ttww, I NINOVE. Het Stervende Land Uit ter hand ie koop Men vraagt Belangrijk Bericht STAD EN OMLIGGENDE PLAATSAANVRAAG TE HUREN Wordt gevraagd Alfons Van Aiboom TE KOOP Café DE WAAG TE HUREN Kerk der H. Tkeresia Brusselstraat, Nir\ove Goed en lekker saam, Iddergem Denderwindeke Appelier re-Eychem Banque Centrale de la Dendre "Jm Orde der Goddelijke diensten Zondag 4 Juni uur, gelezen mis. 7 lj'2 uur, mis ter eere van het H. Hart van Jezus. 9 lj'2 uur, Hoogmis. Maandag, Tweede Sinxendag 6 1|2 uur, mis voor Mr Petrus Bultrrya 7 l|2uur, sol. jaargetijde voor Mr en Mm. J.-B. Van üpdenbosch-Van den Brempt. 9 Ij2 uur, Hoogmis. Om 3 uur Lof Dinsdag, 6 Ij2 uur, mis tot geestelijk en tijdelijk welzijn der parochianen. Woensdag, 6 lj2 uur, mis ter eere van de Godde- tijke Voorzienigheid, O. L. Vrouw van Bijstand er. H. Antonius. Donderdag, 0 1|2 uur.mis ter eere van de H.There- sia. Vrijdag, 6 lj2 uur, mis ter eere van de Heilige Theresia. Zaterdag, 6 1|2 uur, mis ter eere van O.L.Vrouw van Lourdes. Alle dagen 's avonds 7 1$ uur Lof. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERTS, Burchtstaat, Gouden Bruiloft op den Burchtdam Verleden Woensdag vierden Mr en Mw Leopold De Schepper-Van Houthem in strikte intimiteit hun gouden Bruiloftfeest. Een communiemis van dankzegging vereenigde de achtbare jubilarissen met hun familie en vrienden aan de H. Tafel. Een honderdtal communiën werd uitge deeld. De twee zoons-priesters lazen de H. Mis binst de jubelmis. Alhoewel aan de heugelijke gebeurtenis geen ruchtbaarheid was gegeven, zijn tal rijke bloemengarven en telegrammen de jubilarissen komen verrassen Wij bieden hun ook ons hartelijkste gelukwenschen 1 Nog lange jaren 1 Verhoed der Wipschutters der Denderstreek Maandag aanstaande 5° Juni, 2' Sin xendag, Groote prijsschieting van 1400 fr. in de maatschappij t Concordia alhier, steenweg op Aalst. Inschrijving tot 2 u. 30. Vrij van eiken blaam, Gaat haar eigen gang Chicorei Pacha al lang. Kocinkljke Maatschappij SINT SEBASTIAAN. Dinsdag 6n Juni, 3e Sinxendag ten 3 u., schieting naar Verrassingen voor de leden. Dat ieder lid een kermisgeschenk mee brengt. Schutters Allo, op Donderdag avond 1 Juni heeft er een vergadering plaats gehad in het Hotel De Ster Statieplein, te Ninove, van de schutters van Ninove en Omliggen de. Wij hebben het genoegen U mede te deelen dat er eenparig besloten is op het terrein van Mr August De Mont een MENGELWERK 20 Overdekte Wip op te richten. Men zegge het voort. Rerum-Novarumfeest Zondag '28 Mei 1.1. vierde onze Chris- tene Werkliedenorganisatie haar jaar- lijksch Rerum-Novarumfeest. De dag werd ingesteld met eene alge- meene communie in de mis van 6,30 uur, waaraan vele kristene werklieden het als een plicht aanzien hadden deei te nemen. Bij het einde der mis waren de Kajotsters reeds op hun post om htt Rerum-Nova- rum bloempje te verkoopen. L)e solemneele Hoogmis werd ook tal rijk bijgewoond, waarin de E. P. Sigis- bertus een prachtig sermoen hield over het feest. Op bijzondere wijze wist hij de verheven inzichten der Pausen naar vo ren te brengen en de arbeiders vertrouwen in te boezemen hoe kritiek het oogenblik ook zijn moge, voor dagen die nog ko men moeten. Hij detd hun inzien dat de vereenigde werklieden éèn moesten blijven onder het machtige toezicht van onzen tegenwoordigen Paus, en niet overhellen, zooals het tegenwoordig maar al te dikwijls het geval wordt, naar Rus land, het centrum van het communisme. 's Namiddags had men de groote feest- vergadcring in het lokaal Uns Huis die prachtig versierd was Voor een groot getal toehoorders sprak onze vriend A. Van Geert, Bestendige Afgevaardigde der provincie Oost-Vlaanderen en landelijke secretaris der Centrale van Hout en Bouw. Heel zeker had hij naar hun hart gesproken, want dit bewees genoeg het gejuich dat hem bij het einde zijner rede ten deel viel. Daarna had men den 1 ombola, die een buitengewonen b;jval had genoten. Ver scheidene duizende loten waren verkocht. Vele schoone prijzen waren te winnen, waaronder den 1 prijs eene reis naar Lourdes. Het was dan ook onder alge- meene belangstelling dat den tombola aanving. De eerste prijs, de reis naar Lourdes, werd gewonnen door Mevr. Desiré Vanden Haute-Verbeke. van den Burchtdam. Opvolgend werden de andere prijzen uitgetrokken, waarvan de gelukki ge winners oogenblikkelijk bezit gingen van nemen. De kajotters en kajotsters hadden ook hun deel in de algemeene vreugde, maar heel zeker zullen zij hun grootste genot gevonden hebben bij het vaststellen dat zij bij deze gelegenheid honderde beekjes Lenteleven verkocht hadden. Waarlijk, een feest dat op waardige wijze, zonder veel lawaaid, gevierd werd. OOGLIJDERS, voor n'en goeden bril wend u tot APOTHEEK Jos. Se f?üyvep, Beverstraat, Ninove. Kaatsen Op Maandag 5 Juni (2. Sinxendag) groote kaatslutte, voor den beker St Mi chel ingericht door de maatschappij Vlie genden bal Koepoortstraat tusschen 3 ver maarde partijen. Buggenhout Herleving Ninove Vliegenden Bal Ninove Bal Op Schoon sport in 't verschiet sporllief- hebbers van Ninove en omliggende allen naar de Koepoort, Stad Ninove Op Dinsdag 0 Juni 1933. (3 Sinxendag) om 2 uur. Groote prijs sigaretten belga 2. jaar, 60 km. voor alle beginnelingen. In gericht doo: de veloclub St. Cristoffel lokaal A. Van Droogeobroeck met de me dewerking der herbergiers en neringdoe ners der straat de firma Van Der Eist klakken Gijssels sport H Penne fabri kant en Het Nieuwsblad 1000 Fr. prijzen Wegwijzer Ninove - Meerbeke - Pa- mei - Meerbeke - Ninove 6 maal Inschrijving vanaf 1 uur, bij Mr. Ch C06J'D8. door R. BAZIN vertaald door Dr J. Boonen Een monsterachtige verschijning kwam uit den stal. De zwakkeling kwam aan- loopen blootshoofds, met woestcn blik, gedreven door een machtelooze woede. Met de stramme armen over de krukken, het te zware bovenlijf geschud door de schokken en door het wilde beesten ge knor, herhaalde hij den ouden kreet van haat tegen den vreemdeling, het schimp woord dat de kinderen van den Marais den verafschuwden, den gevloekten van den Bocage naroepen Dannion Dar.nion Saraillon 1 Maak dat je wegkomt Met de snelheid waai uit de hevigheid xijner passie en zijn mannenkracht sprak, naderde hij. Al de haat dien hij in 't hart droeg, al de jaloerschheid die hem folter de, al oe pijn die de inspanning hem ver- Vertrek bij Mr. Oscar Vander Eist, en lokaal De Keizer Aankomst bij de Heeren Alf ed Pauwels en Robert Wachtelaer, Groote Markt. Prijsuitdeeiing bij Mr. Maurice De Donder. De inrichters zijn niet verant woordelijk voor de gebeurlijke ongevallen en verzoeken het geacht publiek zooveel mogelijk op he» gaanpad te blijven ten einde de inrichtirg te vergemakkelijken. Het Bestuur. oorzaakte, gaf aan dat verwrongen, met stooten vooruitgeworpen gelaat iets schrikwekkends. En het geweldige wezen, dat deze verminkte zou geweest zijn zon der het ongeluk van vroeger, herrees voor de verbeelding en deed sidderen. Toen Rousille hem dicht bij den knecht zag, kreeg zij angst voor hem, dien zij liefhad. Zij liep Jean Nesmy toe, legde hem beide handen op den arm en trok hem mee achteruit op den weg. En Jean Nesmy ging mee achteruit, langzaam om harentwille terwijl de gebrekkige, nog woedender geworden hem uitschold en schreeuwde Laat mijn zuster Dannion Nu klonk de stem van den boer achter op de plaais Halt, Mathurin en gij Nesmy, iaat mijn dochter los Hij kwam al sprekend maar zonder haast nader, als iemand die zijn waardig heid niet wil prijsgeven. De gebrekkige bleef staan, wierp zijn krukken weg, en zonk afgemat op de steenen neder. Maar Zooals sommigen reeds hebben gezien heeft de plaats van Iddergem een heel ander uitzicht gekregen De vroegere bouwvallige pastorij heeft plaats gemaakt voor een nieuwe die wel niet modern is, maar toch deftig voorkomt. Het schamele kerkjvan vroeger is nu veranderd in een tempel waardig van zijn bestemming en van het christene volk van Iddergem. Den E. Heer Pastoor die den last van dit werk pp zij->e schouders heeft willen ne men zij hier hulde gebracht We weten dat alwie eer werk aanvat voor het welzijn der samenleving, hoe schoon en hoe edel het ook moge wezen steeds zijn tegenstre vers zal ontmoeten. Dit verwondere ons niet. Heeft Christus niet voorspeld aan zijn apostelen dat ze in hun evangeliesa- tiewerk gingen stuiter op allerhande moei lijkheden Zoo ook heeft onze herder zijn tegenstrevers ontmoet doch hun obstruc- tiewerk heeft niet kunnen beletten dat de kerk tot naar voltooiing is gekomen ruim en schoon buiten alle verwachting. Die moeilijkheden laten we nu onverlet. Een daad nochtans kunnen we nie» verzwijgend voorbijgaan, een daad tegen dewelke we heftig protest aanteekenen In den nacht van Zaterdag op Zondag 1. 1. hebben on bekenden lucht moeten geven aan hun gevoelens van haat en minachting tegen over den achtbaren priesier onzer paro chie. Dien nacht hebben ze door middel van kalkwater het huis van den pastoor beklad zoodat de rooden voorgevel der pastorij een vuil, onooglijk uitzicht had gekregen. Dit feit heeft een pijnlijken indruk ver wekt bij de christene bevolking van Idder gem. Geen christen mensch is er of hij moet dit vandalenwerk ten zeerste afkeu ren. Het volk van Iddergem is immeri een volk dat te diep godsdienstig is en te zeer gehecht aan zijn priesters om niet bedroefd te zijn bij het zien van zulke anti-christe lijke, ja duivelsche daden. De bevolking betreurt die daad te meer omdat hun her der een voorbeeld is van priesterlijke deugd. Eenieder weet dat het een mensch is die het goed meent en dat zijn enke le tegenstrevers zich niet kunnen ontdoen van een gevoelen van eerbied omwille van zijn stil voorbeeldig leven. In het omliggende waar die daad een schande voor Iddergem wordt genoemd wete men dat bijna de ganrche Iddergem- sche bevolking die daad als laag en gemeen bestempelt en dat zij niet beter wenrcht dan haar Eerwaarde Herder nog vele jaren te zien staan aan het hoofd der parochie. De Krisis treft ons allen zwaar Daarom geen nuttelooze kosten doen, voor- Ken heilzaam middel is in het bereik [waar Zoo van arm als van rijk Wendt u allen tot De verwerlj De Regenboog nevens 't stadhuis Ninove Op Zondag 1. 1, 28 Mei, had de plechti ge inhuldiging plaats van den heer Livi- nus Van der Roost, als Burgemeester van Denderwindeke. Ganich de week lang, vóór den grooten dag, werd in alle wijken en straten zenuw achtig gewerkt aan triomfwagens, zegebo gen, jaarschriften en andere versiering, bewijzen van genegenheid, In den morgen viel bijwijlen een re genbui, en elk vreesde 't ergste, maar rond den middag klaarde 't weder op, en 't zonneken lachte, en was van de partij. Om half twee trok een lange stoet velo- rijder8, ruiters, rijtuigen, auto's naar Ni nove om den Burgervader ter statie af te Jean Nesmy ging steeds achteruit. Hij had zijn hand in die van Rousille gelegd, en weidra waren zij tus6chen de kolom men van den voorgevel, die de morgen klaarte omlijstte. Aan den anderen kant daarvan liep de weg. De knecht boog zich over Rousille en kuste haar op.de wang. Vaarwel mijn Rousille zegde hij. Met de handen tegen de slapen, wee- r.enu, vlocg zij dwars over de binnenplaats zonder om te zien. En hij. toen bij haar om den hoek van de huizing zag verdwij nen, schreeuwde in die richting M thurin Lumineau, ik kom terug Heb 't hart niet 1 antwoordde de gebrekkige. De knecht van de Froraentière begon dep. weg op te gaan, die langs de hoeve j liep. Hij liep moeilijk, als van vermoeie- nis, geheel bruin als zijn loerjagerskleedij. Boven aan zijn geweer droeg hij niets anders dan eer. buis, een kiel, drie hemden en twee bukshouten lokfluitjes voor kie viten, die tegen elkaar kletsten als noten halen. Daar werd Hij verwelkomd door den aanvoerder van den stoet, en in goede or de trok men naar Denderwindeke terug. Aan den Barreel stondeYi een twintigtal wagens en groepen wier weergalooze ver siering reuzenwerk had gevergd - en volk een ware zee van volk Lijk het dan gaat, werd onder elkander gekibbeld en gestreden om te weten wie de schoonste wagen had en wie de pluim verdiende. Wij zeggen recht en ronduit ons ge dacht Wij hebben den zegewagen uit Dasselt Pijenbeek meest bewonderd, maar alle gehuchten verdienen uutermate lof voor hun moeite en medewerking. Gedurende de Ontvangst op 't Gemeen tehuis, juist vóór de stoet in beweging kwam, begon het te regenen en 't was al gemeene vlucht. Spijtig, dubbel spijtig, want nooit of nooit was in Denderwindeke gezien wat nu was bewerkstelligd. Na de vlaag reed toch nog een deel van de groepen langs den voorgeschreven wegwijzer. De deelneming was algemeen Om zoo te zeggen, aan alle huizen wapperde de nationale vlag, of waren de gevels, getooid met groen, en bloemen, en opschriften, waaronder menig passend en kunstig jaar schrift. Een karrevracht bloemengerven. bloe- menkorfjes en geschenken vielen den heer Van der Roos», vanwege alle wijken, ten deel een teeken dat de katholieke meer derheid van den Raad den gepasten man voor de gepaste plaats van Burgemeester aanwees een man zoo eerlijk als jjoud en zoo goed als brood, en een bewijs dat alle gezeg en gezaag, en gepraat en verzinsel van vroeger en nu vanwege, zifters en be- knibbelaars betrekkelijk de katholieke lijst, leugen en laster was, en is, en blijft. Aanspraken en gelukwenrchen waren bij de vleet, en mooie Het ordewoord van 't leestcomiteit luid de Niet schimpen, maar vereeren l en dat werd streng gevolgd. Geen wan klank geen enkele 1 Schimp en spot kwamen nooit van onzen kant En nu, heer Burgemeester, gewerkt aan 't welvaren van alle doopsgenooten volgens de spreuken Wie geeft wat hij heeft Is waard dat hij leeft I Wie doet wat hij kan Is een deftig man tot spijt van wie 't benijdt 1 Leve De Bur gemeester Waarom zijn de koffies van htt huis De Roeck-Nuttinck La\ rndelstraat 15. (Telefoon 302, de btste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Wanhoopsdaad Vrijdag morgend heeft de genaamde Petrus Penne, wonende gehucht Eychem, 36 jaar, gehuwd en vader van 2 kinderen zich de keel afgesneden. De ongelukkige die reeds eenigen tijd droefgeestig was, werd door familieleden gevonden achter zijne woning. De dood was reeds ingetre den. Leerlingsecretariaat van Ninove, Dreefstraat, 49, Ninove. Neerstig SCHOENMAKERSGAST, kan reparaties dosn en kinderschoenen maken, vraagt onmiddellijk plaats. Voor inlichtingen en voorwaarden zich wenden tot den schrijver van het Leer- iirgsecretariaat, Dreefstraat, n' 49, te Ninove. Huis met inrijpoort, remise, koer en stalling, 4 groote en schoone Jbeneden- plaatseri, 2 bovenkamers en groote zolder drie groote kelders en staande op onge veer 2 ar. 60 ca. gelegen te Herlinckhove- bij-Ninove en bewoond door René Scheer- linck die het moet verlaten voor 15 Juni. Dienstig voor alje bedrijf, Adres ten bureele van het blad. Hoofdagent-depothouder vraagt voor de streek Ninove-Geer. ardsbergen werkzaam agent voor verkoop van nieuwe speciali teit van wijn. Groote opbrengst. Schrijven F.D M. bureel van 'tblad. en Achtergehouwen met koer inrijpoort, dienstig voor alle be drijf 26 Geeraardsbergschestraat, Ninove, bij P. Verstraeten. lichte dingen, maar die hem nu zwaar voorkwamen. De schrik, zoo opeens weer ervallen te zijn tot den staat van dagloo- ner voor 't dagelijksch brood, had zich van hem meester gemaakt terwijl hij zijn plunje samenbond. Hij dacht reeds aan de ontvangst van zijn moeder die vol ont- stelienis hem zou zien binnenkomen. Bij elke schrede ook rukte hij zich los van iets, dat hij lief gekregen had, want drie jaren had hij op de Fromentière gewoond. Zijn ziel was zwaar aan herinneringen, en hij ging langzaam, naar niets kijkend en 1 alles ziende. De boomen langs den weg had hij gezuiverd met zijn snoeimes of gestriemd met zijn zweep de akkers had hij bewerkt en gemaaid, en hij wiat wat morgen gezaaid zou worden, op de gron den die braak iagen. Toen hij achter de hoeve was bij een verbreeding van den weg, waar eertijds vier molens stonden, nu nog maar twee, had hij den moed om zich te keeren om iets meer te lijden. Vervolgt Deftige meid voor alle werk. Zich te bevragen ten bureele van het blad. Plaats uwe gelden op rekening in de te Ninove. Handelsregister Aalst n" I Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Fruithandelaars, Ondernemers, Schilders voor Uwe ladders wendt U tot het huis Rijtuig- en laddermaker Nieuwstraat,14, Wetteren Specialiteit van fruit- metsers schilders- enkele- en dubbele ladders tot alle lengten. Telefoon 508 Eetplaats in eikenhout, 2 buf fetten, tafel, 6 stoelen en i spiegel. Zich te bevragen ten bureele van het blad. Richard Copperas Graanmarkt, Ninove. Lekkere dranken en fijne bieren der Brouwerij VANDER SCHUEREN. Prachtige zaal voor tentoonstellingen, bals en feestelijkheden. VERHUUR van stoelen en tafels dienstig voor Soupers, huwelijken, fees ten, enz., aan zeer voordeelige voorwaar den. lk ondergeteekende neb de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af zal gelasten met het beplekken van Chauffage buizen alsook waterbuizen m<;t 1. klas materiaal en op de modernste manier uitgevoerd. Hopende met Uwe geachte orders ver eerd te worden biedt ik U mijne beste groeten. Matige prijzen Spoedige bediening. Henri De Waejfeneer, Twijndersweg, Nr 10, Ninove, i 1- Schoon groot renteniershuis met garage, kunnende dienen voor alle bedrijf gelegen in de Biezestraat, 32 te Ninove 2 Gerieflijke nieuw gebouwde Villa met garage, tuin, boomgaard in zijn vol len opbrengst en moderne kiekenkot dienstig voor het opbrengen van 2000 kiekens, gelegen te Denderwindeke, Sta tiestraat. Vooralle inlichtingen zich te bevragen bij den eigenaar Hyp. Penne, Groote Markt, 16, Ninove. Studie van Notaris Van Themsehe te Denderleeuw, Langestraat UlT TER HAND TE KOOP. Stad Ninove Blok schoone Bouwgronden, gelegen aan den steen-reg naar Aalst, ongeveer rechtover de gen darmerie, groot 92 aren 50 centiaren. Gemeente Denderleeuw Voor inlichtingen wende men zich ter «tudie van voornoemden notar.s Van Themsehe, d<

Denderklok | 1933 | | pagina 2