KREDIETBANK de MASSAMEETING Belgische Verzekeringsmaatschappij PATRIOT1QJUE,, Kerk der H. Tkeresia Kunsttentoonstelling Urbaan Gerlo STAD EN OMLIGGENDE MM) VE Staande Overdekte Wip KLOKKEKLANKEN FOOTBALL TE KOOP FILMLEIDING Brusselstraat, Nir\ove. voor Handel en Nijverheid. Agentschap Ninove Burchtstraat, 45 Voordeeiige en veilige geldplaatsingen. Alle Bank-, Beurs en Wisselzaken. Garage Beeck man, Ninove Orde der Goddelijke diensten Zondag 13 Februari 1938 6 1/2 uur. gelezen mis. 7 1/2 uur jaarmis van M. Gustaaf Cop- pens. 9 1/2 uur. Hoogmis. MAANDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van O.L.Vrouw en de H. Theresia. DINSDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van den H. Anto- nius. WOENSDAG 6 1/2 uur. mis voor Mme Edmona Ste vens. DONDERDAG 6 1/2 uur. mis voor Juffer Eugenie Hael- terman. VRIJDAG 6 1/2 uur. mis voor Mr Petrus an Cau- venberghe en familie. ZATARDAG 6 1/2 uur. mis voor Mr en Mme Petrus Steenhoudt en familie. 's Avonds Lof om 7 1/2 uur. Krpitaal fr. 150.000.000 zetel der oude Burgersbank Postrek. 40.21.17. Tel. 47. Stipte geheimhouding verzekerd. Oud-Leerlingenbond A.V.A, der Technische Scholen, Aalst. Heerlijk geslaagd tooneelfeest. Op Zondag 6 Februari liep de feest zaal Roxy nokvol. De alomgekende too- neelgilde «Hooger Op» voerde het lach succes «Hoera 'n Jongen» op. De Ni- noofsche bevolking was buitengewoon goed vertegenwoordigd ook het omlig gende was flink opgekomen. Geen een, die 't zich beklaagd heeft. De spelers be zaten hun spel de hoofdrollen waren goed vertolkt en de regie had blijkbaar ook de nevenrollen zorgvuldig geleid. Dictie en gebaren waren echt voorbeel dig en het geheel oogstte dan ook een dol succes bij het lachend publiek. Tus sehen de bedrijven door bezorgde de Radio Centrale op uitstekende wijze en kele aangename aria's. Voegen wij erbij dat de algeheele op brengst gestort werd ten voordeele van de sociale en kultureele werken van den oudleerlingenbond A.V.A. der techni sche scholen van Aalst, bij ons zoo gunstig gekend, en niemand zal aarzelen dit prachtig initiatief van deze flinke tooneelgilde «Hooger Op» toe te juichen en haar toe te wenschen doe zoo voort tot groei en bloei van Ninove en zijn be volking. 5 uur, heeft in Op Zondatr 13 Februari, om «ONS HUIS» Dreef&traat, li, INinove plaats welke liedeu door gausch Vlaanderen door de Kristen Werkliedenorganisatie gehouden wordt l)e toegang is vrij en we geven hier de verpiaatsmgsdienst welke ingericht is voor het omliggende van Ninove. Samenwerkende Maatschappij DE STEK In den loop dezer week is er nog beweging geweest or.der den Toren. Schoon zijn de bekomen uitslagen, doch nog beter hoefden ze te zijn om de 11 p. te bereiken of zelfs voorbij te loo- pen. De volgende schutters kwamen deze week in aanmerking: Coppens Camiel 7 p.. Jacobs Albert 6 p Wachtelaar Robert 6 p.. Goubert al Leo 5 p.. Du Four Aug. i> P Aug. 5 p.. Luyster- man Prosper 5 p.. Van Volxem Fr. 4p. Bij het ter pers leggen kwam ons het volgend telegram toe Heden Donderdag avond schoot Frans Van Volxem 11 punten Proficiat aan den toekomstigen kam pioen «Ster» De Stand van het Comptoir des Seis dePotasse is zeer eigenaardig. Hospitaal-kerk Het leest ter eere van de H. Apollo- nia wordt dit jaar gevierd den Zondag 13 Februari aanstaande. Orde der kerkelijke diensten. Om 6 12 uur. mis met onderrichting. Om 3 12 uur. plechtige mis met gele genheid sermoen. Om 4 uur. solemneel lof. N B Ter gelegenheid van het feest ter eere van de H Apollonia is er ook ge durige aanbidding in de kerk van het hospitaal. Aangekondigde Feesten 13 Februari: In «Volksverheffing» te 19 1 2 uur. Cabaretavond ingericht door Stillekens Aan. 27 Februari In dc- zaai der St Joris- straat Concert gegeven door de Kath. Scouts. 1 Mei Koninklijke Handboogmaat schappij St Sebatiaan. te 17 uur. ope ning van 't Zomerseizoen. 8Mei Koninklijke Handboogmaat schappij St. Sebastiaan. te 14 uur. Jaai- lijksche Koningschieting. Hoe komen we te Ninove en terug thuis De deelnemers van Ninove zijn ver wacht en voltallig. Al onze leden zoo wel oud als jong, zoowel de vrouwen als de mannen. De deelnemers van Okegem komen met den trein van 4.30 uur. De deelnemers van Appelterre en Ei- ghem komen met den trein van 4,30 uur De andere afdeelingen komen per au tobus als volgt Afdeeling Denderleeuw Aan de statie om 3 1/2 uur. naar de kerk. August De Brabanderstraat. Mo lenstraat. Halt Strooikapel en vandaar naar Ninove. De deelnemers worden dus verzocht om tegen 3 1/2 uur langs den aangedui- den weg te zijn en uen autobus!Richard D'Hooghe te doen stoppen. Afdeeling Iddergem verzamelt zich aan Sonck Alfons. Parochiestraat, (bij den Lokken» om 4 1/2 uur, om langs den Bakergem naar Ninove te komen. Vendelen. Anderenbroeck. Eigen- straat. Dael verzamelen zich bij De Bis schop Rufin. Vondelen tegen 3 uur stipt. Bovendorp. Kat. Vossel en Beek ver zamelen zich tegen 3 uur aan de kerk. Dries en Stichelen komen aan de school op den Dries te zamen tegen 3 1/4 uur. Den Borrekent verzamelt zich bij Aimé Verbeiren. Borrekent om 3 1 4 u. De autobus komt tot tweemaal naar den Borrekent. Dorp. Steenweg Ninove. Ankerstraat. Driehoek Teriinden enz. verzamelen zich bij De Muyter Jules. Dorp. De autobus rijdt zoo dikwijls tot als de afdeeling van Denderhoutem voltal 'lig vervoerd is. Dus allen niet op den eersten willen zijn. maar ook op der. laatsten niet. Afdeeling Leebeke: Nederhasselt Lee- beke. Outer Leebeke. Denderhoutem Leebeke verzamelen zich aan de Leebe ke kerk om 3 uur stipt. Outer Dorp, Nederhasselt Dorp en Aspelaere als volgt Outer Dorp bij De Vuyst Philemon, Molenhoek, om 3.30 uur. Nederhasselt. Dorp bij Van der Hae- gen Arthur om 3.30 uur. Aspelaere bij De Troyer Philemon, Biest om 3.30 uur. Outer Steenweg bij Bombeke Cyriel om 3 3/4 uur. Neyghem, Liefleringen, Prindael, Mal iebaan enNeep komen tegen 4 uur aan de kerk te Neyghem. Valleistraat om 4 uur aan den Hop- boer. Steenweg. Nieuwstraat Meerbeke aan de kerk te Meerbeke tegen 4 uur. Meerbeke Klapstraat. Kapellestraat. Hemelrijk. St. Pieterstraat aan de kerk te Meerbeke om 4 1/4 uur. Brabant aan de Tramstatie om 4 l/4u. Oude Brusselbaan en Klein Brabant op Klein Brabant om 4 1/4 uur. Bergstraat. Tenberg.Steenstraat Kruis Ternat om 4 1/2 uur aan 't Kruis. Vandaar gaat het over Roesbeke (stoppen) naar de Brusselbaan tot aan de Poelkstatie. Eggerstraat. Weerschei- de c-n Brusselbaan komen op Steenweg rond 4 1/2 uur. Afdceiing Denderwindeke. bij Ogiers Arthur verzamelen om 4 1/2 uur Afdeeling Poliaere. Verzamelen aan de kerk om 4 3/4 uur We verhopen dat al onze leden zoo veel mogelijk op de aangeduide plaat sen zullen aanwezig zijn en de tekst boekjes niet vergeten. Alle deelnemers zullen terug naar huis vervoerd worden. ZONDAG 13 FEBRUARI, om 5 uur, stellen we onze macht ten toon Elk lid vormt die macht HET A. C. V. HEIL HET A. C. V. HEIL BURGERLIJKE STAND van 29 Januari tot 5 Februari GEBOORTEN Marie-Jeanne Vander Straeten. doch ter van Karei en Celestine Grijseels. Eduaida Suenaert. dochter van Poly- door en Victoria De Deyn. Jeannette Timmermans, dochter van René en Yvonne Cobbaert. Gaston Snoeck. zoon van Richard en Joanna Timmermans. Wim Hemerijckx. zoon van Frans en Elisabeth Grootaert. Denise De Troyer. dochter van Frans en Magdalena Ghijsels HUWELIJKEN Albert Van Isterdael. 23 j. werkman te Okegem met Simone De Vuyst. 24 j. handschoenm. te Ninove. OVERLIJDENS Pieter-Jan De Groote. 90 j. Godshuis Allerbeste kamiors en voituren te koop van alle merken, gansch herzien te beginnen van 2000 frs. Telefoon 253 Programma van Zaterdag 12 Zondag 13 en Maandag 13 Februari Volwassenen Zing eens voor mij. Allen De Roem van het Cirkus AF TE RADEN Als een vrouw bemint Volwassenen De Figeuner-Prinses. Afdeeling; on^evTiIlon Aangenomen door de Bel gische regeering voor de verzekering tegen arbeidsongevallen volgens de wet van 24 December 1903 Afdeeling: leven Onderneming gemachtigd bij Ko- ninlijk besluit van i September 1952 in uitvoering van de wet van 15 Juni 1905. Hrand Hypotheek leen in^ei» Kapitaal 5.(MX).000 fr. Reserven en waarborgen 02 015.742.25 frs Algemeenen Bestuurder: M. Victor De Weerdt, 31, Fran krijklei. Antwerpen. Hoofdopziener voor het arrondissement Aalst-Ninove Hector Brur\eel Verzekeraar-Raadgever Steenweg naar Brus- sel, Meerbeke. Telefoon Ninove 3<>0 Algemeen agent voor Ninove Albert Verhunist, Edm. De Deynstraat, 9 Ninove. Verleden Maandag heb ik een bezoek ge- bracut aan de Tentoonstelling van den Heer Urbaan Gerlo. die plaats heeft in de zaal van het Yredegerecht, op het Stadhuis teNinove het wit vierkantig Torenhuis dat twee jaar oud zr is dan Heintje Pi.ip. De Tentoonstelling van den Heer Gerlo is eene prachtige kunstprestatie. De eerste indruk, als men binnen komt. in de zaal. is dat er veel eenheid, vee! kloekte steekt in alles wat de kunstenaar ons ten toon stelthij borstelt met veel zwier en heeft eene voorliefde voor warmt kleuren tussehen 't gele en t bruin In 't bijzonder gebruikt hij zonnig gouden kleuren voor de atmosfeer. Zooais Jan De Cooman. die de laatste ons znne schoone werken toonde van het laani- sche Dender- en Schelde land. is Gerlo de schilder der Durrr.e. t land der overstroo mingen. Als men het groot schilderij dat n" 1 draagt bekijkt zal men zien. op weike inte ressante manier, de kunstenaar het water de sneeuw, de notelaars, kopwilgen en ande re boomen kan schilderen. De vormen zijn altijd goed weergegeven en alles is rustig, maar toch kloek samen gesteld. Door forsche en vaste verfbehandeling door de verdeeling van licht en donker biedt de Keer Gerlo ons robuste stuks schilder werk aan tegelijk verfijnd door een hem per soon!nk eigen kleurensamenste; op vóór- en achtergrond. Hoe zwierig schiltert hij. volgens t seizoen een molen, een hoeveken. kerkgebouwen zonnebloemen, enz. Hij schiltert ook. op behendige wijze, de huizekens die ais uit den lokalen bodem ge groeid zijn volgens den smaak en de behoef ten van den bewoner, volgens de gesteltenis van de plaats en den dwang van weer en en windhuizen die in hun boerschen onge- kunstelden bouw. in hun uitersten eenvoud van vorm en lijn ons aantoonen welk leven of blijheid sommige iandsche Ylaamsche wo ningen uitmaken. Ongelukkiglijk verdwijnt stilaan ó.e schoonheid om plaats te maken aan onbeziel de dingen. Gerlo is zeer expressief in alles wat hij verlangt weer te geven. Hij zal bij voorbeeld met Dichterlijke gratie het stille wit kei «je van Mooregem bij Oudenaerde schilderen, op verschillende wijze, volgens den tijd. Zoo doet hij ook wanneer hij den Molen van Zwijnaerde rnaa:t of hoetekens of kopwilgen in tegenlicht gezien. Hij zal. met vastheid en zekerheid in de vormen, den machtigen kerk toren van Darnme schilderen en met brio de treurigheid weergeven van de boomen in den tuin die voor den toren te zien is. Tussehen Brugge en de zeekust vindt men veel mach tige torens waar stijl en kracht uit straalt. In tegenstelling is er veei stille, veel rust. veel godsdienstig gevoel in 't klein kerkje van Mooregem. typisch grillig gebouw dat wel dient om er de buitenlieden tot het ge bed naartoe te verzoeken. Een doek dat ik nog bewonderd heb ver beeldt een kloeken achtkantigen toren iwaar schijnlijk op de Hollanósche grens" met te genlicht. en waar grijs en blauw eene schoo ne symfonie in spelen en waarv an de om- heinings-afsluitingen geplaatst zijn alsof er op net heuvelken eene belegering gaat ge beuren. Zeer bewonderenswaardig ook is nr 15 To ren van St. Baafskerk en straatzicht in Ok tober te Gent verbeeldende. Met warm tinte lend licht in de huizen en in den tram en de witheid weergegeven door de elektrische straatlampen vormt dit kunstwerk een eigen aardig. fijn en moeilijk schilderij om borste len. Merkwaardig ook is nr 4. kronkelende beek met sneeuw in de weiden welke zij besproeit en hooge boomen Het landschap deed mij denken aan een doek van Peter Breugel De Jagers in de Sneeuwvlakte dat. denk ik. in t Muzeum van Weenen be rust. Alle schilderijen zijn knap geborsteld zoo- wel deze die spontaan als deze die op vele dagen gemaald zijn geworden. He' publiek kan een keus maken en ik denk wel dat ae schilder en "t Publiek zullen tevreoen zijn. Niet zonder reden. J B van den electnek van de stad niet doenlijk moet zijn. "t Is dan ook niet te verwonderen dat hij nu een bediende gekregen heeft. Daar weet wel bijna niemand van. maar t is toch _oo Maar enfin, t is nu toch werkelijk niet om door te geraken Ik ben zeker moest die zaak in 't Schepencollegie of Gemeenteraad eens ter spraak komen men misschien nog een ondernemer van den electrieK der stad zou bijnoemen. Ge kunt nu toch niet overal tegelijk zijn. en geen vier vijf werken te gelijk doen. Dien post moet volgens mij van langs om meer verzwaren Zie ne keer. in den tijd vóór den dezen, ging het al niet goed. omdat 't sc'neent dat hij niet oppaste. Maar nu dat wij een oppasser hebben gaat het nog slech ter. 't Is niet om te begrijpen. En ondertusschen zit ik daar. De moteur draait met. maar het belastingsnia- chien werkt voort. Ik heb al twee verwitti gingen gekregen van den Ontvanger die be weert met dien bazar geen uitstaans te heb ber.. Ik heb hem toch nog een brief geschre ven om nog een tijdje te willen wachten. Maar is mij dat daar een complicatie om op het Stadhuis van een brief af te geraken. Als ge in den voormiddag gaat. dan gaat dat og ai. De meeste van die heeren die daar op 't Stadhuis zitten, in de verschillen de bureelen. ziin dan sprekelijk. Maar s na middags Ge weet dat een Administratie die zich rt -pee-teert, 's namiddags of ten minste den helft ervan, niet werkt. Ge kunt daar dan op 't Stadhuis vrij en vrank rondloopen. maar ergens binnen geraken, dat be.-taat niet Alle bureelen gesloten. Ik heb het al ne keer gezegd Waarom daar bij voorbeeld achter den trap. of in t kotje waar den telefoon staat, niet een reeks hou ten brievenbussen hanger, voor ai de dien sten die op het Stadhuis zijn ondergebracht Zou dat zooveel kosten Toe. Meneer de Schepene van Openbare Werken, voeg eens een paar honderd frank bij uwe begrooting voor dat werkje. Ieder een za: dat goedkeuren Kabouter. KAMPIOENSCHAP 1937-38 i# 'k Heb thuis ambras met mijnen moteur Hij is kapot, wil r.iet draai en. en voor dien stommerik moet ik op den hoop toe nog belastingen be talen er bii Dat is nu al een heele maand dat hij stille ligt. Ik ben bij een electrieien geweest, en die heeft mij ge zegd dat daarvoor eerst de man van den e- lectriek van de stad moest komen Maar die heeft mij vol famfoelje gezegd dat hij toch alles tegelijk niet kon doen. 'k En ben geen beest, en ik versta dat. Maar nu dat dat spelleken al een heele tijd duurt, ben ik er toch stillekens aan van over tuigd geraakt dat al het werk van den man Uitgeknipt uit de Wioschutter. Schieting ter eere van René Verstraete. La Fi aternité Brussel bedankt ten zeerste de 183 schutters welke hebben deelgenomen aan de schieting gegeven Zondag 30 Januari i ter eere van onzen trouwen makker Rene Verstraete. met een speciale melding aan de vrienden van Woluwe Park "25 mani - Les Yrais Amis 211 en deze van de verafgele gen plaats Anseghem 10 mani. We bedanken ook ae schutters van Ninove Arquennes. Denderleeuw. St. Amands- Borgerhout Wilrijck.. Baulers St. Sebastiaan St. Medard. Laeken enz. enz. welke allen het hunne hebben bijgebracht om René te hul- digendigen zooais hij dit nu wei verdient. Na de 3' ronde heeft onzen steeds jongen en werkenden Voorzitter Fr Van Laeken ee ne talentvolle rede gehouden om Rene te be danken voor al hetgene hij voor de Maat schappij gedaan heeft en om tevens te feli- citeeren als Groote Kampioen op laatste Fe deraal Kampioenschap in Waterloo. Een prachtig zilveren couvert is hem overhandigd geworden. Daarna heeft onzen Voorzitter een woord van dank aan ons nieuw lid H Octaaf Dam- mekens Ninove. voor zijne medewerking.hem nogmaals hartelijk welkom gewensciit in ons midden en hem een prachtigen bloemen korf overhandigd. Deze twee sontane vriendenbetoogingen worden door alle tegenwoordige schutters gulhartig toegejuicht. On hunne beurt en met ontroering bedank ten de twee makkers met enkele zeer goed toegepaste woorden en beloofden steeds het hunne te zullen bijbrengen tot den vooruit gang en verdere bloei van La i raternité H. A Vanden Bosch (in 't vlaamschi en H Detry 'in 't lransch) m naam van Woluwe hebben dan de kwaliteiten doen uitschijnen van onzen René. hem nogmaais hartelijk ge feliciteerd en de aandacht gevestig op de groene vriendschap welke bestaat tussehen Woluwe Park er la Fraternité. Mme Aline heeft dar, nog in naam van Woluwe een ge schenk overhandigd aan René. In één woord een uiterst welgelukt sport- teest Proficiat René en nogmaals aan Octaaf een goed welkom bij ons. La Fraternité. In dc schilderachtige omgeving van een uitgestrekt landschap wordt het Sprookje opgehaald van een Modern Klein Duimpje, dat in de plaats van brood uit den goeden ouden Tijd. een streep potaschmesten achter zich iaat vallen. Dank aan de uitgestrooide kor rels potasch ontwikkelt zich de planten groei zoodanig langs Klem Duimpjes weg. dat de bezoekers heelemaal gerust gesteld zijn nopens zijn lot. Onze Held v11 ditmaal z'.n weg zeker wel terugvin den. Vlaamshe Toeristenbond - Tak Ninove. Maandag. 28 Februari. 1938 eendaagsche reis per specialen trein naar het vermaarde Rosenmontag-Karnaval te KEULEN Bc-zoêk aan den Dem. bijwonen van den Roscnmontag-Karnavalstoet bezoek aan ce binnenstad Keulsche Karnavaipret. Aansluiting te Dendermonde oor de rei ziger- uit NINOVE en omstreken Deelneminasprijs voor trein, pas en visum 75 frank in 3' klas. 100 frank in 2 klas. Aantal plaatsen streng beperkt Inschrijven zoolang plaatsen beschikbaar zijn en tot uiterlijk 20 Februari, bij Edmor.d Verbeiren. Steenweg op Aalst 120. .sinove 13 Maart :Zaal Volksverheffing. NEA, eer. heldin der catacomben, drama met zang in 3 bedrijven opnieuw bewerkt door J Gro-feid 27 Maart In «Ons Huisi Dreefstraat Ca baretavond. Afdeeling Denderhoutem Onder de rubriek «Klokkekianken» van het weekblad De Denderklok liet Kabouter verleden. Zondag eenige regels verschijnen omtrent or.ze Voetbalclub, of beter gezeed over de Supporters clubs Het ligt volstrekt niet in mijne bedoeling eene polemiek aan te g3fin met Kabouter, die zonder twijfel met de beste inzichten is bezield Doch daar ik. over enkele dagen, zelf de Supporter- er licht ?e= van langs heb gegeven, wou ik er graag nog een beetje mee over praten. Bij het lezen van bovenvermeld artikel, heb ik der. indruk gekregen dat Kabouter, hoe zou ik het zeggen ja. een weinig onbe zonnen. of beter niet met de gewenschte Kalmte zich aan *t schrijven heeft gezet En ik geloof dat. net zooal- sommige supporters heelemaal het hoofd verliezen van zoodra ze maar denken dat hur, lievehngsploeg zou kunnen verliezen. Kabouter nu uit vrees dat voor de bloeiende Voetbalclub de witte broodsweken reeds zouden uit zijn ook een beel'e te pes.-imistisch. te wanhopig is ge- stemd. Het is natuurlijk spijtig dat er tussehen en kele Bestuursleden van Nouga en Groen zwart Vrienden om ze maar te noemen i o- ver ommige punten van bijkomend belang werd geredetwist Doch dit geschil kan on mogelijk ernstige gevolgen hebben en wordt overigens heelemaal in 't duister gesteld door de buiten-alle-verwachting enorme geestdrift die door alle rangen der F. C supporter- laait. Want met alleen komen deze laatsten in massa naar ons eigen veld. doch verleden Zondag nog trokken er honderdtallen mei- naar Denderleeuw. Dit buitengewoon enthousiasme, die immer, stijgende belangstelling kunnen onmogelijk leuter toeval noch strooivuur zijn indien oud en jong zich met hart en ziel aan de voet 'bak-port geeft dan is het omdat allen voelen dat de F. C ditmaal op vasten grond is ge bouwd en door een schaar mannen wordt bestuurd die zonder omwegen, even onver schrokken als onbaatzuchtig hun doel blijven nastreven. Om hen in het bereiken van dit verheven doel te helpen zullen er altijd ech te en wakkere Ninovieters te vinden zijn. daar ben ik stellig van overtuigd en onder welke supporters-kleuren ze met F C.rs Be stuur mee strijden, za! altijd maar bijzaak zijn Overigens zal dit Bestuur zonder twij fel reeds op de hoogte zijn van ai wat er is gebeurd, en dus ook de noodige maatregelen treffen om aan alle gegronde redenen tot misnoegdheid een einde te stellen. Verder zal het gewis ook wel volstaan dat op Leiders der Supportersclubs beroep worde gedaan om alle overdreven eigenliefde en naijver onmiddellijk te laten varen, opdat ze allen hand ir. hand. met oprechte sportiviteit be zield. in al hun doen en laten slechts een lijn zouden volgen, de eenige rechte lijn die leidt naar den voorspoed van F. C. Dit is de bijzonderste reden van hun be staan. en dus ook de alles-heerschende plicht der echte- Supporters. Op het oogenblik dat er zonder overdrijving mag worden gezegd dat Ninove. garisch Ninove voor de Voetbal sport is gewonnen, en zich 's Zondags in een machtigen stroom naar het Doornveld be weegt. za) niemand het op zich durven noch willen nemen de tij te doen keeren want door dit ijdel. wanhopig pogen zou hij slechts zijn eigen ondergang hebben bewerkt. Kabouter sluit ziin artikel met een soort vooi.-peiling, als volgt uitgedrukt «Zoolang ah dat Ninove uit Ninove niet verhuist, zal Ninove te Ninove blijven wonen» Ten alle tijde waren de voorspelln t .i een beetje duiste doch jk meen te L grijpen wat Ka- bout -r hiermee zeggen wil. Welnu, van ver- huiz -n gesproken als F C\ nog op verplaat sing gaat. dat Kabouter dan eens de reis mee make, dan zal hij kunnen vergelijken tus sehen die ergens anders wonende ideale sup porters en de Ninovieters tienmaal meet toeschouwers dan gelijk welke vreemde Club uit onze Divisie krijgen wij op ons plein. En met een zucht van voldoening zal Kabouter het zeker wel uitroepen Leve F C. en haar onverbeterlijke Sup porters Een trouw F C. lid

Denderklok | 1938 | | pagina 2