4 Het Geheim van het Hotel Belle- Vue 7 Diamond Oil i Ronde van Vlaanderen 1932 Parijs-Koubaix 1952 ROMAIN GYSSELS Sport-Rlak Romain De Beste verkrijgbaar in De Goedkoopste NINOVE en Omstreken T 1 Tabakbond van het Feestzaal, St. Jorisstraat Kerk der H. Theresia Arrondissement Aalst STAD EN OMLIGGENDE Verbond der Katholieke Vlaamsche Padvinders Afdeelinq Ninove OP ZONDAG 3 APRIL a°s. HULDE AAN ROMAIN GYSSELS zoekt AGENTEN Te huren VETWEIDE TE KOOP OVKliWI.W'AAIt Wees dus fier op hem Sportmannen der Denderstreek en draagt hierom alleenlijk de ff r RAYMOND LUYSTERMAN TE KOOP K1R3IRS Brusselstraat, Nir^ove. A li\OVE Opvoering var\ het gekende Tooneelstuk t Orde der Goddelijke diensten Zondag .1 April 6 uur, gelezen mis. 7 1|2 uur, mis voor de huisvr. van Mr Leon Arents. 9 Ij2 uur. Hoogmis. Maandag, 9 uur sol. begrafenis van Mr Th. Van Eesbeeck. Dinsdag, 6 lj'2 uur, mis ter eere van den H. An- tonius van Padua. Woensdag, 8 uur sol. jaargetijde voor Mr Charles De Mol-Ringoet. Donderdag, 6 112 uur, mis voor Mr Anselmus van Cutsem. Vrijdag, 6 1|2 uur, mis voor Mr Kamiel Verhest Zaterdag, 112 uur, mis ter eere van O. L. V. van Lcurdes. 's Avonds 7 1|2 uur, Lof ne omstandigheden niet uit, dus zijn zij niet aan verlies blootgesteld. Uit hetgene voorgaat besluiten wij eer stens, dat bet altijd geraadzaam is de pot- aschmeststofïen geiuimen tijd voor de planting of de zaaiing toe te passen, en des te vroegtijdiger, naarmate het minder zuivere zouten geldt, tweedens, dat de graad van oplosbaarheid afhangt van den vochtigheidsgraad van den grond, en der- dens, dat de diepte \vaar?§ de meststoffen in den grond dienen «vAiracht te worden verschilt naarvolgei s die meststoffen toe gepast worder, op diep- of ot diep worte lende planten. Voor beeten, aardappelen, klavers, enz., worden de potaschzouten bijgevolg merkelijk dieper ondergewerkt dan bij voorbeeld voor graangewassen, spurrie, enz. Nog een ander besluit mogen wij trek ken uit den aard der samenstelling van de ruwe potaschzouten zelf. De i uwe potasch zouten zijn tamelijk waterzuchtig, 't is te zeggen, dat zij de vochtigheid der lucht tot zich trekken. Bijgevolg zijn deze in gewone omstan digheden te verkiezen cp droge gronden. De zandgror den zijn gewoonlijk zeer arm aan potasch bijgevolg is een overvloedi ge toepassing van potasch op deze beslist noodzakelijk. II. Gewestelijke Prijskamp - Tentoonstel- li>ig te A inove ten lokale van 't Landbouwcomice op Zondag 3 April 1932 Aanbrengen der stalen tot 9 ure, open •m 2 ure. Elk staal moet 3 kgr. wegen. De keurpremien zullen verleend worden naar het getal goedgekeurde stalen. Aan dezen prijskamp mogen al de ta bakplanters van het Arrondissement Aalst deelnemen. De keurmeesters stellen zich bereidwil lig ten dienste voor verdere inlichtingen ON DER WH KP. 1. Om 3 ure na middag voordracht door den Heer Van Den Noortgate, Staatslar.dbouwkundige te Audenaarde. 2. Uitdeelen der diploma's van de Tentoonstelling vau Geeraardsbergen, el- ken deelnemer wordt vriendelijk verzocht zijn diploma af te halen. 3. Uitdeelen der premien aan het be stuur der plaatselijke bonden. 4. Mededeelingen. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERTS, Burchtstraat, Hevige Brand Maandag morgen, 2* Paaschdag, rond drie uur is er ir. de feestzaal van den heer Léon Robert, Biusselstiaat, een hevige brand ontstaan. .Machtig stegen de vlam men reeds op en de rook drong in het heele huis door wat.neer de vrouw Robert wakker schoo', haar kir.deren nam en van in het venster een noodgehuil stiet dat het gansche gebuurte te been bracht. 't Was hoogtijd Verscheidene families die in het huis geherbergd waren werden langs ladders uit het brandende huis gered de meubelen motsten om zoo te zeggen alle achtergelaten worden. Wanneer men dac it a' het mogelijke te hebben gedaan bemerkte men dat een ouderling, Felix Van Snick, nog werd vermist. Iemand klom de ladder op, ging aan het venster roepen... en kreeg ant woord, dcch geen man kvam te voorschijn Een jeugdige priester de Eerw. Karei He meryckx, professor in College van Deyr. ze, die thuis was inet het Paaschverlof, sprak ge zult die m n toch niet laten verbranden Hij deed zijn regenmantel uit, vroeg een emmer water, miek een kruisteeken en ging de ladd-r op. Roepend drong hij in bet huis, Van Snick hoorde hem en gaf aotwoord in de derde kamer Jag Van Snick, die teiug in zijn bed was Beloken Paschen) Deuren 6,30 uur Gordijn 7 uur SYMPHONIE EXCELSIOR onder leiding van den heer De Geeter. PRIJZEN DER PLAATSEN 7 en 5 fr. gaan liggen daar hij geen kans meer zag om uit dit fornuis te geraken. Eerw. Heer Hemeryckx moest hem met geweld ui» zijn kamer trekken en tot aan de ladder brengen. Daar kwam een sterke hand hem opnemen die den man in veiligheid bracht. Feüx Van Snick was gered 1 Intusschen waren geburen de stad inge- loopen om dc pompiers te verwittigen; en kele minuten later waren deze ter plaats, onder het bevel van Luitenant Goubert.Er kon geen spraak meer zijn het huis van den heer Robert nog te redden dat was één laaie vlam de geburen moesten kost wat kost gevrijwaard worden. De auto- pomp werd opgesteld aan de Der.derkaai en was onmiddelijk in g.reedheid, maar het was geen gemakkelijke taak om met de gewenschte snelheid het vuur te keer te gaan daar den afstand van den brand tot de plaats waar het water in voldoende boeveelheid kon geput worden, zoo groot was en omdat het materiaal van uit het center van de stad niet bliksemsnel kan aangevoerd worden als dat met handen en voeten moet geschieden en eindelijk omdat men onmogelijk, 's nachts, op een Igegeven oogenblik, een voldoende getal pompiers kan ter plaats heb ben, om tegelijkertijd de pomp en zoo wat acht-negen honderd meters buizen, uit het arsenaal naar de plaats der ramp te vervoeren. En toch, dank hunnen ijver en dank aan de goede diensten van de auto-pomp zijn de pompiers in hun werk gelukt. De geburen hebben slechts geringe schade opgeloopen van een zoo verwoede brand. Bij 't morgenkrieken was alle gevaar ge weken en vroeg in den morgen was den brand heelemaal gedoofd. Hierwezedankgezegd aan verscheidene gedienstige burgers die het eerste redding- werk hebben gedaan en nadien r.og behulp zaam waren aan de pompiers. Anderen toonden zich min verdienstelijk er waren er die weigerden een hand toetesteken om de karretjes met de buizen te helpen aan voeren Een eerste maatregel van den Heer Po- litiekommissaris, bij zijn aankomst, was de zienders op afstand te doen blijven Dat moest de politie van voorafaan gedaan hebben zienders kan men best missen bij een brand. Zelfs met de beste bedoeling, wanneer iedereen er zijn zeg ir heeft, wor den veel te veel tegenstrijdige bevelen gegeven die het bluschwerk erg vertragen. Eindelijk is het ons een aangename plient den Eerw. Heer Hemeryckx geluk te wenschen met zijn moedige daad. Dat heet HELDHAFTIGHEID. We hopen dat de Burgerlijke Overheid aan die daad van zelfopoffering het gewenschte gevolg zal geven. Klaverjasspel Groote jaarlijksche Prijskamp voor KLAVERJASSPEL, op Zondag 3 April, bij We Hubert De Weghe, Pamelstraat, naar schoone Geldprijzen en Premiën. Begin om 7 uur stipt. VOLKSVERHEFFING Steenweg op Edirtgen Zaterdag Zondag 2 April 3 April telkens om 7 1/2 's avonds PRACHTIGE CINEMA volgende prachtfilmen op 't programma Apostelzielen. Katholieke film in 5 deelen De IPzardkrekel. In 5 deelen, naar een roman van Ch. Dickens. Geduchte Bezoekers. Komiek in 2 deelen Zondag om 1 uur, Kindervertooning. Wordt verwacht SMIDJE SM EE Bolling;. Op Zondag 17 April 1932, groote jaar lijksche BOLLING naar geldprijzen bij Oscar Jacobs (Grafmaker) Kerkplein. Begin om 5 uur namiddag. 't Zal voor velen een verrassing zijn, hier op deze plaats een schrijven te vin den over sport en nochtans aanzien wij het als een plicht bij monde van De Denderklok eenige klanken te laten hoo- ren over dien stoere Donderzoon uit Den der windeke die de Ronde van Vlaanderen twee jaar vervolgens komt te winnen en die nu Zondag laatst zijn naam geschre ven heeft op den lijst der Kampioenen in de jongste wedstrijd Parijs-Robaais. Over die prachtige prestatie zijn wij verheugd en alle genot die wij er kunnen in vinden is dat wij van de gelegenheid gebtuik maken om aan onze trouwe lezers een kort overzicht te geven over de bij zonderste uitslagen van de loopbaan van Romain Gysseis. Wij zullen tot staving van hetgeen wij neerpennen eenige jaren achteruitgaan en beginnen met zijn eerste koersen in oo- genschouw te nemen. Als onderbeginne ling heeft hij een ketting van overwinnin gen behaald, 't zou mij te ver leiden al deze op te sommen, maar 't was in die koersen dat zijn groote gaven werden op gemerkt door den oud-renner Remi Van Damme, die hein een rijwiei schonk. E Het jaar 1927 bracht hem veel schoone uitslagen, zooals volgt, te beginnen met z:jn zegepralen Bergen, Kampioenschap van Brabant en Ronde van Brabant, Cen trum van Oost-Vlaanderen, Prijs Suiker Bettens, Ronde van Henegouwen. In het jaar 1928 won hij een groot getal koersen bij de Juniors, zooals Kriterium der Denderstreek, de Groote Prijs Marly, Kampioemehap van Soignies, Omloop van Hornue, d( Grootesluitingsprijs Lier, maar werkte zich toch niet genoeg op het voorplan daar hij immer vervolgd werd door allerlei tegenslag. In het jaar 1930 trok hij bij de onaf hankelijker! en voor zijn debuut won hij met klank den 1 Mei-prijs te Hoboken, haalt den zege te Brussel-Ruyslede, kaap te den tweeden prijs weg in Meire, te Vracenne, Brussel, Moustier, enz... hij nam nog een vijftien tal prijzen in de vijf eersten. Daarna ging hij nog het zelfde jaar bij de beroepsrenr.ers waarop hij op schitterende wijze Parijs Gent kwam te winnen en waarin hij al de mannen met ronkende namen klopte. In 1931 kwam hij voor goed uit zijn schelp en verstomde iedereen met zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen, behaalde den derden prijs in Parijs-Brus sel, vierde in den Omloop van Parijs. Bordeaux-Parijs was voor hem een hel dendaad, doch drie bandbreuken op het laatste der koers kwamen hem den zege ontnemen, toch eindigde hij roemrijk op de tweede plaats. De Wolberprijs stond aan de deur en wij dachten, zou hij daarvoor bekwaam zijn Lang moesten wij niet wachten, de uitslag was Romain Gysseis, winnaar van den Wolberprijs. Deze eenige regels zuilen denkelijk ge noeg bewijs geven van zijne hoedanighe den en wij vinden dat het zal onnoodig zijn al zijne wedstrijden op te sommen 't is genoeg bewezen dat een renner welke Parijs-Robaais kan winnen zijn voet mag zetten never s den besten van gansch de wereld en wij verhopen dat wij door hem zullen vertegenwoordigd zijn voor het aanstaande Wereldkampioenschap. Om te sluiten wenschen wij hem van harte dat hij gezond mocht blijven en voort zal wandelen op den weg der deugd, tot voorbeeld van deze die reeds lang willen opklimmen tot die roemrijke hoog. ten maar door gebrek aan moed, aan zelf- betrouwen en aan kracht, blijven staan op den trap der vergetelheid. Wij brengen onze hulde aan die dappe re. Gansch de Denderstreek is tier over zoo een renner, het schoonste bewijs er van is verleden jaar kocht Remain zich een sportklak waaraan hij later zijn naam heeft geschonken en op dit oogenblik ken ik geen sportman meer of hij is drager van de sportklak Romain. Zulks bewijst hoe lief ze hem hebben dat ze hun kampioen mede dragen om te kunnen roepen na ieder overwinning dat ze uit de Denderstreek zijn en dat ze ook drager zijn van een sportklak Romain. Denkt niet geachte lezers dat ik aan reklaam doen, 't is alleenlijk om te bewij zen hoe volksgezind de Denderwindeke- naar is. René VAN ALMA. Olie voor Auto, Vrachtautos, Motos, Tractors, Vliegers Motoren, kennende vlaarnsch en fransch voorkeur zal gegeven worden aan kandidaat die klienteel en en auto bezit of kandidaat die auto bezit. Zeer winstgevende plaats. In 't fransch zich aanbieder bij Diamond Oil te Hoei die verzoek tot aanbieding zal sturen. in den Nederwijk, eene goede groot acht dagwand, wel afgeslo ten. Zich te bevragen ten bureele. Volledig melkerijgerief zoo goed als nieuw. Voor inlichtinger. zich wenden bij Francois Torrekens, Nederhasselt, Dorp. Mevrouw Raymond Luysterman, geboren Charlotte Lemaire Mijnheer en Mevrouw René Luysterman- Haelterman en hunne kinderen Bertha, Lucienne en Paul De familiën Luysterman, Lemaire, Pau wels en Nieuwborg, melden U met inni ge droefheid, doch met christelijke ge latenheid, het afsterven van nurneu teergelielden echtgenoot, vader, schoon vader, grootvader, broeder, schoonbroe der, oom, kozijn en bloedverwant, MIJNHEER Men vergadere ten sterfhuize, Koepoortatraat. 10, cm 9 uur zomeruur Poêle-cadé en kommode in goe den staat. Zich te bevragen ten bureele van het blad. Studie van Notaris JEAN-RENE VAN ROSSOM, te Ninove, Graanmarkt, 33 Openbare Verkooping genaamd In den Sportman Enkele Zitdag Maandag fl April 1932 Openbare Verkooping van HANDELSHUIS te Schepdael, Marktplaats. Vrijdag 15 April 1932 Vrijdag 22 April 1932 n' - O Ondervoorzitter van den Katholieken Middenstandsbond van Ninove. Voorzitter van het Leerling secretariaat van Ninove Bestuurlid van de Katholieke Kiesvereeniging en de Koninklijke Harmonie EENDRACHT Eereen verkend lid van de andere Katholieke Maatschappij en. Lid van verscheidene godsdienstige confrerieen Onderluitenant van het Vrijwillig Gewapend Pompierskorps Vereerd met de Gouden Medalie van Leopold II, het Burgerlijk Eereiet ken en het Eereteeken II Klas der Beroepsverenigingen geboren te Ninove, den 29 Augusti en schielijk overleden te Brussel, den 30 Maart 1932 De plechtige lijkdi-nst, gevolgd van de teraardebestelling, waartoe UEd. uitgenoo- digd wordttal plaats hebben in de Dekana- le kerk van Nmove den Maandag 4 April, om 9 ij2 zomeruur Vrienden en Kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht ontvangeD hebben, worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. TOMAAT kavaa ait«* van eene welgegen te Denderleeuw, De Nayerstraat, ir 37 Notaris VAN ROSSOM, verblijvende te Nino ve, Graanmarkt, nummer 33, zal overgaan tot de openbare verkooping van Gemeente Denderleeuw Eene HERBERG, genaamd «In den Sportman» welgelegen aan de De Naeycrstraat, nummer 87, begrijpende a) op het gelijkvloers: groote her- bergzaai, keuken, geriefljken stal en tuin b) op het verdiep drie groote en eene kleine slaapka mer c) verders zolder, kelder en drinkwaterput met pomj. gekend ten kadaster wijk A, deel der nummers 1158aj2en 1158 b[2, groot in opper vlakte 03 aren 87 centiaren 84 drm palende noord de straat, oost Frans De Waele, zuid M' Rollier en west M Benedictus Cassiman-D'haens. Ingenottreding i4 dagen na de toewijzing. N. B. - De verkooper zal het vermogen hebben mitsden prijs van 10,000 frank volgende goederen over te nemen namelijk a) de herberginstelling. begrijpende het buifet mei étagère, 4 tafeis, 30 stoelen, phonograaf met platen, glazen kast, 50 bierglezen, druppel en gueuzeglazen en b) het vischgerief. om 2 uur's namiddags, in de te verfoopen herberg bij Mr M. De Paepe-D'hondt, te Denderleeuw, De Nayerstraat, 37. van een goed gelegen Notaris VAN EECKHOUDT, verblijvende te Sint-Martens-Lcnriick, zal met tusschenkomst van zijn ambtgenoot Meester VAN ROSSOM, verblij vende te Ninove, overgaan tot de openbare ver kooping. Gemeente Schepdael Een zeer goed gelegen handelshuis, aan de Marktplaats, alwaar het een voorgevel heeft van 7,80 meters bevattende a) op het gelijkvloers twee ruime plaatsen met magazijn u) op het eerste verdiep, vier slaapkamers c) verder» twee schoone mansardekamers, zolder, gerieflijke kelder, koer stal en hof, gekend ten kadaster wijk A, deel van nummer 140 mj3 groot in oppervlakte volgens meting 02 aren 23 centiaren, "palende noord dc Marktplaats oost Mevrouw weduwe Jean Lemaire- De Mesmaecker, zuid-west de Commissie van openbaren onderstand van Schepdael en west M August Gettemans Bewoond door den eigenaar M. August Gette mans, tot korts na de verkooping. Zitdagen Inschrijving Toewijzing telkens om 2 uur 's namiddags ter herberg van M. Eduard Hayen-Van Molle, te Schepdael Markt plaats Uit ter hand te koop Stad Ninove T a?ee gerieflijke werkmanshuizen met tuin, staande .n gelegen aan de Pamelstraat, nrs. 15g en 169, met eene wederkeerige opper*

Denderklok | 1932 | | pagina 2