KREDIETBANK siso vt wm.va~ Nagelmackers pils Cie Belgische Verzekeringsmaatschappii PAT RIOT [QUE Kleermaakster vraagt Brandhout Swk dei H. Tieresia Brusselstraat, Ninove. FOOTBALL Landbouwbelangen KLOKKEKLANKEN STAD EN OMLIGGENOE f K A J. GEERAARDSBERGEN TE KOOP Dagelijks te bekon?»n kieio droog legr» 15 fr. per 100 kos CHECKREKENING rJS ÏS,ferin« volgen. lii9M va" van" voor Hondo! en Nijverheid, Agentschap Ninove Burchtstraat, 45 Voordeelige en veiiige geldplaatsingen. Alle Bank-, Beurs en Wisselzaken. Stipte geheimhouding verzekerd. V, Les Caisseries de Ninove. Orde der Goddelijke diensten ZONDAG 23 JANUARI 1938 1/2 uur, gelezen mis. 1 1/2 uur, mis voor Mr en MwTheophiel Barbieur en overleden kinderen. 9 1/2 uur. Hoogmis. maandag 8 1/2 uur, namis voor Mme Joseph Wachtelaer. DINSDAG -O 1/2 uur, mis ter eere van de H. There- sia voor een bijz. intentie WOENSDAG 6 1/2 uur, mis voor Mr en Mme Francis Vlasschaert. DONDERDAG 6 1/2 uur. mis voor Juffer Eugenie Haelterman. VRIJDAG 0 1/2 uur mis voor Mr en Mme Francis Lobijn. ZATARDAG 6 1/2 uur. mis voor een bijzondere inten tie 's Avonds Lof om 7 1/2 uur Kapitaal fr. IKG.OOO.OOO zetel der oude Burgersbank Postrek. 40.21.17. Tel. 17 Nieuwsblad hebben dien keer in de stad hier eenige gazetten meer verkocht, en 't was al. Nu begint men te zeggen dat ze het met de brug zoolang zullen uitslodde- ren. totdat den nieuwen boulevard af is. omdat ze niet verplicht zouden zijn van een hulpbrug te leggen aan de Kaai. 't Profijt maakt natuurlijk 't huishouden. Maar ondertusschen blijven wij hier zitten schilderen. En ziet ge dat we om van den Burcht dam naar de stad te gaan, langs Sint- Theresiakerk en den Os rond moeten gaan t Ziet er hem lief uit. k Zie mij daar alle weken dien toer al maken met mijn Klanken Dan geef ik nog lie ver mijn demissie van Kabouter. Match Beveren-Ninove Een machtige schaar supporters had Wat er in Januari dient gedaan 1. Voorzeker kan de landbouwer tij dens deze maand weinig op het veld verrichten, ofschoon het behoort gezegd dat. als het weder eenigszins gunstig is. en als het niet vriest, hij er moet voor zorgen den stalmest naar den akker o- ver te brengen, open te spreiden en on der te ploegen in 't vooruitzicht van de lentebezaaiingen van vlas. haver en vroege aardappelen. 2. Nu dat mond- en klauwzeer op een groot getal boerderijen heerscht zal men niet nalaten de koeien- en zwijnen stallen enalle gerief zorgvuldig te ont smetten. Om hierin goed te gelukken, is het best den veearts of de Staatland- bouwkundigen van de streek te raadple gen. In de andere hofsteden, waar deze be smettelijke ziekte niet woedt, zal men paarden- koeien- en zwijnenstallen met veel zorg reinigen en kalkwitten. ten einde de huisdieren in een goeden ge zondheidstoestand te bewaren. •3. Thans beschikt de landbouwer over den noodigen tijd om de landbouw werktuigen na te zien en desgevallend te doen herstellen 4. In de serren moeten de druivelaars gesnoeid engezuiverd worden men zal tevens de oude schors wegnemen en de stammen w.tten met kalkmelk bevat tende 1/2 kgr. blauwen aluin per hecto liter water. Het oogenblik is ook gekomen om te zorgen voor de voeding benevens stal mest en beir zal men per stam 400 gram men ammoniaksulfaat. 300 grammen po- tasch sulfaat en 600 grammen superfos faat aanwenden. 5. Aan liefhebbers van vroege groen ten raden wij aan in de serren of onder ramen salaad. worteltjes kervel, radijs, enz. te zaaien, en per vierkante meter 50 grammen ammoniaksulfaat. 60 gram men superfosfaat en 4n grammen pot- aschsulfaat onder te werken. 6. Boomgaarden, hooi weiden en gras landen moet men bemesten met 400 tot 500 kgr. ammoniaksulfaat per hectare. 700 tot 800 kgr. superfosfaat en 700 tot 800 kgr. sylvinite-kainte. 7. Beschut de hoenders tegen koude, vochtigheid en wind. en zorg er voor dat de hokken en parken goed droog zijn. Op die manier voorkomt men tal van ziekten. 8. Verwaarloos niet de hagen en af sluitingen van de graslanden na te zien. het overtollig water weg te leiden, de molhoopen open te spreiden en de zure planten uit te rukken. Zoo handelen verstandige en vooruit ziende landbouwers. Dixi. standen uit den weg te ruimen besluiten zelf alles in 't werk te stellen om die wantoestanden te doen verdwijnen bij eigen le den en de andere jonge arbei ders vragen waardeering en steun van de openbare en private machten voor hun gezondheids- kam panje dringen aan op een gezonde en kriste- lijke familiale poitiek in ver band met de woningtoestan den eischen onmiddellijke tegenmaatrege len voor de bestaande misbrui ten en gedurige aanslagen op de openbare zedelijkheid maken deze dagorde over aan de pers. Voor de leiding. Hector De Groeve. Heden derde Zon dag na Driekoningen. Evangelie volgens den H. Mattheus. De wonderbare gene zing van eenen melaatsche en van den knecht van eenen honderdman bewijst de goddelijke macht van Jezus. Er zijn dikwijls van die zaken waar ik niet wijs Aangekondigde Feesten Zondag 23 Januari In de zaal der St Jorisstraat, opvoering van De Dames met de groene hoeden door de V. K B J van Ham me. 30 Januari Jn «Ons Huis» Dreefstr. Optreden van een Poppenspel gezel schap. 6 Februari Jaarlijksch feest van de Koninklijke Handboogmaatschappij St Sebastiaan. '3 Februari In «Ons Huis» Dreef- straat. Meeting te 17 uur. ingericht door het ACV. Ondewerp Meer eerbied voor den arbeid. 27 Februari In de zaal der St Joris straat. Concert gegeven door de Kath. Scouts. 1 Mei Koninklijke Handboogmaat schappij St Sebatiaan. te 17 uur. ope ning van t Zomerseizoen. 8Mei Koninklijke Handboogmaat schappij St. Sebastiaan. te 14 uur. Jaar- lijksche Koningschieting. vvege- ot i mure». z< li èsk. Dagorde K A J Geeraardsbergen. 45 leiders der K.A.J. van het Verbond Geeraardsbergen, in studiedag op Zon dag 16 Januari 2iende de schromelijke wantoestan den en verwaarloozing op ge bied der persoonlijke gezond heid van de jonge arbeiders ziende de onmenschelijke toestanden op familiaal gebied, vooral te wijten aan de ongezonde en slecht ingerichte één-kamer woningen en krotten, ziende de verregaande onverschillig heid tegenover en de brutale aanvallen op de openbare ze delijkheid in herborgen, dan cings, kinema's en lektuur oordeelen dat zulke wantoestanden ons arbeidersvolk en vooral de ar beidersjeugd ten gronde richt; oordeelen dat zulke toestanden niet langer kunnen en mogen ge duld worden ten aanzien van de gemeenschap oordeelen dat er nog enorm veel kan ge daan worden om die mistoe uit geraak. Of dat nu ei genlijk bekrompenheid an geest is van mijnent- «dur de cornpre- zooals de fransch- man zegt.heb ik tot hier toe bij mijn eigen nog zelf niet kunnen uitmaken. Maai van den anderen kant moet ge j toch met mij bekennen dat een menseh in zijn leven voor vraagstukken kan j staan waar hij geen kop kan aan krij gen. Zoo hangt er op het Stadhuis een plaksken met dees opschrift «Behandelt de dieren met zachtheid». Is dat daar opgehangen als zachte waarschuwing tegen de agenten die 's avonds soms met een dronkebroer on- dei den arm naar celleken komen gesuk keld Of is het er gehangen om er de aan dacht op te trekken van den heer Vre derechter. die daar ook op het Stadhuis zijn lokaal heeft waar hij gewoon is de donder en de bliksem over de hoofden van de beklaagden rond te zwaaien 0 Of heeft de Schepene van den Bur gerlijken Stand voor een blijvend ver maan willen zorgen aan de jonge trou wers die zich eiken Zaterdag voor hem aanbieden Wie zal het ons zeggen Is het eigenlijk geen smeekschrift vanwege de bevolking.die weet dat daar ook op Stadhuis het goed en het slecht weer voor den belastingbetaler wordt gemaakt en dat het ook daar is dat de kleedkamer voor hen is aangebracht.al- waar ze tot op hun vel worden uitge- stroopt Mysterie. Het leven .en vooral het openbaar le ven, heelt soms van die geheimzinnig heden. waar het verstand van den ge wonen burger suf op staat. Zoo zal een vulgair Nino- vieter zich ingebeeld hebben, dat men ten laatste in de week na de openbare aanbe steding van het Hospitaal en de Brug daar volop zou aan bezig geweest zijn. Welke illusie Is de brug al niet ne keer of zes aan besteed geweest En ismen er al ééns aan begonnen Dat ik goeden tijd had. ik zou mij eens bezig houden met te tellen hoe dikwijls ik daarover al geschreven heb. Ik wil wedden dat ik alleen, en over dat alléén, ten minste een heel ffesch inkt heb geschreven. Ik zal het aan den baas eens vragen. En de andere gazetten dan De Stan daard is hier eens met groote manieren komen portretten trekken, en leelijk doen al erger dan de mannen van den Staat zelf die alle weken ne keer of twee komen meten en rekenen en stoks- kens planten. De Standaart en Het Koninkl. Mij. «St. Sebastiaan» Onze Eere en werkende leden worden verwittigd dat ons Jaarlijksch feest van «St. Sebastiaan» met banket vastgesteld is op Zondag 6 Februari aanstaande. Bede dezen dag vrij te houden. Het Bestuur. Bij de Scouten. Op 27 Februari spelen de Scouten «SEPPE» tooneelspel in 3 bedrijven door Frans Slaets. De Symphonie Excelsior luistert het feest op. Men houde dien dag vrij. In Verzen en proza maakt men ze na, Maai niemand zal nooit evenaren. Wat den bijval maakt sedert jaren. Der onovertroffen CHICOREi PACHA. Gouden bruiloft. Heden Zaterdag zal t Echt Koekel- berg in feest zijn tc-r gelgenheid van clen vijftigsten verjaardag van het hu welijk van Frans Van Dyck met Mathil- de Biondiau. Frans werd geboren te Ninove. op 18 Mei 1860. en zijne vrouw te Meerbeke. op 27 April 1864. Zij tra den in het huwelijk op 20 Januari 1888. Dit huweljk werd gezegend met tien kinderen. 5 jongens en 5 meisjes, waar van twee meisjes en één jongen gestor ven zijn. Al de andere zijn getrouwd en zijn alle goede burgers. Frans heeft lang als hovenier gewerkt Mathilde. die met haar talrijk kroost de handen vol had. hield er toch nog een winkel bij open. Ten 8 uur wordt een dankmis opge dragen in O.L.Vrouwkerk. Ten 11 uur zullen ze plechtig ontvan gen worden op het stadhuis, waar ze vanwege het stadsbestuur het gebruike lijk geschenk zullen ontvangen. Wij wenschen aan dejubilarissen van harte proficiat en nog vele jaren. BURGERLIJKE STAND van 8 tot 15 Januari 1938 GEBOORTEN Herman De Trover, zoon van Alfons en Irena De Mets Jacqueline Vanderlinden. dochter van Marcel en Delphina De Cooman Denise Jacobs, dochter van Frans en Suzanna Stevens. Leo Fransman, zoon van Karei en Eli sabeth Vevs. HUWELIJKEN Joseph De Ville. 22 j.. bediende en Magdalena De Dobbeleer. fabriekw b t Ninove. OVERLSJDENS Jozef Sertin. 60 j. Geeraardsbergsche- straat, Maria Vander Smissen. 77 j. wed. A- mand Van Schandevijl, Stw. Denderhau tem Maria Baveghems. 69 j. echtg. Petrus Callebaut. Despauteerstraat Désiié Perreman. 18 j. Brusselstraat. Coralie De Grave. 76 j. wed. Carniel Staes. Godshuis Sidonie Van Damme. 52 j. echt. Jozef Wachtelaer, Burchtdam. er aan gehouden F.C. te vergezellen bij deze verre en lastige verplaatsing. Er weze hun hierom in naam van het be stuur van F.C. Ninove en in naam der spelers hartelijk dank gezegd. Indien wij toekomend jaar een voorstel te doen hebben dan zal het in de eerste plaats zijn eene lans te breken tegen die verre reizen die wij in de lagere afdee- lingen te ondernemen hebben. Dit zijn koster, onder dewelke de meeste clubs moeten bezwijken. De match zelf bracht ons een teleur stelling in den zin dat we eens te meer de beide punten in ons bereik hadden en we ons met één enkel hebben moe ten tevreden stellen. Beveren won den opgooi en koos na tuurlijk windvoordeel wat op hun open plein een machtige troef in hunne beenen was Onze mannen hebben zich daar geweerd alsof er hunne zielezalig- heid op "t spel stond. De Pril en Merckx stonden pal en weerden alles weg. niet tegenstaande de aanhoudende drukking van Beveren. En 't is maar na een half uur strijden dat De Pril een bal onvol doende hield en nummer één voor de te genstrevers gedoeld werd. Af en toe ge lukken onze mannen er toch eens uit den greep te geraken maar de wind was werkelijk te hevig en alle ontsnappin gen veiden dan ook in de kiem ge smoord. Beveren was nog gedurig in of fensief maar lukte nog enkel een twee de punt. F.C. Ninove had kranig stand gehouden en wij verwachtten ons na de rust aan een goaltjes-oogst van belang. Na enkele minuten opende Beeckman het vuur. Beveren werd zich van het ge vaar bewust en stuurde systematisch al le ballen ver buiten het spel. Dit was natuurlijk van hun standpunt uit te ver dedigen doch voor de toeschouwers en bijzonder voor dezen die 60 Km. ver ge komen zijn. is dat werkelijk ijremoei»! Toch vonden de onzennog ééns den weg naar het doel 'n kwaart uur vóór het affluiten en we waren overtuigd dat we toch de puntjes zoudemeegebracht heb ben Maar het defensie en obstinetie- spel der Beverenaars wonnen het van den moed en uithoudingsvermogen der Ninovieters. We moesten ons met gelijk spel tevreden houden Beveren heeft eene goede ploeg.Mijns dunkens zullen ze ons toekomend jaar nog in den weg loopen ten minste als we nog altijd zoo ver zullen moeten rei zen. Met half-time boden ze onzen sympa thieken kapitein Merckx bloemen aan en we meenen te mogen getuigen dat de match in zijn geheel fair werd betwist. Moigen Zondag komt Nieukerke waar wij zoo onverdiend geslagen werden. Ik denk dat ze dit maal de potjes zullen betalen op eene manier die allen twijfel nopens de wederzijdsche forme en ver mogen zal wegnemen. Allen op post. supporters. Zondag luidt de kermisklok Haitelijk proficiat aan onze tweede- ploeg die^zoo mooi ging winnen bij Vol harden. Vooruit op dien ingeslagen weg. P.S. Graag zou ik aan onze suppor ters het groote nieuws vertellen maar om taktische reden hoeft er volgens het schijnt nog een weinig gras over te groeien. Ge zult dus niets verliezen met nog een beetje te wachten DE GROEN-ZWARTVRIENDEN Supportersclub van F.C, Ninove. Het ligt geenzins in onze bedoeling aandacht te schenken aan herberg- praatjes nochtans zijn wij verplicht af te wijken van onze gewoonte om ge ruchten te loochenstraffen, die, ons in ziens. in omloop gebracht zijn om ons te krenken in onze sportieve gevoelens en in onze eerlijkheid. Wij houden er ten stelligste aan deze manier van handelen aan den kaak te stellen. Het is, ons inziens, niet zeer heldhaftig, eene pasgeboren vereeniging die een lofwaardig doel nastreefd namelijk de sport te steunen en bij te' dragen tot den bloei onzer moederclub- te bekladden en te bemorsen en haar daden aan te wrijven waar nog schijn of sprake van is. i Wij tellen leden genoeg en wij hopen op te groeien tot eene machtige veree niging zonder toevlucht te moeten ne men tot een ons aangewreven daad. t.z. leden op te nemen in den schoot onzer supportersclub die bij onze zusterveree- niging uitgesloten werden voor eene of andere reden, zonder zich in regel ge steld te hebben met laatstgenoemde. Alhoewel onze stichting slechts dagtee- kent van 23-12-37 zijn wij trots te kun nen getuigen dat ons ledental juist het dubbel bedraagt der cijfers aangehaald door die herbergpraters. Wij houden ons altijd ter hunner be schikking om hun alle inlichtingen te verstrekken, indien hen nog den lust beviel, reclame voor ons te maken, zij zouden dan met meer bevoegdheid en kennis van zaken, inlichtingen kunnen bezorgen aan eenieder die de zaak aan- langt. Wij denken recht gemaakt te hebben v at krom was en durven verhopen dat de bedoelde personen den lust zal ont wieken nogmaals te herbeginnen. F. Hendrickx. L>eermei«ije Zich wenden bureel van het blad Eetplaats in eiken bout in goeden staat.Zich te bevragen ten bureele van 't blad. ter fabriek 147, Ne lerwijk. Men bestelt ten huize tegen 10 fr. per 100 K°'. LAAT U EEN NINOVE Mui» eik tic lit l« 174? üij zult er voor uwe zaken volgende voordeden in vinden klaarheid (JEMAK SNELHEID ZEKERHEID waardigheid eli nir oii^c» vullen Aangenomen t Altleell.i^o.i^ovulle.i Aankomen door de Bel- A.UU-yli.itf l^vt n Onderneming gemachtigd bii Kn HyimllMMdtltwiiin^n Kapitaal 000.000 lr. Kmervcn tn wnuih.rgcn 02 ()|S ~*42 9r, frB Algen,conen Bestuurder: M Victor De Weerdt Vl Fran krijklei, Antwerpen. ran- Hoofdopziener voor het anomWincnt Aalst-Nmnvc Algemeen agunt vo »r Ninove Albert Verhnrr»»» i? n Deynstraat, li Ninove. veriiumst, Edm. De A - Uil OPENEN IN DE BANK 3, GROOTE MARKT DIE REKENINGEN WORDEN U ZONDER FORMALITEITEN OF KOSTEN GEOPEND

Denderklok | 1938 | | pagina 2