Hoe Flupken onrechtvaardig behandeld wordt. KLOKKEKLANKEN. Eereteekens OPGEPAST STAD EN OMLIGGENDE NI HOVE. Noyqhom SPORTNIEUWS. Piano's Automatique. Kerk der H. Thoresia Brusselstraat, Ninove. 4 Orde der Goddelijke diensten Zondag 22 Mei 6 uur, gelezen mis. 7 lj'2 uur, mis met offerande voor Mevr Wed Oscar Croisé. van wege den ziekenbond Tot Hulp van Malkaar» 9 1 j2 uur. Hoogmis. Maandag, 6 1(2 uur, mis voor Juffer Octavie De Smet. Dinsdag, 7 1(2 dertigste voor Mr Jos. Kieckens. Woensdag, 8 uur. sol. jaargetijde voor Mr en Mme Francois Prové. Donderdag, H. Sacramentsdag. G 1(2 uur. mis voor Mr en Mme Petrus Vander Poorten. 7 1 [2 uur, mis tot geestelijken tijdelijk welzijn der parochianen. Vrijdag, G Ij2 uur, mis ter eere van O.L.Vrouw en HJoseph. Zaterdag, 0 1|2 uur, mis voor Mev. Marguerite Schietecat. Alle avonden te 7 1(2 uur, Lof In vooruitzicht onder leiding van den Pastoor van 't Theresia Bedevaart naar de grot van O. L. V. van Lourdes in Yvoir de meest gelijkende giot met die van Lourdes zelf. De reis zou gaan per autobus. Maandag 23 Mei, en 3S frank kosten indien er 28 ir.schrijfsters zijn. Inschrijven en bedrag stonen bij Frans Keymeulen, Burchtdam. Indien de bedevaart niet doorgaat wordt het bedrag terug betaald. tot aan de klokkenkamer. De lift zal van voldoende afmeting zijn om 15 personen ineens mede te r.emen. Het boek der XII Ijzerbedevaart Dit boek is reeds duchtig verspreid 1 Toch z;jn er nog duizenden Vlamingen die het zouden willen bezitten, 224 blad zijden druk, op zwaar glanzend papier, met 56 afbeeldingen en kunstomslag Een uitgebreid werk dus. Daarbij nog eene groote buitentekst- foto 15 op 45 eene prachtplaat om in te lijsten. Het komiteu wil dit boek voor al verspreiden en daarom werd de prijs, die eigenlijk het dubbele zou moeten zijn, slechts gesteld op 6 fr. en 0,75 voor verzendingskosten Be- stellingen aan zijn boekhandelaar of op het Sekretariaat. Flup, de anders zoo lustige Kerel, die altijd het leven langs den besten kant op neemt, kwam me verleden Dinsdag heel bedrukt een bezoek brengen. Lijk het tegenwoordig met velen reeds is gebeurd, geraakte Flupken verleden week ook zijn werk kwijt. Niet omciat hij oneerlijk was - neen - want hij kent maar al te wel de spreuk - eerlijk duurt het langst - ook hij was geen plichtvetgelend werkman- want in 't bol. leken van Flup spelen de verzen Wie zijn plicht wel verricht, Vindt vermaak in zijn taak een voorname rol. Het was en kel omdat Mijnheer den Baas een vriend had, die hem dichter aan het harte lag, en, Flupken moest plaats maken. Komt zulke onrechtvaardige handelwij zen tegen. Wat zijn de menschen tegenwoordig toch zoo weinig menschlievend en recht vaardig- zei Flupken terwijl hij zich moe deloos in den zetel liet vallen en 'k zag het hij was dadelijk bereid mij enkele voorval letjes over zijn onrechtvaardige behande lingen te vertellen. Flup' en begon aldus .- 'k Zag enkele dagen geleden voor het uit stalraam van een slachter hot varkei svleesch tegen 10 fr' den kilo geteekend en... 'k meend daar r.é slag te slaan ik trok binnen Madame 3/4 kilo vat: dat vleesch a. u b. Volgens slachters gewoonte was er 850 gr in. Hoeveel Madame 17 fr. rekent en telt voor hoeveel men Fiupken bij zijn slip ken had ik protesteeide maar Madame antwoordde, kordaat dit het van 't rch- terste van 'i stuksken was, en., de been houwers leggen al genoeg toe, zei ze. 'k Moest enkele dagen geleden, een reis doen naar de bloemenvelden van Holland hernam Flupken en redeneerde zoo bij mijn eigen. Vermits de broodjes met kaas in gulden moeten betaald worden, zal ik best doen mij h;er enkele pistolets aan te schaffen. Tot mijn gioote verwondering betaalde ik mijn pistolets nog 0,30 fr. lij* vroegeten nochtans als ik het goed voor heb is de bloem reed.» 50 gezakt een zak kost over een jaar 2UU fr. thans nog 100 fr Wat zal het index cijfer zakken als die eens zuilen hun prijs verlagen. Flup jon gen. dat kan niet, weeilegde ik hem, want pistolets d<»t is ten luxartikel en zijt ge zeker dat de bakkers er nu niet meer melk boter en suiker inverwerken Flup ging verder Bij mij brengt een landbou wer dagelijks zelf mijn melk en, het vel hangt van onder aan de pan, 'h heb ze al eens rneenen naar 't laboratorium te zen den en 'k betl zeker dat ik weinig of geen room zou hebben. Maar Flupken jongen,'t is geen oorlog meer zulle en de eieren gelden geen l,35fr meer, de laidbouwers leggen nu toe. én aan hun koeien, én aan hun kiekens - ze moeten tcch schade inhalen. Ge gaat naar een winkel vervolgde Flup ken, ge koopt boter en geen margarine maar hoe dikwijls l oopt ge niet boter met margarine. Over eenige dagen korrt een struische boer mij ztlf zijn boter présentee ren 'k Zweer u, Flupken daar is geen on- zeken maig: in Allee, geef me dan maar 2 kil i wee dagen nadien 'k ging in mtji oer en 'k zag mijn boter op de schotel zwemmen. De boer had niet gelogen, maar 'k was bedrogen. Ge moet uw boter maar prosven Flupken jongen, antwoordde ik hem heel spontaan Overlaatst zet Fiupken 'k had schrikke- lijker dorst en trok een staminee binnen. De patron lag me daar aan een spel te draaien en te wringen toetoeroetoe zei dat ding. Wel dat is de prc-sse Flupken jongen. Nee, nee zei Fiupken er was te veel pressing- ik geloof veeleer dat het de schuimpomp is, want 'k had nen kou seband of- nen col- voor de studenten van Leuven- lijk ik r.og nooit een zien dragen heb. Ik kon Flupken enkel troosten met de woorden Al deze personen hebben de strenge verplichting alles terug te geven en het nadeel te herstellen dat ze een an der aangedaan hebben, want het 7' gebod van God verbiedt den evennaaste gelijk op welke wijze in zijn tijdelijke goederen te beschadigen en verbiedt in den handel be drog te plegen op de hoedanigheid en hoe veelheid der goederen. ltn 'k meende dat Flup er girg uittrek ken, maar hij herdraaide hern nog eens in zijn zetel en 'k zag, er moest nog eerst iets zijn harteken verlichten. Onlangs zag ik, zei Flupken, een lief dingsken-allee, waarvan da'« miirt lief zou wjllen er. mijn vrouw zou kunnen maken hebben. Fin gelijk dat dit gewoonlijk gaat, 'k vertelde het openhartig aan mijn vriend Stonkus. En wat bemerkte ik, ik kon mijn oogen niet gelooven, veertien dagen na dien wandelde Stonkus met da* lief snoe ken reeds langs de blokken, 'k Zal dus maar liever jong blijven zei Flupken en hij zag nog eens over zijn bril om zijn glazen niet te verslijten, en trok er welgezind van onder met de belofte mij kortelings rog een bezoek te brengen. Rokus. Allee, couragie. de zon is er doorgeraakt. Dat ze nu nog eens zeggen dat de Niro- vieters niet wel staan met de vveermaker van hierboven. Zoo lang slecht weer en met hunne kermis zoo ineens alles op zijn beste en op zijn zomers. Nu is het rog niet ai verloren, want mijn grootmoeder die evenais al de r-ude menschen alles uit legde met een spreekwoord, z- i altijd Een drooge Maart en een natten Apri'; Zijn er nu nog geen werk lozer, genoeg dat de minis ters i u daarbij nog vrijwillig in staking moeten gaan. Z= zullen waarschijnlijk ja- loersch zijn op al die andere die zonder werken dagelijks hunnen trok hebben van het syndikaat, maar 't zal nevens hun bott.-n zijn, als ze niet vereenigd zijn in 't syndi kaat 't syndikaat van de ministers kun nen zij niets trekken. Ik ben eens kurieus ofdat er geen on derkruipers zullen zijn, zooals in de werk staking van Mr Steppe te Onkerzele, maar dan moeten er ook ger.da'men ko men zulle daarmede hebben de socialisten nog eens gelegenheid om in de kamers een interpelatie te doen, en dan nog eens op de kap zitten VAN DEN KATHO LIEKEN MINISTER.- It. hit voddenbladje Recht en Vrijheid van verleden Zondag, waarin het vervolg moest ver schijnen van die famenze inter pelatie, stond er r.og geen enkel woerd te lezen hoe de kath Jieke minister de hou ding van de gendarmen goedgekeurd heeft. Allee socialisten, zijt etns eeiiijk en vertel dat eens aan uw leden, maar dat durft of dat kunt gij niet, belasteren, vuil maken en liegen dat wel.... maar 't is er al mede En in dat zelfde bladje komen ze... of willen ze voorkomen met drie bewijzen van de kapitalistische o macht... en een besluit dat alleen het sociaiisme de red. ding kan brengen, en daarom komen ze voor den dag met... Tien internationale conferenties van het graan... Vijftien in ternationale conferenties van de steenko len en dan r.og acht en twintig internatio nale conferenties voor oorlogsschaden 'tzijn maar enkel cijfers ziet ge, bewij zen ontbreken weer Maar wat ze vei geien bij te voegen.dat is't dat drie socialistische internationalen er nog nitt toegekomen zijn,... aan de werk'ieden te brengen datgene waarmede zij zoo hocg oploopen... een gelukkig leven aan de werk lieden Roodj-s dat kunt gij niet als gij de Godsdienst verband uit het hart van die menschen. God all.en is vred i en 111J alleen die geven... En vrede dat is GELUK. Maar oxn nu op ons punt terug te kan ko men. Het Ministerie Re».kin is gevallen, gestruikeld op zelfde stronkel steen waar op er r.og gevallen /iju. Hoe moeten wij Vlamingen zulks boordeelen Ik denk riFt dat wij er moeten om treu ren en dat wij ons solidair mogen en moeten verklaren met onze vooi mannen zooals Van ('auw laert en Foulet en dat wij ons volle vertrouwen moeten stellen in de Katholi ke Vlaamsche Kamergroep. Jt In de school heeft de mees'er het over het woord Echo ■V- Pa, vroeg de kleine van Jef /I Patj"s aan zijnen papa, 'r> echo wat is dat We' manneken, dat is 't eenige d:ng in de wereld dat de vrouw 't laatste wooid kan beletten. -Wat de liberalen niet zullen beletten dat is dat ei met de komende ge meenteverkiezingen vele van hun vroegere kiezers hun rug naar hen zullen keeren. En moest het nu ka merontbinding en herkie zing zijn, ze zouden het nog beter ondervinden. Zoudt gij niet zeggen, die Mr Devèze, dat trekt bij den eersten minister gelijk nen bon-papa met zijn kleinen Petit-Jean aan de hand, omdat hij bang is dat deze zijn woord niet zou kunnen, of toch niet naar zijn goesting, want voor hem moest er een ministerkrisis komen, zonder dat was er voor hem geen mogelijkheid het terug te worden. Had hij kunnen voorzien dat het ministerie Rer.kin zoolang zou ge leefd hebben, hij had er wel voor gezorgd dat hij er vroeger reeds bij was. Hebt gij r.u van uw leven zulke toeren rog geweten. De Franse Fe minister Pietri had nu goesting om een bad te nemen en daarvoor kruipt hij in een vliegmachier en laat hem dan daarmede be neden vallen. Gelukkiglijk kwam er spoedig hulp om de mar.oeu te redden, Bij de ramp van de t» Geor ge Philippart het Fransch schip hetwelk deze week in volle zee verbrandde, werden ze allen niet gered, want vele der pasagiers zijn omgekomen. Gok het kindje van Lindbergh heeft men niet kunnen redden, daar het reeds meer dan 2 maanden vermoord is. Wat toeren dat er toch allemaal gebeuren te genwoordig, en dat nog in Amerika, die zoo pret gaat op zijn beschaving, rp zijr razendr evolutie en die zijn cultuur uit schreeuwt over heel den aardbol. Nu s aat Amerika zwart genoteerd op de beurs van de internationale moraal. Ondertusschen hebben de ka- iotters gedurende de Sinxer.dagen in ..un studieweek te Drongen, weer een heele dosis wetenschap opgedaan die zt noodig hebben in hun be- wegirg Wilt ge nu nog wat weten. Het roe de vodje van verleden Zondag weet cok le vertellen dat de ka- jotters en vooral hun leiders zelfs met on eerlijke middelen trachten de jonge wachters te niet te doen gaan. Zoo het soms niet 't contreverkeerde zijn. Bij Pier Laroi was het ook het contreverkeerde Pier Laroi, 'n jong man, had zijn zinren ge zet op Marieken Larci, en 6cl reef haar dat hij zou komen om zijn liefde te verklaren en beur hand te vragen. Fin 't was 't broeken van Marieken die kwam open doen. Manneken, 'k zou ne keer uw zus ter willen spreken. 'k West het wel meneer. Hoe, Wette gij dat, manneken Wel omdat ze over een kwartuurs thuis is u :tgegaan, en zei dat ze algauw aarging voor dien leelijken martiko kwam En Pier kon het weer a'trappen. Wij gaan het zelfde doen. Bonjour zulle Sus. Bij Koninklijk Besluit van 10 Mei 1932 is de Herinneringsmedalie van het Eeuw feest verleend aan Mev. E.Morre (Zuster Leonie J. Bockstael Zuster Julie en L. Van den -Neucker (Zuster Gerard), zus ters erpieegsters dei C. O.O. onzer stad. aan M. Hemmeryckx F., ontvanger der C.O.Ü. te Meerbeke M. Lauwaert K., voorzitter der C.O.O. te N'eigem. Alsoox aan MM. Van Bever O. voorzit ter der Kerkfabriek teMeerbeke en Covens V., voorzitter der Kerkfabriek le Neigem, Aan al.en biedt Üe Dender klok de beste gelukwcnschen. Heden nacht, om 1 uur stipt, aan de kerk van den Burchtdam, vertrek terjbe- devaart raar O L. Vrouw van Halle. Aller» op post. Zondagdienst der Apothekers Apotheek open van Mijnheer GIERTS, Burchtstraat, Kathol' Op Zateruaö de leden in de n erbond ,ur vergaderen 'eizer B* Uitdeeling dei .^kaarten. 2* Uiteenzetting der werking door Mr Carlier Albert. Het Bestuur. Steenweg Ninove-Aalst. Verleden week kreeg ik een schrijven van den heer Minister van Caenegem mij meldende dit de werken op den s eenweg Solre-sur Sambre-Aalst, op het baanvak Ninove-Aalst onverwijld gingen aangevangen worden. Wat Solre-sur-Sambre in deze zaak kwam doen was mij op het eerste zicht niet zeer klaar. Maar onmiddelijk kwam mij te binnen dat sedert eenigen tijd al de wegen van ons land genummerd zijn, en alles was opgelost. De steenweg Aalst-Ninove draagt num mer 55. Hij gaat door tot Solresur-Sam- bre al over Edingen Zoningen, Roeulx, Jolimont, Bir.che, Merbes - le - Chateau, Solre-sur-Sambre. Volgens ingewonnen inlichtingen is het lastkohier door den Heer Minister van Caeneghem goedgekeurd het <s vertaald, gedrukt en er zal zonder verwijl overge gaan worden tot de aanbesteding van het werk, derwijze dat de herstelling toeko mende maand in vollen gang zullen zijn. Gar,?ch de steenweg wordt op zes meier kassei gebracht, de bijzonderste bochten verdwijnen of worden ingekrompen Meermalen reeds waren de noodige kre dieten uitgetrokken, maar telkens moest het werk, door geldgebrek verschoven worden. Ditmaal was er strijd tusschen Ninove- Aalst er Voorde-Geeraardsbergen. Maar volgens het rece tsement van 1928 is het verkeer Ninsve-Aalst gewichtiger dan Voorde- Geeraar 'shergen, en zoo verd ons de voorkeur gegeven. Dit lang betrachte werk zal zeker en vast in onze sueek met veel vreugde ver nomen worden. J.D.C. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hui Ener Siroop of Sareogdobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u iele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Jos, De fiuyver, Beverstraat, Ninove. Verbond der Handboogmaatschap pijen der Denderstreek, Ninove. Zondag 22 Mei,Openbare pnjsschieting in Denderleeuw-Willem Teil. Maandag 23 Mei, Openbare pnjsschie ting in Pamel-Dtndergilde. Christelijke Vrouwengilde Wie heeft er al niet over de christelijke Vrouwengilde hooren spreken Dat we vooruitgaat ei. op enktle maan den het ledenaantal zagen verdubbelen, dat is een feit Maar we kunr.en nog meer en we zullen nog meer bekomen dat staat vast We winnen in ledental maar daai blijft het niet bij, want de werking, de invloed van onze gilde wint ook veld... En'i kan ten andere niet betwist worden, het chris telijke Vrouwengilde heeft het goed vo^r,. ze verlangt, en vraagt niet beter dan vele arbeidsvrouwen in haar rangen te mogen aansluiten. Door gansch haar werking t. t. z. haar blad, haar vergaderingen, naar voordrachten, haar gedachtenstrooming, door allerlei dienstbetoon streeft de chris telijke Vrouwengilde er naar om de arbei. delsvrouw meer levensgeluk te verzekeren Iedere vrouw immers roept naar een beetje levensgeluk. De Vrouwengilde is de organisatie waar de arbeidersvrouw steun en sterkte indt. Haar doel is schoon en veel omvattend en van aard om iedere arbeidersvrouw tct toetreding te doen besluitén.. Want in onze laDgen staande zijt ge zonder twijlel op den weg die raar 't geluk lijden moet. Allo, vrouwen van Ninove, wie komt niet En vermits we zeggen dat er in deChris- telijke Vrouwengilde van Ninove leven steekt, moeten wij dat bewijzen.. Aan on- le leden brengen wij ter kennis dat er snij en naailessen zullen ingericht worden. Deze lessen worden gegeven iedere Dins dag van 6 tot 8 u. 's avonds, en dit gedu rende tien weken achtereenvolgend, in ,t lokaal Ons Huis Dreefstraat. Merk wel op dat de eersteles gegeven wornt Dinsdag 24 -Vlei.. We beginnen stipt om 6 u. Vergeet dan ook niet dat de Vrouwen gilde zich steeds bereid houdt om aan haar leden inlichtingen van allen aard te geven. Is dat allemaal niet van aard om de vrouw te overtuigen dat voor haar een brok geluk is weggelegd Toekomende keer houden we nog wel eens ten praatje over onze Vrouwilde. Sekretariat. Het Sekretariaat, ingericht door den Katholieken Middenstandsbond, in haar lo kaal, bijM. Victor De Feyter. Statiestraat is open alle Zondagen voormiddag van 11 tot 12 uur. Al de leden mogen er zich wen den tot het bekomen van alle noodige in lichtingen we'.ke hun aanbelangen. De jaarlijksche Mei-Bedevaart ter eere van O. L. Vrouw van Bevingen, Ney- ghembosch, zal plaats hebben op Zon dag 2'2 Mei 1932, om 3 uur namiddag. Met Mariastoet zal het wonderbeeld van O. L. Vrouw, Bijstand der Ctisit- nen van de kerk naar het Heiligdom te ruggedragen worden. De sermoenen van voorbereiding zullen van af 19 Mei gepredikt worden door den Eerw. Pater A, g Van Steenberg, S J. der Residentie v.m Gent. De Maria-Vereerders der streek zullen op Zondag 22 Mei daar zijn, voor hun hulde en danklied aan O. L. Vrouw van Bevingen mede te zingen, alsook aari den Calvaar.het lied «O Kruiseden Vlaming UIT NINOVE Ter gelegenheid der kermis werd een wedstrijd op touw gezet, waarain 63 beginnelingen hebben deelgenomen. Om 2 u.45 in. werden ze de baan opgezon den. Beeckman doet ze draaien. In Pamel rekt de groep en zeifs Plas met nog een paar an iere moetin losien. De Keyzer gaat naar de leiding en met eyn snelheid van 40 km. rijd n ze vin Meer beke naar Ninove. Er zijn nog 42 min schappen die om 3 u 17 m. door een haag van volk de stad doorrijden. De tweede londe gaat het nog rapper en verscheid.*nen lossen. Mathys geeft op. In Okeg ni zit de Keizer op kop maar ongelukkiglijk hij heeft bandbreuk, 't ls weer Beeckman die aan de k trre trekt. In Meerbeke loopt Van Roy uit en te Ninove zit hij 100 m. voorop. Het uurwerk wijst 3 u. 38 min. De der ,1e ronde s'aan de renners voor een gesloten barreel waardoor Van Roy zijn voorsprong verliest. Haudaert, Ghys- sels en Van Hecke moeten achterblijven, evenals Van der Jeugd. Te Ninove is het Van Roy die eerst binnenloopt om 4 u. 3 min. De vierde ronde. Altijd maar Beeck man. Te Pamel zien wij een renner komen afgestormd die de groep komt versterken, 't Is De Plas. hij gaat ver volgens op kop. Te Meerbeke wil Vy- verman er van onder trekken, doch is er aar, voor de moeite. Ze zijn te Nirove terug met nog 24 renners samen om 4 u. 28 min. De vijfde ronde. De Pelecyn, Bury komen ver negen in Okegem. Te Pamel komt ook De Wit bij de leiders, 't Gaat wat rapper nog en Bury met Hemme ryckx moeten achterblijven. Van Parys vlucht en neemt luO m. en komt te Ninove door om I u. 52 min. Laatste ronde. Met 18 mannen zetten ze de achtervolgii g in maar van Parys doet nog wat kjlen op het vuur en rijdt tegen 40 kin. in het uur naar Oke gem, hier heeft hij 40O meters voor sprong. Wij gaan den weglóoper zoeken en vinden hem over de brug aan het herstellen. Beeckman komt de baan op gestoken met Calleb.iut aan zijn wiel gevolgd do^r een groep van 13 mannen die de overwinning in den sprint gaan uitvechten. M usch was de rapste en won met een lengte op Clauwaet, Van Impe, Bury en Vy verman. De renners hebben de 8o km. we! trijd afgelegd in 2 u. 33 min. Ziehier den uitslag: 1. Musche2. Clauwaert 3. Van Impe; 4. Bury 5. Vy verman 6. Neven 7. Beeckman S. Dubois exaquoCalluwaert, Van Boven, Van Rainpslberghe, Caliebaut, Van den Bossche; 14. De Pellacijn 15. Tay 16. Deva. Kaatsen Maandag verleden (2. Sinxen gaf de Maatschappij Den Vliegenden Bal eene Kaatslut voor de 4 voornaamste ploegen van den omtrek voor den beker Lt Vignette geschonken door Heer Jos. De Deijn Depothouder. 1. Lutte Witten Bal wint van Bal Op met 7/36 spelen tegen 5/34 spelen. 2. Lutte Vliegenden Bal wint van Denderhautem met 7(37 spelen tegen 6(33 spelen. 3. Lutte finaal Vliegenden Bal wint van Witten Bal met 7[37 spelen tegen 5[3» spelen. Vliegenden Bal wint den Beker. Spijtig van den regen anders een fel betwiste Beker waarvoor de belang stelling groot was. Mme Pias-Van der Eist Gediplomeerde Vroedvrouw Brusselstraat, li Ninove Merk Pascal te koop of te huren bij Jozef Cap- priau, St.Pieterstraat, f,Meerbeke B. 4 Brengt de boerkens hun schuren vil vol TOMAAT tam &LU» 11

Denderklok | 1932 | | pagina 2