Fiupken speelt solo-slim Volksvertegenwoordiger DE SCHRYVER komt Augustus naar Ninove. STAD EN OMLIGGENDE Sportnieuws. K«rk der H. Tkeresia Brusselstraat, Ninove. in NI NO Banque Centrale de la Dendre Burgerlijker) Starjd van I tot 14 Juli 1932 JSeyghem Orde der Goddelijke diensten Zondag 17 Juli 6 uur, gelezen mis.* 7 1(2 uur. mis voer Mr Petrus Soelens en overledene huisvrouw. 9 1{2 uur, Hoogmis. Maandag, 8 uur, sol. jaargetijde voor Mr Hector Van Lierde. Dinsdag, 7 1 j2 dertigste voor Mr jos. Kieckens. Woensdag, 6 lj2 uur, mis voor Mr Theod. Dufour. Donderdag, 6 1(2 uur, mis voor Mr Anselmus Van Cutsem. Vrijdag, G 1|2 uur, mis voor Mme Frans De Samblancx er. overleden kinderen. Zaterdag, 6 Ij2 uur, mis voor drie overledenen, 's Avond te 7 1(2 uur, Lof de Mechelsche althans in zake uitgestrekt heid, niet moet onderdoen..., een Phoe- nixpark in 't klein. Er is dus plaats voor duizenden, duizenden moeten komen De ouderen van dagen worden niet ge weerd, maar de Vlaamsche jeugd van Oost tot West wordt er bizonder talrijk ver wacht. Per fiets, per autobus, per tram, per trein, per boot.. Wie zegt daar dat Moer- zeke moeilijk worde bereikt De jeugd.., want de jeugd moet iet» naar Moerceke brengen en iets te Moer- zeke komen halen. Priester Edward Poppe heeft voor haar zijn leven geofferd, ik bedoelHij heeft haar zijn liefde geschonken en zijn krach ten, zijn gebed en zijn boete, zijn lijden en zijn dood, kostbare dingen ais ze ko men van iemand van wien wordt gefluis terd dat hij wellicht een heilige was hij heeft uitgezonden uit zijnsterk-geladenziel die wonderbare, etherische golvingen, die andere zielen beter, sterker, reiner maken hij heeft aan onze jeugd gebracht een die per en meer-georganiseerd Eucharistisch leven en een vuriger devotie jegens Haar die hij begroette als het blauwe uitspansel waarin de zon is opgegaan ;- hij is de grootste Vlaamsche kindervriend derlaatste tijden geweest en een van die al te zelfza me mannen die men opvoeders der jeugd heet. Die lange, bleeke priester die altijd moe was en onder zijn kaban en zijn sjaal steeds kou scheen te hebben - wat kan men met ioo 'n mannen doen - is onder ons verschenen als een drager en wekker van leven en wij teren nog immer op zijn werk en zijn erfenis. Het lijkt wel of ons Vlaamsche volk, en speciaal onze Vlaam sche jeugd hier een dankschuldheeft tever- effenen erit sepulchrum ejus glorio- SUm, zijn graf moet glorierijk zijn Maar het beste en het schoonste, het meest sprekende, meest gelijkende monu ment voor Poppe zaliger is de naar zijn geest gevormde ziel van Vlaanderens groeiend geslacht. In dien geest ligt de remedie tegen de verwardheid en de on rust, tegen de '.verstoffelijking en de zelf zucht, die de besmettelijke kwalen zijn van dezen tijd. Poppe was de man der kaarsrechte lijn hij stond onvoorwaarde lijk in den dienst der hiërarche. Op dit ge bied was hij een extremist en indien een zoo zachtzinnig man al» hij ooit voor iemand harde woorden had kun nen vinden, dan voor hem die niet in de heele overgave aan het kerkelijk gezag het eerste vereischte zou hebben gezocht van een heilig priesterschap en een katholiek leven. Sommigen hebben hem niet begre pen en anderen hebben zich aan zijn extremisme geërgerd, maar hij heeft, met de zachte koppigheid van een heilige, over elke spitsvondigheid die men hem voor de voeten wierp, het hoofd geschud en tot op zijn ziekbed toe, aan geloofbroeders die de kracht niet vonden om hem te spreken, zijn leering de katholieke hoogge houden. Zijn gehoorzaamheid was de rij ke vrucht van zijn geloof en hij had te goed ervaren dal hij daarbuiten vrijheid noch vrede vinden kon. Verder was hij, om het kort te maken, een man van ver sterving en gebed en zijn felbeproefd le ven zou best kunnen dienen als een aan schouwelijk commentaar op den iaatsten wereldbrief Caritate compulsi. Moge Pop pe's geest vaardig worden in al de gele dingen onzer jeugd en moge onze jeugd dien geest uit Moerzeke mededragen. Dat bekome ons Poppe's gebed Maandagavond. In een herberg of te drankgelegenheid genaamd Vandaag voor geld, morgen voor nietzaten Ston- kus, Lapebieken, Taaiken en Fiupken rond een stamineetafel aan 't wiezen. Def tig verzet welke jonggezellen heel goed past. Achter de tooglade bevindt zich de vroegere bloem van gehucht Bummel-te oud om neg te trouwen te jong om alleen op de wereld te blijven - Fiupken beweert dat het een schoon mensch geweest is. Volmaakte vroolijkheid heersebt er in de verbruikzaal. Op een gegeven oogenblik Fiupken springt recht en schreeuwt vol blijdschap Solo slim». Stonkus Lapebieken en Taafken schenen als aan den grond gena geld. daar ze wisten wat zoo een soloken voor hun geldbeugel beteekende. Flup speelde vol gedane vreugde, ter wijl de drie kameraden met de meeste aandacht en met een angstige gejaagdheid het spel gade sloegen. Reeds heeft Flup zijn elfde kaart met een buitengewone fierheid en stoutmoe digheid uitgespeeld - want hij is zeker van te winnen - toen al met eens Lapebieken aan Flup doet opmerken dat zij nog elk drie kaarten bezitten terwijl Flup nog slechts een heeft. Wat was er voorgeval len Flup veranderde van kleur, de ande ren wisten geen raad - hoe kon dit zijn-de kaarten werden geteld en herteld - Onder- tusschen was de bazin dichter bijgekomen en had een onbenullige kaart op den grond zien liggen - opgeraapt en heel kalmpjes op de tafel neergelegd. Hevig krakeel volgde - Flup wilde niet betalen - Stonkus wou Fiupken een beta ling geven - Lapebieken sprak van bedrie- gerij in 't spel - Taafken geraakte er niet wijs uit. Op dit oogenblik stapte ik de herberg binnen - Gelukirig, tweemaal gelukkig dat ik alles op zijn effen kon brengen met aan Stonkus, Lapebieken en Taafken te be- looven het in de Denderklok te melden. Fiupken ondervond maar al te wel, dat het gemakkelijker is, margarine solo op den boterham te smeren dan een solo slim met twaalf kaarten te spelen. Stonkus stak het in een lachen en be weerde dat Fiupken. die nen halfgebakken muzikant i«, beter zou doen nen solo met tweeën pour haut bois te leeren spelen. Daar werden nog enkele pottekens Helles op Fiupkens valschen solo slim ge dronken - maar met het kaartspelen was het dier, avond totaal gedaan. Rokus. Maar wie kent er niet den altijd vroolij ken glimlachenden, welsprekende Rene De Coomankapitein, beter gekend onder de naam van MompeerDit woord zegt genoeg, hij is de vader van al de leden. Als behendig schutter staat hij ook bekend in Vlaanderen. Brabant, Wallonië en overal leidt 1 ij zijne leden op ter zege- praal. Niets is hem te veel en te lastig nooit is er genoeg gedaan voor hetwel zijn zijner geliefde maatschappij St Sebasti- aan die hem zoo nauw aan 't harte ligt. Nooit vergeet hij de schoone leuze zijner gi'de, waarop hij zijne werken steunt Ver teniet in Liefde. en den Eere - Voorzitter, Mijnheer Felix De Clercq, misschien min bekend als schutter, maar best gekend als a Sportman in den echten zin van 't woord. Geen enkel sportvereeniging heelt naoit te vergeefs beroep gedaan op zijne kostbare geldelijke medehulp. Altijd is hij ten dienste voor de verheffing van het sport, zoowel voor 't schieten als voor footbal, kaatsen, ten nis. duivensport, enz enz. Zonder Félix De Clercq kan en wordt er niets gedaan, steeds crescendo, hooger op is zijn leus, tot heil van het sport en van zijn vlaamsche volk. üp 25 Juli zullen alle echte sportman nen bijzonderlijk de schutters hulde bren gen aan dit prachtig viertal. Dien dag zal een hoogdag zijn een onvergetelijke dag. Talrijk zijn de vrienden die reeds hun ne medewerking verleend hebben voor het wellukken der schieting. Heil dt Jubilarissen. D.D. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERTS, Burchtstraat, Wie g*iat er mee De Katholieke Middenstandsbond onzer stad richt op Dinsdag 26 Juli 3Kermis dag) hare jaarlijksche reis in naar Over- meire- Donck, per autobus. De leden kunnen z;ch van nu at laten inschrijven in het loi.aal St. Jorishof Statiestraat. De prijs is vastgesteld op IS fr. per persoon eu men is verzocht onmiddelijk te betalen bij de inschrijving. Men vertrekt aan het lokaal om 1 uur stipt. Gezien den grooten bijval dat dezen uitstap telken jaar heeft, is het ge raadzaam zich zoo vroeg mogelijk te laten opschrijven. De reis zal plezierig en aan genaam zijn. Dus geene thuisblijvers, hoe meer hoe liever. De lijst wordt gesloten op Zondag 24 Juli, 1 kermisdag) JUBILEUM Op Maandag 25' Juli 2 kermisdag viert de Koninklijke Handboogmaatschappij St. Sebastiaan het Jubileum var vier harer leden als 25 jaren lid der maatschad- pij. de Heeren Félix De Clercq, Eere- Voorzitter, René De Cooman, Kapitein, Arthur Kieckens "ommissielid en Isidoor Van Laethem, lokaalhouder. Een groote Jubeischieting wordt ter hunner eer gegeven van 1550 franken, 400 fr. gratis, een beker en premien, op 2 wippen. Ninove zal dien dag in feest zijn, want Isidoor Van Laethem, den veteraan alom bekend die zijne faam verworven heeft in het vooroorlogsche tijdperk, staat nog steeds op de bres want slechts 4 jaren geleden in 1928 wordt hij Kontng uitge roepen en op het einde van 't zelfde jaar haalt hij de overwinning als Kampioen 1028 en zijn naam zal den eeuwigdu- renden beker der maatschappij niet ont sieren. Arthur Kieckens als behendig liefhebber is ook den eersten den besten niet om zonder handschoenen aan te pakken. Slechts 3 jaren lid in 1910 is hij de eerste maal Koning en een 2' maal in 1914. Na den oorlog dringt hij zich opnieuw up want in 1922 wordt hij voor de 3' maal Koning. Wie mag er zich roemen op der- gelijken uilslag. Arthur is gebleven een knap schutter want op Zondag 26 Juni laatst wist hij nog den beker te win nen met het grootste getal punten. In 1925 wordt hij aangesteld als commissielid. Stipt en nauwkeurig volgt hij de bestuurs vergaderingen en neemt deel aan de be sprekingen. Hij is een echte steunpilaar der maatschappij. Plaats uwe gelden op rekening in de te Ninove. Handelsregister Aalst n* I Filiaal der Sociëté Generale Belgique, gesticht in 1822. - Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Gouden bruiloft der eehtgenooten FRANS WALRAEVENS-DE SAEDELEER Waarlijk men heeft er gefeest op 't kerk plein den 9* dezer, om Ztentjes gouden bruiloft te vieren. Reeds den Vrijdag avond was het een prachtige inzet. Eike buur zou 't zijne brengen tet de versiering van 't p'ein de lucht zou vo! gekleurde vuursterretjes schitteren en elk zou zijn borstel grijpen om 't plein te reinigen, want Zientjes' mochten er wezen en Zientjes' mochten er z;jn. Des Zaterdaags van den vroegen mor gen was elke buur in de weer de vlag gen wapperden lustig de gevels waren met kleurige festoenen opgesmukd de opschriften getuigden van de warme sympathie die men de jubilarissen toe droeg zelfs de struiken praalden voor dien grooten dag met kleurige bloemen. Om 10 uur werd het feest ingezet met vreugdeschoten door de lucht galmden de blijde tonen der feest klokken. Reeds kwam het volk samengetroppeld om hen te begeleiden naar de kerk. Veor de mis verwelkomde de Z. E. H. Deken de jubilarissen. Vijftig jaren gele den kwaamt gij beiden ter kerke om den zegen over juw huwelijk af te smeeken Hun wenschte toen de priester een ge lukkig huwelijksleven en een tairijk r,age- lj slacht. ij En zie die wensch heeft God vervuld, j Hier staat Gij omringd van kinderen en j kleinkinderen, ginds wacht'uw zoon aan 't altaar om de jubelrnis op te dragen. Kunstvolle zangen luisterden het H. Misoffer op. Na de jubelrnis stond een talrijke menigte reeds te wachten om de geachte jubilarissen en hun familie woning te te fe- gelei- liciteeren en naar hun den. Daar werd hun van wege de geburen een prachtig geschenk aangeboden en volgende rede werd er uitgesproken door een werkmakker van den jubilaris in raam van de patroons en werklieden der firma Van Petegem Gebroeders, die wij hier laten volgen Geachte Jubilarissen Met vreugde in het hart hebben we dezen heerlijken dag te gemoet gezien en zijn gelukkig U beiden Jubilarissen in naam van 41 uw werkmakkers en ook in naam van onze werkgevers proficiat te wenschen Vijftig jaar lang, een halve eeuw, hebt ge samen, zij aan zij, door 't leven mogen gaan moeizaam was soms uw levensweg een hard de beproevingen, maar, gelukkig om uw wederzijdsche liefde en sterk door den zegen van den Heer, was de tocht door 't leven voor U als een mooie wande ling door vreedig avondlandschap. Frissche levensbloemcn schonk de Heer U, bloemen die heerlijk hun kelken ont plooiden onder de hoede van U trouwe Vader en van U, zorgzame en goede Moe der Een van die bloemen was bekoorlijk voor Jezus' oog en Jezus maakte haar, uw jongste Zoon, tot Zijnen Friester. O wat moeten uw zielen gezinderd hebben van bovenaardsch geluk wanneer het blanke Hostiebrood in Zijne handen rustte voor het eerst, wanneer op zijn woord, de Schepper van 't Heelal kwam neerdalen op de aarde En nu, vandaag, wanneer alles met U mee. feest viert en juicht, wanneer uw kinderen, met hun kinderen rond U ge schaard. den Heer voor al Zijn gaven ko men danken.... O wat moet de Heer welgevallig van daarboven op U reerkij- ken en zeegnend Zijne handen over U allen uitstrekken W ij ook, goede, trouwe Frans en beste Regientje, we vieren met U mee 1 We wenschen U van harte geluk, omdat de Heer voor U zoo'n groote gunst heeft voorbehouden 1 We darken God met U, en uit alle vurigheid onzer ziel smeeken we Hem voor U en voor de Uwen, zijn milclsten zegen af 1 We vragen Hem en we hopen van har te dat we U binnen tien jaar, opnieuw mogen komen gelukwensctien, met uw diamanten jubelfeest. Nog vele jaren zouden we U met ons mee willen zien werken beste Frans. Gij waart steeds e;n trouw werkman' een minzaam kameraad. Hartelijk hebben we met U omgegaan, al die jaren die we met elkaar hebben doorgebracht We willen nog lang uw geestig woord aanhooren en de blijde flikkering zien in uw oogenpaar, wanneer ge vroolijk met ons keuvelt We vragen U beiden, beminde jubila rissen van ons een eenvoudig geschenk te aanvaarden, opdat het U weze tot een blijde herinnering aan dees eem'g mooien dag e bidden ook uw Eerwaarde Zoon een kleine geldelijke gift van ons aan te nemen, ter gelegenheid van dit gulden jubelfeest, een kleine gift die Hij vrij ge bruiken kan ten behoeve van hen voor wien Hij weldra zijn lieve Ouders, Zijn famuie en Zijn Dnd zal verlaten en voor wien Hij wezen zal de blijde Kristusbode die vrede brengt en zalving voor de ziele Lieve, goede jubilarissen en achtbare 'amilie, we wenschen U nogmaals harte lijk geluk en 's Heeren besten zegen, voor gansch uw verder leven Na deze schoone plechtigheid veree- nigöe zich gansch de familie aan tafel, waar het gezellig toeging en veel vreugde gemaakt werd. Om 8 1(2 uur 's avonds kwam de Ka tholieke Koninklijke Harmonie Eendracht eene ^prachtige Serenade geven aan de woning van de Jubilarissen, De heer Voorzitter Prové, vergezeld van den heer Senator De Clercq en ver scheidene bestuurleden, overhandigd aan de feestvierende oudjes een prachtige bloemengarve en wenschte hen, tn naam der Maatschappij, dat zij nog veie jaren vereenigd zouden mogen zijn. De Eerw- Pater Walraevens, zoon der jubilarissen, bedankte in naam zijner ou ders en familie, a! dezen die medegewerkt hadden tot liet wellukken van het gouden bruiloftfeest zijner ouders. Daarna was het wandelconcert door de Harmonie en werden er nog menige pot ten geledigd. Veel plezier en leute was er op het Kerkplein en het was in de kleine uurtjes als alles afgeloopen was Waarlijk een schoon en welgelukt feest en wij wenschen aan de jubilarissen, dat het hen gegeven ware hun diamanten bruiloft te mogen vieren. Bericht. T^oiti» IjismeiiH Pameistraat, 114, Ninove. Gelast zich met het dagvaarden en ronddragen van doedbrieven bij sterfgeval. Alsook voor het ronddragen van strooi- brievzn en plakken van plakbrieven. Tentoonstelling. Prosper Bosteels stelt zijne Kunstsc'nil- derijen en etsen tentoon in de zaal van het Vredegerecht onzer stad. Deze ten toonstelling blijft open van 24 tot 31 Juli, eiken dag van KJ tot 13 u. en van 15 tot 19 u. Geen twijfel of deze interessante, degelijk geschoolde schilder zal in ruime mate belangstelling wekken. Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nuttinck La\cndelstraat <5. (Telefoon 302, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Kermisfeesten. Op Zaterdag 23 Juii, om 8 1/2 uren 's avonds, op Stadskiosk CONCERT door het Koninklijk Fanfarengenootschap Voor- waerts. lieer 'S Jongers. Op Zondag "24 Juli om 6 ure namiddag op Stadskiosk KUNSTCONCERT door de Fanfare De Voorwacht t Heer Coppée Op Maandag 25 Juli, van 10 tot 12 ure, Prijskamp voor het Visschen niet de Handlijn ingericht door de Dendervis~ schers Om 2 ure namiddag Groote RIJWIEL- KOERS voor Beroepsrenners 7.000 fr. prijzen. Om 2 ure namiddag aan den Doorn Buitengewone JUBELSCHIETING op twee wippen, ingericht door de Konink- ijke Handboogmaatschappij St-Sebastiaan Op Dinsdag 26 Juli, om 2 ure namiddag op het Statieplein Groote KAATSWED STRIJD ingericht door de Maatschappij Bal-Op O. Op Donderdag 28 Juli, om '2 ure namid dag, in de Staats Middelbare School Plech tige PRIJSUITDEELING aan de Leer- liegen der Stedelijke Muziekschool. Om 8 1/2 u. 's avonds, op Stadskiosk CONCERT door de Koninklijke Harmonie De Eendracht Heer De Geeter. Op Zateidag 30 Juli, om 8 1/2 uur 's avonds op Stadskiosk CONCERT door de Fanfare t De VoorwachtHeer Coppée Op Zondag 31 Juli, om 2 ure namiddag Groote RIJ WIEL KOERS Kermisprijs der Stad Ninove voor Juniors. Moeders. V\ ilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sareoglnbine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten tier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Jos. De Hüyvet», Beverstraat, Ninove. Gesticht der Zusters der H. H. Harten Ninove. Op Maandag 18 Juli 1932, om 1 1/2 u. 8 namiddags, in de Feestzaal van het ge sticht plechtige uitreiking der prijzen en diplomas aan de leerlingen van het gesticht A! de ouders worden bijzonder uitge- noodigd tot deze plechtigheid. Zaal Volksverheffing, Burchtdam Op Zondag 31 Juli, om 7 uur 's avonds Cabaret-Avond, Zang - Muziek - Tooneel Cinema. Algemeene Ingang 2,50 fr. Alleen de kinderen vergezeld van hu.me ouders zullen kosteloos toegelaten worden Fr zal gelachen worden. GEBOORTEN Mannelijk 3 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN Victor an Laere, 21 j. fabriekwerker en Mariette Van Londersele, 21 j. naaister beiden te Ninove. O VER LIJ DENS Geene. Woensdag 20 Juli, beginnen de dagen van de H. Margarita van Antiochie, ver eerd en gediend tegen de kramp, kink hoest, de pest, alsook door de Christene Moeders. NINOVE Op Maandag 1 Augustus 1932, ter ge legenheid van Kermis Brusselstraat groote prijs Cigaretten ST. MICHEL voor Juniors, omloop 120 kilometers. 2000 Fr. PRIJZEN Schaal voor Constructeurs. Schaal Sportwereld voor Club met de 4 beste geklasseerde renners. Palm aan den ln prijs Zakuurwerk, geschonken door Mijnheer August Vanden Bossche, aan 2' prijs. Sportklak Romain aan 3' prijs. Inschrijving van heden af tot 2 uur bij M. Cyriel De Spiegeleer, Café In 't Kalf) Bijzondere medewerking der Maat schappij (i De Kapellernans Brouwerijen Ferle 28 Atlas en Du Four. Gemtent» Pollare Op Zondag 7 Augustus Koers voor kleine Knapen tot 11 jaar bij Emiel Van Laet hem Roestraat C afé Sportkr ing 200 fr. Prijzen en palm premien zullen volgen. Stad Ninove Kaatsen Op Zondag 17 Juli buitengewone Kaatc- iutte gegeven door de Maatschappij De Vliegende Bal Koepoortstraat tusschen vier vermaarde ploegen namelijk Pelote du Congres Brussel Alfons De Strooper. Witten Bal, Ninove Verbeken t Bal Op, Ninove Lievtns De Vliegende Bal, Ninove *De Backer» Begin om 2 uur. Op 21 Juli Groote Prijskamp met den Dikken Bal tusschen niet aangeslotenen gegeven door de Maatschappij De Vlie gende Bal Koepoortstraat, met mede- V?"-de StedcllJke Feestcommissie 669 fr. I rijzen. Inschrijving tot op 21 Juli, bij Uustaaf Ulin, Koepoortstraat. Begin om 10 uur. DE tomaat kHta

Denderklok | 1932 | | pagina 2