KREDIETBANK GEACHTE LEZERS, Belgische V erzekeringsmaatschappij PATRIOTIQJU E van de week Kerk der H. Tkeresia Het politiek overzicht KLOKKEKLANKEN Inschrijving in het Handelsregister. STAD EN OMLIGGENDE A'/A'O TE KOOP Brusselstraat, Niqove. voor Handel en Nijverheid. Agentschap Ninove Burchtstraat, 45 n: Lnmfbouwbolauffvn Orde der Goddelijke diensten ZONDAG 27 FEBRUARI 1938. 6 1/2 uur, gelezen mis. 7 1/2 uur jaarmis voor Mr Joseph De Vits. 9 1/2 uur, Hoogmis. MAANDAG 8 uur. sol. jaargetijde voor Mr en Mme Kamiel De Vleminck. DINSDAG 6 1/2 uur, mis ter eere van de Goddelij ke Voorzienigheid en H Engelbe waarder. WOENSDAG 6 1/2 uur, mis voor Mr en Mme Louis Waltniel en zoon Maurice, 's Avonds om 7 1/2 uur Lof ter eere van H. Joseph. DONDERDAG 6 1/2 uur. mis voor Juffer Eugenie Hael- t erman. VRIJDAG Eerste Vrijdag 6 1/2 uur. mis ter eere van het H. Hart 7 1/2 uur.mis voor Juffer NathalieMarin 's Avonds Lof om 7 1/2 uur. ZATARDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van de H. There- sia. 's Avonds Lof om 7 1/2 uur. Kapitaal fr. 150.000.000 (zetel der oude Hu'gersbank inschrijving van een wijziging aan de Wie rijk wil worden, leer te sparen. hoofdinschrijving kost 12 fr.. Zij die j Dus moet g'u flink gezond bewaren, zich laten inschrijven meer dan twee Drink daarom slechts ten allen tijd maand nadat ze hun zaken hebben be- De FIJNE «PACHA» Suikerij. gonnen moeten een boet betalen gelijk Postrek. 40.21.1' Tel. 17. Voordeelige en veiiige geld plaatsingen. Alle Bank-, Beurs en Wisselzaken. Stipte geheimhouding verzekerd. aan het vierdubbele van het recht. De bevoegde Minister heeft echter toege staan van tot 31 Maart aanstaande dc- insehrijvingen te laten nemen zonder boet. Het is aan de achterblijvers gera den niet te talmen tot einde Maart om zich in regel te stellen vermits alsdan de griffie zal overlast zijn. Om een afschrift te bekomen van een inschrijving welke reeds vroeger werd gedaan moet men de aanvraag doen aan de griffie en 20.70 fr. laten geworden voor de kosten. Wij hebben koude. Heel de wereld heeft koude - figuur lijk gesproken. Het gaat de Japaners niet voor den wind in China. De opperste legerleiding is geheel veranderd. Ais het een voet- bal-pioeg niet mee gaat in 't spel. ver zetten ze hun spelers, 't Is nooit goed teeken. De zet van Duitschland in Oostenrijk heeft heel wat beroering verwekten de rede van Hitier heeft weinig verzach ting gebracht. Als hij zegt dat hij vre delievend is. maar dat zijn iiefde voor de vrede niet zoo ver gaat dat hij wil verzaken aan zijn eisschen. wil dat in boerenvlaamsch zeggen dat hij voor geen ruzie is als hij zijn zin krijgt maar dat hij anders zal vechten. De weerslag is groot geweest op de Buitenlandsche politiek van Engeland. Ze worden daar veel inschikkelijker voor Italië en Eden de minister van Bui tenlandsche Zaken is er voor afgetreden Ook in Frankrijk heeft het er een oo genblik naar gezien of het ging minis- teriëele crisis worden. Aliemaal bewa penen ze koortsachtig, en de wenschen voor het behoud van den vrede gelijken een beetje op de wenschen van beternis aan een sterfbed. Het aftreden van Eden. in Engeland, moet aanzien worden als een poging om toch maar de vrede te bewaren. Niet dat Eden oorlogzuchtig was maar hij was te eng verbonden aan den Volken bond. en demoncratische-landenvriend schap om niet in de beel te staan bij ïta lië en Duitschland. In Spanje heeft Franco weer eenig voordeel gehaaid en de vrienden van het Frente Popular worden overal on gerust. Het is nu af te wachten welke invloed de onderhandelingen tusschen Italië en Engeland zullen hebben op Spanje. Het is niet waarschijnlijk dat Italië Franco lossen zal. Het wil Engeland ab soluut een nieuwe toestand doen aan vaarden in de Middellandsche zee. de- verovering van Abyssinie doen erken nen als een voldongen feit, en geld los krijgen. Daarvoor laat Mussolini virtu eel Hitler zijn gebuur worden met ai de gevaren die er eventueel aan vast zijn met het oog op de Duitschers die wonen in Italiaansch Tirol en het nabij liggen de Trieste dat uitweg geeft op de zee. In 'i Binnenland hebben we te vermei den het bezoek van oud-president van Amerika Hoover hier heel populair voor C(erealine) R(ijst) B(oonen). t Zou moeten lukken dat hij van zoo ver geko men is om ne keer of drie te dineeren. Verder het soort socialistisch congres dat het met Spaak aan den stok heeft over de Buitenlandsche politiek. Spaak voelt zijn verantwoordelijkheid en wil ons niet werpen in de internationale moeilijkheden en in een mogelijken oorlog Zijn vrienden zijn zoo voorzich tig niet. Eindelijk de dood en begrafenis van Edward Anseele een der groote figuren uit de heldentijd van het socialisme. nu aan 't Kuipke zullen wonen, en niet meer aan den Doornweg. zit het er op omdat hun visietkaartjes met «rue de 1' Epine» op. nu niet meer kunnen dienen. Precies of dat de drukkers niet meer moesten levenDat schijnen die men- schen te vergeten. En daarbij onder ons gezegd, ik ge loof dat het Schepencollege dat afge werkt heeft in akkoord met de druk kers. 'k En zal niet zeggen dat ze er com missie zullen op getrokken hebben maar dat er voetstappen gedaan zijn vanwege de drukkers is iets dat al zoo goed als vast staat. Ten andere ge moet niet sukkelen. Als ge iets te drukken hebt het eenig adres is in de Koepoortstraat bij onzen baas. BMSB Over laatst heb ik mij eens gewaagd aan Sport. Ik geloof dat ik daar beter mijn vinger niet had ingesto ken want de week nadien kwam er op de redactie al nen boterham binnen waar ik geen spier op rnijn gemak meê was. De baas had het wel gezien maar hij heeft toch mets gezegd. Maar nu heeft hij het anders gevonden. Hij heeft misschien met reden gevon den dat ik een beetje te oud word om mij met sport bezig te houden, en om mij dat voortaan heel eenvoudig te be letten weet ge wat hij gedaan heeft Hij heeft een speciale Sportredacteur aangeworven een competentie op voet- balgebied. naar hij m:j verzekert. Van af toekomende week zal hij zijn eerste essai's laten verschijnen en toe komend seizoen zal van in het begin een regelmatige sportrubriek gehouden wor den. Wat zegt ge er nu van Kabouter. Heden Zondag, ge naamd Quinquagesi ma. Evangelie vol gens den H. Lucas Cnristus voorspeld zijn Lijden. Dood en Verrijzenis 't Is weeral mis.Er zijn weeral een heele boel menschen miskontent En weet ge waarom nu Eenvoudig kwes tie van visietkaartjes. Omdat de mannen van aan 't Kuipke Vooi inschrijvingen in het Handels register is de Griffie der Handelsrecht bank van Aalst, open 's voormiddags van 10 tot 12 uren. op de volgende da gen van elke week: Maandag, Woens dag, Donderdag en Vrijdag. De personen die hun inschrijving wen schen te bekomen moeten zich van hun ne eenzelvigheidskaart voorzien. De formulieren noodig voor het verzoek tot inschrijving worden hun ten kantoore zelf afgeleverd. Ai de noodige inlichtin gen zullen hun daar verstrekt worden. (Er weze reeds de aandacht op geves tigd dat de handelaars, die een persoon lijke zaak hebben, op de formulieren, onder andere .dienen in te vullen Datum van hun Huwelijk en het STELSEL voorzien bij hun Huwkontrakt). Het zal hun vrij staan de formulieren onmiddel lijk in te vullen ofwel ze mee naar huis te nemen om ze aldaar in te vullen. De inschrijvingen mogen niet per brief aangevraagd worden wel mogen zij. die zich willen laten inschrijven, zich laten vertegenwoordigen door een volmachthebber. De volmacht mag op ongezegeld papier worden opgesteld: zij moet niet geregistreerd worden maar de handteekening van hem die de vol macht geeft, moet worden echt ver- k'aard door den burgemeester van de gemeente waar hij zijn woonplaats De volmacht kan opgesteld wor den ;r. de volgende bewoordingen «On- dergeteekende naam. voornaam, be roep) metterwoon gevestigd te(vol ledig adres) geeft hierbij volmacht aan M... (naam. voornaam en adres van den lasthebber) om al de formaliteiten te vervullen die noodig zijn voor mijn in schrijving in het Handesregister van Aalst, en om al de daartoe noodige stuk ken te onderteekenen. den 193 De volmacht moet dus gedagteekend zijn. De houder van de volmacht moet voorzien zijn van zijn eigen identiteits kaart. Voor de inschrijving van handelsven nootschappen. zullen de bijlagen van het Staatsblad, waarin de akte of de uit treksels uit de akten betreffende de ven nootschap, overgenomen zijn. worden voorgelegd. Indien de persoon die zich voor de inschrijving aanmeldt niet ge machtigd is om de vennootschap te bin den. dan moet hij in het bezit zijn van een bijzondere volmacht van hem of van hen die deze macht hebben. De hoofdinschrijving kost 25 fr., de Aangekondigde Feesten 27 Februari In de zaal der St Joris- straat. Concert gegeven door de Kath. Scouts. heldin der catacomben, drama met zang in 3 bedrijven opnieuw bewerkt door J.Grosfeld 27 Maart In «Ons Huis» Dreefstraat. Ca baretavond. 1 Mei Koninklijke Handboogmaat schappij St Sebatiaan. te 17 uur, ope ning van 't Zomerseizoen. SMei Koninklijke Handboogmaat schappij St. Sebastiaan. te 14 uur. Jaar- lijksche Koningschieting. Stichtingsvergadering van het Syndi caat der Patroons van het Bouwvak voor Ninove en Omstreken. Op Zondag 20 Februari te 3 uur ging in het Hotel «De Ster» de eerste verga dering dooi van de patroons uit het Ni- noofsche Bouwbedrijf. Op enkele uit- noodiging van den heer Emile Cassiman Aannemer van bouwwerken te Ninove. werd met een talrijke opkomst beant woord Ongeveer 55 patroons op de 95 uitgenoodigden waren aanwezig hetge- ne genoegzaam de belangstelling aan toont De heer Cassiman opende de ver gadering met een woord van welkom aan a! de aanwezigen en stelde den heer Goethals. Afgevaardigde der Kamer van Ambachten en Neringen. Lid van den HoogenRaad van den Middenstand vóór De lieer Goethals gaf daarop eene klare en uitvoerige uiteenzetting betrekkelijk het belang der patroons om zich aan een te sluiten en bonden te stichten om aldus meer kracht bij te zetten aan de werking der Kamer van Ambachten en Neringen en aan den Hoogen Raad van den Middenstand. Beide organismen be oogen uitsluitelijk het welzijn en behar tigen steeds het welzijn der werkgevers. Spreker deed aan zijn toehoorders klaar en duidelijk de noodzakelijkheid van de Bedrijfsorganisatie inzien en oogste dan ook een welverdienden bij val. Na een woord van dank aan den heer Goethals richtte de heer Cassiman een warmen oproep tot de aanwezigen om onmiddellijk over te gaan tot het aan duiden van enkele personen, de ver schillende takken vertegenwoordigend, dewelke als voorloopig bestuur de standregelen zouden instudeeren en op de eerstvolgende vergadering aan de le den ter goedkeuring zouden voorleggen. Wij drukken hierbij den wensch uh dat de goede geest van verstandhouding welke de vergadering kenmerkte, zo blijven voortbestaan en de achterblij vers hun plicht zullen begrijpen en de rangen hunner kollegas spoedig zullen komen aanvullen en versterken ter ver dediging en vrijwaring van eenieders belangen. Vooruit en goed heil Namens het voorloopig bestuur Cassiman Emile. De Smet Frans, Van Belle Gaston, De Vleminck Petrus, Bruy landt Arthur. Van der Kelen Henri. De Coster Auguste. Van der Schueren Jozef Van der Biest Auguste. BURGERLIJKE STAND van Ninove van 12 tot19 Februari 193S. GEBOORTEN Oscar Windens. zoon van Arthur cn Maria Goudswilders. Lydie De Jonghe. dochter van Nestor en Christina Van den Dooren. HUWELIJKEN KareFDe Henau. 22 j„ kleerm. te Meer beke en Elisabeth Van Londersele, 20 j. z. b. te Ninove. Henri Manche. 27 j. ingenieur te Deux Acres en Marie-Louise Avoux. 23 j z. b te Ninove. OVERLIJDENS Maria De Ridder. 82 j.. Godshuis Prosper De Schrijver. 61 j.. Weststr. Statistiek der Bevolking op 31 Dec.1937 Bevolking op 31 Dec. 1936 10 873 Vermeerdering Geboorten 202 Vestiging verblijf 509 711 Vermindering Overlijdens 128 Verhuizing 472 600 Vermeerdering Bevolking op 31 December 1937 10.989 Aantal huwelijken in 1937 56 Echtscheidingen voor de wet Sterfgevallen Mannen81 Vrouwen4 Wenken over Weiden-Boomgaarden Bij weiden-boomgaarden rekent men op een tweevoudige opbrengst bene vens veel en goed fruit tracht men nog een voldoende hoeveelheid gras te win nen. Dat is ook billijk maar gaan onze landbouwers in 't algemeen doelmatig te werk om dien uitslag te bekomen Daaraan valt sterk te twijfelen zij den ken nog te veel dat gras van zelf groeit, en dat de fruitboomen geen voedsel noo dig hebben. Welke dwalingZonder doelmatige bemesting bekomt men geen loonende uitslagen. Derhalve raden wij aan op de gansche oppervlakte van den boomgaard de vol gende meststoffen aan te wenden 300 tot 400 kgr. ammoniaksulfaat. 300 tot 600 kgr. superfosfaat en 300 tot 400 kgr. sylvinite-kainite. Deze meststoffen worden zorgvuldig met elkander vermengd bij goed weder uitgestrooid en ingeëgd. daarna wordt er gerold, ten einde de wortels van het gras weerom met de aarde in aanraking te brengen. Het is evenwel aan te raden, met het oog op de fruitopbrengst. onder de krui nen der boomen een dubbele hoeveel heid dier meststoffen aan te wenden. Bij het aanleggen van een weide- boomgaard mag men niet vergeten dat alle onderwerking van meststoffen later onmogelijk is. Daarom zal men, bene vens 30.000 tot 35.000 kgr. stalmest per hectare nog 1000 kgr. staalslakken en 700 tot 800 kgr. sylvinite-kainite onder- ploegen op eene diepte van ongeveer 20 centimeter op de sneden zal men daarna 300 tot 400 kgr. ammoniaksul faat uitstrooien dat duchtig voor het planten en zaaien wordt ingeëgd. Wij moeten nog opmerken dat de fruitboomen over 't algemeen te dicht worden geplant. In dat geval belemme ren zij elkander bij hunne ontwikkeling en daar onder kan later het gras ook moeilijk groien. 't Is dus noodzakelijk de fruitboomen in alle richtingen 10 tot 12 meter van elkander te planten. Asperges die eenfiinke potaschbemes- ting bekomen hebben zijn beter van smaak en laten zich langer bewaren. 1500 Kg. Svlviniet Kainiet 14 ofwel 500 Kg. Chloorpotasch 40 r; mag als een minimum aanschouwd worden. GEVRAAGD Bekwame MEID voor allewerk reeds gediend hebbende., een weinig keuken kennende, goed salaris. Adres vragen bureel Den- derklok TE KOOP ijzer hekken in goeden staat een jaar nieuw. Zich te bevragen bureel van 't blad. Alleibtste kamiors en voituren te koop van alle merken, gansch herzien te beginnen van 2000 frs. Garage ceeckman,Ninove Telefoon 253 Francois Hendrickx 8, Beverstraat, Ninove Verzekeringen van allen aard Hoofdagent voor Ninove en omstreken der Maatschappij «Belgische Llovd Boekhouden - Fiskaal recht. Nazicht - opmaken - projekten, Balans - verlies en winstrekeningen Belastingsverklaringen. Inlichtingen 's avonds na 18 uur. Van heden af kunt gij dagelijks de MELK VITALY, spe- iale melk voor zuigelingen bekomen bij DE KNIBBER CESAR, 4, Beverstraat. 4 NINOVE Voor wie graag leest lllustratieboeken voor onze kleuters - boeiende avonturen en reisboeken voor onze jongeren - afzonderlijke reeks jon gens en meisjesboeken, sehoone romans voor oud en jong. vakboeken, degelijke werken over Godsdienst, sociale weten schappen. toegepaste wetenschappen, ge schiedenis. aardrijkskunde en Letter kunde voor onze meer ontwikkelde le zers. dit alles biedt kosteloos en aan iedereen DA VIDSFGNDS-BOEKERIJ Vestbarm, NINOVE Er zijn zoowat 2.400 boeken voor han den. Keus uit de wereldliteratuur, en de laatst verschenen werken. Dat onze boekerij vruchten draagt, bewijst het getal uitgeleende boeken van het laatste jaar 10.669 We vragen nog meer lezers. Hoe meer werk hoe liever Vrije toegang Donderdag van 18.45 tot 20.45 uur. Zondag van 9.45 tot 11.45 uur. DE Melk VITALY is een zuivere, reine mag gebruikt worden. Die goede melk is te en gezonde melk die ongekookt verkrijgen bij DE KNIBBER CESAR, 4, Beverstraat, 4 NINOVE DE MELK VITALY komt voort van de beroemde stall*n van het Neerhol te Elene, bij Sottegem. Al de dieren zijn vrij van Tuberculose en dergelijke ziekten. Het bewijs van vrijheid van tuberculose werd dooi het Ministerie van Landbouw afgeleverd. Koopt die extra-melk bij DE KNIBBER CESAR, 4, Beverstraat, 4 NINOVE de Melk VITALY redt de zuigelingen, bevoordeeligt den groei der kinderen, bereidt een wilskrachtige jonkheid, onder houdt de kracht der ouderlingen, lenigt het uithou dingsvermogen der sportmannen, i v de zieken, steunt de grijsaards. Gij kunt dagelijks die fijne melk vinden bij DE KNIBBER CESAR, 4, Beverstraat, 4 NINOVE jlLlcleeling- oiïg-evalleii Aangenomen door de Bel gische regeering voor de verzekering tegen arbeidsongevallen volgens de wet van 24 December 1905. AT dealing- l«ven Onderneming gemachtigd bij Ko- ninlijk besluit van 1 September 1934 in uitvoering van de wet van 15 Juni 1905 Xirnnd Hypoüieekleening'eii Kapitaal 5.000.000 Ir. Reserven en waarborgen (>2 015.744.25 frs Algemeenen Bestuurder MVictor De Weerdt, 31, Fran krijklei, Antwerpen. Hoofdopziener voor het arrondissement Aalst-Ninove Hector Brur\eel Verzekeraar-Raadgever Steenweg naar Brus* sel, Meerbeke. Telefoon Ninove 360 Algemeen agent voor Ninove Albert Verhumst, Edm. De Deynstraat, 9 Ninove. 13 Maart :2aal Volksverheffing. NEA, een

Denderklok | 1938 | | pagina 2