A DE MUNTER Provinciaal Middenstandsverbond van Qost-Vlaanüeren Ontdekking van het nieuw Postbureel van Ninove. A7 A O EEN CONGRES TE NiNOVE KLOKKEKLANKEN WEGWIJZER STAD EN OMLIGGENDE Meerbeke Okegem Men verlangt te koopen Alfons Van Alboom Te Koop Kerk der H. Tkeresia Brusselstraat, Nipove. Jos. Öe l^iiyver», Liever twee als een Basque Centrale de la Dendre Burgerlijker) Stai)d van 28-5 tot 4-6 1934 Oultre Burgerlijke Star\d van 23-5-34 tot 6-6-34 Voorde In hel alleroudste der meubelmagazijn van Ml NOV E -o- BIJ -o- Palms voor koersen er) wedstrijder). Orde der Goddelijke diensten Zondag 10 Juni 6 uur, geie.r«n mis 7 1 [2 uur, mis voor een overledene 9 lj2 uur, Hoogmis. Maandag, i 6 lj2 mis ter eere van het H. Hart van Jezus voor een bijzondere gunst. Dinsdag, 6 1[2 uur mis ter eere van danll.Anto- nius uit dankbaarheid. Woensdag, 1$ uur mis ter eere van den H. Anto- nius uit dankbaarheid, Donderdag, 6 1)2 mis ter eere van de H. Theresia Vrijdag 6 1|2 uur mis ter eere van den H. Au- tonius Abt. Zaterdag, 6 1/2 mis ter eere van O. L. Vrouw uit dankbaarheid. Alle dagen Lof om 7 lj2 uur. Al onze gronden zegde hij, hebben honger aan stikstof, fosfoorzuur en potasch, en om u daarvan te overtuigen hoeft ge enkel deze stoffen onder vorm van scheikundig mest aan te wenden, 'tis gelijk op welke plant of op welke weide, en na korte dagen bemerkt ge dat de planten meer weelderig groeien. 't Is de stikstof, zoo gaat hij voort, die meehelpt om, niet alleen aan de dieren die de planten verbruiken, een beter voedsel te bezorgen, maar ook aan aen mensch die de melk, de boter, den kaas, de eiers en het vleesch benuttigt van die dieren, welke op die manier betere pro ducten voortbrengen. Gansch het menschdom, zegt hij, vaart er wel bij meer gezondheid, meer kracht. En laat er ons aan toevoegen dat het verstand'g aanwenden van de schei kundige meststoffen, onder economise oogpunt, ook voordeelig is voor onze landbouwers meer opbrengst ea betere opbrengst, dus ook meer winst. Bijgevolg voor wat het bemesten van onze grasweiden aangaat, mag men riet nalaten, telkens als de d'eren in dea Zomer een perceel verlaten, 100 tot 150 kgr. ammoniaksulfaat aan te wenden. Aan de landbouwers die, bij het zaaien van voederbeeten geen voldoende hoe veelheid ammoniaksulfaat hebben ge bruikt, raden wij aan vóór het ophakken 300 tot 400 kgr. van deze meststof te strooien. De stikstof zal de jonge plantjes krachtig en regelmatig doen doorgroeien, en dusvolgens een rijke opbrengst verze- keren. In den tuin zal men zorgen, vooral by de teelt van bladgewassen als salade, spi nazie, kooien, ar.dyvie, enz. per are 3 tot 4 kgr. ammoniaksulfaat aan te wenden. Landbouwers overweegt dit met aan. dacht, en aarzelt niet de gegeven wenken toe te passen. DIXI. I-Iet jaarlijksch Congres der Belgische Stenografen, uiting der Vereeniging der Belgische maatschappijen voor stenogra fie en machineschrift wier zetel te Brus. sel gevestigd is en wier voorzitter de iieer A, De Baerdemac^er is, zal op Zaterdag 16 Juni, om 15,30 ure, te Ninove gehou den worden, in de groote zaai van den gemeenteraad. De afgevaardigden van voornoemde Vereeniging zullen cffic.eel verwel komd worden door der, Iieei Burgemee ster der stad Ninove. bijgestaan van het Schepencollege en hij zal het congres geopend verklaren. De werkzaamheden van het congres zullen onmiddellijk ddn' vangen. Een vijftal vragen, het kortschrift aanbelangende, zullen door specialisten van het vak behandeld worden, namelijk door de Heeren Haillez, stenograaf bij de Kamer der volksvertegenwoordigers. De Grave, schoolhoofd te Brussel, en Lemyé, stenograèeleeraar te Bergen. Uit congres werd ingericht door de zorgen van den Heer Vrederechter Gogen, lid van hooger genoemde Vereeniging. Het is voorwaar de eerste maal dat aan de stad Ninove de eer te beurt valt bin nen hare muren een congres van inteilec- tueelen te mogen ontvangen. Wie het congres verlangt bij te wonen gelieve zich tot voornoemden heer te wenden, ten einde eene uitnoodlgingskaart te ontvangen. Heden derde Zondag na Pinksteren. Hel H. Evangelie volgens Lucas vertelt ons de Parabel van het verlo ren geldstuk. Wij kan nen allen deze schoone gelijkenis welke dt Goddelijke Zaligmaker aan de Farizeërs en Schriftgeleerden voorhield. Zij leert ons dat wij een grenzeloos vertrouwen mogen stellen in Gods oneindige barm- hartigheid^tegenover ons allen, aime zon daars 1 Kermis Meerbeke is ook weeral eens voorbij jam mer genoeg wou het wêer maar nie mêe. Ze gaan er nogal re gang mêe tegen woordig één dag zomer en veertien dagen winter. Niet tegenstaande het betrekke lijk ongunstige weder was er nogal veel volk opgekomen voor het Concert van Maandag avond. Zegt dat er den dag van vandaag toch dingen ge beuren die den grootsten optimist doen zwartkijken. De Ontwapeningsconferen tie ligt in de patatten juist omdat er teveel gesteund wordt op algemeene veilig heid. Knoopt dat nu nog aaneen 't Is al zoo bedenkelijk als 't ge val van Pimpelmans, die 'nen nieu wen auto gekocht had. Boit uw voiture nog rap vroeg zijn vriend. 'k Zou 't gelooven s was 't ant woord ze is mijn inkomsten ai zes maand voorbij 1 En kameraad Balthazar heeft nu ook moeten on dervinden dat riemen snijden uit andermans leder niet kan blijven duren. De roode gezel werd niettegenstaande de sympathiebetuigingen zij ner partijgenooten pro- perkes op voorstel van den Goeverr.eur, uit zijn ambt ontslagen. Geheel ten on rechte meent hij, als slachtoffer eener po- itieke affaire Er is sprake van de belastingen te verlagen. Dat is een heel goed gedacht en 't wordt zelfs meer dan tijd dat er ne keer serieus van gesproken wordt. Hoe kan een handelaar of een nijveraar nu iu Gods naam zijn prijzen verminderen wan neer hij blijft gebukt gaan order verpiet- terende lasten die met het weioigje boni dat hij nog kan verwezenlijken op den loop gaan. De Nationaal- Sociaiisten van Cuitschland moeten wel met groote plannen in 't hoofd loopen. In Amerika schijnt het wordt eene propagan da gevoerd op groote schaal. De Duitsche Ge- sant werd ervan verdacht deze propagan- d&kcsten te financeeren. Maar achteraf bleek het dat een ander persoon in de zaak betrokken was en groote sommen voor schoot 1 Het vreed ame ,ier wordt op dit oogeno.,-. k-.euic.rd door eene zonderlinge plaag. De ratten hebben daar namelijk hunne intre de gedaan en vertoonen zich zelfs tot in het hartje van de stad. Alle beschikbare rattenvallen opgeëischt, maar deze pri mitieve maatregel blijkt onvoldoende, zoodat er tot meer moderner verdelgings middelen zal moeten overgegaan worden. Er is anders nog eene plaag waar tegenwoordig veel over geklaagd wordt namelijk de meidenplaag. Madame Dingskens had eene nieuwe kindermeid aangenomen. Hoe heet ge Margriet Madame. Ehwel, ik zal tegen u Griet zegge", want ik heet ook Marguerite Goed, en voor 't gemak zal ik te gen u Margo zeggen Kabouter. V Het Provinciaal Middenstandsverbond van Üost-Vlaanderen richt ter gelegenheid van de 300e verjaring der Passiespelen van Oberammergau een reis in van 22 juli tot 31 Juli 1934 met als wegwijzer Basel, Konstanz, Konstanz Meer (Boot tocht) Lindau, Kasteelen der Koningen van Beieren, Oberammergau, (passi spe len), Munich, Nurer.berg, Roethenburg, Frankfurt, Wiesbaden, Biebrich, afvaart van den Rhijn, Keulen, Brussel. Prospectus en inlichtingen te bekomen bii het Middenstandssecretariaat, Lange Kruisstraat, 4, Gent Telefoon 130.03. Maar als ge zoo op sommige mo menten 'nen volksvertegen woordiger bezig- hoort dan zoudt ge cok op den loop gaan. Zoo werd onlangs een wetsvoorstel voorgebiacht in volgende termen: Zooa's ge het kunt zien, Mijne Heeren, ziet ge in dit ontwerp niets En waar om ziet gij er niets in Ge zult het gaan zien Ja, de volksvertegenwoordigers hebben dees week weeral een slechte noot bijgekregen. Als ge nu ne keer bedenkt dat net volstaat dat enkele heethoofden samenspannen om een regeeringscri&is uit te lokken. We zijn benieuwd cm te weten i of diezelfde onruststokers den moed zullen hebben om een verantwoordelijkheid te dragen. Nu n« keer van iets anders gesproken. Het stadsbestuur schrijft eene openbare aanbeste ding uit tot het bouwen eener Transform.itiekabien voor eiektriciieit. De aanplakbrief bericht aan de belang hebbenden dat de plannen en het lasten- kohier ter inzage liggen op het stadssekre- tariaat. Al deze stukken zijn eentalig in 't Fransch gesteld Ligt Ninove soms niet in Vlaanderen Of is ook de taalwet in bestuurszaken te Ninove niet van kracht Te Moskou beleg gen de Communisten een nieuw wereld congres dat naar men algemeen denkt het belangrijkste zal zijn sedert het begin van het 5 jarenplan. Het Congres zal verschei- dene'wekers d iren en men verwacht rond de twee duizend revolutionnaire leiders uit alle deelen der wereld. Enfin 't en komt op geen week of twee aan voor de Congressisten. De boer zal 't al betalen Van betalen gesproken. Fikske was ne student aan de Universiteit en maakte er meer schulden dan wat an ders. Jongen zei op zeke- ren dag zijn Nonkel indien ik in uw plaats ware, ik zou mijne schulden betalen, want wie zijn scnulden betaalt verrijkt zich. Ehwel Nonkel zei Fikske als ge wilt moogt ge u in mijn plaats verrij ken 1 Stad Ninove o Op Zondag 20 Juni, om 2 uur namiddag, groete prijs BELGA met de medewerking van St. Mi chel voor rijders en voetgangers van allen ouderdom. ÏO.OOO frank prijzen en premiën. VOORWAARDEN 4) Om aan den prijskamp te mo gen deelnemen moeten alle me dedingers of mededingsters ten minste op 9 kilometers van Ninove wonen. 2; De deelnemers mogen aan niemand inlichtingen vragen. 5) De wedstrijd mag ten hoogste 4 dagen duren. Uitdeeling der prijzen in de Schramouillekets. Alle geschillen zullen onweder- rceptlijk beslist worden door het bestuur. Het inrichtend komiteit is niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen. Verbond der Handboogmaatsehappij- en der Denderstreek. Zondag 10 Juni schieting in Hekelgem maatschappij Onder Ons steenweg naar Brussel, Maandag 11 Juni Denderleeuw Willem Teil schieting bij Mr Victor't Kindt. Herinnering. De liefhebbers die beloofd hebben Maan dag in Tweebeek op de schieting te zijn, worden dus vriendelijk verzocht op post te zijn. Dinsdag 12 Juni giooie Bondschieting in 't park van Anderlechl op 2 wippen 10 couverts gratis in de latten, begtn tzn 1,30 uur. Mogen slechts deelnemen de leden der aangesloten maatschappijen aan den K. N. Bond der Belgische wipschutters. De schutters moeten op den naam hunner maatschappij schieten, zooniet verliezen ze alle recht. OOGLiJDERS, voor 'nen goeden bril wend u tot APOTHEEK Beverstraat, Ninove. Slecht weder. Zal het nu eindelijk het staartje zijn van den winter Na de koude dagen van het begin dezer week hebben we eenige flinke stortbuien gehad met donder en bliksem. De bliksem heeft hier een paar onaange name grappen uitgehaald onder meer bij den heer Versteele in de Edm. De Deyn- straat waar een schouw omgeworpen werd en bij den heer Van Muyltm in de Nieuw- straat waar de schoorsteen gekuischt werd en het gansche huis zwart gemaakt met roet. Het water speelde ook zijn toeren op de Brusselslrsat. Door den over"loed van 't water dat in zoo weinig tijd neerstorte en van de velden boven den wijk Buda naar de stad moet stroomen, is het water opnieuw in de huizen gedrongen juist achter de kapel van den Burchtdam. 't Was ellend om aanzien. Daar we weten dat de Schepen van Openbare Werken zich reeds verleden jaar met de zaak heeft on ledig gehouden hebben wij hem gevraagd ons een intervieuw te gunnen. Wij zullen aanstaande week daarover verslag uitbren gen. 'k Loop niet op één been, Geef me nog een teugje, a Chicorei Pacha Erg gekwest. In de Lampes et Entreprises Electri- ques viel de werkman, Mauric6 Scho- ckaert, in een hoop glasscherven, waar door zijn hand erg gekwetst werd. Geluk kig was de pols niet overgesneden. Dokter Prové, in aïlerhaasl ontboden, heeft den gekwetsten de ncodige zorgen toegediend. Het artikel ten slim paard, door plaatsgebrek verschoven tot toekomende week. Ziekenkond Christen Valksliefde Met groot spijt heeft het bestuur met de aanwezige leden tot een kleine vermeerde ring van bijdrage moeten overgaan. Hef is waarlijk betreurenswaardig der gelijke maatregelen in volle crisis te moe ten treffen. Reeds werden voetstappen aangewend bij sommige heeren dokters der stad, ten einde hun eereloonen te verminderen. Het is te hopen dat ze eens zullen gaan inzien, dat het hoogtijd wordt de groote moeilijkheden die de bonden der stad te doorworstelen hebben met de meeste wel willendheid te onderzoeken en helpen op te lossen, in het voordeel der groote mas sa, in hun eigen belang en voor 't alge meen welzijn. Om het werk der controle met de Hee ren apothekers te vergemakkelijken ware het wenschelijk dat alle leden van deD zie- kenbond hun voornaam alsook nr. der lid- kaart door den heer dokter op hun briefje voor den apotheker deden vermelden. Hoogsten dank. Het bestuur Plaatsuwe gelden op rekening in de te Ninove. Handelsregister Aalst n' 4 Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. GEBOORTEN Maiijn Jonkers, zoon van Hendriken Johanna Ros. HUWELIJKEN Paul Timbremont, 24 j. electrieker met met Germaine Redant, 22 j. kantwerkster beiden te Ninove. Achiel Minner, 50 j. broodbakker, met Joanna Van L»en Bossche, 37 jaar, z. b. beiden te Ninove. Camiel Van Der Borcht, 24 j. haarkap- per, te Denderleeuw, met Celestine Van den Meersche, 25 jaar, z. b. te Ninove. OVERL1JDENS Maria-Leonia Van der Borcht, 77 jaar Geeraardsbergschestraat, 21. Werkongeval. I De genaamde Bucl.ens was werkzaam op het dak van een in opbouw zijnde huis in de Sint-Pieterstraat. De ladder waarop hij zich hield moet niet goed in de kornis gevestigd geweest zijn want opeens gleed de ladder uit en trok den ongelukkiger! Buckcns in baar val mee naar beneden. De ladder kwam eeist tegen den grond en sloeg toen om over het slachtoffer. Daar aan heeft Bucker.8 misschien het leven te danken. Nochtans was hij erg gekwetst aan den rechterarm. Dokter Lievens dien de de eerste zorgen toe waarna Buckens naar de kliniek te Aalst werd overgebracht. Overlijden. Dinsdag laatsleden werd in Oultre het overlijden vernomen van den Eerw. Heer Brocotens oud pastoor onzer parochie. De geachte aflijvige had de gezegerdenouder, dom van 78 jaar bereik». Sinds den1» Mei 1919 zijn ontslag gegeven, is hij zijn laat ste jaren gaan overbrengen naar zijn ge boortestad Geeraardsbergen. Hij was ook geen onbekende voor de stad Ninove alwaar hij gedurende 17 jaar het ambt van onderpastoor vervulde en daarna gedurende 18 jaren pastoor te Oul tre. Hij muntte vooral uit voor zijne wijs heid, goedheid en minzaamheid jegens zijn evenmensch. Hij ruste in vrede. GEBOORTEN Goessens Martha, dochter van Pieter en van De Luyck Maria. HUWELIJKEN Van Muylem Hector, van Nederhasselt met Van Muylem Judith van Oultre Her- linckhove. OVERLIJ DENS Een levenloos kind. Een eerlijke daad. Op Zondag 3 Juni op de kermis te Meerbeke, bij het verlaten van een dans- j zaal, schopte de heer Gustaaf Thesin van I Okegem tegen een sacoche. Bij nader on derzoek bleek deze de som van duizend frank te bevatten. Op enkele passen van daar stond een deftige juffrouw in gesprek met twee gendarmen. Mr. Thesm ging er op af en vroeg haar of zij soms die saco che niet had verloren En inderdaad. De oogen der juffrouw straalden van geluk toen zij het verlorene weerkreeg Da heer Tnesin werd beloond met een lekker pint- je bier. Voorwaar, die eerlijke handelwijze dient naar waarde geprezen. Vlaamsehe kermis en Missietentoonstelling- Alle jaren doet onze parochie haar best om te ijveren voor or.ze Missionarissen. Dit jaar belooft het iets buitengewoon te zijn, dank zij de groote ijver van onzen missievriend den Eerw. Heer Florent Peirsman pastoor van Voerde die zijn huis en zijn park ter onzer beschikking stelt. Op Zondag 10 juni is het de groote dag voor 1931. Om 10 uur opening der missie tentoonstelling in het salon der pastorij. Om 3 uur vlaamsehe kermis in het park Ingang vrij. Allerhandere feestlijkhe- den zooals vogelpik, mastklimming, ko nijnen koers, eierkoers, fanfarenuitstap enz... Bestendig radioconcert. Wie deftig vermaak wil genieten gaat dien dag raar Voorde en zal alzoo aan het schoone en goede werk der missiën zijne medehulp verleenen. Zondag 10 Juni dus naar Voorde. Steunt de missionarissen zeli in het ver maak. Schrijfmachien met universeel clavier. Aanbod ten bureele van 't blad. Fruithandelaars, Ondernemers, Schilders voor Uwe ladders wendt U tot het huis Rijtuig- en laddermaker Nieuwstraat, 14, Wetteren Specialiteit van fruit- metsers schilders- enkele- en dubbele ladders tot alle lengten. MOTO zoo goed als nieuw merk GILLET 400 c.c. met licht tn met twee zitplaatsen. Zich te be vragen ten bureel van 't blad. T vftndelwtraat30, zijn te bekomen aan de alhier onbekende gunstvoorvvaarden Eene volledig"» IceuWoii bestaande uit i buffet met Spi6" gels en vitraux - I tafel - beiden in was gezet en 4 Araerikaan- sche stoelen gepolijst voor 330 frank. 4 matras, 4 huppeling en 2 kussens aan 475 frank. Zetels, Ueerkassen met spiegels en allerhande huismeubels aan dergelijke voordtelige prijzen. Eerste keus van gemaakte bloemen, vazen, posturen, kronen en grafgedenkeniasen. 4 t i l

Denderklok | 1934 | | pagina 2