P n Diamond Oil DE MUNTER Het plan in koers NI NO VE Iddergem versterkende WOONHUIS KLOKKEKLANKEN STAD EN OMLIGGENDE Zijne inrichting VERTEGENWOORDIGERS WOONHUIS en TUIN t» Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Niqove. Landbouwbelangen Banqus Centrale de la Dendre Neder kasseit Oullre Burgerlijke^ Star\d vao 13-9 t«t 4-10 1934 mi In hel alleroudste meubelmagazijn van NINOVE —o— BIJ o Palms voor koersen en wedstrijdeq. Orde der Goddelijke diensten Zondag 7 October 1954 G uur, gelezen mi«. 7 1 |2 uur mis voor Mr en Mme Auguste Van Isterdael. 9 lj2 uur, Hoogmia. 3 uur Lof. Maandag, G 1 j2 uur, mis voor een bijzondere in tentie. Dinsdag, 6 11*2 uur mis ter «ere van den Heilige Antonius. Woensdag, 6 1|2 uur, mi» ter eere van de H. The- resia Donderdag, 7 1|2 uur mis voor een overledene. Vrijdag 6 112 uur mis voor Mr Modest Van der Taelen. Zaterdag, 0 1 ]2 uur mis voor de verlatene zielen van 't vagevuur. Alle avonden der week, om 7 Ij2 uur, oefening van den Rozenkrans en zegen met het Allerheiligste. zelf in dit Al de landbouwers kunnen jaar goedkoop hunne wintergranen bemesten. In verschillende streken wordt er ongeveer 500 kg. CHLOOR- POTASCHperHectare toegediend op de wintergranen. POTASCH verzekert Hoeveel heid en Hoedanigheid. klonk het bitsig antwoord. Weet ge al dat de Japanneezen, zoowel met de linkerhand kunnen schrijven dan met hun rechter. En bij ons zijn het uitzonderingen die met hun linkerhand kunnen wer ken zooals met de rechter. D'er was ruzie geweeit in 't huishouden van Mijnheer en Madame Slok en de zaak kwam voor de Juge Ge zegt met tomaten geworpen te hebben maar daarvan kan uw man toch niet zoo tuegetakeld zijn i merkte de Juge op. Jawel meneerde Juge, maar ik had de doosjes vergeten open te doen was het onschuldige antwoord. Da-ag 1 Kabouter. i Heden twintigste Zondag na Pinksteren. Het H. Evangelie vol gens Johannes, verhaalt ons hoe een honderd man, wiens zoon ziek te bed lag tot Jezus kwam en Hem ver zocht mêe te komen want zijn kind wa» stervend. Jezus om hem op de proef te stellen zeide Indien ge geene teekenen en wonderen ziet, gelooft ge niet Maar de honderdman antwoordde vol vertrou wen Heer kom af, eer mijn kind sterft. En de Goddelijke Zaligmaker het geloof van den man ziende, zegt hem: Ga, uw zoon leeft. En hij geloofde het woord van Jezus en hij ging. Maar reeds op den weg ontmoetten hem zijne dienaren met de boodschap dat zijn zoon levend was. En warneer hij dan vroeg naar het uur waarop de beterschap ingetreden was toen bleek het dat het juist het uur was waarop Jezus hem gezegd had Uw zoon leeft. Wat een schoone les van standvastig ge loof ligt hierin voor ons besloten. Mogen wij ook het rotsvaste geloof bezitten in God's woord, zooals dezen honderdman, opdat we dan eenmaal het onwederleg- haar bewijs mogen aanschouwen. Beste lezers, ge weet zeker toch wel wat er den dag van vandaag het top punt is van de gemakzucht. Ais ge 't nog niet weet dan zal ik het u zeggen het top punt van de gemakzucht dat is gaan doppen per taxiMet die verlaagde tarieven kost het bijna niets meer en zoo zien we in de naaste toeKomst, het taxi vervoer hier ter stede heropleven tot een nooit gekenden bloei. Maar ondertusschen steken die Charels hun werkende en belastingbetalende medeburgers de oogen uit De werkelijkheid kan soms heel anders zijn dan den schijn. Zoo was meneer Hops ne keer aan 't boffen Bij mij 't huis ben ik den baas Mijn woord is wet Zeker t antwooi dde zijn madame maar hoeveel wetten hebt ge zooal kunnen uitvoeren Hitler is weer bezig met listen en lagen te leggen om de vriend schap van Mussolini te rug te winnen. Hij weet wel vanwaar de wind komt en van welke kant hij het moet hebben. Madame Snap6 kreeg het bezoek van een reiziger met stofzuigers. Het ding werd bekeken en ge bruikt en 't viel in haren smaak. Maar meneer moest ook zijne zeg hebben vond Madame Snaps. Zie nu toch eens manneken wat .zoo een stofzuiger allemaal inslikt i.... Als ge dat durft koopen slik ik u De roode mannen voorwaar geraken den kluis kwijt. Het overgroot, het ver bluffend sukses dat ze hier ter stede had den met hun fietsoptocht, is hun in den bol geslagen en nu gaar. ze er een tweede uitgave van ten beste geven te Sottegem. Natuurlijk ook voor 't plan van den ar beid. Hoeveel waren er? 6a 700, schat men en dan nog niet nauw gesteld. De bevolking der stad heeft met verba zing, wat zeg ik, met verstomming, die indruk-willende-makers, in stoet zien voorbijrijden, traagjes aan, drie aan drie, ze heeft den optocht gezien voor denwelke een maand op voorhand oproepen werden gedaan in de roode pers en reklaam ge maakt in vergaderingen en bijeenkomsten Ze heeft den stoet gezien die in gansch het arrondissement Aalst een blijk moest geven van de groeiende macht van het so cialisme en van den ongelooflijke versprei ding van den Gentschen rooden moniteur. Ook eenige gemeenten van den omtrek hebben het buitengewoon geluk gehad te kunnen vernemen dat er een plan Deman bestaat en dat de gezellen er zich ernstig mee bezighouden. Bijzonder door de ongeziene, alles mee- sleepende geestdrift van de deelnemers is het nu aan elk duidelijk geworden dat het plan Deman er goed voorzit daar de velo- mannen er zich duchtig mee bemoeien. Die droefgeestige optocht heeft ons nog eens het bewijs geleverd dat de fut er bij de rooden uit is, hij heelt ons nogmaals bevestigd dat de roode vloed terugtrekt en, te oordeelen naar de manifestatie, heeft hij ons doen vaststellen dat het niet traag gaat. De armoede van het rood programma in dezen crisistijd, het volslagen gemis aan eenig hulp. of redmiddel in den nood de zer harde tijden konden geen ander gevolg hebben. En we moeten bekennen dat er een grond van waarheid zit in de bewering die we ergens lazen dat het socialisme een parasiet, een woekerzwam is van het kapi talisme en dat het met dit laatste ontstaat groeit en kwijnt. De leegheid van de roode leuzen is ge bleken en wij wenschen dat de propagan- datochten der gezellen 't allenkante de be volking laten zien welk schouwspel, een bijeentrommeling van kameraden thans biedt, thans dat de periode van verval zich grooter en dieper steeds voordoet. waarmee al die jonge meisjes bezield wa* ren a Hart er, ziel naar omhooge Vol geloof en vol hope I Ter plaatse, wijdde Z. E. H. Deken het H. Hartbeeld, wiens voet verdween onder een massa kleurrijke dahlia's, 't Was één betuiging van liefde aan den Ko ning der koningen wiens beeld spreken moet en tot het verstand en tot den wil en tot het hart, der jeugd aldus Z. E. H. Deken iu zijn toespraak. De ceremonie eindigde met een plechtig lof gezongen door de studeerende, arbei- ders en burgersjeugd. Schoon in hun een- j voud en machtig door de vereeniging ste- gen de lofzangen in het open ruim als een dankbare hulde voor zooveel bekomen weldaden en als smeekgebed om nieuwe zegeningen. Diep treffend klonk het Christus Vin- cit i> en wanneer alle hoofden nederbogen om Zijn zegen te ontvangen, werd het eensklaps roerend stil'n oogenblik van diep-christelijk bewustzijn, 'n oogenblik ook van dankbaarheid jegens den E. H. Bestuurder van het gesticht die met on- vermoeibaren ijver werkte tot het opluis teren van deze plechtigheid. Tentoonstelling Van 7 tot 21 October, tentoonstelling van de werken van Kunstschilder A. Hae- gebaert, in de zaal van het Vredegerecht ten Stadhuize. Open van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 1|2 uur. Van of i Oktober *934 vergoedt de Banque de Bruxelles, alhier, de volgende interesten in rekening Spaarkas op zicht 3,10 ojo vrij van belasting op 4 jaar 5,50 op op 2 jaar 5,73 ojo Hengstenkeuring- Hengsten van 3 jaar 1' Cyriel en Hector Cobbaut, Oultre, met Rève, 3 jaar, schimmel. 2* Renai Cohbaut, Zonnegem, met Baron, 3 jaar, vos. Hengsten van 4 jaar en meer 1* Hector en Hilaire Van Melkebeek, Ninove, met J'attend, 4 jaar, vos 2" Denis Matthys, Aalst, met Marquis, 7 jaar, schimmel Samenwerkende Maatschappij De Ster Overdekte Wip Rechtover dt Statie MAANDAG 8 OKTOBER Groote Schifting naar Hazen en wilde Konijnen 2 Hoog en 1 Haas en 30 fr. 4 Zijden 1 Haas en 15 fr. 4 Kallen 1 Haas en 5 tr. 3 Laaisien1 Haas, 1 Haas en 5 fr., Haas en 15 fr. Inleg 20 fr. Terug 1 wild Konijn en 5 fr. Gewone voorwaarden. Begin om 2 l\2 u. Einde rond 6 lj2u. 13e Heeren Aandeelhoudets en Leden worden uitgenoodigd tot de volgende Vriendenschietingen DONDERDAG 11 OCTOBER Koningschieting om 7 uur. De aftredende Koning zet den vogel met brood er onder. Hij lost 2 pijlen en wordt wederom Koning uitgeroepen, zóó één dezer 2 den vogel treft. Zóó niet be gint de ronde met zijn 3n pijl en moet de vogel geschoten worden met voltrokken ronde, zoowel in de volgende ronden als in d'eerste. De inleg is bepaald op 5 fr. De tota- Ie opgebrachte som, min 50 fr., zal den Koning overhandigd worden, te zamen met den Koningsvogel en een Zilveren Couvert geschonken door de Maatschappij. Verders, alle Donderdagen, van 7 tot 10 uur, met gewonen uitleg, sehieting naar geldprijzen, hanen, wiid, kalkoenen, enz... Zie wekelijksche aankondiging op 't bord in 't Lokaal, alsook in De Dender klok BELANGRIJK Om aan deze vrien denschietingen kurnen deel te nemen, moeten de Heeren Leden hunne Lidhaart voor het Dienstjaar 1034-1935 reeds be taald hebben. Deze is te verkrijgen in 't Lokaal, tegen betaling der som van Koninkl. Handboogmaatschappij St. Sebati&an Zocdag 7 October, sluiting van het Zo merseizoen schieting voor de leden. Inleg 5 fr. Begin om 3 ure. Boet zal toegepast worden. Erge val Donderdag rond 6 uur reed den heer Charles Van Belle te paard tusschen de Sofilaine en Belga Match. Tijdens een rit in galop werd den heer Van Belle uit de zadel geworpen en kwam op de grond te- recht, terzelfdertijd kreeg hij nog een stamp van een der achterpooten van het paard. Ooggetuigen van dit ongeval snel den het slachtoffer ter holp die geen tee- ken van leven meer gaf. Na de eerste zor gen in de Sonlaine ontvangen te hebben, voerde men hem naar de kliniek van Aalst, waar men bestatigde dat al de wonden maar uitwendig waren. Mr Van Belle werd terug naar zijne woning ge voerd en wij hopen, dat hij na eenige da gen rust en verzorging wederom geheel zal hersteld zijn. Onderwijsgesticht van de Zusters der H. Harten. Welgelukt Heilig Harte/eest ie Polluere. 'n Heerlijken Zondag namiddag beleef den we op 30 September 1.1. De Konink lijke Harmonie e De Eendracht daarna dichte drommen meisjes: kleine en groote, padvinditers voorop, afdeelingen der school, jeugdorganisaties der stad en om liggende, schoalkolonie, oud-leerlingen van het gesticht met hun ouders, siapten fier en opgetogen naar 't schilderachtige dorpje Pollaere, waar op het speelplein van het gesticht der Zusters een mooi H. Hartebeeld de Dendervallei beheerscht, Buiten de stad werd de machtige optocht ontvangen door de f.mfare Berg en Dalparochiale feestzaal en schoollokalen 20 frank, Mevrouw, leest in dit blad, al le Zondagen, de verwarde Ge- schiedeqis der domme wet op de chicorei die toelaat u wa ter voor Chicorei te verkoo- pen. Pacha, kampioen der droge chicorei, bestrijdt deze wet. Plechtige Wijding der nieuwe lieke Meisjesschool. Hetgeen hier dient vermeld te worden is alsdat die oude klassen in een nieuwe parochiale feestzaal en de 4 nieuwe klassen een geschenk zijn van de congregatie der Eerw. Zusters Mericolen van Lede aan de parochie Iddergem. Den 10 Mei 1.1. werd de eerste steen gelegd en nu heden 30 September reeds voltrokken werden zij op plechtige wijze gewijd onder algemeene belangstelling der Iddergemsche bevolking. 's Morgens om 6 uur had er op aan vraag der inwoners van Iddergem uit dankbaarheid eene H. Mis plaats met algemeene Communie. 's Namiddags om 3 Ij2 u. werd een plechtig lof gecelebreerd door den Z.E.H. Walters pastoor-Deken van Ninove bijge staan door de Eerw. Heeren Baten onder pastoor van Scheldewindeke broeder van onzen E. H. Pastoor, en Van der Donckt Zondag.onderpastoor van Iddergem. Na het Flechtig Lof werden de 5 Kruisbeelden gelegen op een kussen en gedragen door de schoolkinderen stoets gewijze naar de nieuwe-lokalen gebracht onder net zingen van het Missielied Jezus-kruis ontsteekt het hart», met begeleiding der plaatselijke muziekmaat schappij. Op de koer der school werd eene gele genheids aanspraak gehouden door den Z.E.H. Deken Walters over de opvoe ding van het volkskind. Daarna hadden de liturgische ceremoniën der wijding plaats en werden de kruisen in de nituwe lokalen geplaatst. Rond 5 uur werd het eerste feest in de nieuwe parochiale zaal opgevoerd name lijk een gezellige avond door het Vlaamsch Katholiek Cabaret van Brugge die het publiek gedurende verschillige uren een schoon en deftig plezier verschafte. Zoo verliep onder groote belangstelling en medewerking van het Iddergemsche volk dat schoone feest. Afwisseling Talrijke voorwerpen, die in het begin bevielen, werden vervelend... omdat het steeds hetzelfde was. Er bestaat nochtans een uitzondering een T. S. F. - toestel. Inderdaad, door het eer.voudig draaien van den regelknop van een goed toestel, kunt U bij U een tachtigtal Europeesche zendstations ontvangen, zoodat U naar keuze de muziek, de voordracht, het luis terspel, in een woord het gewenschte ver maak bezit. Men kan zich een goed ont vangtoestel - zooals het Philips Octode Super 521 - aanschaffen tegen enkele tien tallen franks per maand. Het is zeer wei nig wanneer men bedenkt, dat men een dergelijk apparaat nooit moe wordt. Plaatsuwe gelden op rektning in de te Ninove. Handelsregister Aalst n* I Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in f822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Hoevebrand. In den valavond van Donderdag is brand uitgebroken in de woning van de wed. Johannes Van der Haegen wonende op het gehucht Terbert te Nederhasselt. Eenige voorbijgangers die het eerst het vuur bemerkten gaven het alarm en snel den de bewoners der hoeve ter hulp die nag niet» van het gevaar bemerkt hadden. Met vereenigde krachten begon men de reddingswerken en dank zij de offerwaar digheid der buren kon men het vee en een groot gedeelte van het landbouwersgerief uit de vlammen redden. Het huis had on dertusschen ook reeds vuur gevat, zoodat men zich haasten moest wilde men nog het eene en het andere van de verdieping redden. Van de achtergebouwen is niets kunnen gered worden de woning zelf is maar gedeeltelijk door het vuur aange tast geworden. Twee velos en 65 zakken bloem kwamen insgelijks in de vlammen om. De aargebraehte schade is groot doch gelukkiglijk bestaat er verzekering. GEBOORTEN Raes Victor-Marcellus, zoon van Jozef en van Van de Velde Palmyra-Camilla. Grysolle Magda-Theresia, dochter van Frederik-Leonard en van De Neve Elvire. Matthys André-Edmond, zoon van Arthur en van De Coppel Maria. Steppe Paul-Amand, zoon van Celestin en van Engels Medorina. HUWELIJKEN Penne Désiré, oud 24 jaar, fabriekwer ker, met Noynaert Clementina, oud 22 j., fabriekwerkster, beiden van Oultre. D'Haeseleer Marcel, oud 20 jaar, met- serdiener, met Hutsebaut Juliana, oud 18 jaar, fabriekwerksier, beiden van Oultre. Scheerlinck Dionysius-Fransiscus, oud 25 jaar, ondernemer, van Denderhoutem met Eeman Anastatia-Maria, oud 24 jaar, bediende, van Oultre. zoekt Oliën voor auto auto bezittende Vaste winstgevende plaats Schrijven met getuigschriften OIL, te Hoei, aan DIAMOND die zal beslissen. Studie van Notaris Van Themsche te Denderleeuw Openbare Verkooping te Liedekerke Impegem. Woensdag 24 Oktober 4934 Uit ter hand te koop. Gemeente Denderleeuw. Een woonhuis met medegaande aanhoorigheden en grond, gestaan en gelegen te Denderleeuw, aan de Hugo Verrieststraat, gekend ten kadaster sectie B, nr 88l;L met eene groote van 01 a. 10 c. Studie van VAN OUDENHOVE Notaris te Denderhautem Openbare Verkooping te Iddergem Hoek, Maandag 8 Oktober f934 Openbare Verkooping van Landen en Meerseh te Okegem en Ninove. van Pollaere. De baan lag in de namiddagzon. Vaders en moeders, met kinderen op hun armen en kinderen rondom hen spelend ze ston den allen te kijken, vol bewondering, ja, vol eerbied voor de heilige overtuiging Iddergem zal dit jaar bekend zijn om zijne feestelijkheden. Den 17 Juni 1.1. hadden op onze parochie de heerlijke H. Hartfeesten plaats 8n Zondag 30 Septem ber was het de plechtige wijding der nieuwe feestzaal en nieuwe vrije Katho- Lavendelwtraat, 30, zijn te bekomen aan de alhier onbekende gunst voorwaarden Eene volledig-e k:eu.k:©ii bestaande uit f buffet met spie gels eil vitraux - 4 tafel - beiden in was gezet en 4 Amerikaan- sche stoelen gepolijst voor 330 frank. 4 matras, 4 huppeling en 2 kussens aan 475 frank. Zetels, kleerkassen met spiegels en allerhande huismeubels aan dergelijke voordtelige prijzen. Eerste keus van gemaakte bloemen, vazen, posturen, kronen en grafgedenkenisseii. TOMAAT - Napolitaan- sche zon direct op Uw tafel. TOMAAT - bevat A. B. C.- vitamines, voor het leven onmisbaar. TOMAAT - koningin door kwaliteit en on- vergelijkelijken smaak. TOMAAT - gezond en natuurlijk produkt. van een De notaris VAN THEMSCHE te Denderleeuw, zal namens wien het behoort openbaarlijk verkoo- pen Gemeente Liedekerke Een woonhuis met medegaande aanhoorigheden en grond, gestaan en gelegen gehucht Impegem, ter plaats genaamd Weezeput, groot volgens titel 92 aren 32 centiaren gekadastreerd wijk D num mers 739[a en 739(b' Kortelings ingebruiktreding. Enkele Zitdag om 2 ure namiddag ter herberg van M. Octaaf Van den Broeck café Quo Vadis te Oender- leeuw, Huissegem. Het huis is in zeer goeden staat van onderboud en begrijpt .- Op het gelijkvloers gang, salon, eetplaats en keuken. Op het verdiep 2 schoone slaapkamers. Verders ruime zolder en drooge kelder. Voorzien van elektriciteit, pomp en regenwater. Onmiddelijke ingebruiktreding. Om te verdeelen. van een De notaris Edgard VAN OUDENHOVE, ver blijvende te Denderhautem, zal namens de Vinde ren van Gustaaf Van Lierde-Sonck, openbaarlijk verkoopen Gemeente Iddergem. Eenige koop. Een woonbeis met afhaRgendhe- den op en met 1 are 40 centiaren grond op den c Hoek Sectie A nr 885l, b) Een perceeltje tuin nabij het hiervoren be schreven huis, gekadastreerd sectie A nr 882e. als groot 1 are 60 centiaren en bij opmeting groot bevonden 2 aren 03 centiaren. Ingebruiktreding kort na de verkooping. Enkele Zitdag om 2 ure namiddag, ter herberg van de weduwe Casimir Mertens-Heiremans, op den Hoek, te Id dergem. De Notaris Edgard VAN OUDENHOVE ver blijvende te Denderhautem, zal namens de eige naars openbaarlijk verkoopen Gemeente Okegem Koop 1. Een percvel bouwgrond aan de Katte- straat gekadastreerd sectie eenige nummer 171, groot 15 aren 10 centiaren. Gebruiker Cvriel Cobbaert. Koop 2. Een perceel land ter plaotse genaamd Guldenboom aan d« waterlelde, gekadastreerd sectie nummer 614, groot 13 aren 80 centiaren. 1

Denderklok | 1934 | | pagina 2