BLAUW ROOD GENIE V\Moz<Van Petegem- C C Van Den Bosscho Scenario Prijskamp der K F.A. Het Stervende Land STAD E-.i OMLIGGENDE MXO VE. SPORTNIEUWS TE KOOP AUTO TE KOOP UITVERKOOP Meubels en andere aanhoorigheden TE HUREN Kerk der H. Tkeresia Brusselstraat, Nir^ove. Jos. Oc ftuyvet*, Burgerlijken Stand van 22/9 tot 5/10 1933. Bij cie Wed. De Wunfcei-t Orde der Goddelijke diensten Zondag 8 October 6 uur, gelezen mie. 7 lj2 uur, mis ter eere van O. L. Vr. van Lourdes voor eene bekomene gunst. 9ii2uur. Hoogmis. Maandag, G Ij2 uur, mis voor een bijzondere in tentie. Dinsdag, 6 Ij2 uur, mis ter eere van de Goddelij ke Voorzienigheid en H. Gerardus Mag, Woensdag, 6 Ij2 uur, mis vooreen overledene fa. milie. Donderdag, 6 li2 uur, mis voor Mr Hector Van Lierde Vrijdag 6 lj2 uur, mis voor Mr Auguste De Jor.ge. Zaterdag, G Ij2 uur. mis ter eere van O.L.V. van Bijstand om een genezing te beko men. Alle avonden om 7 1\2 uur Lof. denkt u daarvan Beantwoorden die klaarblijker.de feiten aan de huidige nood wendigheden van het reizigerstrafic Nu met de nieuwe uitgave van de trein- gids op S Oktober heeft het spoorwegbe- siuur de lijn Denderleeuw-Ninove-Geer- aardsbergen baloond en verrij t met lichte treinen of Kamielkens maar die onge lukkig niet aansluiten te Denderleeuw met de treinen naar Aalst en vooral Gent. Van af 11,10 tot 18,37 u. is er bijna alle uren een tramken naar Denderleeuw maar voor dien tijd van 8,o5 tot 11,15 u. is er niets. Indien er een ware om 9 1 [2 of 9 3[4 uur dit zou kunnen aansluiting geven met Brussel en Gent te Dender leeuw om 10 uur. Omgekeerd is het hetzelfde bedje van 10,28 tot 19,01 u. en dan is het weerom te wachten tot 20,51 u. met aankomst te Ninove om 21,05 unr. Wat meer is van 16,19 tot 19,4 uur zijn er te Denderleeuw 5 treinen naar Nirove, VN are het niei mogelijk dar een Kamielken Denderleeuw kon verlaten rond 20 uur in de richting van Ninove gezien er in Dendeneeuw een trein aankomt uit Brussel ®m 20,2 uur en men in Denderleeuw om 19,55 uur uit de richting Geut-Aalst aankomt. Dit ware een klare oplossing. De statie van Ninove is een zeer be langrijk punt voor het reizigersverkeer. De inwoners der Stad. alsook der be- volkte gemeente Meerbeke, Denderhau- tem, Denderwindeke, Oultre. Aspelaere en Nederhasselt, moeten zich wenden tot Ninove-statië om den trein te nemen. De inwoners van Nieuwenhove, Waarbeke, Grimmingen, Voorde en Santbergen moeten zich naar deze laatste s-atië r.ege ven, en 't spoorwegbestuur vergeet wan neer die lieden te Ninove om 21.05 uur of te Santbergen om 21,14 uur aankomen en uit Gent om 19,06 uur vertrokken zijn somtijds nog 45 minuten te vcet moge. op trekken naar hunne woning. Het is te hopen dat, wanneer het spoor •wegbestuur zijn eerste vervolg za! uitge ven op de treingids dit toch wel eens zal in acht nemen. Wij denken toch de heeren opstellers van de treingids toch nog mer.schen zijn met gezond verstand. tee (jury) samengesteld als volgt Den Heer R. Raymaekers, Ondervoor zitter der K.F. A. Den Heer W. Rombauts, Redacteur der Filmrubriek in De Standaard Den Heer Huib. Hoste. Den Heer Lode Geysen. Den Heer Schellekens. Den Heer J. Denis, Hoofdredacteur van Soirees Den Heer Ludo Patris, Redacteur der filmrubriek in La Libre Belgique Den Heer Paul Werrie, Hoofdredac teur van de Vingtième Siècle Den Heer Paulus. Bestuurder van Filmavox Het leeskomitee zal in twee afdeelingen gesplitst worden, waarvan de een de Ne derlandsche en Duitsciie werken, de andere de Fransche zal beoordeelen. De leden van het leeskomitee zullen alle inzendingen keuren. Ieder van hen zal zijn waardeering kort en goed, dus in cijfers, weergeven op een lijst welke hem door het sekretariaat der K.F.A. zal wor den ter hand gesteld en waarop al de in gezonden werken naar alphabetische orde der kenspreuken voorkomen. De juryle den zullen ieder voor zich oordeelen en geen kennis nemen van de beoordeelingen hunner collegas. Zij mogen zelf aan deti prijskamp niet deelnemen. Voor het beoordeelen van de ingezon den werken zat het leeskomitee een drie- voudigen maatstaf aanleggen Een eerste kwotum zal enkel en alleen de artistieke waardeering weergeven waarbij alleszins de orinaliteit en de degelijkheid der leidende idee of der hoofdmotieven bizonder zal in acht geno men worden. De concrote vormgeving heeft nochtans ook een zeer wezenlijk belar.g dat aan de aandacht der juryleden niet zal ontsnappen. Het tweede en voornaamste kwotum zal ieder wrerk schatten naar de waarde van de elementen die net aanbrengt ter be vordering of verheerlijking der katholieke levensbeschouwing. Er zal gelet worden op de echtheid, waarheid en soberheid der gebruikte middelen. In ondergeschikte orde 2al deze schatting rekening houden met de moreele houding der ingezonden werken voor wat de afzonderlijke toonee- len betreft. Het derde kwotum zal de schattirg weergeven van de uitbatingswaarde van ieder werk, nochtans meer rekening hou dende met de waarde van het motief als van deszells voorstelling, doch zonder deze laatste te verwaarloozen. Er zal ook rekening gehouden worden met de ver scheidenheid en breedte der publiekslagen die aan het werk geinteresseerd kunnen worden. Daar het de K.F.A. meer om hei. prin cipe als om de materieele mogelijkheden te doen is, worden enkel de twee eerst- gerangschikte kwota aanzien als zijnde van hoofdzakelijk belang, zoodanig dat patente minderwaardigheid in één of ander opzicht uitsluitend zal werken Het Bestuur oordeelt dat deze poging als mislukt zou moeten beschouwd worden indien geen enkei werk 2/3 der punten kend. Nochtans voorbehoudt het bestuur der K.F.A. zich het rncht, in de pers of waar elders het passen moge het moreele bilan van den prijskamp te pubbceeren, of tic ondervindingen bekend te maken die bij het keuren der werken worden op gedaan. en die in het voordeel der aki ie of tot filmontwikkeling van het publiek kunnen gebruikt worden. Het zal er over waken dat hierbij de vereischte diskretie in acht genomen worde. BELANGRIJK netbestuurder K.F.A. verneemt nog dagelijks dat zekere belangstellenden het aangovatte werk niet voor het einde dezer maand zullen klaar krijgen. Daar het er in de eerste plaats om te doen is, alle nuttige initiatieven tot volheid te laten rijpen en geen enkele bijdrage van de hand te wijzen, heeft het bestuur besloten nog en laatste uitstel van één maand toe te staan. De sluitingsdatum is dus onwe- derroepelijk vastgesteld op 31 Oktober 1933. Aan degenen die hun werk reeds hebben ingezonden erzoekt het bestuur nog een beetje geduld te oefenen en niet afgunstig te zijn van de werklieden der elfde ure, al zou dan ook aan deze het zelfde loon worden uitbetaald Het Middenbestuur der K.F.A. Alle ouders, die wenschen bij hun kin deren den smaak der schoone muziekkunst te onderhouden en te ontwikkelen, heb ben tot plicht dezelve naar onze mu ziekschool tc sturen alwaar zij, onder de leiding van bekwame meesters, eer degelijk muziekaal onderwijs zullen genieten. LTe Beheerraad der St. Muziekschool. OOÖL1J DERS. voor n'en goeden bril wend u tot APOTHEEK Beverstraat, Ninove. Dieven teleurgesteld. Verleden nacht werd het huis van Mr. N,, een onzer medeburgers die met zijn famileden voor eenige dagen op reis was, door dieven bezocht. Toen hij thuis kwam vond hij al de meubelen zijner woning geheel en al door snuffeld. Doch de dieven hebben zich moeten tevreden stellen met eenige klei nigheden te ontvreemden daar de vooruit- ziende man zijn waardepapieren, juwee- len, goud en zilverwerk in veiligheid had gebracht met een brandkoflertje te buren i dat hem slechts 25 frank per jaar kost in i de Banque Centrale de la Dendre. Deze week werd op den Burchtdam de eerste hand gelegd aan een werk, dat door alle erkentelijke wortelkrabbers en ook door vreemdelingen, zal aanzien worden als zijnde een der vele meesterstukken, van het genie onzer vroegere b'auw-roode kartelbroeders. Wij bedoelen namelijk de verlegging van den Tram-Terminus voor Brussel, langs den Burchtdam om naar de brug. Inachtgenomen de onvoldoende breedte der straat en de twee gevaarlijke bochten waar het verkeer nog dagelijks toeneemt, is zulks op zijn minst genomen eene onvergeeflijke dwaasheid. vVie zou durven beweren dat het gemak dat nier door aan de reizigers gegeven wordt kar. afwegen tegenover het voortdurend gevaar door deze logge tramrijtuigen daarge- steld in de meest drukke straat der stad Voeg hierbij nog een wisselspoor vlak voor de brug. waarop af en toe een sta- tioneerend of maroeuvreerend tramrijtuig en het wordt eene verkeersstremming van belang zonder te spreken van de onver- mijueiijke ongevallen. Zulke maatregelen tot verbetering eener stad verdienen aangestipt te worden in de annalen van Ninove's verleden.Hopen wij nu maar dat de uitslagen en de eerste helft van het ontwerp dat voorziet de tramlijn naar de statie te brengen langs Be erstraat en Biezestraat tijdig de oogen van Stadsbestuur en Tram maatschappij zullen opentrekken. Aan zulke verbeterin gen en halve oplossingen hebben wij niets! Zoolanger geen afdoende maatre gelen kunnen getroffen worden om het verkeer af te leiden langs een tweede brug zouden wij maar liever tijd en geld sparen Hêropening' der Klassen Voor uwe aankoopen van caoutchouc- botten, galochen. regenmantels (imper- méables) en allerhande sportartikels wendt U in volle vertrouwen tot het welbekende huis bij de Burcbtstraat. 15, Ninove Tel. 39 ntrens den Katholieken K izer Altijd overgroote k^us, beste kwaliteit aan ongelooflijke lage prijzen. Kon Maatschappij St. Sebastiaan. Op Zaterdag 7. Oktober mosseischie- ting voor deleden, ten 3 uren 's namid dags. Inleg 3 fr De leden die nog niet in geschreven zijn kunnen aan de scbieting deelnemen. Deze die niet kunnen schieten mogen aan het avondmaal deelnemen. il üe mededingers naar de prijzen door de K.F.A. uitgeschreven voor de drie beste filmscenarios zullen onderstaand de schikkingen kunnen lezen welke getroffen worden in verband met de keuring des ingezonden werken. Zooals voorzien in de A gemeene V ooi waarden, welke door de pers zijn bekend gemaakt en aan alle belangstellenden op aanvraag verzonden, werd het leeskomi behaalde in ieder der twee eerstgenoemde schattingen, 50 ojo in de derde, en ook minstens GO oio van het totaal der punten. Hieruit volgt dat de prijzen niet zullen toegekend worden indien geen enkel werk de hierboven genoemde minima behaalt. Voor ieder werk zullen de cijfers aan geduid door elk jurylid samengeteld wor den. Het totaal wordt gedeeld door 5. Het bekomen cijfer geeft het totaal der behaalde punten. Dc drie werken die het hoogste puntental bekomen hebben zijn prijswinnaars mits het voorbehoud in voo'gaande paragraaf gemaakt. Het le'-skomitee z.tl zijn werkzaamhe den aanvangen onmiddelijk na den slui tingsdatum. De keuringen zullen moeten geëindigd zijn ten laatste op 15 December 1933. Het bestuur der K.F.A. zal den uitslag van den scenario prijskamp tus schen den 1 en 15 januari 1934 door de pers bekend maken. Bij die gelegenheid zal aangeduid wor den wanneer en waar de laureaten hunne prijzen kunnen ;n ontvangst nemer. De keuringsuits'agen zullen enkel voor de bekroonde werken gepubliceerd wcr den. Van den vollediger, uitslag kan irzage genomen worden op het Sekreta riaat der K.F.A. (Haechtsche Steenweg 81, Brussel). Aan de inzenders zal op aanvraag bet aantal punten medegedeeld worden dat aan hun werk werd toege- MENGELWERK 34 door R. BAZI 7 vertaald door Dr J. Boonen Hoor, zei zij. De zieke luisterde en zei Dat is de schaapherder van Maialrit die zijn kudde naar hu,s drijfi. Hoor toe. Ver hondengeblaf st erf weg in de groote stilte. Ik herken de stem van Turk niet. Van kwartier tot kwartier was het min ste geluid, een stap. een roep cn het rammelen van een rijtuig voldoende om hen op te doen schieten. Wat verwachtten zij De vader die niet huiswaarts keerde. Doch Rousille, jonger en meer geloovend in het leven, wachtte ook de anderen, de verschijning van Francois en Eieonora, of een van hun tweeën spijt hebbende en terugkeerende. Wat zou het goed zijn? Wat een ge noegen een van beiden weer te zien 'liet Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer DEP.UYVER. Beverstraat Stedelijke muziekschool. Tijdens de laatste verlofdagen gir.g de mare rond hier ter stede dat de muziek- sc 'oo! niet heropnd zou worden.NV ijwe- ten niet doer wien en met welk inzicht altoos geen louter belangeloos dit ge rucht in omloop werd gebracht. NVij hou den er evenwel aan de belanghebbenden te berichten dat de leergangen sinds 1 ste October hei nomen het)ben, dat er reeds een 35 tal nieuwe inschrijvingen werden geboekt en dat deze nog tot 15 dezer maand worden aanvaard. NN ij hebben daarbij het genoegen te kun nen mededeelen dat de dassen van uit de Geeraardsbergschestraat zullen overge bracht worden iri dc gemeertesc'-.ool der oude Kaai, waar wij over ruime en goed ingerichte lokalen beschikken, die het ons mogelijk hebben gemaakt, een leergang in te voeren van samenzang, zoo noodza kelijk om aan onze muziekschool de ge- wenschte uitbreiding te geven en aldus haar verderen bloei te verzekeren. Sportnieuws. Op aanvraag van eenige vrienden zul len wij wekelijks zooveel mogelijk de ver- s billende schiftingen opgeven. Zondag 8 Oktober, Herffelingen 12 kal koenen en 5 hanen. Brair.e-l'Alleud 1 100 fr. 10 hanen en 20 konijnen slecht weder op overdekte wip. Ponso Kalkoenen slecht weder liggend spel. Wetteren NVildschicting slecht weder overdekte wip. Brussel-Ruslanistr. 1620 fr. op 2 wip pen Halbij Max overd. wip. Lecsen 13 kalkoenen 100 tr. gratis over- dekte wip. Maandag 9 October. Braine l'Alleud 1000 fr. overd. wip Dinsdag 10 October Schaerbeek, park Josaphat op 2 wippen i 12 hazen 12 faisanten, 40 konijnen slecht weder op overd. wip in de rue de flandre. i Woensdag 11 October rue de Russie I Brussel op 2 wippen 1800 fr en 40 kon. Het liedje dat het meest bekoort. Dat heb je 't huis ook wel gehoord Het moorken zingt op 't vuur jochei, Den lof der Paeha chicorei Overdekte Wip. Verheugend nieuws voor de wipschutters. Gevolg gevende op het verzoek van vele vrienden echte sportrr.akkers reeft het be stuur besloten nieuwe leden te aanvaarden mits eene jaarlijksche bijdrage van 20 frank Deze leden zullen dus, gezamentlijk met de lot hiertoe (18 aandeelhouders, alle schieiingen en feesten aan dezelfde voor waarden kunnen bijwonen. Het grootsch. werk der samenwerkende maatschappij De Ster is bijna voltooid, elkeen is er van verleid, en de prachtige inhuldigingschieting wordt reeds aange kondigd voor Maandag 6 November a.s. Het spreekt van zelf dat de oflic.eele in haling eerst en vooral onder al de leden der maatschappij zai gevierd worden. Waarom zijn de koffies van liet huis Dg Roec -Nuttinck La\ rndelstraat 15 (Telefoon 502, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle c.oncurentie afgeleverd worden. GEBOORTEN Mannelijk 3 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN Petrus. Van Wilderen, 22 j. fabr. er. Leontina, Luuwereys, 18 j. fabr, beiden te Ninove. Carolus, Van den Meersche, 25 j. be diende en Elvira, Bonjeani 28 j. beiden te Ninove. O VER LIJ DENS Een kind van G maand. Uit Ninove en omstreken Verleden Zondag was er te Ninove een koers op touw gezet voor jongelingen. De renners waren talrijk opgekomen en den uitslag moest in den sprint worden uitge vochten. Lauwaert een element uit Nino ve was de rapste en toonde zijn achter wiel aan Robyns, Van Ransbeke, Sonek en Van Der Poorten die de beste in den sprint waren. Schockaert komt terug post vatten bij de goede rijders, deze week behaalde hij twee zegepralen. Te St Lievens-Essche won hij tegen Levae, Pennewaert, D'Hondt cn De Glas. Te Appellerre schaafde hij den palm weg, niettegen staande Pennewaert, Paternoster, Hey- lens, Campfijn en Van Waeyenberghe, die in voornoemde orde aankwamen, er zijn naaste tegenstrevers waren. Te Appelterre was er ook een koers op touw gezet voor kerels onder de lti jaar. Hier was het Duchou die won vóór Meysse, Van NVayenberghe, Van Droo- genbroeck en Telles. Gaarne brengen wij een woordje v n hulde aan Rerni NVynants voor zijn fraaie koeis die hij zoo schitterend gewonnen heeft te Hekelgem en dus wordt hij kam pioen der Denderstreek, jan Nevens zal den trui mogen dragen bij de Juniors. Aan beiden onze beste gelukvvenscht n. Van der Poorten en Goesser.s zijn twee rijders die onmenschelijke werken hebben verricht te Hekelghern, doch jammer ge noeg hunne macht in een weegschaal zou den moeten leggen Stevens Florent die over eenigen tijd, in een koers zoo ongelukkig was gevallen dat hij naar het hospitaal van Geeraards- bergen moest overgedragen worden is thans heelemaal hersteld. Voor zijn debruut startte hij te St Maria Lierde, en won er op prachtige wijze de ko rs. Hij behaalde de overwinning op Remy, Kitser- velde, Schotte, en De Schuyteneer. Op Dinsdag 10 October op 3,30 uur zal er te Welle een koers voor uerkloozen op touw gezet worden met 100 fr. prijzen plus 75 fr premies. Afstand 10 km. In schrijving bij Gentii Meert, velomaker, Halt NVelle. René Van Alma. Eetplaats in eikenhout, 2 buf fetten. tafel, (i stoelen en 1 spiegel. Zich Te bevragen ten bureele van het blad. ïieitault ran 32. 5 zitplaatsen. Zich te bevragen bureel van't blad. scheen dat een mocht weggaan, maar de ander moest terugketren De jonaste wasondrr den indruk dat zij alleen de bazin cp Fromentière zou zijn. Op haar russte nu veel werk en zorgen. Mathurin, bij het vuur ineengedoken, de voeten in een deken gewikkeld, bleef roerloos zitten. De vlam van het vuur wierp een rossen gloed in zijn langen baard. Ook sprak hij niet. Nu en dan rol den tranen over zijn wangen. En dan kwam er, tot Rousilie's verwondering, weer een glimlach op zijn lippen. Da klok sloeg negen uur. Mathurin, zei het jonge meisje, ik vrees dat vader een ongeluk overkomen is. Wellicht spreekt hij over zijn leed met den pastoor of den burgemeester. Daar troost ik mij ook al mede en toch heb ik angst. Ge hebt de gewoonte niet van te wachten, zooals ik. NVat wilt ge doen Hem te gernoet gaan, op den weg van Sallertaine. Ga, zoo go wilt. Rousille ging onmiddelijk in de kamer en om wille van den nevel nam zij haar wollen sjaal mede. Toen zij terugkwam, gelijk aan een kloosterzuster, vond zij Mathurin recht op. Hij had de deken weg ,ew orpen. De krukken lagen op den grond. Hij hield zich bijna kaarsrecht, de eene hand g leund op cie tafel en de ander op den bovensten kant van den leuning stoel. Hij keek de zuster met 'n zekere fierheid aan en ook met een ingehouden lijden. Hel zweet parelde op zijn voor hoofd. Rousille, wat zoudt ge doen als uw vader niet terugkwam O, zeg toch zulke dingen niet, zei ze, haar oogen met de handen verber gend. En blijf zoo nie', staan, ge doet me pijn. Wel, zei Mathurin plechtig, ik z,.u liier het bevel voeren. Ik voel nog kracht in mij. Ik voel dat il z-il beteren. -Zet u neder. Zet u neder, ik bid en smeek u, gij gaat vallen. Doch hij bleef staan, terwijl zij uitging. Nauwelijks had zij den drempel over- schreden, of zij hoorde deze menschelijke massa met een zucht ineenstorten. Z;j keerde zich om cn zag d<t de zieke zich op den stoel had neergezet en dat hij zijn boist met twee handen drukte, alsof zijn hart te fel klopte. Dan geruischloos, ang stig als een hert dat uit varens stil weg- wegvlucht, sloop zij over het erf den weg op. De opkomende maan had den nevel vergrijsd en verminderd. Men kon reeds ver vooruitzien. In een uur zou het helder maanlicht zijn. Maria Rosa, de hagen vermijdende, volgde den middenweg van den boomgaard, en ging door de weiden. Zij liep bijna. Angst had zij. Zij ging eerst langzamer toen zij echter aan den rand van Le Marais kwam waar de weg zich verbreedde, liep zij vlugger. Gedurig was zij bezig met de gedach ten Waar is vader Zij meende den voetstap of het geblaf van Turk te hoo- ren. Maar niets hoorde zij, enkel het verre geluid van de zee tegen de duinen van Vendee. I Vervolg. Door uitscheiding van bedrijf van Lavendel.straat, 30, Ninove. Groote keus, van kroonen en qrafgedenkenissen. Eerste specialiteit van glaswerken. 1* Schoon groot renteniershuis met garage, kunnende dienen voor alle bedrijf gelegen in de Biezestraat, 32 te Ninove. 2- Gerieflijke nieuw gebouwde Villa met garage, tuin, boomgaard in zijn vol len opbrengst en moderne kiekenkot, dienstig voor het opbrengen van 2000 kiekens, gelegen te Dendei windeke, Sta tiestraat. Vooralle inlichtingen zich te bevragen bij den eigenaar Hyp. Penne, Groote Markt, 16, Ninove.

Denderklok | 1933 | | pagina 2