GELD TL KOOP Kristene Middenstandsjeugd- vereeniging van Ninove. Studie van Notaris Vandevelde K§rk der H. Therwia Brusselstraat, Nii^ove. De Achiurenwet en de Kleinhandels MÏDDEKSTANDSBELAKGEN Grondbelasting STAD EN OMLIGGENDE MAO Banoue Centrale de la Dendre Dender haulem Okegem Tabakbond van het Arrondissement Aalst J. A. E.VERACIITËHT UIT TER HAND TE KOOP UIT TER HAND TE KOOP BOUWPLAATSEN Huismeubelen en Landalem Een HUIS met ERVE Orde der Goddelijke diensten Zondag 21 Februari 6 1|2 uur, Gelezene mis. 7 lj2 uur. mis voor de huisvrouw van Mr Camiel De Nil. yi|2uur. Hoogmis. Maandag, 6 1|2 uur, mis voor Mr August Van Isterdaele. Dinsdag, 6 ]|2 uur, mis vooi M. Anselmus Van Cutsein. Woensdag, 6 lj2 unr. mis voor Eerw Heer Pastoor Pessemier. Donderdag, G [2 uur. mis ter eere van de H. The- resia om een genezing te bekomen. Vrijdag, 6 1|2 uur, mis ter eere van O. L. V, van bijstand en H. Coleta uit dank baarheid. Zaterdag, 6 1 {2 uur, mis voor Mr en Mme Leo pold De Bisschop en overledene familie. 's Avonds 7 lp2 uur, Lof Welke handels zijn aan de wet onderwerpen De toepassing der achturenwet verwekt dikwijls groote moeilijk heden in de kleinhandels van on zen middenstand. Vele overtredin gen der wet, met de onaangename gevolgen van proces-verbalen en vervolgingen, zouden vermeden worden, wisten de kleinhandelaars juist waaraan zij zich moeten hou den. Daarom heeft M. Clynmans in de Kamer volgende vragen ge steld Welke zijn de kleinhandels be« drijven die onderworpen zijn aan de wet op den achturenarbeid Welke zijn de kleinhandels be drijven voor dewelke er toegevin gen zijn gedaan voor de toepassing der achturenwet Zijn de geranten—die tevens bij den patroon inwonen aan de achturenwet onderworpen Welke soort geranten ontsnap pen aan de toepassing der wet op de Zondagrust Mag ik een klaar en duidelijk antwoord op deze vragen verwach ten Ziehier het antwoord van den minister i. Kleinhandels aan de acht urenwet onderworpenBij Konink lijk besluit van 27 December 1920 werd de achturenwet tot al de kleinhandels uitgebreid. De volgende afwijkingen aan deze wet worden voorzien a) Han dels met drie of meer te werk ge- sttlden Daar waar de Zondagsar- beid is toegelaten, mogen vier uren bij de acht en veertig worden ge voegd, mits het verleentn van der tien dagen verlof per jaar. De acht en veertig uren blijven voor de zes werkdagen voorbehouden en zon der dat deze worden overschreden mag een maximum van 9 uren per dag worden bereikt, b) Handels met min dan drie bedienden Ma ximum.; vier en vijftig uren op de zes werkdagen en negen uren per dag. Daarbij onder de bovenstaan de voorwaarden, vier uren voor den Zondag. 2. Afwijkingen Bij Koninklijk besluit van 22 Juni 1927 wordt voor het winkelpersoneel in banket bakkerijen voorzien wat volgta) Dde en meer te werk gestelden Maxima twee en vijftig uren per week en negen uren per dag, der tien dagen verlof, bj Min dan drie te werk gestelden Maxima vijf en vijftig uren per week en negen uren per dag, dertien dagen vetlof. 5. Of geranten die bij den pa troon inwonen aan de achturenwet zijn onderworpen Het inwonen of niet bij den werkgever brengt geen verandering in den toestand van den te werk gestelde, 4. Welke geranten aan de wet op de Zondagsrust ontsnappen Worden niet als bedienden aange zien zulke geranten, die als depot houders dienen beschouwd, die niet door een dienstovereenkomst zijn gebonden en die niet werken onder de waakzaamheid van het ondernemingshoold. Op deze is de wet op de Zondagsrust en die op den aehturendag niet toepassslijk Provinciaal Middenstandssekreta- riaat Het Provinciaal Middenstandssekreta- riaat, Lange Kruisstraat, 4, Gent, bericht hare leden en het geachte publiek dat hare eenige financieele organismen zijn Het Oostvlaamsche Beroepskrediet en de Algemeene Burgersbank, beide geves tigd Lange Kruisstraat. 13, te Gent Dat deze, buiten verschilligeagentschap- pen in de provincie, éét) hulpkantoor heeft te Wetteren. Dat zij noch binnen, noch buiten de provincie met geen andere Middenstands- banken verbonden is. Dat het Oostvlaamsch Beroepskrediet aangenomen is. en onder de kontrool werk van de Nationale Hoofdkas van 't Klein Beroepskrediet gesticht op voorstel van Volksvertegenwoordiger Van Ackere, vol gens de wet van 11 Mei 1929, met een dotatie van staatswege van 50 millioen, tot versteviging en uitbreiding van het middenstandskrediet. Sekretariaat. Het Sekretariaat, ingericht door den Katholieken Middenstandsbond, in haar lo- laal, bij M. Victor De Fey ter, Statiestraat is open alle Zondagen voormiddag van 11 tot 12 uur. Al de leden mogen er zich wen den tot het bekomen van alle noodige in lichtingen welke hun aanbelangen. tigheden bijwonen, ijveraars zijn van alle Godsdienstige werken, steunpilaren van onze Geestelijke overheid. Naast die Godsdienstige verplichtingen moeten wij toch ook trachten or.s volk hoog te houden op Kultureel gebied. Op nieuw hoelt er begonnen met eigen vol making. niet oppervlakkig zijn. maar diep gevoelen, mee leven met ons volk, het begtudeeren, zijn taal en zeden leeren kennen, geen vlaamsche lawaaimakers die staan huilen en tieren, doch vlaamsch ge voelen en vlaamsch denken, werkers voor hrt goede, daarom dringt de noodzakelijk heid zich op steeds trouw lid te blijven van uwe vereeniging om aldus in de moge lijkheid te verkeeren andere te kunnen leiden en daardoor het gczig en vertrou wen van nevenstaanders te winnen. Hetzelfde hoeft beoogd op zedelijk ge bied, door de deugden te beoefenen. Geen afgunst, geen nijd, geen jaloersch- heid, geen lamlendigheid en wantrouwer, maar altijd het hart breed open voor de naastenliefde, de dienstvaardigheid en het onderling vertrouwen Wees broeders on der mekaar. Vergeet U zelve om andere gelukkig te maken. En dan ten laatste op stoffelijk gebied ons eigen welzijn betrach ten en ook de Welvaart van ons Midden, etandsvolk. Daarom mede gewerkt aan den bloei onzer vereeniging. Welnu gij Katholieke Middenstanders van Ninove, wij vertrouwen op U, Zendt ons uwe zonen,vertrouwt ze ons toe en wij zullen ze opleiden in de Katholieke Middenstandsgedachte. Dan zal eens die tot hiertoe dorre akker van alle lamlendig heid broodneid en afgunst mogen beogen op een rijpe, rijke oogst ter, bate van Gods Kerk, het Vlaamsche land en de Midden- stand. Vooruit dus vrienden flink aan het werk Onverpoosd en onversaagd. Vooruit. Wij doer ons best en God Doet de rest. De belastingschuldigen wier grondbelas tingaanslagen over 1931 een verhooging hebben ondergaan gelieven, voordat zij eenbezwaarschriftopmakenzich mondeling te wenden tot een desbevoegden ampte- naar van het bestuur der belastingen in specteur. controleur, ontvanger die hun in de meeste gevallen, aan de hand van het waarschuwinguittreksel uit het kohier, de redeneo van bewuste verhooging z«l kunnen doen inzien provinciaal of ge meentelijke opcentimes vermeerderd, toe passing van artikel 1 der wet van 22 Juli 1931, enz. Aldus zullen zij vaak vermijden een reclamatie in te dienen waarvan de onge grondheid ten duidelijkste blijkt uit de overgelegde bescheiden en gedurende het onderzoek waarvan de intresten wegens verwijl blijven loepen. Onlangs werd er ir. de Katholieke Mid denstandsbond van Ninove overgegaan tot het stichten van eene Kristene Mid- denstandsjeugdvereeniging en op 5 Fe bruari j. 1. hield deze vereeniging hare eerste algemeene vergadering, die vlot van stapel liep en veel beloofde voor de toekomst. Opvallend mag het wel gebeeten wer den dat er op dit ocger.blik veel aan jeugd organisatie gedaan wordt. Waarom 2ouden wij hei dan ook niet Of moeten wij mis schien weerom de IamlencFgaards uithan gen Op een ander staan kijken met de handen in de zakken en zien en voelen hoe zwaar de lasten op ons, onze ouders en vrienden wegen. Neen. Die tijd is uit. Wij willen niet meer slapen, wij zijn ontwaakt, wakker geschud uit die lange slapelooze nacht, wij willen vooruit, mede strijden voo' het goede, voor de waarheid. Wij alle Middenstandszonen hebben zware plichten te vervullen jegens ons Middenstandsvolk. Ons ideaal is dus dit volk. ons volk te steunen en steeds te hel pen, doch daarvoor moeten wij eerst en vooral dat volk kennen en juist daarom hebben wij onze eigene vereeniging noo- digd. Wij moeten stellig ons volk leeren ken nen met zijne deugden en zijne gebreken, met zijne lasten en zijne smarten. Daarom zuilen wij steeds in hun midden leven om aldus met hen te leeren lijden en strijden. Door dit lijden en strijden wordt in ons de liefde tot d;t volk geboren, de liefde waar uit een zucht tot hulp verleenen in ons zal ontstaan. De ware opofferingsgeest zulten wij hierdoor aankweeken om onze midden standers te helpen groot maken zooals ze eenmaal geweest zijn. Allen zullen wij trachten daden van naastenliefde te stellen om zoodoende de welvaart van onze Mid denstanders. die wij willen dienen, te ver zekeren. Dit alles zullen wij bekomen langs onze vereeniging, die we zullen sterk houden door onze toewijding en oppassendheid. Wij allen zijn Kristene men6chen, zoo hebben wij dan als eerste plicht ons Mid denstandsvolk op Godsdienstig gebied groot te maken, met mannen van durf te zijn, geen half en halve maar mannen uit een stuk, die durven optreden, waar het gaat om het geloof, mannen wiens leven en handelwijze getuigen van een echt diep Kristelijk geloof en overtuiging. Daarom zullen wij steeds alle Godsdienstige plech ZondagdieDSt der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer DE EUYVER. Beverstraat Meisjespatronaat Op Zondag 28 Februari, in de feestzaal van 't Meirjespatronaat. St. Jorisstraat, Ninove, opvoering van Om 't Kiud oorspronkelijk familiedrama in vier be drijven doorj. Adriaens en «No 33 333 blijspel in een bedrijf door Julien YVy- tinck. Deuren open te 5 u. Gordijn te 5 1{2 u. Kaarten 7 fr. 4 fr. Plaats uwe gelden op rekening in de j te Ninove. Handelsregister Aalst n* i 1 Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding, VOLKSVERHEFFING Steenweg op Edtngen Zaterdag Zondag 20 Februari ?1 Februari telkens om 7 1 2 'savords KI NE MA - VOORSTELLING Op 't programma Een Levende Teekening in 1 deel. Liefde's Tango. Sentimenteel drama in deelen. Een Prachtig Komiek. in 2 dealen. Prijzen der plaatsen 3,50 fr., 3 fr., 2 fr. Zondag namiddag 1 1|2 uur Kir.dervertooning 1 fr. Toekomende week De Sneeuw over de Stappen naar den gekenden Roman van Henri Bordeaux I.a Neige Si r Les Pa» Maandag 15 Februari om 7 1/2 's avonds. 2J' ONT W1KKELINGSA VOND De sociale toestanden in de verdere be schavingen. Ingang vrij. Kinderen beneden de 16 jaar niet toegelaten. Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nuttinck Lavendelstraat 13. (Telefoon 502, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Veloclub Sint Christoffel Heden Zondag om 10 1/2 uur zeer stipt, komen de leden, om een oeterings- uitstap te doen aan het Bisschoppelijk College samen. Afwezige leden der laatste vergadering kunnen erhunalpin bestellen. Niet leuen kunnen er zich laten opschrij ven. Do Schrijven De Voorzitter H. V Maldergem V. V* den Bossche Klaverjassen Groote jaarlijicsche prijskamp voor kla verjassen op Zot dag 2,s Februari 1932 om 6 uur namiddag bij Fdgard Gettemans St. Jorisstraat, Ninove 50 fr. vooruit. Kind verdronken Het 3 jarig zoontje van D,was buiten op den koer der ouderlijke woning geloo pen zender dat moeder het gezien had. Toen deze de afwezigheid vaststelde, ging zij zien en vond het wichte verdronken in den mestput. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. Voituren Ford per occasie te koop Torpedo en Conduite intérieure in zeer goeden staat aan zeer lage prijzen. Zich te wenden tot Frans Van Volxem, Fixpert-Werktuigkundige 20, Steenweg naar Aalst, NINOVE. Baksfhieting- Groote bakschieting ingericht door den Oud- Strijders bond der gemeente op Zondag 28 Februari 1932 Bij de W. Maria de Schrijver Eversgem Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sarcoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u \ele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Fenig depot APOTHEEK Jos. De fiuyver, Beverstraat, Ninove. Tabakoogst 1931 J. Plaatselijke Peijskamp Tentoenstellin- gen in 1V32 1. Okegem op Zondag 21 Februari, om 9 uur 2. Oultre op Zondag 28 Februari, om 9 uur 3. Pollaere op Zondag 6 Maart, om 9 uur 4. Denderwindeke op Zondag 6 Maart, om 2 uur 5. Appelterre op Zondag 20 Maart, om 9 uur De planters der volgende gemeenten worden uitgenoodigd tot de Gewestelijke Tentoonstelling te Ninove Idegem, Lede. Santbergen, Grimmingen, Ophas- selt, Onkerzele, Voorde, Meerbeke, Aspe- laere, Schendelbeke, Overboeiaere. Goef- ferdinge, Smeerhebbe, Yioerstgem, enz. II. Gewestelijke Prijskamp - Tcnioonstel- litig te Ninove ten lokale van 't Landbouwcomice op Zondag 3 April 1932 Aanbrengen der stalen tot 9 ure, open om 2 ure. Elk staal moet 3 kgr. wegen. De keurpremien zullen verleend worden naar het getal goedgekeurde stalen. Aan dezen prijskamp mogen al de ta bakplanters van het Arrondissement Aalst deelnemen. De keurmeesters stellen zich bereidwil lig ten dienste voor verdere inlichtingen. ONDERWERP. 1. Om 3 ure na middag voordracht door den Heer Van Den Noortgate, Staatslar.dbouvvkundige te Audenaaroe. 2. Uitdeelen der diploma's van de Tentoonstelling vau Geeraardsbergen, ei ken deelnemer wordt vriendelijk verzocht zijn diploma af te halen. 3. Uitdeelen der premien aan het be stuur der plaatselijke bonden. 4. Mededeelingen. door iedereen te bekomen om te l>ouwen om huis, hoeve, land, grond, vee te koopen om zijn zaken uit te breiden; schul den af te leggen, enz. Gemak van afbetaling. Gratis inlichtin ^en. Geheimhouding Voordeelige voorwaarden. I jan d bou wers bizonder gunstige voorwaarden. Laagste intrest! Te beginnene met 4 t.h. 18, Graanmarkt, 18, AALST Spreekuren dagelijks van 9-12 en 2-6 'sZondags 9-12. Telph. 842 bij Theophiel De Quick, MEFIRBEKE, Brusselbaai), (Melkerij.) Een kamion met voorkap. Een voituur met kap met twee wielen op caoutchouc. Een ijzere ploeg. Ren schoepper. Een steenen bolder. Een groote egge. Twee harnassuren, 1 voor kamion en 1 voor voituur. Bij sterfgeval een zeer goed breiinaoliien slechts 3 maand gewerkt hebbtn- de, dus zoo goed als nieuw. Zich te bevragen ten bureele van het blad. Eene schoone en welgelegene te Meerbeke, groot 37 aren, palende aan de Denderstraat op eene lengte van 75 rr\. en aan de Oud-Brusselba tn. Goed geschikt voor 15 bouwplaat sen var\ 5 m. breedte. On- middelijke ingebiuiktreding. Zich te bevragen bij den erfge naam Arthur Evenepoel, Brussel- baan, 107, of bij Meester Michiels, notaris te Hal, Dekenstraat Beverstraat, Ninove Openbare Verkooping ZAAILAN1 )ILN te Denderwindeke Enkele Zitdag Maandag 22 Februari <932 Openbare Verkooping van schoone te Ninove, aan den Doornweg Dinsdag 25 Februnri 1932 te Denderwindeke, wijk Nijken. Maandag 22 Februari 1952 Openbare Verkooping te Meerbeke, wijk Braband Dinsdag I Maart 1952 I TOMAAT hoven «JJav van De Notaris VANDEVELDE, te Ninove, zal openbaarlijk verkoopen J' Koop i7 aren 70 centiaren Zaailand, gele gen te Denderwindeke, op de Zeep of Walbórre, Sacue A, nummer 528 des hadas-.ers. X' Koop —16 aren Zaailand gelegen te Den derwindeke, op den Kalenkouter, Sectie A, deel ten zuiden der nummers ö90a en f>90b des kadas ter. 8* Koop 18 aren 56 centiaren Zaailand, gele gen te Denderwindeke, op den Kalenkouter, Sec tie A, deel ten noorden van nummer 502 des ka dasters. 4Koop 19 aren 60 centiaren Zaailand, gele gen te Derderwindeke, op den Walborre,Sectie A nummer ,'S4a des kadasters. Al deze goederen zijn gebruikt door de Gebroe ders Coppers om i uur namiddag, ter herberge van de kinderen De Coninck. te Denderwindeke, Renderstede. De notaris VANDF.VELDE, te Ninove, zal namens de weduwe Victor VAN LONDERSELE- E\ENEHOEL, openbaarlijk verkoopen. Eerste koop.-- Eene bouwplaats gelegen te Ninove, aan den Doornweg. groot volgens me ting 08 aren 7S centiaren, palende oost den heer Hanssens, zuid den tweeden koop, west den Doornweg, noord jufvrouw AUce Vande Maeien. Tweede koop. Eene bouwplaats gelegen te Ninove, aan den Doornweg, inhoudende volgens meting 03 aren 38 centiaren, palende oost den heer Hanssens. zuid den derden koop, west den Doornweg, noord den eersten koop. Derde koop Eene bouwplaats gelegen te Ninove,^ aan den Doornweg. volgens meting groot 03 aren 18 centiaren, palende oost den heer Hanssens, zuid Albert Evenepoel, west der. Doornweg, noord den tweeden koop. Deze drie perceelen zijn ten kadaster gakend onder Sectie B. nummer (47, en hebben ieder aan den Donrnwtg eene breedte van 7 maters, en ten zuiden r.evens den eigendom van den heer Hanssens van 04 meters o.» centi eters. Onmiddellijke ingebruiktredin^. Enkele Zitdag om 2 ure namiddag, icr herberge van den heer Trans Van Opdenbosch, te Ninove. aan den hoek van de Statiestraat en de Dreelstraat. Bij Sterfgeval Openbare Verkooping van De Notaris VANDEVELDE te Ninove, zal na- mens de weduwe Francis Fonteyn De Sutter en kinderen, aan de woon«t van gemelde weduwe Fonteyn, te Denderwindeke, wijk Nijken, open baarlijk verkoopen orn n ure voormiddag Tafcis, stoelen, bank, kassen, stoof, horlogie, wekker, bedsteden, potten, pannen, glaren, tel— looren, waschmachien, bakmoclje, ens. Kruiwagen, borrevat kuipen,'wanmolen sciiup pen braken, krabbers, gatTels. reeken. rieken, enz Verders nog 2 schapen, 11 hennen en 1 haan. De verkooping geschiedt met gereed geld. Om te verdeelen van De Notaris VANDEVELDE te Ninove, zai ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Ninove. openbaarlijk verkoopen, namens de kin- ueren Lharot. Een wooihuis met afhangendheden en erve. ge staan en gelegen te Meerbeke, wijk Braband. groot volgens tnel 02 aren O5 centiaren, ten ka daster gekend onder Sectie A, nummer 37Sf met eene oppervlakte van eene are 70 centiaren, pa- lende van den eenen kant aan den heer Emiel De Decuer, van den anderen kant aan Yvo Minner. van achter aan Jacobs en van voren aan de straat Ingenot- en ingebruikireding 2 maanden na de toewijzing. Enkele Zitdag om I uur 's namiddags, ter gehoorzaal van het

Denderklok | 1932 | | pagina 2