KREDIETBANK KANADA en Vereeoigde Staten Firma Fr. De Winne V. De Wit Lange MurenN 1 N O V k\ Tel. 493. voor Mandei en Nijverheid. ANTWERPEN naar QUEBEC MONTREAL Kerk der H, Tkeresia Brusselstraat, Ninove. Orde der Goddelijke diensten ZONDAG 18 SEPTEMBER. 6 uur, gelezen mis, 7 1/2 uur. mis voor Mr Jules Van Heek 9 1/2 uur, Hoogmis. MAANDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van O.L.Vrouw en H. Theresia uit dankbaarheid 7 1/2 uur. mis voor een bijzondere in tentie. DINSDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van den H. An- tonius uit dankbaarheid 7 1/2 uur. mis ter eere van den H. An- tonius uit dankbaarheid. WOENSDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van de H. The- resia. 9 uur. H. Geestmis. DONDERDAG 6 1/2 uur. mis voor een overledene. 7 1/2 uur. dertigste voor M\v Edmond De Clereq. VRIJDAG 6 1/2 uur. mis voor Mr en Mw Frans De Samblancx en overleden kinde ren. 7 1/2 uur. mis voor twee overledenen. ZATERDAG 6 1/2 uur. mis voor Mr Charles-Louis Hernaut. 7 1/2 uur. dertigste voor Mr Leon Fransman. 's Avonds Lof om 7 1/2 uur. LANDBOUWBELANGEN Vervolg van 't eerste blad. Senator Verbist 50 jaar. Donderdag j.l. is professor Verbist 50 jaar geworden. Hij werd op 15 September 1888 te Itegen. geboren, studeerde opvoedkun dige wetenschappen en zag zich op jeugdigen leeftijd een Staats-reisbeurs in deze studiën toekennen. Van 1907 tot 1912 was hij leeraar in de gemeente Herentals. om daarna overgeplaatst te worden naar de Katholieke Normaal school van Mechelen, waar hij thans doceert. Zijn politieke en sociale loopbaan ving aan in het jaar 1920. wanneer hem de leiding van het A.C.W. (arrondisse ment Mechelen) werd opgedragen. In 1932 werd prof. Verbist als katholiek senator van Mechelen en Turnhout naar het Parlement gestuurd. Pas na 4 jaren parlementaire aktie werd hem het voor zitterschap van de Katholieke Vlaam- sche Volkspartij in handen gelegd en dit jaar kwam dan ten slotte zijn be noeming tot lid van den Hoogeren Raad voor Volksleiding. Voorwaar een rusteloos leven in dienst van ons volk. De K.V.V. van Ninove heeft een tele gram gestuurd aan den heer senator Verbist met de beste gelukwenschen en dat hij nog lange jaren aan het hoofd zou mogen blijven van de Katholieke Vlaamsche Volkspartij. STAD en OMLIGGENDE NINOVE NIEUWE NOTARIS. Bij Koninklijk Besluit van 9 Septem ber 1938 is benoemd tot notaris ter stand plaats Ninove. de heer Van den Berghe. Karei. advokaat. kandidaat - notaris, plaatsvervangend rechter in het Vrede gerecht van het kanton Nederbrakel. Hartelijk proficiat. Secretariaat voor den Leertijd, te Ninove Steenweg naar Aalst, 118. BEKWAAMHEIDSPROEVEN. De volgende leerlingen hebben ten overstaan van bevoegde juryleden uit hetzelfde ambacht en onder toezicht van een afgevaardigde van het Ministerie van Ekonomische Zaken (Administratie Kppitaal fr. IïiO.OOO.OOO Agentschap Ninove Burchtstraat, 45 Voordeelige en veilige geldplaatsingen. Alle Bank-, Beurs en Wisselzaken. Stipte geheimhouding verzekerd. van net Middenstandswezen) met wel- lukker. hunne bekwaamheidsproef afge legd. namelijk 1) Mr René Steppe, plakker-plafon- neerder te Ninove, met grootste onder scheiding (90 der punten). 2) Mr Remi Caliebaut, lood- en zink bewerker te Meerbeke, met groote on derscheiding (80 der punten). 3) Mej. EÜse Van Strythem, naaister te Outer en MM. Arthur Capeau, schrijn werker te Ninove en André Van Der Ke len, bakker te Ninove. allen met onder scheiding (70 der punten). Reeds in den tijd van grootmama, Ja. zelfs van overgrootpapa. Was er geen huisje, ver of na. BURGERLIJKE STAND HUWELIJKEN OVERLIJDENS MEERBEKE Man door tram aangereden. Op den grooten steenweg Ninove- Brussel. is Woensdag avond, rond 8,30 uur. een schrikkelijk ongeluk voorge vallen. Rond vermeld uur kwam de 65 jarige Jacobus Dubois, wonende op het ge hucht Ternat te Meerbeke. kassei legger van beroep, van zijn werk en beging de onvoorzichtigheid wat te dicht nevens het tramspoor te gaan. Ter hoogte van het gehucht «Poulk» kwam uit de richting van Ninove de electrische tram en de man kreeg een geweldigen slag. Hij werd weggeslingerd met het ongelukkig gevolg, dat hij met het hoofd voorover, terecht kwam op een betonnenpaal. Dit moet met zulk geweld geschied zijn. dat het hoofd van het slachtoffer gansch verminkt werd. Seffens daagde er hulp op en men vond den ongelukki ge badend in zijn bloed, zonder nog een teeken van leven. Geneesheer en pries ter werden bijgeroepen doch het slacht offer was om zeggens op slag gedood. De voerder van de tram moet niet het minste bemerkt hebben of geen schok vastgesteld, want hij zette zijn gewonen gang voort. Hij werd later op de hoogte gebracht van het ongeluk dat veroor zaakt was. NEIGEM Zondag, 11 September 1938, was de grootsche parochiale hoogdag, die ooit Neyghem beleefd heeft. De zoo lang verwachte dag voor ouders en kinde ren der streek. Immers, 't was de offi- cieele Wijding en Inhuldiging der paro chiale Meisjes-Zusterschool door Zijn Excellentie Mgr. Coppieters. bisschop van Gent. Een eerlijke mooie, zonnige en stille September-Zondag. Het lieve dorpje was van 's morgens in feesttooi ja. de pa rochianen hadden zich geen moeite, noch kost gespaard om de dorpsstraten langs- waar de ontvangst-stoet moest voorbij gaan. met arken te bezetten en te pal- leeren uitermate. Aan de grens der gemeenten Neigem- Meerbeke te kwaart voor vier uur, had de ontvangst piaats der vier Zusters, die hunne Blijde Intrede deden in de ge meente. vergezeld van hunne overheid. De heer Burgemeester De Proost sprak de welkomgroet en rede uit in naam van de gemeente-besturen en van de bevol king. Ja. een hartelijk welkom, een dankwoord en 'ne wensch van vele ja ren in ons geliefd Neyghem. De E. Heer Pastoor De Dijcker van Aspelare. alge- meene geestelijke Bestuurder der Kloos tergemeente bedankte in passende woorden om de zoo aangename blijken van genegenheid, van de zoo welge meende ontvangst en inkomen in de ge meente. Aan het Kerkplein werd Zijn Excel lentie Mgr. Coppieters. Bisschop van Gent afgewacht, die te 4 uur aankwam en zoo hartelijk werd ontvangen. Een plechtig Dank-Lof werd in de zoo prach tige getooide kerk gedaan door den Z. E. Heer Land-deken van Ninove met pontificale assistentie. De E. H. pastoors van Neyghem en Aspelare stonden den heer Deken ter zijde. Na het Lof kleed de Zijn Excellentie zich voor de Wijding van het Schoolgebouw en zegenend en de kinderen kruisjes gevend, begaf men zich langs de zoo mooie versierde Brus- selbaan. Overal, werden met gepaste woorden huideruikers aangeboden aan de eerwaarde Zusters. Onmiddelijk werd overgegaan door Zijn Excellentie tot dc Wijding van het Schoolgebouw, waarna Hij in openlucht op het Kloos terplein eene aanspraak hield tot de overgroote menigte, zooals Hij dat doen kan gemoedelijk tot het volk spreken, in de taal en de wenken, in een woord, in de landelijke volkstaal. Ook. 't werd door het volk nijg gewaardeerd. Eene ontvangst had plaats in de pasto rij tusschenin het maal was het de E. H. pastoor Anciau die een danktuil aan bood aan al dezen die bijgedragen had den aan de verwezenlijking van de groo te parochiale zaak. en aan 't welgeluk- ken van dien eenigen gelukkigen dag. Waarlijk, eene heerlijke bladzijde te meer in de geschiedenis van het aloude dorpje. Aan God en aan de bescherm heiligen van het Werkwerd dank en hulde gebracht aan Zijn Excellen tie. cm zijn goedkeuring, zijn milde ze gening werd in vereeniging met de Bis- schopshuide van deze dagen, hem hou en trouw toegezeid aan het Gemeen tebestuur en inzo.nderlijk aan den heer Burgemeester De Proost, om zijn beste krachten en medehulp in de moeilijke behandeling en bewerking van die prachtige parochiale zaak. aan den heer pastoor verleend, die daardoor zijn taak vergemakkelijkt heeft gezien en tot een goed en beslissend einde heeft kunnen brengen. Ook werd dank gezeid aan het Moederhuis van Aspelare. dat voor het volkskind, zulk prachtgebouw. met de moderne lokalen heeft opgericht, en zor gen zal voor kinderen en ouderlingen, de twee machtelooze uiteinden van het menschelijk leven daarbij werd ge voegd de heer Jules Birmant, ervaren bouwkundige van Ninove en van de streek, die de plan's en van huis en van schoolgebouw heeft ontworpen, zoowel dat de bewerking ervan de bewondering van allen inneemt en aan den Z.E.Heer Landdeken van Ninove, die op heden de zoete vruchten mag smaken der eerste voetstappen en besprekingen tusschen Aspelare en Neyghem om deze gewich tige zaak een lofdank aan de vier kloosterzusters, die bij hunne Blijde Intrededoor den heer Burgemeester werden ingeburgerd ze zijn van de onze en ze zijn onder ons. en zullen voor bijgaan weldoende aan allen en aan ie dereen. Ook een dank aan de aanwezi ge familieleden, aan de talrijke geeste lijken der streek, in een woord aan al dezen die bijgedragen hebben aan de zaak van dien heerlijken dag. Met de goedkeuring van Zijn Excel lentie en van het bestuur van 't Moe- derhuis van Aspelare. werd door den heer pastoor aan het Werk de bena ming gegeven van Gesticht van O. L. Vrouw van Bevingen Allen en eenieder was uittermate ge lukkig te zien hoe het klein lief dorpje van Neyghem een prachtparel te meer had gehecht aan de eere-kroon van het Vrij Katholiek Onderwijs, met al zijn vertakkingen, in het zoo bloeiend bis dom van Gent. TE KOOP SAXOPHONE SOPRANO in goeden staat. Zich te bevragen ten bureele van het blad. GEVRAAGD Bekwame stille meid. minstens 30 jaar vindt plaats in gemakkelijken dienst te gen goed loon. MEN VRAAGT TE KOOPEN Heerenhuis met poort voor ga rage of inrijpoort langs achter, in Ninove gelegen. Zich te be vragen ten bureele van het blad. Te HUREN of te KOOP fabrieksgebouwen dienstig voor alle bedrijven. Bouwgronden gelegen Doornweg er. Steenweg naar Aalst. Zich wenden Merckx, Neder- wijk, 201, Ninove. wMMt«iiiinmniiiiiiigiiin'iiiinii 'i miiinmmmmig Provincie Oost-Vlaanderen. Stad NINOVE. Commissie van Openbaren Onderstand. NIEUW BURGERLIJK GASTHUIS. Openbare aanbestedingen A. Voor het aanleggen van de centrale verwarming, enz... B. Voor de electrische inrichting. C. Voor het leveren van vier electrische liften. s/s MONTROSE 20 September s/s MONTROSE 18 Oktober s/s MONTROSE li November Vertrek uit MONACO - 21 Januari 1939 G. Coppens-Heyman, Haaltert. BOUWMATERIALEN HOUTHANDEL Magazijnen Pamelstraat, Ninove (in de oude fabriek Van Pete- gem) te \erkrijgen alle soorten fa$adesteenen, boomsche steen,vloeren schouwen, pannen, betondallen, dalles van Hennuyères, enz. Alle houtsoorten joeffers, kepers, planchers, triplex, schrijn werkerij hout, enz. Aan Voordeelige voorwaarden. Spoedige bediening. Op aanvraag verschaf ik ook alle tweede handsbouwhout aan lage prijzen. bezievfclden werden aangelegd. Deze doen wijze is goed en mag in zekere omstandighe den nagevolgd worden op voorwaarde dat de grond goed vruchtbaar gemaakt worde met voldoende ontbonden stalmest die men niet te diep cnderploegt met 40Ü tot 500 kgr. su perfosfaat. 200 tot 300 kgr. potaschsullaat en 300 tot 400 kgr. ammoniaksulfaat. 4. Ten einde 's Winters over veel groen- voeder te beschikken, raden wij aan raygrass of het mengsel raygrass-gerst te zaaien om in silo's te bewaren. Men bekomt overvloe dige opbrengsten als men vooraf 500 kgr. su perfosfaat. per hectare onderwerkt met 300 kgr. chioorpotasch en 200 kgr. ammoniak sulfaat. aangevuld door een toevoeging van 400 kgr. ammoniaksulfaat in de maand Maart van de toekomende lente. 5. In September zaait men rogge masteluir.. gerst c-n tarwe. Als hoofdbemesting bij deze graangewassen gebruike men per hectare 20.000 tot 30.000 kgr. stalmest, onder te ploegen met 500 tot 600 kgr. superfosfaat en 200 tot 300 kgr. chioorpotasch. Vooraleer tot het zaaien over te gaan zal men op den om- gepioegden akker 200 tot 300 kgr. ammoniak sulfaat uitstrooien en ondereggen. 6. Het oogenblik. om koolzaad in vollen grond uit te planten, is aangebroken. Be mest \ooraf den grond met stalmest, ploegt terzelfdertijd pet hectare 500 tot 600 kgr. superfosfaat en 250 kgr. potaschsullaat on der. Tijdens de groeiperiode doch zoo vroeg mogelijk, zal men ophakken om het onkruid te weren, in acht nemende vooraf 200 tot 250 kgr. ammoniaksulfaat tusschcn de rijen uit te strooien. DIXI. zetel der oude Burgersbank Postrek. 40.21.17. Tel. 47. Zonder de Chicorei PACHA FOTO-CLUB IRIS 3, Burchtstraat, 1ste verdiep. Ninoye. Fotoclub IRISheelt het genoegen U hieronder het programma mede te deelen voor de eerstkomende weken. Vrijdag 16 September. Oude en nieuwe le den zullen kennis maken en verbroederen. Iedereen brenge de fotos van zijn vacantie- opnan.en mede. Belangrijke mededeelingen aangaande or ganisatie - een nieuw fotosalon - een grooten prijskamp, zullen door het bestuur gedaan worden. Verder zal het de nieuwe leden vrij staan al den gewenschten uitleg te vragen over de technische zaken welke hen het meest aan belangen. Vrijdag 23 September. Den heer WIJNS. der Gevaertfabrieken. welke ons reeds vorig seizoen, zoo interessant kwam spreken, geeft een voordracht met demonstraties over de bijzonderste Gevaertafdrukpapieren. Op aan vraag een speciale demonstratie op ARTO- NA-VELOURS. Niemand ontbreke dezen avond Iedereen zal er iets kunnen leeren Vrijdag 30 September. Vrije geleide werk- avond fZie verder). Herhaling voor begin nelingen van de les over ontwikkelen door den heer De PAUW. Vrijdag 7 October. Wat is dieptescherp te Waarom gebruiken we een diaphraga Theoretische les door den heer P. BEKAERT. Te dier gelegenheid uitdeeling van een uni- verseele dieptescherptetafel. Vrijdag 14 October. «Hoe kies ik met de meeste kans van welgebakken een onderwerp voor opnamedoor den heer Lucien DE DECKER, kunstschilder. <Dcze voordracht zal een vervolg zijn van de zoo nuttige les over bladvulling). Van nu af kunnen we reeds aankondigen dat binnen kort een voordracht met demon stratie zal gegeven worden door een specia list in het BROM-OIL procédé, alsook een voordracht met lichtbeelden over Kleurfilm. Elke maand zal er een avond aan geleide werken besteed worden. Deze welke wen- schen een demonstratie te hebben over ont wikkeien. afdrukken, vergrooten. enz kun nen zich hiervoor laten inschrijven, tot op den aangeduiden avond in het lokaal. Ze hoeven hiervoor enkel hun naam met de gewenschte proef op te geven. De geleide werken zullen uitgevoerd wor den \an 20 tot 22 uren en in de volgorde waarin ze aangevraagd werden. P. BEKAERT. van 3 tot 10 September 1938. GEBOORTEN Yvonne Goessens. dochter van René en Alice Geeroms Emiel De Geyndt. zoon van Jan-Baptist en Leonia Van den Berghe Magda Penne. dochter van Marcel en Pau la Van Den Haute Yolande Cardoen. dochter van Camiel en Mariefte Dumst. Gustaaf De Prijck. 23 jaar. fabriekwerker, met alentina Arijs. 23 jaar. fabriekwerk ster. beiden te Ninove Alfons Baudewijn. 24 jaar. fabriekwerker, met Maria Leemans. 21 jaar. dienstmeid, beiden te Ninove Maria-Febronia Vande Sype. 82 jaar. kloos terzuster 1 kind van 6 maand. i"1 i' 1 11 'ii— Hieronder geven wij de welkomrede uitge sproken door den heer Burgemeester De Proost Eerwaarde Heeren. Eerwaarde Zusters. Geachte Toehoorders, In naam van Het Gemeentebestuur, van de plaatselijke Openbare Besturen, en in naam van de Inwoners van Neigern, is het voor mij Burgemeester een bijzonder genoegen en tevens eene eer op dit heugelijk oogenblik U een hartelijk Welkom toe te sturen bij de Plechtige Wijding en Inhuldiging van ons Klooster school en uwe Blijde Intrede in de Gemeente. Verleden jaar omtrent dezen tijd. was het bij iedereen een jubel, wanneer ze verna men dat onzen Eerwaarden Heer Pastoor voornemens was. eene Parochiale Meisjes school op te richten, en dat hij het Bestuur ervan wilde toevertrouwen aan de Eerwaar de Zusters van Maria Onbevlekt Ontvangen uit het zoo verdienstelijk Moederhuis van Aspelare, Aspelare dat alhier zoo dikwijls zal vernoemd worden, *t is ons goed bekend, want het ligt in ons Kanton en onze Dekenij. En zie nu. na een jaar onderhandeling en werking van allen aard. zien wij dit prach tig schoolgebouw oprijzen, dat ge straks on der de toejuichingen van het volk zult bin nentreden en bewonen, en binnen korten tijd zal alles tot goed einde gebracht worden, zul len huis en schoollokalen een prachtig een uitmaken, dat tot eer zal strekken voor het Vrij Katholiek Onderwijs. Wat zijn wij verheugd U in ons midden te mogen ontvangen. De zusters van Aspelare. die onze Meisjes school zullen besturen ziin reeds gekend, hun goede naam is hun voorafgegaan, im mers de rijpe ondervinding en de bekwame kennissen van Moeder Gérarda die sinds 28 jaren in Aspelare en in Nederhasselt met menschlievendheid en zelfopoffering de scho len in eer heeft opgeleid zijn hiervan eene verzekerde waarborg. Zij en hare medezusters zullen het Huis en de Meisjesschool tot aangroei en bloei bren gen. en de lichamelijke en geestelijke wer ken van bermhertigheid zullen er geoefend worden tot weizijn van gansch de parochie, en den weldoenden geest ervan, zal zich uit breiden over gansch de streek. Ja, de kinderen en de ouderlingen, de machtelooze uiteinden van het menschelijk leven, zullen door U met bijzondere moeder lijke bezorgdheid bewerkt worden. Wij mogen U verzekeren Eerwaarde Moe der ar. Medezusters, dat gij reeds de liefde, en -ie achting onzer bevolking en deze der omliggende gemeenten verworven hebt. De beste getuigenis hiervan is. dat er reeds meer dan 100 kinderen voor de klassen zich hebber laten opschrijven. Welhaast veriaten wij de grens der Ge meente, en wij gaan op naar de Kerk waar wij zijn Excellentie Monseigneur den Bis schop zullen afwachten, en zoo samen na een plechtig Dankiof aan den Allerhoogste ver der od te gaan naar ons Klooster. Overal zult ge blijde wezens ontmoeten, de huizen en straten in feesttooi en met vreugdespreuken bekleed. Een bijzonder woord van dank aan uwe geachte Overheid, den Eerweerden Vader Pastoor van Aspelare, en de Eerwaarde Al- gemeene Overste Moeder Antonia om hunne gewilligheid en zoovele opofferingen. Door hun toedoen is een prachtig schoolcomplex in Neigern ontstaan, dat voldoet aan al de moderne Staatseischen. Oprechten dank om dit prachtgeschenk aan onze Gemeente ge gund. Dit zal blijven voor de tegenwoordige en de toekomende geslachten in zoete herinne ring in de Huizen van Aspelare, Nederhas selt en Neigern. Duurbare Zusters, wij weten het allen De groote dichter Guido Gezeile zei het eens Kinderen wachten, kinderen hoeden Kinderen onderwijzen, kinderen opvoeden Dat is de kunst der kunsten. Dus op dezen gelukkigen en onvergetelij- ken dag, gedenken wij. het onschatbaar goel, hetwelk uwe Kloostergemeente aan onze be volking op onderwijsgebied zal bewijzen. Ook ge ziet hier rond en om U zoovele ouders en schoolgaande kinderen, die aan dit feest een openbaar karakter geven, en bewust zijn van hetgeen gaat geschieden. Wat vreugde en tevredenheid der ouders om de Bewaarschool die zal bloeiend zijn, en bij korten tijd een Te Huis voor ouderlingen en kostgangers van beide geslachten. Ja, Eerwaarde Moeder Overste en Zusters, onder ons burgelijk bestuur zult gij ten allen tijde mogen rekenen, onze medehulp is U verzekerd in uwe lastige taak voor het on derwijs onzer volkskinderen. Wij zullen me dewerken tot den vooruitgang uwer onder wijsinstellingen, en zullen trachten dat eene innige samenwerking en sterke verstandhou ding /oude heerschen tusschen ons, uw Huis en School. Neigern gaat fier op zijn Klooster En wij Burgemeester en Schepenen der Ge meente op dezen blijden stond, verklaren wij U, Moeder Gérarda - Zusters Caroline, Elisa beth en Coleta ingeburgerd en inwoners van Neigen, en wij noemen U van stonde af met eene oprechte vreugde De Zusters van Neigern. Blijf en leef lang in ons midden. Leve de Eerwaarde Zusters van Neigern. DOOR UITSCHEIDING VAN BEDRIJF Volledig smis met alle bsnoodlgheden. UIT TER HAND TE KOOP Motor 2 p. k. Zich wenden bij Ch. Schande vel, Geer- aardsbergschastraat, 57, Ninove. Er zal op Dinsdag 27 September 1938, om 11 ure 's morgens, in de raadzaal van het Stadhuis te NINOVE, overgegaan worden tot de opening der aanbiedingen voor elk der bovenv ermelde reeks werken. Deze aanbiedingen, op gezegeld papier of bekleed met de noodige formaatzegels, zul len pei aangeteekenden brief en ender dub belen omslag gestuurd worden aan den Heer Emiel EVENEPOEL Voorzitter der Commis sie van Openbaren Onderstand. Graanmarkt. 18, te NINOVE. Zij moeten ter bestemming zijn uiterlijk op 27 September vóór 10 ure. Lastenboeken en plannen liggen ter inza ge op het stadsseeretariaat. Deze stukken zijn verkrijgbaar aan den prijs van 75 frank per reeks bij de bouw meesters Jules BIRMANT te NINOVE en Jan dc BRAEY, Van Ryswycklei, 261, te ANTWERPEN, alwaar alle verdere inlich tingen te bekomen zijn. NINOVE, den S September 1938. Namens de Commissie van Openbaren Onderstand De Secretaris, De Voorzitter, V. OESPRETZ. Em. EVENEPOEL. Regelmatige dienst op Eerstvolgende rechtstreeksche vertrekken voor kabienpasagiers, Toeristen en derde klas, van WEKELIJKSCH VERTREK (Cargo alleen) met snelle vrachtschepen van ANTWERPEN naar QUEBEC en MONTREAL Vooröeeüge passagebiljetten en rechtstreek sche cognessementen voor alle bestemmin- ben in het binnenland van KANADA en VEREENIGDE STATEN, alsook voor Japan, China en Australië over Kanada en den Stil len Oceaan. JAARLIJKSCHE KRUISTOCHT ROND DE WERELD met de groote luxe-paketboot van 42350 Ton «EMFRES6 OF BRITAIN Uitgebreid programma voor andere kruistochten. Voor alle inlichtingen CANADIAN PACIFIC RAILWAY Agency (Belgium) S. A. BRUSSEL ANTWERPEN 98, Adolf Maxlan, 42, Metr of tot

Denderklok | 1938 | | pagina 2