VKHACHTF.RT Studiö van Notaris Vandsvaid# Brusselstraat, Nirjcve. Jos. Oe fiuyvep, expert-werktuigkurjdige Sfceenuueg naar* Aalst, 26 NINOVE. Tel- 116 Saxefoon Alto Mi B OUDEN DIAPASON Orde der Goddelijke diensten Zondag 27 December 6 1|2 uur, Gelezene mis. 7 ]j2 uur, mis voor Mr August Van Isterdaele. 9 1(2 uur, Hoogmis. Maandag, 1[2 uur, mis tot geestelijk en tijdelijk welzijn der parochianen Dinsdag, G Jj2 uur, mis voor Mr Anseimus Van Cutsem. Woensdag, G 1(2 uur, mis voor de huisvrouw van Mr Hypp. Timmermans Donderdag, 6 1 [2 uur, mis tot geestelijk en tijdelijk welzijn der parochianen. Vrijdag, Nieuwjaarsdag afgestelde heiligdag Eerste Vrijdag der maand. 6 1 [2 uur, sol. mistereere van het H. Hart tot geestelijk en tijdelijk welzijn der parochianen. 8 uur, mis voor MM we Leonia Besrans en Rachel Schietecat 's Avonds 7 1(2 Lof. Zaterdag, 6 1(2 uur, mis ter eere van de H. The resia om een gunst te bekomen 's Avonds 7 1(2 uur. Lof Hij liep langs de uitstalling maar kon er niet toe besluiten zijn keus te doen. 't Scheen hem toe dat het Kindeken Jezus hem zoo zonderling bezag... precies of er een stil verwijt lag in die zoete oogs tens. En 't leek hem ook dat Sint Jozef met een bedrukt gelaat naar hem opkeek en Maria de oogen naar den grond hield gericht, alsof ze hem niet aankijken wou. Daar stonden daar wel vijftig stallekens van Bethlehem, groote en kleine... maar iveral was 't een eender geval... 't Kinde ken Jezus, Maria en Sint Jozef ze keken alle drie zoo bedroefd als hij het stalleken koopen wou... Toen peinsde hij meteen aan zijn een en dertig duizend frank.,, en begreep hij meteen aok waarom de Heilige Familie zoo bedroefd was... Haastig liep bij het magazijn uit naar op zelfde oogenblik klopte hem iemand op de schouders... Hij schrok... en werd wakker... Zeg, kerel, weet ge 't al Daar is een premie te verdienen. Een premie Ja. de patroon heeft een portefeuille verloren met veel geld in. Maar als ik ze ooit vind, mag hij zijn premie houden en houd ik de portefeuille... Fons Vervliet sprak geen woord... maar toen de avond over het land lag ging hij recht naar de woning van den fabrikant. Hij vroeg cm mijnheer te spreken. Deze wilde hem eerst niet ontvangen. Zeg dat het voor de portefeuille is, zei Fons Vervliet. Toen kwam mijnheer onmiddellijk. En Fons vertelde het gevalhoe hij door haat gedreven, het voornemen had gemaakt het geld nooit terug te geven... Hoe hij voor z'n kinderen een stalleken van Bethlehem meende te koopen en in 'n soort drocm of visioen wel honderd stillekens had gezien rraar hoe hij overal had gemerkt dat het Kindeken Jezus en Maria en Sirt Jozef hem zoo droef hadden aargestaard Niet om de premie bracht hij het geld terug, maar wel omdat zijn geweten het hem zoo ingaf. Dat Fons Vervliet terug in dienst is mogen komen, behoef ik u niet te zeggen. Evenmin dat de fabrikar.t hem naar verdiensten heeft beloond. Dienzelfden avond werd er bij Fons, buiten etn prachtige kerstboom, met rijke geschenken voor de kinderen, en voor Anna en ook voor hem zelf, een kostelijk stalleken van Bethlehem bezorgd. En als dien avond 'net Kerstlied weer klonk Vrede (p aarde aan groot en klein, I)ie van goeden wille zijn toen meende Fons te merken dat het Kindeken Jezus en Maria en Sint Jozef hem met heel andere oogen bezagen dan daar strafs. En hij fluisterde tot Anna Zoudt ge niet zeggen, dat het Kinde ken or.s lachend beziet En het was daar dien avond een zeer schoon kerstfeest ten huize van Fons Vervliet, Zoo vertelde mij Sisse Verdonck, die nooit of nimmer liegt en 't zal dus wel echt gebeurd zijn, wat hij mij verteld heeft. Jac. BALLINGS. te koop, merk De stem van den Meester met 23 platen, zoo goed als nieuw, aan den prijs van 600 f. Zich te bevragen ten bureele. Zondagdlenst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERTS, Burchlstraat, Kristen Vakverbond Nlnove. Op Zondag aanstRar.de, den 27 Decem ber heeft er een FEESTVÉRGADER1NG plaats, om 3 uren, in Ons Huis te Ninove. De voorzitter, zoowel van het Arrondi. semenlverbond Aalst der Kristen Spoor- werkers, als van het gewestelijk Vakver bond, M. Vital De Wit, komt vereerd te worden met het bijzonder eereteeken van 1SM klas der Beroepsgroepeeringen voor 25 jaar onafgebroken maatschappelijk dienstbetoon. Gezien zijn verdienstelijk verleden mag er geen enkel lid op deze feestvergadering afwezig zijn. Verbond der Katholieke Vlaamsche Padvinders. Afdeeling Ninove. Op Zondag 10 Januari 1932 te 7 uren stipt wordt in de Feestzaal der Sint-Joris- straat een Gezellig en Luisterrijk Fa miliefeest gegeven waarvan de opbrengst uitsluitend za! ten goede komen aan de 1 Vrije Katholieke scholen der Stad. Muziek - Zang - Klucht en Declamatie zullen elkaar afwisselen. In de hand gezaagd De meubelmaker Cobbaert Louis wonen de Nederwijk, was bezig met aan de ma- j chienenzaag te werken. Op een gegeven oogenblik raakte hij het tuig dat zijn hand geheel opentrok. De man zal waarschijnlijk een midden vinger verliezen. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sarcoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Beverstraat, Ninove. Gemeenteraadzitting van Vrijdag 18 December. A' de leden zijn aanwezig. Een vijf tiental toehoorders. Na lezing en goedkeuring van het pro ces-verbaal der vorige zitting wordt de dagorde aangevat. 1) Electrieke keukenfornuizen en ver warming. Overeenkomst met de Compagnie Eleclricité de la Dendre. De heer Burgemeester zet uiteen dat de electrische maatschappij alhier aan de inwoners electrische stroom zou willen verschaffen om huishoudelijke doeleinden, namelijk koken, verwarming, en zoo meer. De maatschtppij zoo daarvoor eene breedopgevatle reklaam maken. Zij stelt aan de stad voor zulks op eigen kosten en met eigen kapitaal te doen. Maar zij zou aan de stad een deel der bruto ortvang- sten afstaan. Dit deel was eerst door den techniscnen raadgever der stad onvol doende geacht en is dan ook sedert dien door de maatfchappij vermeerderd, der wijze dat deze van meering is dat het stadsbestuur zulks mag aannemen. De heer V. Violon verklaart zich vijan dig tegen dit stelsel omdat, naar zijne meening, de maatschappij altijd meer om meer macht neemt ten nadtele der stad. De heer De Clercq verklaart de mee ning van vorige spreker niet te kunnen deelen. Er zijn, in onderhavig geval, maar twee stelsels mogelijk. Ofwel moet de stad zelf dezen dienst inrichten en dus de noodige reklaam maker, maar bovendien over dc onontbeerlijke kapitalen beschik ken om eene uitbating op touw te zetten. Niets bewijst dat deze zal winstgevend zijn en daarenboven is h«t algemeen geweten dat ons net nu reeds al veel te zwak ia. Er bestaat dus zeer ern- tige vrees dat het licht welke reeds zeer te wenschen laat, daardoor nog zou ver slechten. Het stelsel der maatschappij biedt enkel voordeelen. De stad zal geld ontvangen zonder een cent uit te geven of zonder een risico te loopen. Het eenig punt van belang is wel van te weten of de voordeelen welke de maat schappij wilt toestaan voldoende zijn. Hij meent dat zulks dient onderzocht te worden en stelt dus voor, vermits dit punt van geen dringenden aard is, deze zaak te verschuiven om nader en beter onderzoek toe te laten. Dit voorstel wordt algemeen bijgetre den. 2') Buurtweg NR 86. Lijnriehtiug. Het betreft hier de weg looper.de van aan het nieuw, in-ophouw zijnde kwartier tot aan den eigendom De Doncker. De breedte van dezen weg wordt be paald op 10 meters. Daaromtrent ontspint zich eene warme bespreking, waarin vooral tusschenkomen de heeren Van Maldergem, De Clercq en schepen De Mol. De twee eerste klagen ten zeerste over de niet te verschoonen nalatigheid van de stad op dit gebied. Het duurt somtijds twee, drie jaar a'vo- rens de noodige maatregels genomen worden. De heer De Cleicqdoet opmerken dat eenerzijds eene lijnrichting afkondigen aan de stad niets kost en dit hare belangen voor de toekomst vrijwaart. Verders heb ben de aanpalende eigenaars er het groot ste belang bij niet in die voortdurende onzekerheid te leven. Andere raadsleden treden deze zienswijze bij. 3*) Muziekschool. Begroeting. Deze blijft onveranderd Er wordt met algemeene stemmen een voordeelig advies uitgebracht. 4 Nieuw kwartier doornweg. Schat tingen. Deze opgave zijn vereischt om de lijn richting te doen goedkeuren. Aangenomen 5') Opening nieuwe ztraat, Tragel. Schattingen. Zelfde opmerking als hiervoren. Er is hier spraak van den Tragel, be ginnende aan de brug, richting naar Pa- mei. De weg wordt op 12 meters ge bracht. 6*) Concession op het kerkhof. Deze worden met algemeene stemmen, aan de gewone voorwaarden, toegestaan aan de familien Herregodts, Anneessens en Asselmari. 7 Verhuring van hel huis Walrae veus. Goedkeuring. Zooals onze lezers weten is dit huis in openbare verhuring toegekend aan de Maatschappij Brouwerij Zeeberg. Oude maatschappij Vander Schueren en Co). Met algemeene stemmen goedgekeurd aan de voorwaarden van het lastkohier waarvan ter zitting lezing wordt gegeven. Maar nu volgt nummer acht 8-) Voorstel van de Brouwerij Zeeberg huurster van het huis Walraevens. Ziehier in twee woorden hoe de zaak ineenzit. De maatschappij had een brief gestuurd waarin zij liet weten dat 1* tot hare groote verwondering gelezen had in den pacht dat beide partijen, na de eerste drie en zes jaar. opzeg mochten doen. Zij meende nochtans goed gehoord te hebben dat de huur voor negen jaar was. en zulks was ook gehoord door verschillige getui- gen. Voor dergelijken ptietpraat kan men alleen de schouders ophalen. Dat die heeren zich bedrogen hebben is mogelijk, dat kan alleman overkomen. Errare hu- manumest, maar dit in de schoenen van een ander willen schuiven gaat niet op. Zulks doet te recht de heer De Clercq opmerken. De maatschappij vraagt deze voorwaar de te veranderen en haar een pacht van negen jaar toe te staan omdat zij zinnens is groote veranderingen 'aan het huis te brengen. Hier op ontstaat eene tamelijke lange en verwarde bespreking. Schepen De Deyn doet te recht opmerken, dat niets zegt dat, indien deze voorwaarde publiek was gemaakt vóór de verpachting, er geen andere liefhebbers evenveel of 'meer zou den aangeboden hebben. Hij beweert ten andere dat deze beslissing niet wettelijk is. Mr Van Maldergem stelt voor de ver pachtine te herbeginnen, maar de maat schappij Zeeberg, moet z'ch verbinden in alle geval de aangebeden prijs 13,600 fr. te betalen weike den uitslag dezer ver richting moge zijn. Heer De Clercq zegt dat aan alle voor stellen nadeelen en voordeelen verbonden zijn. Hij betwijfelt dat de maatschappij het voorstel van den heer Van Maldergem z&l aannemen. De huur is hoog, maar moesten de eco- mische omstandigheden veranderen de stad kan er voordeel bij hebben na enkele jaren te mogen opzeg doen. Van den anderen kant is het niet be twistbaar dat voldoening geven aan de maatschappij Zeeberg, de gelijkheid ver- breken is tusschen de personen welke aan de openbare verhuring hebben deelgeno men. Nochtans ware het te betreuren dat de stad niet zou genieten van de verbetering welke de huurster aan het gebouw gaat brengen, waar van de kosten op zestig duizend frank geschat worden. Na nog wat bespreking gaat men tot de stemming over. De maatschappij Zeeberg krijgt voldoe ning met vijf stemmen tegen zes onthou dingen. 9 Muziekschool. Vervanging De Vrtese, ontslagnemer. Mijnheer Combel wordt aangeduid als opvolger van Mr De Vrieze. Plaats uwe gelden op rekening in de te Ninove. Handelsregister Aalst n* 1 Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Schielijk Overleden De genaamde Gustaaf Walraevens, bier handelaar Vin Pamel. was Woensdag na middag alhier op ronde bij zijne klienten. Gekomen in de herberg van M. Pêsiré Leuckx, en nauwelijks de vraag gesteld of ze iets noodig hadden, zakte hij ten gronde en was een lijk. Politieman geslagen Agent Philemon Jacobs ontmoete des nachts eenige ruziemakers die dronken waren. Hij wilde hun tot kalmte brengen maar de kerels sprongen op hem, wierpen hem ten gronde en stampten den man dat hij bewusteloos bleef liggen. Een onder zoek is aan den gang doo' de gendarmen van Ninove en zijn reeds op het spoor der daders. Een Automobiel voor niets. Dit aanbod hangt geensziens van den uitslag van een wedstrijd af. Waar de kansen uiterst gering en bij gevolg bijna begoochelend zijn Schrijft ons om alle aanvullende inlich- lingen te bekomen. Want Gij kunt de gelukkige bezitter worden. Van een NIEÜWR FORI) die volgens Uwe noodwendigheden za! zijn Het sierlijke, moderne en gemak kelijke rijtuig dat U zelf zultt gekozer. hebben, of de kamion die aan uwen dienst voor het vervoer van 500 kg. 1500 kg. 2000 kg. of 3000 kg. zal beantwoorden. Vele personen hebben zeer dikwijls eene werkelijke noodwendigheid aan een automobiel. Zij stell-n er slechts den aankoop van uit voor tijdelijke private redenen. Hoe meer spoed gij er zult bij zetten om ons uwe naam en woonst te laten kennen met aanauidiging van het ge- wenschte model, hoe meer gij uwe per soonlijke kansen zult vergrooter. officieelen verdeeler Diefstal Zaterdag namiddag was Van F.eckhoudt Alfons eenige boodschappen gaan doen, in de gemeente. Zijn vrouw was in den stal en zorgde voor het eten der koeien. Intusschentijd zijn twee onbekenden in de keuken gedrongen en hebben uit de kist 800 fr. gestolen. Toen de man thuis kwam bemerkte hij den diefstal. Hij riep zijne vrouw die nie mand gezien had. Geburer bevestigden dat twee fietsers binnen gegaan waren. De man reed er achter doch zonder uitslag. Baksehieting. Op Vrijdag 1 Januari (Nieuwjaar,/ 1932 groote jaarlijksche BAKSCHILTING naar vette hanen, konijnen en geldprjzen, bij Iaidoor De Schrijver, Molenhoek. Inschrijving van 5 tot 7 1/2 uren. Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nuttinck La\ rndelstraat 13. (Telefoon 502, de btste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen 'dampvrij, dus op de hoogst mo- derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Automatieke PIANO in goeden staat en schoon muziek. Zich te bevragen ten bureele van het blad. Prachtige knobel &tella, zoo goed als nieuw, aan zeer lage prijs. Zich te bevragen den bureele van het blad. Gerieflijk woonhuis, met ofzon- det magazijnen, dienstig voor al len handel. Geitgen te Ninove. Burgdam, aan de Denderkaai en tramstatie. Zich te bevragen bij Emiel Evtnepoel, Graanmarkt 18, Ninove. groot Engelsch Merk Hawkes Sons Londen. Adres ten bureele dezer. schoon en welgelegen HAN DELSHUIS met breede vitrien, 107, Brusselsche Steenweg, nabij de nieuwe kerk Zich te wenden 27, Beverstraat. dagelijks aan de statie Ninove alsook Trouwfeesten, Doopen, Speelreizen MATIGE PRIJZEN Zich te wenden Frium De Duffeleer Kattestraat, Okegem Tel. Ninove 37 Dentinte Raadplegingen Dinsdag van 8 tot 12 uur, Donderdag van S tot 12 u. en v n 2 tot 7 uu. Zaterdag van 2 tot 7 uur. door iedereen te bekomen om te bouwen om huis, hoeve, land, grond, vee te koopen ont zijn zaken uit te breiden; schul den af te leggen, enz. Grmak van afbetaling. Gratis inlichtin gen. Geheimhouding Voordeelige voorwaarden. kandboiiwers bizonder gunstige voorwaarden. Laagste intrest! Tebeginnene met 4 t.h. 18, Graanmarkt, 18, AALST Spreekuren dagelijks van 9-12 en 2-6 'sZonda/js 9-12. Teiph. 842 Stu lie van MUr VAN OUDENHOVE Notaris te Denderhautem. Uit ter hand te koop Studie van Notaris Van Themsche te Denderleeuw, Langestraat Uit ter hand te koop Woonhuizen en welgelegen bout»gron den te Denderleeuw. Stad Ninove Schoone bouwgronden langsheen den steenweg van Ninove op Aalst, ten oosten van de Coloniale Allumettiére en on geveer rechtover de gendarmerie. Voor inlichtingen wende men zich ter studie van Notaris Van Themsche le Den derleeuw, Langestraat, Beverstraat, Ninove Openbare Verkooping van zeer schoone te Aspelaere, op het Roschveld Oe N.t.ri. VANDEVELDK. te Ninove, «1 le mens deme weduwe Velery De Qreve ipenbaerlijk Enkele Zitdag Maandag 28 December 1931 -I mum» MM TOMAAT kaf» tlltr ifiw Een gerieflijk Woonhuis met afhangendheden, dienstig voor alle bedrijf, te Denderleeuw aan de Veldstraat, tusschen den Steenwer en Lichten hoek, groot lö aren 63 centiaren Bewoond door den eigenaar Amand Van Lief* feringe. 2- Een perceel Bouwgrond rechtover het woon- huis hiervoren aangeduid, groot 9 aren. Gemeente Denderwindeke 1 Ha. 2" aren land, 8 aren bosch en 4 aren 25 centiaren los ter plaatse genaamd Kloosteiï- bosch palende aan Henri Van Ongeval, Marie- Louise Van Ongeval en aan de straat. Voor inlichtingen rich wenden ter studie van den Notaris Van Oudenhove te Denderhautem. Een schoon burgershuis te Denderleeuw, nabij de siaiie, groot in bebouwde en onbebouwds op pervlakte 2 aren 80 centiaren. Onmiddelijk ingebruiktreding. Bewoond door den eigenaar M. Frans Van den Borght. Voor verdere inlichtingen zich wenden ter stu die vau den Notaris Van Oudenhove te Dender hautem. verkoopee Herste koop. Een perceel Grond, gelegen te A spel eere, op het Boechveld, groot volgens meung O7 aren «4 centieren. Tweede koop. Een perceel Grond gelegen te Aspelaere,op het Boschveld. inhoude*de vol- C*!" tnet'ng 07 «ren 74 centieren. erde koop, Een perceel grond gelegen te ^«re.ophetBoschveld, groo, volgens me ting 07 aren 54 centiare*. r,ie ^•rce#1*n» d'* den etieeweg gelijke breedte kobben van 10 m*tere 20 een- Tik*n ,en ,tuk kadaster gekend onder Sectie B, nummer 4I7. Onmiddellijke ingebruiktreding. ""W",! n*nuddag, kuj Meetor Sterck. «lach- er herb*fgt*r te A.pelaere, in 't Dorp,

Denderklok | 1931 | | pagina 2