Het Geheim van het Hotel Belle-Vue I Verbond der Katholieke Vlaamsche Padvinders Feestzaal, St. Jorisstraat Werkonlusten Processie van den H. Veronus te Lembecq - bij - Hal. Tabakbond van het Pensioenen OP ZONOAG 3 APRIL a.s. Arrondissement Aalst STAD EN OMLIGGENDE Te huren VETWEIDE TE KOOP Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Nir\ove. Landbouwbelangen .4 /deeling Ninove Opvoering var\ het gekende Tooneelstuk NINO I E. Banciue Centrale de la Dendre A ppelterre TE KOOP MIR ilRQ Orde dep Goddelijke diensten Zondag 27 Maait 6 uur, gelezen mis. 7 1|2 uur, mis voor juffer Jeanne Ste vens. 9 lj2 uur. Hoogmis. Maandag, Tweede Paaschdag 6 uur, mis voor de parochianen 7 ]|2 uur, mis vooi Mr Alfons Scho- ckaert en overledene familie 9 1 [2 uur, solemneele mis voor Mevr. Edmond Handschutter van wege de H. Gregoriusgilde. Dinsdag, ti lj"2 uur, mis tot geestelijk en tijdelijk welzijn der parochianen. Woensdag, 6 1(2 uur. mis ter eere van den H. Jo seph en de H. Theresia voor een bijzondere intentie. 8 --»as ]j2 uur Lof. DonuciU«0 8 uur, sol. jaargetijde voor Mr 1 door Dufour. Vrijdag, Eerste Vrijdag der maand. 6 1{2 uur, sol. mis ter eere van het H. Hart van Jezus en de H. Theresia. Zaterdag, 6 Ij2 uur, mis voor Mevr. Jos. De Duffeleer. 's Avonds 7 Ij2 uur, Lof Bemesting van den Aardappel Al de proefvelden in het land aangelegd bewijzen duidelijk dat het de sterke dosis sen potaschmesten zijn die de hoogste op- brengstverrr eerderingen gever, en de grootste winst voorden landbouwer opleve ren. Men bestatigd ongelukkiglijk nog altijd dat de hoeveelheden potzsch welke nog door talrijke landbouwers toegediend wor den maar al te dikwijls vee! te gering zijn. Potasch bevordert het vormen van net aardappelmeel, ook zijn de knollen beter gevormd, gezonder en bieden insgelijks weerstand aan ziekten en late lentevorsten. Eene hoeveelheid van 500 Kg. chloorpo. tasch per hectare mag in de meeste geval len als de beste geschikte dosis aanzien worden, daar de aardappeloogsten altijd •tijgen in rechtstreeksche verhouding met de dosis potascb welke aangewend wordt. Voeding- der Huisdieren l. .w.ofv, onixei over dit belangrijk vraagstuk hebber, we doen uitschijnen dat de landbouwer zijn aandacht heeft te ves tigen op de oordeelkundige voeding van de dieren, om reden dat deze tak van zijn bedrijf nog meest voordeelig is. Eene kleine vergelijking van de huidige prijzen met de vóóroorlogsche zal ons ge zegde klaarmaken. In 1914 werd rond Februari - Maart,de boter verkocht tegen gemiddelden prijs van 2,50 fr. het kgr., terwijl men ze op dit oogenblik in Oost-Vlaanderen tegen 19 tot 20 fr. betaalt, dat wil zeggen tegen 8 maal den prijs van vóór den oorlog. De volle melk gold in 1914, 20centiemen den liter, wij! men ze nu tegen 1,60 fr.., aflevert, wat overeenkomt met 8 maal den prijs van vóór den oorlog. De eiëren bereikten in 1914 op denzelf den tijd van het jaar den prijs van 8 centie men stuk r.u worden ze verkocht tegen 55 a 60 centiemen, of 7 maal duurder dan in 1914. De goede tarwe daarentegen had in 1914 de waarde van 20 fr. de 100 kgr. op dit oogenbbk ontvangt de beer tr slecht 75 fr. van of min dan 4 maal de waarde van vóór den oorlog. Dezelfde toestand doet zich voor bij de de andere graangewassen. De goede aardappelen wierden in 1914 geleverd tegen 7 fr., de 100 kg-, thans worden ze verkocht tegen 40 fr.. of 5,7 maal de voorooriogsch waarde. Meer andere voorbeelden zouden we kunr.en aanhalen om onze bewijsvoering te staven we zijn evenwei van meening dat deze enkele cijfers voldoende zijn om de oogen onzer landbouwers te openen, en ze te overtuigen dat het meeste voor deel voor hen uit de stallen kan komen door een verstandige voedingswijze te volgen en bijzonder door gebruik van krachtvoeders waarover we in een volgend artikel breedvoerig zullen spreken. De achterstallen van het 2' trimester 1932 der hiernagenoemde pensioenen van den Staat zijn betaalbaar op de volger.de datums der maand April 1932 Ti beginnen van den 4- voor de pensioe nen der gemeenteleeraars en onderwijzers en voor de lijfrenten door het Germano- Belgisch gemengd scheidsgerecht verleend Te beginnen van den 7-, voor a! de mili taire pensioenen en tegemoetkomingen welke uit den oorlog niet spruiten en voor de renten verbonden aan Nationale Orden, diï niet werden toegestaan voor oorlogsda den Te beginnen van den 9 voor de burger lijke en voor de geestelijke pensioenen Te beginnen van den 15', voor de mili taire en burgerlijke pensioenen der gebie den Eupen-Malmsdy (Agentschap der Schatkist te Vervier» —o Beloken Paschen) Deuren 6,30 uur Gordijn 7 uur SYMPHONIE EXCELSIOR onder leiding van den heer De Geeter. PRIJZEN DER PLAATSEN 7 en 5 fr. te Geeraardsbergen. Ge si.tng die uitgebroken is in eene onafhankelijke stekjo®£*hriek heeft gedu rende de verloopen week rumoer, getier en ook gewelddaden teweeggebracht, waardoor de stad in opschudding leeft. We zullen geen oordeel vellen over de uitgebroken staking, daar wij geen recht streeksche inlichtingen hebben over het feittoch mogen we onvoorwaardelijk laken, de dreigende en ingrijpende hou ding welke de stakers nemen tegenover dezen die door den nijveraar werden aan genomen om het verlaten werk voort te zetten. We lezen dat vrouwen werden ge slagen, vensters uitgegooid, dat er een poging is geweest om een auto-camion, die het werkvolk naar huis voerde, om te werpen, dat er inbieuk werd gemaakt op de woonstvrijheid. Die handelwijze verdient slechts dit den afkeur van de openbare meening en strenge straffen. Aan niemand mag het recht or.zegd worden op eerlijke wijze zijn brood te verdienen. Én als er onrecht is geschiedt... er zijn nog rechters in ons land Waarom toch neemt het socialistisch gemeentebestuur geen maatregelen om de ze stoornissen te vermijden Misschien omdat bet socialistisch is waarheid en rechtvaardigheid van de socialistische overtuiging, Verknecht zijt ge aan het socialistisch syndikalism omdat uwe macht daaruit is gegroeid en uwe overtuiging daarin werd gesmacht- Broeders!.. l.„ ~;jrr yiaatjes voor de kieziugen. In ge wone tijden kent ge slechts een gedragslijn durf niet anders te denken dan wij of we maken u 't leven onmogelijk, we slagen uw vrouw en we bestormen uw huis Vrijheid, gelijkheid, broederlijkheid Maandag 28" Maart ('2' Paaschdag) uit gang der eigenaardige processie die het dorp verlaat '6 morgens ten 8 uren. langs Kasteei-Brakel Clabecq en Tweebeek en terugkomt te Lembecq in den namiddag rond 4 uren. Een militaire stoet samergesteid uit Ruiters, gekleed zooals de Guides van voor den oorlog, een schitterende staf en een afdeeiir.g infanterie dragende het uni form orzer Jagers en Carabiniers van 1914 vergezeld de processie op gansch den door- docht. Deze gewoonte is meer dan duizend ja- ren oud en is zeer belangrijk op oogpunt van Brabantsche Fo'klore Deze processie woidt ook genoemd zatte processie omdat buiten de geeste lijken de deelnemers terugkeeren in be dronken toestand, aangezien zij op gansch den doortocht niets eten, tn overal bij ae boeren onthaald worden, 't zij met een glas schuimwijn, Iambic, Faro en andere dranken. Duizende bedevaar'ers uit alle hoeken van het land komen dien dag den H. Ver onus in Lembecq vereeren. bijzonder aan roepen, voor rhumatism, hoofdpijn, enz. II. Gewestelijke Prijskamp - Tentoonstel ling te Ninove ten lokale van 't Landbouwcomice op Zondag 3 April 1932 Aanbrengen der stalen tot 9 ure, open om 2 ure. E!< staal moet 3 kgr. wegen. De keurpremien zullen verleend worden naar het getal goedgekeurde «talen. Aan dezen prijskamp mogen al de ta bakplanters van net Arrondissement Aalst deelnemen. De keurmeesters stellen zich bereidwil lig ten dienste voor verdere inlichtingen ONDERWERP. 1. Om 3 ure na middag voordracht door den Heer Van Den Noortgate, Staatelandbouwkundige te Audenaarde 2. Uitdeelen der diploma's van de Tentoonstelling vau Gecraardsbergen, el- ken deelnemer wordt vriendelijk verzocht zijn diploma af te halen. 3. Uitdeelen der pretmen aan het be stuur der plaatselijke bonden. 4. Mededeelingen. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer DE P.UYVJER. Beverstraat Ons Huls Groote BOLLING op pasbanen, ge- geven door de maatschappij De Bol- vrienaeu in haar lokaal Ons Huis Dreefstraat, op Zondag 27 Maart 1932 Paschen 100 frank vooruit. Begin om 5 1/2 uur stipt. Bericht aan de leden van St Sebastiaan I' Paaschdag ten 3 uren Vriendenschie- ting inleg 13 Fr. allés wordt verschoten. II Paaschdag, schieting 1000 Fr. inleg 22.50 Fr. terug 15 Fr. Begin 3 uren. Nieuwe overdekte wip te Aalst Café At lanta Lange Zoutstraat. Reinheid is Gezondheid. 't Is scherpe ironie, bij 't sluiten van eeu Rood-Kruis week die er speciaal op doelde de menschen tot reinheid aan te zetten, het sluiten van de markt te Ninove te be wonderen. In de maanden Juni, Juli en Oogst dan gelijkt de groote plaats wel op 'n konijnenstal, nu is 't uitzicht niet meer verheugend. Honderden papieren van alle kleuren en alle grootte blijven tot den Woensdag morgend langs de strèten liggen We moe ten er-0.i«»t op wijze.-j Vuil Ure pipi»ren zijn werder Ie voeten getrapt dienden voor een aantal zaken, ze kwamen uit handen, nu worden ze door den wind of door een voorbijsnorrende auto opge jaagd en een eind verder gedreven. Tegen den avond is het schoon om aan zien hoe 't center van de stad een lachend Uitzicht heeft gekregen. De vreemdelingen die hier voorbij trekken moeten waarlijk een vleiend gedacht krijgen over de zorgen van het gemeentebestuur voor de openbare gezondheid. En zeggen dat onzen burger vader een d"kter is Zou 't Rood Kruis, afdeeling Ninove zijn eerste goed initiatief, in verband met zijn doeleinde, niet kunnen nemen, met op zijn beurt bij 't gemeentebestuur aan te dringen opdat dergelijke toestanden op houden Reinheid is gezondheid.... Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sarcoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u \ele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Jos. De Ruyver, Beverstraat, Ninove. Vlaamsche Toeristenbond. Op Zondag 10 April. Bezoek te Brusse' aan musea, van het Jubelpark, aan het Gerechtshof er, het Parlement, onder lei ding van een hoogleeraar conservator, een rechter een volksvertegenwoordiger. Vlaamsche V, T. B. van Ninove, allen er heen Schielijke dood. Zekere F'rans Van Herzeele, die alhier in het hospitaal woont, houdt zich voor zijne dagelijksche taak bezig met het be werken van den hof.Zulks was opnieuw het geval, maar toen het uur genaderd was om te eten verscheen hij niet aan tafel. De Moeder - Overste girg hem roepen, doch vond den ouden man dood bij zijne spade liggen. Men heeft het lijk naar het doodenhuis gevoerd. Plaats uwe gelden op rekening in de te Ninove. Handelsregister Aalst n* I Filiaal der Société Generale de Beloique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Wanhoopsdaad. De08 jarige F'rans B., die reeds ver scheidene jaren in het hospitaal verblijft, wilde een einde stellen aan zijn leven met zich te v.rhangen in het waschhuis. Gelukkiglijk kwam daar een oude man om wat stoofhout en zag den man aan den bilk v rhangen hij nam zijn mes en srerd de koord door, zoodat de man ten gronde viel. Na gtneeskundige hulp kwam hij te rug tot bezinning en vroeg wat hij gedaan had om hem zoo een groot hol te slagen met ten hamer. De man had zijn verstand verloren. CINEMA-VERHEFFING Steenweg op Edingen Zaterdag Zondag 26 Maart 27 Maart telkens orn 7 1/2 's avonds EEN VOLKSPROGRAMMA niet volgende prachtige stukken Stoutmoedigheid Splinternieuwe Cow-Boy met Al Honie in 5 deelen. Zwart Indiï Drama naar een boek van Jules Verne in I deelen. Tot slot een Prachtig Komiek in 2 deelen. Zondag om 1 uur, Kindervertooning. Maandag 28 Maart, om uur LUISTERRIJK CONCERT door de Christene Meisjes varr de H. Theresia Lach Zang Dans Wordt verwacht SMIDJE SM' E Kaatsen Het plaats seizoen is verleden Zondag geopend met een vrienden match tusschen de ploegen van Witten Bal en Bal Op welke eindigde met 2 overwinningen van t Witten Bal Verleden Zondag was het in de Geeraardsbergsc'nestraat tusschen Witten Bal en Vliegende Bal. Eerste lutte eindigde in het voordeel van Vliegerde Ba! welke wen met 6 spe len voor 2. Tweede lutte in 8 spelen af is geëindigd op een misverstand wanneer het spel stond S spelen en 40 voor Vliegen de Bal en 6 spelen en 30 voor Witten Bal Spijtig voorval anders een schoone lutte Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nuttinck Lat rndelstraat 13. (Telefoon 502, de btste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Klaverjasspel Groote jaarlijksche Prijskamp voor KLAVERJASSPEL, op Zondag 3 April, bij We Hubert De Weghe, Pamelstraat, naar schoone Geldprijzen en Premiën. Begin om 7 uur stipt. Voetbaikroniek. Sedert het pijnlijk ongeluk waarvan onzen waarden en geliefden voorzitter H. Albert Britton het slachtoffer werd,was de voetbalbeweging hier ter stedeerg geknakt geworden. Het ontzegg-n van speelterrein kwam de ontmoediging en de onverschil ligheid nog aangroern en stilaan leed het voetbalsport aan 'n soort schjrslaap en gleed van lieverlede in den vergetelhoek. Weliswaar,enkele echte voetbalsporters konden Uur, geliefkoosd spel maar niet zoo gemakkelijk vaarwel zeggen en gingen zich dan ook aansluiten bij vreemde krin gen. Doe' ze voelden alras dat ze niet in hun midden waren.omringd van vrienden en kennissen.Een zeker heimwee drong in hen op tn ze wilden in hunne stad, vóór hun publiek, I urne kunde laten bewon deren en hunne prestaties toejuichen. Om die reden en niettegenstaande de weinig troostvolle aanmoedigingen, maar bewust van al liet nuttige van degelijke, goed opgevatteen w-lingerichte lichaams oefeningen, ontstond in het hart van 'n paar oud bestuurleden van den ex Unal F. C. 'n lust, 'n drang naar het doen her leven van het voetbalsport. Na maandenlange briefwisselingen na menigvuldige verwikkelingen zijn deze er ingeslaagd hun schip goed aan wal te brengen. Ze wachten nu alleen op den goeden geest de ware verstandhouding, de nauwe vriendschapsbanden, van de jeug dige, vol geestdrift werkende leden. De trainnig en vriendenmatcben gaan onverwijld ingericht worden en voor 't aanstaand seizoen za! Football - Club Ni nove een ploeg in lijn stellen welke van zich zeker zal doen spreken. Het bestuur vraagt nu warme aanmoe digingen en echt nioieeler. steunen hoopte dat het alzoo 't zijne zal hebben bijgebracht om de voetballiefhebbers hier in een stad van ongeveer 12.000 inwoners een club te hebben geschonken waardig van hare be langrijkheid en haar verleden. Het heeft betrouwen op de toekomst en zal van zijnen kant geen moeite sparen, zich geen opofferingen ontzien om het op gevat ontwerp tot 'ngoed einde te brengen Keuring van Springstieren, Koeien en Vaarzen op 17 Maart. Grotie Stieren Cleiebaut Gebr. Appelterre, Cesar s. C Heereman Alois Bismarck s. C Persoons Casemir Max s. B De Kegel Charles. Ninove, Pruis s. B Jonge Geprimeerde Stieren. V. Linden Oscar Appelterre, Max 78 p. De Vos Richard Aspe'aere, Carlo 77 p. Pessemier Richard Voorde, Victor 77 p. Clerebaut Gebr. Appelterre, Jan 76 p. Persoons Casemir Max 76 p. V. Bossche Petrus Aspelaere, Hercule 75 p. D'Herde Gustaaf Voorde, Gilbert 75 p. Cosyns Joseph Idegern, Max 75 p. Goedgekeurde Stieren Remue Valére Santbergen, Jan 65 p. Ponseele Hector Defiinge, Jules 63 p. Schutyser Joseph Appelterre 62 p. Koeien en Vaarzen Callebaut Desiré Appelterre, Fiup s. C Rosa 75 p. Caroes Alois Julie s. B Clerebaut Gebr. Minas. B Vos s. B Marie s. B Cosyns Frederik Fanny s. B Vos 77 p. De Backer Camiel Adelines. B s Liza s. B De Backer Joseph Mina s. B De Bruyn Frans Trinette s. B De Ligne Frederik Nellys. B Voss. B Geeroms Livien t Madame 75 p. Goessens Benoit Paula s. B Heereman Alois Annette 75 p. Hendrickx Petrus Liza s. B Maifroit Erminus e Dikke s. B ii Roza s B Mertens Oscar Finne s. B li Minette s. B ii Laura s. B Perreman W' Felix Bloeme s. C ii Louise s. B Remue Oscar Marthas. B Ronsyn Alfons Nette s. B Roza s. B Fanny s.B Vos s. C i> Jeanne s. B Schutijser joseph Julie s. B ii Mina s. B Stéppe Henri Mauguerit s. B Bless s. B i) ii a Miss s. B a Madame 76 p. Torrekens Joseph Fanny s. B V, Stockt Joseph Minette s. B Ecsbeek W* Joseph Bella s. B Sibelle 75 p. Waeyenberghe Fr. L.aura 77 p. Vergalle Charles Liza s B Plaisant Cynel Voorde Mir.a 77 p. Bertha 77 p. Van Snick Omer Vos 77 p. Bertha 75 p. Van Wilder René Bertha 76 p. Stevens Aug -st Blanche 76 p. Schueren Edmond Liza 75 p. D'Herde Gustaaf Lena 75 p. Schueren W« Em. Liza 75 p. De Gelas Frans Aspelsere Lisette 75 p. V. Muylem F'r. Nederh. Mazctte76p. Herreman-Souffriau Fraus Santbergen Blomme 76 p. Torrekens F'rans Oi.ltre Flora 75 p. Namens het Veekweeksyndicaat van Ninove. De Secretaris De Voorzitter Fr. De Bruyn Flubert Berlengee Ronsyn Emiel Ronsyn René in den Nederwijk, eene goede groot acht dagwand, wel afgeslo ten Zich te bevragen ten bureele. Volledig melkerijgerief zoo goed als nieuw. Voor inlichtingen zich wenden bij Francois Torrekens, Nederhasselt, [Dorp. Poêle-cadé en kommode in goe den staat. Zich te bevragen ten bureele van het blad. Studie van Notaris JEAN-RENE VAN ROSSOM, te Ninove, Graanmarkt, 88 Openbare Verkooping van eene genaamd In den Sportman welgegen te Denderleeuw, De Nayerstraat, n' 37 Notaris VAN ROSSOM, verblijvende te Nino ve, Graanmarkt, nummer S3, zal overgaan tot de O TOMAAT

Denderklok | 1932 | | pagina 2