Pe Brauwer Pe Monf Landverhuiziging naar KANADA t li /«A.-,» nog de beste. f V KERK DER H. THERESIA Brusselstraat, Ninove. Orde der Goddelijke diensten ZONDAG 24 MAART 1940. 6 uur. gelezen mis. 7 1 "2 uur. mis voor Mr er. M\v Frans Hemmerijckx. 9 1/2 uur. Hoogmis. MAANDAG 6 uur. gelezen mis 7 1/2 uur. mis voor Juffer Adèle Vander Motten. 9 12 uur. Hoogmis. DINSDAG 6 1/2 uur. mis tot geestelijk en lijdelijk welzijn der parochianen. 7 1 2 uur. mis voor Mr Arthur De Sam- blancx. WOENSDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van Sint Jozef. 7 1/2 uur. mis voor Mr er. Mw Judoeus Barbé. DONDERDAG 6 1 '2 uur. mis ter eere van O. I.. Vrouw. 7 1 2 uur. mis ter eere van de H. There- VRIJDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van den H Anto- nius uit dankbaarheid. 7 12 uur. mis ter eere van de H. Ber- lendis. ZATERDAG 6 1:2 uur. mis ter eere van O L Vrouw en H. Jozef. 7 12 uur. mis ter eere 'van O. L Vrouw van Bijstand en H Theres'.a 's Avonds Lof om 6 12 uur. IN DE KATHOLIEKE VLAAMSCHE VOLKSPARTIJ Deze rede van Volksvertegenwoordi ger Karei Fransman werd geestdriftig toegejuicht. De voorzitter bedankte bei de sprekers en verontschuldigde Z E Deken Walters welke de vergadering niet kon bijwonen. Hij deed een oproep tot het aanwerven van nog meer leden bij de Katholieke Vlaamsche Volkspar tij en besloot deze welgelukte algemeene vergadering met het gebed. en wederzijdsch vertrouwen schijnt nog niet volledig te bestaan. W ij kunnen niet nalaten er op te wijzen in de vaste hoop dat een volgende algemeene vergade ring de kentering moge gebracht hebben ten goede, ten bate van de zoo noodige eendracht en de macht onzer Katholieke Partij. Een tweede vaststelling is eene leemte aan de dagorde dezer algemeene verga dering. Ware het niet wenschelijk ook de toehoorders enkele inlichtingen te verschaffen nopens de werking dei- plaatselijke K V. V. b.v. met een jaar verslag van den Sekretaris Op dees manier kan er nog meer belang en meer nut gegeven worden aan de vergaderin gen en kan er meer interesse- opgewekt voor het partij leven. Voor de leden der K. V. V. is het ook de welkome gelegen heid om een gedacht, of een wensch. of een vraag die nuttig kan zijn onder een of ander opzicht, naar voren te brengen. Daarom ware het o. i. nuttig hiertoe de gelegenheid te geven. Deze vaststellingen worden met naar voren gebracht met het inzicht kritiek uit te brengen op het bestuur of op pei- sonen. Zij zijn slechts ingegeven door een vurigen wensch onze Katholieke Vlaamsche Volkspartij te zien groeien er. nuttig werk leveren. Heil de K. V. V. EN TOCH IS CICHOREI Secretariaat voor den Leertijd (Steenweg op Aalst 1 18, Ninovei Ten einde alle ambachtslieden, geves tigd in het Kanton Ninove. meei trouwd te maken met het doel werkwijze van het Secretariaat eiken werkdag van 12 1 2 tot Wij kunnen niet nalaten hier een paar vaststellingen neer te pennen welke wij met leede oogen telkens opnieuw moe ten doen. Is het niet jammer dat op iede re algemeene vergadering der K. V V. de Christen Werklieden schitteren door hunne afwezigheid, op een paar uitzon deringen na De Katholieke Vlaamsche Volkspartij is wel het organisme dat. in zijn schoot de drie standen groepeert, zoodat eene algemeene vergadering nor maal het afbeeldsel zou moeten zijn van hare samenstelling. Wij bekennen rond uit dat wij dit verschijnsel zich regel matig zien herhalen en het bij ons dan ook telken male een onbehaaglijk ge voelen wekt. Het komt ons voor dat de verantwoordelijke leiders der Kristen Werklieden hier wel een weinig schuld kunnen aan hebben De K. V. V. bestaat hier sedert een paar jaren naar de let ter t. t. z. dat zij ingericht werd volgens de ontvangen richtlijnen en de vereisch- ten der statuten, maar de geest van so lidariteit. de geest van het Blok van Ka tholieken. het blok vormen va;i alle standen in wederzijdsche waardeering ver en de dat 13 1 2 uur open is voor de belanghebbenden ge ven wij hieronder de volledige tekst van MINISTERIEEL BESLUIT van 30 Juni 1939 roudende reglementeermg omtrent het toekennen van premiën en toelagen voor de beroepsopleiding met overeenkomst, in de Ambachten en de Kleinnijverheid. KLOKKEKLANKEN Tegenwoordig en moogt ge u op niets meer betrouwen. Er is niets of niemand meer waar ge nog staat kunt op maken. Altijd is het geraadzaam geweest van niet voort te gaan op iemands woorden tegenwoordig kunt ge zelfs niet meer voortgaan op iemands daden, in tegen strijd met alle gangbare spreekwoorden, hoe schoon ze ook mogen Klinken. G'hebt gij daar bij voorbeeld ons Com missielid van den C. O. O., die in zijn eigen zoo geraisonneerd had. dat als de Voorzitter van de C. O. O., de peetjes mocht te werk stellen aan zijn huis dat in opbouw was. dat hij als simpel Com missielid dan zich toch wel eens de luxe mocht permitteeren van de peetjes eens doen rond te rijden met een stootkarre- ken. Maar dat was mis geraisonneerd. Want zoodra en was nog maar mijn nederig proza van de laatste maal in het peetjes huis. en dus ook door de Voorzitter van de C. O. O. gelezen, of er werd bij hoog dringendheid een vergadering bijeen ge roepen waar de handelwijze van het zich slecht gedragen hebbende hd. ten zeerste werd gelaakt. Er werd evenwel nadien overeenge komen. dat als er soms nog leden waren die wilden iets doen wat niet heeiemaal met de regels van het beroep van lid vun C. O. O. overeenkwam, zij dat ter, min ste een beetje min openlijk zouden moe ten doen hebben in 't vervolg. En 't is niet alleenlijk bij de C. O. O. dat ge U niet meer moogt betrouwen op de men- schen nu moogt ge al de veel hoogere instanciër, ook niet meer betrou begrip vormen van hetgene ons uit de lucht onder verschillende uitwerkselen kan bedreigen. God geve dat wij het spoedig als eene voorbije nachtmerrie mogen beschouwen. Intusschen moeten we de werkelijk heid durven onder oogen nemen en kun nen wij het brochuurtje ook aan onze le zers niet-Burgerwachters gerust aanbe velen met den vurigen wensch dat zij het nooit mochten noodig hebben. Tc verkrijgen in de Drukkerij Luyster- man, Koepoortstraat, 10, Ninove, aan den prijs van 2,— frank. STAD en OMLIGGENDE NINOVE PASCHEN Ter gelegenheid tot den Hoogdag van Paschen. zal het Sint Gregoriuskoor op Zondag 24 Maart, om 9 1/2 u.. in de de- kanale kerk. de tweestemmige Missa Prima» van Alfons Moortgat, uitvoeren, onder leiding van Bestuurder U. Van Driessche aan het orgel W. Van Dur- me (Koster). EMIEL EVENEPOEL 18, Graanmarkt, NINOVE Telefoon 44. Verzekeringen Brand - ongevallen le ven paarden). Geldlecningen, Schattingen Zeer voordeelige voorwaarden. Alle nuttige inlichtingen worden kos teloos gegeven. ZAKENKANTOOR ERKENTELIJKHEID Onze bevolking za! zich herinneren hoe op 17 Januari een militaire autocamion, geladen met munitie, op de Groote Markt onzer stad vuur vatte en hoe een waarachtige ramp kon vermeden worden dank zij den moed en de koel bloedigheid van een officier en een bri- J wen. Het wantrouwen zal weldra de we- I gadier, die op gevaar van hun leven in i reld beheerschen Wat zal het in het ver- I alle haast de camion hebben ontladen volg nog gaan baten van generaals of en de auto hebben gebiuscht waarbij zij a r-Ar-ia i celiik wat in de familie te hebben, als Burchtdam 41, NINOVE. Tel. 172 HUISKOLEN ANTHRACIETEN COKES EIERKOLEN UNION BRIKETTEN Vraag speciale prijzen voor afname rechfctreeksch van schip of wagon. wordt. Ge weet dat er in het begin van de mobilisatie een garde civique moest uit de grond gestampt worden. En als ge daar bij geraaktet moest ge niet binnen, dat was ook geweten Maar de kwestie was van er bij te geraken, in geval als ge nog wel binnenroepbaar waart. Regel was van natuurlijk de oud-strij ders aan die taak te zetten, die om te beginnen niet meer binnenroepbaar wa ren. tenzij mits particuliere malchance. en die daarbij al heel wat ander water- kens hadden doorzwommen. Nochtans waren er hier te Ninove on middellijk mannen te vinden, die veel liever helden werden in het burgerlijk leger dan in het soldatenleger, en die het toch hadden kunnen arrangeeren van benoemd te worden in de burgerlijke wacht, niettegenstaande hunne oproep baarheid Ge moet ten andere met mij bekennen dat het veel interessanter is van in het civiele de groote man te zijn, dan uw leven te verslijten, en te wagen, als simpele loopgravenrat. De laatste oorlog heeft dat uitgemaakt. Welnu dat schijnt ook weeral iets te zijn waar ne menseh niet meer kan op rekenen want wegens de onnoemlijke diensten die door de burgerlijke wacht tot hiertoe aan de bevolking zijn bewe zen geweest, heeft het Ministerie gevon den dat de Burgerwachters die nog dienstplichtig waren evengoed konden gaan soldaatje spelen als iemand anders, en hebben zij de vrijbewijzen doen in halen. Ik zeg het. ge moogt tegenwoordig op niets of niemand meer rekenen en als ge denkt dat ge Ons Heer bij zijn voeten hebt. hebt gij den duivel bij zijn staart. Kabouter alle viei min of meer erge brandwonden opliepen. Bewust van het gevaar dat onze stad had geloopen. en hare dankbaarheid wil lende betuigen tegenove die helden, on der het initiatief en de beijvering dat mogen en moeten wij hier wel zeggen van den heer Felix de Clercq. heeft de Nir.oofsche bevolking bij monde van den Burgemeester en gesteund door Senator De Clercq en Volksvertegenwoordiger Fransman aan de Regeering den wensch uitgedrukt dat hare redders een ver diende belooning zouden ontvangen. Tal van personen zonder het minste politie ke onderscheid, teekenden het verzoek schrift gericht aan de Regeering. En met genoegen kunnen wij thans mededeelen dat de Koning, de onder-lui tenant Raemdonck Etienne en de Briga dier J. B. Heyninck die zich opofferden, heeft vereerd met het Kruis van Ridder in de Orde van Leopold II. Dc- plechtigheid waarbij hun de eere- teekens werden overhandigd had plaats op Vrijdag 22 dezer te Moha-bij-Hoei, en het Stadsbestuur heeft er aan gehouden met een afvaardiging op deze plechtig heid tegenwoordig te zijn. BURGERLIJKE STAND van 15 tot 22 Maart 1940. GEBOORTEN De Jonghe Paul. zoon van Nestor en Christine Van Door Jeannine Waegeman. dochter van Pe trus en Joanna De Jonghe Etienne De Waegenner. zoon van Hen- ricus en Camilla Spinnael Christiane D'hondt. dochter van Victor en Hendrika Renders Beatrice Clepptdochter van Marcel en Malvina Sonck. OVERLIJDENS Doodgeboren kind LUCHTBESCHERMING Onder de hoofding Wat een goed burgerwachter moet weten verscheen deze week van de hand van den offici- eelen Monitor Heer Joris Hove. Stads ontvanger. eene zeer praktische samen vatting van de door hem gegeven lessen aan de leden der Territoriale Burger lijke Wachten van het kanton. Zonder aanspraak te maken op persoonlijke ver dienste heeft de schrijver slechts één doel beoogd de door hem gegeven stof zoo eenvoudig en bevattelijk mogelijk te ma ken onder vorm van vragen en antwoor den. Naast eene uiteenzetting over wezen en aard van het Luchtgevaar zijn er een stel praktische gegevens over de eigen lijke Luchtbescherming in verwerkt. De meeste aandacht werd echter gewijd aan de onderscheiden soorten gassen, met voor elk van hen de algemeene kentee- kens. de uitwerkselen op ons mensche- lijk lichaam en de eerste praktische hulp welke kan geboden worden. Volgen dan nog enkele raadgevingen betrekkelijk de werking der ontsmettings- Polite- en Op ruimingsdiensten. In zijn geheel genomen is het een bro chuurtje. misschien wel het eerste in dien aard. dat wij zouden kunnen noe men van vulgarisatie inzake Luchtbe scherming. Iedereen kan er iets nuttigs in vinden en zich een duidelijk omlijnd TAXIS VOORDE Tél. 331 Ninove Prachtige groote familie-voituren Alle plechtigheden Groote reizen. De grootste reisonderneming ter wereld. REGELMATIGE DIENST voor Voordeelige passagebiljettcn voor alle bestemmingen in het binnenland. Gelieve ons tc raadplegen betreffend uitwijking en U tc wenden tot Canadian Pacific Railway (Agency) Belgium N. V. 42, Mcir, 98, Adolf Maxlaan, ANTWERPEN. BRUSSEL, of tot J. VAN STEEN HEYMAN, HAALTERT. yt l .v.. V- w S1H. Vervolg ven 't eerste blad hoofden onder eikaar Onder dat opricht is er nog veel goed te maken en kan er met goeden wil ook veel gedaan worden. De rol der groepeeringen zoo van Mid denstanders ais van Burgers. Lanabeu- wers en Werklieden is dan ook hierin van overwegend belang. Niemand mag afzijdig blijven en iedereen heef: tot plicht hetzijne bij te dragen er. plaats te nemen in deze organisaties. Spreker stel de tot voorbeeld hetgene gedaan wordt bij de bakkers te Aalst De zaken van degenen die opgeroepen zijn worden ver zorgd en in stanc gehouden door dezen die blijven. Er werd hier eene daad ge steld van christene naastenliefde en van Nationale solidariteit. Het nationaal voe len en het overeenkomstig handelen i- eene noodwendigheid m der ze dagen en eene verplichting waaraan niemand zich mag onttrekken. Natuurlijk zal alles ge daan worden om. in de mate van het mo gelijke. voor zooveel zulks in de huidige omstandigheden vereenigbaar is met de vereischten van 's lands weerbaarheid, de gemobiliseerden toe te laten zelf tij delijk hun zaken te laten verzorgen Maar intusschentijd mag niemand afzij dig blijven waar het er om gaat ons hoogste goed. onze vrijheid en on ze onafhankelijkheid te helpen verdedi gen en verzekeren. Spreker besloot zijne uiteenzetting met een warme oproep tot het verstevigen der Katholieke Partii waarvan de noodwendigheid op dit oo- genbiik voldoende bewezen is en weikei rol van langsom belangrijker wordt in het staatsbestuur. paw iet Artikel eén. Het bedrag en de regelings voor waarden tot verleenen van premien aan leerlingen eri meesters en van toeiagen aan Leerlingsecretariaten en aan andere organic- men voor de \erbeterir.g van den leertijd, ziin vastgesteld als volgt. Art. 2. Het toekennen der premier, is af hankelijk gesteld van de onderteekenir.g van een leerovereenkomst, afgesloten do-r tus- schenkomst van een aangenomen Leerling- secretariaat en van de naleving der in deze overeenkomst onderschreven verplichtingen. Art. 3. De patroon verbindt zich den leerling als een goed huisvader tc behande len hem geen ander werk dan dit \an het beroep te laten verrichten hem den leer- tijd •-teisel- er. redematig gedurende ev-n tijd ruimte van twee of drie achtereenvolgende en volledige jaren te doen doormaken hom ge regeld de beroepdeergangen te doen volgen mdien deze in de streek z.ijr. ingericht, en door bemiddeling van liet Leeriingsecretari- aat en. zoo r.oodig. door den Werkrechters- r3ari te iaten beslechten. De patroon waarborgt aan z.i.in leerling het voordeel van de verschillende sociale regie- menteeringen. De patroon, die een aangenomen leerover eenkomst onderteekend heeft, mag niet. op gevaar, al de premier, onttrokken te worden gedurende den ieertijd een leerling in dienst nemen, die door eigen schuld en zonder geldi ge reden een leerovereenkomst in hetzelfde ambacht verbroken heeft of die zonder vol doende reden geweigerd heeft het eindexa men af te leggen. Art. 4. De ouders of de voogd van een minderjarigen leerling moeten schriftelijk de verbintenis aangaan hun kind of pleegkin.i te verplichten, gedurende den bedongen tijd. in de leer te bliiven hun kind of pleegkind, zonder ernstige reden noch zonder toestem- ming van het Leerlingsecretariaat, niet van patroon te laten veranderen de geschillen welke tusschen de patroons en hun kind of pleegkind zouden ontstaan, door bemiddeling van het Leerlir.gsecretanaat of desnoods van den Werkreehtersraad te laten beslechten. Meerderjarige leerlingen verbinder, zich persoonlijk. Art. 5. De Minister behoudt zich het recht voor de werkplaatsen van deger.cn. die leerpremiën genieten, telkenmale hij zulks noodig acht. te laten bezoeken, ten einde zich te vergewissen van de voorwaarden van uit voering der leerovereenkomsten. al>ock van de toepassing, ten gunste van den leerling, der verschillende sociale reglementeeringen. Art. 6. Op het einde van den leertijd zijn de leerlingen gehouden zich te onderwerpen aan een examen, tot vaststelling hunner be roepsbekwaamheid waarvan het programma door de partijen vastgelegd werd bij het af sluiten der overeenkomst, waaraan dit rr°- gramma toegevoegd is. ten einde door de Ad ministratie van het Middenstandswez.c-n te worden bekrachtigd Zij worden opgei oopon door het Leerlingsecretariaat. De Minister aanvaardt de jury en riuiot en afgevaardigde aan om de werkzaamheden tc leiden. De leden van den keurraad behalve de ambtenaars, krijgen een zitpenning van maxi mum 40 fr. per zitting van 4 uur en min, en van 20 fr. per aanvullende zitting, en daarbij de terugbetaling van hun reiskosten <2' klas se) en een gebeurlijke vergoeding voor werk- verlet <6 fr. per uur». De kosten voor grondstoffer,, gebruik van materiaal er. van lokaal, verzekering worden terugbetaald aan het Secretariaat dat ze voor geschoten heeft. De verplaatsingskosten in 3- klasse worden ook aan den leerling vergoed. De leerling die op het beroepsexamen mi nimum 6 10 heeft behaald, bekomt een Leer- brief. geviseerd door het hoold van de Admi nistratie van het Middenstandswezen. Art. 7. Een jaarlijksche premie van 120 fr hoogstens driemaal per zelfden leer ling tc verleenen. kan toegekend worden aan patroons, ambachtslieden of kleine nijveraars. die meerderjarig ziin en die door tussehen- komst van een door de Regeering aangeno men Leerlingsecretariaat persoonlijk de be- roepsopleiding op zich nemen van Belgische leerlingen. of vreemde leerlingen die Belg door optie kunnen worden deze opleiding moet de voorbereiding zijn tot een beroep, dat behoort tot den Middenstand. Het maximum-aantal leerlingen met over eenkomst dat een meester tergelijkertijd mag vormen, is twee dit aantal mag overschre den bi.i gebrek ir. de .-treek aan leermeesters of aan leerlingen in het beroep, wanneer de patroon bewijs heeft geleverd van buitenge wone bekwaamheid in het opleiden van leer lingen. wanneer hij oen voldoend getal be voegde werklieden m dienst heeft, dat de op leiding van meer dan twee leerlingen recht vaardigt. Elke overschrijding var. het maxi mum moet door de Administratie van het Middenstandswezen toegestaan worden In geval van door de Administratie van het Middenstandswezen goedgekeurde verbreking van de leerovereenkomst, wordt de premie brekend volgens het aantal maanden, dat de leerovereenkomst werkelijk uitgevoerd werd Aan den patroon kan een bijpremie ver leend. wanneer de leerling op het hooger voorgeschreven eindexamen minimum GO der punten heeft behaald Deze premie be draagt 120 frank of 180 frank, naar gelang de leertijd 2 of 3 jaar heeft geduurd het be drag wordt vermeerderd met 25 - 50 er, 75 indien de leerling respectievelijk de 7 8 en I 9 10 der punten bekomt De jaarlijksche en de aanvullende premier, worden niet verleend aar, den vader of de moeder, die de taak van opleider van hun kind hebben vervuld. Wanneer de leerling door de Administratie van het Middenstandswezen gemachtigd werd zi n leerovereenkomst in een ander werkhuis toepasselijk op de nog niet beëindigde en toe komstige leerovereenkomsten met ingang van den datum van dit besluit dat vorige ministe- rieele besluiten on rondschrijven vernietigt. voort te zetten, worden de premien verdeeld j onder de achtereenvolgende meesters in ver- ge u nog met zuit mogen oetrouv. en ca houding met het aantal maanden bij ieder van wat er door die mannen gearrangeerd hen doorgebracht. Het niet-vervullen van de onderteekende verbintenissen, kan voor den patroon het ver lies voor gevolg hebben van de premien. alsook de afwijzing van latere overeenkoms ten. Art. S. - Aan den ieerling wordt een pre mie verleend, waarvan het bedrag ai- volgt wordt vastgesteld 250 fr indien hi; de G 10 der punter, behaalt 300 fr.. 250 fr. of 400 fr.. naar gelang hij dv 7 10. 8 10 of 9 10 der pun ten bekomt. Deze premie dient oir, het aan- koopen van gereedschap of vakboeken te ver gemakkelijken. Art. 9. De Mini-ter behoudt zich het recht voor rie krachtens hooger gemelde ar tikels 7 er, 8 toe te kennen premier, te ver vangen door premien in natura namelijk ge reedschap. vakboeken of door bons waarte gen deze kunnen aangekocht worden Art. 10. Het afsiuiler. der leerovereen komsten. de controle over de uitvoering er van er. het inrichter, der eindexamens wordt waargenomen door leeriingsecretariater. die door den Minister erkend zim. Om de erkenning te bekomen en te behou den moeten gemelde leerlingsecretariaten hiernavermelde voorwaarden vervullen 1 als noodwendig erker,d zijn door den Minister, voor het aangewezen gebied en de door den Minister aangenomen statuten aan vaarden 2 minstens 7 werkende leden tellen waar var. de meerderheid bestaat uit personen d,e een ambacht uitoefenen of uitgeoefend heb ben in verband met gemelde leerovereen komsten de aanwijzing der leden moet goed gekeurd worden door rie Administratie van het Middenstandswezen hun verantwoorde- li ikheid is beperkt tot hurt statutaire op- ,ij ,cht .1 onafhankelijk zijn van andere organis men en een afzonderlijke comptabiliteit voe ren. met postcheckrekeninc op eigen naam 4 een programma van werkz.aamhcden ver wezenlijken. goedgekeurd door de Admini stratie var, het Middenstandswezen In geval van ontbinding behoort het actief van de Leerlingsecretariaten aan den Staat, die het toewijzen kan aan een gelijkaardige instelling. Art. 11. -- Aan het Leerlingsecretariaat wordt een premie verleend per aangenomen leerovereenkomst, door zijn toedoen afgeslo ten. Zij bedraagt 100 fr voor een contract van 2 jaar. 120 fr. voor een contract ar, 3 jaar Die premie wordt uitbetaald in twee maal namelijk 40 fr. op het einde van liet dienstjaar, waarin het contract werd goed gekeurd het overige, onmiddellijk nr, het geslaagd examen. Op het einde van elk dienstjaar, worden toelagen ir, verhouding tot de werkzaamheid aan de Leerlingseeretariaten verleend, om hen in staat te stellen hun taak te vervullen propaganda beroepsoriëntatie, medisch toe zicht. controle over de leerlingen, inrichten van leergangen, tentoonstellingen en wedstrii der,, bibliotheken, bijwonen van eindexamens, enz. Het bedrag dezer toelagen wordt vastge steld volgens een bijzonder Reglement, dat door den Minister goedgekeurd is en de schat ting vaststelt van de door de Leerlingsecre tariaten veroorloofde uitgaven. Art. 12. Een toelage kan verleend worden aan de Federaties der Leerlingsecretariaten, waarvan dc werkzaamheid goedgekeurd wordt door der. Minister zij wordt ieder jaar vastgesteld en dient als terugbetaling van on gedekte uitgave voorafgaandelijk goedge keurd door den Minister deze uitgaven vloei en voort uit de werking zelf der Federatie van hun Bureel en hun verschillende ('om- missies. Een toelage kan jaarlijks verleend worden aan het Landsfonds voor het Leerlingwe zen deze toelage moet dienen om dit Fond in de mogelijkheid te stellen eereleeningen toe te staan aan leerlingen met overeenkomst, met het oog op de verbetering van hun be roepsopleiding. Het bedrag eener leening mag niet hooger reiken dan gemiddeld 420 fr. het aantal lee ningen wordt jaarlijks ter goedkeuring aan den Minister voorgelegd Art. 13. -- Hooger gemelde bepalingen zijn Hf

Denderklok | 1940 | | pagina 2