Jt Pe Brauwer- Pe Monf anthracieten KERK DER H. THERESIA Brusselstraat, Ninove. Orde der Goddelijke diensten ZONDAG 14 APRIL 1940 6 uur. gelezen mis. 7 1/2 uur, mis voor Mr en Mw V ietor De Coster. 9 1/2 uur, Hoogmis. MAANDAG 6 1/2 uur. mis voor Angèle en Adèle Van der Motten 8 uur, sol. jaargetijde voor Mr Prosper De Moor. DINSDAG 6 1/2 uur. mis voor de familie Lauwers. 7 1/2 uur. mis voor overledene ouders. WOENSDAG 6 1/2 uur. mis voor Mr en Mw Alphonse Van den Driessehe. 7 1/2 uur. dertigste voor Mr Gustaaf De Jonge. DONDERDAG 6 1/2 uur. gelezen mis. 7 1/2 uur. mis voor Eerwaarde Zustei Theodorine. VRIJDAG 6 1/2 uur. gelezen mis. 7 1/2 uur. mis ter eere van de H. There- sia uit dankzegging. ZATERDAG 6 1/2 uur. mis ter eere van O. L. Vrouw en H. Jozef. 7 1/2 uur. mis ter eere van O L. Vrouw van Lombeek en H. Hubertus 's Avonds Lof om 6 1/2 uur. I LANDBOUWBELANGEN Eenige dagen voor het uitzaaien zal men nog 400 tot 800 kgr. ammoniaksul- faat uitstrooien en ondereggen. 2. Gij. landbouwers, die tot hiertoe verwaarloosd hebt uw zwakke en kwij nende graanvelden op te wekken, stelt niet uit 200 tot 250 kgr. ammoniaksulfaat per hectare aan te wenden en onder te eggen. Ge hebt nog alle kans om goede uitslagen te bekomen. 3. Tabak van goede hoedanigheid, die goed brandt en een langen glimduur heeft, die tevens aangenaam is van smaak en daarenboven een goed aroma bezit, wordt verkregen door het vetza ken aan het gebruik van beir en ver- schen stalmest, en het aanwenden per hectare van 600 kgr. superfosfaat en 400 kgr. potaschsulfaat. zoo gauw mogelijk or.dergeploegd. en door het uitstrooien, eenige dagen voor het planten, van 400 tot 600 kgr. ammoniaksulfaat zorgvuldig ondergeëgd. 4. April is de best geschikte maand voor het planten van aardappels, en wij vestigen de aandacht van onze landbou wers op de noodzakelijkheid dit jaar aan deze teelt zooveel uitbreiding mogelijk te geven De bemesting met stalmest moet heel vroeg gebeuren, maar men zal terzelfder tijd per hectare 300 tot 400 kgr. superfos faat en 200 tot 300 kgr. potaschsulfaat onderploegen. Voor het planten behoort men nog 400 kgr. ammoniaksulfaat uit te strooien en met zorg onder te eggen. Dit is voor de aardappelteelt de stikstofmest bij uit muntendheid. 5. Oude weiden brengen niet veel meer op men zal dus wel doen ze te vernieu wen van deze gelegenheid zal men ge bruik maken om per hectare 25.000 tot 30.000 kgr. stalmest onder te ploegen met 1000 tot 1200 kgr. staalslak en 1000 tot 1200 kgr. sylvinite-kainite en voor het zaaien nog 400 kgr. ammoniaksulfaat aan te wenden en goed onder te eggen, t Is het eenige middel om goed en overvloe dig gras te bekomen. 6. In den tuin mag het zaaien van al lerlei groenten voortgezet worden, maar men moet de asperges aanaarden, doch vooraleer dit werk te verrichten is het hoogst noodig per hectare 400 kgr. am moniaksulfaat. 500 kgr. superfosfaat en 500 kgr. chloorpotasch met elkander te vermengen en onder te werken. DIXI. werking gebruikt worden, behandelt do schrijver in het deel II op breedvoeiige wijze de houtbewerkingsmachines zaag-, boor- en fraismachines. schaafmachines, gecombineerde machines, enz Een werkelijk interessant werk voor schrijnwerkers, timmerlieden, en meu belmakers. waarin volle aandacht be steed wordt aan het juiste gebruik en iet onderhoud van de gereedschappen en de werktuigen. N 39 «Staal», door T. Polderman. Zeer geschikte handleiding voor zelf studie en voor het onderricht van hen die de metaalbewerking als beroep ge kozen hebben. Dit boek behandelt de ijzer- en staal- bereiding, het staal voor de constructie- en de machinebouw, de materiaalbeproe ving. een algemeene indeeling van pro ducten van de staalfabriek, staal voor werktuigen, gereedschappen en speciale doeleinden, ten slotte enkele kwaliteits- voorschriften. N 40 «Kleine Meubelen», door R. Twijnstra. Uit het tijdschrift «De Techniek» knippen wij gaarne de volgende bëoor- deeling Bedoeld als handleiding zal Kleine Meubelen groote diensten bewijzen aan beginnende meubelmakers Inderdaad, steunend op de kennis van het gebruik der gewone gereed schappen voor de houtbewerking, be- handelt de schrijver uitvoerig in dc inleiding het trekken van het hout. het lijmen, beitsen en verder afwer ken der werkstukken, benevens de ei- genschappen van enkele houtsoorten. Daarna volgt de uitwerking van 25 houten voorwerpen en kleine meubel- tjes. Alle werkstukken zijn zorgvuldig volgens graad van moeilijkheid ge- rangschikt en naast een duidelijke ge- k wot eerde werkteekening wordt tel- kens ook de perspectiefteekening en detailteekeningen gegeven benevens een uitvoerige beschrijving der achter- eenvolgens uit te voeren bewerkin gen. N 46 «De moderne Schilder», door J. A. Lammers. Dit is ongetwijfeld voor den man van de praktijd als voor den aankomenden schilder een geschikt studieboek. Ge schreven in eene begrijpelijke taal, ver handelt het uitvoerig naast de klassieke methoden, ook de moderne techniek. Zij. die hun kennis van de verfstoffen en bindmiddelen alsmede de meest gebrui kelijke en deugdelijke werkwijzen voor alle mogelijke grondmiddelen willen vergrooten. zullen er hun gading vinden. De gekleurde afbeeldingen, eene be schrijving van het letter- en reclame schilderen op een achterglas, de hoofd stukken «Gebreken in verfwerk en vei- niswerk» en «Het verfspuiten en het politoeren met ailucosematerialen zul len de schilders, die het boek raadplegen, weten te waardeeren. N 47 - 48 - 49 - 50 Practisch Leer boek der Electrotechniek door »ng. Fr. Naudts. Dit groot werk in 4 deelen is het eerste volledige, practische handboek der electriciteit in Vlaanderen versche nen. "t Is onaanvechtbaar voor wat zijn degelijkheid en volledigheid aangaat. Mogen deze boeken vele lezers tot nut en voordeel zijn De boekerij is gevestigd in het «Mid denstandshuis». Beverstraat, te Ninove. Zij is voor elkeen toegankelijk en blijft 's Zondags van 10 1/2 tot 11 1/4 u. voor middags open. De Secretaris, Marcel Van Petegem. STAD en OMLIGGENDE NINOVE Secretariaat voor den Leertijd te Ninove (Steenweg naar Aalst. 118). TECHNISCHE BOEKERIJ In het nummer van verleden week ga ven wij de lijst van de nieuwe boeken Hieronder zullen wij een beknopte bë- oordeeling over sommige dezer werken afdrukken N 20 Gereedschappen en Werktuigen voor de Houtbewerking. Deel II «Ma chinale Houtbewerking», door A. Bau- werda. Na het eerste deel. nr 19 van de boeke rij. dat een volledig overzicht geeft van de gereedschappen, welke bij de houtbe- le- EMIEL EVENEPOEL 18, Graanmarkt, NINOVE Telefoon 44, Verzekeringen Brand - ongevallen ven - paarden). Geldleeningen, Schattingen Zeer voordeelige voorwaarden. Alie nuttige inlichtingen worden kos teloos gegeven. ZAKENKANTOOR SOLO-SLiM Bij den kruidenier Madameke. geef mij een pakske chic Ja. ja. Madame, een pakske PACHA chic - Tel. 172 Burchtdam 41, NINOVE. HUISKOLEN COKES EIERKOLEN UNION BRIKETTEN Vraag speciale prijzen voor afname rechtstreekse!» van «chip of wasoa. Tooneelgilde Hoogcr Op» in feest. Al de aanwezigen staan recht en onder lui de toejuichingen spelt den Heer Minner het eereteeken op de borst van den Heer De Ruyver. Heil, Hooger Op 1 Leve onze Voorzitter De twse jongste leden der Tooneelgilde bieden aan den Heer Voorzitter, zijn prortret, dat een waar kunstwerk is. BURGERLIJKE STAND van 5 tot 12 April 1940. GEBOORTEN Wilfried De Wolf, zoon van Jozef en Hélèna Van Vreckom Erik Van Maldergem. zoon van Hen drik en Margareta Van Dvoogenbroeek. HUWELIJKEN Laurent Lemaire, 21 jaar, magazijnier, te Appelterre, en Maria De Ruyter, 18 j., kleermaakster, te Ninove. OVERLIJDENS Herman Branckaert. 4 jaar. Oude Kaai. TAXIS VOORDE Tél. 331 Ninove Prachtige groote familie-voituren Alle plechtigheden Groote reizen. VOETBAL F. C. NINOVE BAESRODE 5 - 2. Rechtbank van Koophandel te Aaalst. FAILLISSEMENT WACHTER Werkhuizen te Brussel, vragen ijzerdraaiers en halve gas ten ijzerdraaiers. Aanbiedingen schriftelijk aan bureel^ van het blad onder letters AMP. Vervolg van 't eerste blad. 300 tot 400 kgr. potaschsulfaat. Woensdag werd bij de Wed Praet, Despau- teerstraat. een Solo-Slim gespeeld door Emiel Van Brantegem. met een vierde van koeken aas, negen en acht i troefi. een zesde Klaver aas met de vier. Medespelers Arthur Ulin. Arthur Callewaert en Frans Callewaert Bij een K B werden de gulden palmen van de Leopoldsorde toegekend aan den Heer Jo zef De Ruyver, voorzitter van de Tooneelgilde «HoogerOp». Het Bestuur der Tooneelgilde beslistte dit heugelijk feit plechtig te vieren en dit heeft dan ook verleden Donderdag II April, om 8 uur 's avonds plaats gehad in het lokaal bij Mr Gustaaf Van Paepegem. Geeraardsberg- schestraat. Dc vergaderzaal was prachtig versieid. Hij- werkende leden waren aanwezig. Een groot aantal eercleden. de voorzitter van K V. V.. afdeeling Ninove. alsook nog andere Heeren. waren opgekomen om dit feest met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Aan de bestuurstafel werd het voorzitter schap waargenomen door den Heer Willem Lambrechts. Om 8 1 2 uur doet de Heer Voorzitter, ver gezeld van zijne Dame. zijne intrede in de zaal. warm toegejuicht door al de aanwezigen. Dc Heer Lambrechts wenscht den Heer Voorzitter en zijne echtgenoote welkom en drukt zich als volgt uit Het toeval hoeft gewild dat ik u. in naam van allen die hier vergaderd zijn mag be groeten. Vooraieer het woord te verleenen aan hen die de beteckenis van deze bonds, zitting zullen uiteenzetten stuur ik een woord van dank en welkom aan onze eereleden, die er aan gehouden hebben hier aanwezig te zijn en hierdoor bewijzen dat zij ook onzen Voor zitter lief hebben en in ons bondsleven willen deelen. Onze gedachten gaan ook naar onze leden, die opgeroepen werden en die op dit oogen- blik misschien ergens in een schuur oi zaal hun stroozak openspreiden of zitten te den ken aan hun huis en die hier niet kunnen aanwezig zijn. Daarna verleent hij het woord aan den Heer August M inner, ondervoorzitter der Tooneelgilde. Mijnheer de Voorzitter. Mevrouw. Mijnheeren. Geachte Medeleden, De Gilde viertzouden wij dezen avond kunnen schriiven boven deze feestvergadering. En inderdaad. Wij vieren thans onzen geachten Heer Voorzitter Jozef De Ruyver, bij gelegen heid van de onderscheiding die zijn Majesteit Koning Leopold hem heeft willen toekennen. Tien iaar lang heeft onze gilde het blij\ en volhouden en we hoeven het hier niet onder stoelen of banken te steken, dat deze spanne tijd. doorgebracht in werking en uitbreiding, in opbouwende daden en feiten, vooral mo gelijk gemaakt zijn door den Heer De Ru.v- ver. die de vele lange jaren sinds zijn Voor zitterschap, het beste van zijn krachten heelt veil gehad voor Zijn maatschappij. Mijnheer dc Voorzitter, we kunnen U niet zeggen hoe dankbaar we U zijn voor alles wat ge steeds voor onze gilde hebt gedaan en wanneer U thans de gulden palmen van de Leopoldsorde zijn toegekend, wanneer deze vleiende onderscheiding U te beurt valt, dan ze°cen we volmondig dat het oververdient is en voegen wij er onmiddellijk aan toe. dat dit bh.ik van waardeering voor Uw onver moeid werken ook afstraalt op ons. bestuur leden en leden van Uw maatschappij Hoo- ger Op Kijk rondom U hoe blij de aangezichten van uw leden thans glunderen. Merk op hen.' ieder van ons waardeert en beseft de eer aie hun in uw persoon te beurt valt. Dezen avond voelen wij ons allemaal als waren we zelf gedecoreerd, alhoewel we natuurlijk ten volle beseffen dat de verdiende onderscheiding gaat' naar Uw persoon, naar Uw werking. wijzen voor uw Het verheugt ons zeggen we, hier het woord te mogen voeren om U in aanwezigheid van de heeren eereleden en leden, te zeggen hoe gevleid wij ons allen ZELF gevoelen te zien en te ondervinden dat persoonlijke verdiens ten naar waarde worden geschat. Wij JUBELEN om uw eereteeken omdat wij weten dat gij het waardig dragen zult en dat ge. niettegenstaande deze flinke on derscheiding. m de toekomst niet zult ver- poozen te ijveren en te arbeiden voor onze tooneelmaatschappij. dat Gij onzen naam Honger Opsteeds zult blijven behouden tot uw leuze, en onze gilde naar waarheid steeds beter en Hooger Op zult weten te lei den. Wanneer we deze feestzitting runnen -iou- den. zelfs in aanwezigheid van de heeren die ons als eereleden thans willen steunen, moe ten wij dit feit ook voegen bij het biian van UW actief, moeten wij ook erkennen dat het. «dank aan U» is, dat onze gilde voortaan bogen mag op den steun van buitenstanders die ons >arnen met hun milde bijdrage ook hun sympathie willen I etoonen. Hier vermelden, alles wat gij reeds voor ons hebt gedaan, zou ons veel te verre lei den. Wij wenschen dit niet in het oneindige te rekken, omdat we weten dat gij het prin ciep huldigt, dat de rechter hand niet weten moet wat de linker steeds doet. Het zij me alleen toegelaten U hier in eene ontroerde hulde, op de borst te spelden de gouden palmen van de Leopoldsoide. En nu om te eindigen, Mijnheer de Voor zitter. weze het me toegelaten. U in naam van het bestuur, met deze onderscheiding, van harte proficiat te wenschen. Na deze prachtige rede, die nogmaal warm werd toegejuicht, bieden twee werkende le den. Meiulfers Branckaert en Schouppe. prachtige bloemen aan Mevrouw De Ruyver en den Heer Voorzitter. In korte maar roe rende woorden brengt Mejuffer Branckaert ook hulde aan den Heer De Ruyver en vooral aan Mevrouw De Ruyver. Daarna verleend den d. d. Voorzitter het woord aan den Heer Marcel De Paepe. Mijnheer de Voorzitter, Mevrouw, Mijnheeren, Geachte Medeleden. Op mijn beurt heb ik hot genoegen om meer speciaal in naam van onze leden -• het woord te mogen nemen om U, mijnheer de Voorzitter, van harte te feliciteeren. In lange bewoordingen wil ik het niet doen. omdat wij meenen dat wat uit het harte komt. geen lang betoog behoeft en omdat wij weten dat de meest-rechtzinnige gevoelens met de eenvoudigste woorden woiden uitge drukt. Uw leden. Mijnheer de Voorzitter, wen schen U door mijn mond proficiat en zeggen U tevens hoezeer zij er allen van overtuigd zijn dat de gouden medallie der Leopolds orde U door Zijn Majesteit de Koning toe gekend, oververdiend is. Tot staving daarvan zal het volstaan eerst en vooral het nut aan te toonen van de wer king van uw tooneelmaatschappij en nadien er op te wijzen dat voor onze tooneelgilde een goede, oen beste voorzitter is en blijft. Het nut van een tooneelmaatschappij dan gaat heel wat verder dan het element ver maak dal er gewoonlijk aan verbonden is. Een tooneelmaatschappij heeft een opvoedend doel eerst en vooral, voor wat aangaat de le den onder mekaar en naderhand, wat betreft de toeschouwers. In een tooneelmaatschappij en dan vooral bij ons. Hooger Op leven minder-ontwik- kelden nevens meer-ontwikkelden en het spreekt toch van zelf dat deze taaisten van hun beste gaven als automatisch mededoelen aan hun minder-bedeelde medeleden. In een tooneelmaatschappij krijgen de le den eerst, het publiek achteraf, als ik het zoo zeggen mag. het noodige onderricht om be schaafd te leeren spreken en handelen, om die dosis voornaamheid op te doen die het kenmerk is van den wel-opgevoeden mensch. om zich te leeren bewegen in het publiek, tusschen de menschen waarmede ze moeten omgaan, krijgen ze ten slotte een zeer uit- gebveiden kijk over de nationale en vreemde letterkunde althans de tooneelletterkunde. En zich op een gemakkelijke wijze kunnen voordoen is een noodzakelijkheid van aller- eersten rang. Daarover zijn ook de weten- schapmenschen overtuigd want lazen wc dezer dagen niet in de kranten dat. naar aanlei ding van de maturiteitsexamen aan onze uni versiteiten de heeren examinatoren er met spijt den nadruk oplegden hoe links en on beholpen het meerendeel der recipiendi zich in uitspraak en houding hebben voorgaan. liet is niet vermetel te beweren dat eenige jaren actief lidmaatschap van een tooneel gilde aan dit euvel stellig een einde zouden hebben gesteld. F,n ook in deze zware tijden heelt een too neelmaatschappij een voorname rol te spelen. Wij kunnen het uitdrukken met deze gevleu gelde phrase De nood van het bmnenland- sche front op een degelijk peil te helpen hou- den. Dit alles samengenomen ook aan nu laatste heelt U reeds een zeer actief deel ge nomen wijst er voldoende op. me dunkt hoe nuttig en noodzakelijk de werking van een tooneelmaatschappij blijkt te wezen. En de leiding, het voorzitterschap waar te nemen over zoo'n gilde en haar werking, is dan ook niet alleen een eerepost. maar veel eer een zware taak waartegen niet iedereen is opgewassen. In de vele jaren die wij hier allemaal aan tooneel hebben gedaan of leden zijn ge weest van andere Maatschappijen hebben wij ten overvloede kunnen ondervinden, hoe zelden een voorzitter voldoet aan de werke lijke eischen door zijn ambt gesteld. Een voorzitter immers een goede al thans zit niet alleen voor, 't is te zeggen, leidt niet alleen de bestuurs- cn gewone ver gaderingen. of vergenoegt er zich niet mee at tn toe den leden op een pint te vergasten, om al zijn werkdadigheid daarbij te bepalen. Neen. een goede voorzitter is eerst en vooral het eerste en het beste lid van zijn Maat schappij. En dat is het juist, dat wij in lmijnheer de Voorzitter, hebben gevonden. Steeds de eer.-te en de laatste in de bres. nooit teveel wanneer 'net om onzen tooneelbond gaat en onze leden zullen steeds voor oogen blijven houden hoe gij. door uw voorbeeld want is de minste onder ons U niet gelijk en even lief aL het eerste bestuurlid hoe gi.i- door uw voorbeeld, zeg ik. steeds ons allen nebt aangespoord tot samenhoorigheid. tot onder linge vriendschap en onderling dienstbetoon. En ook onze eereleden kennen U aldus. Hun aanwezigheid hier is trouwens een der be korf in ontvangst vanwege den Heer G. Van Paepegem. Daarmee verklaart den Heer Lambrechts de officieele kant van de feestzitting als ge ëindigd en wordt het feest voortgezet in ge zellig samenzijn. Lezing werd nog gegeven van talrijke telegrammen en gelukwenschen. Een prachtig en wel geslaagd feest. «De Donderklok» biedt hare beste wen schen aan den Heer Jozef De Ruyver voor zij ne onderscheiding en hoopt dat hij nog lang in volle gezondheid aan aan het hootd van de Tooneelgilde Hooger Op zal mogen blijven. werkkracht en uw initiatief en zij lijk wij zullen U ten stelligste naar waarde weten te schatten, omdat zij lijk wij. weten welk waarlijk prachtig mensch ge steeds zijt geweest. Rond voor de vuist, het vrije woord steeds openhartig op de lippen, maar met een vas ten wil steeds gericht op uw eervolle, maar vaak ondankbare taak en met een hart van het zuiverste goed. Dit laatste mijnheer de V oorzitter hebben velen onder ons. aan den lijve kunnen on dervinden en al uw leden hebben dan ook de ze eenige. deze schiterende gelegenheid te baat willen nemen om U te danken voor alles wat gij reeds voor hun zeil en voor onze ge liefde Maatschappij hebt bewerkstelligd. Ik zou hier nog kunnen spreken over de vele moeiliikheden die in het. tienjarig be staan van onze gilde, uw aandeel zijn geweest, maar waarom zou ik een vuiltje werpen op deze feestvierende atmosfeer. Wanneer vele zwarigheden thans zoo hopen we - van de lucht zijn weten we allen te zeer dat gij voor al daaraan uw beste krachten hebt gewijd. Daarom is het dan ook dat wij U dit ge schenk wenschen aan te bieden, met de war me genegenheid van al uw leden. Laat ik er U op wijzen, Mijnheer de Voor zitter, dat al dc onkosten voor dit en de an dere geschenken gedragen werden, samen door alle leden zonder een enkele uitzonde ring. dat hoe slecht de tijden ook zijn - geen enkel lid geaarzeld heeft om mild bii te dragen in de samenstelling van de benoodig- (ie fondsen en kleine en groote giften zijn werkelijk voor ons, bestuurleden en voorze ker voor U zelf. gegeven in een ontroerende eendrachtigheid en vriendschap voor uw per soon. Wij vertrouwen. Mijnheer de voorzitter, dat ge al door deze foto zult gelieven te zien. de waarachtige genegenheid die wij allemaal en onverdeeld U toedragen en wij hopen dat z.e in uw huiskring een plaatsje krijgen zal waar u zc dagelijks zal kunnen zien en waar het voor ons zal getuigen van onze eerbie dige vriendschap en dankbaarheid. Mijnheer de Voorzitter, Mevrouw. Mijnhee ren en geachte Medeleden, ik eindig met den kreet uit ons aller naarn Heil Hooger Op» Leve lang onzen Voorzitter Deze rede werd warm toegejuicht. Diep ontroerd neemt den Heer Voorzitter De Ruyver het woord. Hij bedankt hartelijk voor het prachtig geschenkt hem aangeboden. Hij is ook gelukkig dat men in deze hulde zijn echtgenoote heeft rnedehuldigd, want zegde hij Wanneer het binnenlandsch mini sterie goed samenwerkt met het buitenlandsch ministerie, dan mag men verzekerd zijn dat er weinig of geen moeilijkheden zullen op duiken. Hij dankt al de aanwezigen en ver- klaart dat hij het beste van zijne krachten zal geven om de Tooneelgilde Hooger Op nog meer en meer te doen groeien en bloeien. Warm toegejuicht neemt hij een bloemen- Zelden heeft de uitslag van een wedstrijd zoo onzeker geweest als deze, en de afwezi gen zullen het zeker betreurd hebben want het was. naar onze meening, de meest sportie ve strijd van het gansche seizoen. Was het te wijten aan het mooie lenteweer We weten het niet, maar in elk geval Ninove draaide van in het begin slechts au ralenti terwijl Baesrode er met kracht vandoor ging en dan ook het eerste punt wist te netten. Amper zes minuten nadien wist Jefken De Jonghe het spel gelijk te stellen. Wauters gaf ons voorsprong, zoodat gedraaid werd met 2 - 1. Het meest spannende gedeelte begon pas na de rust. en wat te voorzien was gebeurde. Op ontsnapping wist Baesrode n° 2 aan te teekenen. zoodat alles te herbeginnen was. We moeten zeggen dat totdantoe de gan sche ploeg onder haar gewoon peil speelde, maar onze mannen, het gevaar inziende, ga ven een beetje meer gaz en Wauters wist via zijr. maag opnieuw te doelen. Hierop scheen Baesrode ingedrukt, en toen kort hierop aan j Ninove een strafschop werd toegekend, was I de taart gebakken, want Wauters wist er nog een punt bij te doen zoodat de einduitslag 5 - 2 was. We durven gerust zeggen dat deze uitslag eerder voor ons gevleid was, en Baesrode niet verdiende te verliezen met zulk een doelver- schil, afgaande althans op de prestatie van onze mannen verleden Zondag. In de verdediging deed de afwezigheid van Merckx zich gevoelen, bijzonder waar Lefè- vre als back moest optreden, en dit na maan denlang deze plaats niet meer bekleed te heb ben. In de halflijn speelde Maurice De Cooman zijn flauwste wedstrijd. We onthouden van hem alleen het nemen van een strafschop, op voorbeeldige kalme wijze binnen geschoten. Als we zeggen geschoten is dat niet over dreven. want de keeper van gelijk welke club die ooit zoo een obus op zich zal krijgen zal aan den lijve ondervinden dat het werkelijk een straf schop was. In de voor- en halflijn werden een paar interessante proefnemingen gedaan met jon ge spelers, van dewelke we hoofdzakelijk Pensis en Jan Minner onthouden. Beiden die nen gevolgd te worden, want er zit voetbal- stof in. Daarmede is het kampioenschap, voor wat het officieele betreft, afgeloopen. We komen op de tweede plaats met 2 punten achterstand op Geeraardsbergen .Zoo gauw we in het be zit komen van de rangschikking zullen we deze laten volgen met een beetje commen taar. Voor de liefhebbers is er goed nieuws Primo K. A. V. Dendermonde kan het niet slikken dat ze twee maal door ons werden afgespeeld en vroeg ons een beroepen spel op ons plein, op een datum waarop ze over hunne gemobiliseerde spelers zouden beschik ken. Dat schijnt te gebeuren op Zondag 21 April, en liet beloofd een spannenden strijd te worden. In elk geval, als Dendermonde met zijn beste ploeg komt, en we willen winnen, zal het er spannen. Verder werd nog een match afgesloten met F. C. Ath, eens hier en eens ginder, wat nog een schoone wedstrijd zal geven, want Ath is een van de beste ploegen der provincie Henegouwen. Bij vonnis van 9 April 1940 verklaart de rechtbank het faillissement open, ingevolge zijn bekentenis, van sieur DE WIT Vital, handelaar in hout, kolen en bouwmaterialen, Lange Muren. Ninove bepaalt het tijdstip der schorsing van betaling op 9 October 1939. Rechter-C'ommissaris Mr Clement DE VLEESC'HOUWER, plaatsvervangend rech ter Curator Mter Felix BEECKMAN, advo caat te Ninove. De verklaringen der schuldvorderingen, ge staafd door de bewijsstukken, moeten worden ingediend ter griffie binnen de twintig dagen vanaf den datum van het vonnis. De sluiting van het verbaal van nazicht der schuldvorderingen is gesteld op DONDER DAG, 9 MEI 1940, te 11 uren 's voormiddags de bepleitingen omtrent de betwistingen op DINSDAG, 28 MEI 1940. om 9 uren 's voor middags, telkens ter voormelde Rechtbank. Voor gelijkvormig uittreksel De Curator Felix BEECKMAN. wordt gevraagd. Ook voorwaarden voor kuischen en onderhoud van grachten. Zich wenden ten bureele van 't blad.

Denderklok | 1940 | | pagina 2