i Bekendmaking i Lijkplechtigheid van den Heer Raymond Luytterman. Bisschoppelijk Retraitenhuis STAD EN OMLIGGENDE NINOVE. Uitverkoop TE KOOP ÏUrk der H. Thereeia Brusselstraat, Nii\ove. °P Zondag 17 April 1932, groote jaar- üjksche BOLLING naar geldprijzen bij Oscar Jacobs (Grafmaker) Kerkplein. Orde der Goddelijke diensten Zondag lü April i uur, gelezen mis. 7 Ij2 uur, mis voor Mr Frans Van Op- denbosch. 9 1|2 uur, Hoogmis. Maandag, 8 uur, solemneel jaargetijde voor Mr Everaert Vander Sleyen Dinsdag, C 1[2 uur, mis voor Mr Anselmus van Cutsem. Woensdag, 1|2 uur, mis voor Mr August Van Isterdaele. Donderdag, 5 uur, mis ter eere van O. L. V. en H. Coleta. Kerkgangmis. Vrijdag, 6 1|2 uur, mis ter eere van de H. There- sia. Zaterdag, 6 1[2 uur, mis ter eere van O. L. V. van Lourdes. 's Avonds 7 1(2 uur, Lof Verleden Maandag te 9,50 uur had dezedroeve plechtigheid plaats Vanaf 9 uur kwamen talrijke vrien den van den overledene hunne deelneming aanbieden aan de rou wende Familie. De Heeien Sena tor De Clercq, Prové, Van Dries- ache en De Cooman vertegenwoor digden de verschillende katholieke groepeeringen. Luitnant Goubert was afgevaardigd door het plaat selijk Pempierskorps, wijl de Ko ninklijke Brandweer Federatie was vertegenwoordigd door Kapitein Ramlot, lid van het Middencomi- teit. We bemerkten ook den heer Pieraert van De Vaandrig Nadat de Priesters de gebruike lijke gebeden in het sterfhuis had den gedaan, vertrok een indruk- kerk voorop ging het Vrijwillig Pompierskorps met vlag, daa-ach- ter de Koninklijke Harmonie, de vlaggen der katholieke maatschap pijen en de priesters. De hoeken van het rouwkleed waren gedragen door de Heeren Senator DeClercq, namens de KatholiekeVereeniging, Van Driessche, in den naam van den Katholieke Middenstandsbond, Goubert, voor het Vrijwillig Pom pierskorps en Ramlot, namens de Koninklijke Brandweer Federatie. Een massa vrienden volgde met ingetogenheid, wijl de Harmonie treurmarschen speelde. Na de godsdienstige plechtigheid werden op het kerkhof de volgende lijkreden uitgesproken Rede van den Heer Ph. Van Dries sehe, voorzitter van den Katholieken Middenstandsboad Geachte Familie, Mijne Heeren, 't Is met een rouwmoedig hart en diepe treurnis in de ziel, dat we hier staan rond de lijkbaar die 't stoffelijk overschot draagt van den duurbaren vriend die Raymond Luysterrnan voor allen van ons was. Zijn zoo plotseling verscheiden werd in alle Christene middens met ware onzetting vernomen. Voor gansch de Katholieke be weging, en ia 't bijzonder voor den Ka tholieken Middenstandsbond is zijn doed een onmeetbare ramp. Pas 14 dagen geleden woonde hij nog onze bestuurszitting bij, opgeruimd zooals hij steeds was. Wie zou het ooit hebben kunnen vermoeden, dat het voorde laatste maal zou zijn dat hij met ons aan de be stuurstafel zou zitten. Maar de wegen der Voorzienigheid zijn ondoordringbaar God heeft zijnen dienaar vroegtijdig tot zich geroepen en wij, zijn vrienden, zijn hier vergaderd rond zijn graf het hart vol rouw en diep terneergeslagen door die plotselinge dood. Het is met een beklemd gemoed dat ik de droeve plicht vervul, in naam van al onze Katholieke Middenstanders, een laatste hulde te brengen en uiterst vaarwel toe te sturen aan onzen gewezen Onder voorzitter Mijnheer Raymond Luysterrnan De Duurbare overledene schitterde niet alleenlijk door een.onuitputtelijke bron van ijver en werkzaamheid, maar ook vooral omdat hij, door zijn minzamen omgang, door de mildheid van zijn karakter en den adel van zijn gevoel, een ruime plaats had veroverd in ons aller hart. Als medestichter van onzen bond heeft hij gedurende elf jaar onverpoosd gewerkt tot bloei en vooruitgang onzer vei eeniging. In het jaar 1931 werd hij tot Voorzitter van het Leerlingwezen gekozen, welk ambt hij met veel ijver en wilskracht vervuld heeft. Door zijn standvastig en opbouwend werk is hem het welverdiende eereteeken 2- klas der Beroepsver.eenigingen toege kend. Vriend Raymood alle Middenstanders betreuren met smart uw zoo overwacht heengaan, doch zij blijven U indachtig en Christelijk genegen. Moge Hij, die geen glas water in zijn nsam gegeven onbeloond laat U thans ruimschoots vergelden. Rust in vrede en waak voort over onzen geliefden Middenstandsbond, Aan Mevrouw Luysterrnan en hare diepbedroefde Familie bieden we onze Christelijke deelneming in dezen pijnlijke rouw met de verzekering van een vroom en blijvend aandenken voor den innig betreurden en ons al te vroeg ontnomen vriend. Des Heeren wil gescgiede Onvergetelijke Vriend rust in vrede, tot wederziens in de gelukzalige eeuwig heid. daarna sprak als volgt de Heer Senator De Cleroq. voorzit ter der Katholieke Yereeniffing, Mijne Heeren. In naam der stedelijke Katholieke Ver- eeniging, der koninklijke Harmonie, der Koormaatschappij Eendracht en Liefda digheid, kom ik hier, met de grootste ver slagenheid, eene welgemeende hulde, van eerbiedige achting en diepgevoelde erkentelijkheid brengen, aan ons aller duurbaren vriend den zoo verdienstelijken Heer Raymond Luysterrnan, zoo plots, zoo schielijk, zoo onverwachts door de onverbiddelijke dood uit ons midden ge rukt. Sedert den wapenstilstand maakte de betreurde afgestorvene deel van het be stuur der katholieke Vereeniging en de Harmonie. Al zijne medeleden zullen van hem getuigen dat niemand hem overtrof in iever of oppassendheid. Den bloei onzer Harmonie lag hem nauw aan 't hart en geen offer was hem te groot als wanneer het den vooruitgang, dezer bij uitstek, belangrijke maatschappij gold. Hij besefte ten volle het nut en de aan trekkingskracht welke uitgaat van eene voorspoedige koormaatschappij en was dan ook sedert jaren eerelid van Een dracht en Liefdadigheid. Raymond Luysterrnan was een over tuigde, onversaagde katholiek, een man van de daad, een man van een woord uit een stuk, die voor niemand of voor niets achteruitging, als wanneer het de verde diging van zijn ideaal betrof. Gesproten uit het voik, levende midden in het volk, gemakkelijk om naderen, had hartigen om gang, zijn rondöorstigen aard, weldra een overgrooten invloed op zijne medeburger» verworven. Geen wonder. Al wat hij deed, en dit is zeker wel de hoofdtrek van zijn karakter en het geheim van zijn wellukken, deed hij nauwgezet en plichtbewust, maar tevens met onverholen vreugde en zichtbaar ge notgen. Zijn gezocd optimisme werate aansteke- kelijk. De katholieke partij had hem eok ais kandidaat geplaatst op de lijst voor de ge- meentei.iezingen, Zonder het toeval en de wisselvalligheden van ene kiesstelsel zou hij dan ook reeds sedert vijf jaar in onzen gemeenteraad gezeteld hebben. Vroeger had de katholieke Vereeniging in overleg met denKathoheken Midden standsbond hem een mandaat van lid der Kommissie van Openbaren Onderstand toevertrouwd. Daar eerst kon hij al zijne hoedanighe den en gaven ten volle ontplooien. Daar kon hij zijne opgedane ervaringen, rijpe ondervinding diepe mensohenkennis ten nutte maken, Onze bevolking blijft hem erkentelijk voor de taktvolle, bescheiden en liefderijke wijze waarop hij zich van die belangrijke taak heeft gekweten. Hij was een bezieler, begaafd met een echt inrichterstalent. Dit heeft hij bewezen in de uitvoering der mandaten hem toe vertrouwd en ook, hetzij hier terloops ge zegd, als voorzitter der wijk Koepoort straat, waar hij met zeer beperkte mid delen, meer dan schoone uitslagen wist te bereiken. Over enkele jaren ook besloot hij tot de uitgifte van een weekblad gewijd aan de verdediging en verspreiding onzer gedach te en deinsde niet achteruit voor de kost, last en kommer, welke van dergelijke on derneming onafscheidbaar zijn. En die goede, levenslustige vriend, op wien nog groote verwachtingen waren ge bouwd, is ons ontrukt in de volle kracht van zijn leven. Altijd zullen wij hem voor den geest hebben als een voorbeeld van toewijding, zelfverloochening en kristene liefde. Gij voorbeeldige huisvader, gij onver schrokken belijder van ons geloof, gij strijdlustige katholiek ge zijt niet meer. Gij zijt ontrukt aan de liefde en de ver eering uwer diepgetroffene gade en schoone familie, aan de genegenheid uwer ontelbare vrienden. Zeer Geachte Familie. Moge de groote deelneming in Uw rouw, deelneming, niet ingegeven, zooals het maar al te veel gebeurd, voor grooten en machtigen dezer aarde, door aardsche en tijdelijke berekeningen, maar door ware en echte vriendschap, verknochtheid ge negenheid an dankbaarheid een lichte troost zij i in uwe beproeving. Mochted gij Uwe dro-iheid wat ge lenigd zien door de opbeurende gedachte dat wij kristenen zeker zijn eens onze af •irstorvenrn weder te vinden. Vaarwel, Rechtschapen Vriend, Uwe nagedachtenis zal blijven leven in de dan bare harten uwer talrijke vrienden. 1 uurbaar Medelid. Gij hebt op aarde Gods waarheid en Gods woord beleden, geniet nu de rust die gij door Uwen iever voor liet goede hebt verdiend. Wij twijfe'en er niet aan of de Almach tige heeft U reeds het woord van het Evangelie toegestuurd Kom goede en trouwe dienaar treedt binnen in de vreug de des heeren en gedragen door uwe deugden, gesteund dcor de gebeden uwer gade, familie en'vrienden, rust gij reeds in den schoot van Gods oneindige barm hartigheid. eindelijk kwam de He®r Fransman aan het woord, Karei Mijne Heeren, Onder de bijl van den houthakker valt onverbiddelijk de forsige boom, de reus van het woud. Zoo werd hij - 't was Gods wil - uit ons midden gerukt, die wij thans naar zijn laatste rustplaats uitgeleide doen. En we zijn bedroefd. In afwezigheid van onzen Bevelhebber, kreeg ik de opdracht u te zeggen, mijne Heeren, welk het verlies is van het Vrij willig Pompierskorps van N'inove bij 't afsterven van zijn O. der-Luitnar.t, den Heer Raymond L'jyste:man. 't Is veertig jaren geleder, den 6de Fe bruari 1892, dat Raymond Luysterrnan. als twintigjarige jongeling, dierst nam in het Vrijwillig Pompiers-orps, met al de betrachtingen,aan deedele jongelingschap eigen. Velen onder ons kenden hem toen nog niet, maar zooals wij hem allen nu gekend hebben, veronderstel ik dat die dag een gelukkige dag voor hem was en dat hij toen bij zichzelf heeft gezegd Aan dit korps, wil ik trouw zweren s In 1910 kwam zijn eerste bevordering hij werd sergeant foerier. Enkele jaren nadien brak de oorlog uit en meteen be leefde sergeant Luysterrnan de verbrokte ling en het verval van zijn geliefkoosd korps Maar hij hield voet bij stek zijn dienst lag hem aan 't herte en mocht men, na den oorlog, lachen met hun uitrusting, om hun werk toch moeiten de pompiers nog steeds geprezen worden. Een eerste maal werd hij daarvoor beloond, op 11 November 1922, met het Burgertijk eere teeken van 2 Klas. Eindelijk in 1930 mocht hij den herop bloei van het korps beleven. Op 8' April werd hem de Gouden Medahe van het orde van Leopold II toegekend en op 7 Mei daaropvolgend bekrachtigde een ko ninklijk besluit, zijne benoeming tot onder ininqnt f)e uitslagen bewijzen dat hij de geschikte man w«vb,, j.. pi^ts. Mijne Heeren, Om gedurende 40 jaren, onafgebroken dienst te nemen in een Vrijwillig Pom pierskorps, zijn er sterke hoedanigheden vereischt. Laat ik u deze opnoemen weltte den betreurden afgestorvene kenmerkten. Plichtbesef, stiptheid, offervaardiheid. 't Is zoo gernakKelijk als men zelf wel stellend en rustig mag le en, zich niet te bekreunen om den nood, om het lijden van anderen. Maar de plicht is daar die roept dat waar men helpen kan, men hel pen moet. Honderdvoudig is het wee waaronder de menschen lijden, honderd voudig moet daarom de hulp zijn die ge boden wordt. Doch hoe schreeuwend ;s den nood van deze die door brand getei sterd worden !- Daar hoorde luitnant Luysterrnan de stem van de plicht Hij werd brandweerman, en welke post hem ook werd to'weitrouwd, onderdaan of ge zagvoerder, hij beantwoorde aan de ver wachtingen, aan het vertrouwen dat men in hem stelde. Als een logische gevolgtrekking van zijn plichtbesef was zijn lidmaatschap een ontplooing van deze twee andere deugden: stiptheid en offervaardigheid. Al» een toonbeeld hebben wij hem ge kend hij hield van het korps het korps hield van hem. De volle maat van zijn genegenheid kon hij geven wanneer hij tot off.cier werd bevorderd geen nalatig heid, geen gemakzucht, steeds handelende bezorgdheid oefeningen en proeven wa ren hem een aangenaam tijdverdrjf, de jongste verbeteringen in het kors aange bracht, kenden in hem een onverdroten ijveraar, kortom, hij was een steun voor den bevelhebber en een schat voor het korps. Als luitnant kende hij zijn manschap pen. In een vereeniging als deze waar oudere leden samengaan met jongelingen, komen de menschehjke zwakheden soms in botsing de ijdelijheid verliest haar rechten niet. Daar was luitnant Luysterrnan een waakzaam behoeder voor. Hij behoorde tot de oudsten, maar hij voelde jong zijn gulheid en openhartigheid, zijn aanpas singsvermogen zijn dikwijls balsem ge weest in ons midden, en ook daarvoor is het korps hem zijn dankbaarheid verschul digd. Nu is hij niet meer, helaas Maar we vreezen niet om hem. Zooals het noodsein dat plots door de stad huilt, bij dage ol bij nachte, hem steeds paraat vond, zoo ook mocht hij aan de blinde dood ten antwoord geven Zie, ik ben klaar - Daags te voren, hij was een voorbeeldig kristen- vervulde hij zijn Paaschplicht. In zijnen nood zal de Heer hem geholpen hebben, zooals hij, vaak, anderen heeft geholpen. En is 't van hem niet dat Gezelle zirgt Dit altijd, eere en plukt getrouw, Góe mat., got vader, kind en vrouw, Beminde en was bemind ervan, Zou zulk een kwalijk stervtn dan en verder.. Bij kern die waakt ten alle tijen, a Daar zult ge uw vader wedertien, 4 O kind en, vreuw, den braven man 4 Zult ge eeuwig blijven hebben dan Hij leeft I en hij leeft ook in ons aller verbeelding, in ons aller dankbaarheid Straks, wanneer de klaroenen een laatste groet zullen uitgalmen dan zullen wij trouw belooven aan de deugden die hij beoefen de en, zachtjes, zoodat alleen ons hart het hooren kan en onthouden, zullen enze lippen prevelen: Luitnant, tot weerziensl Ingetogen verlieten vrienden en kennissen nu het kerkhof en be tuigden nogmaals hnnne deelne ming aan de Familie. 60 Oude Houtlei (Poortaeker) Gent Geachte Juffrouwen, Wij noodigen U vriendelijk uit op den eerstkomenden Recolleotiedag voor juf frouwen Onderwijzeressen die zal gehou den worden in het Retraitenhui» de Reli- gieusen der Gedurige Aanbidding, Zondag 17 April, onder leiding van den Eerw. Pater i an Made van Averbode. Dagorde 9 1/2 uur H. Mis door den Z. E. Kam. Van Biitsom Dioceaian Hoofdopziener. 10 1/2 uur Onderrichting. 11 3/4 uur Gewetensonderzoek. 1 1/2 uur Vergaderi g met bespreking. 3 uur H. Uur. De onkosten beloopen 10 fr. Gelieve uwe bijtreding te zenden uiterlijk vóór li April aan de Eerwaarde Overste van het Retraitenhuis, 50 Oude Houtlei, Gent Wees zoo goed een vurig gebed te stor ten voor het wellukken dezer Oefeningen. P. 8. Aan de statie St Pieter neme men tram 2 tot aan de Oude Violettenlei. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer LIEVENS, Burehtsri&at Tooneelfeest Zondag 1. 1. gaven de scouten met de medewerking der oud-scouts hun tweede •n laatste Winterfeest in de feestzaal Sint- Joristraat. De opkomst was talrijk. Wij bemerkten de aanwezigneia van ücu Zooi Kerw. H. Pastoor Deken, de Zeer Eerw. H. Princi pal van het Bisschoppelijk College, als medeeenige Eerw. Heeren geestelijken. Het kluchtige en bizonder moeilijk tocneelspel Hei gehetn tan hei Hotel Belle-Vue werd tot ieders voldoening met succes opgevoerd. Elke speler was bizonder wel in zijn rol en de scouten mo gen erop bogen zulke oudere en beproefde maar ook jonge veel belovende krachten te bezitten. De lof der Synaphonie n Extelcior hoeft hier niet meer gemaakt. De echte meziek- liefhebers weten bij ondervinding dat hun krappe Bestuurder den Heer Firmin De Geeter zijne stukken weet te kiezen en ze slechts w el ingestudeerd ten be»te geeft. Vooruit zoo mannen, gij hebt dien avond flink werk geleverd en uw succes was verdiend. Een Toeschouwer. VOLKS VERHEF PIN O-CINEMA Steenweg op Edtngtn Zaterdag Zondag 9 April 16 April telkens om 7 1/2's avonds PROGRAMMA VAN i. i en Zwart. Pakkend drama in 5 deelen De Prins der Landloopers. Dramatische comedie in 5 deelen Een prachtig KOMIEK In 2 deelen als slot. Zondag om 1 uur, Kindervertooning. Wordt verwacht SMIDJE SM EE Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sarcogflnbine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Jos. f)e lRuyvei1, Beverstraat, Ninove. •roentendiaran gepakt. De gendarmen van Ninove werden op de hoogte gebracht dat er sinds verschei dene nachten groenterplanten gestolen werden ten nadeele van Felix Sunaert. Een •treng onderzoek werd geopend en voetaf drukken opgenomen. Zoo kwam men tot het besluit dat de veetafdrukken voort kwamen van een zekere Jan B. van Ninove De planten werden in zakken terug ge vonden in een zomerhuisje van voornoem de kerel. De zakken waren eigendom van E. B., welke alle medeplichtigheid loe- chent. Het onderzoek zal moeten uitwijzen of ze beiden «chuld hebben. Botsing. Woensdag namiddag rond 4 uren kwam aan den hoek der Beverstraat en Biezen- atraat twee autos in botaing. De heer Nobert De Schepper welke uit de Beveratraat kwam moest zich mijden voor twee autos die in vernoemde straat stonden. Den heer Van Geyt van Aa'at welke uit de Biezestraat kwam gereden botste op den auto van De Schepper. De oorzaak was te wijten aan de twee stilstaan- do autoa De auto van De Schepper werd ingebeukt terwijl de andere slechts lichte schade leedt. Een onderzoek is ingesteld om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Bolling. Begin om 5 uur namiddag. Sekretarlaat. Het Sekretariaat, ingericht door den Katholieken Middenstandsbondin haar lo kaal, bijM. Victor De Feyier, Statiestraat is open alle Zondagen voormiddag van 11 tot 12 uur. Al de leden mogen er zich wen den tot het bekomen van alle noodige in* ixhtingen welke hun aanbelangen. ST. MÉÜARD. Op Maandag 25 April 1932, Ter gele genheid van de inhuldiging der nieuwe rechtstaande wip, lokaal bij M. Oscar De Jonghe, Pollaerestraat. Groote schieting van 1050 fr. Gewaarborgd 3 Spelen hooge 3 hooge 100 fr. 6 zijden 00 fr. 6 kan nen 10 fr. 4 laatste 30. 30, 40, 50 fr. Inleg 22,50 fr. pijlrapers geld inbegre pen, terug 15 fr. Zooveel vogels als schutters, min 2 vrij- peletons. er. de prijsvoge's. Begin om 2,30 ure, einde 7 ure (stipt). De laatste ronde zal geroepen worden. Electrieke trams Brussel-Ninove, auto bussen Brussel - Ninove, Aalst - Ninove, Edingen - N'inove, ^"ederbracke! - Ninove afstappen kapel Busselstraat. Gratis premiën op de wip. 1 Hooge van 100 fr. onmiddelijk te plaatsen nadat den 3d® hoogen afgeschoten is. 1 Premie van 100 fr. voor het meeste getal punten. 1 Premie van 50 fr. voor het tweede meeste getal punter. 1 Premie, doos biscuits pareisi voor het meeste getal punten hoogvogels. Ieder scheut telt maar voor één punt. 1 Premie van 50 fr. aan de veratkomen- de maatschappij tellende ten minste 5 man I Premie van 50 fr voor de maatschap pij die het meeste getal leden vertegen woordigt, uitgesloten de rraatschapijen van Ninove. 1 Premie van 10 fr. aan de jongste deel nemer. Getuigschriften in regel, af te geven bij de inschrijving. 12 Premiën van 2 fiesschen geuze. 24 Premiën van 4 cigaren Héros. 10 Premién van 3 saucissen De Jonghe De premiën worden niet verloot. De Procureur des Konings bij de Rechtbank van eersten aanleg te Aude naerde biengt ter kennis van het publiek dat de genaamde Palma, Gaöteno-Vlll- eenxo, werktuigkundige, zoon van Em- middio en Concetta Gallurzo, geboren te Roccapiemonte, den 5 November 1897, van Italiaansche nationaliteit, sedert 1924 in Belgie verblijvende en gehuisvest te N'inove, verlangt de Staat»naturalisatie te bekomen. De Procureur des Koning» zal, over eenkomstig art. 10 en 16 der wet van 15 Mei 1922, een onderzoek instellen nopens de geschiktheid van hooger genoemden aanvrager. Dit onderzoek wordt van nu af geopend ■ïn zal gesloten worden op 4 Mei 1932. De personen welke eenig bezwaar zien in deze aanwerving of diensaangaande eenige opmerking te maken hebben wor den verzocht zich aan te bieden in 't Par ket te Audenaerde, Justitiepaleis, tenein de lit kenbaar te maken. Opgemaakt in 't Parket te Audenaerde, den 6 April 1932. Dt Prtcurtur ds Konings, Jules 's Meeren. Uitscheiding van bedrijf. van ellegoederen, mans en kinder- kostumen pardessus groot.en klein Poéle - Cadé te koop. Huis Croiaé Graanmarkt. 22 Ninove Volledig melkerijgerief zoo goed als nieuw. Voor inlichtingen zich wenden bij Francois Torrekens Nederhpsselt, Dorp. - «r» nlrn r» 1 A 's /»iin er lil— YOHJLAT kou «Uk»

Denderklok | 1932 | | pagina 2