17 GEMEENTERAADSZITTING Di' zitting bcgt.i Dmsd; .or.d te 20 uit /eer stipt Zekere oelaigstelling 111 d<' publiek* omheining Dhr Hubert Wachtelaer. die op post is wmdi dooi iedereen gefeliciteerd om zijne genezing Dhi Cornells alleen is afwezig. Het lane en behendig verslat, dei vo ige zitting wordl zoiuler opmeikmgen „oedgekeUl il 1. - Grondafstanden op Kerkhot D'. .tanvraeen ingediend dooi M\\ De Donder Fr.ui'-isca Mr C\riel Muylaert Mr Remi D'Hondt Mi Kalei Steppe Mr Jules Lievens woid-Mi goedgekeurd met 12 stemmen 2. Advies inrichting autobusdienst Lezing w ordt gegeven van een sein ij- ven van bet Provinciaal Bestuur waar bij den Raad aanzocht wordt advies uit re brengen ovei de inrichting eener aut buslijn van Nederbrakei over Maria Lierde. Ophasselt. Voorde naar Ninove. De dienst zai uitgebaat worden door M\v Wv.» De Vos uit Nederbrakei. Mr Van Trimpont Ei is geen enkel bezwaar binnen gekomen Zijn er op merkingen te maken Mr Van Vaerenbergh Feitelijk komt het neer op eene formaliteit ter her nieuwing of bevestiging van eenen be- -taanden toestand Mr Van Trimpont Ja. Mr Vanden Berghe Kunnen wij niet aandringen op het aanleggen eener lijn \Tnovc-Nederbrake 1 -Rcïnse Deze heeft na de Bevrijding bestaan. Ze had zeei veel nut. Mr Van Trimpont —Mogelijk, maar dat gaat onze bevoegdheid te buiten als mede onze dagorde Mag ik ter stem ming leggen Goedgekeurd met 32 stemmen. 3. Inrichting taxidienst met stand plaats op openbaren weg Mr Van Trimpont Het gaat over eene vraag ingediend door den heer Jozef- Alois Stevens, taxi-uitbater, gedaan in gevolge een nieuwe reglementering. Di gemeente mag dit toestaan voor een ma ximum van 3d jaar. We moeten alleen maai over het princiep stemmen. Het College heelt geen bezwaar in te bren gen tegen die vraag. We maken alleei maai voorbehoud omdat de vraag g< ilaan is om die standplaats te mogen op ichten voor het huis nr 23 van den Buivhtdam Ons verkeersreglement zai hiei den voorrang hebben. Mr Fransman En indien de stand plaats opgericht wordt op de Moere- manspiaats. zal het College den voor rang niet geven aan stadsgenoten Mr Van Trimpont Natuurlijk. Mr Van Vaerenbergh Volgens mijne bevindingen bij nazicht van het dossier moeten we niets anders doen dan ad- viseoren of we. ja dan niet. aceoord gaan dat Mr Stevens een taxidienst me; standplaats op den openbaren weg mag oplichten. De vest zal naderhand gere glementeerd worden. Mr Van Trimpont Juist Ons ant woord bepaalt niet waar het gebeuren rtan of moet. De Moeremansplaats blijkt daar geschikt toe. Mr De Riemaeoker !n Ninove beper ken de geschikte plaatsen zich eenvou dig tot Moeremansplaats en stationplein Andere mogelijkheden komen niet een-, m aanmerking. Goedgekeurd met 12 stemmen. 4. Vergunning taxidienst zonder standplaats Mr Van Trimpont Hier gaat het om eene vraag ingediend door den heer Re- mi Arijs. De standplaats is zijn private garage zelf. maar. ingevolge de nieuwe reglementeering. moet hij eene vergun ning hebben om taxidienst te kunnen doen. Mr De Riemaecker Hoeveel vergun ningen zijn er reeds gegeven Mr Van Trimpont Nog geen enkele tot op heden. De vragen van de heeren Stevens en Arijs zijn de twee eerste die ons gedaan werden. Goedgekeurd met 12 stemmen. Hierop geeft dhr secretaris lezing van het ontwerp tot reglement. Het gaat over een model-ontwerp van reglementeering. Geen enkel concrete oplossing wordt erin voorzien. Mr De Riemaecker Heeft het Sche pencollege concrete voorstellen te doen? We kunnen toch geen model-ontwerp zonder cijfers goedkeuren. Mr Violon We zouden eerst inlichtin gen moeten hebben. Mr Van Trimpont Dan zouden we moeten verdagen. Mr Van Vaerenbergh Wat gebeurt er elder;; Hebt gij nagegaan welke prij zen en cijfers men in andere steden voorop zet Mr de secretaris Ik veroorloof mij uwe aandacht erop te vestigen dat men reed- begonnen is met te bekeuren. Mr Van Trimpont Er is misverstand. Wc beperken ons tot het princiep van het toestaan echel vergunning lot uit bating van eenen taxidienst zonder standplaats IV reglementeering zal vol gen. Mr De Ville De reglementeering zou toch moeten samen gaan. Mr De Riemaecker Ik stel vast dat tiet schepencollege zelf niet weet wat tiet wil. Mr Van Trimpont Toch wel. Mr Fransman We hebben het toch zoeven gehooid. Mr Van Trimpont Ganseh dit punt moet verdaagd worden voor nader on derzoek. Mr De Riemaecker Is de aanvrager daar niet door benadeeligd Mag hij intusschen als taxi-uitbater werken Mr Van Trimpont Strikt genomen van niet. Mr De Riemaecker Is dat redelijk Mr Van Trimpont We zullen de kwes tie ten spoedigsten op haar punt zetten, en het geval volledig heronderzoeken. 5. Kasverslag C. 0. 0. 4e kwartaal Dhr secretaris geeft lezing der cijfers. Mr Van Vaerenbergh Volgens inzage van het dossier blijkt de zaak in orde Goedgekeurd met 12 stemmen. 6. Kasverslag stad 4e kwartaal Dhr secretaris geeft lezing der cijlers. Dhr Van Vaerenbergh Ik heb het dos sier onderzocht. De zaak blijkt in orde te zijn. Goedgekeurd met 12 stemmen. 7. Lijnrichting Outerstraat Mr De Ville De zaaK is gisterenavond besproken geweest voor de Commissie van Openbare Werken. De plannen der verbeteringswerken werden algemeen goedgekeurd. Mr Fransman heeft opmei kingen geuit betreffende den achteruit bouw naar gelang de verbouwing in de Outerstraat. We gaan aecoord met zijne opmerkingen. Ons plan zal gewijzigd worden in den zin van het voorstel ge daan door dhr Fransman. ORDEMOTIE Mr De Muyter Nu we een punt be- spieken dat binnen de bevoegdheid valt van den sehepene van Openbare werken, wil ik. bij ordemotie, de gelegenheid te baat nemen om zijn bijzondere aan dacht te trekken op eene hoogdringende kwestie. Er worden thans werken uit gevoerd aan de Pollarestraat. Heelt de heei sehepene er kennis van dat de bui- lijk na hunne plaatsing doorbreken en inschieten. Mr De Ville Dat is niet mogelijk. Ik ben ginder persoonlijk in den loop der week geweest en heb niets abnormaals bemerkt. Mr De Muyter En nochtans is mijne opmerking gegrond. Ga zien Ik heb net persoonlijk nagegaan Mr De Ville De buizen werden noch tans door specialisten onderzocht en hun weerstandsvermogen gekonti ui eer d Mr Fransman Werden die proefne mingen ter plaatse gedaan M: De Ville Neen. In laboratorium Mr De Muyter Wie houdt er toe zicht op de werken Mr De Ville Mr Petrus Van Impe. bediende op het stadhuis. Mr Fransman Op de algeheele gang der werken Mr Van Trimpont Neen alleen maai op de prestaties van het werkvolk, t.t.z. voor het opnemen van de werkuren. Mr Fransman Maai dal is geen toe zicht in den zin waarin wij het ver- stcicin Mr Van Trimpont Dit wordt uitgeoe fend dooi den ingenieur. Mr Fransmas Is die regelmatig ter plaats Mr De Ville Die is er toch reeds ge weest. Mr Van Trimpont Wij nemen goede nota van hetgeen er ons hier ter kennis gebracht werd. Ik dank den heer De Muyter voor zijne mededeeling. Als een raadslid dergelijke feiten bestatigt of verneemt is het natuurlijk zijn plicht ons ervan te verwittigen. OUTERSTRAAT Mr Van Trimpont - We komen dus terug naar het punt dat we zoeven behandel den. Ik leg de kwestie ter stemmen met dien verstande dat er rekening gehou den wordt van het tegenvoorstel van dhr Fransman. Goedgekeurd met 11 stemmen bij 1 onthouding. Mr Van Trimpont R.eden der onthou ding. Mi De Riemaecker Mr De Riemaecker Ik heb niet neen gestemd omdat de uitvoering van ver beteringswerken aan de Outerstraat ene dringende noodzakelijkheid is. Ik heb niet ja gestemd omdat ik nogmaals de aandacht begeer op te vestigen dat het gebrek aan grondplan ons niet toelaat uwe voorstellen en beheer met kennis van zaken te volgen. (Je hebt met deze opmerking tot nu tot steeds gelachen. Ik meen dat het schepencollege sinds het incident op den st( enweg van Aalst groen zal lachen. Mr Van Trimpont Allo. 7.e lachen wel met het ganzenspel! ik ipoet u ook steeds hetzellde antwoorden. Bij gebrek aan technicus kunnen we u geen voldoening geven. Mr De Riemaecker ln het Evangelie staat er ergens te lezen vraag en ge zult verkrijgen Mr Van Trimpont En ook blijf klop pen en men zal U opendoen Ik ken ook het evangelie, hoor (Algemeen ge- liyh l 8. Herstellingswerken Outerstraat Mr De Ville Er is dus een voorstel voor het aanleggen eener nieuwe straat. Het dossier ligt ter inzage. In de Com missie van Openbare werken werden de voorziene werken goedgekeurd. Mr Van Vaerenbergh Ik dring aan op speciale voorzorgsmaatregelen aan de grensscheiding met de gemeente Ou ter. Gelet op den schandaligen staat der wegenis op die gemeente riskeeren we nuttelooze werken te zien tegen de grensscheiding niet de gemeente Outer. Mr Van Trimpont We houden daai rekening mee. Goedgekeurd met 12 stemmen. 9. Begrotingswijziging C. 0. 0 Gewone Dienst Mr Van Trimpont Het gaat om eene eenvoudige formaliteit. Mr Van Vaerenbergh Ik heb de zaak nagezien. Ze blijkt in orde. Goedgekeurd met 12 stemmen. 10. Begrotingswijziging C. O. 0. Buitengewone Dienst Mr Van Trimpont Idem als voorgaand punt. Mr Van Vaerenbergh Ik herhaal mij ne voorgaande verklaring Goedgekeurd met 12 stemmen. 11. Kerkfabriek H. Theresia Mr Van Trimpont Het gaat eenvou dig om de goedkeuring der plans der uit te voeren werken. Die zaak blijkt ons in orde te zijn. Goedgekeurd met 12 stemmen 12.Begroting 1948 Voorlopige Twaalfden Mr Van Trimpont Daar het budget van 1943 nog niet besproken en gestemd werd. zo moeten we kredieten stemmen om in de loopende uitgaven te voorzien Mr De Riemaecker Mogen we de re den vernemen der vertraging van het voorbrengen van de begroting. Mr Van Trimpont De begroting zelf is opgemaakt. Maar zoals ge het zelf voorhoudt in uwe vraag is het enkel het voorbrengen waarvoor er vertraging is. Die vertraging vindt hare oorzaak in onderrichtingen van Ministerie en Pro vincie. De secretaris Het drukwerk is eerst deze week aangekomen. Mr De Riemaecker Zal er iets gewij zigd worden aan de manier zelf van het voordragen en opmaken der begroting Mr Van Trimpont Zeker. Naar ik ver nomen heb wordt de oude werkwijze voor sommige posten, de belastingen b. v. volledig gewijzigd Het is dus onze schuld niet dat we vandaag zoo moeten handelen. Goedgekeurd met 12 stemmen. 13. Electriciteitsdienst Aanrekening kosten aansluiting Mr De Weghe Het is thans geweten dat we voor het jaar 1946 een batig sal do hebben. Voor 1947 zijn de vooruit zichten niet goed. We hebben af te re kenen met de afschaffing der huurgel den van de compteurs. hetgeen op zijn eigen een verlies van 107.006 frank ver tegenwoordigt. We stellen voor om dien post goed te maken voortaan den kost prijs in rekening te brengen van de aansluiting bij het net. Mr Van Vaerenbergh Hoeveel aan sluitingen hebt gij gemiddeld per jaar. Mr De Weghe Zeker weet ik het niet. Dat hangt af. Mr Van Vaerenbergh Welke prijs voorziet gij gemiddeld per aansluiting Mr De Weghe Een gewone aanslui ting kost 2 a 300 fr. Mr De Ville We mogen ons aan eene vermeerdering van aansluitingen ver wachten gedurende 2 a 3 jaar. van zodra er zal mogen gebouwen worden. Mr Van Vaerenbergh Dit neemt niet weg dat het niet ernstig is te beweren dat deze verplichting kan en moet aan gewend worden om een verliespost van 107.000 frank per jaar goed te maken. Mr Fransman Ik stel voor het voor stel van Mr De Weghe gedeeltelijk aan te nemen en gedeeltelijk te verwerpen. Ik oordeel dat de stad de verplichting heeft bij iedere inwoner het licht aan huis te brengen. Dit is eene noodwendig heid geworden van den tijd. Dit moet kosteloos geschieden in de toekomst, ver mits het zoo was in het verleden. Wat •de aansluitingen voor den bedrijfs stroom betreft het is niet onredelijk den kostprijs ervan te doen dragen door den aanvrager. Mr Van Trimpont Het princiep dat dhr Fransman uiteengezet heeft kunnen we bijtreden. Het is echt democratisch. Ik wil er uwe aandacht nochtans op ves tigen dat een goed beheerder ervoor moet zorgen dat zijn rekeningen kloppen Mr De Riemaecker De vaststelling die we destijds deden valt thans juist uil. Haddet gij gedaan gelijk overal el ders dan zoudt ge nu uwen toevlucht niet moeten nemen tot lapmiddelen. Mr Van Trimpont Lapmiddelen zijn dat niet. We zullen ons kunnen gemak kelijk aecoord verklaren met het tegen voorstel van dhr Fransman. .Vlr De Riemaecker Kunt gij ons nu reeds mededeelen om welke bijzondere reden de uitbating voor 1947 definitair zal zijn. Mr Van Trimpont De herstelling van het net en van het materiaal valt kolossaal kostelijk uit. Mr De Riemaecker Met andere woor- deln ge hebt nooit voorzien dat uw net eens zou versleten zijn en dat uw mate riaal zou moeten vervangen worden. Mr Van Trimpont We zulllen het plan van 10 jaren geleden eens nazien Daar zijt gij zeker niet op de hoogte van Mr De Riemaecker Maar enfin Bij de bespreking van de verhoging der electriciteitstarieven is de vraag ondub belzinnig gesteld geweest in welke ver houding de tarieven van Ninove met die van elders vroeger geweest waren. Ge hebt ons dan geantwoord veel la ger We hebben er u dan op gewezen dal het beheer verkeerd was. Mr Van Trimpont De bevolking heeft er het voordeel van gehad Mr De Riemaecker Nu eerst zal ze den weerslag krijgen en voelen uwei demagogie. Binnen kort zult gij cijfers moeten voorbrengen en inroepen die imposant zullen zijn Mr De Ville Het voorstel van dhr Fransman zou kunnen in overweging genomen worden in de Commissies. Mr Fransman Ik zie niet in waarom de zaak moet verdaagd worden. Mr De Riemaecker Ik vraag dat hel voorstel gesplitst worde en dat elk pum afzonderlijk gestemd worde. Mr Van Trimpont Onnoodig we zijn allen aecoord met het voorstel van Mi- Fransman. Goedgekeurd met 12 stemmen. Mr Fransman Het weze me toegela ten na de stemming nog eene opmerking te doen. Het ware wenschelijk het ta rief der aansluitingen te bepalen en aan de belanghebbenden den kostprijs schril lelijk mede te deelen. Ik heb deze week met eigen oogen twee werklieden van de waterleiding aan het werk gezien. De eene stond in het deurgat geleund in de straat te zien. de andere lag in huis te slapen. Ik hoop dat zulke kosten niet in rekening zullen gebracht worden. Mr Van Trimpont We kunnen er toch zelf niet bijstaan. Mr Fransman Verwittig de belang hebbenden op voorhand ze zullen zelf wel opletten. Mr Van Vaerenbergh Stipuleer dan ook klaar aan wien den eigendom blijft der materialen kabels b. v. waarvoor gij den kostprijs door den aanvrager hebt doen betalen. 14. Ingekomen briefwisseling Er wordt vooraf lezing gegeven van eenen brief van den Directeur-Generaal der Regie van Telegraaf en Telefoon in antwoord op het schrijven gestuurd door net stadsbestuur na de interpella tie van dhr Vanden Berghe. Die blief vermeldt onder meer het volgende «Ik kan U mededelen dat in het pro- gramma der werken voor 1948 van de Regie van Telegraaf en Telefoon credieten werden voorzien tot het ver- groten van het T.T.-gebouw te Ninove en het oprichten van een meer moder- ne apparatuur voor de telefooncentra- le. Die werken zullen met de meeste spoed doorgedreven worden. Het soms lang wachten, bij het al- geven of het overtelefoneren van een telegram, komt slechts voor bij be- langrijke gebeurtenissen (groot huwc- lijk, eremis. enz.) waar talrijke wens- telegrammen terzelvertijd worden af- gegeven. Dit euvel kan gemakkelijk verme- den worden, zo de afzenders hun wenstelegrammen een dag op voor- hand afgeven, zoals door de Regie ge- vraagd wordt in een bericht dat aan de winketten van al de telegraafkan- toren uithangt. Maatregelen worden overwogen om de aanhuisbestelling te Ninove te ver ft beteren. Nota van de Redactie Echt adminis tratief het systeem van den paraplu! 't Is de fout van het publiek dat de tele- grammendienst mank loopt We le ven op hoop Vervolgens wordt lezi ly gegeven van een brief van het Ministerie van Ver keerswezen gericht tot h?t stadsbestuur in antwoord op de interpellatie van dhr Vanden Berghe. Ziehier de redenen waarom er geen betere treinverbindingen kunnen tot stand gebracht worden 1 Tot stand brengen van een aan sluiting uit Gent met de treir. 8144, (Aalst V 13.14 naar Geeraarsbergen-Ath Om deze aansluiting te verzekeren zou trein 9050 (Gent St Pieters 13.3 Aalst .3 .1 nrimt LX 1.1 UAC Giacli tkViUVU uiuoiuuvi

Denderklok | 1948 | | pagina 2