KREDIETBANK BLOK Brandhout In de Keizer flagelmackers pils C Belgische V erzekeringsmaatschappij PATRIOTIQJUE,, voor Handel en Nijverheid. FOOTBALL Supportsrs en Spelregels STAD EN OMLIGGENDE A'1NO VE Dagelijks te bekomen klein droog legen 1 ft fr. per 100 kos PNEUS Vraagt wsrk MOTO TE KOOP TE KOOP CHECKREKENING Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Nipove. Agentschap Ninove Burchtstraat, 43 Voordeeiige en veilige geld plaatsingen. Alle Bank-, Beurs en Wisselzaken. Stipte geheimhouding verzekerd. Les Caisseries de Ninove. Burgerlijken Starjd vao 25 tot 31 December 1937 Garage Beeckman.Ninove Garage Beeckman,Ninove Burchtstraat,9, Ninove] Orde der Goddelijke diensten Zondag 9 Januari 1938 6 1/2 uur, gelezen mis. 7 1/2 uur, mis voor Mr Jos Willems. y 1/2 uur, Hoogmis. Maandag, 8 uur, sol. jaargetijde voor Mr Hubert Bultereys. Dinsdag, li 1/2 uur, mis ter eere van de Heilige Theresia na een bekomene wel daad. Woensdag, 6 1/2 uur, mis ter eere van O. V. Lr. van Bijstand en H. Theresia. Donderdag, 6 1/2 uur, mis voor Juffer Eufenie Haelterman. Vrijdag, 6 1/2 uur, mis voor Mr en Frans De Samblancx en overl. kinderen Zaterdag, 6 1/2 uur. mis voor Mr en M™e Jos.De Jonge. 's avonds Lof om 7 uren. Kapitaal fr. 13(1.000.000 zetel der oud© Burgersbank Postrek. 40.21.17. Tel. 47. Stichting. De verkiezingen van 24 Mei 1936 brachten een gevoelige nederlaag voor de Katholieke Partij. Het be stuur der KatholiekeUnie van Bel gië, bewust van de noodzakelijk heid eener grondige reorganisatie, stelde, na lange besprekingen, een hervormingsplan op. Dit plan kon de goedkeuring van sommige bij de Katholieke Unie [aangesloten groepeeiingen niet verkrijgen. In de vergadering van het Hoofdbestuur der Katholieke Unie op 8 Oktober, werd door den heer Minister Rubbens voorgesteld de reorganisatie der partij toe te ver trouwen aan een Directorium dat de hergroepeering der katholieke krachten zou doordrijven in den geest en volgens het plan van het Katholiek Congres van Mechelen. Het Directorium besliste de be naming van Katholieke Unie te vervangen door Blok der Katho lieken van België en door Katho lieke Vlaamsche Volkspartij en Parti Catholique Social voor de formaties van het Blok respectie- velijk in het Vlaamsch en Fransch sprekende landsgedeelte. De K.V.V. in het Blok. In het Blok is dus de Katholieke Vlaamsche Volkspartij een zuiver Vlaamsch partijwezen,een Vlaam sche strijd-formatie,een propagan da inrichting, een gemeenscnappe- lijk verband onder de Katholieke Vlamingen, verband dat geken merkt wordt door eenheid van programma en eenheid van leiding Maar als Katholieken houden wij aan een groote sterke katho lieke eenheid. Wij wenschen niet de versnippering van de geloovi- gen over diie, vier partijen, maar een stevige katholieke ^eenheids- formatie. Deze eenheid wordt ge vormd door samenvoeging van Vlamingen en Walen naar mekaar Wat het programma betreft, hebben wij getracht naar het breedst mogelijk programma tot hetwelk Vlamingen en Walen ge meenschappelijk zouden kunnen toetreden. Wij hebben gezocht naar toenadering op grond van het programma dat gij gestemd hebt op de stichting van K.V.V., op 7 Maait 1.1. Waarom zouden wij,als Vlamingen, niet trachten naar steun bij Walen, zooals destijds de Vlaamsche-Nationalisten getracht hebben naar steun bij de Rexisten? Het is niet omdat wij, voorze kere verzuchtingen, geen accoord vinden bij de Walen, dat wij zou den moeten ophouden voor deze verzuchtingen uit te komen.Indien K.V.V. zich op een rechteisch heeft uitgesproken, blijft deze rechteisch op ons programma, ook wanneer hetWaalsche vooroordeel zich daartegen verzet. Maar wij stellen boven alles op prijs de ka tholieke eenheidsformatie wat be treft de groote, gemeenschappelij ke beiangen. De partij en de mandatarissen Dcch'de reorganisatie der partij is LUtteloos en ijdel indien men de- zelreorganisatie geen eenheid van actie en optreden bekomt onder al le mandatarissen in de Kamers Daarom werd het Blok op de volgende algemeene principes uit gebouwd t) Het Congres stelt jaarlijks het onmiddellijk algemeen actie programma op en bepaald tevens de houding van de partij tegeno ver de Regeering. 2) De beslissingen aldaar ge troffen zijn binden voor al de or- ganitaties afhangende van het Blok, ook voor de Parlementaire Rechterzijden. 3) Het Directorium, in overleg i met den partijraad, zorgt er voor dat de getroffen beslissingen uitge voerd worden. Gedurende het zoo welgeslaagde partijcongres van i6 tot (7 Okto ber 1.1. werd een leglement aange nomen dat op zeer duidelijke wij ze richtlijnen geeft voor een goede samenwerking tusschen de partij leiding en de Katholieke mandata rissen in het parlement. De werking in de arrondissementen. In alle Vlaamsche gewesten zijn de kaders uitgebouwd. Overal staan de troepen slagvaardig. De organisatie-periode is thans achter den rug.Een zware en soms ondankbare taak werd afgewrocht. Doch het wat een noodzakelijk werk. Het Directorium heeft ver kozen het fundament stevig te leg gen om den verderen uitgroei te verzekeren en te behoeden voor in eenstorting. Vanaf 16 Januari en tot 17 A- pril zullen in alle hoofdplaatsen der Vlaamsche arrondissementen groote propagandavergaderingen plaats hebben. Het wordt nu een voor de K.V.V. HUWELIJKEN Godfriedus Seghers, 27 jmachinist, wonende te Kessenich en Suzanne Areys, 34 j z. b., te Ninove. OVERLIJDENS Petrus Lagring, 74 j., Dwarsstraat. 4 levenloos kind. Match F. C Ninove Sottegem Voor deze kompetitie match mocht F.C. zich eens te meer verheugen om eene massale opkomst van supporters en nieuwsgierigen. Stilaan geraakt de voetbal sport bij de Ninovieters inge burgerd en dit zal niet de kleinste ver dienste zijn van F C. Wat de wedstrijd zelf betreft, heett deze niet beantwoord aan de verwach tingen welke wij er meenden te mogen van koesteren. Onze mannen na de ne derlaag in Wetteren eenerzijds en na de flinke prestatie destijds geleverd te gen Sottegem op eigen veld, waren ons eene klinkende weerwraak verschul digd. Nu, zonder te beweren dat ze de •verwinning niet verdienden, zal de hevigste supporters van F.C. ook niet staande houden dat er van eene ver pletterende meerderheid spraak kon zijn, bijzonder in de tweede helft ge durende de welke wij meer dan ééns onze oogen hebben toegeneepen met de vrees van het lederen dingetje in onze netten te zien terecht komen Onze ploeg speelde een goede wedstrijd zonder meer, met de verdediging en Beeckman in de vóorlijn als uitblin kers, Het vlotte niet al te wel met Van Den Bulcke was het harde veld er- werkelijk de oorzaak van?) JefMeganck speelde ook goed en ons dunkens moet die vleugel meer gevoed worden er is altijd gevaar voor de tegen partij als Jef eens weggeraakt en binnen zendt. Kortom, het was geen begeesterende match misschien had dat nijdig nijpend koud windje dat de toeschouwers aan het trappelen deed gaan, er schuld aan. F.C. staat nu nog altijd 8J* geklasseerd Hadden wij uit Wetteren de puntjes meegebracht we prijkten nu reeds op de 2de plaats. Morgen Zondag doen we de verplaat sing naar Eremhodegem, waar we nor maal moeten gaan winnen Doch niet te veel zelf vertrouwen a. u. b. Spelen om te winnen van af de eerste minuut We hebben absoluut niets meer te veel aan punten De 2d' ploeg moest naar Wetteren maar er is om uitstel geschreven. Supporters op pest zegetocht De oogst is groot en, Goddank, de arbeiders zijn talrijk. Alle Katholieke Vlamingen vor men blok, een vast aaneengesloten geheel voor de verwezenlijking van hun programma. De K.V.V. is de partij van alle Katholieken in Vlaanderen Stnator A. Verbist Aangekondigde feesten. Maandag 10 Januari Voordracht ia de Keizer door Dr VERBIST. Zondag 23 JanuariIn de zaal der St Jorisstraat, opvoering van De Dames met de groene hoeden door de V. K B. J van Hamme. Zou er toch een huisje zijn Dat PACHA CHICOREI nog mist, Waar 'theerlijk kopje, geurig fijn De krachten opwekt en verfrischt ter fabriek 147, NeJerwijk. Men bestelt ten huize tegen 16 fr. per 100 K®\ GEBOORTEN MyriamDeWit, dochter van Vital en Ludovika De Troyer Pierre Heynderickx, zoon van René en Augusta Van Den Abeele Maria Haelterman,dochter van Guil- laumc en Bertha Van Mtlle. (Vervolg) De vorige bijdrage eindigde met de bespreking van het handspel, de huidi ge zal handelen over den vrijen schop, algemeene inlichtingen aan het pu bliek, plichten en rechten van scheids- en grenswachters. Vrijt-tchop. Wanneer een vrije schop is toegekend mag geen der spelers van de tegenpartij dichter dan 9,45 m. bij den bal komen voordat de schop gege ven is, tenzij zij tusschen de palen op hun eigen doellijn staan. De bal wordt niet beschouwd als te zijn gespeeld, vooraleer hij een volledige wenteling gemaakt heeft of verplaatst is over den afstand gelijk aan zijn omtrek. Hij die den vrijen schop geeft mag den bal niet opnieuw aanraken, voordat een ande ren speler dezen gespeeld heeft hoek en doelschoppen vallen onder toepas sing van dezelfde regels. Spelers die niet op den voorgeschre ven afstand blijven, wanneer een vrije schop gegeven wordt, moeten gewaar schuwd worden en bij herhaling van het speelveld verwijderd worden. Scheidsrechters beschouwen als wan gedrag, de pogingen tot vertraging in het geven van een vrije-schop. De scheidsrechter heeft tevens tot eersten plicht na te zien dat alle vrije schoppen gegeven worden van de juiste plaats. Schoeisel. Een speler mag geen schoe nen of beenlappen dragen voorzien van metalen plaatjes, uitsteeksels, of spij kers welke niet met kop en al in het Iedere zijn geslagen. Iedere speler, wiens schoenen niet in regel zijn met de bepalingen mag van het speelveld gezonden worden en zal niet meer toe gelaten worden alvorens hij gansch in regel is met deze bepalingen. Den •cheidsrechter is het recht toegestaan het schoeisel na te kijken en is ver plicht alle noodige beslissingen te ne men tot het streng naleven der voor geschreven bepalingen. Plicht en macht van scheids- en grens wachters. Er wordt een scheidsrechter aange steld, wiens plicht het is de regels te handhaven en te beslissen in alle spel- geschillen. Zijn uitspraak en zaken op het spel betrekking hebbende is beslis send, voor zoover zulks het resultaat van het spel betreft. Hij zal den stand van het spel opteekenen en den tijd op nemen. In geval van eenig onbehoorlijk ge drag van een der spelers, zal de schul- digè gewaarschuwd worden, en wan neer eenige verdere overtreding wordt gedaan of in geval van gewelddadige handeling en dan zonder voorafgaan de waarschuwing zal de scheidsrech. ter den schuldigen speler of spelers van het speelveld zenden en deze naam of de namen van deze(n) speler of spelers opgeven aan het comiteit onder wiens bevoegdheid de match gespeeld wordt. Dit comiteit zal de zaak verder behan delen. De scheidsrechter moet reke ning houden met verspilden tijd, tijc verloren door ongeval ot andere oor zaak. Hij moet het spel staken ot eindi gen, wanneer door duisternis, optreden van toeschouwers of andere oorzaken zulks noodig acht. Alle gevallen van spelstaking. op deze wijze ingetreden, moet hij mededeelen aan den bond, on der wiens rechtsbevoegdheid het spel gespeeld werd, opdat deze aangelegen heid verder behandeld worde. De scheidsrechter moet een vrijen-schop toekennen, telkens hij van meening is dat het gedrag van een speler gevaar lijk is of ook maar gevaar zou kunnen opleveren, doch slechts wanneer het niet van aard is, om strengere maatre gelen te treffen. De macht van den scheidsrechter strekt zich ook uit tot vergrijpen, gepleegd tijdens tijdelijke staking van het spel en wanneer de bal buiten het spel is. Er worden twee grenswachters aan gesteld, wier plicht het is (behoudens bekrachtiging door den scheidsrechter) te beslissen of de bal buiten spel is en welke partij recht heeft op een hoekschop, een doelschop of inworp, alsmede den scheidsrechter bij te staan het spel te leiden in over eenstemming met de regels. Ingeval van ongeoorloofde inmenging of onbe hoorlijk gedrag van een grensrechter, heeft de scheidsrechter de macht hem van het speelveld te zenden en een plaatsvervanger aan te stellen hij zal van de omstandigheden kennis geven aan den bond, tot denwelken de grens wachter behoort, voor verdere behan deling- Hervatting na tijdelijke staking. Bij tij delijke staking van 't spel om welke reden ook zal. indien de bal niet over de doel- of zijlijn gegaan is, de scheidsrechter den bal laten vallen op de plaats waar de bal zich bevond toen het spel gestaakt werd. Zoodra de bal den grond geraakt heeft is hij in het spel. Indien de bal over de zij- of de doellijn gaat voor dat een speler hem heeft gespeeld, moet de scheidsrechter hem opnieuw laten vallen. Geen speler van welke partij ook, mag den bal spe len, voordat deze den grond geraakt heeft. Overtreding van dezen regel moet gestraft worden met een vrijen schop. Strajschop penalty-kickIngeval van eene opzettelijke overtreding van de spelregels, betreffende het doen vallen, trappen, op iemand springen, handspel, vasthouden, duwen, ruwe aanvallen en van achter aanvallen, buiten het straf schopgebied ofdoor de aanvallende par tij binnen het straischopgebied, moet aan de tegenvallende partij eene vrije schop worden toegekend, van op de plaats, waar de overtreding geschied de. Ingeval van eenige opzettelijke overtreding van bovengenoemde feiten door de verdedigende partij binnen het strafschopgebied moet de scheidsrech ter aan de tegenpartij een strafschop toekennen, welke van op 't strafschop- punt en met inachtneming der volgen de bepalingen moet gegeven worden. Alle spelers, met uitzondering van den speler, die den strafschop geeft en den doelverdediger der tegenpartij, moeten binnen het speelveld, doch buiten het strafschopgebied blijven en ten minste 9.45 meter van de plaats, vanwaar de schop wordt gegeven. De doelverdedi ger der tegenpartij moet op zijn doel lijn staan, tot de bal is getrapt. De bal moet naar voren worden getrapt. De bal is in spel, zoodra de schop gegeven is. Uit een strafschop kan gedoeld worden, maar de bal mag niet weder aangeraakt worden door den speler, die den strafschop gaf, voor dat een andere speler den bal gespeeld heeft Zoo noo- dig wordt de speeltijd verlengd om den strafschop te kunnen doen geven. Een vrije schop zal eveneens aan de tegen partij worden toegekend, indien de bal niet naar voren is getrapt of voor de tweede maal wordt gespeeld door den speler, die den strafschop gaf, voordat hij door een anderen speler werd ge speeld. De scheidsrechter behoeft dazen regel niet toe te passen in gevallen, waarin hij overtuigd is, dat hij door de toepassing de overtredende partij zal bevoordeeleu. Wanneer bij het geven van een strafschop de bal tusschen de doelpalen en onder de lat doorgaat, kan het gemaakte doelpunt niet afge keurd worden door eene overtreding van de verdedigende partij. (Vervolgt) Leuvieter. Het belangrijkst Belgisch huis van verrubbering, vermaking van oceasie-pueus (werking uitterst mo dern,beheerscht door onuitgegeven fabricatie) zoekt voor elk belang rijk centrum een aanzienlijken en goeden voortver kooper. Zich te wenden Agentschap Ros- sel, J. D. 307, Brussel. een meisje van (9 jaar voor twee dagen per week. Zich te bevragen bureel van 't blad. Een allerbeste Moto Gillet 350 Groote Luxt, electrisse verlichting en snelheidsmeter zoo goed als nieuw aan zeer voordeeiige prijs. Telefoon 253 Allerbeste kamiors en voituren te koop van alle merken, gansch herzien te beginnen van 2000 frs. Telefoon 253 gelast men zich van heden met bet ondernemen van alle Banketten, Diners voor huwelijken en andere feestelijkheden vanaf 20 fr. per man. Schoone zaal met piano. Alles inbegrepen. LAAT U EEN NINOVE ■nia GeBtieht in 4747 (lij zult er voor uwe zaken volgende voordeelen in vinden. KLAARHEID OBMAK SNELHEID ZEKERHEID WAARDIdHEID Afdeeling ongevallen Aangenomen door de Bel gische regeering voor de verzekering tegen arbeidsongevallen volgens de wet van 24 December 1903. Af tl eel i n g- leven Onderneming gemachtigd bij Ko- ninlijk besluit van 1 September 1932 in uitvoering van de wet van 15 juni 1903. Brand Hypotheekleenin^e» Kapitaal5.000.000 fr. Reserven en waarborgen 62 015.742.25 frs Algemeenen Bestuurder: M. Victor De Weerdt, 31, Fran krijklei, Antwerpen. Hoofdopziener voor het arrondissement Aalst-Ninove Hector Brurjeel Verzekeraar-Raadgever Steenweg naar Brus* sel, Meerbeke. Telefoon Ninove 360 Algemeen agent voor Ninove Albert VerbuiXISt, Edm. De Deynstraat, 9 Ninove. OPENEN IN DE BANK 3. GROOTE MARKT DIE REKENINGEN WORDEN U ZONDER FORMALITEITEN OF KOSTEN GEOPEND-

Denderklok | 1938 | | pagina 2