PASEN A. DE BRAUWER-DE M0NT NINOVE VLOERTEGELS HUIS VA.HE BILL 52, Deoderkaai, Tel. 172 V?fp ën ïwinHgsïë Hadrgfthg. r Prijs për hummërT,5G fr. Zon3ag 75 Maarï T951 Tel. Nr 5 Postcheckrekening 1862.54 CHRISTEN, VLAAMS EN VOLKSGEZIND WEEKBLAD VOOR HET KANTON NINOVE Drukker-Uitgever R. LUYSTERMAN-HAELTERMAN, Koepoortstraat. 10. Ninove Handelsregister Aalst 1091 ZALIGE HOOGDAG Wij hebben het donker uur van Jezus' sterven pas meegemaakt, en 't aangrij pend beeld van onze lijdende, bloedende en stervende Heiland als een brand in onze zielen gedragen. Wij treurden bij de vervulling der profetie Ik ben een worm en geen mens, de smaad der mensen en de ver achting van het volk... Doorstoken heb ben zij mijn handen en voeten, geteld hebben zij al mijn beenderen... Met blijdschap zal het christenvolk uit die rouw ontwaken, en ae overweldigen de vreugde smaken van het zegevierend Paasfeest. Resurrexit Dominus vere Ja de Heer is waarlijk verrezen vol glorie en majesteitWelke opeenvolging van droefheid en vreugde. Gisteren nog was het diepe treurnis. Maar nu Wegge- wenteld ligt de steen van het graf, en het Lichaam door wonden overdekt, dat levenloos in de grafspelonk rustte, ver rijst thans in hemelse schoonheid, als de machtige Overwinnaar van hel en dood. En nu breekt de onstuimige vreugde los van de Kerk. Als een bazuinstoot schalt het Verrijzenismotief Dit is de dag die de Heer heeft gemaakt, laten wij op deze dag jubelen en ons ver blijden Hemel en aarde zijn vol van Zijne heerlijkheidAlle liturgische gebeden en gezangen zijn aaneengesnoerd door de alleluia's die de Kerk als vreugde dronken herhaalt en steeds maar her haalt. Haar schoonste muziek wijdt zij aan de alleluia's, die panelen zijn van onsterfelijke kunst. Naast het altaar INKOMSTENBELASTS NGEN In het Staatsblad van 20 Maart 1951 is een wet verschenen waarbij de wetten en besluiten betreffende de inkomsten belastingen en de nationale crisisbelas ting, samengeordend bij de besluiten van 15 en 16 Januari 1948 met ingang van het dienstjaar 1951 worden gewij zigd. Hierna volgen de voornaamste be palingen die er in voorkomen. Voortaan wordt kwijtschelding of proportionele vermindering van de grondbelasting verleend- op verzoek van de belastingplichtige 1) Ingeval een niet gemeubileerd ge bouwd onroerend goed in de loop van het aanslagjaar gedurende ten minste 180 dagen volstrekt niet in gebruik is genomen en volstrekt geen inkomsten heeft opgebracht 2) In geval van volledige vernieling van een onroerend goed 3) In geval van gedeeltelijke vernie ling wanneer zij een vermindering van ten minste 50 t. h- van het kadastraal in komen medebrengt. Voor de natuurlijke personen, is de bedrijfsbelasting niet verschuldigd wan neer het belastbaar bedrijfsinkomen het hierna aangeduid minimum niet bereikt: 15.000 frank in de gemeenten met min der dan 5.000 inwoners 17.000 frank in de gemeenten met 5 000 tot en zonder 30.000 inwoners 22.000 frank in de gemeenten met 30.000 inwoners en meer. Dit minimum wordt verhoogd met één vijfde voor ieder der eerste drie familie leden ten laste van de belastingplichtige op 1 Januari van het aanslagjaar. Welk ook het bevolkingscijfer der ge meente zij. wordt deze verhoging ge bracht op 15.000 frank voor het vierde familielid ten laste van de belasting plichtige en op 20.000 frank voor ieder der familieleden ten laste boven het vierde. Voor de natuurlijke personen wier zuiver bedrijfsinkomen niet hoger gaat staat de grote paaskaars te branden als de nieuwe vuurzuil, als het symbool van de Verrezen Heiland, die het ondoofbaar licht is der wereld. En in die kaars prij ken de vijf versierde Paasnagels, als herinnering aan de vijf bijzondere won deren van Jezus, die na Zijn Verrijzenis een bovenaards licht uitschitterden. En als de diaken de gelovigen toezingt dat de goddelijke offerdienst van de Mis is voltrokken, geeft hij lucht aan zijn Paasvreugde, en laat op zijn feestelijk Ite missa esttweemaal een jubelend alleluia volgen, dat even zoveel malen door het volk wordt beantwoord. En als men de feestelijke kerk verlaat, voelt men zijn ziel gedrenkt van een heilige vreugde. Wat zijn wij gelukkig door het geloof als in Gods armen gedragen te worden Wat zou ons leven grauw en hopeloos zijn, indien we die heerlijke gevoelens niet kenden Maar de Paasvreugde is niet de vreug de van een historische dag Pasen is ook de opstanding van onze ziel uit het graf der zonden. Pasen is de mystieke vereniging van de gelouterde christen met zijn verrezen Heiland. Zo behoren wij te blijven, en in Zijn heerlijkheid, te groeien. Evenals de ontwaakte natuur thans klimt naar de volle zomerhoogte. zo mag onze ziel zich door de zonde van de Goddelijke Wijnstok niet afscheuren, maar er kerngezond in geënt blijven, en veel vrucht dragen. Dan blijft het in ons, trots alles. Pasen Alleluia. Alleluia! dan 150.000 frank, wordt de belasting bepaald volgens een bij koninklijk be sluit vastgestelde belastingschaal, op een cijfer variërend van 50 frank tot 27.500 frank, volgens de aanzienlijkheid van de trapsgewijze gerangschikte inkom- Isten. Voor de natuurlijke personen wier netto-bedrijfsinkomsten 150.000 frank te >oven gaan wordt de belasting bepaald op: 27.500 frank voor de eerste inkomsten schijf van 150.000 frank. 27.5 t. h. voor de schijf van 150.000 tot 250.000 frank 30 t. h. voor de schijf van 250.000 tot 500.000 frank 32.5 t. h. voor de schijf van 500.000 tot 1.000.000 frank 35 t. h. voor de inkomstenschijf die 1.000.000 frank te boven gaat. Voor de vennootschappen en vereni gingen wordt de aanslagvoet der belas ting bepaald op 25 t. h. voor de eerste inkomstenschijf van 150.000 frank 30 t. h. voor de schijf van 150.000 tot 500.000 frank 35 t. h. voor de schijf van 500.000 tot 1.000.000 frank. 37.5 t. h. voor de schijf van 1.000.000 tot 10.000.000 frank. 40 t. h. voor de inkomstenschijf die 10.000.000 frank te boven gaat. Evenwel voor de buitenlandse actiën- vennootschappen wordt de aanslagvoet der belasting eenvormig bepaald op 40 t. h. De bedrijfsbelasting wordt met 20 t.h. verhoogd wat betreft de inkomsten van de nijverheids-, handels- of landbouwbe drijven. de bezoldigingen van de beheer ders. commissarissen of vereffenaars van de vennootschappen op aandelen, de baten van de vrije beroepen, ambten of posten. Evenwel op iedere som, die in minde ring van de belasting wordt gestort in de loop van de laatste helft van het jaar of van het boekjaar waarvan de inkom- ALLE SOORTEN KOLEN, ALLE SOORTEN ANTHRACIETEN ONMIDDELLIJK BESCHIKBAAR sten tot grondslag van de aanslag zullen dienen, bedraagt de verhoging slechts 10 t. h. Geen verhoging wordt toegepast op de stortingen gedaan in de loop van de eerste helft van bewust jaar of van bewust boekjaar. Als overgangsmaatregel bepaalt art. 35 van de wet dat de verhoging van 20 t. h. betreffende de bedrijfsbelasting van het dienstjaar 1951 verminderd wordt op 10 t. h. indien de storting er van ge daan wordt vóór 31 Maart 1951- (wordt voortgezet) DE DENDERKLOK naar ROME unuer ae iauing KiOKKen uie naar rvo- me geweest zijn is er een wier Kiamc ons zo Detenu is. /-.e is verwant met xviOKKe noeianu van Gent en ue oeiaara van z^oitegem in zover ze een stnjdKloK. is. Z,e Kiept onopnouaena om ae mensen, oeveroewoners van ae Dender waKKer te nouaen. Z,o zagen ae mensen ais de lucht betroK en er roae stormlucnt op handen was. Andere tijaen werden ze gewaarscnuwd voor het blauwe geluch te aat zo onverschillig de gewicntigste gebeurtenissen overxoepeide. Ze luidt triomf als het haar meegaat. Nu dat ze van Kome weergeKomen is gaat net triomfluiaen ons aller christene harten ontroeren. Denderüloic, zet nu eens de galmgaten boordevol met uw gezinder, wij wachten er naar, voor de C.V.P. Jaren en nog jaren is het geleden dat ons land werd bestuurd door een rege ring die met de christelijke vormen re kening houdt. De goeden hier te lande hebben de strijd gestreden, ze hebben het geloof bewaard en ze zijn fier en blij dat de kameleon van ons politiek theater verdwenen is. Te onrechtvaar dig hebben de anderen, die niet chris telijk bestuurden ons behandeld. Te veel werd over de muur gekeken naar andere landen waar op christelijk en sociaal ge bied niet veel te leren viel. Te veel re gendruppels zijn van Parijs te Brussel gevallen Ons land is niet heiden in zijn verle den. Ook niet ketters. De diepe lagen van ons volk zijn gekenmerkt door chris telijke geest. Wij weten niet anders dan dat ons ko ningshof ook christelijk denkt en han delt. Een reden om er het volk van te beroven Was dat het opzet dat de C.V.P. heeft doen mislukken Luid tri omf. Denderklok, er is reden toe. Moesten onze kinderen in Père Noël gaan geloven in plaats van in het Kina Jezus, te Bethlehem geboren Moest Christus uit onze scholen, ge rechtszalen Moesten onze godsdienstige betogin gen gesaboteerd Wie heeft de meeste kinderen in de scholen De christengezinden of de an deren Wie levert de soldaten voor 's lands veiligheid Waar bloeien de kroostrijke gezinnen De C.V.P. wete dat zovele en nog an dere kleinodiën van ons volk haar zijn toevertrouwd... en voor lang. Denderklok, luid verder triomf over de allesverwinnende waarheid... Dat de C.V.P. de waarheid dienen blijve en haar wacht de zege Land. De Walen hebben grieven... en hun grootste grief is de Vlaamse kinderweeide. De Belgiek is een wondere parochie. De zedelijke rotheid viert er hoogtij. Om een kroostrijk gezin te durven opbouwen in zo een milieu moet ge held zijn. Helden, uw decoratie is haat. hoon en spot. (Tw heldenmoed is er te groter om en ik ben blij dat ik voor u mijn hoed kan afnemen en u feliciteren DE GROOTSTE KEUS IN DOOR DE PERISCOOP Ons vaderland is een wondere parochie. De militie-wet die de twee jaar dienst in voert is gestemd, rechts tegen links inci vieken tegen patriotten. De incivieken willen het Land de ramp be sparen van een derde bezetting de patriot ten verlangen naar die bezetting die hen de gelegenheid zal bieden nog eens hun vader landsliefde lucht te geven. Het is een politiek dogma in ons Land dat de linksen het mono- polium hebben van de vaderlandsliefde. Wie het durft in twijfel trekken is een ketter. Hoe meer naar links hoe groter vaderlandsliefde. Twee na-oorlogse perioden hebben dat dog ma bevestigd. De incivieken zitten rechts was het motto dat prijkte boven de reglemen tering van de epuratie. De inciviek van «rechts» zat en zit in de bak. De inciviek van links liep en loopt op vrije voeten. Brevetten van vaderlandsliefde met decora ties en praktisete voordelen en vergoe dingen werden links te grabbel geworpen. Gestraften voor feiten van gemeen recht aftruggelaars, dieven en moordenaars werden bxj iic genade van dit motto tot weerstander en politiek gevangene uitgeroepen. De hoogste wettelijke en rechtelijke in stanties hebben het factum geavoliseerd. Het patriotisme van links staat boven alle verdenking. De patriotten van links weigeren hun steun aan de landsverdediging. De ware reden is dat ze in de oppositie zijn. Indien Spaak als minister van Buitenlandse zaken in naam van België mocht schrikken en beven voor het Russisch imperialisme Nous avons peur met drie r's Indien Devèze le petit caporal mocht minister van oorlog zijn ze zouden declameren en spe ken en met hun armen zwaaien voor de le germacht. Nu dat ze het niet mogen kan het geen kwaad en is er geen gevaar. Dat zeggen ze niet. Ze hebben alle mogelij ke en onmogelijke redenen uit gevonden om tegen te stemmen om het even of ze daarmee het prestige van België in het buitenland de lelijkste deuk hebben gegeven die hel ooit kreeg. Onder de onmogelijke redenen is de schan daligste zekere kleine voordelen in vorm van vrijstelling ten bate der kroostrijke gezinnen. De kroostrijke gezinnen zijn het zwarte bee«t der linksen. En nochtans de kroostrijke gezinnen zijn le derniar carré de la garde van België. Een gezin van die soort telt evenveel kin deren als negen van de andere soort. En geen wonder. Er zijn evenveel kinder loze gezinnen als kroostrijke. Er zijn even veel één-kind gezinnen als kroostrijke... Om de linkse ter wille te zijn zou één kroostrijk gezin evenveel last en vooral bloed- last moeten dragen dan negen ander samen ten bate der landsverdediging. De gezinspolitiek van de regering die zo broodnodig is voor het voortbestaan van het Vaderland heeft zekere stoffelijke voordelen toegekend onder vorm van kindertoeslag. Dat is niet naar de goesting der linksen. Schone menheren met lijne manieren ver geten hun fijne manieren en stellen zich lomp en brutaal aan tegenover ouders van kroost rijke gezinnen. Ze verwijten ze dat zij de fijne menheren moeten helpen de kinderen der kroostrijke gezinnen kweken. Het zijn niet zij die hun luxe opbouwen ten koste der samenleving die de parasieten zijn. maar wel de kroostrijke gezinnen De huidige periode van onze geschiedenis staat in het teken van Herodes de kinder moordenaar in het teken van de pacha's met hun horem van dactylo's. Ten tijde van Lodewijk XV in Frankrijk huldigde de genietende klas het slagwoord après nous le délaye Zij die de sleutelposities bezetten in ons Land huldigen dat princiep nog Onze ad ministratie van hoog tot laag is er rot van. Weet ge nog van tijdens de bezetting. Er was schaarste aan veel produkten. onder an dere aan schoenen. Een regeling was rap gevondeneen paar schoenen per fami lie De geest is nog altijd dezelfde gebleven en de praktijk ook. Het Franstalig element speelt nog altijd een overwegende rol in ons IN CERAMIEK en ANDERE FABRIKATEN vindt U ontbetwistbaar in het TE NINOVE (tegenover Stadhuis) ALLEENVERKOOP der gekende CERABOS «vloeren, der prachtige LITHOLUX tegels der ongeëvenaarde WASSERBILLIG ceramieken. Prijzen vanaf 72 frank per vierkante meter KWALITEIT GEWAARBORGD.

Denderklok | 1951 | | pagina 1